fan van Schuppen PAUK DE KIEVIT WIJNGLAS Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Thuisduel van Dovo tegen sterk Kozakken Boys Mac Gordon Guide van der Pijl DOVO Kozakken Boys Hoofdstraat 103 ZOETE SPAANSE WIJN Telefoon 2555 Veenendaal Bij aankoop van één fles Sherry Talaveira één fraai Levering van alle bekende gedistilleerd-merken cadeau een begrip voor kwaliteit en service DINSDAGKOOPJES Boodschapnet Plastic emmer Pedaalemmer Ingekomen en vertrokken ZONDAGDIENST Gevonden en verloren SPORTPROGRAMMA: Veenendaal kan onderste plaats aan Ultrajectum geven 1100 decoraties en distinctieven Officiële bekendmaking MARKTBERICHTEN Grote sortering WIJNEN, BIEREN, VRUCHTENDRANKEN, FRISDRANKEN VRC had vorige week vrijaf en gaat nu zaterdag in Bennekom op bezoek bij de club van die naam, dit jaar pas ge promoveerd en doet het al uitstekend. VRC mag wel heel sterk spelen om hier succes te behalen. We hopen dat de Racing in Bennekom de zo nodige winstpunten vandaan weet te slepen maar we zijn er eerlijk gezegd niet gerust op. VRC'ers laat dit pessimis me ongegrond zijn en probeer het eens in Bennekom. gen" doodgewoon van hun uniform af." Van de Russen heeft Mac maar twee herinneringen, namelijk de rode legerster van de uniformpet en een uniformknoop mt hamer en sikkel. „De grootste moeilijkheid is altijd beslag te kunnen leggen op de uit monsteringen van de allerkleinste le geronderdelen. Soms zijn die tekens niet een bekend op de ministeries. Deze bijvoorbeeld, een Nederlands te ken, voorstellende een witte leeuw op en blauw veld, is al overal geweest om geïdentificeerd te worden, maar niemand ook op het ministerie van oorlog niet weet waartoe hij heeft behoord." Ook vele ordetekenen komen in Mac's verzameling voor. Zelfst hangt de Mi litaire Willemsorde er tussen. Ook die uit ons vroegere Indië. Het verschil in die beiden bestaat hierin, dat op de Nederlandse staat „Moed, beleid en trouw" en op de Indische „Moed en trouw". Ook het ijzeren kruis van Hitier hangt er tussen met prachtige linten eraan. Ook het kruis met de zwaarden en het eikenloof, kortom te veel om op te noemen. Je moet het eigenlijk alle maal zien om er een idee van te krij gen. Misschien kan alles nog eens ge ëxposeerd werden in ons streekmu seum. Maar dan moet het wel zó opge steld worden, dat niemand er bij kan. Souvenirjagers zouden anders hun hart kunnen ophalen. En intussen gaat Mac verder. Het jongste contact is dat met de staat Israël. Hij hoopt binnen niet al te lange tijd ook daarvan alle distinctie ven in zijn bezit te hebben. Toen we vertrokken rees bij ons nog één vraag, of de heer Van der Pijl wellicht van Schotse afkomst was, vanwege zijn voornamen. „Neen, dat niet", zei hij, „maar mijn vader was kunstschilder en toen ik geboren zou worden, heeft hij die wijdse namen voor mij bedacht in de veronderstelling dat ik ook schilder zou worden en dan zou ik later mooie namen hebben Inderdaad, Mac van der Pijl hééft voornamen, maar het doet hem niks. Hij gaat op in zijn zaak en zijn hobby. En sinds kort in het organisatiewerk van' de Rhenense Middenstands Cen trale, waarvan hij zo heel veel ver wacht. Want toen de „RMC" werd op gericht, viel direct het oog op deze jonge, actieve middenstander van bui ten. die intussen al blijk heeft gege ven van veel doorzettings- en organi satievermogen. Ook de herenmode heeft zich ver nieuwd. Wij tonen u een collectie demi's, heet van de naald. Prach tige klassieke kwaliteiten in nieuwe dessins en mannelijk-modieuze tin ten, o.a. grijs, bruin en blauw. 7 En de prijzen? Even 'aantrekkelijk' als de prachtige demi's zelf! Kijken staat vrij. Aparte Twen-stijl collectie Hoofdstraat 90 - Telefoon 2163 Veenendaal Mum Van de week, op een avundjie met een paar persoone bij mekander, hebbe we et prijspeil es same onder de loep genoome. Nee, niet op z'n hoog-eke- noomisch, mar gewoon zoo as de ge- woone burgerman dat in z'n dagelijkse leeve beschouwt. Jelui zou we trouwes van mijn en me kurnuite niet kenne verwachte, dat we dur over zouwe kletse op een hogte as de ministers Zijlstra en de Pous bevurbeld. Dat zijn bestiddeerde knape, die dur allicht een ietsies beetere kijk op hebbe. Dat nimt allemaal niet weg, dat dur ook veur een mins zonder ondergrond van handelsreekene en boekhoude over te prate is. We bin toe tot niet zoo heul veul keklusies gekomme. Mar toch wel, dat we een bietjie teveul de prijze van van daag den dag vergelijke mit die van veur den oorlog. Daar staan we sebiet mee klaar as tur wat te vergelijke valt. Dan zegge we al gauw „Nou kost dit zooveul en dat zoo'n macht, minse, wat een verschil mit veur de leste oorlog." Mar is et jelui ok wel es opgevalle wat we gesteege zijn mit, neem an, tien jaar geleeje. Daar sta je ok effies van te apegape. Da's temet net zoo veul. Mar dat marke we niet zoo. Omdat die tijd as et ware één geheel is. Daar heb ie niet zoo zeer een soort afslui ting van een tijdperk in. En dan ga je vergelijke. De loone van toe, de prijze van toe, de loone van nou, de prijze van nou. Mit die van veur den oorlog komme we nou gunstig uit de strijd. We ver- diene in verhouding meer asdat we nou veur allerlei zake motte uitgeve. Mar mit tien jaar geleeje? Ik weet et nog zoo net niet. Ik bin wel es ge- neege om te denke, dat we dur zuu- chies an op achteruit boere. An de minse om je heen - en ok an je eige - ken ie dat niet zien. De wel vaart die glimt je teuge bij den een in een kollesale slee en bij den ander in een steevige brommer, en bij alle maal tezame in de tillevisie. Mar toch, ik weet et nog zoo niet Misschien komt dat wel, omdat ik et nou weer an den lijve gaai onder- vinde. Och, as een pakkie zeeppoeier een paar cente duurder wurdt, dat gaat an een man veurbij. Hij trekt z'n schoone hemd op vrijdaggenavund an en hij prakkezeert dur niet verders over. Mar nou De segare, beste minse. Dat zijn dinge die ga je vuule. Meer in je knip en as et nog verders deur- zet, misschien minder tusse je lippe. Da's een kwalike zaak, veur een mans persoon dat greeg een dampie doet. Misschien komt dat wel, omdat we ok een heele tijd op dezelfde prijs ge staan hebbe mit de pinne. Ik ken me hust gien andere prijze meer heuge as 22, 27 en 31. Dur zijn dur wel meer, genogt zelfs, mar et zijn de prijze waar ik m'n eige altijd zoo'n bietjie tusse bewoog. De tweeëntwintig center veur deur de week 's avus (overdag een pijpie), die van zeuvenentwintig veur de zondag en die van eenendertig spie, die ik hier en daar in me zwarversbe- staan nog wel es bij iemand die dur goed van kos stoome, opliep. En nou een cent dur boovenop. Dat zei wel wenne wurde. En et is nou De Merino's, spelend als de laatste wedstrijd, kan ook het vrij zwakke Chefana in Naarden de winstpunten ontnemen. We zien er weer winst in voor de D.S.-ploeg. Van groot belang voor de voorlopige veur mijn persies of alles in eene veul duurder wurdt. Driek heb dur schik van. Ik bin dur blij om, zee ze, dat jelui et ok es veule. Jelui denke altijd mar, dat et wel goedkomt, mar nou et van je eige af gaat, nou mark ie et. Et is zoo. Mar dur is nog een uitweg. Heele dure gaan rooke, want die wur de niet prijziger of de heele goeiekoope. Dur sting teminste in De Vallei dat die van vijf en zes cent niet duurder wiere. Segare van die prijs wel te verstaan. Nou heb ik ze de leste tijd knap wei nig in die klasse gezien. En ik denk dan ok wel dat dit segaartjies zijn. Van die snooritassies, die ik een bietjie te nietig vin veur een groot keerel. En et zijn dan ok wel et meeste groote keerels die segare rooke. Vandaar die cent op de groote en niet de aller duurste. Wout Blauwkous. een boodschapnet van touw, met leren hengels, flinke maat, keurige uitvoering en oersterk. (_).u9 voor slechts lste keus emmer van 10 L. stevige kwaliteit, prachtig glanzend plastic, deze grote emmer voor -» a q de extra lage prijs van JLQy in slagvast plastic, handig model, onmisbaar in elke keuken, frisse 4.48 kleuren, nu slechts voor Alleen dinsdag 9 oktober Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 SPECIAALZAAK SEDERT 35 JAAR Deze week PLASTIC TAFELZEIL met flanellen rug, prachtige dessins, stevige kwaliteit, voor slechts 4,98 per meter. Ingekomen personen: M. Blanken van Veenendaal; H. H. J. Clijsters van Baarle- Nassau; Dj ie H. Tan gez. van Hollandia; Kok O. Tjiang van Hollandia; Kok I. Tjiang van Hollandia; Moei K. Oei, van Biak (Nw.-Guinea); A. Lelkes van Groes- beek; H. J. Vermeulen gez. van Veenen daal; A. W. Dijkgraaf van Haarlemmer meer; F. L. van Houten van Haarlem; M. Kroon van Amsterdam. Vertrokken personen: R. V. Weidema naar Putten; T. van Hunnik g.m. Fokker naar Leersum; D. Cozijnsen gez. naar Veenendaal; W. van Veldhuizen naar Kat wijk; A. Keijman wed. v. van Putten naar Zeist; G. van Ede gez. naar Veenen daal; L. J. F. B. Nooij gez. naar Bloemen- daal; G. G. M. Peek g.m. Oude Wansink naar Utrecht; P. J. de Vries naar Val burg; J. M. Geurtsen g. m. van Manen naar Leersum; Z. Tollenaar gez. naar Haarlem; G. Koops naar Apeldoorn; W. J. van Laar naar Dokkum; C. A. W. Wie- gerinck naar Woerden; J. A. Schijf naar Rotterdam; J. L. de Graaf naar Baarn; J. van de Burgt gez. naar Utrecht; J. C. Woelderink naar Doorn; B. M. I. Vis- scher naar Wageningen. AMERONGEN Ingekomen personen: W. P. Visser van Rotterdam; E. J. Akkerman en N. C. Akkerman van Alkmaar; A. C. Stoop van Velsen; J. Barten van Leusden; J. C. van Wijngaarden van Tiel. Vertrokken personen: L. G. Huskens naar 's-Gravenhage; N. M. Postma naar Utrecht. DOKTOREN EN APTHEKERS VEENENDAAL: Dr. H. C. Bisschop, tel. 2776. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider Apotheek, Dr. Slot. de Bruine- plein 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. T. Almekinders, Heren straat 59, tel. 432. Apotheek Deus geopend van 11.30 tot 12 uur. Overige uren uitsluitend spoed- recepten. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. He ij. De Klomp, tel. 08387-200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars, v. Ommeren: Dr. A. C. Kars te Amerongen, tel. 03434-273. Praktijken Rijnten en Buining: Dr. M. Rijn ten te Amerongen, tel. 03434-678. SCHERPENZEEL: Dr. J. H. Renken, tel. 03497-250. VEENENDAAL Geboren: Jacob Teunis Gerritse z. v. J. T. G. de Ruiter en G. Schoeman; Pie- ter z. v. J. W. van der Laan en A. Sukkel; Bauke Dirk z. v. J. Lucas en J. F. Kalma; Jan Ferdinand z. v. R. Leewis en F. B. Blankestein; Robert Jan z. v. J. Postma en A. M. Herweijer; Annemarie d. v. S. P. J. Maas en E. F. Verlare; Caroline Anne d. v. A. J. M. Knötschke en A. M. T. Nederkoorn; Beline Adriana d. v. Z. H. Slik en A. A. Konings; Wilhelmus z. v. J. A. Weigraven en A. H. Roelofs; Erik Johannes z. v. J. Schouten en M. A. A. Steenbergen; Wijntje d. v. P. van den Dikkenberg en A. H. Ravenhorst; Johan na d. v. E. C. Moesbergen en J. van de Bovenkamp; Gerrit z. v. F. H. van Egdom en R. Drost; Gerrit z. v. S. van de Pol en A. de Haas; Ingrid Johanna Anthonia d. v. L. M. C. Hendriks en C. A. van Ge- mert; Anton Dirk z. v. D. Diepeveen en W. de Kievid; Annette d. v. J. Tollenaar en J. Huiting; Evert z. v. Chr. M. Schoon- derbeek en B. Turkesteen; Jan Borgert z. v. BY. J. Vrieling en D. D. van Geeren- stein (geboren te Rhenen). Ondertrouwd: J. C. Sukkel en D. Hei kamp; A. van Dijk en G. van Dorland; R. J~. Hamel en M. de Ruiter. Gehuwd: A. van de Weerdhof en M. Voorzee; H. Selles en H. van de Hee; C. Scholten en J. G. van Manen. Overleden: Jannetje de Man, 48 jaar, echtg. van H. Randewijk; Lambertus van Ginkel, 53 jaar, ongehuwd, (overl. te Ede) RHENEN Geboren: Petra Bernardina Hendrika d. v. B. H. Verweerd en M. van Dam; Jan Borgert z. v. B. J. Vrieling en D. D. van Geerenstein, Veenendaal; Alberta d. v. H. van Egdom en T. Drost. Ondertrouwd: R. van Laar en G. van Laar; H. Bos en E. Bosch; C. P. van den Enden en M. Kroon. Gehuwd: C. B. Troost en A. J. van Spanje; C. Fokker en T. van Hunnik. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Joachem H z. v. J. v. Hier- den en A. Adams. Overleden: Lambertus van Ginkel 53 jr, Veenendaal. AMERONGEN Geboren: Tijmen z. v. G. A. Ploeg en K. van Amerongen. Overleden: Anna Geertruida Chielie, 74 jaar; Elisabeth van Maanen, wed. v. M. Putman. RENSWOUDE Getrouwd: J. W. Hooijer en H. van de Vliert. SCHERPENZEEL Geboren: Johanna Francina d. v. J. M. Velthuizen en G. Methorst. Ondertrouwd: A. P. Veltman en A. J. van de Wetering; A. J. Koetsier en D. Vermeulen. Gehuwd: J. T. Valkenburg en A. C. M. van der Wiel S. Blaauwendraad en C. M. vanSetten. Overelden: Rijkje Jacoba ten Broek Lambertus van de Haar w. v. P. Snitse- laar. RENSWOUDE Gevonden: Een kippenkist. Verloren: grijze weekend tas met inh. Aan komen lopen: langharig hondje (zwart met witte vlekken). VEENENDAAL EItheto: 9 en 10.30 uur ds. A. Wisger- hof; 5 uur ds. P. de Jong. Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. D. van den Berg (H.D.). Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij; 5 uur ds. A. Wisgerhof (H.D.). Sionskerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. A. Vroegindeweij (H.D.). Veeneind: 3 uur dhr. J. M. Meijer; donderdag 11 oktober 7.30 uur dhr. Vosman uit Rijssen. Dijkstraat: 2.45 uur ds. D. van den Berg. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. van Enk. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. van Enk; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, O.C.B.: 9 uur leesdienst; 3 uur ds. Smelik van Bunschoten- Spakenburg. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 (H.A.) en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 (H.A.) en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. Syn., geb. O.C.B.: 10.40 en 5 uur leesdienst; donderdag 11 okto ber 7.30 uur ds. v. Dam van Rot terdam. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur Drs. Kuitse van Amsterdam. Leger des Heils: 10 u. heiligingsdienst; 12 u. zondagsschool; 6.45 u. openlucht samenkomst; 7.30 u. verlossingssa menkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrim.laan: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Kerk, Willibrordkerk, Nieuweweg: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos (voorber. H.A.); 5.30 uur ds. Goedhart. RHENEN Herv. Kerk. 10 uur ds. Kooreman; 5 uur ds. Dijkstra. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 uur dhr. Schuuring van Nijkerk; 5 uur ds. v. d. Velden van Renkum. Protestantenbond: geen dienst. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. Volten (voorber. H.A.). Ger. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; 10 oktober 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl van Genemuiden. Ger. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; 11 oktober 7 uur ds. v. Dijk van Rijs sen. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Breugem. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; maandag 8 oktober 7 uur ds. Gebraad van Philipsland; donderdag avond dienst om 7 uur. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. ds Jager; 10.30 uur Jeugdkapeldienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Hanne- man van Bilthoven. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Geen opgave ontvangen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Donderdag 11 oktober 7.30 uur ds. Woestijne uit Barneveld. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. L. A. Klootwijk. (Voorm. bed. H.D.). Geref. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. P. W. van der Veen. Ver. Vrijz. Herv.: 10 uur ds. G. H. Spel berg. Vrije Evang. Gem.: maandag 8 uur Evangelist H. Raven uit Beverwijk. Met grote belangstelling worden de verrichtingen van vele voetbalclubs gevolgd. Vragen als: Liggen er kampioenschappen in 't verschiet voor o.a. DOVO; DVSA; NSVS; Sportclub Rhenen; Musketiers e.a. rijzen op. Ook leeft men mee met clubs die het nog steeds niet erg voor de wind gaat, zoals Veenendaal, Oranje Wit, VRC of SVP. Zullen deze clubs de weg naar herstel spoedig weten te vin den? Al deze vragen worden in 't komende weekeind niet opgelost maar wel komt er meer tekening in de verschillende posities. Zo kan Veenendaal dat nog steeds zonder punten is, zondag er misschien twee veroveren als Ultrajectum aan de Berweg een bezoek brengt. Deze club heeft 2 punten uit vier, Veenendaal 0 uit 3. Bij een overwinning van Veenendaal is men dus van de laatste plaats af. Snelheid en tempo zullen er aan te pas moeten komen in de aanvalslinie. En achter een meer rustiger wegwerken dan tot nu toe. Wie weet stelt Veenendaal haar supporters zondag gerust en houdt de over winning thuis. tegen Dorestad een behoorlijk spelen de club tegen zich. Het zal ongetwij feld spannen aan de Nieuweweg en we zijn uitermate benieuwd of Unitas ook deze Wijkse ploeg weet te klop pen. Renswoude kan, mits op volle kracht spelend, weer twee punten binnenha len nu Achterveld op bezoek komt. Oranje Wit, nog puntloos, zal er zondag nog net zo voor staan omdat het sterke Austerlitz de Elstenaren geen winst zal toestaan. Musketiers, dat zaterdag het eerste puntje kwijtraakte, zal zich weer her stellen nu Scherpenzeel op bezoek komt. Scherpenzeel speelt veel beter dan vorig seizoen, maar Musketiers in geladen stemming en vol hoop op de eerste plaats, zal wel de sterkste blij ken. woord ia aan: voormalig Indië, van de directeuren van de militaire kapellen, ja zelfs van ZKH Prins Bernhard, veldmaarschalk Montgommery, generaal Winkelman (waarvan hij ook nog een prachtig sa bel toont) en van vele andere groten uit de hele wereld. Hoe ik ze alle maal te pakken kreeg? „Meestal schreef ik op door mijzelf ontworpen briefpapier met toepasse lijk hoofd een persoonlijk briefje en steeds kreeg is de volste medewer king". Met trots laat Mac een brief zien van Prins Bernhard. Zijne Ko ninklijke Hoogheid had de onderschei dingstekenen van zijn militaire tenue gehaald dat hij in de oorlog had ge degen en in een enveloppe aan hem toegestuurd. Ook het vliegersembleem van zijn pet had de prins erbij ge voegd. Generaal Winkelman stuurde ze ook en deed er voor de aardigheid zijn sabel bij. H.K.H. Charlotte van Luxem bourg had de minister van defensie verzocht aan Mac van der Pijl een collectie uit haar land te sturen. Een Spaanse generaal had gezorgd voor de distinctieven uit zijn land en zo komt er eigenlijk geen einde aan. Ordners vol met brieven heeft van der Pijl er van overgehouden. We troffen ook nog een velletje aan uit een kladbloc gescheurd. Het bleek van Montgom mery te zijn. Deze grote man uit onze hedendaagse geschiedenis had Mac eveneens zijn decoratieven opgezon den. „Van talrijke Amerikaanse, Poolse en vele militairen van nog andere na tionaliteiten kreeg ik de distinctieven persoonlijk. Soms trokken ze de „din- bezetting van de eerste plaats in de derde klas is de wedstrijd tussen NSVS en Sportclub Rhenen, beiden nog on geslagen, met 8 punten uit vier. Deze wedstrijd op het mooie NSVS terrein zal dus de voorlopige lijstaanvoerder aanwijzen. NSVS heeft het voordeel van eigen terrein en zal dit dus moe ten uitbuiten. Sportclub blijkt gevaar lijk getuige de 7-1 van vorige week, dus zal de wedstrijd geheel open zijn en waarschijnlijk een maximum aan spanning. Kulan blijft een beetje aan de be scheiden kant, maar is nog niet geheel kansloos voor de ereplaats. Zaterdag echter weer een gevaarlijk karweitje in Hulshorst op de Veluwe. Een goed schietende ploeg, die al eens met dub bele cijfers won. Oppassen Kulan voor deze Veluwse schutters en brengt dan de punten mee naar Veenendaal. SVP dat nog pas 1 puntje bezit, kan zaterdag een overwinning behalen te gen TOV uit Baarn, dat op bezoek komt. Het moet mogelijk zijn want deze tegenstander is ook een der zwakke zusjes. Rhenus speelt zondag alweer thuis op Kandia. De groenwitten treden nu als gastheer op voor RUC, weer een Utrechtse club. Dit RUC bezit minder kwaliteit dan de tegenstander van vo rige week, Utrecht, zodat Rhenus nu een behoorlijke kans maakt. Wanneer de groenwitten in een goede conditie verkeren moet het mogelijk zijn om RUC te verslaan. Grote belangstelling voor DVSA, dat zo regelrecht naar de titel schijnt af te stevenen. Zondag weer een thuis duel, nu tegen Scherpenzeel, dat er echt een beetje uit is. We aarzelen niet om DVSA weer op winst te zetten, of het zou al heel erg moeten tegenval len. Winnen de Amerongers dan wordt de positie aan de kop steeds fraaier. R.K. Unitas, dat pas een keer ver loor, en driemaal won, krijgt zondag Valleivogels uit Scherpenzeel moet in Putten tegen Rood Wit in het veld en kon wel eens een veer moeten la ten. Wint Valleivogels dan ligt de weg verder geheel open. Advendo uit Ederveen krijgt het in Woudenberg moeilijk en we voorzien winst voor de thuisclub. De zaterdagclub van DVSA zal ook de handen vol hebben aan het bezoe kende Rubo, maar weet het wellicht wel te klaren. Gemeente Amerongen Burgemeester en wethouders van Ame rongen maken bekend dat het in de be doeling ligt om met toepassing van art. 20 der Wederopbouwwet aan de heer H. P. van Ree te Amerongen vergunning te verlenen tot het bouwen van een woon huis op het perceel kadastraal bekend, ge meente Amerongen, sectie D. no. 2672, plaatselijk bekend Holleweg. Belanghebbenden zijn tot en met 27 ok tober 1962 in de gelegenheid eventuele bezwaren aan het gemeentebestuur ken baar te maken. Amerongen 2 oktober 1962 Burgemeester en wethouders voornoemd, K. G. Tiel, loco-burgemeester F. C. Magendans, secretaris SCHERPENZEEL Op de woensdag te Scherpenzeel ge houden weekmarkt werden 975.000 eieren aangevoerd. De prijs van grote eieren varieerde van 10,50 tot 11,en die van kleine van 7,tot 10,Allen per 100 stuks. De handel was redelijk. Op de biggenmarkt werden 230 biggen aangevoerd. De prijs varieerde van 45, tot 56,per stuk. De handel was traag. NOG NIET' zo heel lang geleden werd in het pand Molenstraat 37 te Rhenen het rijwielbedrijf „Flardingha" geopend. De man die daartoe het initiatief nam heet Mac Gordon Guidt van der Pijl, een gebo ren en getogen Vlaardinger van acht en dertig jaar. Een prettige baas, vlot goed van de tongriem gesneden en zeer actief. De zaak loopt goed. De eigenschappen van Mac van der Pijl staan daar dan ook borg voor. We roken er lont dat Van der Pijl verzamelaar was van decoraties en distinctieven en dat hij zo'n grote col lectie had, dat er wel een museum zaaltje mee gevuld kan worden. Wel nu, we hadden inderdaad een goede neus. Toen we hem opzochten en hem vroegen eens te voorschijn te komen met zijn curiositeiten, bleek de huis kamer bijkans te klein. Op grote zwarte vlakken prijkten de meest uit eenlopende onderscheidingstekenen, allemaal op het militaire terrein. Eén verzameling was dat niet, na melijk die uit de bezettingstijd. Die betrof alle onderscheidingstekenen van de toenmalige N.S.B., namelijk van de uitmonstering van een W.A.- man tot de zogenoemde verraadsme- daille. Wolfsangel en hakenkruis in alle uitvoeringen en in de meest uit- eenlopendt kleuren en modellen, al of niet voorzien van de Duitse adelaar, zaten op lange rijen. En bij ieder on derscheidingsteken weet. Van der Pijl een verhaal te vertellen. Hij kent alle bijzonderheden en alle betekenissen. Uit historisch oogpunt een zeer waar devolle collectie, waarvoor hij uit de hele wereld al belangstelling heeft ondervonden. Maar die belangstelling geldt niet alleen voor die zwarte blad zijde uit onze geschiedenis. Ook de rest van zijn 1100 stuks tellende verza meling is indrukwekkend en hoogst interessant. Hoe hij er toe kwam? „Daar praat is liever niet over", zegt Mac veelbetekenend. „En ik heb ook liever dat je er niet over schrijft. Het is begonnen in de oorlog. Ik was nauw bij het verzet betrokken en toen ik op een kwaje nacht op een haven complex bonje kreeg met iemand van de „Kriegsmarine" en tegen een te grote overmacht de benen moest ne men na een worstelpartij, ontdekte ik dat ik de baret van de Duitser nog in mijn hand had. Op die baret zat het DOVO, fraai aan kop, ziet zich za terdag aan het Panhuis voor een niet gemakkelijke opgave geplaatst, nu het goed spelende team van Kozakken Boys uit Werkendam de tegenstander is. Dit elftal bedwong zaterdag Quick Boys door een gelijk spel. We hebben voldoende vertrouwen in Dovo om te geloven dat zij hun uiterste best zul len doen om ook deze club aan de nog steeds voortgaande serie van goede overwinningen te koppelen. Spanning genoeg zaterdag bij DOVO en laten we hopen een goede wedstrijd. GVW gaat naar Huizen om Zuid vogels te ontmoeten. Men kent Zuid vogels nog uit vorige competities en won meermalen van deze vereniging. Nu is het echter een uitwedstrijd en dan is GVW altijd iets minder op dreef dan aan de Buurtlaan. In aanmerking genomen dat Zuidvogels echter nog geen overwinning boekte, maar wel vier keer gelijk speelde, zien we er niet in dat Zuidvogels nu maar opeens A.S. ZATERDAG AANVANG 4 UUR TERREIN PANHUIS GVW zal verslaan. Hoogstens weer gelijk of winst voor de blauwen. embleem van de „Kriegsmarine" met de Duitse adelaar. Ik heb die distinc- tiven eraf getrokken en meer als her innering bewaard. Later kreeg ik nog meer van die dingen en zo is dan ten slotte de verzamelwoede ontstaan. Dit begin mag je dan wel in de krant zet ten, maar verder over de illegaliteit maar zwijgen, want dat is één grote desillusie voor me geworden, door het vele kaf dat er onder het koren zat." We zullen er dan ook verder het zwijgen toedoen. Eigenlijk was het onderscheidingsteken van de voorma lige binnenlandse strijdkrachten aan leiding tot dit gesprek over de oorlogs jaren. Van der Pijl noemde het insig ne van de BS het meest armoedige van zijn hele collectie. Iemand die na de bevrijding als illegaal naar voren kwam draagt het met grote trots. Ie mand die in de oorlog actief aan het verzetswerk heeft deelgenomen, heeft het nooit op zijn jas willen hebben. Daarmee wilde hij naar voren brengen dat het dus eigenlijk geen waarde be zit. Om er nu definitief vanaf te stappen, van des te meer waarde zijn al zijn andere decoraties en distinctieven. Hij heeft ze van de internationale strijd macht op Korea, van onze eigen strijd macht uit de politionele acties in ons

De Vallei | 1962 | | pagina 2