Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Gemengde (boeren)bedrijven in nood De Wereld van WEEK-tot-WEEK Situatie ook in zuid-oost-Utrecht niet bepaald rooskleurig Gerestaureerde Oude Kerk in gebruik genomen Agenda Wist u BEL 3.6.3.6. 3.6.3.6. WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Inenting van honden Niet zo groot Nieuw restaurant in Schrijvers wijk ws ELST AMERONGEN ACHTERBERG EDERVEEN RENSWOUDE 36e JAARGANG VRIJDAG 2 NOVEMBER 1962 Nr. 87 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Gift van M.A.C. aan „De Hoogstraat" WAARDE 5, 1 QW 022850 GROTE DANK OVERDRACHT TOESPRAKEN NIEUWE OPZET VAN VOLKSKERSTZANG Chr. Besturenbond een feit HOQFDSTP. 91 VEENENDAAL Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,—, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Via de radio, t.v. en dagbladen heeft men dezer dagen kunnen vernemen, dat de zogenaamde ge mengde bedrijven in de landbouw er niet best voor staan. De CBTB was een van de eersten die er bij de regering op aandrong op zeer korte termijn fi nanciële hulp te bieden, hetgeen inmiddels admi nistratief al aan de gang is. Ook in onze omgeving zijn tal van gemengde bedrijven d.w.z. dat een boerderij in zo'n geval verschillende bronnen van inkomsten heeft voor wie deze financiële hulp onontbeerlijk zal zijn, wil men tenminste het be drijf op economische wijze voortzetten. Volgens een betrouwbare schatting bevinden zich in zuid- oost- utrecht een kleine duizend gemengde bedrij ven, waarvan de meesten binnenkort zullen kun nen profiteren van het door de regering in gestelde „Ontwikkelings- en Saneringfonds voor de Land bouw". Hoe dat precies in zijn werk zal gaan, kan op dit moment nog niet gezegd worden. Zeer waar schijnlijk zullen de kredieten en voorschotten die de boeren kunnen krijgen, via de boerenleenban ken lopen. Om een indruk te krijgen van de al gemene situatie op de gemengde- bedrijven in plaatsen zoals Achterberg, Rhenen, Eist, Veenendaal, Amerongen enz., hebben wij de 2e voorzitter van de Provinciale CBTB, de heer Griffioen naar zijn oordeel gevraagd. Naar zijn mening verkeert men in zuid-oost-Utrecht ten opzichte van de gemengde bedrijven op de Veluwe, in een nog vrij redelijke situatie. „Wij verkeren in de gelukkige om standigheid dat wij hier een be hoorlijke melkvee-produktie heb ben, zodat over het algemeen de nood niet zo groot is als op de Veluwe." HET WAAROM Het antwoord op de vraag Waarom de boeren in zo'n netelige positie zijn ge raakt, is niet een-twee-drie te geven. Om te beginnen is de beloning van de landarbeider nu nóg 16 °/o lager dan van de andere produktie-sectoren. Wil een boer, qua inkomsten, gelijk staan aan eén werknemer in de indu strie, dan moet hij als zelfstandige on dernemer een bruto-inkomen hebben van minstens 7000,per jaar. De boer kent namelijk geen kinderbijslag, heeft geen sociale voorzieningen en is ver stoken van een pensioenregeling. Omdat hij ondernemer is, zou hij ook De bouwonderneming Fennis uit Bussum heeft bij het gemeen tebestuur een aanvraag ingediend om vergunning voor de bouw van 24 etagewoningen, 14 eenpersoons woningen, 1 restaurant en 11 au to-boxen in de vrije sector in de Schrijverswijk. Bij nadere informatie deelde men ons mee dat de 24 etagewoningen en 14 een- persoonswoningen flatgebouwen zijn, waarvan de onderste woonlaag bestemd is voor vrijgezellen-woningen en de drie andere woonlagen normale etagewonin gen. De autoboxen worden achter de flat-complexen gebouwd. Daarbij is een groot restaurant gepland. Aangezien dit bouwplan niet in over eenstemming is met het ter plaatse gel dende uitbreidingsplan, kan men tegen het eventueel verlenen van de vergun ning schriftelijke bezwaren bij het col lege indienen. Uit haar batig motorcross-saldo heeft de motorclub .Veenendaal" evenals an dere jaren, ook nu weer een grote gift gedaan. Ditmaal is een geldsbedrag geschonken aan het revalidatiecentrum „De Hoog straat" in Leersum waar lichamelijk ge handicapten verblijven die, voor zover mogelijk, arbeidsgeschikt gemaakt wor den. Het revalidatiecentrum heeft name lijk een fonds „Herwonnen werkkrach ten." ONTWIKKELINGSAVOND Op 5 november a.s. organiseert de NVV Bestuurdersbond afd. Veenendaal een ontwikkelingsavond voor haar leden. De heer W. Briggeman, bondsbestuurder van de N.B.V. zal dan komen spreken over .Nieuwe loonpolitieke maatstaven." De avond wordt gehouden in hotel De Korenbeurs. Na de inleiding bestaat er gelegenheid tot vragen stellen. Van de ztfde van de politie wordt dringend verzocht het juiste tele foonnummer te draaien wanneer men het politiebureau belt. Dit is: Alleen by alarm (brand e.d.) bruike men nummer: 2.2.2.2. ge- nog rond 1000,rente van zijn kapi taal mogen bijtellen, zodat zijn mini male inkomen op rond 8000,per jaar zou moeten komen. Als men nu weet dat het gemid- nood bij de gemengde bedrijven deld inkomen door het Landbouw kundig Economisch Instituut, be rekend is op ruim 4000 gulden, ter wijl dit in werkelijkheid nog lager ligt, dan behoeft het geen betoog, dat de boeren, vooral op de Veluwe, onder grote schulden gebukt gaan. PRIJZEN Het zou op deze plaats te ver voeren alle oorzaken op te sommen, dat de in komsten van de boer steeds lager wor den. Een eenvoudig voorbeeld: én door de aanloop-periode van de E.E.G. én door de herziene regeling van het kippen- houden. ontvangen de boeren al lange tijd niet meer dan 8 tot 10 cent voor één ei. De kostprijs, zonder enige winst dus, van één ei voor de boer is echter 12 ct., zodat er steeds weer geld bij gaat. Het zelfde doet zich voor bij de prijs van slachthennen. STEUN De regering heeft nu een fonds ge sticht met 50 miljoen gulden, waarvan ongeveer de helft bestemd is voor het verstrekken van kredieten en voor schotten. Let weler worden dus geen toe slagen gegeven. De boeren die nu geld krijgen, zullen dat later moe ten terugbetalen. Uit dit fonds zullen ook premies wor den gegeven om te bevorderen datniet- levensvatbare bedrijven hun werk zaamheden zullen staken. M.a.w. boe ren die, gezien de omstandigheden, vrijwillig met boeren willen ophouden, worden'hiervoor door middel van pre mies, aangemoedigd. OLIEBOLLEN-AKTIE VAN PADVINDSTERS De Veenendaalse padvindsters en ka bouters gaan morgen (zaterdag) hun tra ditionele oliebollen-aktie houden. Naast de huis-aan-huis verkoop door de pad vindsters en kabouters zelf, zal men ook weer op de markt deze delicatesse aan de man proberen te brengen. De op brengst is bestemd voor de herstelwerk zaamheden aan het clubhuis. Vorig jaar hebben de padvindsters in één dag kans gezien 8600 oliebollen te verkopen. Veenendaal «èv—, De Valleiriks is vorige week uil- gegeven bij: Bloemisterij Van Laar, Rijksstraat weg, Eist (U.). en niet gevonden. Zoals gebruike lijk wordt de tegenwaarde 27,50 overgemaakt aan een liefdadige in stelling. in dit geval aan de Ger. Jeugd Vereniging te Amerongen, die bezig is met de actie „Heb het hart eens!", waarvan de opbrengst bestemd is voor het Jeugdwerk in Afrika. De nieuw uit te geven riks met een waarde van VIJF GULDEN is ge nummerd met: By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag wordt de premie a contant uitbetaald. Meer dan vijftig aanmeldingen waren vanmorgen op het politie bureau binnen op het dringend verzoek van de plaatselijke Die renbescherming om honden col lectief te laten inenten. Zoals bekend vindt deze inenting vol gende week maandag- en dinsdagavond plaats ten huize van dierenarts Hoo- genboom aan de Populierenlaan tegen een tarief van 10,Men dient zich vooraf op te geven bij de politie. De inschrijftermijn is inmiddels verlengd tot morgenavond (zaterdag). „VERLOF B" WAS ZOEK Verschillende deelnemers aan een pu- zelrit hebben eergisteren geruime tijd bij het Luxor Theater lopen zoeken naar een bord „Verlof B" dat op hun route beschrijving stond aangegeven. De be heerder van het theater was het 's mor gens opgevallen dat het bekende bordje compleet van de muur was gerukt en in het grind iag. Zonder van dit alles te weten zette hij het weg met de bedoe ling het later weer aan de muur te be vestigen. Toen hij echter talrijke auto mobilisten het theater zag „bekijken" en eens verder informeerde, bleek „Verlof B" een heel belangrijk oriëntatie-punt te zijn. Vermoedelijk heeft iemand de puz zelaars een hak willen zetten en het bordje 's nachts van de muur gehaald. Ds. Vroegindeweij: „Alleen Gode zij de eer!" Onder overweldigende belangstelling in de kerk bevonden zich naar schat ting een kleine tweeduizend mensen is gisteravond tijdens een speciale dienst de gerestaureerde Oude Kerk op de Markt in gebruik genomen. De kerk was letterlijk tot in alle uithoeken met mensen gevuld en zelfs moesten velen nog ge noegen nemen met een plaats in het naburige Eltheto waar twee grote luidspre kers stonden opgesteld. In de aanvang van de dienst vonden de verschillende toespraken plaats, terwijl later op de avond een toepasselijke prediking werd ge houden door ds. A. Wisgerhof. Precies een uur voor de aanvang van de dienst begonnen de klokken van de Oude Kerk te luiden en begonnen ook de eerste genodigden hun plaatsen al in te nemen. Organist was deze avond Willem Hülsmann uit Amersfoort, die tijdens de restauratie van het orgel als adviseur opgetreden is. Tot de genodigden behoorden o.m. vertegenwoordigers van Gedeputeerde Staten, burgemeester en wethouders alsmede de gemeente-secretaris van Veenendaal, afgevaardigden van ver schillende kerkelijke vergaderingen, predikanten en tal van andere burger lijke en kerkelijke autoriteiten. Na Schriftlezing 2 Kon. 6 17-21 en gebed, hield de voorzitter van de Res tauratiecommissie, ds. A. Vroeginde- wey, een toespraak. „Ik \yil allereerst dank brengen aan de Heere, onze God, dat Hij ons de kracht en de genade heeft willen geven om dit werk te vol brengen", zo zei de predikant. Vervolgens sprak hij woorden van dank tot de herv. gemeente van Vee nendaal. „U heeft ontzaglijk veel geof ferd en met enorm veel liefde voor de Oude Kerk gegeven. Hartelijk dank hiervoor!" Ook de officiële instanties, rijk, pro vincie en gemeente, wilde de voorzitter in zijn dank betrekken. ,.Het heeft ons goed gedaan dat de officiële instanties met zoveel liefde in het hart voor onze oude kerk hebben willen bijdragen". Ds. Vroegindewey liét alle medewer kers aan de restauratie in het kort de revue passeren en bedankte hen allen voor hun werk. Tot slot van zijn toe spraak zei de voorzitter: „De restaura tie-commissie is nu aan het einde van haar werk gekomen. Ik ben blij dat ik met deze mannen dit werk heb mogen verrichten". De overhandiging van een grote sleu tel was het symbolisch gebaar dat de rest.-commissie het kerkgebouw over droeg aan de kerkeraad. De president-kerkvoogd, de heer D. H. Hootsen, richtte zich eveneens tot de gehele herv. gemeente. „Door uw spontane offerande hebt u ons in staat gesteld dit vele en moeilijke werk met lust en liefde te doen. Tot ds. Vroegindewey zei hij: „XJ zijn wij zeer veel dank verschul digd. U bent de motor geweest die ons steeds over vele moeilijkheden heeft heengetrokken. Niets was u teveel en wij zullen dai nooit ver geten." Ds. Vroegindewey, nu in zijn functie van Preases van de Centrale Kerke raad, aanvaardde op symbolische wijze het kerkgebouw met de wens uit te spreken, dat zolang deze aarde bestaat, ook in dit gebouw de bediening van Gods Woord zal plaats hebben. Na deze plechtigheid werd nog het woord gevoerd door verschillende spre kers, o.w. oud-burgemeester A. Bak ker namens G.S. en de burgemeester van Veenendaal, Mr. Dr. J. Hazenberg. De accessor van de prov. Kerkverga dering, ds. J. Vermaas uit Maarssen merkte in zijn toespraak o.m. op: „Het geen hier gebeurd is - wat staat daar een geloof en liefde achter". Ds. J. Vermaas uit Huizen overhan digde ruim f 1500,voer het meubilair in de consistorie, terwijl ouderling H. v. d. Ham, sprekend namens de Herv. jeugdraad een cheque overhandigde van bijna 3100.voor de verlichting. Deze zei o.m. nog: „Men zegt wel eens iets van de jongeren, maar ik zeg u het is een prachtjeugd, waar vele ouderen nog een voorbeeld aan kun nen nemen!" Het sluitstuk van de plechtige inge bruikname bestond uit een predikatie door ds. A. Wisgerhof over Psalm 84 2. Bij de uitgang werd een kollekte ge houden voor de restauratie van de Oude Kerk. Een deel van het interieur van de Oude Kerk na de restauratie. De Volkskerstzang in Veenendaal - in garage De Haas op woensdag 19 decem ber - zal dit jaar qua programma gewy- zigd worden. Het lezen van het Kerstevangelie dat voorheen door één persoon geschiedde, zal nu verricht worden door een vijftal ingezetenen van verschillende beroepen. Men denkt hiervoor o.a. aan te zoeken een huisvrouw, scholier, postbode en een wijkverpleegster. Bovendien ligt het in de bedoeling een volkomen nieuw kerst lied te gaan introduceren. Naast de medewerking van de plaatse lijke koren, zal ook de DS-Harmonie aan wezig zijn. Het comité, onder voorzitterschap van de heer Slijderink, spreekt bij deze haar dank uit voor de giften, welke zij ver leden jaar mocht ontvangen ter bestrij ding van het tekort. „Mede hierdoor heb ben wij ook dit jaar besloten tot het or ganiseren van de Volkskerstzang, omdat wij ons geruggesteund weten door de sympathie van vele inwoners van Vee nendaal en omstreken", aldus een ver klaring van het Comité. LAATSTE COMPETITIE-RIT Zaterdag 10 november a.s. wordt de laatste competitie-rit in dit seizoen van de MAC Veenendaal verreden. Voor de B-rijders vormt dit echter geen beletsel omdat voor hen een aparte route is uit geschreven, terwijl ook speciale prijzen beschikbaar zijn gesteld. De start is zo als gewoonlijk bij hotel La Montagne. JUBILEUM-TENTOONSTELLING VAN „DE LUCHTREIZIGER" Zoals reeds eerder medegedeeld orga niseert de E.V.P.V. „De Luchtreiziger" ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan een jubileum-tentoonstelling in de Eierhal aan de Achterkerkstraat. Voor deze tentoonstelling die op 30 november en 1 december a.s. wordt gehouden, wordt door veel liefhebbers blijk van medeleven getoond. Van vele vooraanstaande duiven- liefhebbers ontving men een duif, een bon voor een duif of eieren broed 1963, hetgeen allemaal zal worden verkocht. Onder deze schenkingen, afkomstig uit allerlei plaatsen in ons land, bevindt zich ook een oude duif van Z.K.H. Prins Bernhard. Bij het secretariaat van de vereniging zijn nog steeds inschrijffor mulieren verkrijgbaar. ONTSPANNINGSAVOND BEJAARDEN De stichting O.C.B. heeft voor vrij dagavond 9november a.s. weer een ohtspaiiniiigsavunu voor de Veenen daalse bejaarden op haar programma staan. Dan hoopt de heer Kroes een aantal prachtige kleurenfilms te ver tonen, n.l. het 25-jarig huwelijksfeest van Koningin Juliana en Prins Bern hard; Zwitserland als vakantieland en het schoonrijden van Sjoukje Dijkstra. Het muzikale gedeelte van deze avond wordt verzorgd door de Chr. Techn. School. De avond wordt weer gehouden in gebouw „Eltheto". Verder zullen er weer bussen rijden op de bekende tij den vanaf de vastgestelde plaatsen. Het belooft een mooie avond te wor den en het bestuur rekent weer op een grote belangstelling van de zijde der bejaarden. VEENENDAAL Zaterdag: Bijeenkomst Wandelfederatie in Trefpunt, 2 uur. Maandag: Ontwikkelingsavond van N.V.V. Bestuurdersbond in Korenbeurs, 7.30 uur. AMERONGEN Vrijdag: Lezing in hotel Buitenlust van 't Nut, 7.30 uur. RENSWOUDE Zaterdag: Uitvoering „Ons Genoegen" in Rehoboth, 7 uur. Maandag: Lezing over Pinkstergemeenten in Rehoboth, 8 uur. ELST Zaterdag: Film van reis bejaarden in zaal Van Leth, 7.30 uur. E.H.B.O.-wedstrijd in Jeugdher berg, 2.30 uur. ACHTERBERG Dinsdag: Lezing PJGU in o.l. school, 7.30 uur. NA 30 JAAR. Een architect in Frankrijk blijft gedurende dertig jaren na het gereed komen van een bouwwerk verantwoording dragen. Dat is gebleken te Grenoble, waar een architect in kort geding voor de rechtbank werd ge daagd omdat het plafond van een bioscoop naar beneden dreigde te storten zodat de exploitant de zaal niet meer durfde gebruiken.Hij vond dat de oorzaak lag in de slech te constructie en meende daar de architect voor aansprake lijk te mogen stellen. De rech ter bleek het met hem eens, zodat de architect voor de kosten van het herstel zal moeten opdraaien. Tijdens de ze rechtszitting werd duidelijk de architect blijft aansprake lijk voor de deugdelijkheid van het bouwwerk gedurende 10 jaar tegenover de eigenaar van het gebouw en gedurende dertig jaar op grond van het artikel „Ieder is verantwoor- delijk voor schade aan ande ren toegebracht, zelfs als het het gevolg is van onachtzaam heid." NOZEMS. De Italiaanse filmregisseur Paolo Cavara wil leven, denken en doen van de „nozems" over de hele wereld verfilmen. Hij maakt daartoe een reis om de wereld om in vele hoofdsteden zijn licht onder deze jongelui, in elk land anders geheten (ted dy boys, ragazzi, vitelloni, teen-agers, stiliaguine, Halb- starken, enz.), op te steken. Ook in Moskou, waar de dich ter Evtouchenko hem in con tact zal brengen met de Rus sische jonge generatie, die volgens deze dichter „dol is op jazz, en zich te buiten gaat aan drank en gedichten". Kortom, zegt Cavara, ik wil de Europese jeugd van 16-25 jaar leren begrijpen. Zijn film zal heten Het jonge Europa". NEEN. Moira Lister, echt genote van de importeur van champagne in Engeland en cabaretière, mag tot haar gro te woede en teleurstelling niet de rol van Jackie Kennedy, echtgenote van de Ameri kaanse president spelen in een revue die vanaf maandag in Londen wordt opgevoerd. Na mens de lord chamberlain, hoofd van het protocol van de koningin van Engeland, heeft de directeur van de revue het volgende bericht ontvangen „Voer rustig uw revue op, maar laat de sketch over het Witte Huis vervallen." GEEST. Als de boze geest die in het Louvre te Parijs een aantal kostbare schilderyen had beschadigd zag men een van de nachtwakers aan. Dit blijkt achteraf een verkeerde verdenking, want de man heeft bij hoog en laag volge houden dat hij het niet gedaan kan hebben omdat hij voor geen geld 's nachts alleen de lugubere zalen binnen gaat uit angst voor de geesten die er moeten huizen. CAROLINE. Veel succes hebben in Parijs enige grote warenhuizen met de verkoop van een pop, die ze Babbeltje hebben gedoopt. Het is een sprekende pop, die tien zinnen kan zeggen en wel de volgen de: „Ik kan praten, ik heet Carroline, ik ben erg aardig, ik ben erg verstandig, neem mij in je armen, ik heb hon ger, geef me een bonbon, ik wil wat melk drinken, leg me in m'n bedje, ik doe m'n ogen dicht, omarm me, ik heb erg veel slaap". PERSONENAUTO GLEED ONDER VRACHTWAGEN Dat de wegen omstreeks deze tijd van het jaar glad kunnen zijn ondervond af gelopen woensdagavond een Hilversumse automobilist, toen hij af moest remmen voor een bij garage Hout stilstaande vrachtauto. Zijn auto raakte in een slip en gleed onder de vrachtwagen, waar door de personenauto behoorlijk bescha digd werd. „HEB HET HART EENS" Ter ondersteuning van de landelijke actie ,Heb het hart eens" heeft de Ger. Jeugd vereniging „De vijfde vocaal" een soort baby-sit centrale in het leven ge roepen. De jongelui rekenen tot 11 uur 's avonds 2,50, terwijl de tarieven na 11 uur verhoogd worden. Woensdagavond vond in hotel „King Wil liam" te Leersum de oprichtingsvergade ring plaats van een besturenbond voor Amerongen-Leersum. Voor deze verga dering was van de zyde van de ver schillende organisaties een goede be langstelling. Uiteindelijk kon een bestuur worden samengesteld, waarmee de op richting een feit was. Na de opening welke door de heer C. d. Pous, hoofdbestuurslid, werd verricht, gaf de heer De Pous een duidelijke uit eenzetting over het doel en wezen van een Christelijke Besturenbond. Hierover werden nog enkele vragen gesteld, die door de heer De Pous beantwoord wer den. Na de bestuursverkiezing kwam het volgende bestuur uit de bus: Voor de afdeling: C.M.B., de heren J. C. v. Lent, penningmeester en J. v. Esse; N.C.A.B., de heer G. J. v. Barneveld; N.C.B.O., de heer H. T. Troost, voorzit ter; N.C.B., de heer J. v. Holland, secre taris. Hierna prees de heer De Pous de af deling met dit bestuur en wenste de af deling een zeer lang en voorspoedig be staan toe, waarna hij de leiding der ver gadering overdroeg aan de nieuw be noemde voorzitter, welke om vertrouwen en bijstand vroeg van de 'verdere be stuursleden. LEZING MET FILM VOOR DE P.J.G.U. EN U.L.G. Dinsdagavond a.s. organiseert de P.J. G.U. in samenwerking met het U.L.G. een bijeenkomst in de o.l. school. Door een ingenieur van het Staatsbosbeheer zal een lezing worden gehouden over de „Populierenteelt", toegelicht met film. Belangstellenden zijn welkom. PAARD SLOEG OP HOL Op de Hoofdweg schrok maandagmid dag een paard, gespannen voor een wa gen van de heer Van H. te Ederveen, voor een passerende auto en sloeg op hol. Een zoon van de heer Van H. die het paard mende werd van de wagen geslin gerd, maar bekwam geen ernstig letsel en kwam er met een voetwond af. Arbeiders van een wegenbouwfirma, die de Hoofd weg reconstrueert, wisten het hollende paard tot stilstand te brengen. PINKSTERGEMEENTEN Over het bovenstaande onderwerp zal maandagavond 5 november a.s. ds. de Vries uit Driebergen in gebouw „Reho both" spreken, op uitnodiging van de plaatselijke jeugdvereniging „Immanuël". Er is gedurende de laatste jaren in Ne derland veel gesproken over de z.g. Pink stergemeenten. Deze gemeenten zijn ook bijzonder actief, en als zodanig ook te Renswoude werkzaam of werkzaam ge weest. Velen hebben hun voor- of tegen laten horen. Zo ook de Ned. Herv. Syno de. Gezien het belang van deze lezing, is de vergadering voor ieder toeganke lijk. dat er zaterdagavond in Rhenen de revue „O, kom er 's kijken" opge voerd zou worden? dat er vlak voor de aanvang alleen maar pruiken waren en geen cos- tuums? dat de revue toen niet doorgegaan is? dat Veenendaal dinsdagavond opge schrikt werd door een hevige onweers- klap? dat hierdoor tal van ruiten zijn ge sneuveld, waaronder grote spiegel ruiten? dat vele Scherpenzelers zich woens dagmiddag afvroegen wat er aan de hand kon zijn toen de kerkklokken begonnen te luiden? dat men vrij gauw achter de oorzaak was? dat een deskundige de bliksemafleider op de toren wilde inspecteren en bij vergissing op een verkeerde knop had gedrukt? föetzcmMihctle WEKKERS VA. FL-T'90 voor betere uurwerken Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen YVoningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1962 | | pagina 1