Verkoud heid ASPRO Settor Set Zag broer Evert na 43 jaar weer terug Kan Langer Meel Mooie reis Een reveil in de Toscaanse heuvels ARAM Utrechts Stedelijk Orkest Maakt uw huis tochtvrij en bespaart brandstof! GeHa VAN LEEUWEN TWEEDE BLAD „DE VALLEI' VRIJDAG 19 OKTOBER 1962 Nr. 83 EB HEEMSBERGEN: Zijn vrouw vertelde: „Ze konden niets zeggen x-x-x-x ,,'t Valt hard" „Kom ook eens Naar de dokter Onvergetelijk Zijn broers Ze maken het best Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: nylons in de nieuwe notenkleuren: HAZELINO CASTAGNA WALNOTTA Fa. L. HEY DANKWOORD DER DIEREN De man die de bank liet springen Zij kunnen weer horen De mechanisatie in de landbouw gaat voort NAAR 100.000 TREKKERS De Heer der slangen EERSTE CONCERT GEMEENTE EDE KLERK of HOOFDKLERK Dames- en Herenschoenen Fa. Finkcnfliigcl FBMFUIFN ELLEN-TOCHTSTRIP ELLEN-DORPELSTRIP ALUMINIUM-STRIP ZELFKLEVEND SCHUIM- PLASTIC RUTEXON Donderdagsmiddags om precies twee uur stapte EB HEEMSBERGEN (71>, die meer dan dertig jaar aan het Benedeneind in Veenendaal heeft gewoond, maar nu in de Bennekomse Meent op een boerderij zit, ergens in Canada in de „car" van zyn zoon. Wat hy gedurende z'n hele trip naar Canada nog niet geweest was, was hy nu: nerveus. Niet vanwege de zestienhonderd kilometer die hy voor de boeg had, maar veeleer om het feit dat hy broer Evert weer terug zou zien. Terwijl de auto op top snelheid over de Highway voortzoemde, ging Elbert het verleden nog eens na. Jadrieenveertig jaar was het nu al geleden dat zijn broer Evert de boot naar Amerika nam. Hij vond het hier te bekrompen. In 't begin had Evert regelmatig geschreven maar naar mate de jaren vergleden, was dat minder geworden en de laatste tijd was het maar sporadisch. Hoe zou is er uit zien Wat voor soort vrouw zou ie hebbenZou ie nog Hollands kunnenAllemaal vragen waarop Elbert nu gauw antwoord zou krijgen. Ruim vierentwintig uur later stopte de auto by een mooie Amerikaanse woning. Elbert stapte uit, zag een vrouw uit de woning komen en het eerste wat hy zei was: „Da's Mariedie ken ik van de fotoToen opeens stond ztfn negen jaar jongere broer in de deur opening. Er sprong een brok in zyn keel.... de twee mannen huilden als kinderen. Van pure blijdschap over dit weerzien na drieenveertig jaar! Later, pas veel later, konden ze weer gewoon praten, luisteren en vertellen, urenlang. Wanneer vader en moeder Hemsber- gen in hun gezellige hoerenkamer aan de Lange Rijnsteeg in de wijdse Meent, hun reisverhaal aan ons vertellen, krijgt vader Heemsbergen, als hij over die ontmoeting met zijn broer vertelt, het weer een beetje te kwaad. Deze twee mensen (zij 69 jaar en moeder van tien kinderen en hij 71 jaar, een rustige, sympathieke boer) die nog nooit eerder in hun leven zo ver over de grenzen waren gegaan, ko men gewoon niet uitgepraat over deze fantastische reis naar hun kinderen in Canada. Hoe ze er op hun leeftijd toe gekomen zijn? Vader Heemsbergen vertelt: ..Eén van m'n acht zoons - Maas - had al lang plannen om weg te gaan. Hij was was boerenknecht en je weet wel, als je hier voor je eigen wilt beginnen, da's bijna niet te doen. Affijn op een dag zei hij: minse ik ga! En tegen zijn broer Elbert (19) zei hij: „Jij moet in dienst en naar Indië. Je weet dat moeder daar zo'n angst voor heeft Ga met me mee naar Canada!" „Hoe ik dat vond?", zegt vader Heemsbergen. Hij steekt op zijn ge mak een sigaar op en dan: „Ja ik zal eerlijk zijn. In 1916 zei ik tegen mijn vrouw: we gaan naar Amerika. Drie broers van me waren toen al weg. Maar m'n schoonmoeder hè, die vond dat zó erg D'r kwam niks van. En nou m'n beide jongens weg wilden 't valt hard, maar we hebben ze nooit tegengehouden." Maas en Elbert vertrokken in 1948. Zonder een kennis of wat dan ook in Canada te hebben. „We rooien 't wel", hadden de jongens op de boot nog ge zegd. Vier jaar geleden kwamen de twee zoons over. Maas had inmiddels een Bennekoms meisje tot zijn vrouw ge kozen (Geurtje Kroesbergen), terwijl Elbért in Canada een aantrekkelijke Friezin had „opgedoken." Elbert verdiende de kost als timmer man terwijl Maas in dienst getreden was bij een enorme kuikenbroederij met een capaciteit van 220.000 kuikens per week. Toen de dag aanbrak dat de twee zoons en hun vrouwen weer terug moesten, probeerden ze de twee oudjes zover te krijgen dat ze beloofden naar Canada te komen. „Kom nou 's naar ons zeiden Maas en Elhert. „Met het vliegtuig, da's heerlijk Dan doet moeder Heemsbergen het verhaal verder. „Ik ben niet zo sterk, weet je, en die jongens bleven maar vragen. Vader heeft toen op een dag de dokter gebeld. We hebben hem alles verteld en hij zag er geen bezwaar in." Toch bleven ze nog twijfelen. Gaan of niet gaan? Een brief gaf de doorslag. De vrouw van Elbert schreef namelijk dat haar vader een trip naar Friesland ging ma ken en dan misschien hun ook zou be zoeken. Het besluit viel. Ze gingen! „Hij wou nooit nieuwe schoenen ko pen of zo", zegt moeder Heemsbergen en ze wijst, naar haar man die zit te lachen, „maar nou ging ie zelf mee naar de markt in 't Veen". Ja, vader Heemsbergen wilde daar in dat onmetelijke land goed voor de dag komen. Ze zijn 3 maanden en 8 dagen weg geweest. Ze hebben genoten van de Vader en moeder Heemsbergen, op be zoek bij hun kinderen in Canada, lieten zich o.m. fotograferen op een tractor. Vader Heemsbergen, die zich er direct al thuisvoelde, heeft de witte pet op. schitterende vliegreis, van de Canadese zomer, van de onmetelijke vlakten, de grote steden en de onafzienbare ber gen. Ze hebben er gespreken met tal van Hollandse families, zoals met de fami lie Van Ravenswaay van het Beneden eind en Beyer van de Dijkstraat. Vader Heemsbergen zag er met zijn 71 jaren niet tegenop om een zwem broek aan te trekken en in het heerlijk warme water te duiken. „Ah we kunnen 't niet vertellen, zo mooi was het. Ja, „De Vallei" zijn we daar ook nog tegengekomen. Ze vergeten het Veen niet hoor En omdat vader Heemsbergen toch in Canada zat - „iedere dag was ie op sjouw" zegt zijn vrouw - wilde hij zijn broers ook zien. Broer Rijk. die hij in 34 jaar niet had gezien,'woonde 100 km verderop. „M'n zoon belde hem op", lacht Eb, „ik pakte de hoorn over en hij deed maar niks as Engels kletsen. Ik zeg in eens: noii mot je je mond es houwen, hier is je broer Eb. Minse npg an toe toen kon ie wel Hollands Een uur later was hij er. Om broer Evert te ontmoeten, moest Eb 1600 km met de auto, over de grens naar de States. Hoe dat verliep beschre ven we al in de aanhef van deze re portage. De plaatselijke krant „The Evening Tribune" was er ook als de kippen bij om deze ontmoeting te ver slaan. Hoe hebben de Hollanders het daar? „Best", zegt Heemsbergen. „Ik geloof niet dat er een zit die terug wil. De boerderijen zijn er veel groter, maar niet rendabeler. (Heemsbergen heeft in de Bennekomse Meent een boerderij van 15 ha met 23 varkens, 25 melk koeien, 18 meststieren en 1200 kippen - Red.), 't Is er toch niet zo heel roos kleurig meer in de landbouw. Lage prijzen en de jongelui willen niet meer op de boerderij." Moeder Heemsbergen heeft zich het meest verbaasd over de luxe. „Ze heb ben er allemaal radio, t.v., koelkast, elektrische kachels, centrale verwar ming en noem maar op. Als ik 's avonds naar bed ging was het ook in de slaap kamer lekker warm. Het boodschappen doen is ook iets apai*ts. Je moet daar alles gaan halen, ook de post. Alleen de krant, die brengen ze nog bij je thuis." Voordat we gaan, moeten we eerst nog de souvenirs bekijken. De ka mer hangt er vol van. Aan ieder souvenir zit een verhaal vast, zo lang, dat je minstens twee dagen Links Elbert Heemsbergen (71) en rechts zijn broer Evert (63) in Amerika die hij in 43 jaar niet meer gezien had. (De foto werd gemaakt en afgedrukt in een Amerikaans dagblad). nodig zou hebben om die hele reis te horen vertellen Spijt van deze reis? „Nooit zeg gen ze en dat valt te begrijpen. Wm&m VIER CLANDESTIENE ZENDERS HET ZWIJGEN OPGELEGD Op woensdag 10 oktober j.l. hebben opsporingsambtenaren van PTT in sa menwerking met de Rijkspolitie te Wierden de clandestiene zender „Eigen Risico" opgespoord en in beslag geno men. Daarbij werd proces-verbaal op gemaakt tegen de 20-jarige textielar beider E. E. te Wierden. Op dezelfde dag werden nog in sa menwerking met de Rijkspolitie te Nee- de de clandestiene zenders „Marina II", „Toscana" en „Vulcano" ingerekend. Hier werd proces-verbaal opgemaakt tegen de respectievelijk 15-jarige scho lier L. G. M. M„ de 19-jarige textiel arbeider H. A. M. en de 18-jarige krui denier H. J. K., allen te Neede. Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 M n hondje was niet zonder reden Wat dierendag betreft, meer dan tevreden Die dag kreeg hij z'n liefste kost En nog een extra stukje worst M'n poes ook, denkt nog menigmaal Aan het voortreffelijke maal Wat zij kreeg op dierendag Ze wist gewoon niet, wat zij zag Is haar dagelijks menu steeds kattebrood 'k' Zag toch wel, dat zij erg genoot Want ook zij denkt, moet u weten Verandering van spijs doet eten Maar overdreven verwennerij Zoals vaak gebeurt, was er niet bij Van b.v ganzelever en gebak Wel kreeg ze een extra bal gehakt Waarmee zij, bleek mij toen alras Ook hogelijk tevreden was M'n hamstertje, een erg lief dier Had dierendag ook veel pleizier Ze kreeg die dag wat extra fruit M'n vrouw verrastte haar met beschuit Zo zou het altijd moeten zijn Dachten m'n kanarie en konijn Maar ze hebben wel degelijk beseft Dat, wat de zorg voor 't dier betreft Er nog zeer vaak veel aan mankeert Zeer velen hebben nog niet geleerd Hoe men met dieren om moet gaan Wat door de dieren niet wordt mis verstaan Maar ook veel dieren waren erg verrast Waarvoor dit dankwoord, zo 't ons past. De allervreemdste geschiedenis van de man die maandenlang in de grond wroette om een bank te kraken en die tenslotte een bijna perfecte misdaad verknoeide. In oktober 1960 raakte de 25-jarige Wells Van Steenbergh in geldnood en hij besloot die op te heffen door de People's National Bank of Washington in Seattle te kraken. Hij begon zijn werk op een naburig, braakliggend bouwterrein waar hij een gang in de richting van de bank begon te graven. Nacht aan nacht zwoeg de hij en tegen het ochtendkrieken zeul de hij de uitgegraven grond weg op een plank, camoufleerde het gat met takken en afvalhout, en ging naar huis voor een welverdiende rust. Na enkele weken begon Van Steenbergh schuin omhoog te graven, in de verwach ting op de onderkant van de keldervloer te zullen stuiten. Maar hij kwam uit in een soort kruipsleuf onder de bank, be doeld voor het inspecteren van buizen en leidingen. In de spelonk ontdekte Van Stenbergh een stalen plaat en toen hij die oplichtte, keek hij in de verwarmingskel der, die vlak naast de kluis lag. De be tonnen kluisvloer was een halve meter dik, zag hij. De elektrische pikhamer waarmee hij een paar nachten later de vloer te lijf ging - waarbij de bank hem middels een stopcontact in de stookkelder de stroom verschafte - maakte hem te veel herrie en hij besloot de kluisvloer met één klap te laten springen. Dicht bij de bank legde Van Steenbergh een particulier munitie depot aan en ging naar de openbare lees zaal om de technische aspecten te bestu deren. Er bleken twee klappen nodig te zijn om de kluisvloer te breken. De nacht na de tweede klap, die op vrijdagavond viel en de bank bijna van haar grondvesten lichtte, maar waraan niemand in de om geving die de dreun had gehoord enige aandacht schonk, maakte Van Steenbergh de ene tocht na de andere door zijn gang om zijn auto vol te stoppen met bankbil jetten en zakjes geldstukken. Vervolgens wiste hij alle sporen uit. De perfecte mis daad was voltooid. Maar zij was niet echt perfect door wat Van Steenbergh erop liet volgen, en de man die haar verknoei de, zal heel wat langer uit de circulatie blijven dan het geld dat hij aan zijn on dergrondse jacht op schatten had over gehouden. Voor 220.000 gulden heeft de Shell in de omgeving van Borgo a Mozzano, bij Pisa in Midden-Italië, een omwen teling teweeggebracht. Zij had ontdekt dat de kleine boeren, die twee vijfde van de Italiaanse bevolking uitmaken, van het nationale inkomen slechts een kwart ontvingen, en zij meende - uit „welbegrepen eigenbelang", maar ook uit de overtuiging dat het moderne grootbedrijf verplichtingen op zich moet nemen op sociaal terrein, waarvan de resultaten wellicht nooit op de balans zullen voorkomen - dat zij daaraan iets moest doen. Hoe de Shell een typisch onderont wikkelde boerengemeenschap, met een jaarlijks inkomen uit het boerenbedrijf van ongeveer 550 gulden per hoofd, nieuw leven inblies, wordt beschreven in Het Beste. „Wij zullen geen subsidies verstrek ken", besloot de Shêll-directie, „en we lenen de mensen ook geen geld. De boeren zullen zelf moeten betalen voor beter zaad, volbloed fokdieren, krach tiger meststoffen en de moderne werk tuigen waaraan ze behoefte zullen gaan voelen. Het enige dat wij ons voor stellen erin te investeren is: hersens." De eerste hersens die werden geïn vesteerd waren die van Roberto Volpi, een jong landbouwkundig ingenieur. Stap voor stap overreedde hij de boe ren nieuwe methoden te aanvaarden. Zij gingen hybride-maïs zaaien en ston den verbluft van de resultaten; zij hiel den op tarwe te verbouwen, omdat zij tarwe uit de dalen konden kopen voor drie vijfde van wat het hun kostte om ze zelf te verbouwen; zij gingen hun olijfbomen snoeien en zagen dat die nu elk jaar droegen in plaats van om de twee of drie jaar. Sinds de komst van dr. Volpi is de produktie van maïs en vlees verdub beld, tienduizenden vruchtbomen zijn uitgezet, de totale marktproduktie is viermaal zo snel toegenomen als die van Italië in zijn geheel. Terwijl men zeven jaar geleden maar nauwelijks in WEG De droom van elke hotelier en za kenman in Spanje is: dat generaal Franco per auto een bezoek aan hun stad zal brengen. Motief: waar de Cau- dillo per auto komt worden eerst de wegen bereidbaar gemaakt. zijn eigen behoefte kon voorzien, kah men thans een overschot naar de markt brengen. In die zeven jaren hebben de boeren van Borgo a Mozzano meer dan 200 miljoen lire (1,2 miljoen gulden) in hun eigen gemeente geïnvesteerd. De Shell herhaalt het Borgo a Mozza- no-experiment in Portugal en neemt deel aan een experiment in 39 gemeen ten op Sardinië. Andere organisaties bereiden soortgelijke projecten voor - onder andere een van de Esso. In Zuid-Europa, Latijns-Amerika, verscheidene delen van Azië en het Nabije Oosten zijn talloze boerenge meenschappen waar men eveneens ge laten leeft in een wereld waarin de tijd is blijven stilstaan. Om te ontwaken behoeven zij slechts te worden aange raakt door de toverstaf der kennis, ge hanteerd door wetenschapsmensen die door de heilige aandrift van de her vormer worden bewogen. Zij die weer kunnen horen, zijn al zeer veel van de slechthorenden die leden aan geleidingsdoofheid - dat is doofheid die wordt veroorzaakt door alles wat de geluidsgolven in de ge hoorgang in de weg staat of de trillin gen in het middenoor doet doodlopen. .De verbetering van het gehoor van aan deze soort van doofheid lijdende mensen, is vooral te danken aan de in drukwekkende vorderingen in de mi- crochirurgie. Door de ontwikkeling van krachtige, tot 40-maal vergrotende bi- noculaire operatiemicroscopen en door CAMPAGNE TEGEN HET ROKEN DOOR KINDEREN Een viertal afgestudeerden van Britse Universiteiten - allen niet rokers - zullen spoedig een rondreis door Groot-Brittan- nië maken waarop zij de kinderen zullen waarschuwen voor de gevaren van het roken. Zij hebben voor hun lezingen een speciale opleidingen ontvangen en zullen de kinderen ook speciale films laten zien en bandopnamen laten horen. De afgestu deerden zullen niet alleen met twee mo biele eenheden scholen bezoeken, maar ze zullen ook in jeugdclubs met oudere kinderen gesprekken voeren en moeders en onderwijzers bezoeken die tot andere organisaties behoren. Deze rondreis maakt deel uit van een nationale onderwijscam- pagne over de gevaren die het roken op levert voor de gezondheid. de verbetering in verfijnde snij-instru mentjes kunnen de chirurgen tegen woordig onbelemmerd werken in de nauwe gangen van het oor. Een veel voorkomende oorzaak van doofheid berust op botwoekering van de stijgbeugel, een ragfijn beentje in het middenoor. De door de ziekte „be vroren" stijgbeugel kan worden ver wijderd en vervangen door een draadje van roestvrij staal, waarmede de ge luidsoverdracht kan werden hersteld. Ook voor die gevallen waarin de ge leidingsdoofheid aan andere oorzaken dan botwoekering van de stijgbeugel is te wijten, hebben de oorchirurgen een stoutmoedig procédé ontwikkeld: de timpanoplastiek. Deze werkwijze heeft een tweeledig doel: de behandeling van middenoorziekten en het herstel van het delicate mechanisme van het midden oor door plastische chirurgie. Door het gebruik van de operatie microscoop en nieuwe transplantatie technieken, onlangs in Duitsland ont wikkeld, kan de oorspecialist nu in ve le van deze gevallen therapeutische wonderen tot stand brengen, zo lezen wij in Het Beste. Hij boort ziek bot en weefsel weg Is het trommelvlies door opeenhoping von ontstekingsvocht geperforeerd, dan kan hij een stukje huid van de gehoor gang tot een nieuw trommelvlies fat soeneren. Als hamer, aambeeld of stijg beugel - of een willekeurige combina tie daarvan - verwoest is, slaagt hij er dikwijls in de trommelholte en het mid denoor te reconstrueren en de over dracht van geluidstrillingen te herstel len. In extreme gevallen, waarbij de gehele keten is vernield, kan hij soms een middenoorkamer bouwen die het zonder die keten kan stellen. Volgens mededelingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek beschikte de Nederlandse landbouw begin 1962 over 95.884 trekkers tegen 88.916 in begin 1961, een toeneming van bijna 7.000 stuks 7,8°/o). Naar het zich nu laat aan zien zal in 1963 het trekkerspark een omvang van 100.000 stuks hebben bereikt. De totale trekkerscapaciteit bedraagt ruim 2,3 min pk, een stijging ten opzich te van 1961 van 11,4%. Het aantal trekkers in gebruik bij loonbedrijven nam toe van 8.734 (1961) tot 9.629, wat een stijging van 10,2% betekent in vergelijking met 1961. Tijdens deze telling werd ook het aantal melkmachines (installaties) opge nomen, dat thans 57.107 bedraagt. Hier valt een toeneming van 9.144 stuks 19%) waar te nemen. Land- en Tuinbouwtrekkers 1961 1962 Aantal trekkers in eigendom van Land- en tuinbouwbedrijven76.568 82.957 Combinaties2.950 2.572 Coöperaties664 726 Loonbedrijven8.734 9.629 Totaal aantal trekkers88.916 95.884 Totaal aantal pk2.085.799* 2.234.353 Melkmachines Aantal installaties47.963 57.107 gecorrigeerde uitkomst. (75) Gebruik makend van de algehele verrassing stormt Hertog Crimo het voorplein van de kapel over. Aram is de eerste, die zich herstelt. „Hem na!" schreeuwt hij zijn manschappen toe. Crimo vlucht naar het slotplein van het kasteel, waar de edelen hun paarden hebben achtergelaten. Met een ge weldige sprong werpt hij zich in zadel en, juist als Aram het plein opstormt geeft Crimo zijn ros de sporen en verdwijnt in volle ren door de slotpoort. Terwijl hij zijn paard tot de uiterste snelheid op drijft werpt Crimo een angstige blik over zijn schouder. Op enkele tientallen meters afstand na dert een tweede ruiter langs de brede oprijlaan van het kasteel. „Aram. altijd weer Aram!" sist de Hertog woedend. Zonder aarzelen zwenkt hij linksaf, het woud in. Met bewonderenswaardige behendig heid stuurt hij zijn paard door het ongelijke terrein, over omgevallen bomen, door diepe kuilen. Maar als hij le bossen achter zich laat en een rotspad opzwenkt, ziet hij, dat hij Aram nog steeds niet af geschud heeft. Nu volgt een wilde, roekeloze jacht langs het smalle bergpad. Plotseling steigert het paard van Crimo hoog op. Het rotspad loopt uit op een steile peilloze afgrond en achter hem nadert Aram met getrokken zwaard (Wordt vervolgd). Dirigent: PAUL HUPPERTS met volledige bezetting te Veenendaal op dins dag 30 oktober 1962 te 8 uur, in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan. Voor programma zie de raambiljetten. Toegangsbewijzen a 1,(zaal) en 1,50 (bal kon) verkrijgbaar bij de boek- en muziekhandel, het V.V.V.-bureau en aan de zaal. Plaatsbespreken, uitsluitend op vertoon van toegangsbewijzen, zaterdag, 27 oktober 1962, des namiddags van 2-3 uur aan de zaal. Plaatsbe spreken 0,10. Het comité. Ter secretarie, afdeling financiën kan als worden geplaatst een energiek jong ambtenaar, die zich door studie en praktisch werk verder wil bekwa men. Ervaring op het terrein der gemeente-financiën (b.v. mandatering) en studie voor het diploma G.A. I of G.F. strekken tot aanbeveling. Salarisgrenzen (exclusief compensatie A.O.W. en huur- compensatie): klerk 3.672,- ƒ5.148,hoofdklerk ƒ4.740,5.964,—. Aanstelling boven het minimum is mogelijk. Sollicitaties gaarne binnen 8 dagen na verschijning van van dit blad aan burgemeester en wethouders. Voor betere WIJ DOEN VOOR UW VOET WAT MOET Modieuze schoentjes voor gevoelige voeten. Alleen bQ: Achterkerkstraat 32 Veenendaal, Tel. 2043 VAKKUNDIGE REPARATIES 1 minuut vanaf de Markt Ook voor losse steunzolen Verkrijgbaar bij: VEENENDAAL: Fa. Ant. de Ruiter, Hoogstraat 12 Fa. Jac. van Schuppen, Gorstr. 39 Fa. Alberti-Ravenhorst, Hoofdstraat 13 SCHERPENZEEL: Ant. de Ruiter VOOR FINANCIERING VAN MOTOR VOERTUIGEN, LANDBOUWMACHINES, DRAGLINES, BULLDOZERS, ENZ. Kerkewijk 110 - Telefoon 0 8385-2252- 3900, Veenendaal. WIJ LEVEREN HIERVOOR: een beukenhouten lat met een rubber profiel, per meter f 1,20 per meter ƒ2,20 met rubber profiel, per meter 1,50 afmeting 5x9 mm, per meter ƒ0,20 afmeting 9x9 mm, per meter 0,25 afmeting 12 x 14 mm. per meter ƒ0,45 Voor het waterdicht maken van de muren leveren wij: Beschermd Uw auto tegen vocht, sneeuw, ijzel en zout. Gebruik RUTEXON BITAC. loogstraat 7 - Veenendaal - Telefoon 3246

De Vallei | 1962 | | pagina 3