G.v.v.v. - s.s.s. PAUK Drie wedstrijden zijn bijzonder attractief ELLY en GERDA KERKDIENSTEN Burgerlijke stand AGENTSCHAPPEN „DE VALLEF Advertenties en abonnementen '£AA?$to&£ mm »i (mm n SPORTPROGRAMMA: RHENEN dinsdagkoopjes schoenborstel bestekbak stofdoekmand Gevonden en verloren er gebeuren op onze aardbol iedere dag ontelbare dingen waaraan wij gedachtenloos voorbijgaan. Alleen gro te schokkende gebeurtenissen slagen er nog in onze algemene interesse te vangen maar zelfs het afschieten van Telstars en andere ruimteprojectielen begint ook al weer de gewoonste zaak van de wereld te worden. ZONDAGDIENST Ingekomen en vertrokken V. A. B. CITY-MOTORS-EDE Et schijnt dat de koeie dur vandaag den dag veur beginne te passé geklei neerd te wurde tot biefstukkies. Ik ken et me as mins al indenke, laat staan as ie een beest bint. Dur wurdt dur nog al es eentjie dol. Een poossie geleeje brieste dur in et Veen een de huiskamer van een slager binne en liet daar effies zien dat ie dur falikant teuge was en van de weer kreeg dur een koeiebeest in Scharpezeel een dolle bui. Gien weereldnieuws, om zoo te zegge, mar toch wel et in de krant zette weerd. Ja, wat is dur feitelik weerd om in de krant gezet te wurde? As dur erges in onze vremde weereld een koppel minse dol wurdt dan wurde dur de vetste letters, die dur mar veur- hande zijn angerokke, om et ons te ver- kondige. Da's wel weereldnieuws, mar verre van fraai. Mar late we et asjeblieft niet te gauw veroordeele, zonder naar ons eige per- soontjie te kijke, want we zijn stuk veur stuk op dat punt niet zoo erg zuiver. We trekke allemaal een bietjie op ons eige an. En as dat niet heelegaar lukt dan wurde we dol, of wild om et een pietsie malser uit te drukke. Wild op de bure. Daar kos ie een af- geloope woensdag nog een fraai stukkie van in De Vallei leeze. Een stukkie over dreigemente van messerijgerij. Of een zoogeneumde wilde pertij in de raad. Kunne jelui in et zelfde nummer nog weer es geniete. Let wel, beste minse, ik wijs gien enkele pertij as de schuldige an, want daar laat ik me wijselijk buite. Jelui zouwe et soms weer es tusse de reegels ontdekke. En dan eist et polletiek fetsoen, zeit de pertij die twee zeetels heb zien weg- vliege, dat de wilde heere verders veur de rest as raadslid bedanke. Jawel. Heb is wel es mit polletiek fet soen te make gehad? Minse, minse, wat is dat een schaars artikel. In alle range en stande pertije en groepies. Beste leezers van me en degeene die mijn deurgaans ongeleeze late legge nogmaals: naar ons eige kijke. En dan durve we vaak heelegsar al niet verders te blikke. Want dan hebbe we al ge- nogt binneskamers recht te brele. Ik wou toch wel effe terugkomme op die vechtpertij, waar ik et zoo net over had. Om meugelike praatjies de weereld uit te helpe. De verdachte in die zaak heb een verdeediger gehad, die effies mooi de plank mis timmerde. In de buurt waar de verdachte woonde en ok ze rivaal, die dur op los mepte, is nogal veul on- derlingse kijverij en drankmisbruik, zee de geachte verdeediger. Da's een uit spraak die ik niet veur mijn reekening zcu durve neeme, want ik ken die buurt. En daar ken wel es een enkel keertjie gekijfd wurde en een misschien ok wel es een ander enkel keertjie een klaartjie tveeul gedronke, mar dat zijn dat ok uit- zonderinge. Ik zeg op mijn beurt: ik ken die buurt niet ander as een nette en een heel fet- soendelike buurt. Ik zou bar greeg de naam van de straat wijduit hier neume, mar veur de persoone die bij de zaak be trekke gewist zijn doei ik dat niet. Misschien zijn dur minse die zegge: nou weete we nog niks, mar maak dur dan mar omgekeerd uit op. dat dur in ieder geval één fetsoendelike buurt in et Veen is en dat is juust die. Ik durfde dur veur in te staan, dat as die verdeediger dur kwam te woone, hij gien cent last zou hebbe. Van wie dan ok. Wout Blauwkous -«1 "al Si 9 effen kleuren die een bijzonder levendig effect, gezelligheid en warmte sorteren in een modern interieur. modern en sterk door het spe ciale fijne tapijtgaren goedkoop - bv: vertrek 4 x 5 m. Compleet genaaid en gelegd f195.- FA. J. v. d. BOSCH Hoofdstraat 6 - Veenendaal In Veenendaal: GVVV - SSS In Amerongen: DVSA - Maluka Muda In Rhenen: Rhenus - Utrecht Het is nu al gebleken dat deze voetbalcompetitie spannender wordt dan die van vorig jaar. Meerdere clubs uit onze omgeving doen mee om de bovenste plaats in hun afdeling. Voor het komende weekend zyn de wedstrijden in de kop genoemd van groot belang, maar ook de overigen zullen ongetwijfeld een spannend verloop hebben. GVVV, dat vorige week vrijaf had, is zaterdagmiddag de enige KNVB-club die een thuiswedstrijd speelt. Temeer daar GWV meedraait in de top van de westelijke 2e klasse, is de strijd tegen de onbekende tegenstander SSS uit Klaaswaal (onder Rotterdam) van groot belang. Het wil ons voorkomen dat ook ditmaal na ferme strijd beide punten aan de Buurtlaan zullen blijven, waar door GVVV volop in de running zal blijven. DOVO, de trotse leider van de andere 2e klasse afdeling, gaat zaterdag Rijns- burgse Boys in eigen huis bezoeken. Deze club staat momenteel onderaan en boekte nog geen enkel winstpunt. Dat mag er echter niet toe leiden dat Dovo daar onder de rook van Leiden de te genstander gaat onderschatten. Men won van de sterksten en nu komen de zwakkere zusjes aan de beurt. Maar zij Rhenen JEUGDDIENST CUNERAKERK Zondag om half zeven zal de heer J. G. Mouman een jeugddienst houden in de Cunerakerk. Hij heeft als onderwerp ge kozen: „Van 't kastje naar de muur". Deze keer komen ook de trompettisten naar Rhenen om het orgel te ondersteu nen bij het zingen van de liturgie. Te vens zal het jeugdwerkwinterseizoen ge opend worden. A.S. ZATERDAG 4.15 UUR Terrein Buurtlaan kunnen soms vreemde sprongen maken. Daarom moet Dovo weer in fris tempo in Rijnsburg van wal steken dan komen er weer twee kostbare punten mee naar Veenendaal. -ö- Voor Veenendaal ziet alles er een beetje somber uit. Nu de reis naar Jut- phaas voor de boeg staat op zondag middag lijkt er weer weinig perspectief aanwezig voor de geel-blauwen. JSV is immers een oude tweede klasser, die wel weet hoe men moet voetballen. In de paar wedstrijden, die gespeeld zijn kwam JSV al aardig voor de dag. Het wordt dus moeilijk voor Veenendaal en we vrezen weer een nederlaag. Aan Veenendaal de taak onze prognose ge heel omver te werpen, iets wat we dan gaarne dankbaar accepteren. VRC heeft zaterdag een vrije voet baldag. ■fr In de afdeling Utrecht zijn er twee belangrijke wedstrijden. In Amerongen is alle aandacht gericht op DVSA, dat met vier gewonnen wedstrijden aan de kop gaat in 2 A. Een ernstig mededin ger is de zeer goed spelende Ambone- zenploeg Maluku Muda uit Barneveld, die uit drie wedstrijden de volle buit behaalde. Beiden komen nu op de Burg wal tegen elkaar uit. We moeten er kennen dat DVSA het zeer moeilijk zal krijgen tegen Maluku Muda, dat royale overwinningen boekte met snel en fraai voetbal. Of het hun zondag in Ameron gen zal gelukken, zal aan het tegenspel van DVSA liggen. De winnaar staat steviger aan de kop. ■ö- In Rhenen gaat op Candia ook een belangrijk treffen gebeuren. Rhenus ontvangt koploper Utrecht, dat zeer grote plannen heeft. Zondag boekte deze club een recette van meer dan 1000 man publiek. De grote aanhang van Utrecht zal zeker ook in Rhenen haar stem laten horen. Zal Rhenus in staat zijn de opmars van de roodzwarte Utrechters te stuiten? Deze vraag wordt zondagmiddag beantiuoord. ü- Terugkerend naar Veenendaal zien we voor Merino's een zware thuiswed strijd tegen Montfoort, die evenwel goed kan worden besloten als Merino's wat meer verrassing in de aanval brengt. Sportvereniging Panter, nog geheel puntloos, zal in Harderwijk tegen Ves- laco weinig hoop hebben het getij te doen keren. NSVS, de enige Veenendaalse club zonder verliespunten, moet naar Val- kenheide en dient de jongens van deze club niet te onderschatten. Normaal spelen en winnen dan is de positie weer verfraaid. Kulan, dat onverwacht verloor, is za terdag weer in balans als menRood-Wit er onder houdt. Dit is echter ook een kandidaat voor de topplaats en dus spanning te over. Musketiers, ook al ongeslagen, moet naar Garderen waar Veluwse Boys de punten niet cadeau zal geven. De Eiste- naren zullen met veel ijver moeten spe len tegen de sterke Boys te Garderen. ■H- Sportclub Rhenen, eveneens zonder een enkel verleren puntje, fraai ge plaatst met zes punten uit drie wed strijden, zal in Ederveen veel tegen stand ondervinden van Advendo. We geloven het meest in een puntenverde ling. Valleivogels te Scherpenzeel, de zo veelste koploper in ons rayon, maakt korte metten met het zaterdagelftal van Maluku Muda. Scherpenzeel, zaterdag een puntje verloren, blijft meedoen in de kopgroep als men weet te winnen van De Post hoorn. ■B- De zaterdagclub van DVSA heeft het sterke Woudenberg te gast en moet ge ducht oppassen want de Woudenbergers spelen zeer verrassend. De zondagclub Scherpenzeel krijgt in Wijk geen gemakkelijk karwei tegen Dcrestad, maar kan zich er wel door slaan en blijft de twee koplopers dan goed volgen. ■H- RK Unitas gaat zondag te Remmer den waarschijnlijk winnen van het niet in vorm verkerende Oranje Wit, dat sombere cijfers behaalde. Nog geen en kele punt veroverd en nu met Unitas als gasten zal het wel weer niet mee vallen voor de oranjemannen. ■B- Tenslotte blijft Renswoude in eigen huis met groot verschil de baas tegen het zwakke elftal van HDS uit Leersum. Nieuwe plannen van Ouwehand De directie van Ouwehands Dieren park op de Grebbeberg heeft plannen in ontwikkeling om het park op een zater dag in april en gedurende een week in de maand september voor een klein bedrag open te stellen voor het Rhenense pu bliek. Reeds vele jaren hebben de ouden van dagen geheel gratis toegang op maandag middagen. Men wil nu alle Rhenenaren tegen een matige vergoeding, in de ge legenheid stellen kennis te maken of de kennismaking te vernieuwen met de hier bijeen gebrachte fauna en flora. Het nieuwe plan omvat bovendien de gedachte om de Rhenense scholen één maal per jaar vrije toegang te verschaf fen in klasseverband, teneinde de leer krachten de gelegenheid te gev enop die wijze de dierkundeles aanschouwelijk te kunnen geven. GOUDEN KRUIS VOOR OUD-RHENENAAR II. LAHEIJ OP CONTACTDAG OORLOGSINVALIDEN De heer H. Laheij, oud-Rhenenaar en bij vele ingezetenen van de Grebbestad een nog heel bekende figuur vanwege zijn activiteiten op velerlei gebied, is in Grote maat uitpoetsborstel, gevuld met zuiver haar, nu voor de zeer bijzondere /~v q prijs van voor Uw lepels en vorken, messen enz. Van onbreek baar plastic, past in iedere /-v qq lade. Extra koopje vJ.ÖV Volteen gevlochten, keurig gelakt, onmisbaar voor het opbergen van al uw poets- artikelen. Koopjesprijs J..OV Alleen Dinsdag 2 oktober Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 SPECIAALZAAK SEDERT 35 JAAR zijn huidige woonplaats Maastricht on derscheiden met het Gouden Kruis van de Bend van Nederlandse Militaire Oor logsslachtoffers, een ereteken dat slechts in enkele gevallen wordt uitgereikt. Me vrouw Laheij werd verrast met een fraaie bloemenhulde. De heer Laheij ontving te vens de bijbehorende oorkonde. De heer H. Naninck uit Geleen, de voorzitter van de afdeling Limburg-Zuid van de bond, betitelde de heer Laheij, die bestuurslid is van de stichting „Limburg se vrienden van Doorn", als de promo tor van vele acties en bijeenkomsten. Bo vendien heeft de heer Laheij de invali den van Doorn al vijftien jaar een goed hart toegedragen. Met zijn club ging hij in Doorn met St. Nicolaas al weldoende rond. Om zijn vele bijzondere verdien sten voor de militaire slachtoffers van de oorlog werd hem de hoge onderscheiding verleend. EHBO-DIPLOMA'S UITGEREIKT Aan een twaalftal cursisten werd het EHBO-diploma uitgereikt. De afdelings voorzitter de heer J. A. Heller verwel komde de aanwezigen, waarna Dr. G. E. Wijchers aan de geslaagden het di ploma overhandigde. De heer H. v. d. Spoel bracht namens de afd. Rhenen van het Nederlandse Roode Kruis zijn gelukwensen over en hoopte dat men zich verder bij het roode kruis zou gaan bekwamen. Namens de cursisten sprak de heer J. Krielaart, die vooral dr. Wijchers maar ook de instructeur Th. Vermeu len en zijn helpers hartelijk dank bracht voor de prettige cursus. Aan elk hunner werd een attentie aange boden. De nieuwe cursus door de EHBO- vereniging Rhenen te organiseren zal 5 oktober a.s. aanvangen. Liefhebbers kunnen zich bij de bekende adressen aanmelden. DIEREN UIT NIEUW GUINEA Drie buideleekhoorns en een loeri (papegaai) zijn vanuit Nieuw Guinea per KLM op Schiphol aangekomen, be stemd voor Ouwehands Dierenpark. Dit transport kwam tot stand dank zij een oproep via de radio in het (nog) Nederlands gebiedsdeel om vóór de overdracht van het land aan Indone sië nog te trachten wat van de fauna onder te brengen in Nederlandse die renparken. Schenker van deze zending is Ir. J. A. Hoekendijk van het Agrarisch Proefstation in Hollandia. ZEBU ZO KLEIN ALS EEN KEESHOND De families Radema en Wildekamp hebben de zorg over een pasgeboren zebu gekregen die in Ouwehands Die renpark te vroeg het levenslicht aan schouwde. Het diertje is zo groot als een keeshond en was aanvankelijk zo zwak dat men het kopje moest op beuren om het te laten drinken. De heren Radema en Wildekamp, bedrijfs- chef en tuinbaas van het dierenpark op de Grebbeberg, hebben zich er over ontfermd. Het diertje wordt nu gevoed met biest van de Proefboerderij van de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen. Men hoopt het in leven te kunnen houden. Zilveren politie-jubileum Het zal velen te Rhenen en Amerongen alsmede in de omgeving hiervan, inte resseren dat de opperwachtmeester der rijkspolitie de heer J. Dingemanse, wo nende te Rhenen, Kastanjelaan 36, maan dag 1 oktober het feit hoopt te herden ken, dat hij 25 jaar in overheidsdienst is. Aanvankelijk was de opperwachtmees ter beroepsmilitair bij het 3e half regi ment huzaren. Op 1 maart 1941 werd hij bij de politie aangesteld met als stand plaats Texel. Het echtpaar Dingemanse voelde zich op dit mooie Waddeneiland klaarblijkelijk wel thuis, want eerst op 1 maart 1954 vertrok het naar Driebergen, alwaar de toenmalige wachtmeester der rijkspolitie le klasse Dingemanse tot 1 januari 1957 werkzaam was. Op deze datum aanvaardde hij als op perwachtmeester het postcommando te Amerongen, waarna hij op 1 januari 1961, bij het vertrek van de opperwachtmeester Gerssen, naar Rhenen werd geroepen om het rayoncommando aldaar over te ne men en als plaatsvervangend groepscom mandant op te treden. De heer Dingemanse heeft zich gedu rende zijn eervolle politieloopbaan doen kennen als een bekwaam en voortvarend politieman. Indien nodig wist hij de open bare orde en veiligheid met alle hem ten dienste staande middelen te handhaven. Doch ook verleende hij ook alle mogelij ke hulp aan degenen, die dat behoefden en op zijn weg kwamen. Wij twijfelen er dan ook niet aan of het zal de opperwachtmeester Dingemanse op 1 oktober a.s. niet aan belangstelling ont breken. Wij hebben vernomen dat het ge zin in ieder geval des namiddags van 14.00 tot 18.00 uur „thuis" hoopt te zijn. MOEDERCURSUS Uitgaande van het Groene Kruis te Rhenen wordt er vanaf dinsdag 3 okto ber om 3 uur 's middags een moedercur sus gegeven. Deze cursus omvat zeven lessen waarvoor de kosten 1,50 per deelneemster bedragen. Belangstellenden gelieven zich op te gev^n aan het wijk- gebouw Nieuwe Veenendaalseweg. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de periode van 12 tot en met 26 september 1962. Bruine stoel; wit kinderschoentje; 3 kwasten en een paar 3/« rubberlaarzen; boodschappentas, inh. 2 sjaals en reclame materiaal; sleuteltje van V.W.-busje; 10 bollen gele wol; groen-blauwe autoped; licht groene plastic portem. met inh.; rood-bruine meisjesportem. met inh.; wit rijwielpompje; doublé dames armband horloge met lederen bandje; paar donker bruine lederen motorwanten; zwarte re genbroek; lipssleutel no G. 2003; sport riem met fluitje; mil. tas, inh. brood, zaklamp en filmrol; donker-bruine por- temonnaie met inh.; bankbiljet; huissleu tel; kindertasje, inh. een beursje met inh.; weekend tas, inh. rekje en geslachte kip; stel snelbinders van bromfiets; ring met sleutels, w.o. een grote lipssleutel; huis sleutel. In hetzelfde tijdvak zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: Wit kinderschoentje; bankbiljet en 2 muntbiljetten; gouden damesarmbandhor loge met zwart lederen bandje; aktetas, inh. doek, sleutel en 2 schroevendraaiers; beige rechter kinderschoentje; bruin le deren heren portem., inh. een weekkaart van de N.S.; rode kroonvink (man); paar ongevoerde herenglacé's, waarin legerno. 32762 staat; portefeuille, inh. pas, foto en brieven; bedelkettinkje met 11 bedeltjes; zilveren bedelarmband; 2 kanaries; ver chroomd dameshorloge met wit lederen bandje; zilveren kettinkje met bewerkt kopje; grijze driekwart dameshandschoen; damesarmbandhorloge met donkergrijs suède bandje; gebrand koperen bedeltje (Kameeltje); gele zeildoek regenbroek; groen-bruine handschoen; bruine heren- portem. met drukknoopsluiting, inh. o.a. ren jas; bankbiljet van 25,—; licht- 2 bankbiljetten van 10,zwarte lede- blauwe damesportemonnaie met inh.; ba- gageriem met N.S. penning; licht rood étui, inh. een donkerrode vulpen en dito vulpotlood; zwarte huishoudbeurs m. inh.; gouden ring met gele steen; een rode autoped met gele spatborden; zilveren broche; horloge met grijze armband; brui ne sjaal; blauw étuitje, inh. vulpen, ball pen en potlood. RENSWOUDE Gevonden: 1 papieren zak met sokken. ELST Gevonden: schroevendraaier; blauw jack. Verloren: lange blauwe jas met capu chon; fietstas met regenpijpen. Inlichtingen Rijkspolitie Eist. woord ió aan: we wilden hier ook Lampegietersavond We hebben er gewoonweg geen tijd meer voor om bij alles stil te staan. Hoeveel mensen zijn er nu al niet die hun ochtendblad alleen maar kennen van de koppen en misschien het vet gedrukte nog, doch verder veelal niet? De mens wordt als het ware over stroomd met het wereldgebeuren en misschien is het wel goed om alles oppervlakkig te bezien. Er is teveel om van alles op de hoogte te zijn. Hoe anders is dat gelukkig! gesteld met ons eigen wereldje. Een wereldje waarin wij wonen, leven en werken. Wat daarin gebeurt interes seert ons veel eerder en veel meer dan een onverwachte revolutie in een van de zuid-amerikaans landen, hoe belangrijk dit ook in het raam van de wereldgeschiedenis moge zijn. Waarom deze lange aanloop voor het wekelijkse interview? Wél in Over- berg is nu eens iets gebeurd dat echt niet op de voorpagina van de grote kranten komt, maar dat juist door zijn eenvoud de volle belangstelling ver dient! Vooral wanneer men weet dat het hie twee kinderen betreft - de 11- jarige Elly Merkestijn, Eindsew. 8 (op foto links) en de 9-jarige Gerda v. Bar neveld, Dwarsw. 36 - die saampjes en zender hulp(!) een lampegietersavond- cptocht op touw hebben gezet die klonk als een klok en waarvan de Overbergers perplex stonden. Hoe ze dat „versierd" hebben? Elly, een pienter ding dat uitste kend uit haar woorden kan komen, doet het verhaal, terwijl haar vrien dinnetje Gerda zij is een tikkeltje verlegen haar af en toe corrigeert of aanvult. Elly vertelt: „Ik was vrijdag vóór de lampegietersavond in 't Veen, bij haar" en ze wijst naar Gerda die te genover haar op de bank zit met éen vinger in de mond" aan het spelen en toen zei ik tegen Gerda: we kunnen hier in Cverberg ook wel lampegie tersavond gaan vieren. Nou Gerda vond dat ook en toen zijn we direct maar alle mensen langs gegaan of de kinderen mee mochten doen". Zei iedereen direct ja? „Neelacht Elly. „Een hele hoop kinderen gingen die avond met hun vader en moeder mee naar de optocht in Veenendaal kijken. Dus dat ging niet." Maar de twee gezworen schoolvrien dinnetjes zaten niet voor één gat ge vangen. Ze hadden nu eenmaal die op tocht in hun bol en dat zou door gaan! En't is doorgegaan. De men sen in Overberg wisten niet wat ze zagen toen vorige week dinsdagavond om een uur of acht een grote groep verklede kinderen met lampions over de Eindseweg en de Haarweg in de richting van kamp Overberg trok. Ze kwamen de huizen uit en er kwam op het laatst zoveel belangstel ling dat de kinderen er gewoon een beetje verlegen onder werden. Lampe gietersavond in Overberg! Wie had dat ooit gedacht. „Die kinderen zeiden de mensen tegen elkaar en ze waren trots op de jonge generatie. Een oude opa keek vertederd naar zijn twee kleinkinderen die zich verkleed hadden als een paar boeven. „Ja, ja als wij volwassenen dat hadden motten organiseren, was d'r niks van terecht gekommen. Die vlegels tochmom pelde hij. „Ik geloof dat de grote mensen het wel leuk gevonden hebben", gaat Elly verder. „Gerda en ik zeiden tegen alle kinderen dat ze om zeven uur 's avonds hier moesten zijn bij de smederij van mijn vader. Neemijn moeder wist nergens van!" Dat klopt want mevrouw Merkestijn kwam die avond thuis en toen zag ze een bende oude kleren liggen. Ik vond papieren op de deur daar stond op: Verboden Toegang. Ik vroeg Elly waarom dat was en toen zegt ze: an ders liepen ze allemaal naar binnen". Elly en Gerda hebben die avond niet eens tijd gehad om brood te eten, zo druk waren ze met het verkleden van de kinderen en het opstellen van de optocht. Zelf waren ze verkleed als Sneeuwwitje en de Prins. Andere kin deren kwamen aansjouwen met ver sierde kinderwagens en karren. In Kamp Overberg kregen ze alle maal een snoepje en een koekje. De familie Van Ginkel op de Hucht zeggen ze in Overberg tracteerde de kinderen op warme chocolademelk, kortom het was voor de kleintjes, die in Overberg toch al zo weinig ver tier hebben, een enorm feest. Geen wonder ,dat iedereen met waardering over het initiatief van de twee meisjes spreekt. Er was zelfs een mevrouw die een grote zak schuimpjes gaf. Elly en Gerda vinden het overigens heel gewoon. Voor volgend jaar heb ben ze nu al weer plannen in het hoofd. De optocht moet nóg groter en nóg mooier worden en dat wordt ie ongetwijfeld! VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. H. van Bem- mel v. Leerbroek, 5 uur ds. A. Vroeg- indeweij. Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. L. van de Peut van Rens woude. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij, 5 uur ds. H. van Bemmel van Leerbroek. Sionskerk 9.30 uur kand. F. de Jonge van De Bilt, 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij, 2.45 uur ds. C. van Viegen van Over berg. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin, 7.30 uur za terdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk OCB 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. syn. geb. OCB 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.4b uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 7.30 en 9.30 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Bos (Jeugddienst), 10.30 uur ds. Goed hart, 5.30 uur ds. Bos (bed. H.D.) RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Dijkstra H.D., 6.30 uur dhr Bouman (jeugd dienst). Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. v.d. Velden van Bennekom, 5.30 uur ds. Schipper van Ederveen. Prot. Bond Wapen van Hardenbroek, 10.30 uur ds. Cannegieter van Drie bergen. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Tien van Ede. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 3 okt. 7.30 uur ds. Schip- aanboord van Apeldoorn. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 7.30 uur leesdienst, vrijdag 5 okt. 7.30 uur ds. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 3 okt. 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 4 okt. 7 uur ds. Mieras. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woensdag 3 okt. 7.15 uur ds. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager, 10.30 uur Jeugdkapeldienst, 7 uur ds. Goedhart van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur mej. ds. mr. Klomp van Laren. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis en 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. v. d. Peut, 6.30 uur kand. Bos van Driebergen. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur em. Aushoorn van Apeldoorn. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 u. ds. Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, donderdag 4 okt. 7.30 uur ds. Ligten- berg van Utrecht. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. van Rotterdam. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. 7 uur „De Schans" ds. Van Loenen. DOKTOREN EN APTHEKERS VEENENDAAL: Dr. W. Remme, tel. 2061. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Tel. 2123. RHENEN: Dr. G. E. Wijchers, tel. 328. Apotheek Detfs geopend van 11.30 tot 12 uur. Overige uren uitsluitend spoed- recepten. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker te Ederveen, tel. 08387- 201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Kars, Bakker en v. Ommeren: Dr. Th. C. Bakker, Leersum, tel. 03434-495. Praktijken Rijnten en Buining: Dr. P. W. Schuil te Doorn, tel. 03430-3377. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, tel. 03497-220. VEENENDAAL Geboren: Aris z. v. J. Heikamp en J. van Ravenswaaij; Evert z. v. S. van den Dikkenberg en J. P. van Barneveld; Adriana d. v. C. van de Haar en G. van Kampen; Jeannette d. v. W. Kroesbergen en J. L. Bezemer; Nicolaas Cornelis An- thanie z. v. M. C. Bos en C. A. van Ma nen; Gijsbertha d. v. A. Roelofsen en E. A. Schoeman; Teunis Theodorus z. v. J. Veer en W. A. van Bruggen; Elizabeth Henriëtte Theodora d. v. H. de Boer en H. Bouman; Jan z. v. J. van Geerenstein en H. C. van Ruiswijk; Jan z. v. E. J. Jansen en G .Verhoef (geb. te Rhenen); Marc Igor z. v. G. L. G. Wielaert en M. W. A. G. Berendsen (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: J. Hustin en J. van Ma nen. Gehuwd: Geen. Overleden: Johanna Ottolina van Dijk, 53 jaar, echtg. van: G. van Soest; Geer- truida van den Bovenkamp, 53 jaar echtg. van A. van der Poel; Maria Everdina van Veldhuizen, 75 jaar, wed. van: J. Croes (overl. te Rhenen); Cornelis Gaasbeek. 82 jaar, weduwn. van: M. de Fluiter( overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Erris Willem z v. C. E. van Ginkel en C. A. K. Kruidenier; Jan z. v. J. Jansen en G. Verhoef, Veenendaal; Catharine Nicolet d. v. J. J. Veltman en N. Duijster; Johannes Hendrikus z. v. A. Brouwers en A. J. van Ingen; Klaas z. v. K. van Burken en C. W. Aartse; Mare Igor z. v. G. L. G. Wielaert en M. W. A. Berendsen, Veenendaal; Nico z. v. N. ter Burgt en E. Baars; Wilhelmina d. v. P. van Doorn en W. C. Jansen. Ondertrouwd: A. den Hartog en G. J. van Doesburg; G. Drost en C. M. D. J. Kosters; J. A. van Drumpt en J. van Veenendaal. Gehuwd: C. A. M. Crum en N. Roelof sen; G. van den Heuvel en H. Griffioen; S. Brouwers en E. van Schaik; A. W. Buitenweg en J. S. H. Baijens. Overleden: Gerritje Christina Schmel- ling, 82 jaar geh. gew. met W. van Roijen; Cornelis Gaasbeek, 82 jaar geh. gew. met M. de Fluiter, Veenendaal; Jan Gerard Walboom, 61 jaar echtg. van M. van der Velden, Leersum; Maria Everdina van Veldhuizen 75 jaar geh. gew. met J. Croes, Veenendaal; Gerritje Johanna van Rossum, 74 jaar geh. gew. met A. van Leer, Heteren. EDERVEEN - DE KLOMP Geboren: Evertje d. v. A. M. Thomassen en J. Henken; Henriëtte d. v. S. van Donkelaar en G. Navest; Jacoba d. v. A. M. Hagenaars en G. Ploeg. Ondertrouwd: H. Schut en A. van Roe kei. Getrouwd: B. v. d. Weerdhof en T. Ro- seboom, Veenendaal; B. van Kooten en G. van den Berg. AMERONGEN Geboren: Petronella Willemina d. v. H. Termaaten en M. Jansen; Willie d. v. C. van Manen en A. van der Meijden. Getrouwd: G. van Essen en H. van Ho- moed. RENSWOUDE Ondertrouwd: J. C. Velthuizen en W. M. H. B. Kemperman. Gehuwd: A. G. Veldhuizen en A. van Dommelen; B. van Dijk en A. Dekker; Z. v. d. Weerdhof en C. v. Oostenbrugge. Overleden: Teunis van de Pol, 49 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Evert z. v. R. van den Brand- hof en J. C. Slotboom. Gehuwd: J. van de Haar en A. Hen- driksen. RHENEN Ingekomen personen: R. F. Leuverman van Apeldoorn; H. C. Wildeman van Utrecht; J. C. Koning g.m. Drenth van Onstwedde; E. J. Verburg van Kloetinge; P. E. L. van Houweninge van Utrecht; F. Th. E. Ensink van Velsen; H. J. C. Haaring van Wisch; G. Blok van Gorin- chem; D. Nauta gez. van Renkum. Vertrokken personen: G. A. den Hartigh g.m. Haffmans naar Ede; J. J. van Lien- den naar Ede; J. Veerman naar Gennep; A. C. van den Dikkenberg naar Wijhe; A. Budding naar Hilversum; L. D. Voet naar Veenendaal; R. H. Wildekamp naar Arnhem; D. E. van den Berg naar Haar lem; P. J. Veltsema naar Noordbroek; A. van Kranenburg naar Lienden. AMERONGEN Ingekomen personen: C. Willemse van Nijmegen; L. M. H. Kok van Zwolle; Y. M. van Zeijl van Rotterdam. Vertrokken personen: H. van Essen-van Homoed naar Leersum; M. P. Bleeker- Faasse en L. Mos naar Norg; J. A. Gor- temoller naar Heemstede; A. Plaggenborg, N. H. Kraak, W. H. A. Koopman, J. P. Schreuders, M. Rietdijk en A. Kooimans naar Renkum; M. Bos naar Rotterdam. KIRPESTEIN VEENENDAAL kunnen worden opgegeven b(j de onderstaande adressent VEENENDAAL: Van Barneveld, Sig.magazijn „De Vallei", Pr. Bernhardlaan. RHENEN. J. Bovenschen, Oude Veenendaalseweg 1. E. van Daalen-Meeuwisz, Julianastraat 20 ELST: M. W. Struycken, Franseweg 561. Zwijnenburg, Woudweg 24 ACHTERBERG. R. Rijkse, Dijk 8. AMERONGEN: G. Drost, Kon. Wilhelminaweg 42 OVERBERG: G. van de Brandhof, Haarweg 87. RENSWOUDE: Jongetjes, Dorpsstraat 39 - Telefoon 08387-560 EDERVEEN: D. van Baaren, Hootsenplein 10 SCHERPENZEEL: P. de Jonge, Lindelaan 36, Telefoon 473. EN BIJ DE BEZORGERS VAN „DE VALLEI"

De Vallei | 1962 | | pagina 2