Veenendaal gaf voorsprong uit handen tegen Ultrajectum (3-3) mm «o D0V0 greep in laatste minuten 3-1 winst Sterker GVVV leed kleine nederlaag tegen Zuidvogels ARAM hWL^J\fXI De Heer der slangen Kulan moest met 2-2 in Hulshorst genoegen nemen Royale overwinning van Merino's in Naarden OVERBERG EDERVEEN TAFELTENNIS Nederlaag voor Ritac TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 10 OKTOBER 1962 Nr. 80 Bijna had Veenendaal dan eindelijk de eerste winst gegrepen in de wedstrijd tegen Ultrajectum. Immers, vijf minuten voor het einde stonden de ijverige geel-blauwen nog op 3-1, maar toen Ultrajectum aan een soloffcnsief begon wankelde Veenendaal en liet zich tweemaal verrassen waardoor de ploeg uit Utrecht-noord nog een ge lijk spel kon bewerkstelligen. Overigens is het eerste winstpunt nu binnen voor Vee nendaal en volgen er wellicht meer Doelman Jacobs was in het Veenen- daal-elftal vervangen door Rinie v. d. Weyde. Wim Gazenbeek verving de rechtsback Gijs Hensen, die vorige week een beenbreuk had en voorts was Kees Hensen nu linksbuiten in plaats van A. Gaasbeek. Veenendaal had een vlotte start. Nau welijks was er afgetrapt of linksbinnen Stef Rebergen nam de bal mee en vuur de op het Ultrajectum-doel en met suc ces want de bal sloeg tegen de touwen, 1-0. Ultrajectum stond van dit vlotte begin even te kijken. Rechtsbuiten A. Muller kreeg weer een kans maar nu richtte hij te onzuiver. Ultrajectum kwam na een kwartier pas los. Het meeste gevaar kwam weer van de midvoor Wim v. d. Bilt, die en kele gevaarlijke schoten losliet. Na een hoekschop kopte linksbinnen v. d. Horst tegen de deklat, terwijl keeper v. d. Scheur aan de andere kant een kop bal van Kees Gerritsen onschadelijk maakte. Toen v. d. Bilt na 38 minuten een schuiver loste was deze ongrijp baar voor v. d. Weyden, 1-1. Een geweldig offensief van Veenen daal dat echter zonder verdere treffers bleef werd onderbroken door het rust- signaal. VISITEKAARTJE Direct na rust drong Veenendaal de tegenstander echter weer op eigen bo dem terug. Kees Gerritsen schoot Vee nendaal na acht minuten naar 2-1 en het bleek duidelijk dat Veenendaal deze tegenstander wel kon hebben. Ultra jectum was -een aangeslagen team, met Unitas verloor met klein verschil van Dorestad (1-2) RK Unitas heeft zondag de winst niet kunnen halen tegen Dorestad. Het was een wedstrijd, die door de wat vreemde beslissingen van scheidsrechter Heirsch niet tot normaal spelpeil kwam. De arbiter bleek een aarzelend man, die steeds afging op grensrechters. Zo keurde hij voor rust aanvankelijk een Dorestad- doelpunt goed, hij wees naar het midden maar op advies van de Unitasgrensrech- ter annuleerde hij het doelpunt weer. Na de rust (drie minuten voor het einde) maakte Unitas een doelpunt dat de ge lijkmaker zou betekenen en nu kon dit weer geen genade vinden in de ogen van de heer Heirsch want op advies van de Wijkse grensrechter keurde hij ook deze goal af. Een zuivere strafschop zag hij ook over het hoofd. RK Unitas gehandicapt door het ge mis van de rechtsback en de stopperspil kon de strijd lange tijd gelijkop houden. Het werd nu een fors duel waarin Dore stad na 19 minuten op 0-1 kwam door een verdedigingsfout bij Unitas. Vijf minuten later maakte midvoor Chr. Besseling met een kopbal gelijk. 1-1. Na de rust ontstond weer een misverstand bij Unitas en daar van profiteerde de Wijkse ploeg om de stand op 1-2 te brengen. Hierna kwamen de aanvechtbare en aarzelende beslissin gen van de arbiter en ging de wedstrijd niet veel meer betekenen. Een gelijk spel zou de juiste verhouding zijn geweest. VRC behaalde verdienstelijk 3-3 resultaat in Bennekom VRC heeft in Bennekom een behoor lijke dosis ijver aan de dag gelegd en de thuisclub een 3-3 gelijk spel afge dwongen. Bijna had VRC zelfs de ge hele buit veroverd maar in de laatste fase kwam Bennekom opzetten en maakte gelijk. Aanvankelijk ontspon zich een ge- lijkopgaande wedstrijd waarbij VRC door haar enthousiasme een zeker over wicht verkreeg. Door een aanvechtbare beslissing van de scheidsrechter, die een aangeschoten handsbal met een strafschop bestrafte kon Bennekom de leiding nemen, 1-0. Na 25 minuten wist R. van Kooten echter een gelijke stand te bewerkstelligen, 1-1. Deze stand bleef tot de rust gehand haafd. Tien minuten na de hervatting hernam Bennekom de leiding door een schot van Lieftink, 2-1. Bij een alge mene aanval van VRC wist W. Ver woerd na 15 minuten de bakens weer te verzetten en voor 2-2 te zorgen. Nu kwam de periode waarin VRC kansen op winst kreeg. Hennie Hasse laar schoot de Racing na 18 minuten naar 2-3 en men kreeg zelfs nog en kele kansjes. Maar nu kwam Benne kom opzetten. Aanvankelijk hield VRC met man en macht stand. Een paar aanvallen van VRC hielden nog belofte in voor een uiteindelijke over winning, maar een kwartier voor het einde kwam Bennekom aan de gelijk maker toen er een schot ongelukkig van richting veranderde en in het doel van VRC caramboleerde, 3-3. Beide partijen waren met deze puntenverde ling tevreden. als uitzondering de blonde vechter v. d. Bilt. Na een kwarties 3-1 toen Veenen daal een hoekschop nam. Er werd ge mist en toen de bal bij Kees Hensen belandde gaf de Veenendaalse links buiten zijn visitekaartje af met een beheerste en goed doordachte goal. Bij Ultrajectum was het steeds weer v. d. Bilt die men in de gaten moest houden. Toen hij alleen was doorge broken wierp v. d. Weyde zich met succes voor zijn voeten. Een kwartier voor tijd moest spil "Anton Diepeveen uitvallen, waardoor Kees Gerritsen spil werd en Steffers midvoor. De rust was nu echter verdwenen. Er volgden en kele verkeerde trappen en hierdoor werd Ultrajectum aangemoedigd. Bij een hevige scrimmage kon v. d. Horst vijf minuten voor tijd de stand op 3-2 brengen en in de allerlaatste speelminuut was de opgetrokken rechtsback Valkenburg de verstoorder van de Veenendaalse winstillusies. Jammer, maar er zaten toch lichtpun ten in dit duel en alvast een puntje, waarop men verder dient te bouwen. De stand in west 3 D: Vriendenschaar 5-9 BVC 5-7 Saestum 5-6 JSV 4-5 HMS 4-5 CDN 5-5 Hercules 4-4 Woerden 5-4 Zeist 4-3 .Ultrajectum 5-3 Holland 4-2 Veenendaal 4-1 DOVO heeft zaterdag het bezoekende Kozakken Bcys op de valreep met 3-1 geklopt. Toen de stand drie minuten voor het einde nog 1-1 stond gingen vele toeschouwers reeds het veld verlaten. Weinigen hadden vermoed dat in die korte tijd nog twee maal het net achter doelman Schaddelee zou trillenHet schot van de weer her stelde Jaap Mol vloog via de binnenkant van de staander in de touwen en even later maakte doelman Schaddelee een vrtf grote fout door de bal te laten glippen en zo kwam DOVO nog vrfj onverwacht aan de overigens begeerde (winst)punten. Beide aanvalslinies hadden echter meer treffers kunnen produceren. Kansen daar toe waren er volop, maar de zuiverheid van de schoten was bij beiden geen hon derd procent Kozakken Boys had daar voor wellicht een excuus want het trad aan zonder de middenvoor Paul Visser, die geblesseerd was en die anders voor de produktie zorgt. Zijn vervanger v. d. Heu vel die normaliter linksbinnen speelt deed het overigens als middenvoor zeer verdienstelijk. Na vijf minuten spelen had DOVO zich al een 1-0 voorsprong verschaft. Op wer kelijk fraaie manier bracht Klaas van Hal de bal voor de Werkendamse veste en de toestormende Slotboom kon met een vlijmend schot het doel doorboren. 1-0. Roel Schoeman probeerde het met een van zijn kopballen, maar spil van Rijswijk haalde de bal van de doellijn. De Boys uit Werkendam waren niet onge vaarlijk ook al omdat ditmaal de DOVO defensie niet hermetisch sloot. Aan de andere kant ranselde doelman Schaddelee een schot van Diepeveen uit zijn heilig dom. Vijf minuten voor de rust liet in valler midvoor v. d. Heuvel een solo-par tijtje zien, waarbij hij de DOVO defensie kundig passeerde en dank zij wat panie kerig wegwerken kon hij toen heel be heerst doelpunten. 1-1. AAN DE KOP Na de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Na tien minuten redde Hardeveld fraai een kogel van v. d. Heuvel en moest spil Rijswijk van de Boys al zijn energie gebruiken om DOVO van een tweede doelpunt weg te houden. DOVO had meer uithoudingsvermogen dan Kozakken Boys en vooral tegen het einde laaide het vuur weer op bij de roodwitten. Hoe er nog twe bressen werden geslagen vermeldden wij reeds in de aanhefDoor deze 3-1 zege blijft DOVO fraai aan kop en de meeste concurrenten verloren weer kost bare punten. De aandacht van DOVO dient nu te worden gevestigd op NI)SM uit Amsterdam, dat zaterdag Quick Boys NS VS alleen op kop na 4-2 zege op Sportclub De belangrijke strijd om de bovenste plaats tussen NSVS en Sportclub Rhenen trok behoorlijke belangstelling. Door een 4-2 overwinning van NSVS heeft men Sportclub voorlopig naar de tweede plaats verwezen en neemt NSVS de eerste plaats in. Reeds na zes minuten spelen wist Ber- tus van Manen een voorzet van H. van Kesteren in het doel te schieten en Neve- da leidde met 1-0. Bij voorzetten van de jeugdige van Kesteren bleken gevaarlijk want na 20 minuten wist H. Schoeman er weer een om te buigen en zo kwam de stand op 2-0. Het bleef een levendige wed strijd, waarbij Rhenen de moed nog lang niet opgaf. Integendeel, een minuut voor de rust slaagden de gasten erin de ach terstand te verkleinen en zo de spanning op te voeren. Na rust bleef NSVS het meest aanval lend en na 18 minuten was het weer raak want nu raakte P. Bleyenberg de roos. 3-1. Toen NSVS een strafschop mocht nemen kogelde D. Nellestijn tegen de paal. Nellestijn werd even later vr- vangen door A. Keyman. Deze speler kreeg al direct een goede kans, maar mis te op twee meter voor een leeg doel. En kele minuten later deed A. v. d. Waal het beter en met een zuiver gericht schot bracht hij NSVS op 4-1. De thuisclub deed het daarna wat rustiger aan waar door Sportclub Rhenen wat gevaarlijker kon worden. Een mistrap van spil v. d. Heuvel kostte NSVS een tegenpunt, maar verder dan 4-2 liet de verdediging het niet meer komen. bedwong en de volgende week de enige club is die in het' veld komt waardoor deze havenmensen de topploeg DOVO tot op 1 puntje kunnen benaderen. Men zie de stand: DOVO 6 11 NDSM 5 8 Noordwijk 6 8 6 7 's-Gravenzandse SV 6 7 CSCA 6 7 Quick Boys 6 6 Kozakken Boys 6 6 Ysselmeervogels 6 5 ZCFC 6 3 Ter Leede 6 2 Rijnsburgse Boys 5 0 Weer verlies voor S.V. Panter nu met 3-1 Met Panter wil het maar niet vlotten. Tegen het toch heus niet sterke TOV uit Baarn werd nu weer een 3-1 neder laag geleden. De Pantervoorhoede kon weinig gevaar stichten. Alleen van Riesen was de man, die nu en dan een verdienstelijke poging deed Wegens hands van v. d. Bovenkamp mochten de gasten na een half uur een strafschop nemen, die door de midvoor werd benut. 0-1. Van Riesen probeerde de keeper op de proef te stellen, maar het lukte hem niet. Hij richtte eenmaal tegen de lat en eenmaal pikte de keeper de bal weg. Na de rust ging de strijd aanvankelijk gelijk op, maar toen TOV door haar links binnen de stand op 0-2 had gebracht leek de nederlaag voor Panter weer vast te staan Na een half uur probeerde van Rie sen het nog eens, maar het lukte niet. Een minuut later werd het zelfs 0-3 voor TOV en vijf minuten voor het einde had de op zijn kans loerende van Riesen dan ein delijk succes toen hij met een afstands schot de roos trof en de eer voor Panter had gered. 1-3. Dini Sanders opnieuw Districtskampioen Dini Sanders, lid van de Rhenense gymnastiekvereniging Wilskracht heeft zondag in Wageningen het di strictskampioenschap behaald van het oosten. Zij mag nu deelnemen aan het kampioenschap van Nederland in de j keurklasse. Vorig jaar werd zij door een val uitgeschakeld en kwam ze net niet in het landelijke keurkorps. Laten we hopen dat zij nu van pech verschoond zal blijven. Mej. Sanders trainde ook nu weer bij de leider van Wilskracht, de heer D. W. de Jong. „Rhenus"„R.U.C." 5—0 Rhenus opende tegen het Utrechtse RUC onmiddellijk aanvallend, maar voorlopig hield de Utrechtse verdedi ging, met als uitblinker doelman Ver steeg, prima stand. Eerst na een klein half uur kon linksbinnen Veenendaal Rhenus de leiding geven, nadat mid denvoor Hommerson een vrije trap mocht nemen even buiten het straf schopgebied. Hoewel de straf naar onze mening wel wat zwaar was, benutte Veenen daal de aangegeven bal door Hommer son feilloos (1-0). Hiermee kwam tevens de rust. Na .de thee maakte het zwak spelende RUC bijna de gelijkmaker door wat nonchalant wegwerken van back Van Mourik. Doelman Meeuwisz liep boven dien niet uit en de bal rolde rakelings langs de buitenkant van de paal-. Aan de andere kant bezorgde linksbuiten Van Baaren de RUC-defensie kippenvel met een keihard schot tegen de lat. Toch kreeg Rhenus nu wat meer overwicht dan voor de rust en na wat over en naast schieten bracht Hommer son de stand met een fraaie kopbal op 2-0. Van Baaren gaf in de twee en twin tigste minuut opnieuw een keihard schot weg, dat onhoudbaar voor doel man Versteeg in de touwen verdween 3-0. Zeven minuten later scoorde Veen endaal op z'n eentje het vierde doel punt na drie spelers te zijn gepasseerd 4-0. Hoewel de Utrechtenaren nog wel probeerden de hatelijke nul weg te werken, gelukte dat niet meer. Het ontbrak de Utrechtse voorhoede ten ene male aan voldoende stootkracht. Acht minuten voor het einde maakte Hommersön de vijf vol 5-0, opnieuw met een zeer fraaie kopbal. ARENA 2 WON OVERTUIGEND Het tweede twaalftal van het Rhe nense „Arena" won op overtuigende wijze met 12-0 van „Hemur Enge" uit Amerongen. Komende zaterdag speelt „Arena" 2 tegen „SKF" 3, eveneens op het terrein aan de Groeneweg. Renswoude versloeg Achterveld met 2-0 Zondag j.l. speelden op eigen terrein de rood-witten tegen Achterveld. Even als vorige zondag ging Renswoude weer met de overwinning naar huis. Over het algemeen was het spel zeer aan trekkelijk, alhoewel vorige wedstrijden beter spel te zien gaven. Door het te rugkeren van de voltallige achterhoede voldeed deze prima. Toch zou het spelpeil omhoog gaan indien de gehele voorhoede wat ster ker was. Desondanks wist Renswoude voor de rust de stand op 1-0 te bren gen door scoren van v. Raay. Ook na de rust was het wederom v. Raay die voor Renswoude het 2e doelpunt scoor de en de stand op 2-0 bracht. Ondanks de flinke pogingen van Achterveld is het hun niet gelukt een doelpunt te maken, want doelman v. d. Kaa wist alle aanvallen af te slaan. Zodoende kon Renswoude wederom de puntjes thuis houden. Hoewel GVVV in de wedstrijd in Huizen tegen Zuidvogels een voortdurende veld- meerderheid ontwikkelde kon de voorhoede niet tot scoren komen Zuidvogels dat geen imponerend spel liet zien werd de fortuinlijke winnaar met 1-0. Dat doelpunt vertoonde bovendien nog een aanvechtbaar accent. Het ontstond na acht minuten spelen. Doelman v. d. Pavert was hoog opgeveerd om een voor zet te onderscheppen. Hij werd daarbij pardoes tegen het lichaam gelopen, geens zins een correcte schouderduw, en kwam onderuit te vallen. De achterhoede van GVVV bleef toekijken inplaats van Pa vert te hulp te snellen en het gevaar af te wenden. De scheidsrechter floot niet af en de toe snellende rechtsbinnen G. Mulder kreeg een vrij gemakkelijke taak om Pavert, die geheel uit balans was, te passeren. Een fortuinlijk doelpunt voor Zuidvogels, dat naar later zou blijken zelfs het winnende zou betekenen, hetgeen een onbevredi gende indruk achterliet. Doorlopend vocht GVVV zich een weg naar de Huizense doelmond. Door kunst en vliegwerk en een krampachtig verdedigingsstelsel kon GVVV er maar niet doorkomen. De laat ste vijf minuten werd de druk op het doel van Zuidvogels zelfs geheel zwaar. Een serie hoekschoppen daalden voor de veste van Huizen neer. Tweemaal beland de de bal bovenop de deklat en de derde corner werd door de keeper fel gestopt. De 1-0 overwinning van Zuidvogels was geen afspiegeling van de verhouding in het veld en kwam voor GVVV onfortuin lijk tot stand. Een gelijk spel was veel meer in overeenstemming geweest met het vertoonde spel. Maar jamen zal zich bij dit onfortuinlijke verlies moeten neerleggen. Zwart WHC Wit '28 SDCP sss 6 9 5 7 5 6 5 6 5 6 5 5 6 5 6 5 5 3 6 2 Weer verlies voor Advendo met flinke cijfers (5-1) Met Advendo uit Ederveen wil het le laatste weken weer in 't geheel niet vlotten. Na de 7-1 nederlaag van vori ge week thans weer een duidelijke 5-1 nadelige score tegen Woudenberg. Na een kwartier schoot Wildschut Wouden berg naar 1-0 en nog voor rust maakte v. d. Haar er 2-0 van. Na rust verscheen Woudenberg weer voor het doel van Advendo en maakte de gevaarlijke v. d. Haar weer twee doelpunten, 4-0. Nu wist Bertus Hum mel eindelijk een tegenpunt te scoren, 4-1. Hoewel Woudenberg nog een straf schop miste kwam men toch nog op 5-1 door een doelpunt van Wildschut. v T. Ttfitl ArX11 T oVGII till i ■raVi i\ t HKt v T9H 1 w 8 i (72) Een ogenblik staren allen stom van verbazing naar het meisje, dat de huwelijksplechtigheid door haar onverwachte binnenkomst zo oneerbiedig ver stoort. Dan springt Jonker Mario uit zijn geknielde houding op. „Sylvia ditdit kan niet waar zijn", stamelt hij. Met ogen, die wijd staan van ver bazing, staart hij naar het meisje, als ware zij een geestverschijning. Dan, met een kreet van vreugde, snelt hij door het middenpad op het meisje toe en sluit haar in zijn armen. „De Hertog! De Hertog!" schreeuwt één der edelen plotseling ontzet. Aller ogen richten zich op Mario's In een forse wedstryd is het Kulan weer niet gelukt de volle winst te behalen. De wedstryd begon al meteen met een tegenslag voor Kulan doordat aanvoerder Slotboom en Diteweg door autopech 20 minuten te laat arriveerden. Besloten werd om twee reservespelers op te stellen. Ondanks dat stootte Ku lan het eerst door, waarbij Hensen kei hard tegen de paal kopte. Kulan onder vond nogal hinder van het kleine en hobbelige veld. Na een half uur greep doelman Slotboom bij een aanval van Hulshorst goed in, maar door onbesuisd doorlopen van midvoor Bouw bleef keeper Slotboom even bewusteloos lig gen. Gelukkig kon hij later de wedstrijd toch uitspelen. Na 35 minuten wist Jan Hensen na een voorzet van Faber de Hulshorst-keeper te passeren, maar dit doelpunt werd afgekeurd. Na een vrije vader. De oude edelman wankelt, terwijl zijn van ontzetting uitpuilende ogen strak op Sylvia gericht zijn, enkele passen vooruit. Dan klauwen zijn oude blauwdooraderde handen plotseling krampachtig in zijn kleed, op de hartstreek en rochelend valt de grijsaard voorover(Wordt vervolgd) In de overg. klasse heeft Ritac een 7-3 nederlaag geleden tegen OTTC 2 uit Oss. De Ritmeesterspelers zfjn erg gehandi capt daar hun sterste speler v. d. Weert een enkelband heeft gescheurd en voorlo pig wel uitgeschakeld zal zijn. Weliswaar werd door invaller Burgstede goed ge speeld en het spel van deze jeugdige spe ler belooft veel voor de toekomst maar in deze zware competitie zal v. d. Weert toch erg gemist worden. OTTC nam een 2-0 voorsprong door overwinningen van v. Veghel op v. Wely en v. d. Veerdonk op v. d. Berg maar Bur- stede debuteerde uitstekend door v. Erp een nederlaag te bezorgen. In het dub belspel was er veel spanning en v. Wely en v. d. Berg stonden zelfs in de derde game nog met 19-18 voor. Maar hierna volgde een kantbal die door de scheids rechter terecht fout werd gesteld en vooral v. Wely liet zich hier teveel door beinvloeden zodat ook hier de over winning naar OTTC ging. Dit team ver grootte de voorsprong nog door een drie games overwinning van v. d. Veerdonk op v. d. Berg. Van Wely won nog van v. Erp en later ook van v. d. Veerdonk maar daar zowel v. d. Berg als Burgstede hun verdere partijen verloren werd de einduit slag 7-3 in het voordeel van de Ossenaren. Vermeldt dient nog de merkwaardige score van v. Veghel tegen Burgstede 21-0 en 21-19. In de eerste klas zorgde Panter voor een uitstekend debuut door het pas gedegra deerde Heveadorp met 10-0 te verslaan. Met dezelfde cijfers won in de 2de klas Climax 2 van RTTV 2 terwijl in deze zelfde klas VSW met 6-4 zijn meerdere in IVT uit Wageningen moest erkennen. In de overg. klasse staat deze week de wedstrijd Swift-Climax op het program ma. Dit wordt, als Swift volledig kan spelen ongetwijfeld een zware opgave voor de Veenendalers die mtt een gelijk spel al best tevreden zullen zijn. SCHAAKNIEUWS Maandag 8 oktober j.l. werd de on derlinge competitie van de Veenendaal se Schaakvereniging voortgezet met het spelen van de 6e ronde. In deze ronde werd aan koploper J. W. Boelens de eerste nederlaag toegebracht. De uit slagen waren: A. v. d. Bovenk. - C. Wijnberger 0-1 F. Luchsinger - J. W. Boelens 1-0 C. v. Genderen - Chr. ter Hogt 1-0 H. v. Dam - H. v. d. Meent 1-0 L. Ebskamp - H. G. Kruidhof 1-0 G. Achterberg - D. J. Kruidhof afg. H. Heikamp - D. Anbeek 1-0 C. Beijer - J. Diepeveen 0-1 G. R. Kets - M. de Kleuver1-0 H. J. v. Aller - K. Wijnberger 1-0 Uitgespeelde hangpartijen: G. Achterberg - L. Ebskamp Vi-Va H. Heikamp - Chr. Baars Vt-Vt Zaterdag 13 okt. a.s. speelt het le tiental de eerste competitiewedstrijd te gen W.S.G. I uit Winterswijk. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de Rit meesterkantine. DVSA-nieuws ZONDAGVOETBAL De wedstrijd DVSA I - Scherpenzeel I werd j.l. zondag uitgesteld, waardoor DVSA 1 niet in het veld kwam. Toch kwam DVSA I er weer wat gunstiger voor te staan, omdat de naaste con current Austerlitz onverwacht op eigen terrein verloor. DVSA I is nu nog de enige ongeslagen ploeg in deze afdeling. DVSA II speelde zondag op eigen ter rein tegen Saestum 3 en won verdiend met 6-2. ZATERDAGVOETBAL DVSA I bleef op het goede pad. Za terdag jl. werd tegen Woudenberg I gespeeld. Na een erbarmelijk slechte eerste helft brak de rust aan met een 1-1 gelijke stand. In de tweede helft was DVSA ver in de meerderheid en bracht de stand geleidelijk op 4-1. Ten slotte kwam het einde met een 4-2 zege voor DVSA, dat daardoor de derde plaats op de ranglijst inneemt. DVSA 2 was vrij. trap van Kulan, die niets opleverde nam Hulshorst via linksbinnen Pap de leiding in de 40e minuut, die een foutje bij Kulan afstrafte (1-0). AFGEKEURD Na de rust trok Kulan fel ten aanval. Uit een goede pass van Van Hall kon Hensen beheerst in het doel schieten (1-1). De verdediging van Hulshorst kwam onder druk te staan en in de 15e minuut kon spil Vissers de door gebroken Hensen alleen maar stuitten door hem te laten vallen. Het werd een strafschop die door Jan Hensen zelf werd benut (1-2). Het werd nu alles Kulan wat de klok sloeg. Achtereen volgens schoten en kopten Faber, Beckerman en v. d. Haar op het doel, maar nu stond doelman Den Besten ongenaakbaar in zijn doel. Onverwacht kwam het succes aan de andere zijde. Na een vrije trap kon doelman Slot boom de bal niet onder controle krij gen en de toestormende Klompenburg scoorde (2-2). Toch zou ook Kulan in deze romme lige periode nog eens het net treffen. Een kwartier voor tijd stond Hensen geheel ongedekt bij een voorzet van Faber. Hij kopte de bal in het doel, maar de treffer werd afgekeurd omdat Hensen geroepen zou hebben. De strijd werd steeds rommeliger. Eerst raakte Faber gewond en toen Vlaanderen. Fa ber speelde de wedstrijd uit maar Vlaanderen werd vervangen door J. Slotboom. Nadat de £Iulshorst-midvoor Bouw nog eens een waarschuwing had moeten incasseren naderde het einde. Dat einde kwam niet minder dan 10 minuten later dan normaal omdat men zoveel had moeten stoppen voor diverse ongevallen. Intussen blijft Kulan op de vierde plaats staan en is echter nog in 't ge heel niet uitgeschakeld. GROTE ONTPLOFFING IN NEW-YORK In een gebouw van de telefoondienst in New York zijn woensdag bij een ontploffing minstens twintig mensen om het leven gekomen en vijftig ge wond. Een ketel in het souterrain sprong uit elkaar. Naar verluidt be vonden zich ongeveer honderd vrouwe lijke personeelsleden in de kantine, toen de explosie zich voordeed in de daaronder gelegen kelder. Op de eerste verdieping werden vrouwen door de luchtdruk naar buiten geslingerd. Foto: Gewonden liggen op straat om in de ambulancewagen te worden gebracht. Musketiers deelde punten met Scherpenzeel (2-2) In een ietwat rommelige wedstrijd heeft Musketiers zaterdag een gelijkspel be vochten tegen het in deze competitie zeer goed op dreef zijnde Scherpenzeel. De kracht der beide aanvalslinies verschilden elkaar niet veel doch Musketiers verviel weer in een veelvuldig voorkomende fout n.l. het niet bezetten van het middenveld. De wedstrijd beloofde weinig hoogte punten en werd gekenmerkt door zwakke leiding van de scheidsrechter. Ongeveer tien minuten na de aanvang werd het 1-0 voor Musketiers door een prachtig schot van C. Henzen, dat via de paal in het doel belandde. Na een half uur spelen was de Scher penzeel linksbinnen de Musketiersachter hoede te snel af en scoorde de gelijkma ker 1-1, wat tevens de ruststand was. Vijf minuten na rust werd het 2-1 voor Musketiers door linbuiten G. Henzen. Een fraaie voorzet van rechtsbinnen Slotboom werd door hem goed ingekopt. Nog een maal zou Scherpenzeel aan het woord ko men n.l. in de 20ste min. Scherpenzeel nam een cornerbal en de hoge voorzet werd goed ingekopt, 2-2. Hierna werd Musketiers wat sterker en met een beetje meer geluk had men nog een overwinning kunnen behalen. In de eerste plaats kwam er nog een prachtig schot en linkshalf T. Nagel dat tegen de lat belanddde en ten slotte was het een hard schot van G. Hen zen dat juist naast ging. De Merino's speelden zaterdag in Naarden een produktieve wedstrijd en won nen royaal met 5-0 van het nog niet op dreef gekomen Chefana. Het was over het algemeen een aardige wedstrijd van Merino's, wier voorhoede goed combi neerde en een sluitende defensie (met als uitblinker de 17-jarige rechtshalf W. van Wakeren). Na 18 minuten wist J. v. d. Berg met een schuiver in de benedenhoek de Chefana-doelman te verrassen (1-0). Merino's aanvallers zetten toen stevig door maar de Naardense doelman was bijzonder goed op dreef. In de 41e min. echter moest hij opnieuw zwichten voor een schot van J. v. d. Berg, die een mooie combinatie met Wim Pleyler af rondde met een hard schot juist onder de lat (0-2). Twee minuten later werd het zelfs 0-3 toen Cobi Sukkel een voor zet van rechts ineens inkogelde. Na de rust probeerde Chefana alles om iets in te lopen, maar dit spel was te simpel voor de goed draaiende Me- rino's-defensie. Het werd zelfs 0-4 toen Cees Sukkel de blunderende back van Chefana de bal afhandig maakte en rustig scoorde. Chefana, dat met twee punten onder aan de ranglijst staat, liet de moed zak- Oranje Wit aan de winst Wat niemand heeft durven dromen is gebeurd. Oranje Wit heeft met 3-1 gewonnen van Austerlitz, een ploeg die veel hoger op de ranglijst staat dan de thuisclub. O.W. speelde zondag in een geheel andere opstelling dan voorheen. Zowel keeper als reserve-keeper en bovendien nog 4 veldspelers waren verhinderd te spelen. Maar ondanks al deze veran deringen kwam de O.W.-ploeg prima voor de dag. De zeer jonge aanval- spelers pasten zich prima aan, zodat deze keer de voorhoede werkelijk eens gevaarlijk was. De Austerlitz-ploeg zou echter de score openen. Met een beheerste kop bal rondde de middenvoor een prach tige voorzet van rechts af. Elke O.W.- supporter zag al een monsternederlaag voor zich, zoniet de O.W.-ers, die nog vóór rust gelijk maakten, 1-1. Na rust wist men bij O.W. niet meer hoe men het had. Linksbuiten Piet Veenendaal bracht met een fraai doel punt de stand op 2-1. O. W. had een voorsprong. Dat was in een hele tijd niet meer gebeurd. R. Onink die ook de gelijkmaker scoorde maakte er zelfs nog 3-1 van. Een verdiende overwin ning, want Austerlitz was beslist de mindere van deze hoopgevende O.W.- combinatie. ken, waarvan Piet v. d. Bovenkamp profiteerde en er zelfs 0-5 van maakte. Merino's vond het nu welletjes en Che fana kwam even naar voren. Zelfs oog in oog met de Merino's-doelman konden de Gooise spelers het net nog niet vin den. Toen de goed leidende heer Geer- lings affloot had Merino's weer twee winstpunten veroverd. UITBREIDING GARAGE DE HAAS Op maandag 22 oktober a.s. zal het architectenbureau De Geit en Van Ede in het openbaar aanbesteden het bou wen van een showroom, smeerstation en kantoren aan de bestaande garage van het Autobedrijf De Haas n.v. Deze aanbesteding vindt plaats in hotel De Korenbeurs. Rode Kruis hield grote oefening Dinsdagavond hebben de afdelingen Veenendaal en Overberg van het Rode Kruis een grootscheepse oefening gehou den, die zonder meer geslaagd mag heten. Een zestiental jongens waren op ver schillende punten in Veenendaal als slachtoffers neergelegd met diverse ver wondingen. De opdracht luidde deze slachtoffers te gaan verbinden en te ver voeren naar het R.K. gebouw aan de Verlengde Helling. Hier was een zieken- post geïmproviseerd waar verpleegsters en helpsters klaar stonden om de ergste patiënten verder te verplegen. Na afloop gaf de commandant, Dr. Pilon een over zicht van de gemaakte fouten. Hij bracht tevens dank aan allen die hadden meege holpen om deze oefening te doen slagen. Ook de bestuursleden, de heren Welle en Zilstra, waren hierbij tegenwoordig. DEZE WINTER WEER E.H.B.O. CURSUS In aansluiting op de vorige winter met succes gehouden E.H.B.O. cursus te Ederveen is er ook dit winterseizoen weer gelegenheid een E.H.B.O. cursus te organiseren. Degenen, die zich voor dit prachtig werk interesseren kunnen zich ODgeven bij de leider van het nlaatseliike Roode Kruisafdeling de heer G. Mulder, Hoofdweg, Ederveen.

De Vallei | 1962 | | pagina 3