Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Vestiging nieuwe industrieën verloopt langzaam mm$ ©mm Voor de KANTONRECHTER Terreinen zijn er wel, maar animo is niet zo groot meer! TWEE BESTELAUTO'S MET VOLLE VAART IN BOTSING WAT DOET U IN UW VRUE TIJD? HERVORMDEN EN GEREFORMEERDEN HOEDEN GEZAMENLIJKE DANKSTOND 36e JAARGANG WOENSDAG 7 NOVEMBER 1962 Nr. 88 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel HELEMAAL OP Nieuws uit de omgeving Wachten rustig af Veel agressiever Geprofiteerd DOOR EN VOOR DE JEUGD OPROEP ELST RENSWOUDE KEUKENGEHEIMEN VAN DE CIJFERAARS Kijkkast OVERZICHTELIJK SPORTWAGEN REED ONDER VRACHTAUTO Behoefte aan meer samenwerking Radio Het boek Vroegere winkelsluiting in Amerongen Alle Amerongse winkeliers zul len met ingang van januari vol gend jaar hun zaak zaterdags om vijf uur sluiten. Wat nu weer rnïlfieCAert,Vaa(iU? !i mr-- Plfters' dachte' dat hij zover links Sereden had, MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bi) de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De vestiging van nieuwe industriën in onze omgeving verloopt in het algemeen genomen niet in dat tempo, zo als de makers van de diverse uitbreidingsplannen dat in het verleden gedacht zullen hebben. In vrijwel alle ge meenten liggen de industrieterreinen kant en klaar en is het populaire gezegd alleen maar een kwestie van wach ten op gegadigden. VEENENDAAL bijvoorbeeld ging eni ge tijd geleden zelfs nog een stapje verder en plaatste in de toekomstige industriewijk fraaie en opvallende borden met de veelzeggende reclame-boodschap VESTIG HIER UW INDUSTRIE. De borden bleven zichtbaar totdat ze door het onkruid overwoekerd werden en sinds die tijd zijn ze stilletjes verdwenen. Het aantal gegadigden echter voor deze streek is in vergelijking met voorgaande jaren aanzienlijk gekrompen. Volgens het Economisch Techno logisch Instituut voor Utrecht (ETI) is dat aan tal van factoren toe te schrijven en is het niet alleen in de pro vincie Utrecht, docht in het gehele land, een normaal verschijnsel. Omdat de meeste buitenlandse (lees: Engel se en Amerikaanse) ondernemingen zich al lang binnen het gebied van de EEG gevestigd hebben, hoeft men van die kant dus weinig „heil" meer te verwachten. Thans dient de aandacht voornamelijk gevestigd te worden op binnenlandse bedrijven die zich in deze streek willen vestigen, zoals dat momenteel in AMERONGEN het ge val is. Dat de vestiging van nieuwe indu strieën in een langzamer tempo verloopt, is dus geenszins toe te schrijven aan de activiteit van de betrokken gemeente of de kwaliteit van de industrieterreinen. Integen deel, het is een normaal landelijk verschijnsel of, zoals een woord voerder van het ETI het uitdrukte: „deze stroom begint langzaam wat te ebben!" Over AMERONGEN gesproken: op de vraag hoe het daar staat met de indus trieterreinen, reageerden de gemeente lijke autoriteiten met „we zijn er door heen!" De laatste belangrijke vestiging is een nieuwe fabriek voor huishoudelij ke apparaten, waarmee men nu al aan het bouwen is. Het wordt een fabrieks pand met een totale oppervlakte van 600 m2 waarin huishoudelijke artike len gefabriceerd zullen worden. Directeur is de heer Boers uit Doorn, die verklaarde dat bij volle bezetting ongeveer twintig man personeel te werk gesteld zal kunnen worden. De bedoeling is om half januari van het volgend jaar met de pro- duktie te beginnen. Maar hiermee is Amerongen dan ook, wat industrieterrein betreft, uitgeput. O zeker, de gemeente heeft nog tal RENKUM: De Renkumse politie heeft een woonwagenbewoner aangehouden die met een voertuig - hij zelf noem de het een jeep - over de weg reed, waarvan vrijwel niets meer deugde. Nadat proces-verbaal was opgemaakt is het vehicle aan een sloper ver kocht en vernietigd. HARSKAMP: Een bewoner van de Kraatsweg heeft een dertigtal bijzon dere aardappels geoogst. Ze waren van het ras Noordeling en wogen stuk voor stuk ruim een pond. Enkele exemplaren zijn bij een groentehan delaar te bezichtigen. DOORN; Tijdens het weekeind is er in gebroken in het Revius-Lyceum. De daders waren blijkbaar erg snoep lustig want de buit bestond voor namelijk uit chocoladerepen en koe ken. AFLOSSING VAN DE WACHT De militaire samenwerking tussen de ge allieerden uit de Tweede Wereldoorlog is ondanks alle spanning op een plaats be stendig: in Spandau, waar nog steeds drie Duitse oorlogsmisdadigers gevangen ge houden worden. Het zijn Speer, Rudolf Hess en Baldur von Schirach, die iedere maand een andere groep bewakers krij gen. Op 1 november j.l. was het weer de beurt van de Russen om de wacht van de Fransen af te lossen: op de bovenste foto zien we hoe de Russische comman dant de Britse directeur van de gevange nis begroet: op de onderste foto mar cheert een Russische afdeling soldaten de hoofdpoort van de oude gevangenis in. van prachtige gebieden waar ze graag heeft op redelijke wijze meegeprofi- industrie zou willen hebben maar.... teerd van de buitenlandse trek naar het Streekplan dat door Gedeputeerde Europa en niet te vergeten van de om- Staten is opgesteld, is het daar hele maal niet mee eens. Daarin wordt bepaald dat Amerongen alle toekomstige industrie dient af te stoten. De gemeente is er radicaal op tegen en de strijd is dan ook nog lang niet gestreden. Vanzelfsprekend liggen de situaties voor iedere gemeente anders. In tegenstelling tot hun streekgeno ten over de berg, huldigen ze volgens de gemeente in RENSWOUDE het prin cipe: „rustig afwachten!" Men beschikt in het kastelendorp over ruim 6 ha. industrieterrein, ge legen aan de Molenstraat en Oude Hol- leweg. Een jaar of wat geleden was het even spannend want toen had de Nutricia uit Zoetermeer plannen om aan de Oude Holleweg een nieuw bedrijf te stichten. De gemeente heeft alle mogelijke moeite gedaan om de Nutricia binnen haar muren te halen, doch door de ge wijzigde economische omstandigheden liet deze onderneming het plan-Rens- woude schieten en bouwde een moder ne fabriek in België. „Zouden we een gerenommeerd be drijf kunnen krijgen, dan zijn we zeker geïnteresseerd, maar we doen rustig aan", aldus de mening van het gemeen tebestuur. Het gemeentebestuur van de GREBBE- STAD is, als het gaat om het behoud en vermeerdering van industrie, veel agressiever. Het Streekplan van G.S. schrijft voor dat Rhenen in de toekomst de industrie min of meer geweerd dient te worden. Volgens het uitbreidingsplan zijn er 6 ha. gereserveerd op Remmerden en het gemeentebestuur stelt thans alle pogingen in het werk om dit plan, te gen hetgeen bepaald is in het Streek plan. te realiseren. Zo besloot de vol tallige raad onlangs tegen dit onder deel van het Streekplan bij de Kroon in beroep te gaan. Een van de argumenten die aan gevoerd wordt is, dat Rhenen in het verleden al twee industrieën naar Resteren heeft zien verhuizen, om dat er geen voldoende mogelijkhe den tot uitbreiding waren. VEENENDAAL als handels- en indu striecentrum van de Gelderse Vallei standigheid dat bedrijven in de Rand stad Holland zich daar niet naar be horen kunnen ontplooien en naar mid den-Nederland trekken. De borden, zoals in de aanhef van dit artikel omschreven, blijken, nu niet meer nodig te zijn. Evenals vorig jaar zal het Jeugd Rode Kruis Veenendaal ook nu weer een geld-inzamelingsaktie houden om namens de plaatselijke jeugd alle invalide en chronisch zieke kinderen in Veenendaal met St. Nicolaas een nuttig en passend geschenk aan te bieden. Vorig jaar, toen de aktie voor het eerst gehouden werd, bestond er zoveel animo Oma en Opa Op het Witte doek voor dat maar liefst 45 kinderen konden Voorbijgangers hebben maan dagavond omstreeks kwart over zeven op de Stationsstraat ter hoogte van perceel 52 de brom fietser H. R. (35) uit Leusden aangetroffen, die bewusteloos langs de kant van de weg lag. Het slachtoffer dat meer dan twintig uur bewusteloos is ge weest en zich derhalve niets meer kan herinneren, is hoogstwaar schijnlijk betrokken geweest bij een verkeersongeval. De politie verzoekt thans even tuele getuigen van dit ongeval, waarbij de betrokken bromfiet ser ernstig gewond werd, zich met spoed te melden bij het Bureau of telefonisch onder nummer 08385-3636. worden verrast met waardevolle geschen ken. Wat de verdeling betreft, zal ook thans de hulp ingeroepen worden van artsen, predikanten enz. In dit verband heeft het J.R.K. een In Eist wordt alweer hard gewerkt door de „Commissie Uitgaansdag Ouden van Dagen" aan het uitstapje voor de bejaarden volgend jaar zomer. Afge lopen week werden twee filmavonden gehouden in zaal Van Leth, waarvan de schrijven gericht tot de hoofden van scho- b gten bestemd zijn voor de reis. len met het verzoek niet alleen geld op I ,7, de scholen in te zamelen, doch tevens! Vertoond werd de film, opgenomen namen en adressen op te geven van in door de amateur-cineast de heer Van valide of chronisch zieke kinderen tot ?_rk' lÜde.n.s uitstapje van dit jaar. 21 jaar dien men kent en zo mogelijk van advies te dienen bij het zoeken van een passend geschenk voor deze kinderen. Velen hebben weer kunnen zien hoe opa en oma genieten op zo'n dag. Het geheel werd op leuke muzikale wijze omlijst door het bandje de Kohendabo's. Op het kruispunt Vijgendam-Polderweg zijn maandagmorgen om kwart over acht twee bestelauto's in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. De twee inzittenden van de Volkswagen-bestel waren er het slechtst aan toe: zjj moesten met diverse verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd worden. De bestuurder van de andere auto, alsmede twee meisjes die ook bjj het ongeval betrokken wa ren, kwamen met de schrik vrjj. DANKSTOND GER. KERK De dankstond in de Ger. Kerk alhier zal niet woensdag doch donderdag wor den gehouden om half acht. Voorgan ger hierin is ds. Slingenberg. DANKSTOND HERV. KERK Woensdagavond wordt in de Herv. Kerk de dankstond gehouden door ds. Kalff. Tevens zal deze gedenken dat het 25 jaar geleden is dat hij te Renswoude zijn intrede deed. Na afloop van de dienst zal de ge meente in de gelegenheid zijn ds. Kalff met dit feit te feliciteren in gebouw Rehoboth. Aan de Oostduinlaan in Den Haag staat een imposant bouwwerk uit markante rood bruine baksteen, waarvan het fraaie bordes en de statige gevelkruilen de stjjl van vooroorlogse jaren verraden. Het is de - of beter één van de zetels van het CBS, het (nationaal) Centraal Bureau voor de Statistiek. Het CBS is een zeer eerbied waardig instituut. Alle Nederlanders krjjgcn er dagelijks - of zij willen of niet - mee te maken. Het CBS is het bureau waar men de prijsindexcijfers berekent, aan de hand waarvan men Uw salaris of A.O.W.-verhoging zal uitrekenen. Het becijfert ook de vaderlandse werkloosheid, de mate waarin de Nederlander aan tuberculose of suikerziekte lijdt. Hoeveel maal hij naar de bioscoop gaat, of hoevelen in onsi goede land hun tanden poetsen en hoevelen hun schoenen. De beroepscijferaars, die de statistiek niet als hobby, maar als een zuivere we tenschap zien en zich niets aantrekken van het spreekwoord dat er „leugens, grote leugens en statistieken" zijn, hebben ditmaal een nieuwe doorlichting van ons goede volkje gegeven. Zij schijnen al te goed te weten, dat wij niets liever doen dan bij onze buurman naar binnen kij ken. Het recente, grote CBS-rapport gaat over de Nederlander en zijn vrije tijd. Voornamelijk zijn twee onderwerpen „doorgelicht": het lezen en het televisie kijken. De kijkkast is, volgens de uitkomsten van het rapport, op het platteland nog slecht verspreid. Wie dus denkt, dat de boer 's avonds naar zijn televisie gaat kijken en het oude spreekwoord, dat de boer alleen maar slaapt en werkt, niet meer opgaat, heeft het bij het verkeerde eind. Wat dit betreft, zou er dus aanlei ding kunnen zijn voor misverstanden. Minder moeilijk worden uitspraken, zoals „academici lezen meer boeken dan land arbeiders" en „KRO-gidslezers zijn voor 99 katholiek". Dat hadden we ook al kunnen raden. Nu is het dan in ieder geval bewezen. Ook dat lieden met meer schooloplei ding minder naar televisie kijken en on- kerkelijken meer aan hun kijkkast ge plakt zitten dan mensen met een sterke binding aan hun kerk. Overigens kijken er meer vrouwen dan mannen naar de televisie. Het zwakke geslacht wint het met zes procent. Logisch, zegt men dan, want mannen werken. Acht procent van de Nederlandse be volking heeft Schots bloed. Dat mag men tenminste opmaken uit de berekening, dat acht van de honderd Nederlanders wel naar de televisie kijken, maar dan als bezoekers bij een toestel-bezittende familie. Jongeren zijn, volgens het Al machtige CBS, toch minder verslaafd aan de beeldbuis, dan ouderen. Hoewel de groep tussen twaalf en veertien jaar er Het is voor iedereen vrijwel een raadsel dat zich een dergelijke aanrij ding op dit overzichtelijke kruispunt kon voordoen. Een bestelauto, bestuurd door de ver tegenwoordiger W.H., reed op de Vij gendam in de richting van de Kade, terwijl over de Polderweg de markt- handelaar N. uit Veenendaal en zijn echtgenote, het kruispunt naderden, rij dende in de richting van de Buurtsteeg. Op het kruispunt verzuimde H. voorrang te verlenen aan de van rechts komende marktkoopman. De twee auto's reden op elkaar in, waardoor H. met zijn kleinere bestel auto doorschoof over het kruispunt en en-passant nog twee meisjes greep die daar toevallig fietsten. Hoewel de auto aan de voorzijde zwaar beschadigd werd, alsook de twee fietsen, liepen geen van drieën persoonlijk letsel op. De Volkswagen-bestel, propvol met textiel en andere markt-attributen, draaide een hele slag om en kantelde. De bestuurder werd er uit geslingerd, doch zijn echtgenote kwam klem te lig gen onder de omgevallen auto. Om haar te bevrijden moest eerst in allerijl een kraanwagen gecharterd worden. KAR BESCHADIGDE AUTO De 11-jarige v. d. M. kwam donderdag morgen met zijn fiets, waarachter hij een kar gebonden had, de hoek van de Ko- ninginnenlaan om rijden. Hij nam de bocht veel te groot, zodat zijn kar tegen een geparkeerd staande auto van de heer V. uit Noordwijk vloog. De schade werd onderling geregeld. Van de H., vertegenwoordiger te Vee nendaal, stond vrijdag voor het Wagenings kantongerecht terecht omdat hij op de Veenendaalseweg te Rhenen met zijn per sonenauto geen voorrang had verleend aan een andere auto, die van rechts na derde. Verdachte verklaarde, dat hij de an dere auto pas opgemerkt had toen die hem op een afstand van achttien meter genaderd was. Het zich naar rechts werd hem belemmerd door zijn achteruitkijk- Zo zag de VW-bestel er uit, na de botsing op het kruispunt Vijgendam Polderweg. Een kostbare Jaguar-Sportauto, be stuurd door een 62-jarige Belg, is vrij dagavond op Rijksweg 12 onder een vrachtauto geschoten en zwaar bescha digd. De bestuurder en zijn echtgenote liepen lichte verwondingen op. De Belg F. L. uit Gent reed in de richting Arnhem. Voor hem reed een kleine personenauto die plotseling af remde. L. stuurde zijn sportauto toen naar de rechter parkeerstrook, waar toevalligerwijze een grote, verlichte vrachtauto stond geparkeerd. De sport auto schoot onder de vrachtauto, waar door de Jaguar vrijwel geheel werd vernield. Het echtpaar is met lichte verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht. Wanneer vanavond in de prachtige St. Andrieskerk in Amerongen de dankstond voor het gewas, zowel door de Hervormden als de Ge reformeerden gezamenlijk bijgewoond, wordt gehouden, betekent dit het eerste officiële samengaan van deze twee kerkgenootschappen. Het is een voortvloeisel uit een gezamenlijk overleg aan het begin van dit jaar, omdat er door beide kerkeraden behoefte gevoeld werd aan meer contact en samenwerking. In gezamenlijke zangdiensten, o.a. met Kerstmis, had men al en zekere vorm van samenwerking gevonden. Aan het begin van dit jaar vond er van de Geref. Kerken werd een oordeel weer uitschiet en bijzonder geestdriftig is. Van de honderd Nederlanders hebben er 86 een radio, tien hebben er zelfs twee of meer en de overige vier doen het zon der. Het zijn vooral de oudere vrijgezel len en jonggehuwden zonder kinderen - dus zij, van wie men het het minst zou verwachten - die geen radio bezitten. Het meest zijn in tel de amusementsprogram ma's en de hoorspelen. Godsdienstige uit zendingen zijn minder in trek, maar al zijn er dan zeshonderdduizend liefhebbers van amusementsprogramma's er blijven nog altijd 150 duizend luisteraars over voor de godsdienstige uitzendingen. Het CBS weet het, want ze zijn nauwgezet geteld. Even nauwgezet en niet minder ontnuchterend is vastgesteld, dat het me rendeel radiobezitters 's avonds de radio afzet. Slechts elf tot veertien procent blijft in de avonduren braaf volhouden. Boeren en landarbeiders blijken de mees te belangstelling te hebben voor de nieuwsberichten. Meer dan de helft van de bevolking weet nog niet wat een pocketboek (smal- deeltje zeggen de taalzuiveraars) is. 59 van de mannen en 62 van de vrouwen heeft er nog nooit van gehoord. Opnieuw is het het platteland, dat achterblijft. 88 van de boeren en landarbeiders heeft nog nooit een pocketboek aangeraakt, bij de groep leidinggevenden en welgestelden is dit percentage 25. Het onderzoek van het CBS verraadt ook het verschil tussen de rijke en de intellectuele bovengroep. Welgestelde televisiebezitters zijn slechte boekenlezers. Vreemd blijft, dat één op de tien leidinggevenden nooit meer een boek aanraakt. Hetgeen U dan ook weer weet, dankzij het CBS. een gesprek plaats tussen de Herv. en Geref. kerkeraden met als doel „elkaar beter te leren kennen". Er werd toen wel niet op alle punten overeenstemming bereikt, maar toch ze ker wel in het belijden van hetzelfde evangelie. Beide kerkeraden stelden zich achter de belijdenisgeschriften, catechis mus, en de Ned. Geloofsbelijdenis in de Dordtse Leerregels vervat. Uit deze gesprekken kwam het ver langen voort elkaar zo mogelijk eens in een gezamenlijke kerkdienst te ont moeten. De Generale Synode van Apeldoorn opende hier een weg. De class "j Utrecht ST. NICOLAAS WANDELTOCHT Uitgaande van de NWB wordt op za terdag 24 nov. a.s. in Veenendaal een St. Nicolaaswandeltocht gehouden, ge volgd door het traditionele St. Nico- laasfeest. De organisatie hiervan berust bij het Wandelcomité Veenendaal Omstre ken. In verband met de grote deelname wordt de tocht in twee groepen en voorstellingen verdeeld. Het feest wordt gehouden in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan. De inschrij ving sluit op 17 nov. a.s. Er zijn al een groot aantal inschrijvingen binnen o.a. uit Eindhoven, Rotterdam, Apeldoorn, Ede, Rhenen enz. Dit besluit is genomen op de onlangs gehouden vergadering ven de Ame rongse winkeliersvereniging, waar om trent dit punt volledige overeenstem ming werd bereikt. Deze regeling werd al gedeeltelijk toegepast bij zaken die personeel in dienst hebben. De burgemeester van Rhenen verricht hier met een ferme klap de officiële opening van de nieuwe weg door Rhenen. over de plannen gevraagd en enkele we ken geleden werd hierop een gunstig ad vies ontvangen. Men stelde echter wel de voorwaarde dat de gemeente van tevoren naar beho ren zou worden onderricht. Dit laatste vond plaats tijdens een speciale daarvoor belegde vergadering voor de gereformeer den. Het verloop was dusdanig dat er op nieuw een samenspreking gehouden werd met de Herv. kerkeraad met als uiteinde lijk gevolg dat er vanavond een eerste gezamenlijke kerkdienst zal worden ge houden in de Andrieskerk. De algemene leiding van de dienst be rust bij ds. L. Zwaan, Geref. predikant te Amerongen. Half oktober waren er in de Ver enigde Staten 3.294.000 werklozen. Een industrie in Hongkong maakt een fototoestel voor nog geen vier gulden. Bij hevige stormen in Thailand is een heel dorp met zijn bevolking van 500 zielen in zee verdwenen. ■ö- Het Amerikaanse leger heeft een snelwandeltoestel ontwikkeld dat een snelheid van 50 km per uur haalt. ■fr In nog geen drie jaar tijds zijn over de gehele wereld schilderijen ont vreemd tot een waarde van 35 mil joen gulden. De afstand tussen de aarde en de raadselachtige planeet Venus wordt door geleerden geschat op 293 mil joen kilometer. -ö- De filmster Bob Darin heeft een verzameling van meer dan één mil joen bierviltjes. •ft De Amerikanen hebben in 1957 in 1.200.000.000 rustgevende pillen ge slikt. Ook voor TELEVISIE KIJKERS zijn ont- spiegelde glazen ideaal. Hoofdstraat 51 (naast de apotheek) Telefoon 3184 Veenendaal. Ziekenfondsleverancier. K. uit Baarn moest zich vrijdag voor nodig was, stelde mr. v. d. Brand vast. het WaSen'ns kantongerecht verantwoor- In zijn requisitoir illustreerde de offi- spiegel, waar hij onderdoor kijken moest, de" omdat hij op de Zuider Parallelweg cier dit nog eens door op het banden- zo vertelde hij. te Ede met zijn auto niet voldoende rechts •r. 4 gehouden had. Ter zitting ontkende ver- SÏSÏÏÏÏSr 'J SP °n," dat hij voor dlt feit verv°i§d had kunnen deugdelijk gemonteerd was en hij vond WOrden. hierin voor Van de H. geen verontschul diging. Hij eiste 60,of 12 dagen. Ik kwam uit de richting van de over- Rechter v. d. Brand wilde er rekening weS en wilde de sintelweg oprijden, zei mee houden, dat de remsporen van ver- hij. Je komt dan automatisch iets meer dachtes auto uitwezen, dat Van de H. naar links, maar zo erg was het toch niet hard gereden had. Hij vonniste daar- niet- om met 50,of f0 dagen. u reed in ieder geval meer links dan spoor van verdachte te wijzen, dat duide lijk de positie, die zijn auto op de weg had ingenomen, aangaf. Hieruit bleek, dat K. twee meter te ver naar links was gegaan. Rechter v. d. Brand vonniste conform de eis met 75,— of 15 dagen. K., aannnemer te Eist (Rheneo), had op de Molenstraat te Rhenen een brom fietser gehinderd toen hij met zijn drie- wielige personenauto keerde. Verdachte verklaarde vrijdag voor het Wagenings kantongerecht, dat hij reeds had stilgestaan op het moment, dat hij de bromfietser op een afstand van on geveer tien meter zag aankomen. Rechter v. d. Brand las daarop de ver klaring van de bromfietser voor, die zei, dat de auto achteruit was gereden toen hij reeds dicht genaderd was. U stond al zo dicht bij het trottoir, dat de bromfietser er niet door kon, is het niet? vroeg mr. v. d. Brand. Ik heb hem natuurlijk wel iets ge hinderd, bekende K. nu. Hij reed echter zeker 45 tot 50 kilometer per uur en daardoor schoot hij door toen hij rem de. Het ging echter om verdachtes fout en de officier achtte die volledig bewezen. (zie v«utder pag. 4) 1922-1962 Assurantiekantoor Elg. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1