Fa. DONKELAAR Kwaliteit kalveren liet te wensen over Vanaf maandag duurdere sigaren Gouden huwelijksfeest Steeds meer dralon in herenkleding NIEUWSBLAD „DE VALLEI" serieuze werkkrachten DERDE BLAD „DE VALLEI' VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1962 Nr. 77 VIOS hield geslaagde fokveedag ONDER DE LOUPE „Wij moeten hoeder van onze broeders zijn!" ANWB-jaarvergadering afd. Utrecht Nieuwe velddroogmethode van hooi in onderzoek Uitgebreide gegevens Deze grootbeeld T.V., 59 cm, thans te huur voor 10,per week JAC. VAN GINKEL Mijn naam is Theo Berens V.A.B. KIRPESTEIN N.V. ■foufah-l JAC. VAN SCHUPPEN Vraag en Aanbod Te koop Gevraagd Diversen Aangeboden Te huur Woningruil De Fok- en Controlevereniging „V.I.O.S." (Rhenen-Veenendaal) kan terugzien op een goed geslaagde fokveedag. Dank zij de uitstekende organisatie had de keuring een vlot verloop. Door de jury, bestaande uit de heren G. J. van Eek, J. v. d. Goot, C. G. de Kruif en M. H. Pardijs, werd in twee ringen tegelijk gekeurd. De rijksveeteeltconsulent Ir. W. van Oyen trad op als arbiter. Na de laatste op stelling der dieren van iedere rubriek, werd door een der juryleden een korte toelichting gegeven op de keuringsuitslag. De algemene indruk was, dat er een aantal goede dieren was aangevoerd. Neemt men de rubrieken stuk voor stuk onder de loupe, dan blijken de kal veren wel het minst in kwaliteit te zijn. Wel enkele goede kopdieren, maar een te groot ondereind. De ongunstige weersomstandigheden in het voorjaar en de zomer zijn hier debet aan. De nakomelingen van de K.I. stier Otto kwamen goed uit de bus. De pinken waren gemiddeld van be tere kwaliteit. Vooral de afstammelin gen van de stier Libelle kwamen in deze rubrieken ver boven het gemiddelde uit. De twee rubrieken melkvaarzen wa ren ook van goede kwaliteit, waarbij vele Libelle-dochters. Een goede ru briek schotten volgde, waarbij de doch ters van Tjeerd en van diens zoon Jan van Rolland tot de besten behoorden. De beste De beste rubriek was wel die van de oudere melkkoeien en hierin kwamen dan ook acht eerste prijzen voor. Ge heel nieuw op deze fokveedag waren de bedrijfscollecties. De meest uniforme collectie was wel die van Verbeek, vier dochters van Tjeerd en een dochter van Frisco Jan. Algemeen bezien werden hier dieren getoond, die, op welke keuring dan ook, de toets der kritiek kunnen doorstaan. Ook aan het toilet van de dieren wordt steeds meer zorg besteed. Een verheugend verschijnsel is te vens dat de belangstelling toeneemt en het publiek actiever wordt. Tot grote voldoening van de organisa toren toonden nu ook enkele boerin nen hun belangstelling. Samenwerking Sinds de fusie tussen de melkcontrole- verenigingen van Rhenen en Veenen- daal, is er een snelle vooruitgang te constateren. Dit is mogelijk geworden door de goede samenwerking tussen boer, melkcontroleur en de assistenten van de landbouwvoorlichtingsdienst. Laatstgenoemde dienst is van mening dat de toekomst voor de Veenendaalse boer steeds moeilijker wordt, doordat hij verdrongen wordt door industrie vestigingen en woningbouw. In Rhenen waar het neutraal geheel anders ligt, is het niet veel rooskleuri ger. Volgens de voorlichtingsdienst vindt men hier nog een grote groep, die bij zwartbonte koeien een rode stier ge bruikt in de hoop op een roodbont kalf, dat voor de handel iets meer waard is. Doch de belangrijkste factor: een goede melkproduktie, ziet men hier over het hoofd. De pioniers in deze streek die de melkcontrolevereniging hebben opge richt, staan met de kwaliteit van vee en melkproduktie thans ver voor. (Zie voor voll. uitsl. pag. 2, 2e blad) Minister Veldkamp op Nationaal Voedselcongres Ter gelegenheid van het Nationaal Voedselcongres, dat in het Instituut voor de Tropen te Amsterdam wordt gehouden, heeft minister Veldkamp een rede uitgesproken waarin Zijn Excel lentie o.m. stelde dat het van grote be tekenis is, dat het hongervraagstuk voor een groot deel der wereldbevolking, steeds meer gaat leven in het zedelijk besef der mensheid. Op dit congres geven een aantal Ne derlandse deskundigen met ervaringen in ontwikkelingsgebieden hun visie op een aantal essentiële onderdelen van de wereld-voedselvoorziening. De meest belangrijke vraag is, hoe de snel groeiende wereldbevolking op den duur gevoed zal moeten worden. Minister Veldkamp zei hierover: „De meningen hierover zijn verdeeld, er zijn pessimis ten en er zijn optimisten. Ik geloof te kunnen stellen dat het een zaak van lange duur zal zijn om een min of meer ideale toestand te bereiken. Het vraagstuk wordt gecompliceerder door de gebrekkige distributie van het be schikbare voedsel, die zich manifesteert in overschotten in bepaalde delen van de wereld en in tekorten in andere de len. Steeds meer zal de mensheid als geheel, maar ook ieder persoonlijk, zich bewust moeten worden, dat wij in onze maatschappelijke solidariteit tekort schieten, wanneer wij juist ten aanzien van vraagstukken als dat waarom het hier gaat, niet beseffen dat wij inder daad de hoeder van onze broeders moe ten zijn. De oplossing van het honger vraagstuk in de wereld zal een van de meest krachtige bijdragen zijn voor de lichamelijke en geestelijke gezondheid van ontelbaar velen." Door de sterke stijging van de tabaks- prijzen zullen de sigaren per 1 oktober a.s. gemiddeld 1 a 2 cent per stuk duur der worden. Op de goedkope sigaren (5 a 6 cent) en in de prijsklasse van 50 cent per stuk, zal deze prijsverhoging niet van toepassing zijn. De consument zal voorlopig niet veel van deze prijsverhoging merken. De winkeliers hebben namelijk zoveel mo gelijk ingekocht, in die mate zelfs dat een der grootste plaatselijke sigaren- bedrijven geheel „uitverkocht" was. Overigens heeft de sigaar/sigaret in de loop der tijden al heel wat stof doen opwaaien. In oude archieven vonden wij een tweetal krantenberichten die als volgt luidden: Krantenbericht 1911: „De rookende vrouwelijke mensch- heid te New-York jubileert. De veror dening, ingediend door burgemeester en wethouders van die stad en beoogende het verbod aan vrouwen om in het pu bliek te rooken, is door den rechter on wettig verklaard. Onmiddellijk hebben de voornaamste hotel- en cafébestuur ders verklaard, dat zij bereid zijn, zich niet langer te verzetten tegen de weder verschijning van de feministische ciga- ret in hunne restaurants." Krantenbericht 1912: De tabakshandelaren geven de tabak droog uit om ze in verschillende gezinnen te doen strippen. De strippers en stripsters moeten deze tabak echter vochtig maken, zodat de handelaar aan gewicht meer terug ont vangt dan hij uitgeeft. Maar hoeveel meer is nooit precies uit te maken en ziedaar den gelegenheid voor den dief stal. Nu is het evenwel de politie ge lukt de hand te leggen op een Rhenen- schen sigarenmaker en zijn vrouw in wier woning een hoeveelheid tabak en sigaren in beslag werd genomen. Zij zijn ter beschikking van den Justitie gesteld Vrijdag 12 oktober hoopt het echtpaar H. v. d. Haar en G. v. d. Haar-de Kruif aan de Buurtlaan-oost te Veenendaal de dag te herdenken, dat zij vijftig jaar geleden in de echt werden verbonden. De bruidegom is 76 jaar en de bruid 71. TJit dit huwelijk zijn 12 kinderen gebo ren, waarvan 6 nog in leven, en 15 kleinkinderen. Beide echtelieden genieten nog een goede gezondheid. De bruidegom trad op 12-jarige leeftijd in dienst van de Kon. Scheepjeswolfabrieken en heeft daar 54 jaar gewerkt. Het zal het echt paar op die gedenkwaardige dag on getwijfeld niet aan gelukwensen ont breken, waarbij wij gaarne de onzen voegen. Op zaterdag 15 september j.l. hield de afdeling Utrecht van de Kon. Ned. Toeristenbond ANWB haar jaarlijkse vergadering in hotel „de Koerheuvel" te Rhenen. De vergadering werd ge presideerd door de heer C. Huisken, buitengewoon lid van het Dagelijks Be stuur van de Bond. Traditiegetrouw zijn ter gelegenheid van deze bijeenkomst wederom een aantal chauffeursinsignes „Trouwe Dienst" toegekend. De onderscheiding „Trouwe Dienst" verleent de ANWB aan chauffeurs, die gedurende 12V2, 25 of 40 jaar onafgebroken in dienst waren van firma's, instanties of particulieren, alle Bondsleden. Het insigne voor 25-jarige dienst werd in het bezit gesteld van de heren S. v. d. Laan en C. Scheele, beiden werkzaam bij Gevato N.V. te Zeist en L. Tolboom in dienst van P. Roos te Soest en B. van Leersum in dienst van de fa. Wabo te Wijk bij Duurstede. Insignes voor 12V2-jarige dienst wer den toegekend aan de heren G. v. d. Lingen eveneens in dienst van Gevato N.V., J. Meijer, werkzaam bij N.V. Bouwstoffen v/h N. de Gooijer te Zeist, C. A. Kosterman, werkzaam bij de Fruitveiling te Wijk bij Duurstede. In de praktijk verloopt, zelfs bij toe passing van hooiventilatie, gemiddeld 8 a 9 dagen tussen het maaien en het inschuren van het hooi. Deze periode is te lang want dit houdt in, dat het meeste hooi een of meer regenbuien krijgt tijdens de droging in het veld. Hierdoor gaat de kwaliteit van het hooi achteruit en is een aantal extra bewer kingen van het hooi noodzakelijk. Uit onderzoekingen van Van der Schaaf is gebleken, dat het hooi op het land veel sneller droogt als het wordt ge kneusd met een maaikneuzer. Bij deze methode van drogen trad echter een vrij groot drogestofverlies op. Op de proefboerderij „De Ossekam- pen" worden thans proeven genomen waarbij het gras normaal met de maai- balk wordt gemaaid en na enig voor- drogen in wierses van 2 zwaden wordt gekneusd met de maaikneuzer. Zowel voor als na het kneuzen wordt het hooi intensief geschud. Om de drogestof- verliezen tot een minimum te beper ken, wordt het hooi met een vochtge halte van 40-50% ingeschuurd en daar na nagedroogd door ventilatie met kou de lucht. Op deze wijze werd 60 ton hooi gemaakt. De kortste veldperiode bedroeg 2 dagen, de langste 4 dagen. Daar de veldperiode op „De Ossekam- pen", gemiddeld over enkele jaren, bij toepassing van intensief schudden ge combineerd met hooiventilatie ongeveer 5 dagen bedroeg, betekent dit, dat de veldperiode tot de helft is terugge bracht. Dat dit onder de weersomstan digheden van dit jaar mogelijk bleek, is veelbelovend. Naar het zich laat aanzien en op grond van de ervaringen van 1962, zal het nadrogen geen moeilijkheden op leveren. Zou deze methode inderdaad slagen, dan kan een belangrijke be sparing aan arbeid worden verwacht, terwijl de kwaliteit van het hooi minder afhankelijk is van de weersomstandig heden. Nader onderzoek is echter nood zakelijk. van elke in Nederland verschijnende courant zijn tot Uw beschikking. Wij verzorgen het plaatsen van Uw advertenties zonder prijsverhoging in bladen door GEHEEL NEDERLAND. Parallelweg 10 - Tel. 2022 (2 lijnen) - Veenendaal Een ieder die een bezoek bracht aan de onlangs in Amsterdam gehouden Herenmodebeurs, zal daar van zijn te ruggekeerd in de stellige overtuiging dat ook in de herenkleding dralon een steeds grotere rol gaat spelen. Op bijna elk gebied komt men dralon tegen, zowel in truien, vesten, slip-overs en jasjes als in moderne sportshirts, pantalons, ondergoed en sokken. Hier zien wij bijvoorbeeld een grof- gebreide jacquard sporttrui in dralon. Een fraai kledingstuk dat de helft weegt van een wollen trui, maar evenveel warmte, zo niet meer, geeft. Bovendien is de trui zo gewassen en zo droog; hij wordt niet wijder, er komt geen mot in en wat ook heel belangrijk is, hij kan niet verkleuren. Het waren al deze praktische eigen schappen die dralon in de damesmode zo vlot ingang deed vinden. Ook in de herenmode is thans zonder meer van een doorbraak in deze richting sprake. Compleet met antennes, voor Lopik en Langeberg en met recht van koop. LET OP. Na twee jaar een huur betaald te hebben is deze uw eigendom voor een bedrag beneden de 50,Bovendien twee jaar geen onkosten, deze zijn voor onze rekening. GRATIS DEMONSTRATIE Prg zen vanaf 838, i met UHF vanaf 928,- zonder antennes. ELECTRO RADIO T.V. INSTALLATIE BUREAU Patrimoniumlaan 39 - Veenendaal - Telefoon 2196 Wenst U een ruime auto met krachtige motor, lage onderhoudskosten en een ge ringe afschrijving? Laat mij U dan nadere inlichtingen ver schaffen over de diverse Opel modellen. Reeds leverbaar vanaf 6.250,cat. prijs. Belt U mij op no. 08385-2450. INDUSTRIELAAN 12 - VEENENDAAL - TELEFOON 08385-2450 Cfat Noorse Pullover Wat zal Uw zoon zich trots voelen in zo'n stoere en sterke Noorse pull over. De bijpassende lange pantalon is berekend op ravotgrage jongens en daarom versterkt met nylon. Leef tijd 5-12 jaar. Komt U eens kijken naar onze rijke collectie Gortstraat 39 - Veenendaal televisietoestellen '63 Zo rank, zo slank, zo weer galoos elegant. Vervolmaakt in vorm en Te koop witte trouwjapon. Niet in Veenendaal gedragen. Klaas Katerstraat 14, Vee nendaal. Sloopwerk gevraagd. Aanbie dingen Klaas Katerstraat 14, Veenendaal. Te koop trouwjapon, creme, maat 42-44. Tevens electr. haard. A. Sterkenburg, Sav. Lohmanstraat 77, Veenen daal. Te koop motorrijwiel 125 cc. weinig bereden. Te bevragen Vendelseweg 572, Veenendaal Jonge spaniel te koop, 3% maand oud. H. v. d. Haar, Kostverloren 47 Veenendaal. Te koop kleutertruitjes, grof gebreid. 100#/o wol. Zeer voordelig 6,95 (leeft. 1 t/m 4 jaar) Eskimo Markthal, Pr. Bernhardlaan 28, Veenendaal Te koop z.g.a.n. kinderwagen. H. v. d. Brandhof, Adr. v. Ostadelaan 2, Veenendaal. Te koop aangeboden: prach tige nieuwgebouwde direk- tiekeet. Goed ingericht met sanitair en verlichting. J. E. v. Schuppen, Eikenlaan 20, Veenendaal. Tel. 2234. Te koop wit fornuis. Bos- laan 55, Veenendaal. Te koop een goed onderhou den haardkachel. Prinsen- weg 15, Eist Utr. Te koop zware damesvesten, 100% wol, met ronde en V- hals 19,95. Nergens zo goedkoop. Eskimo Markshal, Prins Bernhardlaan 28, Vee nendaal. Ter overname i.z.g.st.z. huis kamerameublement en vier clubjes met tafel. Brieven onder nr. 2328 aan het bur. van dit blad. Te koop aangeboden 21 par kieten, 5 verschillende kleu ren, drinkbak en voederbak en 4 originele broedhokjes. Totaal 55,Te bez. bij Drost. Groenelaan 1, Vee nendaal. Te koop z.g.a.n. kinderledi- kantje met toebehoren. G. v. Manen, Onderweg 1, nabij spoorwegovergang, Ederveen. Te koop kinderwagen i.pr.st. Rijksstraatweg 99, Eist Utr. Te koop aangeboden enige 2e hands i.pr.st. verkerende schrijfmachines. Voordelige prijs. Holleweg 6, Veenen daal. Te koop een partij lederen jassen, gebruikt en nieuw. Bosman t.o. de Kerk, Eist Utr. tel. 08377-280. Te koop Renault Dauphine, mei 1960, schuifdak, radio, kleur ivoor, 42.000 km. van eerste eigenaar, 3450,Inl. tel. 08385-2425. Te koop een partij exclu sieve flessen en potten. Van 1 liter tot 55 liter. Komt kij ken het verplicht U tot niets Bosman t.o. de kerk, Eist Utr. tel. 08377-280. Te koop werkschoenen z.g.a. n. Bosman t.o. de Kerk, Eist Utr. tel. 08377-280. Te koop i.g.st.z. vrachtwagen met z.g.a.n. banden bj. 1953, merk Morris. Te bevr. L. v. d. Bosch, Geerseweg 38, Vee nendaal. Te koop prima Noordelingen. C. v. Holland, Ruisseveen 20, Veenendaal. Te koop gloednieuwe electr. naaimachines 195,en 225,De nieuwste zig-zag naaimachines van een le klas merk, electr. in koffer, 3 jaar garantie en gratis les,, voor slechts 395,G. v. d. Gar de, Cuneraweg 328, bij Julia na Ziekenhuis, Veenendaal. Tel. 08385-2332. Te koop prima aardappelen 8,50 per mud. Nutrice. Be leefd aanbevelend T. v. d. Weerd, Middellaan 152, Vee nendaal. Te koop Opel Kaptein bj. '55. Ook te ruil. le Melmseweg 9, Veenendaal. Te koop nieuwe cocosmat, naturel 1,60 x 2,25 m. 17,50. Etna kachel 10,Strijk plank 2,50, bronzen hang lamp 2,Mr. Heemskerk straat 10, Veenendaal. Te koop een platte wagen en een ketting eg. Nieuwe- weg 216, Veenendaal. Te koop prima aardappelen voor de winteropslag. Pim pernel. Hogeweg, Dorpsstraat 65, Renswoude. Ook te bevr. Emmalaan 36, Veenendaal. Te koop een Renault 4, bj. 1958. De Gooyer, Buurtlaan W. 141, Veenendaal. Te koop slachtkippen, per stuk 2,30. Middelbuurtse- weg 16, Veenendaal. Nieuwe accordeon te koop, 32 bassen. Eikenlaan 79, Rhenen. Te koop beste aardappelen bij G. R. van Leeuwen in de Melm. Te koop van particulier V.W. de Luxe, nov. '56 i.z.g.st. Zwart, 2700,—. Tel. 3673. Veenendaal. Te koop Sparta bromfiets '58 Bilderdijkstraat 14, Veenen daal. Te koop een Fjorden premie merrieveulen. J. Lagerweij, Prattenburg 424, Rhenen. Te koop een woonbus. Val leistraat 121, Veenendaal. Te koop een kookkachel. Westersingel 47, Veenendaal. Te koop pracht boxer met stamboom. G. Veenhof, Dorpsstraat 285, Scherpen- zeel. Te koop een eiken huisorgel, 14 reg. met doorlopende harp. Mulderslaan 16, Vee nendaal. Te koop goed onderhouden haard. Var. de Meent, Prin- senweg 11, Eist Utr. Te koop i.g.st.z. haard D.R.U. en een aquarium, 80x40 diep x 45 hoog. Panhuis 75, Vee nendaal. Sportrijwiel. Ter overname herensportrüwiel i.pr.st. met verlichting enz. voor 65, Nieuweweg 81, Veenendaal. Te koop prima Noordelingen 16 ct. per kilo. G. Heikamp, Brinkersteeg 26 Veenendaal. Te koop V.W. de Luxe bj. '55, met roldak. Van de Meent, Prinsenweg 11, Eist Utr. Te koop zware slachtkippen. C. Roseboom, Trapjesweg 4, De Klomp. Te koop chassis, ook geschikt voor boerenwagen. J. B. Kool, Kerkewijk 29, Veenen daal. Tel. 2596. Kolenkachel te koop. Es doornlaan 12, Rhenen. Te koop Fiat 500 bj. '58. Dr. Wallerstraat 93, Rhenen. Te koop korte witte bruids- jajon, m. 38 met toebehoren. Dr. Kuiperstraat 12, Veenen daal. ERRES TV 4625 UHF 48 cm beeldbuis 875.- ERRES TV 5636 UHF 59 cm beeldbuis 955.- Vraag de prachtige kleurenfolder en demonstratie aan: Hoofdstraat 36 - Veenendaal - Telefoon 2024 De Producente van vezelvliezen HOLLANTOR N.V. TE VEENENDAAL gaat haar productie-programma uitbreiden met een geheel nieuwe groep van artikelen. Er bestaat nu weer de mogelijkheid voor om opgeleid te worden tot het bedie nen van de nieuwste Amerikaanse pro ductie-installaties. Wanneer U voor deze afwisselende en verant woordelijke functie in aanmerking komt, zult U gaan werken in een modern bedrijf, waar naast de bestaande FIRET-tussenvoeringen een groot aantal producten vervaardigd worden, o.a. voor de chemische, de automobiel- en de tapijtin dustrie. Diegenen, die een dergelijke kans willen aan grijpen, wordt verzocht zich schriftelijk of mon deling te wenden tot de personeelsafdeling - Verlaat 22, Veenendaal. Te koop Singer handnaaima chines 50,— en 60,Sin- ge, r electrische naaimachine in koffer, als nieuw, 145, Gritzner- inzinkbare trap- naaimachine als nieuw f 95,-. Allen 3 jaar garantie. Naai machinehandel G. v. d. Gar de, Cuneraweg 328, bij Julia na Ziekenhuis. Veenendaal. Tel. 08385-2332. Te koop pracht Poedel, l'/s jaar en Schotse Collie. Nieuweweg 185, Veenendaal. Te koop V.W. bestel bj. '57, i.z.g.st. Pension „Berg en Dal", Nw. Veenendaalseweg 234, Rhenen. Te koop peren voor de weck. C. v. d. Pol, Spinnebosweg 7, Ederveen. Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachines ook zig-zag. Fa. Koomen, Kerkewijk 17, Veenendaal. Te koop oliekachel met aan gebouwd reservoir. Kerke wijk 29, Tel. 2596, Veenen daal. Te koop i.pr.st.z. klein wit kolijfornuis met pijp en 2- plaats electr. komfoor. Gla- diolenstraat 32, Veenendaal. Te koop draagbare radio merk „Grundig", 45,-. Mid- delbuurtseweg 16, Veenen daal. Te koop meisjesficts, leeftijd ca. 13 jaar. C. v. Hardeveld, Hoofdstraat 60, Veenendaal. Te koop prima 3-gaats huis- houdkachel. Tevens 100 W.L. hennen tegen de leg, gelee wiekt. Buurtlaan O 67, Vee nendaal. Te koop een goed onderhou den haard. Gorstraat 24, Vee nendaal. Te koop een Fiat 600 '57, Ford Anglia '56, 3 Opel Ca ravans '53 tot '57, Opel Blitz '55, 2 Opel Olympia's '56, Fiat 1100. kleine schade '56, V.W kleine schade '59. Fi nanciering mogelijk. Verbin dingsweg 3, Eist U. na 8 uur n.m. gesloten. In Veenendaal of omg. kan toorruimte gevraagd, min stens 2 kamers met stookge- legenheid en w.c. of ruimte die als zodanig is in te rich ten. Brieven met prijsopga ven onder nr. 2315 a. h. bur. v. d. blad. Laat uw bromfiets- of mo- torcylinder vakkundig slij pen. Tevens big-end revisie bij: Waayenberg's motoren- handel, Dr. Slot. de Bruine- straat 3, Tel. 2771, Veenen- daal-Zuid. Ellen tochtstrips (met houten lijst). Ellen dorpelstrip (voor de onderkant van deuren).- Vebotex Kerkewijk 37, Tel. 2730, Veenendaal. Wij hebben weer wat cou pons meubelstof ontvangen- halve prijs - vanaf 6,p. m., 130 cm. br. Vebotex, Ker kewijk 37, Tel. 2730. Losse clubs en haardfau- teuils. Zeer voordelig. Vebo tex, Kerkewijk 37, Veenen daal, tel. 2730. Onze najaarscollectie in byouterieën is geweldig. U slaagt bij ons zeker en onze prijzen zijn uiterst laag. Hui ze Chic, Patrimoniumlaan 13, Veenendaal. Noordelingen. Prima aardap pelen 16 ct. per kg., per half mud 4,75. Thuisbezorgen gratis. De Haas fruithal, Jan Steenlaan 73, Tel. 3473, Vee nendaal. Gevraagd kosthuis in cen trum Veenendaal. Brieven onder nr. 2303 a. h. bur. v. d. blad. Goed tehuis gezocht voor leuke jonge hond, reu, 11 weken oud. Stationssingel 38, Veenendaal. Wij willen ons huis graag antiek inrichten en ZOEKEN HIERVOOR IETS OUDS b.v. ronde tafel, 4 of 6 stoelen, oude klok, olielamp, kabinet of kast en wat kleine dingen zoals koper, vazen, kommen enz. Genegen hoge prijs te betalen. M. J. de Haas, Hoofdstraat 101, Driebergen. Tel. 03438-3632. Gevraagd een 2e hands twee- lingwagen met afneembare bak. Brieven onder nr. 2332 aan het bur. van dit blad. Gevraagd zelfstandige hulp in de huishouding voor zo spoedig mogelijk, voor hele dagen, leeft. 19 a 20 jaar. Goed loon. Garage Nout, Rijksstraatweg 145, Eist U. Gevraagd werkster voor 2Vs dag p.w. Spoed. Inl. W. v. d. Brink Cuneraweg 235, Ach terberg. Gevraagd winkelmeisje voor de zaterdag. Tevens gevraagd werkster voor twee halve da gen of 1 dag p.w. Banketbak kerij Maison Bosgoed, Dr. Slot. de Bruineplein 13, Vee nendaal. Nette werkster gevraagd. L. T. v. Beek, Achterkerkstraat 14, Veenendaal. Meisje of werkster gevraagd voor 2 morgens of middagen p.w. Mevr. Lagaay, Spoor- baanweg 73, Rhenen. Heer op leeftijd vraagt goed kosthuis te Rhenen of omg. Br. lett. N. boekh. Waiboer, Rhenen. Jongedame met kantoorerva ring zoekt kantoor of andere werkzaamheden voor halve dagen. Brieven onder nr. 2326 a. h. bur. v. d. blad. Jong echtpaar z. k. zoekt z. sp. m. voor max. 6 mnd. ge meubileerde zitk. slaapk. keuken. Brieven onder nr. 2329 a. h. bur. v. d. blad. Zit-slaapkamer gevraagd in Veenendaal. Brieven onder nr. 2333 aan het bur. van dit blad. Voor goed tehuis gratis aan- gehoden 4 jonge zwarte poes jes. Irenestraat 34, Eist U. B.z.a. net meisje voor dag en nacht. Brieven onder nr. 2334 aan het bur. v. d. blad. B.z.a. aankomend boeren knecht, leeft. 19 20 jaar. Brieven onder nr. 2331 a. h. bur. v. d. blad. B.z.a. net meisje, voor hele dagen. Brieven onder nr. 2330 aan het bur. v. d. bl. Te huur zit-slaapkamer met gebruik van keuken. Inl. Beukenlaan 4, Veenendaal. Aangeboden den Haag: roya le 3-kamerflat met rijwiel box. Gevr. Veenendaal e.o., 3 a 4 kamerwoning, liefst nieuwbouw. P. Spreij, Rij- nauwenstraat 94, Den Haag. Aangeboden mooie vrije wo ning of hoekflat te Breda. Gezocht woning of flat te Veenendaal of omg. Brieven Dennenlaan 11, Veenendaal. Aluminium condensstrip op elke gewenste maat, bij De Houtspecialist Patrimonium laan 55, Tel. 3520, Veenendaal Mozaïkmatjes v.a. 3,De Houtspecialist, Patrimonium laan 55, Veenendaal. Tel. 3520 Gebruik Neo-Conserviet. Uw aardappels spruiten niet. Verkrijgbaar: bij Drogisterij „De Helm", Dr. Slot. de Bruineplein 25, Veenendaal. Voor z.g.a.n. en nieuwe meu belen, wasmachines, wrin gers, emaille badkuipen en kookfornuis, een een i.z.g.st. z. bakfiets met hulpmotor, is het vanouds bekende en voordeligst adres: M. Vlas- tuin, Nieuweweg 60, Tel. 3052 Veenendaal. De slachtprijzen zijn laag, dus slacht nu! U kunt im mers invriezen bij „De Es kimo", Bruinehorstweg 4, Ederveen. tel. 275. Glas voor kippenhokken in vaste maten van 38 x 51,5 - 38 x 59,5 - 48,5 x 59,5 en 33 x 44 per kist en per stuk direkt uit voorraad bij Fa. Zimmerman Zoon, Sand- brinkstraat 1, Veenendaal. Diepvries. Vers gehakt 1,59 verse worst 1,08, verse kip 3,75. De Spar, Rijksstraat weg 147, Eist Utr. Tel. 256. Staat ter dekking boxer, reu. Prima stamboom, 7 kamp. Vijgendam 46, Veenendaal. Bestel nu rozen, heesters, ko- niferen en vaste planten. Nu kunt u de kleuren zien. Boomkwekerij H. Verwoert, Molenweg 16, Achterberg. Wil degene, die een nieuwe autoped rood met creme- gele spatborden - heeft mee genomen, deze zo spoedig mogelijk terugbezorgen bij J. Steenlaan 432, te Veenendaal- Zuid. De step is gemerkt. Schoorsteenplaten in ver schillende modellen en uit voeringen. De Houtspecialist, Patrimoniumlaan 55, Tel. 3520. Veenendaal. Levertraan en vitamine's in dragee's - vloeistof en cap sules, natuurlijk Drogisterij „De Helm", Dr. Slot. de Bruineplein 25, Veenendaal. Schoorsteenvegen voor alle plaatsen waar dit blad ver schijnt. Erkend bedrijf fa. v. Stokkum, Wilhelminastr. 34, Rhenen. Schoorsteenvegen? Laat dit vakkundig doen door Schoonmaakbedrijf G. v. Barneveld, Boslaan 62, Vee nendaal. Tel. 3303. Asbest golfplaten en Asbest board in alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan, maar profiteer ervan. J. Kool, Holleweg 4, Tel. 08385- 2463. Veenendaal. Heeft U een feestje? Ijstaar ten met slagroom vanaf 1,50 thuisbezorgd. Automa tiek „De Luifel", Kerkewijk Veenendaal, tel. 2085. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko- ninginnelaan 37, te Veenen daal. Tel. 2361. Rutexon het enige afdoen de middel tegen vochtige en natte muren, kelders. Be scherming tegen roest, o.a. auto's. Fa. Geha van Leeu wen, Hoogstraat 7, Tel. 3246, Veenendaal. Voor al uw feesten: salade's, gebraden haantjes, warme hapjes enz. Ook thuisbe zorgd. Lunchroom „De Lui fel", Kerkewijk, Veenendaal tel. 2085. Voor plaatwerk en uitdeu ken Gebr. Ploeg, Overberg, Tel. 03431-251. Een flinke voorraad meube len, waarvan veel als nieuw, vindt U steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis, Hoogstraat 30. Tel. 2209, Veenendaal. Ons visitekaartje is een goe de schoenreparatie. Ons de vies: Goed geschoeid on vermoeid. Blankesteijn Zn., Helling 14. Veenendaal. Europlast watervaste gips plamuur voor gaten en scheuren in muurwerk, voor schilderwerk enz. Verkrijg baar bij fa. Geha van Leeu wen, Hoogstraat 7, Tel. 3246, Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Veenendaal. Tel. 3184. Voor nieuwe bruine hakken, passend bij elke kleur schoe nen, Schoenmakerij Valken burg, Gortstraat 38, huis adres nr. 25, Veenendaal. Laat nu uw schoenen pas send maken. Met de nieuwste machine vergroten en ver breden wij. Ook het ver vormen van de schoenen voor moeilijke voeten 1,50 p. paar. Schoenmakerij Val kenburg, Gortstraat 38, Huis adres nr. 25. Veenendaal.

De Vallei | 1962 | | pagina 5