Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Denkt II morgen ook aan 'Werelddierendag'? muis ©mm Voor de KANTONRECHTER DOEL Menselijke bezinning op verhouding tot medeschepselen Agenda Ook moreel? Kleuters openden zelf voorlopige kleuterschool Nieuws uit de omgeving ELST OPSTAND IN JEMEN EDERVEEN Burgemeester Martens nam afscheid van Amerongen B. enw. vragen krediet voor ontwerp voor overdekt Zwembad annex Sporthal SCHERPENZEEL Wat nu weer 36e JAARGANG WOENSDAG 3 OKTOBER 1962 Nr. 78 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Nieuwe naam „De Springplank" De heer G. Barnard 25 jaar in dienst van KVSW EHBO start met nieuwe cursussen Na de dood van de heersende vorst Raadslid Tenge „U nam teveel zorgen mee naar huis!" MORGENAVOND RAADSVERGADERING MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Re dak tie: WT. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie ƒ4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De Duitse herdershond Caline heeft zijn baas, de schaapsherder Ulysse Chrevron uit het Franse dorp Legt in de Jura naar huis gesleept toen deze tengevolge van een voedselvergiftiging ernstig ziek was geworden. De schaapsherder was in elkaar gezakt nadat hij een blikje bedorven vlees had gegeten. Zijn hond dreef eerst de honderd schapen tellende kudde naar de schaapskooi en sleepte toen zijn baas aan zijn kraag naar huis. De hond deed zes uur over deze tocht. Morgen 4 oktober - de datum waarop zevenhon derdzesendertig jaar geleden de grote dierenvriend Franciscus van Assisi stierf - hopen wij wederom WERELDDIERENDAG te gedenken. Nu worden er in deze wereld zo veel gedenkdagen gehouden, dat men wel eens de vraag hoort stellen of wij in dit opzicht „niet teveel van het goede hebben". Temeer omdat de mensen van deze tijd met zulke geweldige problemen geconfronteerd worden, dat de kwestie van de Dierenbescherming daarbij in Voor degenen immers, die de dieren als objecten van winstbejag beschou wen, zijn er nog altijd mogelijkheden genoeg om door de mazen van de wet te glippen en wat dan het lot van hun slachtoffers wordt, laat zich niet be schrijven. Wie deze uitspraak overdreven mocht vinden, denke eens aan de berucht geworden honden- en kat- tenmarkten, die afgelopen maanden in het centrum van de publiciteit zijn komen te staan! Natuurlijk - deze handel is tot nog toe volkomen legaal, maar het is de grote vraag of hij ook moreel door de beugel kan. Iedereen weet dat het overgrote deel van de op deze markten verhandelde dieren op de snijkamers terecht komt, waar het een gruwelijk lijden wacht. Schoonheidsmiddelen De vraag of de vivisectie voor me dische doeleinden een absolute nood zakelijkheid is, kan door een leek moei- het niet schijnt te zinken. Nederland, zo wordt dan verder gezegd, heeft pas een nieuwe, moderne wet op de dierenbescherming gekregen, waardoor de uitwassen op dit gebied niet alleen beteugeld, maar ook gevoelig gestraft kunnen worden. Hoe wel er in deze redenering ongetwijfeld een kern van waarheid schuilt, moet men toch nooit ver geten, dat de positie van de dieren in onze samen leving nog allesbehalve benijdenswaardig is. SPREEKBEURT VOOR JEUGDVERENIGING Op uitnodiging van de Jeugdvereni gingen Vredeskerk, komt ds. J. den Hoed van Wijk bij Heusden in de Vre deskerk een spreekbeurt vervullen. Deze avond, vrij toegankelijk voor jong en oud, wordt gehouden op don derdag 4 oktober a.s. lijk beantwoord worden, maar zelfs wanneer dierproeven onvermijdelijk zouden zijn, dan zal ieder weldenkend mens dit gemartel toch als een nood zakelijk kwaad beschouwen. De kwestie van de vivisectie kr|jgt echter een uitermate bedenkelijk aspect, wanneer deze voor commer ciële doeleinden wordt toegepast, zo bijvoorbeeld voor de vervaardi ging van steeds geraffineerder schoonheidsmiddelen. Alleen dit voorbeeld toont reeds aan, hoe weinig rsepect de mens voor het leven koestert, dat wij naar het woord van Albert Schweitzer, vóór alles en boven alles eerbiedigen moeten. Wie deze dingen eens rustig over denkt en zich verder realiseert op hoe veel andere terreinen des levens de dieren door de mens worden geëxploi teerd, zal menigeen een gevoel van schaamte niet kunnen onderdrukken. Geen verwennerij Wordt een mens onrecht aangedaan, dan stelt de maatschappij hem in staat zich daar tegen te verweren, maar „het redeloze dier" is vrijwel altijd Het is van de Stichting tot oprichting en instandhouding van christelijke kleuter scholen in Veenendaal een uitstekend idee geweest om de voorlopige kleuterschool ondergebracht in de Kon. Julianaschool aan de Kerkewjjk door de kleuters zelf te laten openen. Nu eens geen lange officiële redevoeringen van allerlei instanties maar een hartverwarmend schouwspel, opgevoerd door de kleintjes en natuurlijk onder de deskundige leiding van de dames leidsters. Feestelijk uitgedost met vlaggen, toeters en puntmutsjes „vertelden" z|j aan hun ouders en verdere aanwezigen dat ze het t|jdel|jk onderdak in de uloschool „De Springplank" hadden gedoopt In af wachting van de definitieve school in de Schr|jversw|jk waarvoor het wachten nog is op de urgentieverklaring. RECORD-OPBRENGST BAZAR LEGER DES HEILS De bazar van het Leger des Heils, die het afgelopen weekeinde in de Eierhal is gehouden, heeft het record-bedrag van 1715.85 opgebracht. Dit is bijna driehonderdgulden meer dan vorig jaar. De Kapiteine van het Leger des Heils brengt dan ook dank aan al degenen die voor deze zaak hebben geofferd. EDE: Ede heeft kortgeleden zijn eerste industriepredikant gekregen in de persoon van ds. Van Drenth. Door de provinciale kerkvergadering is hij be roepen als predikant voor bijzondere werkzaamheden. Ds. Van Drenth staat nu in dienst van de ongeveer een jaar geleden opgerichte stichting Evangelie en Industrie. WAGENINGEN: Er begint schot te ko men in de bouw van het nieuwe Prot. Chr. Bejaardencentrum aan de Haar- weg. Op de vorige week gehouden persconferentie is het een en ander verteld over het nieuwe gebouw, dat in hoofdzaak bestaat uit drie vleugels. Alle kamers bijvoorbeeld krijgen tele visie, radio en telefoon. VALKENHEIDE: Het opvoedingscen trum voor jongens, Valkenheide. be staat 4 oktober 50 jaar. Koningin Emma opende dit centrum gelegen te Maarsbergen en ontstaan op initia tief van de Nederlands hervormde kerk op 4 oktober 1912. Meer dan 4000 jongens hébben tot op heden een deel van hun jeugd in „dit dorp op de hei" doorgebracht. Het jubileum wordt in tern gevierd. De officiële viering is vastgesteld na de tot-stand-koming van het nieuwe kerkgebouw-annex cultureel streekcentrum, in het najaar van 1963. Op Valkenheide verblijven 200 jongens. BARNEVELD: Zestien van de zeventien Barneveldse bakkers hebben besloten te gaan samenwerken en een sanering in te voeren. Het is de bedoeling deze sanering, welke alleen de dorpskom geldt en niet Barneveld-buiten, zo spoedig mogelijk in te voeren. Na de totstandkoming van „De Blokken doos" in Veenendaal-zuid heeft de stich ting direct werk gemaakt van de oprich ting van een kleuterschool in de Schrij- verswijk. De goedkeuring van de gemeente had men vrij spoedig binnen, doch de bepa ling van een definitieve plaats in de Schrijverswijk kon, met het oog op de zich steeds wijzigende plannen, voorlopig nog geen doorgang vinden. Blijkens de korte toespraak die me vrouw Bakker vrijdagmiddag hield, heeft de directeur van de Kon. Julianaschool, Dr. J. G. Thoomes, tijdens een gesprek de gedachte geopperd in zijn schoolgebouwen De beide leidsters, mej. Nijhof en mej. Wesselo, wenste zij Gods zegen toe op hun belangrijk werk onder de kleuters. Zingend en vlaggend kwamen hierna de kleuters het lokaal binnen, natuurlijk met'luid applaus begroet door de ouders. Op aparte wijze werd de naam van de school bekeend gemaakt, die heel toe passelijk „De Springplank" luidt. Later op de middag werden nog diverse spel letjes gedaan en kregen de aanwezigen thee aangeboden. Blijde mensen hebben het gemak kelijker in het leven. Zeker en zelfbewust treden ze op, omdat zij goed kun nen zien. Zij voelen zich prettig en dragen hun bril met plezier Hoofdstraat 51, Veenendaal Telefoon 3184 (naast de apotheek) Ziekenfondsleverancier. overgeleverd aan de nukken en grillen van de mens. Dit is dan ook de reden, waaraan werelddierendag zijn bestaansrecht ont leent. De vierde oktober is er niet om die ren ziekelijk te verwennen en te ver troetelen, maar om de mens gelegen heid te geven zicht te bezinnen op zijn verhouding tot deze, zijne medeschep selen! Zo lieten de kleintjes de naam van hun nieuwe school zien. een kleuterschool te beginnen als voor loper van de nieuwe school in de Schrij verswijk. Drie lokalen Dit voorstel werd door het stichtings bestuur met beide handen aangegrepen, zodat thans in de Kon. Julianaschool een voorlopige kleuterschool is gevestigd, be staande uit twee leuk ingerichte werk lokalen en een dito speellokaal. Vrijdamidc|pg was het zover dat de school kon gaan draaien en er werd be sloten om de kleuters hierbij persoonlijk te betrekken. Onder de talrijke aanwe zigen bevonden zich naast de ouders, ook de wethouders Ant. de Ruiter en R. Kop penberg. Mevrouw Bakker richtte in haar toe spraak een bijzonder welkom tot het ge meentebestuur en het schoolbestuur van de Kon. Julianaschool voor hun welwil lende medewerking. Uit „Triangelklanken", het personeels blad van de Kon. V.S.W. vernamen w|j dat de heer G. Barnard, chef van de af deling Technische Bedrijfsorganisatie, eind augustus reeds z|jn zilveren jubileum heeft gevierd. De huldiging vond plaats op het directiekantoor, in tegenwoordig heid van een groot aantal collega's als mede de voltallige direktie. De jubilaris werd allereerst toegespro ken door de heer L. M. Bonnike die de heer Barnard schetste als een zeer toe gewijd medewerker die maar al te vaak „wilde plannen" welke gemaakt werden wist te transformeren tot verantwoorde en weloverwogen beslissingen. De heer Bonnike deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, ter wijl mevrouw Barnard een prachtig boe ket bloemen kreeg aangeboden. Namens de collega's werd de jubilaris zeer waarderend toegesproken door de heer Tj. v. d. Wal, later gevolgd door af gevaardigden van het Weverijcontact, de tariefcommissies en de afdeling T.B.O. Aan het slot van de huldiging dankte de heer Barnard alle aanwezigen voor de fraaie cadeaus en voor de vele waarde rende woorden. De EHBO afd. Eist opent het nieuwe seizoen met een tweetal cursussen. De eerste cursus begont woensdag 10 okto ber en Is bestemd voor huisvrouwen. Aan deze cursus is geen examen ver bonden en het heeft hoofdzakelijk ten doel huismoeders die de tijd en gele genheid ontbreekt een gehele officiële di plomacursus te volgen, een speciaal op huisongevallen gerichte eerste hulp bij te brengen. Voorts organiseert de vereniging bij voldoende animo een cursus jeugd-EHBO De leeftijd voor deze cursus waaraan zowel jongens als meisjes kunnen deelne men is 15 tot en met 17 jaar. De zgn. B- cursus is bedoeld als voorbereiding voor een eventueel later te volgen „grote cur sus" waaraan het Oranjekruis Eenheids diploma verbonden is. Beide cursussen zijn zeer leerzaam en interessant en de Elsterse EHBO verwacht dan ook een flinke deelname. Voor na dere inlichtingen vervoege men zich bij de bestuursleden van de EHBO. Na de dood van de vorst van het kleine afgezonderde staatje Jemen aan de Rode Zee, Imam Achmed is daar een revolutie uitgebroken. De 35-jarige Imam Mo- hamed El Badr, die vorige week na de dood van zijn vader aan de macht was gekomen, is vermoord door een aantal opstandelingen en de rebellen hebben de republiek uitgeroepen officieel „Arabische Jemenitische Republiek" genaamd. Het leger heeft zich bij de opstand aangesloten. De sterkte van dit leger wordt in verschillende kringen op twintigduizend man geschat. De laatste jaren heeft men steeds grote zendingen wapens uit de Sovjet-Unie ontvangen. Men beschikt over een kleine luchtmacht die voornamelijk bestaat uit Russische en Tsjechi sche toestellen. De jonge vermoorde Imam had na het bestijgen van de troon aangekon digd het land te zullen hervormen en de buitenlandse politiek op positieve neutraliteit en niet-verbondenheid te willen baseren. Meedogenloos De zeer Middeleeuwse vorsten in het tegenwoordige midden-oosten worden ER ZATEN 259 EIEREN IN DE MAND Waren we vorige week nieuwsgierig hoeveel eieren in de grote mand zaten, die op de drukke bazaar in Ederveen werd getoond, thans kunnen we medede len dat dit getal 259 was. Door geen en kele persoon werd dit juiste aantal ge raden. Wel werd door twee personen het getal 260 genoemd, di er dus het dichtst bij waren en de eieren mochten mee nemen. De Commissaris der Koningin, Mr. C. Th. E. Graaf Lynden van Sandenburg (links) in gesprek met mevrouw Mar tens en burgemeester Martens. Tijdens een bijzondere raadsvergadering - er was slechts één agendapunt - heeft burgemeester W. Martens afscheid genomen van de gemeente Amerongen. Na afloop van dit officiële gedeelte was er een receptie waar zeer vele ingezetenen persoonlijk van de burgemeester afscheid hebben genomen. Onder de talrijke aanwezigen die deze plechtigheid bijwoonden, bevond zich ook de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht Mr. C. Th. E. Graaf Lynden van Sanden burg. Burgemeester Martens zal vanaf 1 oktober alleen burgemeester zijn van de gemeente Leersum. Burgemeester en wethouders van Veenendaal hebben de gemeente raad een krediet gevraagd van tienduizend gulden voor het ontwerpen van een schetsplan van een overdekte zweminrichting annex sporthal. Het schetsplan zal worden ontworpen door het Bouw- en adviesbureau van De Verenigde Sportfondsenbaden N.V. te Amsterdam. Uit het feit, dat in het voorstel wordt gesproken van een overdekte zwemin richting annex sporthal en men de op dracht wil geven aan de Sportfondsen- baden N.V. mag wellicht worden afge leid hoewel dit niet met zoveel woor den in het voorstel wordt gezegd dat b. en w. de overdekte zweminrichting op de eerste plaats willen stellen. Dit wijkt dan volkomen af van het reeds enige jaren geleden door de Fabrikanten vereniging Veenendaal gepubliceerde plan een sporthal te bouwen. Later deden wel eens .geruchten de ronde dat men hieraan mogelijk een overdekte zweminrichting wilde koppelen, maar op dit moment lig gen de kaarten toch veel duidelijker. De fabrikantenvereniging Veenendaal neemt in het plan deel. Deze heeft zich bereid verklaard een kwart van de kos ten 2500,voor haar rekening te nemen. Het schetsplan met een globale begro ting van stichtingskosten en een óntwerp- exploitatiebegroting betekent een afslui- WEER HANDGRANATEN GEVONDEN Werden vorige week veertien handgra naten gevonden uit de meidagen 1940, thans heeft men bij de graafwerkzaamhe den in het Hoorntje wederom een aantal granaten naar boven gebracht. Omdat hier vroeger een munitie-opslagplaats is geweest, zullen er vermoedelijk nog wel meer gevonden worden ting van het onderzoek naar de mogelijk heden op dit gebied. Pas daarna kan wor den geconcludeerd of de plannen in fi nancieel opzicht te verwezenlijken zijn. Het bouw- en adviesbureau van De Verenigde Sportfondsenbaden N.V. be schikt over een jarenlange ervaring op het gebied van bad- en zweminrichtingen en heeft bovendien de beschikking over medewerkers, die met bouw van sport hallen vertrouwd zijn. SCHIETWEDSTRIJD Door de Scherpenzeelse schietverni- ging was voor zaterdagmiddag haar zus tervereniging uit Achterveld uitgenodigd om op de buitenbaan met het geweer op een afstand van honderd meter een vriendschappelijke wedstrijd te houden. Door iedere vereniging werden door twaalf schutters twee series van vijf pa tronen verschoten De einduitslag was: Achterveld 1009 en Scherpenzeel 999 pun ten. Door de heer J. Koudijs werd met een toepasselijk woord de beschikbaar gestelde beker aan de voorzitter van het Achterveldse team, de heer J. van Ha- mersveld uitgereikt, die op zijn beurt zijn dank betuigde voor het belangeloos be schikbaar stellen van de baan om hier op elke zaterdagmiddag oefenwedstrijden te houden. De raadszaal was in een bloementuin herschapen toen burgemeester Martens in zijn openingswoord mededeling deed van zijn vertrek en de reden daarvan. Het speet de burgervader dat hij Ame rongen moest gaan verlaten, temeer omdat hij al vanaf 1946 aan het hoofd van deze plaats heeft gestaan. Hoewel in die periode enorm veel tot stand is gebracht, zou de burgemeester nog graag gezien hebben dat het dorps huis gerealiseerd was. Na alle instanties dank gebracht te hebben voor hun mede- en samen werking, sprak burgemeester Martens de hoop uit dat Amerongen onder zijn opvolger tot grote bloei zal komen. Vriendschap Wethouder G. J. v. Barneveld begon met een opsomming van de vele goede eigenschappen van de burgemeester. „Ik ben blij", zo zei hij, „niet omdat u weggaat maar omdat beide functies de laatste tijd veel te zwaar voor u waren en dat u thans in zoverre van uw ziekte bent hersteld dat u toch nog één gemeente kunt besturen." De ontstane vriendschap zou door dit vertrek geenszins eindigen, zo meende spreker. Namens de gehele bevolking overhandigde de heer Van Barneveld de scheidende burgervader een couvert met inhoud. Te goed Als tweede spreker trad op de heer Tenge namens de raadsleden. Hij wilde nu eens een andere eigenschap van burgemeester Martens belichten. „U was veel te goed! Daardoor nam u vaak teveel zorgen mee naar huis, ter wijl de raad hiervan ruim gebruik wist te maken, vooral wanneer er moeilijke punten waren of de eenheid in de raad zoek was." Een dergelijke eigenschap, hoe goed ook, vond spreker niet goed voor de gezondheid. Hij sprak de hoop uit dat burgemeester Martens deze „slechte" (zie verder pag. 2) De 19-jarige Duitsers K. en S. uit Duis burg verschenen vrijdag voor het Wage- nings kantongerecht omdat zij op 3 juni in de gemeente Ede een revolver en mu nitie voorhanden hadden gehad zonder in het bezit van een vergunning te zijn. Aan S., de eigenaar van het vuurwapen, werd bovendien ten laste gelegd, dat hij ermee op een schutting geschoten had. Via een tolk vertelde S., dat in Duits land voor het hebben van vuurwapens Als men de grens over trekken wil is Mede namens zijn vriend bood S. zijn het niet ondienstig tevoren bij de douane verontschuldigingen aan voor het over- geen vergunning nodig is en dat een re- even te informeren of in het buitenland treden van de Nederlandse wet, doch het vol ver daar dan ook vrij gekocht kan het dragen van een vuurwapen zonder kon het hart van rechter v. d. Brand worden vergunning toegestaan is. Dat is een be- maar nauwelijks vermurwen. We wisten niet, dat het hier niet paalde vriendelijkheid, die de doorsnee- 't Is een vrij ernstig feit, vond de mocht, zei hij. maar hij voegde er direct Nederlander toch wel opbrengt als hij rechter, maar het is me bekend, dat in J da* ^et zich buitenlands begeeft, zo zeide de of- Duitsland inderdaad geen machtiging no- zien branden en daardoor gemeend had, ficier in zijn requisitoir. dig is voor het hebben van een vuurwa- Hij eiste vervolgens tegen K. voor het pen. Alleen met het oog op deze ver voorhanden hebben van de revolver en zachtende omstandigheid wil ik meegaan de munitie 25,of 5 dagen en tegen S. met de lage eis wat het voorhanden heb- tijds wel beseft had, dat dit niet mocht en ik veroordeel hem hiervoor dan ook tot een boete van 50,— of 10 dagen. Tevens wordt de revolver verbeurd ver klaard. x-x-x W. uit Arnhem was in Oosterbeek met zijn personenauto van de Benedendorp- seweg linksafgeslagen naar de Veerweg zonder daarbij voorrang te verlenen aan een van rechts over de Van Borsselen- weg naderende personenauto. Daardoor was een botsing ontstaan. Vrijdag voor het Wagenings kanton gerecht vertelde W., dat hij de rechter richtingaanwijzer van de andere auto had schieten in ieder geval verboden was in Nederland. De wat zwijgzamere K. stemde daar mee in. dat hij rechtsaf de Oude Oosterbeekse- weg in zou slaan. In dat geval zouden beide wagens langs elkaar heen gedraaid zijn zonder met elkaar in botsing te ko- Ik heb de revolver alleen maar even eenzelfde bedrag alsmede ƒ30,of 6 da- ben betreft. Ten aanzien van het schie- men. De van rechts komende auto was in handen gehad, verdedigde hij zich. Hij was van S. gen en een verbeurtverklaring van het ten ligt het echter anders. Verdachte S. wapen voor het schieten. heeft zelf toegegeven, dat hij ook des- (Zie verder pag. 2) nu wel erg schaars. Naar de gegevens die hierover bekend zijn is koning Saoed van Saoedi-Arabië nu nog de enige zich in overdadige weelde ba dende vorst. Koning Achmed van Jemen was een wreed en meedogenloos man. Hij kreeg van zijn vader in 1934 de titel van prins van het Zwaard der Islam. Hij was de 27e in de rij der oudere broers, maar de een na de andere kwam door ziekte of moord om het leven, waardoor hij op twintig jarige leeftijd minister van oorlog werd. Later werd hij nog naar het buitenland gezonden om een mi litaire opleiding te volgen. In 1948 maakte een bloedige opstand een einde aan het leven van de vader van Achmed. Zijn eerste secretaris deed een poging een staatsgreep te ontke tenen, maar Achmed wist met 13.000 man troepen het land te bezetten. Hulp In 1955 werd zijn macht echter weer bedreigd. Nu door de legercommandant kolonel Thalaya, die droomde van een greep naar de macht, zoals Nasser dat gedaan had. Hij wist een aantal offi cieren van zijn plannen te overtuigen en hun troepen belegerde het paleis van Imam Achmed, die met zijn 150 man goed getrainde soldaten de strijd wist te winnen. Een vreselijk wreed bloedbad volgde in de weken na de mislukte opstand. Alle opstandelingen werden in het bij zijn van een groot deel van de bevoL- king vermoord door onthoofding. Zelfs enkele van zijn broers die ook een aan deel in de opstand hadden gehad liet hij vermoorden. Prins Mohammed el Badr werd hier na tot kroonprins en minister van bui tenlandse zaken benoemd. De jonge Prins richtte zijn blikken al spoedig naar de Sovjet-Unie en er werden al gauw enkele verdragen inzake handels- en culturele betrekkingen gesloten. De verhouding met de Sovjet-Unie werd echter in de loop der tijd steeds hech ter en toen de verhouding met het na burige Britse Aden slechter werd stond de Imam Rusland toe een haven aan de Rode Zee te bouwen voor 60 mil joen. De macht van de Imam en de ver houding met Rusland heeft de opstan delingen doen besluiten een onafhan kelijke staat uit te roepen. De toestand is nog zeer verward, doch men kan nu reeds opmaken, dat de koers van de thans aan de macht zijnde leiders meer naar het westen uitgaat dan naar het oosten, hetgeen verheugend is. Echter er is nog van alles mogelijk in het zeer wisselvallige Jemen. ■8- Aan de grens van Noord- en Zuid- Vietnam hebben de communisten een bamboe-muur opgericht van 1,6 km lang. -8- De beroemde Franse architect Le Corbusier gaat in West-Duitsland een museum construeren in de vorm van een slakkenhuis. -8- In de wachtkamer van een Zuid frans station lag een pakje dat door de Opruimingsdienst aarzelend bui ten de stad gebracht werd om te ver nietigen. Er bleken zes boterhammen in te zitten. ■8- In Lybië is de langste woestijnweg ter wereld geopend: 650 kilometer lang. ■8 Het grote en indrukwekkende Sta- linmonument in Praag zal geheel worden afgebroken. ■8- De Spaanse bisschoppen hebben ge pleit voor een aanzienlijke verhoging van de levensstandaard van de land arbeiders. VEENENDAAL Donderdag: Lezing Volksuniversiteit over Beethoven in 't Trefpunt, 8 uur. Openbare raadsvergadering in Korenbeurs, 8 uur. EDERVEEN Woensdag: Uitstapje Bejaarden. Vertrek 13.00 uur. RENSWOUDE Woensdag: Vergadering NCVB in Rehoboth 7.45 uur. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enr. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1