Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken ,Veenendaal-de Klomp' kreeg nieuwN.S. jasje Voor de KANTONRECHTER mms ©mm Burgemeesters kochten en verkochten „eerste kaartje Ontvangst omgeving Nieuws uit de ALCOHOL Nieuwe weg in Rhenen's centrum Amerongen leent kwart miljoen gulden ELST Arjos Amerongen heeft nieuwe voorzitter AMERONGEN ÜE KLOMP EDEKVEEN SCHERPENZEEL Wat nu weer 36e JAARGANG WOENSDAG 17 OKTOBER 1962 Nr. 82 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Edervecn Renswoude Scherpenzeel Ouderavond Rijk van Gaasbeekschool Met nieuwe huurauto over de kop MARVA KOMT OOK WANDELEN EEN GEVAAR IN HET VERKEER Proef MORGENAVOND RAADSVERGADERING Dames Drost maakten minste fouten bij Herfstexcursie Scooterrijder gewond na aanrijding RUIM/5100,— VOOR NED. HERV. KERK Heropening In de avond MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprljzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Wij, Veenendalers, Ederveners, Klompenaren, kortom iedereen die via station „Veenendaal-De Klomp" de trein pleegden te gebruiken, hebben nooit ^.evveten, dat het oude station waarmee we het jarenlang hebben moeten doen, in feite een directiekeet was! Het klinkt wat onzinnig maar dat het waar is, verzekerde Ir. H. J. P. Klaassen gistermiddag tijdens de officiële opening van het gemoderniseerde station. „In 1841" zo zei hij in zijn toespraak, „werd opdracht gegeven om op deze plaats langs de oostzijde van de baan een stuk grond te reserveren van 31 el breed en 300 el lang voor het bouwen van een station. En weet u wat ik niet helemaal netjes vind? Wel, zoals ge bruikelijk werd eerst een directiekeet gebouwd en deze vonden ze zo mooi dat ze gedacht hebben: hé dat kunnen we wel als station gebruiken Nu, met de officiële opening van het nieuwe ge bouw, compleet met een werkelijk imposant par keerterrein - totale kosten 250.000 gulden - konden de aanwezigen dit „grapje" best waarderen, want hetgeen de N.S. er vandaag heeft neergezet mag zonder meer een grote aanwinst voor de gehele omgeving genoemd worden. De genodigden, o.w. talrijke spoor wegfunctionarissen en de gemeente besturen van Ede en Veenendaal, wer den verwelkomd door de Chef Expl. district Utrecht, Ir. Klaassen. In de fonkelnieuwe wachtkamer hield Ir. Klaassen vervolgens zijn openings rede die met grote aandacht werd ge volgd. „Onze eigen directeur is er al ge weest en dat moet u beschouwen als een interne opening. We hadden helaas te weinig tijd om hier aan de weg te timmeren. Vandaar dat we deze opening in alle haast op touw hebben moeten zetten en onze excuses dat de uitno digingen zo laat zijn gekomen", zo ver ontschuldigde Ir. Klaassen zich. Overstroming Vervolgens gaf Ir. Klaassen in grote WAGENINGEN Een Wageninger heeft het vrijdagnacht gepresteerd om de afstand vanaf het NBM-station tot zijn woning aan de Geertjesweg op handen en voeten af te leggen. Voor bijgangers, die dachten dat hij teveel aan Bachus geofferd had, waar schuwden de politie, doch toen bleek dat het een weddenschap betrof, die de man was aangegaan met zijn eigen vrouw. Zodoende had de politie er geen bezwaar tegen. De vrouw, die de man op de fiets vergezelde, had enorm plezier in het geval LANGBROEK Dank zij de tegenwoor digheid van geest van een 12-jarige invalide jongen, is een lVz-jarig kind van de verdrinkingsdood gered. Het ventje was in een diepe baggersloot gevallen en de invalide jongen, die dit vanuit zijn invalidenwagentje gezien had, waarschuwde zo gauw mogelijk omwonende, zodat het kind kon wor den gered. BARNEVELD: In Barneveld reed vo rige week een reclame-auto rond met een groot protest-bord tegen de voor genomen sanering van de bakkers. Het opschrift luidde: „Als klant ont- eerd, geSARneerdVolgens deze groepering is de juiste oplossing één centrale bakkerij. lijnen een overzicht van de geschie denis van dit station. In oude archieven had hij gevonden dat in 1841 de „directiekeet" is ge bouwd. Die heeft heel lang gestaan, maar in 1855 met de overstroming was het mis. We hebben toen een maand lang niet kunnen rijden. In 1893 vond de eerste uitbreiding en verbouwing plaats, ge volgd door anderen in de jaren 1910, 1916 en 1927." Een dieptepunt was 1944 door veel oorlogsschade. De omlegging Volgens de heer Klaassen, die naar hij verklaarde zelf bij de afd. Nieuw bouw heeft gewerkt, hebben de Spoor wegen in 1946 serieuze plannen gehad tot omlegging van deze grote hoofdlijn via het dorp Veenendaal. „De baan was toen enkelsporig en moest nodig verbeterd worden. Om een nieuw tracé te kiezen was dit HET moment." „We zijn er ver mee gegaan", aldus Ir. Klaassen. „We hebben zelfs bestek gereed gehad en goedkeuringen gekre gen, doch helaas niet alle goedkeurin gen. Er moest een beslissing genomen worden en die is u wel bekend. Dit baanvak Utrecht-Arnhem is kwalitatief het beste wat we hebben." „Voor Veenendaal is deze dag nóg moeilijker, omdat deze modernisering aan het station het voor de toekomst nog moeilijker maakt ooit eens vaar wel te zeggen. Het is eigenlijk een won derbaarlijke geschiedenis." Kaartverkoop Op speciaal verzoek van de aan wezige persfotografen werd op de val reep besloten „iets" te doen dat de officiële opening uitbeeldde. Vandaar dat burgemeester Hazen- BROMFIETSERS BOTSTEN Maandagmorgen vroeg reed de brom fietser L. uit Rhenen over het fietspad van de Kerkewijk in de richting van het centrum. Plotseling reed de automobilist v. d. 3. de inrit bij zijn woning in, waar door L een botsing niet kon voorkomen. De bromfietser werd licht gewond. 's Middags reed de Veenendaler v. d. C. op de Kerkewijk met zijn bromfiets tegen een voor hem rijdende auto die plotseling stil bleef staan. Er was alleen materiele schade. berg van Veenendaal totaal onverwacht verzocht werd aan het loket een kaartje te kopen van zijn ambtsgenoot, loco burgemeester Wiegeraadt van Ede, die aan de andere kant van het glas zat. Beide burgervaders kweten zich uit stekend van hun taak, alhoewel de Vee- nendaalse burgemeester uitdrukkelijk een enkele reis Ede aanvroeg. Tot slot van de opening werd het nieuwe station bezichtigd. De ouder commissie van de - open bare lagere - Rijk van Gaasbeekschool aan de Adr. van Ostadelaan heeft vrij dagavond j.l. een bijzonder geslaagde ouderavond gehouden in 't Trefpunt. Hoogtepunten van deze ouderavond waren de toneelstukjes, die opgevoerd werden door leerlingen van de vijfde en zesde klas van de school. Het ging de jeugdige acteurs en actrices bijzon der goed af en de oudere toeschouwers genoten zeer van hun spel. De rollen zater er goed in, hetgeen op rekening van het onderwijzend per soneel mocht worden geschreven. De voorzitter van de oudercommissie, de heer A. C. Slieker, bracht de wel gemeende dank over varï alle aanwezi gen aan personeel en kinderen. Het on derwijzend personeel ontving als blijk van waardering een boekenbon. De heer Slieker was het ook, die de avond opende en in het bijzonder Vee- nendaals wethouder van onderwijs, de heer R. Koppenberg, en de vertegen woordigers van de ouderraad verwel komde. Na de bespreking van enkele huis houdelijke zaken werd mevrouw Hop man gekozen als lid van de commissie in de vacature mevrouw van der Meu- len, die zich niet herkiesbaar had ge steld. Op de Boslaan is zaterdagavond een nieuwe VW 1500 over de kop geslagen en tien meter verder met de wielen omhoog pas tot stilstand gekomen. De auto werd bestuurd door S. uit Rhenen en was ge huurd. S. reed over de Spoorlaan in de rich ting van de Boslaan. Vermoedelijk door een te hoge snelheid kon S. de bocht niet halen en raakte de trottoirband. De be stuurder werd licht gewond, terwijl twee inzittenden helemaal niets mankeerden. EERSTE PRIJS VOOR RITMEESTER De wandelsportvereniging „Ritmeester" heeft vorige week zaterdag deelgenomen aan een wandeltocht in Ede Op de 20 km. wist deze Veenendaalse wandelclub een eerste prijs te behalen, bestaande uit een fraaie wisselbeker. Op het ogenblik zijn er al meer dan 1000 inschrijvingen binnen voor de a.s. zaterdag te houden Herfsttocht van de w.s.v. „De Ritmeester". Daaronder bevindt zich een detachement van de Mar va (in totaal 32 „man" sterk) en een aantal groepen militairen uit Ede, Amersfoort en Garderen. De voorinschrijving is thans gesloten maar men verwacht dat er bij de start ook nog een groot aantal aanmeldingen zal komen. Behalve dat vrijwel alle plaatselijke verenigingen meedoen, zullen er even eens groepen uit Utrecht, Zeist (ver pleegsters) Rotterdam enz. aan de start verschijnen. De start is vanaf half drie en de wan delaars worden tegen half zes terug verwacht. De grote rust is op Rem- merstein waar de tippelaars tegen voordelige prijzen warme dranken kunnen krijgen. De prijsuitreiking zal waarschijnlijk geschieden door de directie van de Rit meester. Ook hoofdbestuursleden van de NWB zullen de mars bijwonen. Het verkeer wordt iedere dag drukker en men vraagt zich wel eens af waar het einde zal zijn. Vele wegen zijn reeds overbe last en de nieuwe wegen die worden gemaakt zijn meestal voor zij klaar zijn al weer te klein. Met de toeneming van het ver keer neemt begrijpelijk ook het aantal verkeersongevallen toe. De politie heeft handen vol werk aan het verkeer, dat zij bijna niet meer de baas kan. Wie dagelijks kennis neemt van het aan tal verkeersongelukken kan ontdekken, dat het „rijden onder invloed" nogal eens voorkomt. Uit een dezer dagen gepubliceerd on derzoek betreffende een strafbare do sis alcohol in het bloed tijdens een verkeersongeval is duidelijk komen vast te staan, dat alcohol nog altijd een groot gevaar betekent voor het snelle verkeer. In zeker tachtig percent van de ver keerszaken waarin de bloedproef wordt toegepast, is het percentage alcohol in het bloed van dien aard, dat op grond van de verkeerseisen vrijwel zeker van een strafwaardige alcohol-intoxicatie mag worden gesproken en naar schat- Maandagochtend is men in Rhenen begonnen met het leggen van een asfaltdek op de hoofd verkeersweg dear de binnenstad van Vecr- weg tot aan gemeente huis. In de avonduren was men zover gevor derd dat de eerste laag compleet was aange bracht. In de loop van dinsdag en woensdag hoopt men de toplaag te hebben aangebracht. Daarin komen boven dien de verkeersaandui- dingen, die uitgevoerd zullen worden in plas tic. Het verkeer is ge durende een paar dagen omgelegd, opdat het werk in de kortst moge lijke tyd gereed kan zijn. ZEEMAN, O ZEEMAN De politie heeft in het begin van de week een zekere M. K. in Veenendaal op gespoord, die te lang was blijven passa gieren. De man was machinist aan boord van een Noors schip dat in Rotterdam lag. Bij het vertrek ontbrak hij waarop opsporing verzocht werd. Hij is later overgegeven aan de Vreemdelingendienst. voor ture te benoemen de heer G. J. v. Bar neveld. Een vertegenwoordiger van de ge meente zal aangewezen worden voor de Kringcommissie van de vleeskeurings dienst. Verder staat op het program ma: benoeming leden woningcommissie, een subsidie-aanvraag van het U.S.O. r om nnn i j en het instellen van een beroep tegen een lening van j 2o0.000, hij de het vastgestelde Streekplan voor de Morgenavond om kwart zven zal de raad van Amerongen in openbare vergadering bijeen komen. De agenda bevat in totaal elf punten, w.o. goedkeuring voor Bank voor Ned. Gemeenten. Voorts zal gesproken worden over de ontslagverlening aan de heer K. de Bonte als ambtenaar van de burgelijke stand. Voorgesteld wordt in deze vaka- Utrechtse Heuvelrug. De Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost- Utrecht" organiseerde afgelopen zater dagmiddag een zogenaamde herfstex cursie. De benaming puzzel-wandel-ex cursie voor dit gebeuren zou veel pas sender zijn, want het was een tocht waarbij de deelnemers niet alleen hun kennis konden verrijken, maar tevens hun kennis moesten tonen. Tijdens de wandeling door de bossen, die onder leiding stond van de heren Roks en Pezano, werden de deelnemers vragen gesteld over hetgeen men op de tocht zag en hoorde. Het bleek een familie-aangelegenheid geworden te zijn, want maar liefst drie dames Drost hadden de minste fouten gemaakt. Na loting werd de uitslag: 1 W. Drost; 2 G. Drost en 3 T. Drost. «Op de vierde plaats eindigde mej. S. v. Dam. Allen kregen een boekwerk op natuur-histo- risch gebied. Opvallend was het grote aantal jeugdige deelnemers aan deze tocht. Prinses opende centrum voor industriële vormgeving. Een moment tijdens de opening van het centrum voor industriële vormgeving door H. K. H. Prinses Beatix de Prinses tijdens de rondgang gefotografeerd bij een modern theeservies. Woensdagavond hield de Anti-Rev. Jongeren Studieclub Amerongen-Leer- sum haar eerste vergadering in het nieuwe seizoen. Wethouder G. J. v. Bar neveld hield een interessante inleiding over Subsidiebeleid, waarna een dis cussie volgde. Tot nieuwe voorzitter van de ARJOS werd met algemene stemmen gekozen de heer H. R. A. Westerveld, onderwijzer te Amerongen. De heer Van Barneveld schetste in beeld kerkelijke- en politieke gezindte, zijn onderwerp de moeilijkheden welke zich voordoen bij het toekennen van subsidies door de overheid aan ver- enigingen en andere instellingen. Spre- ker meende dat het in deze zaak moei- lijk is grenzen te trekken. „Enerzijds is de overheid doordron- gen van de vaak aanwezige noodzake- j lijkheid van subsidieverlening, ander- I zijds mag zij de verantwoordelijkheid t.a.v. haar financiële positie niet uit het oog verliezen. Toch moet de over- MUZIEKSHOW IN CLUBHUIS Zaterdag 20 oktober a.s. gaat in Ame rongen in hel Clubhuis aan de Kon. Wil- helminaweg een nieuw gevormde band van start, onder het motto „Daar zit mu ziek in". Deze band zal optreden onder de naam „The Royal Hawaiians" en be staat uit muzikanten die reeds in binnen en buitenland optraden en daar ook be kendheid genoten, aangevuld met goede amateurs. Speciaal op het gebied van de jazz en de Rock en Roll hebben deze heren heel wat in hun mars en zullen de muzieklief - j heid, daar waar nodig, zoveel moge hebbers op dit gebied zeker aan hun lijk doen. trek laten komen. Tevens zal de goo- J Tot slot wees spreker er op, dat de chelaar Aladin aan dit programma zijn betrekken bestuursorganen bij het toe medewerking verlenen. Het geheel staat kennen van subsidies, beslist geen on- onder leiding van Mia lo Halani. derscheid mogen maken t.a.v. bijvoor- V., metaalbewerker te Ede, moest vrij dag voor het Wagenings kantongerecht verschijnen omdat hij op de Rijndijk-Oost te Driel met zijn auto was gaan slingeren en vervolgens tegen een paal gebotst was. Nadat V. de macht over het stuur ver loren had, had hij bovendien nog een wielrijder, een schoolhoofd, aangereden. Na de pauze werd hierover nog een leerzame discussie gehouden. Als laatste punt kwam aan de orde de verkiezing van een nieuwe voor zitter omdat de huidige voorzitter, de heer J. C. v. Oeveren, wegens studie redenen deze functie moest neerleggen. De scheidende voorzitter werd dank ge bracht voor het vele werk terwijl de nieuw gekozen voorzitter veel succes gewenst werd bij het vervullen van deze functie. Besloten werd de volgende vergade ring te houden op woensdag 24 oktober a.s. in het lokaal achter de Ger. Kerk te Amerongen. Men zal dan de Europese Gemeenschap behandelen. Zaterdagmiddag wilde de scooterrij der V. van de Prins Bernhardlaan uit Veenendaal te De Klomp linksafslaan naar het station. Hij sorteerde daarbij voor, voor het tegemoetkomende verkeer. Er naderde een personenauto, die echter juist op het kritieke moment nog werd inge haald door een achteropkomende auto. Deze manoeuvre onderkende de scoo terrijder niet snel genoeg en hij kwam in botsing met de auto. Met een sleu telbeenfractuur en een lichte hersen schudding werd de scooterbestuurder V. naar het Julianaziekenhuis te Vee nendaal overgebracht. De gehouden bazaar ten bate van de Ned. Herv. Kerk te Ederveen heeft het fenomenale bedrag van f 5100,opge bracht na aftrek van alle onkosten. Hiervan werd ruim 1300,bestemd voor het orgelfonds en ruim 3800, voor de schulddelging. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging, die een en ander organiseerde, verdient veel lof voor het streven en is uiteraard zeer verheugd met de prachtige uitkojnst. Vrijdagmiddag werd de electrische- en radiozaak van de heer G Jonker aan de Dorpsstraat na verbouwing heropend. Het geheel is volgens ontwerp van de bouw kundige Westra-Hoeksema gemoderni seerd en beslaat nu het dubbele oppervlak van voorheen. Vele aangeboden bloem stukken gaven het heropende pand een feestelijk aanzien. Talarijke zakenrelaties kwamen hun gelukwensen aanbieden. Wethouder J. H. Renken en de gemeente secretaris B. van den Brink vertegen woordigende de gemeente. Mevr. Hoytema van Konijnenburg kwam ook namens haar echtgenoot die wegens ziekte een paar weken rust moet houden de beste wen sen aan de familie Jonker overbrengen. ting in vijftien percent van de zaken is de uitslag van de bloedgroep ontlas tend voor de verdachte. In de jaren 1948 tot en met 1961 heb ben het gerechtelijk laboratorium van het ministerie van justitie en het labo ratorium van de Amsterdamse politie 27.180 bloedonderzoeken verricht. Bij het boven aangehaalde onder zoek heeft men om voor de Nederland se verhoudingen de verschillende vraagstukken langs statistische weg na der te onderzoeken, 10.000 van de bloed proefzaken die men in handen kreeg, nader onderzocht. In 9968 van de 10.000 bestudeerde ge vallen was het geslacht van de bloed gevers bekend: 9953 mannen en 15 vrouwen (0,15%). Hieruit kan men concluderen, dat vrouwen relatief min der tot het ondergaan van de bloed proef worden uitgenodigd dan mannen. Ongeveer 60 van de onderzochte gevallen impliceerde tevens een ver keersongeval, hetgeen op de 5462 ver oordelingen wegens het rijden onder invloed over 1957 niet minder dan 3300 alcohol-verkeersongevallen betekent, of op het totaal van ongeveer 133.000 on gevallen in dat jaar een aandeel van bijna 2,5 procent. Hiermee is tegelijk het gevaar van alcohol voor het heden daagse verkeer aangetoond. Van de 9918 bloedprcefzaken, waar van het tijdstip bekend was, deed 22 procent zich overdag voor, in de perio de van 's ochtends zes tot 's avonds zes uur. Vijftien procent hiervan speel de zich af tussen drie en zes uur in de middag, de tijd waarin volgens het CBS zich de meeste verkeersongevallen voordoen. Zestig procent van de alcoholzaken ligt in het tijdvak van acht uur 's avonds en twee uur 's nachts, waaruit voor het jaar 1957 een schatting volgt van ongeveer 2000 gevallen in deze uren (mede) veroorzaakt door alcohol. In de zelfde uren valt ongeveer 10 procent van alle 133.000 verkeersongelukken. Ook is het percentage alcohol in het bloed nagegaan. Het grootste deel der onderzochten beweegt zich tussen 1,75 en 1,85 promille, hetgeen hoog genoemd mag worden. Met het onderzoeken van het bloed is de wetenschap zeer ver gevorderd. Geen wonder dan ook, dat er bij rechtzaken steeds meer gebruik van wordt gemaakt ter levering van het bewijs. -B In de eerste zeven maanden van dit jaar hebben de Britse schrijfmachi nefabrikanten 131.779 machines uit gevoerd. Een onder invloed verkerende Ame rikaanse soldaat in Duitsland, die graag naar zijn vriendin wilde, pakte het eerste het beste voertuig dat be schikbaar was. Het was een reus achtige tank ■B Volgens het Spaanse ministerie van arbeid zijn vorig jaar 146.269 Span jaarden geëmigreerd. ■B Als een reclamestunt heeft een Weense winkelier duizend horloges weggegeven. B in West-Duitsland werken momen teel rond 700.000 buitenlanders, waaronder talrijke Nederlanders. B In Perzië mogen voortaan ook vrou wen aan verkiezingen deelnemen. ■B De artsen in de V.S. hebben in een jaar tijds 36 miljoen recepten uitge schreven, o.a. goed voor 1,2 miljard rustgevende pillen. ■B In nog geen drie jaar tijds zijn uit musea en particuliere huizen over de gehele wereld schilderijen ont vreemd tot een waarde van 35 mil joen gulden. ■B Over een tiental jaren zal het moge lijk zijn om in één uur tijds van Schiphol naar Canada te vliegen. Ik reed 40 kilometer per uur en mo gelijk is dat te snel geweest op die dijk. Met de auto van een kennis, die met de zelfde vaart voor mij reed, gebeurde ove rigens niets. Misschien ook ben ik ge slipt op wat grind in de bocht. Ik was er nooit eerder geweest en kende de weg niet. Aan de wielrijder heb ik de schade al vergoed en mijn eigen wagen was voor 700,800,beschadigd, zo verde digde verdachte zich. Het ergste is, dat verdachte niet eens weet hoe het ongeval ontstaan is. Er kan dus nog eens een herhaling vol gen en ik vindt dan ook, dat V. niet met een auto hoort, zei mr. Pieters in zijn requisitoir. Eis 100, of 20 dagen en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hoewel verdachtes slippartij een ernstig geval is, heb ik toch niet de in druk, dat V. een roekeloos rijder is. Ik wil daarom voor dit keer de ontzegging nog voorwaardelijk maken met een proef tijd van twee jaar, besloot rechter v. d. Brand. Verder luidde het vonnis con form de eis. De B. vertegenwoordiger te Den Haag, was op de Apeldoornseweg te Otterlo met zijn personenauto rechtsaf geslagen, ter wijl een tegemoetkomende bromfietser op het voor De B rechts van de weg gele gen rijwielpad reeds dicht genaderd was. Er was een aanrijding ontstaan, waarbij de bromfietser zo ernstig gewond werd, dat hij vijf weken in het ziekenhuis door moest brengen. Ik wist niet, dat het fietspad voor verkeer in beide richtingen bestemd was, verklaarde De B. Ik lette daarom alleen op eventueel achteropkomend verkeer en zag de met een hoge snelheid rijdende bromfietser te laat. De schade is geregeld ik was all risk. verzekerd de be stuurder van de bromfiets is inmiddels geheel hersteld. Ik kan niet aannemen, dat verdach te tevoren in het geheel geen tegenver- keer op het fiestpad gepasseerd is en in ieder geval had een totaaloverzicht van de weg hem toch het inzicht bij moeten brengen, dat hij op dit ene rijwielpad zowel voor als achter verkeer kon ver wachten, aldus de officier, die vervol gens 125,of 25 dagen eiste. Rechter v. d. Brand bracht iets meer waardering op voor De B"s vlotte bete kenis. Verdachte draait er tenminste niet omheen en zijn houding hier geeft aan leiding te hopen, dat het bij deze ene fout blijft. Vonnis 100,— of 20 dagen. Zie verder pag. 2 Ook voor TELEVISIE KIJKERS zijn ont- spiegelde glazen ideaal. Hoofdstraat 51 (naast de apotheek) Telefoon 3184 Veenendaal. Ziekenfondsleverancier. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1