Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken „Nieuwe wethouder danst naar de pijpen van rechtse groeperingen" r WAAR IS DE VALLEI-RIKS? De Wereld van WEEK-tot-WEEK Raad kreeg felle verklaring van ex-wethouder Van Hardeveld te incasseren Agenda Nieuw Zeeland gaf wat verwacht werd Brandstichting „Samenwerking" voor de rechtbank ELST Auto raakte in slip ACHTERBERG RENSWOUDE AMERONGEN EDERVEEN OVERBERG 36e JAARGANG VRIJDAG 5 OKTOBER 1962 Nr. 79 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Manipulaties Alleen Koppenberg WEKKERS H00FDSTR 91 VEENENDAAL Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Niet haalbaar Ruzies verzwakken 4 RG 000412 „En het viel in Nederland allemaal zo tegen Vrij man ITALIË ONHANDIGE SCHUTTER VEROORDEELD Eedaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Eedaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVEETENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Eubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Voor een ademloos toeluisterende raad en een dito overbezette publieke tribune, heeft ex-wet- houder Johan van Hardeveld gisteravond de zo met spanning tegemoet geziene verklaring afge legd, omtrent de ontstane ontwikkelingen bij de onlangs gehouden wethoudersverkiezingen. Het bejaarde raadslid, sprekend mede namens zijn collega T. Verkuyl, richtte niet alleen erns tige verwijten aan het adres van de nieuwe PvdA- wethouder, R. Koppenberg, maar meer nog aan de Prot. Chr. fracties met inbegrip van de VVD. Eerstgenoemde werd in de verklaring openlijk be schuldigd van het feit zijn benoeming tot wethou der te hebben aanvaard in strijd met de wens van de meerderheid van zijn fractie, terwijl de rechtse fracties (uitgezonderd de SGP en de KVP) én de VVD „het achterbakse gedoe" verweten werd. Tij dens het politieke steekspel, dat na de verklaring volgde, wezen de betrokken fracties alle verwijten van de hand en verwezen in eerste instantie alles naar het „rijk der fabelen". Later op de avond werd de lijn iets duidelijker toen de betrokken fracties zich uitsluitend bij de officiële stukken wilden houden, terwijl Joh. van Hardeveld de aandacht richtte op de vele gevoerde officieuze gesprekken, die hij in zijn verklaring als „achterbaks gedoe" betitelde. Het resultaat van dit alles was, dat de heren Joh. van Hardeveld en T. Verkuyl, voortaan als zelfstandige groep in de raad zullen blijven optreden en hun zetels dus on der geen voorwaarde ter beschikking wensen te stellen. „Het is", zo begon Joh. v. Hardeveld zijn verklaring, „zo langzamerhand wel bekend dat er in de boezem van de PvdA moeilijkheden ontstaan zijn. Naar buiten zijn zij 't eerst merkbaar geworden bij het indienen van de kandidatenlijst voor de deze zomer gehouden raadsverkiezing. De heer Koppenberg werd door allerlei manipulaties naar voren geschoven en tegen de wil van vele leden als no. 1 op de candidatenlijst geplaatst. Bij de stemming op 30 mei bleken ook de kiezers het daarmee niet eens te zijn. (De lijstaanvoerder kreeg toen 70*/« der stemmen. Red.) Onmiddellijk na de ver kiezingen begon het achterbakse gedoe weer. De heer Koppenberg had op de dag van de verkiezingen geen vrijaf durven vragen om zitting te nemen in een stem bureau. Er werd daarom iemand uit de raad afgevaardigd om aan zfjn werkgever (SKF Red.) de vraag voor te leggen: als de heer Koppenberg tot wethouder gekozen werd, of hfj dan voldoende vry zou kunnen krijgen. Toen bleek dat deze moeilijkheid wel opgelost zou worden, begon men weer openlijk met de innerlijke wens Kop penberg wethouder naar voren te ko men. Er is in de pers en ook hier in de raad gesteld, dat Hardeveld te oud werd. Maar het ging in feite helemaal niet om Har develd! Dat bleek wel overduidelijk toen de prot. chr. fracties met inbegrip van de VVD verklaarden, dat Koppenberg en alleen Koppenberg voor hen aanvaard baar was. De heer Koppenberg heeft in strijd met de wens der meerderheid van zijn fraktie deze benoeming aanvaard. In een demo cratische partij is dat ondenkbaar en vol komen in strijd met elke partij-dici- pline. De meerderheid van deze fraktie beschouwt hem daarom niet meer als vertegenwoordiger van de PvdA, maar als vertegenwoordiger der prot. chr. groeperingen, naar wiens pijpen hij nu zal moeten dansen. De meerderheid van onze fractie, t.w. de heren Verkuyl, Janssen en ik zelf heb ben daarom alle kontakt met hem verbro ken. Om moeilijkheden met het regle ment der Partij te voorkomen hebben Verkuyl en ik het lidmaatschap van de Partij opgezegd terwijl de heer Jansen Qetzcruuibale VA. voor betere uurwerken - Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalwcg 2 - Tel. 2918 een dergelijk besluit nog in overweging heeft. Niet dat wij ons los voelen van de Par tij. Integendeel, maar het betekent ech ter niet dat wij onze zetel hier in de raad prijsgeven- in geen geval! Wij menen dat ht grote aantal kiezers die, gezien de hier geschetste manipulaties, niet aan de lijst aanvoerder (Koppenberg. Red.) maar aan ons hun vertrouwen hebben geschonken, ons verplicht dit vertrouwen niet te be schamen. Wij zullen daarom voortaan als zelfstandige groep de belangen van deze kiezers blijven behartigen". Aldus de verklaring van Joh. v. Hardeveld. De spanning was als het ware tast baar toen de fractie-voorzitter .van de CHU, de heer M. Bastmeyerals eerste de tegen-aanval inzette. Ock hij had een op schrift gestelde verklaring. Hieruit bleek dat de CHU - als groot ste partij - het overleg geopend had voor de verdeling van de wethouders zetel. „Uit dit eerste overleg bleek dat de candidatuur van de heer Van Har develd niet haalbaar was. Dat was ook bekend bij de fractievoorzitter van de PvdA, de heer Koppenberg", zo stelde de heer Bastmeyer. Op de later gehouden vergadering van de fractie-voorzitters bleek dat de SGP geen steun zou verlenen aan de benoeming van een wethouder uit de PvdA, terwijl de KVP-fractie zich bui ten het overleg wenste te houden. Namens de drie overige fracties is er toen de schriftelijke vraag gesteld aan de PvdA wie door hen candidaat zal worden gesteld". „Het antwoord was: door de meer derheid: Joh. v. Hardeveld, door de minderheid: R. Koppenberg", zo zei dhr. Bastmeyer. „Het was bekend, dat gezien de leef tijd van de heer Van Hardeveld, zijn verkiezing niet mogelijk was. Dus heb ben wij de voordracht van de minder heid van de PvdA aanvaard. Ik geloof dat we hiermee de normale procedure hebben gevolgd", besloot de CHU-frac- tievoorzitter. „En dat wij bij de SKF geïnformeerd hebben over voldoende tijd? Volkomen uit de lucht gegrepen!" „Die verklaring is me tegengevallen van de heer Van Hardeveld" zei mevr. Budding de Vriesch Lentsch (VVD). Ze is doorspekt met allerlei subjectieve verdachtmakingen." De splitsing in de PvdA noemde ze betreurenswaardig, niet alleen voor de ze Partij, maar ook voor de raad „want ruzies kunnen alleen maar verzwak ken." Zij vond dat de heer Koppenberg vol komen rechtvaardig is gekozen. „Goed. laat er aan bepaalde ge woontes zijn voorbijgegaan - in de politiek zijn er allerlei mogelijk heden denkbaar. Zo is er een usan ce dat een wethouder die bemerkt, dat hij niet herkezen wordt, zich terugtrekt. Hardeveld heeft deze nederlaag echter in het openbaar willen incasseren." „Ik richt in deze geen verwijten aan zijn adres maar dan ook aan ons geen verwijten. Dat wij Koppenberg hebben aanvaard is alleen maar gebeurd in het belang van de gemeente. Overigens, er is niemand van ons naar de SKF ge gaan. Dat heeft de heer Koppenberg zelf gedaan." (zie verder pag. 4) DAME AANGEREDEN Gisteravond reed in de Hoofdstraat een personenauto, bestuurd door S.S. uit Apeldoorn. Juist op het moment dat hij twee naast elkaar rijdende wiel- rijdsters passeerde,j weken beide da mes iets naar linksuit. Mevrouw v. d. B. kwam hierdoor in aanraking met de auto, doch liep geen verwendingen op. ƒ22,50 WAARD De vorige week by B. en D. Slageryen, Beatrixstr. Veenendaal uitgegeven Valleiriks is niet ont- iiekt. De waarde is hierdoor geste- jen tot TWEEËNTWINTIG GUL DEN VIJFTIG. De nieuw uit te geven riks is genummerd met By inlevering op ons bureau voor ï.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. WINKELIERS GAAN VERGADEREN De Veenendaalse Winkeliersvereni ging „Handel Nijverheid" houdt op 9 oktober a.s. een ledenvergadering. Hier zullen o.m. de plannen besproken worden voor het komend seizoen. „Het is my hier beslist niet tegengevallen; ik heb meer gekregen dan ik had verwacht", zo verklaart de heer H. B. van Eden. Dat zyn echtgenote met heimwee te kampen heeft gehad, kon hy ook niet helpen. Doch - zoals veelal gebeurd - een vakantiereis naar het oude vaderland heeft haar daar afgeholpen. De heer Van Eden verliet als vrygezel de ouderlijke woning aan de Nieuwe- weg 107 in Veenendaal. „De emigratie trok me aan", zo motiveert hjj zyn vertrek. Het viel hem eerlyk gezegd in het begin niet zo erg mee. Eerstens zat de taal hem nogal dwars en dat is al een heel kwaad geval, zoals ook de heer Van Eden erkent. Hij werkte eerst bij een landbouwer speciaal voor het bespuitingswerk. Ver- Een andere moeilijkheid was dat hij - ingevolge de emigratie overeenkomst - gedurende twee jaar op een aange wezen bedrijf moest werken en dat be viel hem niet zo best. Zodra hij genoeg gespaard had, be taalde hij dan ook zijn reisgeld terug en was toen weer vrij man. Toen kon de heer Van Eden naar eigen keus te werk gaan. om m Caféhouder: ,,'t Kwam door huwelijksmoeilijkheden!" De officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem heeft dinsdag vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, geëist tegen de 20-jarige dienstplich tige G.H. uit Ede, wegens brandstichting in een gangkast van het ont spanningsgebouw „De Samenwerking" te Veenendaal, tegen de 47- jarige caféhouder B.H. te Voorthuizen wegens uitlokking, eenzelfde straf, doch met een proeftijd van drie jaar en wegens medeplichtigheid tegen de 29-jarige beheerder C. van D. te Lunteren zes weken gevan genisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De militair zou op 29 mei kort na mid- meer krijgen, dernacht in de gangkast van het ont spanningsgebouw telefoonboeken hebben overgoten met benzine uit jerrycans die de beheerder had klaargezet in een schuurtje. De officier mr. F. O. Leusink, beschouwde de caféhouder als de eigen lijke dader. DRANKSCHULD „U heeft ermee geleurd", zei de officier tot de oudste verdachte, wijzend op de propaganda die deze zou hebben gemaakt voor het doen kraaien van de rode haan in „De Samenwerking". De beheerder had het niet gedurfd op het verzoek van de caféhouder die ook „De Samenwerking" in exploitatie had. in te gaan. Ook niet voor de toegezegde vijfhonderd gulden. Twee anderen, aangezocht om de brand stichting uit te voeren, wilden of durfden evenmin. De militair was de vierde kan didaat-brandstichter. Hij had vierhonderd gulden drankschuld bij de caféhouder en dat zal w el de doorslag hebben gegeven. De caféhouder zeide, dat huwelijksmoei lijkheden hem op het idee hadden ge bracht het Veenendaalse gebouw de inventaris was zijn eigendom in de as te doen leggen. Nu betreurde hij diep uit voering te hebben gegeven aan het ramp zalige plan. Hij was goed voor 85.000 gul den maar nu kan hij geen cent krediet ZEER DOM De president mr. B. W. van Houten, zeide: „dit misdrijf is op een wel zeer dom me wijze gepleegd. Al te veel mensen waren erbij betrokken en aan de tech niek ontbrak nog wel het een en ander". De president vond het bijzonder ernstig, dat er met mensenlevens is gespeeld. Zeer kwalijk was dat de militair ook nog de gaskraan open draaide. Het was een groot geluk dat een late voorbijganger een open deur van het gebouw verdacht vond: zo kon de brand in een vroeg sta dium worden geblust. Uitspraak over veertien dagen. De discussies over de wethoudersver kiezing werden tydens de openbare raadsvergadering aandachtig door de dame en heren raadsleden gevolgd. Hier luisteren met spanning v.l.n.r. de heren J. H. H. Jansen (PvdA), T. Verkuyl en Joh. van Hardeveld die thans een apar te groepering vormen. JUBILEUM-POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING De Jubileum-postduivententoonstelling die binnenkort door de EVPV „De Lucht reiziger" wordt gehouden, staat al in volle belangstelling. Reeds nu worden van diverse personen aanvragen ontvan gen om in het bezit te komen van in schrijfformulieren. De organiserende ver eniging heeft voor het keuren van de duiven beslag weten te leggen op vier keurmeesters die grote bekendheid ge nieten t.w. de heren Bonaerts uit Uden. Roverts uit Utrecht, A. Hagers uit Berkel en L. Kulik uit Gouda. Inschrijfformulie ren en verdere inlichtingen omtrent deze tentoonstelling kunnen o.m. verkregen worden bij het secretariaat, Dr. Kuyper- straat 22. KGNTAKTAVOND JONGE BOEREN EN BOERINNEN In gebouw 't Trefpunt houden mor genavond de C.J.B.T.B. en de C.P.B. een gezellige kontaktavond. De hoofdscho tel van de avond vormt het toneelspel „Ballet op de boerderij", dat geheel door leden van beide organisaties ver zorgd zal worden. Op de Rijksstraatweg in het dorp Eist is dinsdagmorgen een melk- auto door het gladde wegdek in een slip geraakt en heeft daarbij een andere auto meters ver mee gesleurd. Aan de rechterzijde van de weg, ter hoogte van garage Hovestad, stond een auto geparkeerd, evenals aan de lin kerzijde van de rijbaan. Een grote melkauto, bestuurd door de heer C. uit Doorn, moest hier min of meer tussendoor en begon toen te slippen. Hierbij werd de geparkeerd staande groentewagen gegrepen en bijna tien meter meegesleurd. Hoewel de mate riële schade aanzienlijk was, deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. De Arnhemse rechtbank heeft de 34-ja- rlge fruitkoopman W. van D. te Eist U. veroordeeld tot zes weken gevangenis straf waarvan vier weken voorwaardeUjk met een proeftyd van twee jaar wegens het roekeloos omspringen met een wind buks. Hierdoor werd de vijfjarige Bertje Klomp aan het hoofd dodelijk getroffen. De officier van justitie had drie maan den geëist waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. VALLEISCHOOL HEEFT EIGEN KRANT Dezer dagen verscheen voor het eerst „Do Kleine Vallei" een schoolkrant van de Valleischool in Achterberg. Het doel van dit blad is de leerlingen in de gele genheid te stellen iets van hun prestaties te laten zien en om mededelingen te doer, aan de ouders. De schoolkrant zal onge veer 10 keer per jaar verschijnen. Het idee op zichzelf is uitstekend en ook de inhoud o.a. leuke kindertekeningen met naam beantwoordt geheel aan het gestelde doel. Alleen aan de uitvoering zullen de samenstellers nog heel wat dienen te verbeteren. De afdrukken zijn niet erg gelukt, terwijl de indeling even eens nog veel te wensen overlaat. VERGISSING? De kardina len uit de gehele wereld die geleidelijk in Rome aankomen voor bijwoning van het door de Paus bijeengeroepen Con cilie, ontvangen bij aankomst een soort van toeristengids van de Heilige Stad, waarin behalve een plattegrond van Rome een hoofdstukje staat over wat op culinair gebied de Italiaanse keuken te bieden heeft en een lijst van caba rets en nachtclubs. HUID De ambassadeur van Chili in Frankrijk heeft een beroep gedaan op de Franse couturiers toch vooral Pin- guinleer te gebruiken in hun mode-ontwerpen. Reden: Chili wil graag een eind maken aan de schade die wordt aange richt door de miljoenen pin- guins die in het zuiden van dat land leven. DUURSTE De Braziliaan Pelé is nog steeds 's werelds kostbaarste voetballer. De clubbestuurders van Inter te Milaan hebben Santos een som van 100.000 geboden wanneer ze in Italië een wed strijd komen spelen mét Pelé. Zónder Pelé hebben ze er slechts de helft voor over. NEE In Frankrijk blijft generaal De Gaulle de meest- besproken man, ook onder de grappenmakers: - Pas op, ik geloof dat de ge neraal eraan komt. - Wacht maar, ik zal even kij ken of hij het is. - Sprechen Sie Deutsch? - Nee. - Je hoort het, hij is het niet. ZWART EN WIT Drie van de 45 staten die samen de Ver enigde Staten van Amerika vormen verzetten zich nog te gen het toelaten van neger kinderen op scholen en uni versiteiten der blanken. Het zijn Mississippi, Alabama en Zuid-Carolina. Acht andere zuidelijke staten hebben het verzet theoretisch opgegeven, maar dat is voorlopig louter lippendienst aan de federale wetgeving: slechts 1 procent van de negerkinderen bezoekt er „blanke" scholen. Hoe ver der men naar het noorden komt hoe hoger, dit percen tage wordt. Zo bedraagt het in Washington - een echte „zwarte" stad: 412.000 kleur lingen op 750.000 inwoners - 62 procent. SOEP. Een oud-medewer ker van oud-premier Michel Debré heeft een boek geschre ven, dat heet „De woorden van generaal De Gaulle". Toen de generaal dit hoorde, zei hij: „Vroeger beperkte men er zich toe in de soep te spugen, nu biedt men haar de koop aan." WERELDKAMPIOENSCHAP PLOEGEN IN OOSTELIJK FLEVOLAND. Donderdagochtend is in Oostelijk Fle voland, in de omgeving van Dronten, het wereldkampioenschap ploegen be gonnen, dat twee dagen zal duren. De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, zal vrijdagavond in Zwolle de prijzen uitreiken. Foto: Helemaal uit Zweden kwam Cesare Sardo, om mooie rechte voren in de Nederlandse klei te trekken. N.C.V.B. HOUDT VERKOPING De NCVB afd. Renswoude houdt dins dag 9 oktober a.s. een verkoping van zelf vervaardigde kinderkleding en diverse gebruiksvoorwerpen. De officiële ope ning van deze verkoping is 's middags om drie uur in gebouw Rehoboth door de presidente mevrouw Hosang. volgens ging hij in het transportbedrijf, dat in Nieuw Zeeland goed floreert. Daar zorgen de afstanden ever het ei land wel voor. Toen ging hij in zijn vak als mon teur terug in een garagebedrijf. In tussen was ïijn verloofde, die in Kam pen woonachtig was, de heer Van Eden naar het nieuwe vaderland gevolgd. Ook zij pakte aan en werkte in het ziekenhuis van Auckland, waar het echtpaar na het huwelijk zich had ge vestigd. Toen kwam echter het heim wee op de proppen en mevr. Van Eden maakte een vakantiereisje naar het oude vaderland. „Het viel me alles zo tegen toen ik terug was in Nederland", zo bekent ze. „Je stelt jezelf er heel wat van voor, maar al is het leuk je familie en zo terug te zien, het is toch niet meer wat je ervan dacht. Ik was blij weer in Aucland terug te zijn." Een ervaring, welke zovele emigran tenvrouwen die met heimwee te kam pen hebben, opdoen. Er was een eigen huis verkregen; een auto ter beschik king van mevr. Van Eden, omdat de heer Van Eden zelf er met de andere auto vandoor moet. „Je zou alleen al voor het klimaat hier willen wonen", luidt de opinie van de heer Van Eden. Intussen hebben ook vader en moe der Van Eden uit Veenendaal een we reldreis ondernomen; ze wilden de kin deren en de kleinkinderen in dat Nieuw Zeeland wel eens zien. Er is temeer reden voor, omdat ook de zoon J. J. van Eden in dat Auck land woonachtig is. Die vertrok inder tijd met de eerste emigrantenvlucht van de KLM naar Nieuw Zeeland. Hij ging er zijn studie als economist vol tooien. Dat viel niet zo mee, want als emi grant beschik je niet .over de nood zakelijke contanten. Doch de heer Van Eden zette door; hij werkte overdag op een zuivelbedrijf, omdat hij daarin te Woudenberg 'n opleiding had onder gaan en des avonds bezocht hij de hogeschool. Zo wist hij met veel vol harding zijn studie te volbrengen. En nu is hij als procuratiehouder aan een groot bedrijf in Auckland verbonden. Dat vader en moeder Van Eden naar Nieuw Zeeland togen had nog een an dere aanleiding, want een tijdje gele den kwam de directeur van het be drijf waaraan een zoon is verbonden naar Nederland en natuurlijk bracht hij een bezoek aan Veenendaal. „Waar om komen jullie allemaal niet naar Nieuw Zeeland, ik heb wel werk", zo luidde zijn invitatie. En al gaat de heer Van Eden dan ook niet om een baantje, doch alleen maar voor een jaar vakantie, de har telijke uitnodiging gaf toch ook wel een duw in de richting van Nieuw Zeeland. De Veenendaalse familie Van Eden in Australië. Links: H. R. van Eden met echtgenote (monteur in Auckland) en rechts (zittend) J. J. v. Eden met echt genote. SPREEKUUR LOCO-BURGEMEESTER Het gemeentebestuur van Amei'ongen maakt bekend dat met ingang van 8 oktober 1962 de loco-burgemeester ten gemeentehuize spreekuur zal houden op maandagmorgen van 9-10 uur en op vrijdagavond van 7-8 uur. BEJAARDEN HADDEN PRETTIGE UITGAANSDAG De Ederveense bejaarden maakten wcensdag hun jaarlijkse uitstapje, dit maal naar Volendam. De stemming was opperbest en in de pittoreske straatjes van Volendam werd gewandeld en ge geten. Tegen half zeven arriveerden de bijna 60 oudjes weer in Ederveen waar zij werden opgewacht door de muziekver. „Irene" die een serenade bracht. Behalve een enkel buitje had den de bejaarden aardig uitgaansweer met een vrij hoge temperatuur. Zuster Ruttenberg behoefde geen dienst te doen voor eventuele ongevalletjes of ziekten. Toch was zij evenals voorheen de verzorgster en vraagbaak voor de oudjes. VEENENDAAL Zaterdag: Kontaktavond C.P.B. en C.J.B. T.B. in Eltheto, 8 uur. Dinsdctg: Lezing van N.C.V.B. in O.C.B.- gebouw, 7.45 uur. Ledenvergadering Winkeliers vereniging in De Korenbeurs. RENSWOUDE Dinsdag: Verkoping N.C.V.B. in Reho both van 3-6 uur en na 7 uur. MET SPELEN OOG VERWOND Twee zoontjes van de landbouwer V. uit Overberg, resp. 5 en 6 jaar oud, waren vrijdag aan het spelen. De ene moest een zak ophouden, terwijl de ander er met een schep zand ingooide. Op een onge lukkig moment raakt de oudste zijn broertje met de schep in het oog. Dit werd zodanig verwond, dat overbrenging naar het ziekenhuis in Utrecht noodzake lijk werd geacht.

De Vallei | 1962 | | pagina 1