DE VALLEI K0ELHUISB0TER 75 ct. KAASHANDEL WARENHUIS Nog één week met KWALITEITS goederen Voor de Jeugd I I KAAS BOTER EIEREN 4 pakjes allerfijnste margarine vanaf 89 cent 15 verse eieren vanaf f 1- I KAAS BOTER VRAAG EN 5 AANBOD REMI en zijn vrienden Tijdrovend? I EIEREN voor prijzen beneden de winkelwaarde! Piccnlilly 49 m ZUURKOOL Leidse 40+ beiegen Beoujolnis 295 85 Knakworst pot Zuurkoolspek Margarine 3 pakjes Doperwtjes mddei n Dubro per flacon Honing 99 Frisia - melange Voor de kantonrechter ER IS WEER KOPERS VAN KAAS 1 PAKJE VOOR le kwaliteit margarine 4 pakjes voor 1, ZIE VERDER ONZE KAASPRIJZEN Iedere dinsdag en zaterdag bij OP DE MARKT TE VEENENDAAL. Te koop Gevraagd Woningrui! Diversen DRUKWERK- VOORRAAD De Gelderse Vallei Dr. Slot. de Bruïnepl. 15 VEENENDAAL TEGEN ABNORMAAL LAGE PRIJZEN UNIC altijd het GOEDE goedkoper PRESENTEERT: GEZELLIG Spaar en Vergaar oerdegelijk speelgoed bij elkaa Gelderse rookworst 98 Edammerbelegen- per £óz°a° In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 herschijnt als bijlage van üet streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal DIT ZIJN ONZE JARIGE NEVEN EN NICHTEN 10 okt. Jan Kosters 10 9f Ina Hofland 11 ff Ineke Nijland 14 9f Henny Huiberts 15 9f Ernst van Leeuwen 15 9f Ina Graas 15 9> Gerrie Brinkman 15 ff Evelientje Budding Van harte gefeliciteerd allemaal en ik hoop dat jullie een gezellige verjaar dag hebben. Tante Jos. ZILVERPAPIER Capsules en zilverpapier kregen we deze week weer van Hans en Willie v. d. Weerd en Bart de Rooy. Dank je wel, hoor en tot de volgende keer. Beste Ansje van Zwetselaar, Dank je wel voor je gezellige brief. Ik vond het erg leuk om weer eens post te krijgen. Het is de laatste tijd wel heel erg weinig geweest, wat ik gekre gen heb. Maar dat wordt nu vast weer beter. Zeg Ans, je schrijft dat je nog zilver papier hebt, maar dat je alleen 's za terdags naar Veenendaal kunt komen. Als je nu weer komt, doe dan een briefje bij het zilverpapier en geef het dan maar af, dan krijg ik het maandag wel. Doe je 't? Afgesproken dan. Daag Ans, de hartelijke groeten en tot schrijfs. Tante Jos. Figuur a: CLOWNSGEZICHTEN Weten jullie wel, dat je in een circus nooit twee clownsgezichten ziet, die hetzelfde zijn opgemaakt. De koddige rode neuzen, de vreemde ogen en de grote mond zijn bij elke clown anders. Het is namelijk een ongeschreven wat onder deze circusartiesten, dat zij el- kaars masker niet mogen namaken. Maar hoe weet een clown nu, dat zijn voorstelling van een grappig gezicht niet al eerder is uitgedacht? Allereerst gaat hij naar een deskundige in Croy don en vraagt daar inzage van de bi bliotheek, die is aangelegd over clowns maskers. Deze deskundige heeft er meer dan 300 afbeeldingen van, die beschil derd zijn op eierdoppen. Als jullie belang stellen in clowns en hun maskers dan kun je voor jezelf heel gemakkelijk net zo'n verzameling maken als die van onze deskundige. En dat zou wat een leuke verzameling zijn. Figuur b: EEN MECHANISCHE „GULLIVER" Een apparaatje, dat de bijnaam „Gul liver" heeft gekregen zal in de loop van de komende twee jaren naar Mars worden gezonden. Voor zover dat mo gelijk is zal het nagaan of er op die planeet leven is, maar het leven, waar het belang in stelt zal dat van bac- terieën zijn. „Gulliver" zal slechts on geveer een pond wegen en niet meer ruimte innemen dan een normaal for maat blikje. Als „Gulliver" op Mars landt zal hij twee projectielen afschie ten, elk met een staart van plakband van ongeveer 15 tot 30 meter. Die stro ken zullen op de oppervlakte van de planeet vallen en later met behulp van een speciaal mechanisme naar „Gulli ver" terugkeren, waar zij zullen wor den opgenomen in een voedende op lossing. In deze oplossing bevindt zich ook radio-actieve koolstof C-14. De bedoe ling is, dat werk ornganisme dan ook deze koolstofatomen absorbeert en weer uitademt tezamen met koolstof dioxyde. Het apparaat zou dan naar de aarde een boodschap zenden om mede te de len hoeveel C-14 er was en met die mededeling als uitgangspunt zouden de geleerden in staat zijn uit te maken of er op Mars organismen zijn, die kool stof opnemen en kool dioxyde afgeven. Figuur c: VOUW EEN ZWAAN EN KNIP DIE UIT Neem een stuk papier van 6x12 cm. Vouw het dubbel. Teken de zwaan, zoals je dat in figuur I ziet aangegeven op de bovenkant van dat dubbele pa pier en vouw het middenstuk naar bin nen langs de stippellijn, zoals je dat ziet in figuur II. Vouw de vleugeltop een weinig naar binnen, lijm de twee koppen en halzen aan elkaar en dan heb je een prachtige zwaan. Plaats een aantal van die zwanen op een spiegel met een randje van mos en dan heb je een aardige tafelversiering, bijv. voor een ver jaarsfeestje. (vervolg van pag. 1) door een oranje, maar wel degelijk door een rood licht gereden. Hij stopte en zette zijn wagen achteruit op een fluitsignaal van mij. De verbalisant heeft alles duidelijk gezien en er is dan ook geen vergissing mogelijk, meende de officier. Verdachte heeft waarschijnlijk te dicht achter de vrachtauto gereden, zodat zijn zicht wat belemmerd werd. Dat is natuurlijk geen excuus; hij had er dan maar voor moeten zorgen voldoende afstand te houden. Ik wil er toch enigszins reke ning mee houden en het laten bij 5.- of 1 dag, hoewel niet is komen vast te staan of verdachte zonder het fluit signaal van de verbalisant misschien toch doorgereden zou zijn. Ik blijf gekwetst in mijn rechtsgevoel, hield verdachte vol, die bij zijn vorige verklaring gebleven was. Ik ben niet door het rode licht gereden en ik vind het dan ook niet prettig als ik daar voor veroordeeld wordt. Rechter v. d. Brand vonniste daarop conform de eis. Mej. E., actrice te Rotterdam, was met een personenauto gekeerd op rijksweg 12 bij Ede tussen het circuit met rijks weg 24 en de Apeldoornseweg te Arn hem. Een andere auto was er, toen de wagen dwars op de weg stond tegenop gevlogen en mej. E. was bij deze aan rijding zo ernstig gewond, dat zij meer dan vier maanden in het ziekenhuis door moest brengen. Vrijdag voor het Wagenings kantongerecht vertelde zij nog steeds niet geheel hersteld en al tijd nog onder doktersbehandeling te zijn. Ik reed op dat ogenblik met de auto van een bejaarde dame, die naast mij zat, aldus mej. E. De wagen weiger de steeds en ik had al anderhalf uur langs de kant van de weg gestaan om te trachten een andere automobilist aan te houden, die misschien een garage voor mij zou kunnen waarschuwen. Ik had daar tot dan toe echter niet veel geluk mee gehad en wilde liever aan de andere kant van de weg staan om dat ik daar tevoren een wegenwachter gezien had. Mede op aandringen van de oude dame heb ik toen geprobeerd de auto naar de andere rijbaan te brengen. Keren op een weg als rijksweg 12 is een manoeuvre, die zonder meer mis dadig genoemd kan worden, zo betoogde de officier, mr. Pieters. De eis luidde hierop 50.of 12 da gen, gezien het ernstige letsel dat ver dachte bij de aanrijding reeds had op gelopen, en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Rechter v. d. Brand handhaafde de ontzegging. Daar elke boete echter toch in het niet zou zinken bij het leed, dat mej. E. reeds overkomen was, liet hij het verder bij 10,of 2 dagen. De 21-jarige K. uit Heelsum moest vrijdag voor het Wagenings kantonge recht verschijnen omdat hij op de Ko- ninginnelaan in zijn woonplaats met een windbuks rondgelopen had en er bovendien mee geschoten had. Ik heb alleen achter het huis in de tuin geschoten, zei K. Ik ben maar nauwelijks op de weg geweest met die buks. Ik stond net buiten 't hekje. De verbalisant heeft gezien dat u op vogels schoot, wist rechter v. d. Brand, en dat is geen ongevaarlijke be zigheid. Stel, dat u iemand in het oog raakt Windbuksen worden over het alge meen als ondingen beschouwd en K. wist heel goed, dat hij er niet mee op de weg mocht komen, zei mr. Pieters. Eis 2 x 10,of 2 dagen en onttrek king aan het verkeer van de buks en 15 kogels. Vonnis: 10,voor het voorhanden hebben van de buks en 40,voor het schieten, alsmede de gevraagde ont trekking. I I I I Ti I Van Beek s I f 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent. Te koop: prachtig eiken orgel „Liebig Ideaal" 3 spel, 14 reg. doorlopende harp. Mulders laan 55, tel. 2384. Veenendaal. Orgel. Wegens verhuizing ter overname in prima staat ver kerend orgel, in moderne uit voering, lichtkleurige kast en zuiver van klank. Gekost ruim 1000,nu voor 450,- Brieven onder nr. 2356 aan het bur. van dit blad. Te koop z.g.a.n. kinderwagen, uitneembaar, kleur: zwart wit en witte reiswieg en een kamerameublement bestaan de uit 4 fauteuils, grote tafel en theemeubel. Middellaan 109, Veenendaal. Te koop beste aardappelen (Noordelingen) 14 ct. per kg. 4,25 per half mud, bij G. R. v. Leeuwen in de Melm. Slachthancn te koop a 1,70 per kg. A. v. Engelage, Greb- beweg 12 Veenendaal. Te koop enkele zeer goedko pe radiotoestellen van 20,-; 25,—; 30,— en 35,—. Nieuwe platenspeler met x 50 nieuwe platen spotprijs' 100,Te bevr. G. de Kroon, Kon. Wilhelminaweg 70, Amerongen. Tel. 03434- 236. Te koop grote partij grove patentsteekshawls extra lang (170 cm) zeer goedkoop 4,95 Voorts kindershawls leuke kleuren 1,95. Warme brom fietsshawls 5,95. Alleen in de Eskipromarkthal, Prins Bernhardlaan 28, Veenen- Te koop jongens en meisjes truien. 100°/o wol. Moderne kleuren. Spotgoedkoop, van 7,95 t.e.m. 12,95. (leeftijd 6 t.e.m. 16 jaar). Alleen in de Eskimo-markthal. Pr. Bern hardlaan 28, Veenendaal. Te koop kleutertruitjes, grof gebreid. 100°/o wol. Zeer voordelig 6,95. (leeft. 1 t.e. m. 4 jaar). Alleen in de Eski mo-markthal, Pr. Bernhard laan 28, Veenendaal. Te koop prachtige horduur- pullovers. Zware kwaliteit. 100°/o wol. Vanaf 14,90. Al leen in de Eskimo-markthal, Pr. Bernhardlaan 28, Vee nendaal. Te koop wegens gezondheids redenen Monarscoot, J.L.O. motor, 49 cc. z.g.a.n. bj. 1961, 500 km gelopen. Drost (Slij perij), Schoolweg 4, Eist Utr. Te koop prima aardappelen Noordelingen. Thuis halen 8per mud, thuisbezor gen 8,50 per mud. N. Hin ken, De Duiventoren, Ach terberg. Te koop H.M.W. bromfiets, (autom. versnelling) koopje. Buurtlaan-west 64, Veenen daal. Te koop Industrie vlak brei machine, dubbelbed. Merk Diamant. Utrechtseweg 290, Arnhem. Te koop boxer. Kostverloren 85, Veenendaal. Te koop kinderwagen i.g.st. Hoog model merk Pedigre. De Sav. Lohmanstraat 143, Veenendaal. Te koop zwarte poedel, reu, goed waaks, prijs 25, Utrechtsewei? 22, Renswoude (bij de boterfabriek). Te koop zware siachtkippen. C. Rozeboom, Trapjesweg 4, De Klomp. Te koop televisietoestel, merk Philips, 43 cm beeldbuis, prijs 250,-. J. Becker, Vier- zinnenstraat 6, Scherpenzeel. Te koop een leren jas, prijs 100,—. Te bevr. B. v. Dijk, Overstraat 57, Amerongen. Te koop 30 roeden prima Noordelingen. Schinkel, Spoorlaan 73a, Veenendaal Goede winteraardappelen te koop. Buurmania 7,50 per mud. W. C. Henken, Cune- raweg 318, Rhenen. Te koop kinderwagen met kinderstoel in goede staat. Jan Steenlaan 53', Veenen daal. Te koop 2 pers. wentelbed, compl. met binnenveringma- tras en ombouw, v. Limburg Stirumstraat 23, Veenendaal. Te koop gevr. i.pr.st.z. pop- pewagen. R. v. Hal, Hoge- weg 16, Lienden. Gevraagd goed tehuis voor herdershond, l'/s jaar oud. Sav. Lohmanstraat 167, Vee nendaal. Gevr. een dienstmeisje voor hele dagen, wegens verhui zing der tegenwoordige. Me vrouw van Harn, Julianastr. 12, Veenendaal. Ambtenaar zoekt per 1 no vember a.s. in Veenendaal net kosthuis. Brieven onder nr. 2359 aan het bur. van dit blad. Jong meisje gevr. (intern) dat zelfstandig kan werken, in gezin z. kinderen. Mevr. van Tricht, Rooseveltlaan 498, Utrecht. Melden na 7 uur. Tel. 030-34947-15425. Uit lots leen reld' Hector boek: op de we- (21) De boot, waarop wij nu zouden blijven heette „De Zwaan". Zij was uitgerust als een echt huis en ik kreeg mijn eigen kamer, die zo mooi was, dat ik bijna niets durfde aan te raken. De honden en Jacko kregen een ka mer aan het andere eind van de boot. Na het middag eten de volgende dag vroeg mevrouw Beaumont (Arthurs moeder) mij, de aap en de honden een poosje weg te hou den omdat zij Arthur wilde voorlezen. Zij begonnen met een kort Frans verhaaltje, maar toen Arthur probeerde dat te lezen stotterde en hakkelde hij erover totdat zijn moeder boos werd omdat hij niet goed wilde lezen. Hij verontschuldigde zichzelf, dat hij het verhaal niet kon leren, doordat hij ziek was, maar zijn moeder zei: „Ik zal je niet toestaan met Remi en de dieren te spelen totdat je dat verhaal geleerd hebt. Ik ga nu een brief schrijven en als ik terug kom wil ik, dat je mij het verhaal nog eens voorleest. (22) Maar kort daarna zag Arthur een schip voorbij zei len en vergat hij zijn boek helemaal. „Je moeder zal boos zijn", zei ik tegen hem. „Maar ik kan dat verhaal een voudig niet leren", mopperde hij. „Het is veel te moeilijk." „Het is helemaal niet moeilijk", antwoordde ik, „want ik ken het van buiten. Alles wat je te doen hebt is je een voorstelling maken van de personen in plaats van alleen maar de woorden te lezen." En toen Arthur dat probeerde leerde hij het verhaal al heel gauw. Zijn moeder was ver rukt en wij kwamen overeen, dat ik Arthur elke dag zou helpen. Als tegenprestatie zou hij mij Engels leren. Ze werd ik Arthurs vriend en kregen wij samen een heer lijke tijd. (Wordt vervolgd) Aangeboden heel huis, 2 sl.- kamers en kamer en suite. Gevr. nieuwbouw woning in Rhenen. Brieven drukkerij Cunera Rhenen. Aangeboden te Amsterdam- Zuid le etage, 4 kamers, wa randa. Gevr. woning te Vee nendaal. Brieven J. Ringel- berg, Pienemanstraat 13 I, Amsterdam-Z. Wist U dat de Eskimo-markt hal alleen op vrijdag en za terdag open is? Adres Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal (bij de Julianakerk). Wij verhuren geysers 3,95 per maand. Eigen on derhoudsmonteur. Postbus 96, Ede. Wij geven 10 tot 20®/o korting op alle merken wasmachines, centrifuges en stofzuigers. Postbus 96, Ede. Langzaamwassers v.a. f 298,- met wringer cadeau of f 100,- voor Uw oude wasmachine. Snelwassers vanaf 99, Postbus 96, Ede. Volkswagen kleuren in han dige spuitbusjes; om zelf kleine beschadigingen bij te werken 6,50 per bus. Gro te bus (3x zo veel) 12,75. Fa. Zimmerman Zoon, Sandbrinkstraat 1, Veenen daal. Wie heeft er voor meisje van 19 jaar thuiswerk? Brie ven onder nr. 2357 aan het bur. van dit blad. Gratis af te halen twee jon ge poesjes. J. van Gooijen- straat 41 Veenendaal. H. A. Sol, Orthopaedie - bandages - steunzolen breukbanden - korsetten - bandages enz. Iedere donder dag van 2 tot 5 uur, zitting in Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Veenendaal. Levertraan en vitamine's in dragee's - vloeistof en cap sules, natuurlijk Drogisterij „De Helm", Dr. Slot. de Bruineplein 25, Veenendaal. Diepvries. Vers gehakt 1,59 verse worst 1,08. verse kip 3,75. De Spar, Rijksstraat weg 147, Eist Utr. Tel. 256. Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen. Wilt u drukwerk met nieuwe frisse ideeën? Mogen wij dan eens offerte maken? -fr Bel nu en wij komen direct. ■fr DRUKKERIJ Parallelweg 10 Veenendaal TeL 08385-2022* I I I I I I UNIC Telefoon 3704 Huishoud- feest KWALITEITS SPf.ELGAED Natuurlijk is ook aan de jeugd gedacht.Speciaal om hen te verrassen brengt Simon de Wit nu weer uit een van de grootste speelgoedfabrieken van West-Europa: Moderne speel- C Leuke goed-skelter driewieler robuste constructie, zitting, M Snoezige poppe- wandelwagen om echt „moedertje" mee te spelen (inklapbaar) Voor autoped, driewie ler en poppewagen hoeft u maar zegelboekje (250 zegels) te sparen. En voor de skelter geldt slechts 4 zegelboekje (375 zegels) sparen. Maar sneller kan het ook - al kost 't dan iets meer. Voor de skelter:minstens 100 zegels sparen -f rest f35.-) bijbetalen. Voor de autoped, de driewieler verstelbare onverwoestbaar werkelijk oer- solide van uit voering en het poppewagentje: minstens 100 zegels spa ren rest f20.-) bijbe talen. Bij elkegulden boodschap pen die u bij Simon de Wit besteedt kunt u een spaar- zegel a 10 cent kopen. Zó kunt u nu haast ongemerkt het allermooiste en sterk ste speelgoed voor uw kin deren bij elkaar sparen. In alle SdW-filialen hunt u het speel goed bewonderen en vlug reserve ren. Dan hebt u het vóór Sinterklaas in huis. ar^vn erv^vr* cr^x*» EHE Bij aankoop van een sappige met kruidig aroma, per 1/3 pot van 1/2 kwart.stuk van 119 voor per 100 gram GRATIS per 1/1 fles per 1/4 flesje 200 gram (8 stuks) per 200 gram Uit Simon de Wit's unieke collectie koffie in blik PALMAR 168 SANTOS 144 BRASILIA 168 Koel gemalen - Aerotherm geroosterd - vacuum verpakt Goudmerk van 96 voor Frou-Frouokka cracklé - per pak 2 halve blikken van 84 voor i m.iili» J KOFFIE oergezond in pot van 450 gram van 110 voor 'n fris snoepje «f* per 200 gram 451 192 1 m 53EI D E 1 WIT Geldig van 11 t/m 17 oktober

De Vallei | 1962 | | pagina 6