Ruimteverdeling in de woning mÈmÊBM HOOFDPIJN ASPRO GROETEN UIT NIEUW-GUINEA ARAM j ilËÉM Maakt uw huis tochtvrij en bespaart brandstof GeHa VAN LEEUWEN juffrouw voor huish. werk HORDEVELD Trouwrijden LEEWIS TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 Nr. 81 door Cocks van Eysden Tijgerliefde werd tragedie in Parijse Zoo De Heer wr IfW^|S|ïJi der slangen West-Duitslands jacht op N azimoor denaars neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. Neem 2 ASPRO5 fit/ HERFSTTIPS VOOR AUTOMOBILISTEN EN ANDERE WEGGEBRUIKERS 15.75 Voor eerste en tweede hypotheken en vaste goederen FBMFIII FN ELLEN-TOCHTSTRIP ELLEN-DORPELSTRIP ALUMINIUM-STRIP ZELFKLEVEND SCHUIM- PLASTIC RUTEXON WAAR MEISJESKLEDING MINDER KOST SINGER NAAIMACHINES W. J. Veldhuizen Bij het Observatie- en Opvangcentrum „KAMP OVERBERG" te Overberg STOMERIJ BERTRIX5TR.37 -TEL:24I5 VEENEN0RRL GARAGE ERFHUIS AMERONGEN j ^5* INWONING Wanneer in een dorp of in een stadswijk huizen in aanbouw zijn, blijken plotseling alle wo ning-zoekende jongelui uit de omgeving vast op een toewij zing te rekenen. Dat vertrouwen zal niet steeds gegrond zijn. Het doet zelfs een beetje angstig aan en vaak vallen heel wat luchtkastelen in duigen, als de verdeling eenmaal bekend is. Zeker is, dat een flink aantal inwonende gezinnen een nieuw huis krijgt toegewezen. Zo ko men er automatisch wat plekjes „inwoning" vrij voor nieuwe gegadigden. Die zullen dan de verbouwde keukens erven en de waslijntjes buiten het raam, ze nemen in de meeste gevallen de vloerbedekking over en ze zul len profiteren van handige plan ken, kasten, laden en haakjes. Maar ze zullen ook deelgenoot worden van de inwoonervarin- gen van anderen. Natuurlijk zal de Nieuw-komers verteld wor den over de gewoonten van de oude mevrouw beneden. Over haar goede zijden en over haar onhebbelijkheden dit laatste waarschijnlijk zeer uitvoerig. Hopelijk vertelt het vertrekken de echtpaar er even uitvoerig bij, welke meubelen in de be perkt ruimte van nut bleken te zijn en welke per se een sta-in- de-weg waren. Want als ergens de meubilering van belang is voor het levensgeluk, dan is dat het geval in de enge behuizing van enkele kamertjes, die normaal gesproken slechts tijdelijk bewoon zullen worden. ZELFS DE ZONNIGSTE HUISVROUW Het lijkt overdreven de keuze van tafels, stoelen en kasten be palend te noemen voor het le vensgeluk. Maar zelfs de zon nigste huisvrouw en de meest vrolijke kinderen kunnen krib big en humeurig worden, wan neer zij niet vrij en ongestoord binnenshuis zichzelf kunnen zijn Er is altijd de rem van de me de-bewoners om w.ie men heel wat activiteiten moet nalaten en al te spontane levensuitingen in de kiem zal smoren. Als dan ook nog in de kamers zelf door overdadige inrichting, bewe ging nauwelijks mogelijk is, blijft er van het wonen weinig aantrekkelijks over. IETS OVER RUIMTE-VERDELING Er bestaat een categorie trouw lustigen, die reeds vóór de hu welijksdatum vaststaat en eer er van een huis sprake is, hun keus bepalen. Ze kopen een eetka mer-ameublement en een in drukwekkend bankstel, slaan het op de ouderlijke zolder op en wrijven zich vergenoegd in de handen. Ze komen totaal be drogen uit wanneer het op in wonen uitdraait en al dat spul onmogelijk in de kleine kamer gepropt kan worden. Ze doen dat toch, zo goed en zo kwaad dat gaat. Ze plaatsen de tafel met de lange kant tegen een muur, zetten de ene stoel die overblijft op het piepkleine overloopje en formeren het bankstel tot een zitje waar nie- man de benen durft te strekken uit angst schoenneuzen of het glanzende hout te beschadigen. Een ander uiterste vormen de praktische lieden, die zich lou ter op het inwonen instellen. Ze kopen vier ijle stoeltjes rond een piepklein tafeltje zonder uittrekmogelijkheden. Ze schaf fen zich een bankbed aan van ingenieuze constructie en zijn er trots op het tweede kamertje vrij te houden voor logees (in opklapbed) om het, naar zij ho pen, in de toekomst als kinder kamer te kunnen inrichten. Ik geloof dat in het tweede ge val evenzeer fout geredeneerd wordt. Cm te beginnen is het waanzin in de woonkamer te gaan slapen met alle ergerlijke toestanden daaraan verbonden zo lang de noodzaak niet dringt. Is dat wel het geval dan kan zo'n bankbed uitkomst brengen, hoewel het verre van ideaal is. Voor een zieke zit er niets an ders op dan het complete twee persoonsbed volledig uit te zet ten in de kleine kamer. Ik zou altijd de voorkeur geven aan onderschuifbedden, die in geschoven een royale zitbank vormen, al dan niet met apart bijgemaakte rugleuning. Bij ziekte kan het bovenste bed dienst doen, terwijl toch de ruimttwinst blijft behouden. En waarom zo star volgehouden aan die tafel, als toch de blad- maat in verband met die ka- mer-aan-de-krappe-kant even zeer minimaal uitvalt? In dat geval kan een goede wandstelling met klepblad ze ker zo praktisch zijn. Wanneer kamer en keuken aan elkaar grenzen, kan het in bepaalde gevallen reuze handig zijn een tafel te kopen of te laten ver vaardigen, die via een uitsparing of doorgeefluik in de tussen muur tussen beide vertrekken heen en weer te schuiven is. Het tafelblad rust normaal aan elke kant op twee poten. Bij de maaltijd kan men de tafel dan zo ver mogelijk naar de ka merzijde trekken, zodat daar aan een korte en twee lange zijden plaatsruimte ontstaat. Kies in de kleine kamer prettige stoelen, enigszins gestoffeerd, die bij talrijk bezoek tevens bij het zitje dienst kunnen doen. Anders is het gesteld met de zit gelegenheid, wanneer men zeker weet veel gasten aan tafel te zullen nodigen. Niemand zal graag zes, acht of nog meer eet- kamerstoelen blijvend rond de tafel en in de kamer een plaats geven, zelfs al zou de ruimte dit rechtvaardigen. Stapelbare kruk- bare krukjes of stoelen kunnen hier uitkomst brengen. Het aan tal zitplaatsen dat voor dage lijks gebruik niet nodig is, kan op deze manier teruggebracht worden tot het volume van één reserve-stoel. Waar de situatie dit toestaat kunnen ook klap stoeltjes op een rijtje langs de wand (aan haken, zodat ze niet kunnen omvallen!) of in een bergkast de oplossing betekenen. Hoewel het met de bergruimte meestal wel zo mis zal zijn, dat een wandstelling van uitgekien de samenstelling wat betreft open vakken, klepbladen en ge sloten kastjes beslist onontbeer lijk is. Wanneer men tenminste wil ontkomen aan stapels pape rassen of verstelgoed in een hoek op de grond of in de ven sterbank. Is de ruimte zo krap en zijn de mogelijkheden tot im provisatie zo beperkt, dat wer kelijk maar één tafel een plaats kan krijgen, kies dan met extra overleg. Laat het een tafel zijn met ver stelbare hoogte, waardoor met één handgrep en het leggen van dikke kussens op de lage stoe len de zithoek tot eethoek wordt. Menig vernuftig kamerbewoner vond zelf de oplossing: een tweede tafelblad, op pootjes of andere verhoging, dat tegen etenstijd boven op de lage tafel wordt gezet of gemonteerd. REëEL BLIJVEN Bij het bewonen van een ontoe reikende of geïmproviseerde ruimte is doorgaans de aandacht gericht op de toekomstige royale behuizing. Om te voorkomen dat deze gedachte een obsessie wordt, dient bij het inrichten de realiteit terdege onder het oog gezien te worden Van de an dere kant moet men zo efficiënt te werk gaan, dat zeker het grootste deel van het meubilair later nog goed bruikbaar is. Er zal heel wat passen en meten en puzzelen nodig zijn, maar bij de huidige overvloed aan goede en praktische meubelen is altijd een oplossing te vinden, zowel voor het heden als voor de toe komst. De bergwand met af en toe een kastje en het uitklapbare ta felblad kan in de „echte" wo ning, boekenwand met schrijf blad worden. De onderschuif bedden komen blijvend naast el kaar of ze worden kinder of logeerbed. De stapelbare krukjes of stoe len komen altijd van pas. Al lijkt een komplete woning aan vankelijk een oceaan van ruim te, eenmaal in gebruik neemt hij al gauw de proporties aan van een klein binnenmeertje. In de dierentuin van Vincennes heeft zich een liefdesdrama onder tijgers af gespeeld dat de aandacht heeft ge trokken van tijgerkenners. Gewoonlijk kan men een tijger namelijk gerust in één kooi laten met twee of meer tij gerinnen. En zo had men de afgelopen vijf maanden de Indiase tijger Brahma er aan gewend samen te leven met de tijgerinnen Bengali, Olga en Fanny. Alle vier de dieren waren minder dan vier jaar oud en in het wild ge vangen. Bengali was evenals Brahma zelf afkomstig uit India, de twee ove rige tijgerinnen uit Indochina. Brahma liet zich lange tijd vertroetelen door zijn drie gezellinnen. Begin oktober viel zijn keus echter blijkbaar plotse ling op Bengali en hij werd minder „gezellig" voor de beide andere die ren. Deze vertoonden zelfs een neiging om hem eigener beweging te ontwijken. De oppassers zagen hierin geen aan leiding om het gezelschap te scheiden, aangezien tijgers gewoonlijk beheerst zijn in hun liefdeleven. Op een gege ven ogenblik in de namiddag toen de wilde dieren naar hun nachtverblijven moesten, viel Brahma Fanny aan en doodde haar met één knauw in de nek. IEDERE KOE EEN EIGEN BED Evenals in andere sectoren van het bedrijfsleven gaan ook de ontwikke lingen in de landbouw en veeteelt zeer snel. Momenteel is de stallenbouw op de veehouderij-bedrijven volop in be weging. Men kan niet zeggen dat zich reeds een nieuw type heeft uitgekris talliseerd, want steeds komen er nieuwe gezichtspunten naar tvoren die het ge heel economischer en doelmatiger doen worden. Er is reeds veel geschreven over de voor- en nadelen van de open loopstallen. Een van de zeer grote na delen is het hoge stroverbruik dat 4-6 kg per koe per dag kan bedragen. In Amerika is men er, volgens het blad „Veevoeding" op proefbedrijven toe overgegaan om voor iedere koe een eigen „bed" te bouwen. Het strover bruik wordt hierdoor teruggebracht tot een minimum en verder blijven de die ren beter schoon. Ongetwijfeld zal dit systeem in de naaste toekomst ook in ons land wor den beproefd. Aan een aantal militairen uit onze omgeving, die thans in Nieuw Guinea verblijven, hebben wij een brief geschreven met het verzoek voor onze lezers eens iets over hun ervaringen in dat verre land op papier te zetten. Het spreekt vanzelf dat de antwoorden onregelmatig binnenkomen, zodat wij na ontvangst van hun brieven tot publikatie zullen overgaan. De opzet is de brieven in hun geheel weer te geven. Zou dat om technische redenen niet mogelijk zijn, dan behouden wij ons het recht voor te bekorten. Vandaag schreef ons: Sorong, 2 oktober 1962 Beste Redaktie, Hier is dan een berichtje uit Nieuw Guinea. Het is nu haast vier maanden geleden dat ik voor het eerst van mijn leven hier voet aan wal zette. We wa ren zaterdags 16 juni om 7 u. 's avonds van Schiphol vertrokken en kwamen om 4 u. 's maandags morgens op het vliegveld van Biak aan. We stapte het vliegtuig uit en de warmte sloeg ons naar de benen. We dachten dat het van de motoren van het vliegtuig af kwam, maar het bleef maar heet. We werden van het vliegveld naar de Marine kazerne ge bracht, waar we drie dagen in tenten moesten slapen. Toen kwam het bericht dat we naar Sorong moesten. We wer den weer naar het vliegveld gebracht en zijn toen in een vliegtuig van de „Krocnduif" gestapt en werden naar het eiland Jefman gevlogen, waar het vliegveld van Sorong ligt. We zijn een paar uur op het eiland Jefman gebleven en toen met de boot naar Sorong gegaan, dat is ongeveer 1 uur varen. We kwamen nog met vijf jongens in Sorong aan, de rest was al naar andere plaatsen overgebracht. Toen we op Sorong aankwamen wer den we ingedeeld. Ik kwam bij de E- compagnie. Die E-compagnie zat net in het kleine plaatsje Teminaboean, ongeveer 150 km van Sorong en daar moest ik een paar dagen later ook heen. We werden er met een Marine boot heengebracht. Dat was een mooie reis van ongeveer drie dagen varen. We zijn eerst ook nog naar een klein plaats je gegaan, dat van eten moest worden voorzien en dat eten hadden we dan aan boord. Toen we daar in Temina boean aankwamen werden we in een schoolgebouw ondergebracht. Ik was daar net een paar dagen en toen moes ten we al op patrouille. Er waren daar in mei ongeveer 80 hebben dan ook veel voor ons gedaan. Het waren wel zware patrouilles die we moesten lopen, maar we waren niet voor niets gegaan. Al gauw von den de paoea polities sporen van de para's. En die para's zijn daar ook niet levend meer vandaan gekomen. Dat was wel een van de moeilijkste dagen die ik hier heb meegemaakt. Voor de rest van de tijd die ik hier zit heb ik het niet slecht gehad. Ook na het overgeven bleef het hier rustig. We hebben aardig goed te eten gehad al heb ik liever Hollande. kost. Ik heb weinig bekende jongens hier gezien, dat is wel jammer. Maar over een maand hoop ik weer in Holland te zijn. En dat had ik toen ik wegging niet verwacht. Tenslotte wil ik hierbij de groeten Sld. v. d. Brink op Jefman. para's geland. Er waren er nog zo'n 30 over toen wij daar kwamen. In een kampong, ongeveer 2 dagen lopen wa ren er wat gezien dus moesten we daar heen met een groep van 10 man en nog 10 papoea polities en dragers. Als wij geen Papoea's bij ons hadden waren wij nergens geweest. Zij weten goed de weg in het oerwoud en zij overbrengen aan mijn ouders, familie, vrienden en bekenden. En de redaktie van Nieuwsblad „De Vallei" .wil ik be danken voor alles wat zij gedaan heeft voor de in Nieuw Guinea verblijvende militairen uit de Gelderse Vallei. De hartelijke groeten van Dpi. sld. W. v. d. Brink r- rVv i MLtfjfi .Nj^v j (73) Met moeite dringen Mario en Sylvia zich tus sen de edelen door, die zich in verwarring om de oude edelman verdringen, bezorgd knielt de Jonker naast de abt, die de languit neerliggende grijsaard ondersteunt. „Mario Sylvia vergiffenis mijn trots mijn trots drong mijCrimo te steunen. Deze emotie was te veel voor mijmijn hart" De stem van de hertog van Bari breekt, het grijze hoofd knikt achterover. „Vader!" gilt Mario ontzet. Angstig vragend kijkt hij naar het ernstige gelaat van de abt. „Isis hijstamelt hij dan. De abt knikt zwijgend en slaat een kruistekenNie mand let in de algemene verwarring op Hertog Crimo, die zijn zuster bij de pols gegrepen heeft en haastig naar de kapeldeur loopt. „Snel van hier, Metella", sist hij, „de grond wordt hier te heet voor ons!" (Wordt vervolgd) Honderden en honderden nazimisda- digers bedienden in de donkere oor logsjaren Hitiers vernietigingsapparaat. Een aantal van hen werd in Neuren berg veroordeeld. Waar zijn de ande ren? Zij leven ongestoord en velen heb ben zelfs goede posities in de maat schappij. Maar veilig kunnen zij zich niet voelen, want vooral door toedoen van Erwin Schiile, de vasthoudende di recteur van West-Duitslands Centraal Bureau voor de Vervolging van Natio naal-Socialistische Misdaden, worden zij opgespoord en berecht in wat „Het Beste" noemt: „een der merkwaardig ste mensenjachten van het na-oorlogse Europa." Schüle begon zijn kruistocht met het uitkammen van elke pagina van de 42 boekdelen die het woordelijk verslag van de processen te Neurenberg be vatten; vervolgens ging hij naar het documentatiecentrum van het Ameri kaanse leger in Berlijn, waar de in diverse nazi-hoofdkwartieren buitge maakte archieven berustten. „Ik bleef dezelfde namen zien in of ficiële rapporten aan het SS-hoofd- kwartier, uit Belsen, Auschwitz, Kra- kau en vele honderden andere plaat sen", vertelde Schüle aan een redac teur van de „Reader's Digest". „Het was duidelijk dat honderden van Hit- Iers ergste moordenaars nimmer gear resteerd waren." Een interessante bijzonderheid is, dat slechts ongeveer honderd nazi- misdadigers zijn uitgeweken. De over grote meerderheid schijnt het bekende terrein nooit te hebben verlaten. Nu wordt het ene proces na het an dere gevoerd en de resultaten hebben de Westduitse publieke opinie ernstig geschokt. De uitgever, van een van Duitslands meest gerespecteerde dag bladen zei: „Nu ontdekken we dat al leen de betrekkelijk onbelangrijke le den van Hitiers gruwelijke beulen- bende gevonnist zijn zoals zij het ver dienen." Q Nu de herfst zijn intrede heeft ge daan dienen automobilisten bijzonder waakzaam te zijn. Niet alleen, omdat op de natte wegen de kans op slippen gro ter is geworden, doch ook, omdat de afgevallen boombladeren het op de lak van de auto voorzien hebben. Bladeren ademen n.l. een onzichtbare zure vloeistof uit, die in het bijzonder gedurende de herfstmaanden autolakken aantast. Vooral de synthetische laksoorten zijn zeer gevoelig voor dit zuur, terwijl de laktinten bruingeel en rood bijzonder kwetsbaar zijn. Wanneer u dus uw wagen gaat parkeren, zoekt u dan, indien mo gelijk, een plekje uit dat ver van bomen is verwijderd. En past u vooral op, dat uw uw auto niet onder linden of populieren achterlaat. De bladeren van deze bomen zijn n.l. de grootste vijanden van alle autolakken. Suikerbieten campagne: extra slipgevaar! Op vele plaatsen in ons land is de suikerbietenoogst reeds begonnen. De bie ten, die met karrevrachten van het land komen, worden vaak over hoofdwegen vervoerd, waardoor zich op het wegdek klei, loof en zelfs ook bieten kunnen be vinden, die afkomstig zijn van de „bieten wagens" Dit afval vormt, vooral wanneer het door auto's e.d. is platgereden glibberige mas sa's, die voor het snelverkeer bijzonder gevaarlijk zijn. Indien u van de wegen, waarover suikerbieten worden getrans porteerd, gebruik moet maken, let u er dan op, dat het op de weg liggende afval u niet in moeilijkheden brengt. Ook afgevallen boombladeren zijn vaak oorzaak van verkeersongevallen. Zowel auto's motoren als (brom)fietsen kunnen hiervan grote hinder ondervinden, doordat de vaak natte bladeren het wegdek glad maken en het slipgevaar aanzienlijk doen toenemen. Behalve de afgevallen blade ren e.d. zal straks ook de nachtvorst de weggebruikers weer parten gaan spelen. Tenslotte nog de laatste tips: Nu het vroeger donker wordt is het noodzakelijk, dat de achterlichten (ook van fietsen en bromfietsen) eens aan een nauwkeurige inspectie worden onderwor pen. Het komt nog te vaak voor, dat de fecte achterlichten de oorzaak van aan rijdingen zijn. En vergeet vooral niet op een mistige dag de verlichtingen van uw voertuig in te schakelen. Andere weggebruikers bemerken dan n.l. tijdig dat u zich óók op de weg bevindt. HONORERING VROEDVROUWEN BIJ ALGEMENE ZIEKENFONDSEN De Ziekenfondsraad heeft zijn goed keuring verleend aan een overeenkomst tussen de organisaties van vroedvrou wen en de ziekenfondsorganisaties be treffende de honorering voor door vroedvrouwen te verlenen hulp aan ziekenfondsverzekerden. Het thans geldende tarief van 60, per bevalling zal, gerekend van 1 janu ari 1962 af, worden verhoogd tot 75, voor vroedvrouwen in het bezit van de zogenaamde uitgebreide bevoegd heid. Voor haar, die deze bevoegdheid niet bezitten, wordt het honorarium verhoogd van 55,tot 70,per bevalling. TELEFOONVERKEER MET DE CHINESE VOLKSREPUBLIEK Met ingang van 5 oktober as. zal het telefoonverkeer met de Chinese Volksre- publik worden geopend via de radiote lefoonverbinding Bern-Shanghai. In het verkeer zijn opgenomen de ste den Canton, Hankow, Peking, Shanghai, en Tientsin. De verbinding is opengesteld op maan dag tot en met zaterdag van 9.15-11.00 uur en op zondag van 10.00-11.00. Grote-mensen -mode in klein formaat Een 2-delig pakje met echte gebreide 'Dolce Vita' col. Frisse Shetland- ruiten in groen met blauw of 5 t/m 13 jaar rood- v.a. 16.75 Prince de Galles-ruit is hóógst modieus, weten de meisjes. Jurkje heeft bovendien leuke rode en zwarte garnering, stropdas en heuse< 'twistketting' 5 t/m 13 jaar, v.a. Kerkewijk 110 - Telefoon 0 8385-2252- 3900, Veenendaal. WIJ LEVEREN HIERVOOR: een beukenhouten lat met een rubber profiel, per meter 1,20 per meter 2,20 met rubber profiel, per meter 1,50 afmeting 5x9 mm, per meter f 0,20 afmeting 9x9 mm, per meter 0,25 afmeting 12 x 14 mm. per meter 0,45 Voor het waterdicht maken van de muren leveren wij: Beschermd Uw auto tegen vocht, sneeuw, ijzel en zout. Gebruik RUTEXON BITAC. ioogstraat 7 - Veenendaal - Telefoon 3246 Meisjes zijn warm ingepakt in deze mohaircoat met mouton-voering en capuchon. Kleuren: goud, rouge, blauw, groen, beige.. 5 t/m 14 jaar Fijn om erbij te dragen: Schots-geruit broekje met 2 steekzakken, o.a. in echte blackwatch. 5 t/m 13 jaar Agentschap voor Veenendaal en omstreken: Wilhelminastraat 53 VEENENDAAL Telefoon 08385-3573 komt, wegens huwelijk van de tegenwoordige, een plaats beschikbaar voor een Haar taak zal bestaan uit het schenken van koffie en thee, het schoonhouden van kantoren en het verrichten van licht huishoudelijk werk. Leeftijd bij voorkeur boven 25 jaar. Enige huishoudelijke opleiding en ervaring strekt tot aanbeveling, evenals het bezit van een diplo ma E.H.B.O. of Rode Kruis-helpster. Het salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, loopt van 255,39 tot 445,47 per maand, plus 26,10 huurcompensatie. Zaterdag en op zon- en feestdagen vrij, 2'/a week vakantie per jaar en een toelage van 4 van het jaarsalaris. Sollicitaties, voorzien van uitvoerige inlichtingen en met vermelding van adressen waar inlichtin gen kunnen worden ingewonnen, te richten aan de directeur van „KAMP OVERBERG" te Over berg (Utr.) SPECIAAL In BRILLEN Hoofditraat 51 Veenendaal Moderne Bruidsauto 6 en 8 persoons auto's Nleuweweg 41 Veenendaal, Tel. 2535 Elektro-Technlsch installatie- en wikkelbedrtJf T. Hasselaar voor al uw aanleg van STERKSTROOM KRACHTSTROOM en LICHTINSTALLATIES Wlkkeiwerk van Wisselstroom- Geltjkstroom- Draaistr oommotoren Sav. Lohmanstraat 48 Tel. 08388-3216 Notaris D. S. VINK te AMERONGEN zal op dins dag 16 oktober 1962 des namiddags te 2 uur in het Clubhuis te Amerongen, Kon. Wilhelminaweg 54, a contant OPENBAAR VERKOPEN: De tot de nalatenschap van mej. J. Loonstra behorende inboedelgoederen, waaron der: antieke secretaire, blauwe borden, gember potten, Perzische kleedjes, dagobertstoeltje en andere stoelen, vazen, radio, por selein, schilderijen, bed met toebehoren, schemerlamp, tafeltjes, koperen kande laars, enig keukengerief enz. Bezichtiging vóór de ver koop van 12.00-2.00 uur.

De Vallei | 1962 | | pagina 3