G.V.V.V. won na spannende wedstrijd van W.H.C. VRC miste teveel kansen in Vriezenveen 1-3 DOVO lijdt ongelukkige nederlaag in Zaandam 2-1 Nederlaag van Veenendaal tegen Vriendenschaar wel wat geflatteerd. 4-1 ARAM Sup Climax wint derby van Ritae KRUISWOORDPUZZEL SCHERPENZEEL Verdedigende inslag TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 7 NOVEMBER 1962 Nr. 88 GVVV heeft zaterdagmiddag WHC uit Wezep met 2-1 verslagen. Deze middag had de blauwe aanval vanuit de kleedkamer het parool meegekregen „schieten bij iedere kans". Welnu, de GVVV-ers schoten inderdaad meer dan voorheen. Dat daarbij-tweemaal het houtwerk werd geraakt was louter pech. Daar entegen dient gezegd dat het spel van WHC beslist niet minder was dan van GVVV, eerder een tikje geraffineerder van opzet. De gasten vonden echter in de GVVV achterhoede hun tegenstander en die fe- fensie was muurdicht. 1 Bij GVVV was v. d. Bovenkamp in de halflinie geplaatst en Hoedeman nu in de voorlijn. Daarenboven stond Dite- weg weer rechtbuiten. Meer vaart bracht het niet in de blauwe aanval, wel meer doorzettingsvermogen. Dite- weg vocht tenminste stevig voor bal bezit en probeerde steeds deor te druk ken. Dat doordrukken wilde WHC in 't begin proberen. De niet meer zo jonge middenvoor Leurink, bleek geen snelle voetballer, maar wel een tacticus. Ove rigens had hij in v. d. Haar een attente bewaker. Daar GWV in haar begin- acties steeds domweg in de listige WHC offsideval liep kon de aanval van WHC de taak overnemen om GVVV te bestoken. Daar werden de aanvallen echter steeds knap opgevangen door rechtshalf A. v. d. Kraats, die voor rust beheerst en resoluut opruimde. Toen van Pijkeren van WHC door stootte kon Pavert hem de bal nog juist afhandig maken. Een goed schot van linksbuiten Wessels wist Pavert even eens te keren. GVVV trok evenwel ook naar voren, waar Kroesbergen een kans kreeg, die tegen keeper Fedder's li chaam stuitte. Het tempo van WHC lag iets hoger dan bij de thuisclub. Vooral Hoedeman en Kroesbergen wilden teveel individuele acties ontke tenen, hetwelk de snelheid verminder de. Toen Kroesbergen echter na 27 mi nuten scherp naar rechts was gezwenkt, lanceerde hij een voorzet, waarop E. Scholts hoog opspringend de bal kop pend in de touwen mikte. 1-0. Groot gejuich bij GVVV en zelfs kreeg men de kans de voorsprong te vergroten bij een vrije trap, die echter over de lat suisde. Een snelle aanval van WHC, kort voor de rust, werd besloten met een krakend schot van midvoor Leurink tegen de paal. Na de hervatting een fel aanvallend GWV, dat echter het offensief slechts enkele minuten kon handhaven. WHC met lange trappen voedend wist snel te spelen, waaraan de leeftijd van de We- zepse voetballers niet vreemd was. Be houdens de midvoor was het een jeug dig team. Keeper Pavert stopte een schot van van Pijkeren na een vrije trap op sublieme wijze, maar na 14 minuten was de gelijkmaker toch ge boren. Weer een vrije trap, veroor zaakt door een GVW defensie, die nu wat paniekerig ging spelen. Van Pij keren achter de bal en men zag hem vanuit de ooghoeken mikken op de onbeschermde bovenhoek. Juist over de muur zeilde het schot dan ook naar die hoek en daar dook opeens de rechts- Merino's begon pas in laatste kwartier goed te voetballen en won met 4-2 van Posta Merino's heeft ook Posta uit Utrecht met een 4-2 nederlaag naar huis ge stuurd. Deze overwinning kwam pas in de laatste fase van de weds try d tot stand. Voor rust speelde Merino's maar zeer matig voetbal. Men moest wach ten tot het moment dat Posta een voor sprong nam. Toen won de grotere snel heid van de Merino spelers het van de wat oudere spelers van Posta, die met 4-2 in het gras beten. Tonnie v. d. Berg, de midvoor van Me rino's wist alle vier de doelpunten te fa briceren en was dus zeer produktief. De beste speler op het middenveld was echter de goed stuwende linkshalf Chr. v. d. Weerdhof. Zoals reeds gezegd, het was maar zeer matigjes wat Merino's voor de rust liet zien. Slecht plaatsen, traag voetbal en weinig schietlust. Toch wist vijf minuten voor rust Tonnie v. d. Berg door te druk ken en Merino's een feitelijk niet geheel verdiende 1-0 voorsprong te verschaffen. Maar direct na rust kwam Posta terug. Toen de midvoor van de postmannen goed doorliep lag de gelijkmaker achter kee per Blankespoor, 1-1. Vijf minuten later 2-1 voor Posta na een geraffineerd door de rechtsbinnen genomen vrije trap, zeil de de bal, over de muur van Merino- spelers recht naar de bovenhoek van het doel die onbeschermd was. Een uitge kookt doelpunt van de Posta voorhoede. Er waren nog 20 minuten te spelen. Toen T. v. d. Berg naar het doel van Posta snelde werd hij onderuit gehaald. Het kostte Posta een vrije trap, die v. d. Berg regelrecht naar de touwen stuurde, 2-2 gelijk. Direct daarna zond linkshalf v. d. Weerdhof de bal naar voren, een back van Posta miste de bal en v. d. Berg wist handig te scoren, 3-2. Een werkelijk goal van grote allure was de vierde treffer van T. v. d. Berg. Vijf minuten voor het einde wist hij al vallend van grote afstand de bal in te koppen, een wapenfeit waarbij hij zelfs door de Posta keeper werd gecomplimenteerd. In tussen dus een 4-2 overwinning voor Me rino's na een goede eindsprint met een hoger tempo. buiten Goudbeek op om met een kort hoofdknikje de stand gelijk te trekken. Direct hierna ondernam GVVV een aanval waarbij spil Van Diepen de bal hoog boven zijn hoofd sloeg. Arbiter 't Hart wuifde protesten weg en gaf de geheel volgens de regels gemaakte over treding geen straf. Het legioen van GVVV vroeg om een penalty die echter niet gege ven werd. Nu kwam de periode waarin GVW vrij sterk werd aangemoedigd. Met fel le aanvallen gingen de blauwen naar voren. Kroesbergen trok na 35 minu ten de bal weer voor en met een harde en droge knal juist langs de paal scobr- de A. Leppers 2-1. Het viel ons op dat keeper Fedder zeer langzaam reageerde op deze voltreffer. Kort voor tijd scheen Leppers weer van plan een ko gel naar de netten te sturen, maar nu beukte zijn schot de paal van het WHC doel. 2-1. Door deze kleine maar nut tige overwinning steeg GVVV een paar plaatsen op de ranglijst, zoals blijkt uit de stand. Spakenburg 8 12 Heerjansdam 8 11 Apeldoorn 8 11 Zwart Wit '28 8 10 SDCP 8 8 GVVV 8 7 WHC 8 7 SSS 9 7 Hoogvliet 8 6 Zuidvogels9 6 WOG 8 5 VRC verloor by Voorwaarts in Vriezenveen, daar de nodige doortastendheid in de voorhoede entbrak deze middag. Er was een omzetting in de aanval, maar toen Har- tog na rust moest uitvallen en Van Kooten inviel werd het verband er by VRC niet beter op. De achterhoede van VRC was weer het sterkste deel. Hierin blonken vooral spil Van Engelenburg en halfspeler Rebergen uit. Na de aftrap van VRC kreeg men on middellijk al op de zestienmeterlijn een vrije trap te nemen. R. van Kooten schoot rakelings naast. Voorwaarts ontketende echter ook scherpe aanvallen maar tei: koste van een drietal hoekschoppen kon VRC het gevaar bezweren. Een gevaarlij ke aanval van Voorwaarts werd door Van Engelenburg onderschept, maar de bal was zeer moeilijk en zo kreeg Cornelissen een hachelijk ogenblik dat hij kundig op knapte. De druk van Voorwaarts werd zwaar der en weer ontstonden enkele corners. Dan plotseling een goed opgezette VRC aanval. D. Rebergen speelde de bal vrij, gaf door naar Hartog en deze schoot snel en beheerst VRC naar 0-1. Fel spelend trok VRC er nu tussenuit. Een vrije trap genomen door Van Kooten kwam op het hoofd van Verwoerd, de keeper liep uit, maar de bal stuitte tegen de deklat. Geen doelpunt derhalve. Een schermutseling voor het VRC doel, vijf minuten voor rust bracht de gelijk maker voor Voorwaarts teweeg, 1-1. Hoe wel de beide grensrechters attendeerden dat de tijd verstreken was, liet de arbiter vier minuten langer spelen met als ge volg dat er een verwarde situatie voor het doel van VRC ontstond waaruit Voor waarts wist te scoren. Een doelpunt na 49 minuten spelen, dat gebeurt niet vaak in ons voetbal. Protesten bij de arbiter hadden geen effect. Na rust kreeg eerst Voorwaarts een op gelegde kans voor open doel, maar men wist die niet te benutten. Een hard schot uit een vrije trap werd door Cornelissen onschadelijk gemaakt. Er ontstonden nog meer hachelijke situaties voor het doel van de Racing maar Cornelissen stond moedig op zijn post. Toen kwam er een periode van VRC overwicht. Corner op corner werd op het Twentse doel gelan ceerd, maar door te weinig doorzettings vermogen niet afgerond. Na 25 minuten kreeg de rechtsbuiten van Voorwaarts vrij spel, een snelle ren langs de lijn en toen naar binnen waar ook Cornelissen deze solo-actie niet kon keren. Het werd een doelpunt voor Voor waarts, 3-1. Daarna kreeg ook VRC nog volop gelegenheid de stand te veranderen, maar het bleef een wat te slordig en ver ward aanvalsspel, zodat Voorwaarts won, maar VRC quantitatief veel meer aan viel. Sportver. Panter door nederlaag van 2-3 op laatste plaats Weer heeft Panter het niet kunnen bolwerken. Tegen het Amersfoortse Posthoorn verloren de Pantermannen met 3-2. Het is steeds maar een kleine nederlaag, maar de punten vertrekken naar elders en door winst van Sova zaterdag j.l. staat Panter nu als hekke- sluiter genoteerd met drie punten. SVP miste in deze wedstrijd de voor enige tijd geschorste spelers Bolderman en v. d. Bovenkamp. Desondanks speelde men tegen Posthoorn aanvankelijk gelijk op. Een ongelukkig moment echter na tien minuten gaf Posthoorn een goedkoop doelpunt. Spil Van Kooten wilde terug spelen op zijn broer, de doelman, maar de Posthoorn-midvoor wist zich ertussen te dringen en schoot in het Panter-doel. Panter trok hierna sterk ten aanval. Het bleek echter dat het meeste gevaar steeds maar van A. van Riesen moet ko men en de overige aanvallers te nerveus zijn als er een kans ontstaat. Van Riesen schoot na een half uur in het doel van Posthoorn, maar om onbegrijpelijke reden keurde de scheidsrechter de goal af. Toch wist Van Riesen na 35 minuten uit een voorzet van W. Sas de gelijkmaker in te schieten, 1-1. Maar juist nog voor de rust kwam Posthoorn terug en de rechtsbin nen trof doel, 1-2 met de rust. Na de hervatting wist de actieve Van Riesen na een hoekschop met een kopbal de roos te treffen 2-2, maar tien minuten voor het einde wist Posthoorn na een uitval de winst uit het vuur te slepen. De rechtsbinnen kogelde tegen de lat, de terugspringende bal werd door de mid voor van de postmannen tegen het net gejaagd, 2-3. Scheidsrechter onthoudt roodwitten twee penalty's Opnieuw heeft Dovo met het kleinst mogelijk verschil verloren en wel met 2-1 tegen ZCFC in Zaandam. Hierbij dient direct opgemerkt dat Dovo sterker speelde dan vorige week tegen leider NDSM. Echter speelde het bijzonder moeilijk be speelbare terrein (hier en daar stemden zelfs plassen) de Veenendalers parten. Bovendien onthield scheidsrechter Deins tot grote verbazing van zowel Dovo als van de thuisclub een strafschop aan Dovo, zo'n geheide penalty zoals in het boekje van de strafregels wordt omschreven. Tegen deze arbitrale fout diende Dovo echter een protest in, waarna B. v. d. Pol na afloop alsnog de penalty in een doelpunt omzette. De protestcommissie zal dus nu over de geldigheid hiervan beslissen. In 't begin wogen beide partijen aardig tegen elkaar op, al was de thuisclub wel licht iets gevaarlijker. Door rustig ingrij pen van v. d. Kraats c.s. evenwel voor lopig geen doelpunten aan Zaanse kant. Na tien minuten kreeg Dovo zijn eerste hoekschop te nemen. De voortreffelijke doelman Schuerman wist het schot van Mol echter tot hoekschop te verwerken. Even later rondde invaller Hendriks een goede combinatie Diepeveen-Schoeman af met een vliegend schot dat echter ra kelings naast ging. De voorhoede van ZCFC zat ook niet stil en kwam via haar gevaarlijke binnen- spelers Kan en Tel tot gevaar voor het Dovo doel. Na 20 minuten echter een aan val van Dovo. Klaas van Hal passeerde drie tegenstanders en loste een fraai schot dat echter magnifiek door de matchwin ner van deze middag, keeper Schuerman, gestopt werd. Even later een heftige doel- worsteling voor het Dovo doel, waarbij keeper Hardeveld als overwinnaar te voorschijn trad. Toch kwam de thuis club op 1-0 toen linksbuiten Duyvis voor zette en Kan fraai inkopte. Dovo versaagde niet en verscheen her haaldelijk voor het heiligdom van Schuer man. Een goede combinatie Hendriks-Mol werd door hem knap afgeremd. De strijd bleef boeiend want nog geen minuut later danste de bal over de lat van het Dovo doel. Dovo verkreeg dank zij goed werk van v. d. Pol een overwicht op het mid denveld, maar weer was het Schuerman, die felle schoten van Schoeman en Mol in zijn veilige handen opving, 1-0 voor ZCFC bij de rust. In de tweede helft is het hoofdzakelijk een strijd geworden tussen 7 of 8 Zaan- damse verdedigers en de voorhoede van Dovo, aangevuld met de halfspelers Van Laar en v. d. Pol. Dovo wilde persé winst uit deze ontmoeting halen. Het had al snel 1-1 kunnen zijn als de arbiter ge reageerd had toen Hendriks na een pass van Van Laar doorstormde en doelman Schuerman hem bij beide benen greep. Het werd geen penalty en Dovo was wat ontmoedigd. Aanvoerder v. d. Kraats dirigeerde echter de bal steeds naar voren en het werd een belegering van het Zaanse doel. Van Hal en Diepeveen gaven gave voor zetten, Schoeman en Mol knalden op doel, maar of Schuerman stond op zijn (goede) plaats of een oranje-zwart been stuitte de schoten. Hendriks lanceerde nog een kogel, maar het werd eentonig, de man die Dovo niet wilde laten scoren heette Schüerman. Geheel tegen de verhouding in werd het 2-0 toen Tel in zuivere offside-positie staande alleen voor Hardeveld kwam en geen moelijke taak had in te schieten. Opnieuw trok Dovo er tussenuit en ein delijk kwam dan de lang verwachte goal via rechtsbuiten Diepeveen haarzuiver ingeschoten, 2-1. Weinige minuten tevoren had keeper Hardeveld een strafschop na een over treding van Van Laar keurig gestopt. Toen kwam het tweede nare moment voor de ijverige Dovo-ploeg. Diepeveen zette de bal voor en in uiterste wanhoop wierp een der Zaandamse verdedigers zich in de baan van het schot en sloeg de bal met de hand tot corner. Wat arbiter Deins toch bezielde kon niemand bevroe den, maar hij weigerde opnieuw een straf schop toe te kennen. Tegen deze arbitra le fout diende Dovo na afloop protest in, hetgeen reeds boven is vermeld. Deze wedstrijd is voor Dovo wel zeer onfortuinlijk verlopen al dient gezegd dat doelman Schuerman van ZCFC duidelijk maakte waarom hij a.s. woensdagavond is gekozen in het Ned. Bondselftal voor een wedstrijd tegen BW in stadion De Vliert in Den Bosch. Deze keeper werd de matchwinaer voor zijn club. Doelman Hardeveld aan de andere kant is in de wedstrijd te Den Bosch de reserve-doel man. Ook hij maakte een betrouwbare indruk. Dovo bleef, ondanks de nederlaag van zaterdag, toch no op de 2e plaats, hoe wel onder Dovo verschillende clubs zich opmaken voor een greep naar de top. Men zie de stand: NDSM 9 14 DOVO 9 12 Noordwijk 9 11 Huizen 9 11 IJsselmeervogels 9 11 CSCA 9 10 Kozakken Boys 9 10 's-Gravenz. S.V9 9 Quick Boys 9 8 ZCFC 9 6 Ter Leede 9 3 Rijnsburgese Boys 9 3 Oranje Wit-Achterveld 2-2 „Modderen in de modder" In de wedstrijd Oranje Wit-Achter veld werd zowel figuurlijk als letter lijk nog wel eens „gemodderd". Het veld was in een modderpoel herschapen en het spel was misschien daardoor ook niet wat het zijn moest. Veel bijzonders is over deze wedstrijd dan ook niet te zeggen. De eerste helft werd met een gelijke stand 1-1 beëin digd. Na rust een zelfde spelbeeld, wei nig goeds en ook weer twee doelpunten. De doelpunten van Achterveld ont stonden voornamelijk doordat de Oran je Wit-achterhoede slecht dekte. Voor Oranje Wit doelpuntte eerst Onink en later Slok. Bij Kulan kwam arbiter weer niet opdagen, toch won SKF club met 7-0 Voor de derde maal in dit seizoen was de wedstrijd Kulan-Maluka Muda vastgesteld en het scheelde ook ditmaal niet veel of de wedstryd was weer niet doorgegaan. Was het de eerste keer dat de scheidsrechter ontbrak en de twee de keer Maluka Muda dat niet kwam opdagen, nu ontbraken by het aan- vangsuur zowel de scheidsrechter als de gasten uit Barneveld. Een kwartier te laat arriveerden de spelers van de Ambonezenploeg dan toch nog. Toen men besloot toch maar te spe len moest Kulan met twee reserves het veld in daar inmiddels al twee Kulan- spelers naar huis waren gegaan. Van Hall nam de taak van de afwezige scheidsrechter op zich. Reeds spoedig na de aftrap bleek dat de Ambonezen wel vlug waren, maar slechts enkele goede spelers telden. Kulan trok al spoedig op het doel der gasten af, maar voorlopig wist keeper Nahumury stand te houden. Een hard schot van Hensen na een kwartier was hem echter te machtig, 1-0. Even later kreeg aan de andere kant Matulessy een kans maar Slotboom ver hinderde door tijdig uitlopen hem het scoren. Nadat ook de Barneveldse keeper nog enkele malen in actie was gekomen werd het na een half uur 2-0 toen Van Hall uit een vrije trap raak schoot. Tot aan de rust strandden alle Kulan-aanval- len op de technisch goed spelende spil Tehata. Keer op keer wist hij met zijn listige trucjes de Kulan-spelers te mis leiden. Na de hervatting bleek dat de SKF'ers de juiste aanvalstaktiek om Tehata uit positie te spelen hadden gevonden. Men zocht het in dieptepasses en dat kon ve teraan Tehata niet bijbenen. Regelmatig kwamen de goals aan de lopende band. Na 3-0 wist Faber voor 4-0 te zorgen. Jan Hensen scoorde tweemaal achtereen en na een dribbel van Van Hall wist de goed meegelopen Hensen de terugsprin gende bal die van de deklat kwam in het net te schieten. Advendo liet voorsprong glippen tegen Rubo 3-3 Advendo uit Ederveen had daar in Driebergen bijna een volledig succes behaald tegen Rubo, dat altijd een felle tegenstander is. Zeven minuten voor tijd stond Ederveen nog voor met 3-1 maar enkele zwakke momenten wer den nog snel door Rubo uitgebuit en zo moest Advendo toch nog een puntje in Driebergen achterlaten (3-3). Bij Advendo stond A. Pol onder de lat en deze reserve-keeper speelde aan vankelijk wat onwennig. Toen de Ru- bo-midvoor na vijf minuten op doel schoot kon de Advendo-keeper de bal niet grijpen en deze misgreep kostte Advendo een doelpunt, 1-0 voor Rubo. Na tien minuten echter al weer gelijk door de goed spelende rechtsbinnen Brouwer, die een voorzet van De Flui ter benutte (1-1). Na 35 minuten kopte C. Greuter de bal in het Driebergse doel en Advendo leidde met de rust met 1-2. Door Brouwer kreeg Advendo tien minuten na rust zelfs een 1-3 voor spring. Advendo ging zich toen op ver dedigen toeleggen, een wat ontaktische speelwijze, want Rubo kwam sterk op zetten en men kon de druk niet meer ontworstelen. Zeven minuten voor tijd wist W. Wollaai'ts er 2-3 van te maken en rechtsbuiten Van Ginkel in de aller laatste seconde zelfs 3-3, zodat er niet meer werd afgetrapt. Tja, in Culemborg is het kwaad kersen eten. Het valt voor iedere club niet mee om Vriendenschaar aan de Westersingel punten afhandig te maken. En zeker dit seizoen niet, nu de blauw-zwarten trots en ongeslagen aan de kop tronen. En toch had de thuisclub zondag behoorlijk moeite om Veenendaal, de hekkesluiter, er onder te houden. Vriendenschaar overwon met de cijfers 4-1, maar die zijn zeker geflatteerd, gezien het spelbeeld. Ook miste Veenendaal nog een penalty, waardoor het doelpuntenverschil tot twee zou zijn teruggebracht. Doelman v. d. Weyden speelde een goede keeperpartij. Vriendenschaar moet het hebben van haar gevaarlijke buitenspelers. Vooral Pietje Sleeuwenhoek is een echt vleu gelduiveltje dat overal aanwezig is om gevaar te stichten. Ook linksbuiten de Jager wist zijn partijtje mee te blazen. Bij Veenendaal vlotte het spel ook aardig. De combinaties waren behoor lijk van opzet. Voor het doel echter was de Vriendenschaar-aanval geraffineer der en gevaarlijker, waaruit de vier doelpunten zijn vei'klaard. Toch zal Veenendaal, zo spelend als zondag, nog wel eens meer geluk hebben dan thans het geval was. De eerste twintig minuten waren de toeschouwei's getuige van een volkomen open strijd met aanvallen naar beide doelen. Toen werd Vriendenschaar iets sterker en in de 22ste minuut leidde de thuisclub. Er was een wat onovei-zich- telijke situatie. Driemaal werd de bal op het Veenendaalse doel gericht. Men kon de bal maar niet uit die doelmond schieten. Ten leste kwam de bal onge lukkig tegen het been van A. Gaas beek op en zo kon de attent reageren de rechtsbinnen van Zoelen zijn club naar de 1-0 voorspi'ong schieten. Na 28 minuten 2-0 voor Vrienden schaar toen midvoor van Oorschot, al koppende de uitgelopen Veenendaal doelman wist te passeren. rama 1 „Barranca, Anno Domini 1412." In strakke lijnen vloeien de Gotische letters en cijfers op het perka ment. De stilte in het kleine vertrek verdiept zich als het krassen van de ganzeveer ophoudt. De jon ge edelman leunt achterover in zijn stoel en mon stert met keurende ogen het dokument voor hem op de schrijftafel. Dan wordt achter in het vertrek een gordijn terzijde geschoven en de kamerheer treedt binnen. „Messire Aram," meldt hij. „Falco de jager staat op de binnenplaats. Hij verzoekt U drin gend om een onderhoud." „Wel Falco," vraagt Ai-am als hij even later tegenover de oude jager staat. „Wat is er aan de hand?" „Heer, toen ik vanoch tend door de bossen zwierf, stuitte ik op een vreemd spoor. Een heel grote prent, telkens de afdruk van twee drietenige poten. Het leek me beter, U eerst te waarschuwen, alvorens het spoor van dit vreemde wezen te volgen! (Wordt vervolgd) Vijf minuten later dan toch een tegen- punt voor de geel-blauwen, die zich absoluut niet gewonnen gaven en steeds partij gaven aan dit moreel krachtige Vriendenschaar. Anton Muller pikte de bal op het middenveld op, passeerde twee spelers en schoot op doel. De Cu- lemborgse spil liet dé bal glippen waar na Muller er als de kippen bij was de bal van de zestienmeterlijn in te knal len. 2-1. Hoewel Veenendaal meer hoekschoppen kreeg toegewezen dan Vriendenschaar bleef de stand 2-1 voor de thuisclub met de rust. Na rust wilde Vriendenschaar de overwinning veilig stellen en ontwik kelde een sterke druk op het Veenen daalse doel. Doelman v. d. Weyden weerde zich echter krachtig. Al stom pend, grijpend plukte hij de ballen weg. Toen echter de sluwe Sleeuwen hoek op rechts een zeer lange ren naar het doel begon moest v. d. Weyden zwichten. Hij liep wel uit de Culem- borgse „sneltrein" tegemoet, maar de listige rechtsbuiten verschalkte toch de goalie van Veenendaal met een schot over hem heen. 3-1. Linksbuiten de Ja ger hard en plotseling nummer vier in de touwen en nu was de overwinning voor Vriendenschaar wel een voldon gen feit. Hoewel Veenendaal kranig volhield. Men kwam nu meer tot open spel en dat noodzaakte Vriendenschaar om nog even de tanden te laten zien. Een back van Vriendenschaar kwam in nood en sloeg de bal met de hand weg, waardoor A. Muller op de elfme- terstip kwam te staan. De Veenendaal se midvoor richtte naast het Culem- borgse doel. Schoten van dezelfde Mul ler, Rebergen en Konings werden nog door keeper Wammes gestopt en zo had de thuisclub een geflatteei'de, maar ge vaarlijke aanvalsstoten, wel verdiende overwinning behaald. Intussen blijft Veenendaal nog hekke sluiter in de derde klasse D. De stand is nu: TAFELTENNIS Het is Climax gelukt om uit het plaatselijk treffen met Ritac de volle winst te behalen. Dit is echter niet gemakkelijk gegaan. Ritac bood uitstekend tegen stand en eerst in de laatste wedstrijd stelde van Dam in een prachtige partij de winst voor z'n team veilig. In deze klas leden zowel Swift als RTTV weer een nederlaag. Vriendenschaar 8 14 HMS 8 12 BVC 8 11 Hercules 8 10 Saestum 8 8 8 7 CDN 8 7 JSV 7 6 Ultrajectum 8 6 7 4 Holland 7 4 Veenendaal 7 3 Het treffen tussen Climax en Ritac begon met een goede wedstrijd tussen v. Wely en v. Eist. Nadat beide spelers een game hadden gewonnen nam v. Wely in de beslissende game een paar punten voorsprong die hij, ondanks verwoede pogingen van de Climax spe ler, niet meer afstond 1-0 voor Ritac dus. Vervolgens had v. Dam heel wat moeite met Burgstede en hij had dan ook drie games nodig om de stand in evenwicht te brengen. Van Manen won hierna van v. d. Berg maar door een van Climax zijde slecht gespeel dubbel spel werd het weer gelijk. Van Eist zorgde voor een 3-2 stand in het voor deel van Climax door in twee games van Burgstede te winnen, maar de partijen kwamen weer op gelijke voet door een knappe overwinning van v. Wely op v. Manen. Nu liep Climax uit doordat v. Dam te sterk bleek voor v. d. Berg. Van Manen had in een z.g. schuif partij ook drie games nodig had om BBurgstede te verslaan waarna v. Eist volkomen faalde tegen v. d. Burg wat deze speler z'n eerste overwinning in de Overg. Klasse bezorgde. De partij tussen de ongeslagen spe lers v. Wely en v. Dam moest dus de beslissing brengen. Dit was de mooiste wedstrijd van de avond waarin v. Dam, zelfs in de verdediging, prachtig spel VAN HARDEVELD EN VAN MANEN RESERVES IN BONDSELFTAL De Dovo-spelers doelman van Harde veld en linksback van Manen staan als reserve spelers opgesteld voor de heden (woensdag)avond in het Stadion de Vliert in Den Bosch te spelen wedstrijd tussen een Nederlands Bondselftal van het Za terdagvoetbal en de plaatselijke semi- profclub BW. liet zien. Wat v. Wely ook probeerde v. Dam was deze avond niet te ver slaan en bezorgde voor de zoveelste maar Climax de volle winst. Door dit resultaat staat Climax, me de doordat JCV uit Vught twee neder lagen te slikken kreeg, samen met Vic toria 51 uit Schaarsbergen op de twee de plaats. Heel wat minder doet Swift uit Wa- geningen het. Van RTTC werd maar liefst met 10-0 verloren en Swift heeft evenals Ritac nog steeds geen enkel punt. Ook RTTV uit Rhenen leed weer een nederlaag, maar dit is tegen het nog ongeslagen en zeer sterke St. Ka- trien uit Eindhoven zeker geen schan de. Zowel v. d. Broek als van Brenen wonnen van Coppens en ook tegen v. d. Ley was v. d. Broek niet kansloos. Voor de rest werd alles in twee games door de Eindhovenaren gewonnen waarbij vooral Huiskens opviel door z'n tegen stander in de meeste games onder de duim te houden. Kcgelconcours Bij het door de kegelclub „DIG" uit Scherpenzeel georganiseei'de 8-daagse kegelconcours van de Arnhemse Kegel Bond hebben ook enkele Rhenenaren succes geboekt. DIG uit Rhenen be haalde in de korpswedstrijden dames A de eerste prijs met 321 hout. Het herenteam van deze vereniging won in de afdeling B de vijfde prijs. Op de personele baan dames B behaal de mevrouw Wijnands de eerste prijs en mevrouw Van Wely de tweede prijs, beiden met 107 hout, doch respectieve lijk 15 en 14 treffers. Op de vrije baan heren B won de heer De Beer de eerste prijs met 45 hout en de heer Wijnands de viei'de met 44 hout. Dubbele zege voor Arena Het tweede twaalftal van het Rhe- nense Arena won zaterdag met 4-2 van de korfbalclub Austerlitz 2. Het was een wat forse, maar faire wedstrijd, die voor de Rhenense ploeg het eerste doel punt opleverde van de handen van Nie- boer (1-0). Austerlitz maakte vrij vlot gelijk (1-1), doch na een kwartier na men de Rhenenaren opnieuw de leiding door mevrouw Schalekamp (2-1). Met deze stand ging de rust in. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Vrij vlug bracht mevr. Schalekamp de stand op 3-1, waarna mevr. Van Vliet er 4-1 van maakte. Ongeveer een kwartier voor het einde wist Austerlitz het 2e tegenpunt te bemachtigen (4-2). De aspiranten A speelden tegen To- vers aspiranten C en wonnen met 3-1. Het werd een leuke wedstrijd, die bo vendien vlot werd gespeeld. Anneke Albers, Manfred van Bergen en Dirk ter Haar zorgden voor de doelpunten. Zaterdagmiddag speelt Arena 2 tegen Arena 1 en de aspiranten hebben een ontmoeting met SKF C. FORELLEN-HEREN VERLOREN MET 6-2 De herenploeg van de Rhenense zwem en poloclub „De Forellen" verloor zon dagavond in Hilversum van Zeist 2 met 6-2. Rhenen had 6 invallers, voor ieder dus een doelpunt. Horizontaal: 1 hemellichaam, 5 sluwheid, 9 vrucht, 11 meisjesnaam, 12 boom, 13 landtong, 15 spitse bek van een vogel, 16 hijswerktuig, 20 familielid, 22 balk, 26 grassoort, 27 kookvat, 29 reform-esperanto, 31 afgeschoten kamertje in een theater, 32, gem. in Gelderland, 33 daad. 35 water in Z.H., 36 welaan. 37 militair commando, 38 lusthof, 39 afkorting van zekere godsdienst, 40 teken dat in de psalmen voorkomt, 41 maanstand (afk.), 43 ligplaats voor schepen, 44 zot, 45 voor zetsel, 46 bereide dierenhuid, 48 voegwoord, 50 zoutas, 52 kleur, 53 decimeter (afk.), 55 boom, 57 papiei'soort, 60 papegaai, 61 ooi'logsgod, 63 munt in Japan, 64 zelfkant, 65 Turkse tarwe, 66 hamei', 68 houten bakje, 70 schildei'splankje, 71 toestel om de beweging van iets te doen vertragen, 73 zoetwatervisje, 74 woedend, 75 hetzelfde, 77 laagte in de Sahara, 78 zwemvogel, 79 stad in Duitsland. Verticaal: 1 houten slagerspin, 2 keukengerei, 3 eikenschors, 4 railroad (afk.), 5 muzieknoot, 6 zijtak Donau, 7 kettingraadje in een uurwerk, 8 lijst, 10 jongens naam, 14 windas (scheepsterm), 16 haarvlecht, 17 opera van Verdi, 18 meisjes naam, 19 zijde, 21 vaarwel, 23 stronkje, 24 zijtak Elbe, 25 landbouwwerktuig, 27 treurspel van Vondel, 28 na dato (afk.), 30 wederkerig, 33 overdekte markt, 34 dwaas, 37 afsluiting, 40 beestenvoeder, 42 erg, 44 keurig, 45 hoogste punt, 47 boomloot, 48 gem. in N.H., 49 Rom. keizer, 51 palmboom (Java), 52 twijg. 53 tel woord, 54 deel van een schip, 56 achterdeel v. d. hals, 58 welgevormd, 59 man gaan (afk.), 60 vis, 62 reeks van opeenvolgende hummers, 65 mijmeren, 67 ver stand, 69 duw, 70 stand, 72 onbep. voornaamwoord, 74 bedekking van een ge bouw, 76 maand (afk.), 77 bekende afkorting. OPLOSSING PUZZEL NR. 12 Horizontaal: 1 paardenspel, 8 si, 9 ik, 10 To, 12 sober, 15 de, 16 eng, 18 oer, 19 tor, 20 elk, 22 Eli, 24 nona, 25 ende, 26 opa, 28 hen, 29 set, 31 dra, 33 els, 35 te, 36 paard, 38 Ot, 39 me, 40 as, 42 rentmeester. Verticaal: 1 paternoster, 2 as, 3 ris, 4 Elbe, 5 sir, 7 leermeester, 11 on, 13, ook, 14 ere, 15 do, 17 genot, 19 tinne, 21 lap, 23 Lee, 27 Ada( 28 har, 30 Ee, 32 rage, 34 L.O., 36 pet, 37 das, 39 Mn, 41 St. AANRIJDING Donderdagavond omstreeks 8 uur werd op de 'Haarweg te Scherpenzeel, de bromfietser A. K. uit Woudenberg, met op de duo zijn broer D. K. uit Amersfoox't, aangereden door de fietser M. uit Scherpenzeel. Door de valpartij brak A. K. een zij ner sleutelbenen. De bestuurder van de fiets bleek niet geheel nuchter te zijn. GIFT VOOR BEJAARDEN Door het bestuur van de enige maan den geleden gelikwideerde accordeon vereniging Fortissimo werd alsnog 210.aan het bestuur van het Be jaardencomité ovei'gemaakt ten bate van de uitgaanskas van de bejaarden. SPAAR CIJFERS Gedurendede maand oktober werd bij de rijkspostspaarbank te Scherpenzeel ingelegd 19.757,23 en terugbetaald 24.741,51. REVOLVER SCHIETEN Dondei'dagavond hielden de reser visten van de x-ijkspolitie groep Scher penzeel, een ondei'linge wedstrijd in het schieten met de revolver. Na een paar maal kampen was de uitslag als volgt: le pr. Jac. v. d. Weert, 2e pr. P. d, Jonge, 3e G. van Ginkel, 4e B. J. Bi-ummel, 5e E. den Hartog, 6e J. van Bruggen en 7e H. Wolswinkel. De prijzen bestonden uit luxe voor werpen, sigaren, konijn en krenten- brood.

De Vallei | 1962 | | pagina 3