Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Overgrote meerderheid Raad was het eens met hogere USO-subsidie Sf^L r WAAR IS DE VALLEI-RIKS? D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Wist u Agenda Burgemeester warm pleitbezorger van USO Zeven jubilarissen gehuldigd bij Panter Sigarenfabrieken Wie opent de kluis? SINT NICOLAAS KOMT 24 NOV. Werkende jongens kregen getuigschriften Automobilisten Fa. J. F. TAK ELST AMERONGEN OVERBERG EDERVEEN 36e JAARGANG VRIJDAG 9 NOVEMBER 1962 Nr. 89 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL: RAAD VOLLEDIG ACCOORD MET VERMINDERING BIOSCOOP-BELASTING 7,50 WAARD 4 PN 009252 BOUWVAKKER IIAD ACHTERVOLGINGS VREES Heeft U al een VERBANDDOOS in Uw auto? Oliebollenaktie van „De Rijnkanters" VREEMDE GESCHIEDENIS Auto vloog uit de bocht Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum per advertentie ƒ4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg heeft in de raadsvergadering van gisterenavond een warm pleidooi gehouden voor het Utrechts Stedelijk Orkest. Over de hoofden van de raadsleden heen zei de burgemees ter tot de gehele Veenendaalse bevolking: Laat de culturele mogelijkheden die u in en door de concerten van het USO wordt geboden niet onbenut. Met groot genoegen had hij gezien, dat tijdens het laatste concert - een jubileumconcert, voor welke geste van het USO spreker veel waardering had - het vereni gingsgebouw tot de laatste plaats bezet was geweest. Hieruit spreekt ook de waardering van de bevol king. De mensen, die dit concert niet hadden bijgewoond, werden aangemaand toch ook eens een con cert mee te maken. De besteding van een avond op een dergelijke manier brengt geen spanningen te weeg. Van de gezichten van de bezoekers kan men een innerlijke rust aflezen. Men gaat met voldoening naar huis en wordt er geestelijk door verrijkt. Van het laatstgehouden concert is naar al degenen, die het hebben laten voorbijgaan een sprake uitgegaan, dat zij iets hebben gemist. De zaak had volgens de burgemees ter nog een ander aspect. Veenendaal wenst zijn nummertje mee te blazen in de provincie. Het dcet zijn best om een bepaalde plaats in de rij van gemeen ten in te nemen. Het wenst zich de waarden te zien toegekend, waarop het meent recht te hebben. Weliswaar sprak hieruit volgens de burgemeester een tikkeltje chauvinisme, maar dan toch chauvinisme van een soort dat hij wel mocht. Doet men evenwel een dergelijke uiting dan moet men ook open staan voor aangelegenheden op cultureel ge bied. Anders wordt ook zo'n uiting een volkomen slag in de lucht. Ook andere - minder instemmende - geluiden Dit alles zei de burgemeester tijdens de behandeling van het voorstel van burgemeester en wethouders tot verho ging van het subsidie aan de stichting Utrechts Stedelijk Orkest. B. en w. stel den voor dit subsidie te verhogen van 200,per gegeven concert op 1500, per jaar, vermeerderd met 500,per gegeven concert. Gedeputeerde Staten hadden voorgesteld te subsidiëren met een kwartje per inwoner per jaar, het geen zou neerkomen op 6000,B. en w. echter meenden, gezien de belangen voor de gemeente bij het voortbestaan van het USO, te kunnen volstaan met het voorgestelde subsidie. Er waren echter ook andere gelui den dan die van de voorzitter te horen. De heer C. van Genderen, sprekende namens de CH-fractie juichte het voor stel toe. Jammer vond hij het, dat niet de gehele fractie er zo over dacht. Die anderdenkende was de heer P. G. van Ojik, die het op zijn beurt speet het niet met zijn fractie eens te kunnen zijn. Voornamelijk om het feit, dat het USO ook op zondag concerteert. Ook Van Ojik (chu) niet op zondag Veenendaalse verenigingen, die op zon dag activiteiten ontplooien, steunde hij niet. Ook de SGP-fractie, bij monde van de heer G. J. van Deelen, kon geen or kest steunen, dat op zondag musiceert. Hardwerkende mensen Goede wijn behoeft geen krans, aldus de heer Van Deelen, en dit spreek woord in aanmerking genomen kon hij niet goed begrijpen, dat een orkest dat zo goed was, zichzelf niet kon bedrui pen en dat anderzijds de liefhebbers van het USO niet zoveel bijdroegen als nodig was voor de instandhouding van dat een Veenendaalse firma nog een duizend ijsjes overgehouden had in het afgelopen seizoen? dat hij die ter beschikking wilde stellen voor een of ander goed doel? dat het bestuur van „Philadelphia" voor haar rekening nam deze ijsjes te bezorgen in de inrichting voor minder begaafden? dat zij niet verder konden komen dan Ermelo „Veldwijk", daar de ijs jes haar ijzigheid begonnen te ver liezen? dat de 900 patiënten er heerlijk van gesmuld hebben, hoewel het reeds november was? dat de heer De Ruiter aan de Rem- brandtlaan een rode kool in zijn tuin gekweekt heeft van ca. 7 kg? dat een rode kool gemiddeld niet zwaarder weegt dan ca. 3 kg? dat dit dus een grote bijzonderheid is? WfiNDKl OKKtN voor betere uurwerken het orkest. Dan hoefde de gemeente mag en durf hier niet voor te stemmen, niet zoveel duizenden, die bijeen waren gebracht door hardwerkende inwoners, bij te dragen. Dit ontlokte de heer T. Verkuijl de opmerking, dat de orkestleden om te beginnen heel hard moesten werken. Ook op zondag, omdat het orkest niet buiten deze inkomst kan. Anders zou het tekort nog groter zijn. In het subsidie van 500,per ge geven concert in Veenendaal bespeurde Verkuijl hard werken spreker een zekere onderwaardering. Als het door ged. staten gesuggereerde bedrag per inwoner zou worden bijge dragen dan is het subsidie nog niet hoog. De heer Verkuijl had liever gezien, dat het algemene subside belangrijk was verhoogd. Dit had dan geen 6000,behoeven te zijn, maar in ieder geval had de gemeente Vee nendaal een beter figuur geslagen. Mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD), echter, kon in die middenweg zoals b. en w. die hadden gevonden wel inkomen. Veenendaal zit door aller hande werken al op hoge lasten en daarom wilde zij liever niet ingaan op het voorstel van de provincie. Het USO is een bezit voor de gehele provincie, was de mening van mevr. Buddingh. Daarom vond zij het buiten gewoon plezierig dat de provincie dit zelf ook had ingezien en haar subsidie met een ton had verhoogd. Een ander plezierig punt vond mevr. Buddingh, dat zo vele hardwerkende mensen, over wie de heer Van Deelen had gesproken, door het subsidie con certen konden bijwonen en graag bij woonden. Levensbeschouwelijke gronden De voorzitter bracht dank aan de leden van de raad die zo warm adhae- sie hadden betuigd met het voorstel van b. en w. Het culturele belang van deze concerten kan ook met het oog op de jeugd niet hoog genoeg worden aan geslagen. De voorzitter kon zich voorstellen dat er mensen waren die op levensbe schouwelijke gronden bepaalde bezwa ren hadden tegen het beluisteren van een concert op zondagavond. Toch meende hij met nadruk er op te moeten wijzen, dat het beluiste ren van een concert niet gelijk was te stellen met een of andere verma kelijkheid. Het USO heeft onder andere stukken van Bach en Beethoven op haar reper toire staan en van de muziek van deze componisten had spreker in de Chr. en cyclopedie gelezen, dat er een ontzag lijke sterke Evangelieverkondiging van moet uitgaan. De heer Van Ojik stelde hier de Hei- delberger Catechismus tegenover. Men mag toclj niet andere mensen voor zich op zondag laten werken. Alle raads leden van protestants-christelijke le vensovertuiging waarschuwde de heer Van Ojik deze stap te doen. Ik kan, besloot spreker. Nadat ook nog de heren Joh. v. Har- develd en mr. J. F. van Leeuwen (AR) het een en ander hadden gezegd stelde de burgemeester de raad voor, gezien het karakter van het voorstel, zich niet verder te verdiepen in levensbeschou welijke aangelegenheden. Tegen het voorstel waren de heren Bastmeijer, Van Ojik, Van Deelen en Van de Haar. De heer Bastmeijer had wel voorgestemd als uitsluitend sub sidie werd gegeven per concert in Vee nendaal, al zou het dan ook duizend gulden per concert moeten zijn. Verlangen Noodgedwongen ging de heer Bast meijer akkoord met het voorstel tot intrekking van het uitbreidingsplan Tuinstraat. Hij wilde b. en w. vragen de stedebouwkundige neg eens aan te zetten om zo spoedig mogelijk het de finitieve plan klaar te maken. De voorzitter: U spreekt een ver langen uit, dat bij mij - en onge twijfeld ook bij alle anderen - reeds lang leeft. De heer Haggenburg (KVP) zei naar aanleiding van het voorstel tot ver lenging van de ontruimingstermijnen Haggenburg (kvp) erbarmelijk van twee woningen in de Van de Poll straat, dat de toestand in één van deze huizen toch wel erbarmelijk is. Drie kleine kinderen slapen daarin onder ellendige omstandigheden. Het is er vuil en tochtig. Als ei dan geen defini tieve oplossing voor was vroeg spreker toch wel om dit huis voor de a.s. win ter tochtvrij te maken zodat men er een beetje behoorlijk in kan wonen. Wethouder Koppenberg zegde toe dit in ieder geval met gemeentewerken te zullen opnemen. De heer Bastmeijer sprak van mens onterende toestanden en vroeg of het niet mogelijk was om deze huizen af te breken. Alles is op algehele ontruiming van het totale complex gericht, aldus de voorzitter. Daar was ook het college in z'n vroegere samenstelling al mee bezig. Dit laatste zei de voorzitter om alle eventuele misverstanden bij voorbaat uit de weg te ruimen. Spoed Bij het voorstel tot het aangaan van grondtransacties vroeg de heer Van Hardeveld hoe het stond met de ver bindingsweg tussen het Schrijverspark en het centrum. Deze verbinding hoeft toch niet te wachten op het plan Tuinstraat? aldus mevrouw Buddingh. Volgens wethouder De Ruiter was er opdracht gegeven het bestek voor deze verbindingsweg met de meeste spoed gereed te maken. Dit betreft de defini tieve weg en niet een noodweg, wat ook nog even in de pen is geweest. Zeven jubilarissen van de Panter Sigarenfabrieken die een kwart eeuw by genoemd bedrijf in dienst waren, zyn vrijdagmiddag door de directie in gebouw 't Trefpunt gehuldigd. Een der jubilarissen, de heer A. v. d. Meyden, kon helaas wegens ziekte niet aanwezig zijn, doch deze werd tijdens de bijeenkomst een gelukstelegram gezonden. De bijeenkomst werd geopend door di recteur J. J. v. Schuppen, die huldigin gen altijd weer hoogtepunten noemde in het bestaan van een bedrijf. „De Panter is u dankbaar voor al hetgeen u voor het bedrijf gedaan heeft!" Een uniek jubileum noemde hij dat mej. M. van Laar, die zich in de loop van deze vijfentwintig jaar had doen kennen als een vakbekwaam kom- plee (machine werkster. „Jij komt vast en zeker in de krant", zo zei directeur Van Schuppen, „en dan hoop ik dat er bij komt te staan dat je altijd uitstekend hebt gewerkt." Ook voor de overige jubilarissen had de directeur niets dan lof. Over de toekomst van de Panter was Het verzoek van de exploitant van de plaatselijke bioscoop om de vermakelijkheidsbelasting voor bioscoopvoorstellingen te verlagen, is gisteravond door de raad zon der hoofdelijke stemming en zon der enige discussie ingewilligd. In het advies hadden b. en w. verklaard zich te kunnen verenigen met dit ver zoek. Het bioscoopwezen moet naar hun mening worden gezien als een vorm van ontspanning voor een brede laag van de bevolking en zij waren van mening, dat dit niet op een onevenredig zware wijze behoort te worden belast. de heer Van Schuppen optimistisch ge stemd. Behalve dat de export stijgt zijn er ook goede kansen op de Euromarkt. „We moeten wel waakzaam zijn en van ons allen zal een grote aktiviteit worden gevraagd. De aanwezige jubilarissen: C. v. d. Haar, J. Bouman, M. v. Honk, K. de Kam per, M. v. Laar (Eist) en C. Mater, kre gen vervolgens geschenken aangeboden, w.o. een enveloppe met inhoud en een armbandhorloge. Terwijl men nog geruime tijd gezellig bijeen bleef, werden de jubilarissen ook nog toegesproken door de heer J. Wij- nands namens de Fabriekscommissie en de heer J. v. d. Weerdhof, personeels chef. De Valleiriks, vorige week uitge geven by: Kleefsman's Boekhuis Zandstraat, Veenendaal. is niet gevonden. De vinderspre mie stijgt hierdoor met twcegulden- v ftig zodat de nieuw uit te geven riks met het nummer: ZEVEN GULDEN VIJFTIG waard is. Bij inlevering op ons bureau voor a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbe taald. Onder dit motto houdt de Vee nendaalse Winkeliersvereniging van zaterdag 24 november tot en met woensdag 5 december een grootscheepse St. Nicolaasactie met het meest verrassende element dat de prijswinnaars hun geld in contanten grijgen uitbetaald. „Wie opent de kluis?" is een actie waarbij een bepaalde lettercombinatie prijsbepalend is. Ieder zegel dat op de winnende combinatie is gezet (voor elke bestele gulden krijgt men een zegel) is dan 50 cent in contanten waard. De win keliersvereniging gaat een speciale krant uitgeven in een oplaag van 30.000 exem plaren, die huis-aan-huis zal worden ver spreid. Op zaterdagmiddag 24 november zal St. Nicolaas met een groot gevolg Spaanse edelen een bezoek aan Veenendaal bren gen. Aan de Kerkewyk, op de grens van de gemeente, zal de Goedheiligman ver welkomd worden door het bestuur van de Winkeliersvereniging, terwijl de of ficiële ontvangst 's middags om drie uur plaats heeft op het gemeentehuis. Zevenentwintig jongens kregen woens dagavond uit handen van drs. W. A. Fre- derikse, voorzitter van de stichting vor ming bedryfsjeugd en directeur van de Kon. Scheepjeswolfabrieken een getuig schrift nadat zjj gedurende twee jaar hadden deelgenomen aan een vormings cursus van het centrum voor werkende jongens. Dit centrum is opgericht en wordt in stand gehouden door diverse Veenen daalse bedrijven. Jongens van deze be drijven kunnen deelnemen aan de cur sus, die wordt gehouden in het eigen ge bouwtje aan de Kerkewijk nr. 11. Zij doen hier onder andere aan handenarbeid bespreken problemen met hun leiders, kortom zij krijgen in die twee jaar een op de maatschappij gerichte vorming. Door de werknemers wordt één morgen of middag per week vrijaf gegeven om aan de cursus deel te nemen. Drs. Frederikse noemde het in zijn openingswoord zeer verheugend dat zo veel jongens aan de cursus deelnamen, hoewel de vertegenwoordigers van de verschillende bedrijven hier wel eens minder verheugend tegen over staan. De jongens worden immers een morgen of Mej. M. van Laar uit Eist, zilveren jubi- laresse bij de Panter, krijgt hier van di recteur J. J. v. Schuppen (r.) geschen ken aangeboden. TEKEN. De boeren in de Franse Alpen zeggen dat we een strenge winter krijgen. Zij menen dat te weten omdat zij hebben geconstateerd dat de marmotten nu al hun winter slaap zijn ingegaan. Dat is een teken dat zij kou en veel sneeuw verwachten. NAALD. Het verdoven van een tand is de heer T. te Niort (Fr.) komen te staan op een buikoperatie. Hij slikte de verdovingsnaald van de tand arts door, waarop er niets an ders overbleef dan zijn buik te openen om hem weer van het instrument te verlossen. Hoe het gebeurde? De tand arts had de naald even in het tandvlees laten zitten terwijl hij zich omdraaide om een 2e ampoule te pakken. Toen hij weer in de mond van de heer T. keek bleek deze de naald te hebben ingeslikt. GLAD. In het kader van een actie om de stad Straats burg van zijn duivenplaag te bevrijden, wil men de voor gevel van de kathedraal in smeren met gelatine. Men hoopt dat dan de duiven, die door de gladheid geen houvast meer vinden en naar beneden zullen tuimelen als ze probe ren op een uitsteeksel of in een nis te gaan zitten, de ka thedraal met rust zullen gaan laten. SCHOT. Een Londenaar, in het bezit van een kanon uit 1805, heeft een advertentie ge plaatst om in het bezit te ko men van kogels die erin pas sen. Tot zijn verbazing kreeg hij tal van aanbiedingen. Hij heeft nu grote zin om het ka non eens af te schieten, maar hoewel geen enkel wetsartikel dat verbiedt, heeft hij het ex periment nog even uitgesteld. Hij woont vlak naast de Rus sische ambassade en in ver band met de Cubaanse crisis is hij bang dat de Russen zijn onverwachte schot verkeerd zouden kunnen opvatten. DIEF. Bij de verkiezingen in Mexico heeft de heer Adhé- mar de Barros een grote over winning behaald op de ex- president Janio Quadros. De politieke tegenstanders van Adhémar beschuldigden hem tijdens de verkiezingscampag ne van oplichting en diefstal. Adhémar heeft daarop stem men gewonnen door volmon dig toe te geven dat hij stal, maar, zei hij erbij, ik steel al leen ten bate van de armen. BASTILLE. De Franse heer Legrand heeft van de rechter een boete van 200 NF (onge veer f 175,opgelegd gekre gen omdat hij zijn schoonmoe der had vergeleken met de Bastille. De schoonmoeder kreeg een boete van 500 NF omdat zij had geantwoord met hem te bedreigen met een ge weer. HOOFD VAN JUT. De voetbalcompetitie in Frank rijk dreigt in de war te lopen door gebrek aan scheidsrech ters. Er zijn steeds meer refe rees die dit zondagswerk er aan geven, omdat zij niet lan ger willen dienen als Hoofd van Jut voor het publiek, heb ben enigen van hen verklaard. een middag uit hun werk gehaald, wat in verband met de werkzaamheden niet altijd uitkomt. De heer Frederikse vond dit bezwaar toch zeker wel opwegen tegen hetgeen de jongens op de cursus opdoen. Zij krij gen een andere kijk op de zaak en de levensproblemen. Spreker had goede hoop, dat de deelnemers met genoegen zouden terugdenken aan de cursus en .hij hoopte ook, dat het zijn nut zou afwer pen voor de maatschappij. Een speciaal woord van dank werd ge richt aan de leiders, de heren C. Visser en G. Suichies uit Amersfoort. De heer Visser had in Veenendaal het centrum opgericht en om te beginnen met een enorme energie van een soort schuur een bijzonder aardig verenigingslokaal ge maakt, met behulp van de jongens. De heer Visser dankte op zijn beurt de heer Frederikse voor de hartelijke woor den van waardering tot de heer Suichies en aan zijn adres. In het bijzonder werd welkom geheten de heer F. Wafelbakker, arts te Amster dam die na de pauze een voorstelling gaf met zijn eigen poppentheater. Een groot aantal vertegenwoordigers van Veenendaalse bedrijven woonde onder meer de bijeenkomst bij. De volgende jongens kregen een ge tuigschrift: Jan Bleijenberg, Eimert van Nieuw-Amerongen, Gijs Overheem, Ceel van Rhee, Frits van Beem, Gerrit v. d. Brink, Aart Kuiter, Nico Louter, Dick de Mant Chris Vermeer, Cor Honders, Dick Leeuwenkamp, Gert van Dam, Ton Henzen, Arris Haalboom, Rinus Versteeg, Adrie v. d. Pol, Gerrit van Doorn, Kees van Engelenburg, Bertus Spies, Jan van Rhee, Piet Willemse, Hans Schaap, Aart Roodbeen, Henk v. d. Haar, Gradus Ho- genkamp. Geurt van de Weerd en Kees Coumans. „D'r zitten hier een paar bouw vakkers die te diep in het glaasje gekeken hebben, 't Is al half zes en ze willen niet naar huis. Kunt u ze niet even aan het verstand brengen dat het etenstijd is zo klonk het telefonisch verzoek dat een aannemer in de Schrijvers- wijk aan de politie deed. Toen even later twee politie mannen op de aangegeven plaats arriveerden, zagen ze twee man- nenzitten die rijkelijk van een geestrijk vjcht hadden genoten en in een opperbeste stemming ver keerden. Ze hadden alleen weinig zin om naar huis te gaan. Enkele vermanende woorden hiel pen echter al gauw, maar ze moes ten toch eventjes wachten op een derde kameraad die op een ge leende bromfiets nog een litertje was gaan halen. Enkele ogenblikken later kwam nummero drie de bocht om brom men en schrok hevig toen hij de politie bij zijn kameraden zag staan. In plaats van de brommer terug te geven en de fles, gaf hij vol gas en racede in de richting van de Grift Zelfs het gebrul van zijn vriend: „hé geef die brommer terug!!!" hoorde hij niet eens meer. Goed anderhalf uur later kreeg de politie in Rhenen de telefoni sche mededeling dat er in de Meent een drijfnatte man liep. Men vond dat verdacht en of de politie eens even wilde komen kijken. De doornatte man die bijna stijf stond van de kou, bleek de vluch tende bouwvakarbeider V. uit Rhe nen te zijn die in de Schrijvers- wijk op de vlucht was geslagen, overigens zonder enige reden. Hij vertelde dat de politie hem achterna gezeten had. Bij de Grift had hij de brommer aan de kant gegooid, was dwars door het ka naal gewaad en had het aan de an dere kant op een lopen gezet in de richting Rhenen. De fles gene- ver had hij nog onaangeroerd in zijn zak deze zijn verkrijgbaar bij ASS. APOTH. - DROGIST hoofdstraat 106, tel. 2576, V'daal OUDSTE ZAAK TER PLAATSE Dcor een lekkage aan de riolering Is woensdagnacht in de Zwarteweg te Rhe nen een groot gat geslagen. Men is hier bezig met het uitgraven van de krater. Zoals ieder jaar organiseert de wandel sportvereniging „De Rijnkanters" ook nu weer een oliebollenaktie. De verkoop van deze lekkernij vindt plaats op zaterdag 10 november a.s. In de morgenuren worden de oliebollen ver kocht op Zwijnsbergen 59, terwijl ze 's- middags huis-aan-huis zullen worden aan geboden. Vorig jaar haalde men een om zet van rond 4000 stuks. Enkele weken geleden, kwam een in woner uit Eist met zijn fiets te vallen bij het koetshuis. De Elstenaar werd in bewusteloze toestand naar het zieken- hus gebracht. Het vreemde is, dat hij sindsdien zijn fiets kwijt is. Iedereen die inlichtingen kan geven, wordt ver zocht zich in verbinding te stellen met de rijkspolitie in Eist (U.). COLLECTE ANTI HONGER ACTIE De collecte voor de anti honger actie georganiseerd door NOVIB heeft te Ame rongen het fantastische bedrag opge bracht van 1.285,Mede dank zij het feit dat een groot aantal collectanten zich beschikbaar stelde kon dit fraaie resul taat bereikt worden. Het is een unicum als voor een algemene collecte te Ame rongen een dergelijk hoog bedrag bij eengebracht wordt. Langs deze weg aan alle gevers hartelijk dank. VIER BEKEURINGEN IN OVERBERG In verband met de hondsdolheid is ook in Overberg van kracht dat er geen loslopende honden zich op de we gen mogen bevinden. Dezer dagen werd er controle gehouden in Overberg en vier landbouwers kregen een proces verbaal omdat hun honden losliepen. De heer B. uit Amersfoort reed za terdagavond met een snelheid van 65 km. per uur met zijn personenauto over de Brinklanderweg te Ederveen B. die deelnam aan een kaartleesrit, zag een haakse bocht naar links te Iaat en botste tegen een paal van het boven grondse lichtnet en vervolgens tegen een paal met een straatnaambrodje. Een van de elektriciteitsdraden knap te af en viel op de auto waardoor deze onder stroom kwam te staan. Perso neel van de P.G.E.M. zorgde er later voor dat de stroom uitgeschakeld werd. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, doch de inzittenden kregen geen letsel. Het straatnaampaaltje kwam scheef te staan. VEENENDAAL Vrydag: Ontspanningsavond bejaarden in Eltheto, 7.30 uur. Show garage Vonk Industrielaan, 2-10 uur. Lezing CBTB in Korenbeurs, 7.30 uur. Zaterdag: Cefafilm in Eltheto, 8 uur. Oriëntatierit MAC, start 2.30 uur La Montagne. Orgelconcert in Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat, 8 uur. RHENEN Vrydag: Vogelexpositie in Kon. v. Dene marken, 8-10 uur. Zaterdag: Idem - gehele dag geopend. AMERONGEN Zaterdag: Herfstwandeltocht, start 2.30 uur, Clubhuis. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1962 | | pagina 1