49 Gelderse Ham WOLLAN A MAC-verzoek om organisatie „Grand Prix" afgewezen voor WOL Meer dan 1400 deelnemers aan Ritmeestertocht II CHiYRO&OT GEMEENTE BELOONDE AMERONGENS BRANDWEER SCHERPENZEELSE ARTS VERSTREKTE ILLEGAAL MORFINE 98 2 nu" 49 75 jaar... en aktiever dan ooit! V. A. B. RENSWOUDE BORSTPLAAT Speculaasbrokken Ventilatorkachel Tomatensoep Haardroger JUIST NU JUIST VOOR U MARKTBERICHTEN KIRPESTEIN Militairen De uitslag UIT AMERONGENS RAADZAAL Dag der Verenigde Naties 1962 Albert Heijn-klanten kopen samen per jaar ruim 30 miljoen chocolade repen. Daarom kan Albert Heijn zulke lage prijzen berekenen. CLUBPRIjS 48- ISO gram 69 CLUBPRIjS 30- Het verzoek van de Motor- en Automobielclub „Veenendaal" om volgend jaar de organisatie van de Grand Prix 250 c.c. op zich te mogen nemen, is door de K.N.M.V. afgewezen. Wèl is vergunning ver leend voor de organisatie van een internationale cross, zeer waar schijnlijk in de 500 c.c. Deze week vindt een vergadering plaats met de Sportcommissie van de K.N.M.V. waarbij de data definitief vastgesteld zullen worden. Het besluit van de nog jonge Vee- nendaalse motorsportvereniging om de organisatie van de Grand Prix 1963 (het hoogste evenement in deze sport) ter hand te nemen, viel reeds geruime tijd geleden toen de jaarlijkse wedstrijden op Wielingsheuvel zo succesvol bleken te verlopen. Vandaar dat men de KNMV officieel verzocht de Grand Prix 250 c.c. voor het volgend jaar te mogen organiseren of wel een Internationale 500 c.c. Geen „Grand Prix" Thans werd bekend dat de Grand Prix 1963 toegewezen zal worden aan Schijndel. Dit schijnt verband te hou den met de circulatie van plaats tot plaats, waarbij komt dat het terrein (WielingsTieuvel) nog niet aan, voor een dergelijk evenement, gestelde eisen vol doet. Deze afwijzing houdt echter niet in dat Veenendaal volledig is afge schreven. Het is zeer goed mogelijk dat in 1964 BIJ PASSEREN GERAAKT Toen de bromfietser A v. D. zondag avond op het rijwielpad langs de Kerke- wijk twee voor hem rijdende fietsers wil de passeren, bleef hij met zijh mouw achter een van de sturen haken. De brom fietser en de wielrijder, de 15-jarige W. S., maakten een lelijke val. WEER KIPPEN DOODGEBETEN Bij van E. aan de Stationsstraat zijn het afgelopen weekeinde weer een aantal kip pen doodgebeten. Men vermoedt dat een hond de kwaaddoener is. OP DE VLUCHT GESLAGEN Ma.andagnacht deed een dame bij de politie aangifte van een verkeersongeval op Rijksweg 12. Onder Woudenberg was een auto "ver de kop geslagen, waarvan de inzittenden te voet de vlucht hadden genomen in de richting Veenendaal. Er werd onmiddellijk een onderzoek inge steld. echter zonder resultaat. De auto is door de Rijkspolitie in belag genomen. BEEN GEBROKEN Tijdens de voetbalwedstrijd DOVO 2- SSVU 2 op het Dovo-terrein aan het Pan huis heeft de 20-jarige G. v. Kooten een been gebroken. De onfortuinlijke Dovo- speler die in militaire dienst is, is naar het Streekziekenhuis te Bennekom over gebracht. BEJAARDE DAME STRUIKELDE De 90-jarige mevr. Hamon is zondag morgen, toen zij in haar woonkamer aan de Brinkersteeg bezig was, over een drempel gestruikeld. Zij kwam zo onge lukkig terecht dat zij een dijbeen brak. Per ambulance is zo overgebracht naar het Julianaziekenhuis. wel gunstig beschikt wordt op een der gelijk verzoek. Internationaal De MAC „Veenendaal" heeft daaren tegen wel vergunning gekregen om een Internationale cross te doen houden. Zeer waarschijnlijk zal dit in de 500 c.c. klasse zijn. Een vaste datum is nog niet vastge steld maar men neemt aan dat het motor-spektakel op tweede Pinksterdag zijn beslag zal krijgen. MARKT 7. TELEFOON 3120 VEENENDAAL Eierenmarkt: aanvoer 118.000 stuks. Prijzen van 12,— tot 12,50 voor de grote eieren en van 6.50 tot 11, voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 65 stuks. Prij zen van 40,— tot 55,— per stuk. Handel matig. Startplaats niet toereikend voor dergelijke deelname Meer dan éénduizendvierhonderd tippelaars uit verschillende dorpen en steden zijn zaterdagmiddag naar Veenendaal getrokken om deel te nemen aan de herfst- wandeltocht van de w.s.v. „De Ritmeester". Dit record aantal deelnemers is natuurlijk mede te danken aan het rustige najaarsweer, waarbij het zonne tje wel verstek liet gaan, doch voor de rest prima geschikt was cm de wandel sport te beoefenen. De organisatie van de Herfsttocht was tot in de puntjes ver zorgd en de heren organisatoren die er voor hebben gezorgd dat alles vlot en naar genoegen verliep, komt zeer zeker een woord van lof toe. Er is echter één ',maar" en dat is de onvoldoende accomodatie wat start en finish betreft. Bij kleinere evenementen is de ruimte rondom gebouw 't Trefpunt zeker geschikt, doch wanneer het gaat om zo'n massale deelname is de „bewegingsvrijheid" ten enemale onvoldoende. De wandelaars lopen elkaar in de weg en vandaar ook dat het af en toe aan de finish een beetje chaotisch toeging. VEENENDAAL CITY-MOTORS-EDE Metselaar getroffen door vallende steen Tydens werkzaamheden aan een flat in het Schrijverspark heeft een metse laar, de 23-jarige Van de L. uit Rhenen, een steen op zyn hoofd gekregen. Met een hersenschudding is hy naar het Julianaziekenhuis overgebracht. De metselaar liep onder een steiger door op het moment dat er van een ho ger gelegen steiger een steen naar be neden kwam vallen. Voor de rest telde de mars alleen maar pluspunten. Afgezien van de be perkte accomodatie werd er vlot ge start. Naast de oude vertrouwde vereni gingen die vrijwel nooit verstek laten gaan als er in Veenendaal of omgeving een mars wordt gehouden, zag men nu ook talrijke nieuwe gezichten. Zo bijvoorbeeld de militaire groepen die altijd weer veel bekijks trekken en toch zelden in Veenendaal te zien ge weest zijn. Nu liepen er groepen uit de legerplaats 't Harde en uit Ede. De dames deden echter niet onder voor hun „sterkere" broeders, want de Luva-groep uit Zeist stapte even parmantig de prachtige bos sen door. Na afloop van de tocht werden de uitslagen bekend gemaakt door de heer de Vroede uit Baarn, lid van de Wan- deltechnische Commissie van de N.W.B. De prijzen werden namens de direc tie van de Ritmeester Sigarenfabrieken aangeboden door de heer W. van Ame- rongen. De uitslag was: 5 km: 1 Vrije Wandelaars Ameron- gen; 2 L.O.L. Bennekom; 3 SSS Vee nendaal. 10 km adspiranten: 1 OSB Utrecht, 700; 2 Oké Utrecht, 636; 3 W.S.K. Amersfoort, 624 punten. 10 km scholen: 1 Pr. Beatrixschool Veenendaal, 578; 2 Patrimoniumschool Veenendaal, 576; 3 De Groentjes Vee nendaal, 575 punten. 15 km junioren: 1 De Trouwe Zwer vers Opheusden, 679; 2 Animo Utrecht, 669; 3 O.S.B. Utrecht, 661 punten. 18 km senioren: 1 Vechtkanters Maarssen, 732; 2 O.S.B. Utrecht, 703; 3 Chr. San. Zeist, 695 punten. Militairen en semi-mil.: 1 Politie En schede, 743; 2 Luva Zeist, 645; 3 C. Batterij 't Harde, 641 punten. Nieuwe speciaalzaak in wol aan de Markt Onder grote belangstelling vond vrij dagmiddag de opening plaats van een speciaalzaak in wol aan de Markt van de Veenendaalse Wol- en Textielhandel „Wollana". Het is het vroegere pand van horlo gerie Geluk dat door de nieuwe eige naar qua interieur volledig is gemoder niseerd en aangepast aan de aard van deze branche. Achter de winkel heeft men nog een kleine ruimte weten te bewaren voor een kantoor. Aangezien het hier uitsluitend de verkoop van wol betreft, in alle denkbare kleuren, heeft men de gondola, toonbank en wand rekken volledig kunnen benutten. Mede door de kleurschakeringen is het een fris en overzichtelijk geheel ge worden waar vooral de dames zich best zullen thuisvoelen. Voor de winkel stand in het centrum van Veenendaal een belangrijke aanwinst. v. Eist (PvdA) rare wereld De heer v. Eist (PvdA) vond de uitdrukking van v. d. Dikkenberg maar erg goed koop. „Als ie dereen zo dacht, zou de wereld er raar uitzien". De heer Buis grijpt terug naar een vorige ver gadering. en merkte op dat toen twee plaat selijke vereni gingen voor sub sidie zijn afge- jj 1 wezen wegens het tekort op de begroting. Vraagt voorzitter hbe dit te rijmen. De heer v. d. Veer (PvdA) was voor. De heer v. d. Dikkenberg ha'd nu ook nog andere principiële bezwaren en stemde tegen. Uiteindelijk ging dit punt toch door en geeft de raad zijn fiat. met een stem tegen n.l. de heer v. d. Dikkenberg. Het punt instelling van beroep bij de kroon tegen het vastgestelde streekplan voor de Utrechtse' Heuvelrug wordt ter nadere bestudering teruggenomen. Vragen Eerst beantwoorde) de voorzitter de nog liggende vragen. /tiA): De water en rtaan bij de gemeen- eg met huurder en met nieuwe huurd;ei:s direct in de huur verrekend worden. (Gem. Bel.: Over ijke achter gemeen- vergunning. Hier is ken en zal in over vraag Buis (P1 rioollasten zullen v tewoningen in ovt Vraag Blankest schuurtjes en der tewoningen zondel het college wezen leg met de archit Vraag Brinkmar stelling van vuiln dagmorgen. Ofsch soneel vrij is op toch naar een opl Vraag Hasselaar geregeld worden, i (CHU):: Over open- tortplaats op zater- het gemeente-per- iterdag zal hiervoor sing gezocht worden. ;HU): Over verhar- Afschaffing van „Amerongs kwartiertje" In de vergadering van Amcrongens raad deelde de loco-burgemeester mede dat de brandweer en politie zeer veel werk hadden verzet in verband met de brandstich ting in café d'Oranjeboom. Spreker noemde dit wel een zeer ernstig misdrijf, en deelde tevens mede dat zowel de brandstichter K. uit Bunschoten als de eigenaar beide hadden bekend. Veel lof had hy voor de prima samenwerking van de politie met de diverse autoriteiten en zeer veel goede woorden had h(j ook voor de Ame- rongse Vrijwillige Brandweer, door wiens doortastend en snel ingrijpen, een ware ramp wat betreft de belendende percelen was voorkomen. Hy wilde het echter voor de brandweer, die werkt op geheel vrywillige basis, alleen by woorden niet laten, maar stelde de raad voor een bedrag van 150,voor de brandweer uit te trekken, ter vrye besteding. De lederen muilkorf toegestaan Met onmiddellijke ingang is een aan vulling op de ministeriële beschikking van 1922 van kracht geworden, inzake het wegens hondsdolheid voorgeschre ven model van de muilkorf voor hon den. Dit houdt verband met het in Amsterdam van kracht zijnde muil- korfgebod. Naast het gebruik van de stalen muil korf is hei thans ook toegestaan een leren muilkorf te gebruiken, die zo danig is aangebracht, dat verwijdering zonder toedoen van de mens niet moge lijk is en die zodanig is ingericht, dat de hond geen mens of dier kan bijten. De afgesloten ruimte binnen de korf dient een geringe opening van de on derkaak toe te laten en binnen de korf dienen geen scherpe delen aanwezig te zijn. De Veeartsenij kundige Dienst geeft enkele aanwijzingen, waardoor het aan tal hondenbeten sterk verminderd zou kunnen worden Speel geen balspel met een hond Rijdt niet per fiets naast een opge wonden hond. Ren niet met een hond, wanneer hem dit teveel opwindt. Maak een hond niet plotseling wakker. Pas op de moeder als u jonge hond jes oppakt en wees voorzichtig met zieke dieren. Leer kinderen goed met dieren om gaan en honden niet misbruiken of plagen. Haal een hond niet aan en laat hem niet schrikken terwijl hij wordt ge voederd en haal geen voedsel bij hem weg. Vermijdt het in een hondengevecht tussenbeidé te komen. Kom met uw gezicht niet te dicht bij een hond of kat teneinde won den aan het gelaat te voorkomen. Trek niet met uw honden buiten de stad om ze daar uit te laten. Zeer verwerpelijk is, dat sommige men sen, zoals gebleken is, met hun hond .buiten de stad gaan en ze daar laten zwerven. Verder deelde de loco-burgemeester me de dat nog dit jaar met de bouw van de 8 woningwetwoningen zou worden be gonnen. De notulen en de ingekomen stukken werden allen zonder meer aange nomen. Ook met het aangaan van een geldlening bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten groot 250.000,— kon de ge hele raad instemmen. Eervol ontslag voor K. de Bonte Aan de heer K. de Bonte, welke we gens het bereiken van een hoog gevor derde leeftijd niet meer beschikbaar kon stellen als wet houder, werd op verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van de Burger lijke stand. In zijn plaats werd na enige discus sie benoemd met een ruime meer derheid van stemmen de heer G. J. v. Barne- veld. Bij de benoe ming van een vertegenwoordi ger der gemeen te bij de kringscommissie vleeskeurings dienst was de heer J. Tenge het niet erg eens en vroeg om de tekst van het regle ment, welke enige tijd later werd gebracht en er op nageslagen. Uiteindelijk werd aldus volgens voorstel van college de burgemeester en diens directe plaatsver vanger hiervoor aangewezen. Woningadviescommissie Voorgesteld werd aan de raad om als nieuwe leden voor deze commissie te kie zen de heren v. Eist en v. Oeveren. Hiermede waren de heren Blankestein (Gem. Bel.) en Buis (PvdA) het niet eens. De heer Blankestein betreurde het dat geen lid of bestuurslid van de vakver eniging was gekozen, de grootste vakver eniging het NVV was uitgesloten. De heer Buis bracht naar voren, dat zijn fractie 2 andere kandidaten op het ook had ge had. Spreker vand deze gang van zaken zeer ontoepasselijk en zou hiermede niet akkoord gaan. G. J. v. Barneveld nieuwe ambtenaar burgerlyke stand Voorzitter antwoordde hierop dat het college een en ander in overleg had ge daan met de fractievoorzitter van de PvdA. Verder prees hij Amerongen geluk kig dat men deze zo voortreffelijke ge schikte personen hiervoor had bereidge- vonden. De heer Hasselaar (CHU) zag de zaak nog al erg eenvoudig, zijn stand punt was stem vóór of tegen of stem een ander. De heer Buis stelt voor de kandidaten P. v. Walsum en W. v. d. Kolk. Op voor stel van de voorzitter werd eerst over de nog 3 zittende leden gestemd. Deze wer den allen herbenoemd. Voor de heer C. Hommel werd gekozen de heer v. Oeveren. Voor de heer R. v. Mourik werd benoemd de heer W. v. Eist. Als plaatsvervangende leden werden be noemd de heren C. Brinkman en B. v. Esveld. Een verlening van een gemeentelijke garantie i.z. het bouwen van een woon huis door de N.V. Bouwfonds Nederland se Gemeenten voor de heer C. A. Delf- gou aan de Koenestraat werd zonder stemming goedgekeurd. Subsidie U.S.O. De aanvraag voor subsidie voor het Utrechts Stedeiyk Orkest ten bedrage van 470,welke op 8 maart 1962 werd geweigerd, werd nu voor de tweede maal ingediend. De heer v. d. Dikkenberg (SGP) vond dat men ieder dubbeltje eerst maar eens goed moet omkeren voor men het uit geeft. Vele boeren aldus spreker werken met verlies, maar toch moetert zij hun belasting betalen, daarom zeer voorzich tig zijn met uitgeven. Spreker deelde het standpunt: „wie muziek wil maken moet dat ook zelf maar betalen". In zijn antwoord zei voorzitter dat hier veel goeds inzat, doch vond hij dat dit niet geheel opgaat. „Het gaat hier om een kunst zo mooi en voor een ieder, dat ik het jammer zou vinden, wanneer dit orkest niet zou kunnen voortbestaan." ding wegen en riolering in Overberg zegt voorzitter dat de riolering wel te duur zal worden, daar het hier erg laag is. De vraag over wegen zal nader worden be zien, op de volgende vergadering. Later beginnen Verder zou de hédr Tenge (VVD) graag de raad wat later laten beginnen. Hij vindt het aanvangsuur vrij vroeg voor degenen die buiten de gemeente werk zaam zijn. BURGEMEESTER EN MEVR. HOSANG 25 JAAR IN DE ECHT VERENIGD Vrijdag hebben burg. en mevr. Hosang hun 25-jarige echtvereniging gevierd. geen ruchtbaarheid werd het voltallige itgenodigd. Hieraan heeft m willen geven. We gemeente-personee GLASBLAZ Vrijdagmiddag h de School met de leerzame middag gaf op amusante in glasblazen. Vel er gemaakt o.m. vazen. Na schoolt staat gesteld de v Hiervan werd druk OP SCHOOL n de leerlingen van bel een gezellige en ëhad. Een glasblazer ze een demonstratie voorwerpen werden illende vogels en 1 werd de jeugd in rwerpen te kopen, gebruik gemaakt. C Brinkman gezicht laten zien Voorzitter antwoordt hierop dat hy zich hiermede kan verenigen, maar dan moet het bekende Amerongse kwartiertje vervallen. De heer Blankestein (Gem. Bel.) klaagt over de vele onbetaalde rèkeningen bij de waterleiding en vreest dat de maat schappij hier een strop' krijgt. Dan zijn er nog steeds volgens spreker panden die niet aangesloten zijn op de riolering, ter wijl dan degeen die wel aangesloten zijn met de rommel van de niet aangeslote nen voor hun deur zitt. De heer Tenge heeft een soortegelijk geval en zou gaar ne gaan verplichten. De heer Brinkman gaat accoord met latere aanvangs- duur van de raad, maar wil dan toch wel graag om tien uur eindigen. Ver der wilde de heer Brinkman (CHU) de stoelen graag zo verzetten, dat een ieder met gezicht naar het publiek kijkt De heer v. d. Dikkenberg vraagt naar de reeds toe gewezen lichtpun ten in Overberg. De heer v. d. Veer in formeert naar de mogelijkheid van de plaatsing van een te lefooncel in het dorp. De heer K. G. v. Tiel (voorzitter( doet daarop het voorstel, om de vragen voor de rondvraag 24 uur van te voren schriftelijk in te dienen, dit om tijd te sparen. Hasselaar is hier niet op tegen, mits de mogelijkheid tot discus sie open blijft. Blankestein is bang dat het dan een slotzaak wordt. De heer Ten ge wil wel als dit door gaat, een aanvul ling in het reglement. Unitas koos nieuwe voorzitter (Vervolg van pag. 1) MOEILIJK Deze richtte allereerst het woord tot de afgetreden voorzitter. Hij bracht hem dank voor alles wat hij in het belang van „Unitas" en in het bijzonder ten dienste van de plaatselijke afdeling heeft gedaan. De heer Bruijs betreurde het, dat de gezondheidstoestand van de heer van Hal aanleiding moest zijn voor dit aftreden, hij vertrouwde echter, dat waar mogelijk het bestuur op hem zal kunnen blijven rkenen. Namens de afdeling overhandigde hij de heer van Hal een boekenbon. De heer Bruijs zei het moeilijk te vin den na een tweetal voortreffelijke voor gangers wijlen de heer v d. Weerd en de heer van Hal deze functie nu te moeten vervullen. Het is voor hem per soonlijk een moeilijke beslissing geweest om dit te aanvaarden, maar hij ver trouwde er op. dat het hem in samenwer king met het bestuur en de leden moge lijk zal zijn deze functie zo goed moge lijk te vervullen. Bovenal echter stelt hij zijn vertrouwen op God, van Wiens ze gen alles zal moeten afhangen. Hij hoopte dat het hem gegeven mag worden in de voor hem liggende periode op goede wij ze leiding te kunnen geven aan de plaat selijke afdeling van „Unitas". ONTSLAGRECHT De besprekingen op deze ledenvergade ring speelde zich verder af rond de kwes- Op last van de Officier van Justitie te Utrecht is de 56-jarige Scher- penzeelse arts J. H. R. en zijn vriendin, een vrouw uit Leersum, ge arresteerd, verdacht van het illegaal verstrekken van verdovende middelen. Direkt na deze arrestatie heeft de Inspecteur voor de Volks gezondheid de apotheek van dr. R. geïnventariseerd en is dr. Van Vulpen verzocht de praktijk van dr. R. over te nenien. Volgens berichten wordt de artsbestelde en het aantal werkelijke pa ttevens wethouder van de PvdA en j tiënten voor wie hij deze morfine nodig vader van 5 kinderen) ervan verdacht i zou kunnen hebben, zijn vrouw, zijn vriendin en andere vrouwelijke inwoners van Scherpenzeel en omgeving morfine zonder medisch doel te hebben verstrekt. Waarschijnlijk om de arrestatie zo geruisloos mogelijk te doen verlopen kreeg de Rijkspolitie Leersum opdracht dr. R. te arresteren toen hij op bezoek was bij zijn vriendin in Leersum. Later is ook deze vrouw in arrest genomen. Aanleiding tot deze arrestatie is het feit dat de Dienst Verdovende Mid delen tot de ontdekking kwam. dat er een wanverhouding bestond tussen de hoeveelheid ampullen morfine die dr. R. tie van het ontslagrecht. Men is algemeen van gevoelen, dat in een groot aantal ge vallen van een onjuiste toepassing van dit ontslagrecht sprake is. Hoewel dit veelal moeilijk valt te bewijzen, is men van mening dat getracht wordt via mon delinge afspraken de werknemers de mo gelijkheid van te ontnemen. Een volgend punt van diskussie was de verdere verkorting van de arbeidstijd. Districtsbestuurder Ester merkte hierom trent op, dat het voorstel in deze rich- ing van de vakbonden gezien moet wor den als een voorstel op lange termijn. De bedoeling van dit voorstel is om samen met de werkgevers het gesprek te openen over de mogelijkheden in de toekomst deze verkorting te reali seren. De heer Ester merkte op. dat het eco nomisch niet verantwoord zou zijn van daag reeds te besluiten tot een verdere verkorting van de arbeidstijd, nog afge zien van de vraag of de mogelijkheid hieroe aanwezig mag worden geacht ge zien het grote tekort aan werknemers. In aansluiting hierop wordt nog gespro ken over de verwachtingen voor het jaar 1963. De heer Ester deelde mede, dat hier van nog niet veel gezegd kan worden, daar nog niet duidelijk is wat er op het loonpolitieke front zal gaan gebeuren. Er is echter reden om aan te nemen, dat men de verwachtingen niet al te hoog moet stllen. Waar nog bij komt, dat er z.i. aan leiding bestaat allereerst aandacht te schenken aan de positie van de sociaal zwakkeren in onze samenleving. Het is volgens de heer Ester een eerste eis van naastenliefde voor de moeilijkheden die er in dit opzicht bestaan op snelle wijze doeltreffende maatregelen te treffen. Na deze levendige gedachtenwisseling werd deze vergadering door de voorzitter gesloten, nadat de heer Ester in dankzeg ging was voorgegaan. Dr. J. H. R. uit Scherpenzeel (Vervolg van pag. 1) VERGISSING Het is een vergissing te menen, dat de politieke instellingen en de democra tische regeringsvormen in de jonge on afhankelijke landen precies dezelfde zouden moeten zijn als in de westerse landen en dat er in een democratische staat noodzakelijkerwijze twee of meer grote partijen zouden moeten zijn om elkander de gunsten van de kiezers te betwisten. Democratie, zo heeft waar nemend secretaris-generaal Oe Thant onlangs in Londen gezegd, vereist niet noodzakelijk het bestaan van een ge organiseerde oppositie, doch slechts de vrijheid om eventueel oppositie te voe ren. Voor vele jonge onafhankelijke staten lijkt het trouwens hoogst onwaarschijn lijk, dat er in de min of meer nabije toekomst een twee- of meer-partijen- stelsel zal ontstaan, zo voegde Oe Thant hieraan toe. De huidige regeringen in deze landen zijn ontstaan uit de strijd om de vrijheid en zij worden gedragen door het nationalisme. Zij zullen daar om nauwelijks worden aangevallen van binnen uit, terwijl elke aanval van bui ten hun positie en hun invloed slechts zou versterken. Men zal daarom, juist in het belang van de democratie, ook aan de jonge volkeren de tijd en de kans moeten geven om een eigen be stuursvorm te ontwikkelen, die het meest met het belang van hun land overeenkomt. De Verenigde Naties kun nen daarin een waardevolle begeleiden de rol spelen. Zo maakt u zelf alle willen lager! FRANKFORTER blik 6 stuks Bij elk pakje MacQueen Thee een doosje a 150 gram CHOCOLADE/MOKKA van ,S9"voor ZUINIGE Vergelijkbare winkelwaarde 89.- Bestelnummer 635 met amandelen met balletjes literblik Dy HET DROOGKAP Vergelijkbare winkelwaarde 69.« Bestelnummer 645 KWALITEITSGARANTIE Wanneer u enig AH- artikcl niet élke cent waard acht die er voor- hebt betaald, dan wordt u door Albert Heijn het volle bedrag ver goed. Prompt... zonder enige bedenking. Albert Heijn

De Vallei | 1962 | | pagina 2