Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken VERKEER EISTE WEER ZWARE TOL Voor de KANTONRECHTER Agenda Bromfietser maakte slachtoffers en reed door N.W.B. TREKT GEEN MARSEN IN! Een actie „open het dorp" CHINA: de rode kolossus dreigt 36e JAARGANG WOENSDAG 14 NOVEMBER 1962 Nr. 90 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Eén dode - vier zwaar gewonden - aanzienlijke materiële schade! VEENENDAAL Renswoude Nieuws uit de omgeving Rhenen Ederveen ELST AMERONGEN Eist In het nieuwe seizoen TWAALF plaatselijke wandeltochten Gaat het garnizoen EDE, VEENENDAAL bezetten? GEEN INKRIMPING SCHERPENZEEL Wat nu weer MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W« F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent In de afgelopen vier dagen heeft het verkeer in onze omgeving wederom een zware tol geëist. Er viel één dode te betreuren - een 41-jarige inwoner van Rhenen - alsmede een aantal zwaar gewonden, ter wijl een tiental personenauto's volkomen vernield werden. Rijksweg 12 voerde hierbij weer de boven toon toen zich op het gedeelte vanaf de Roode Haan tot aan de afrit bij Veenendaal een reeks ketting botsingen voordeden die de politie handen vol werk gaf. Sommigen er van waren zo ingewikkeld dat bijvoorbeeld de Renswoudse politie tot 's nachts vier uur bezig is geweest om alles te reconsrueren waar ben men moest afgaan op minuscule stukjes lak, wilde men de ware toedracht op papier kunnen zetten. Van de zwaargewonden verkeert een zekere mevr. F. uit Ede nog steeds in levensgevaar. De ongevallen-reeks in Veenendaal begon vrijdagmiddag om half drie toen de vrachtautobestuurder R. uit Veenen daal op de Nieuweweg een NBM-bus wilde passeren. Door een geparkeerd staande tegenligger kwam hij in de knel remde af en botste tegen de bus. Er was alleen materiële schade. Om kwart voor zeven draaide het politie-apparaat op volle toeren voor een melding van Rijksweg 12. Op kor te afstand van elkaar waren twee aan rijdingen ontstaan. Vlak bij de oprit betrof het een drie tal personenauto's die om beurt op el kaar waren gevlogen. De automobilist van B. uit Dusseldorf reed met een snelheid van ca. 100 km. per uur toen hij ter hoogte van de oprit plotseling moest afremmen. Prompt ontstond er een ketting botsing, waardoor de drie auto's dwars op de rijbaan kwamen te staan en er weinig meer van heel bleef. De inzittenden, in totaal vijf man nen, kwamen er wonder boven wonder met enkele schrammetjes vanaf. De auto waarvoor geremd moest worden, is doorgereden. Tezelfdertijd stond ruim honderd me ter verderop een truck met oplegger dwars in de berm. De bestuurder H. uit Huizen verklaarde dat bij het tank station een personenauto de rijbaan was komen oprijden. Door hard te rem men en naar links uit te wijken had hij een botsing kunnen voorkomen. De truck was een volle slag gedraaid. Om de nodige metingen e.d. te ver richten was de politie genoodzaakt het verkeer enige tijd stop te zetten en dat nu werd de oorzaak van de derde, veel ernstiger, aanrijding. Er stond al een lange fille auto's te wachten toen uit de richting Utrecht een Renault na derde die de waarschuwingslichten niet opmerkte. Ter hoogte van de Kooiweg, op het gebied van Renswoude. vloog hij ach ter op een stilstaande Mercedes, die op zijn beurt weer de voor hem staande auto ramde. Dit was een Peugot die door de klap dwars op de rijbaan was ko men te staan. De bestuurder was er goed en wel uit toen met hoge snelheid een Austin- bestel naderde, bestuurd door K. uit TWEEMAAL VALSE NAAM De 21-jarige G. v. D. werd zondagmid dag op de Stationsstraat staande gehou den omdat hij met zijn brommer bijna 45 km reed. Toen hij zijn naam opgaf, schoot een van de politiemannen te bin nen dat hij die naam al eens eerder op gegeven gekregen had en die later vals bleek te zijn. Hij werd eens nader aan de tand gevoeld en toen kwam aan het licht dat hij voor de tweede keer een valse naam opgegeven had. Met drie pro- cessenverbaal rijker, 2 voor opgave van valse naam en 1 voor te hard rijden, kon hij later het bureau verlaten LOSLOPENDE HONDEN De politie heeft tal van processen-ver- baal opgemaakt tegen eigenaars van los lopende honden. Bovendien kwamen di verse ontduikingen van de hondenbelas ting aan het licht. DOORN: Doorn heeft vorige week ge heel onverwacht bezoek gehad van een troep originele zigeuners, kompleet met hoofdman, waarzegsters enz. Het was een troep die uit Zuid-Frankrijk of Spanje kwam en op doorreis was naar Hamburg. Tijdens hun korte verblijf in Doorn werden tal van winkeldiefstalle tjes gemeld. Overigens zagen de zi geuners er lang niet armoedig uit want bij iedere woonwagen stond een glan zende Amerikaanse slee EDE: Door Edes openbare leeszaal en bi bliotheek werden in de maand oktober 10.527 boeken uitgeleend, waarvan bijna 1600 studieboeken. ZEIST: In verband met de gasontploffing die zich half augustus voordeed bij de gasfabriek zal geen strafvervolging wor den ingesteld. Het is na onderzoek na melijk gebleken dat het exployderen van de hogedruk gashouder niet ver oorzaakt is door een fabricagefout, maar door optreden van roest. WAGENINGEN: Binnenkort begint men met de bouw van een geheel nieuw kantongerecht. Het zal verrijzen in het Bowlespark (de vroegere vismarkt) naast het bureau van politie. Winschoten. Deze boorde zich eerst in de flank van de Peugot en vloog ver volgens op de Mercedes. De Peugot was door de klap meer dan 50 meter voor uit gegooid. Vier personen moesten in allerijl naar het ziekenhuis worden overge bracht, terwijl drie auto's volkomen vernield waren. Maandagmiddag had de automobiliste, mevr. H. uit Arnhem niet in de gaten dat de voor haar rijdende vrachtauto ter hoogte van het kasteel linksaf wil de slaan. De botsing had alleen ma teriële schade tot gevolg. De 41-jarige Rhenenaar M. van Manen, die vrijdagavond per bromfiets van zijn werk naar huis terugkeerde, is ter hoogte van „De Dikkenberg" op de Cuneraweg ten val gekomen. In de vroege ochtend van zaterdag overleed hij in het Julianazie- kenhuis. Omtrent de juiste toe dracht van het gebeurde tast men nog in het duister. Van po litiezijde deelde men ons mede, dat nog enkele getuigen moeten worden gehoord. Op de Herenstraat in Rhenen kwa men zaterdag twee bromfietsers met elkaar in botsing, doordat geen voor rang werd verleend. De 22-jarige E. V. uit Rhenen was er het ergst aan toe. Hij liep een beenfractuur op en enkele hoofdwonden. Dr. Rienstra en de EH BO-er Ten Hoope verleenden de eer ste hulp. Op het Fred. v. d. Paltshof te Rhe nen reed de aldaar geparkeerd staan de auto van de fa. V. achteruit op de eveneens stilstaande auto van de heer K. v. K. Beide wagens liepen schade op. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Op de Herenstraat, even voorbij het Rhenense gemeentehuis, werd maandagmiddag de tienjarige v.d. H. uit Rhenen aangereden door de automobilist J. H. O. uit Arnhem. De knaap fietste aan de rechterkant van de rijbaan. Op het ogenblik dat O. passeerde zwenkte hij plotseling naar links met als gevolg dat een aanrij ding niet meer was te voorkomen. De jeugdige knaap klaagde over rugpijn. Hij was op de autokap terecht geko men en toen waarschijnlijk met zijn rug op het wegdek gevallen. Woensdag reed een vrachtauto op de smalle weg de Schras en moest uit wijken voor een andere auto. Daar het naar te laat richting aangegeven had. Ook zou de Zettenaar niet voorgesor teerd hebben. Gelukkig viel aller nog al mee en werden alleen de auto's be schadigd. Vrijdagavond botste bij de Morgen ster een bromfietser op een paar voet gangers die op het rijwielpad liepen- Even later gebeurde hetzelfde bij ga rage Hovestad. De voetgangers liepen lichte verwondingen op. By het oversteken van de weg is maandagavond dc 16-jarige brom fietser de K. uit Rhenen aangere den en ernstig gewond. Ter hoogte van de DELM wilde de jeugdige Rhenenaar met zijn bromfiets de weg oversteken en werd toen aan gereden door een achterop komende auto, bestuurd door W. uit Rhenen. Bromfiets en auto werden zwaar be schadigd. terwijl de K. met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht moest worden. Tijdens de talrijke kettingbotsingen op Rijksweg 12 werden vrijdagavond onge veer 20 auto's beschadigd. OPBRENGST ANTI-HONGERACTIE De collecte voor de Anti-Honger Actie heeft in Veenendaal opgebracht 4.611,55. Alle geefsters en gevers hartelijk dank. OLIEBOLLEN UITVERKOCHT De j.l. zaterdag gehouden oliebollen- aktie van de wandelsportver. „De Rijn- kanters" is bijzonder goed geslaagd. Alle bollen, zo'n vierduizend in totaal, gingen vlot van de hand, zo vlot zelfs, dat het gehele dorp niet eens afgewerkt kon wor den. Deze aktieve vereniging heeft nog meer plannen voor de komende winter. As. zaterdag wordt deelgenomen aan de Rijnbrugtocht in Rhenen. Verder zal nog gelopen worden in Veenendaal bij de St. Nicolaaswandeltocht en bij de Winter- series te Amerongen. BEGIN VAN BRAND Zondagmiddag moest de Amerongse Vrijwillige Brandweer uitrukken voor een begin van brand, in Hotel Boszicht te Eist (gem. Amerongen). Deze was ont staan door een oliekachel, welke door een fout in brand was geraakt. Door snel ingrijpen van de brandweer kon erger worden voorkomen. verkeer naar Lunteren thans over de Schras en de Brinklanderweg is geleid in verband met de reconstructie van de Hoofdweg is de smalle Schras dus veel drukker. De heer W. uit Heerlen, die totaal onbekend was in deze omgeving week te veel naar rechts uit bij zijn uitwijkmanoeuvre en kwam in de zach te berm terecht waar de vrachtauto in wegzakte. De wagen moest met be hulp van een graafmachine worden vlotgetrokken maar het verkeer was intussen meer dan een half uur ge stremd. Op de Rijksstraatweg ter hoogte van de DELM botsten donderdagavond twee personenauto's tegen elkaar. Een au tomobilist uit Zetten wilde de auto weg oprijden, doch werd tegelijker tijd ingehaald door een Rhenense auto mobilist die beweerde dat de Zette- Een nog jeugdige bromfietser wiens signalement wel bekend is doch die tot op heden nog niet aangehouden kon worden, heeft zaterdagavond op het rijwielpad op de Kerkewijk bij een wilde rit drie fietsers aange reden en zich toen uit de voeten gemaakt. tussen de twee fietsers De NWB kan onmogelijk een van de reeds vastgestelde wandeltochten voor het komend seizoen intrekken. Dit besluit werd maandagavond bekend tijdens een bijeenkomst van de voorzitter van het Veenendaals Wandelcomité (NWB) de heer Breekveld en enkele bondsbestuurders van de Ned. Wandelsport Bond. Het ge volg hiervan is dat er het komend seizoen in Veenendaal niet minder dan 12 wan deltochten zullen worden gehouden in een tijdsbestek van zeven maanden. Ter hoogte van het stationsplein kwam hij eerst in botsing met mevr. Van D. die daar normaal aan de rechterkant van het rijwielpad fietste. Mevr. v. D. kwam te vallen en sleurde in haar val haar dochtertje mee dat naast haar fietste. De bromfietser trok zich hiervan niets aan en presteerde het om ca twintig me ter verder het zoontje van mevr. D. om ver te rijden. Het jongetje reed rechts van zijn vader, zodat de bromfietser dus Ook voor TELEVISIE KIJKERS zijn ont- spiegelde glazen ideaal. Hoofdstraat 51 (naast de apotheek) Telefoon 3184 Veenendaal. Ziekenfondsleverancier. getracht heeft door te rijden. Terwijl vader v. D. de politie belde, zag de bromfietser kans er tussen uit te knijpen. Hij had een nog jeugdig meisje achterop die de jongen Tony noemda. Zijn signalement is bij de politie bekend. (Ingezonden) Vrijdag a.s. zult U die indruk misschien wel krijgen. Een 100 militairen van de Kaderschool van de Verbindingsdienst uit Ede komen U die dag een bezoek bren gen, om in hun vrije tijd een bijdrage te vragen voor de gewonde en verminkte militairen uit de laatste wereldoorlog, de Indië-periode en Nieuw Guinea! Zij hel pen op die manier de Gezamenlijke Mili taire Fondsen, die aan deze gewonde of verminkte jongens of hun nabestaanden hulp verlenen. Helpt U de vrijwilligers door met gulle hand te geven! Het plaatselijk comité G.M.F. De Wandelfederatie Veenendaal - het overkoepelend orgaan van alle plaatselijke wandelsportverenigingen - slaagde er vorig jaar in het aantal ge plande marsen terug te brengen van 10 tot 8. Toen al vond men dit aantal (8) veel te hoog voor een plaats als Veenendaal en was men unaniem van mening dat door de vele marsen de wandelsport geenszins gediend werd. Dit jaar bleken de gezamenlijke ver enigingen van plan twaalf marsen te gaan organiseren, nl. 5 van de NCWB, 5 van de NWB, 1 van de KNBVLO en een door SSS te organiseren lustrum- mars waarva het nog niet bekend is onder welke auspiciën dit zal gaan ge beuren. Op de vergadering kwam tot uiting dat de NWB bereid was tenminste één van haar marsen te laten val len. Een dorp voor minder-validen van alle gezindten en van alle leeftijden zal gebouwd worden in de buurt van de Johanna-stich- ting bij Arnhem. STEUNT ALLEN DEZE AKTIE! Geef een gift en/of koop een zilveren sleutelspeldje wanneer men bij u aanklopt! Mevr. J. Hazenberg, Veenendaal. De heer Breekveld heeft toen enige dagen later de NWB verzocht hem toe stemming te geven de mars van VDZ te laten vallen, waarmee de NWB ech ter niet accoord gegaan is. Zodoende krijgt men in Veenendaal het volgende overladen wandelpro gramma, waarin de Federatie ditmaal dus geen enkele wijziging heeft kun nen brengen: 16 maart, Openingstocht (NWB); 18 april, Beatrixtocht (NCWB); 11 mei, Hollandia Tricomars (NCWB); 25 mei, VDZ-mars (NWB; 1 juni, TBC-mars (KNBVLO); 11 juni, Avondvierdaagse (NWB); 2 aug., Jeugd vierdaagse (NCWB); 31 aug., Herfsttocht (NWB); 21 sept., Wolmars (NCWB); 23 nov., St. Nicolaastocht (NWB); eind nov., Winterserie (NCWB) en dan waarschijnlijk nog een mars van SSS waaromtrent echter nog geen en kele zekerheid bestaat. Wél is tijdens de Federatie-vergade ring besloten, dat de plaatselijke wan delverenigingen geen enkele verplich ting hebben aan de te houden tochten deel te nemen. Dit in tegenstelling tot vorig jaar toen afgesproken werd el kaar zoveel mogelijk door deelname te steunen. GESLAAGDE PUZZELRIT VAN PLATTELANDSJONGEREN De Chr. Plattelands Jongeren Bond heeft woensdagavond in de omgeving van De Klomp een geslaagde puzzelrit gehouden, waarvoor grote belangstel ling bestond. Meer dan zestig deelne mers verschenen aan de start met auto's en bromfietsen. Het was een vrij pittig traject van ca. 30 km, dat door de heer A. Jansen uit Veenendaal met de minste strafpunten werd afgelegd. Hij kwam dan ook in het bezit van de wisselbeker. Van de B., boekhouder te Ederveen, moest vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht verschijnen omdat hij in Eder veen met zijn bromfiets geen voorrang verleend had aan een personenauto toen hij van de Oudendijk in zijn woonplaats de rijksweg op reed. Een aanrijding was het gevolg geweest. Volgens mij heb ik het verkeer op de rijksweg voor laten gaan, verklaarde verdachte. Ik heb de auto niet gezien. Bent u dan wel gestopt voor het stopbord? vroeg rechter v. d. Brand. B. gaf een bevestigend antwoord en zei zelf ook niet te begrijpen, waardoor het on geval ontstaan was. Voor de officier, mr. Pieters was het onbegrijpelijk, dat een bromfietser een naderende auto niet ziet. Het omgekeer de kon hij zich dan nog beter voorstellen. Mr. Pieters concludeerde dan ook, dat verdachte niet goed had uitgekeken. Mede in verband met de vrij ernstige gevolgen - de automobilist bekwam een wervel- fractuur - eiste hij een boete van 75, of 15 dagen. Rechter v. d. Brand verhoogde tot 100,— of 20 dagen. V., procuratiehouder te Oosterbeek, moest zich voor het Wagenings kanton gerecht verantwoorden, omdat hij met zijn auto op de Utrechtseweg in Ooster beek bij het linksaf slaan de doorgang niet vrij gelaten had voor een hem te gemoetkomende auto, waardoor een bot sing was ontstaan. Het is geen kwestie geweest van ar rogantie en ik had evenmin haast, zei verdachte. Ik kan er geen andere ver klaring voor geven dan dat ik de auto niet gezien heb. Juist omdat er voor deze aanrijding blijkbaar geen enkele verklaring bestaat, acht ik het een vrij ernstig ongeval, al dus mr. Pieters. Wanneer men rijdt, dient men constant zijn aandacht bij de weg te hebben. De eis luidde 150,boete of 30 dagen en zes maanden voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid met een proef tijd van twee jaar. Rechter v. d. Brand ze de indruk te hebben, dat het hier een eenmalige fout betrof en hij liet het daarom bij 150, of 30 dagen. B., pompbediende te Veenendaal was met zijn auto gekeerd op rijksweg 12, uiteraard een bijzonder gevaarlijke on derneming. Verdachte probeerde vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen de moeilijke situatie, waarin hij en zijn collega's zich dagelijks bevinden, uit te leggen. Ik kom van Veenendaal af en werk bij het pompstation aan rijksweg 12 voor de afrit naar de Nieuweweg, vertelde hij. Om bij dat pompstation te komen, be staat er geen andere mogelijkheid dan de rijksweg over te steken. Mijn collega's en ik gaan meestal per brommer, maar ook dan moeten we de weg over. Een (Zie verder pag. 2) Het rode China van Mao Tse-Tung is zeer ontevreden met het verloop van de Cubaanse crisis en scheldt Chroestsjew op alle mogelijke manie ren de huid vol. Hij heet een „revisionist", „de Russische Chamberlain", een „lafhartige duivel" enz. China had gewild, dat Rusland de hand schoen had opgenomen en de atoomoorlog had aanvaard. China wil geen compromis met het Westerse „imperialisme" en acht uitsluitend agres sief geweld de levens- en bestaansplicht van het communisme. Duidelijk is, dat de blanke wereld met de Aziatische reus - China omvat een vierde deel van de mensheid - ernstig rekening zal moeten houden. De 80 mil joen Japanners vertegenwoordigden, toen zij ontwaakten, een enorme macht. Een ontwakend China vertegenwoordigt een enorm veel grotere macht. En China ont waakt. De communistische macht die thans 13 jaar heerst, is de sterkste rege ring, die China ooit heeft gehad. Ze maakt China industrieel krachtig, ont wikkelt het volk en weet de natie te be zielen. Hadden niet de misoogsten van de laat ste jaren China fundamenteel met ruïne ring bedreigd, we zouden er reeds meer van zien. De ramp van de mislukte oogs ten was niet gering. Peking moest in Canada 6 miljoen ton graan en gerst kopen, waarvan een vierde deel contant werd betaald, de rest op krediet gele verd; het kocht in Australië 2,3 miljoen ton graan en 360.000 ton gerst, waarbij Australië zich met een eerste betaling van 10 tevreden stelde; het kocht in Frankrijk gerst, in Engeland en Nieuw- Zeeland, in Argentinië (mais) en in Duits land (meel). Rusland leverde alleen sui ker (uit Cuba). Daarmee ging tweederde van China's deviezenvoorraad er aan. En het resultaat is, dat Mao zijn 700 miljoen mensen uit de eigen gemiddelde oogst van 170 mil joen ton, vermeerderd met de minimale inkopen in het buitenland, niet meer dan 1600 calorieën per dag kan bezorgen, vrij wel een bestaansminimum. En er ont breekt meer dan voedsel alleen. De kle- dingsstoffen zijn gerantsoeneerd tot l'/i el per persoon per jaar; zelfs zakdoeken zijn een luxe geworden en van allerlei is op de bon, dat we in China met ver wondering zien ontbreken (lucifers, pa pier enz.). Maar het levensmiddelenge brek is het ergste. De USA aarzelen om graan aan China te verkopen, want zoals men daar zegt: elke hulp leidt ertoe, dat er meer wapens tegen ons worden ge kocht. En dit is juist. De Chinese leiders zijn volgens Chroes tsjew „hopeloze dogmatisten". Ze zijn Stalinisten, die Chroestsjews terugkeer tot het Lenisme als „verraad" aan het wereldcommunisme verwerpen. Zij lopen dus welbewust niet aan de leiband van Moskou en gaan hun eigen weg, die an ders is dan Ruslands weg. Niettemin moet men niet verwachten, dat in geval van een wereldoorlog China niet aan de zijde van Moskou zou staan. Immers, zo dra Moskou in botsing komt met „het imperialisme" is het in China's spoor en kan op China rekenen. Anderzijds zijn er ook tegenstellingen tussen Peking en Moskou. Peking wenst Buiten-Mongolië, waar Rusland over heerst. En Moskou is beducht voor „de grote sprong voorwaarts", die China wil nemen en veroveringen in het zuiden insluit. Moskou wil noch China noch GESPAARD Gedurende de maand oktober werd op het bijkantoor van de Nutsspaarbank te Scherpenzeel ingelegd 32.085,96 en te rugbetaald 29.549,98. Tweeënveertig nieuwe rekeningen werden geopend en het tegoed aan inleggers bedraagt thans 869.792,51. VREUGDE OM VRIJGESPROKEN DR. CASTERS IN LUIK Alle beklaagden in het Softenon-proces in Luik zyn zaterdagochtend vrijgespro ken. Vooral Dr. Casters was het middel punt van de vreugde, welke na de uit spraak onder de grote menigte belang stellenden ontstond. B(J het gerechtsge bouw staat hier de dokter met z\jn zoon tje temidden van een enthousiaste menig te. India tot vijand hebben. Chroestsjew heeft dit uitstekend in de hand en de westelijke wereld is in de laatste tijd kennelijk ingenomen met de Russische leider, die zich niettegenstaande tal van zonderlinge uitlatingen en handelingen in een stijgend vertrouwen van de weste lijke diplomaten mag verheugen. Hij is een Sovjet-vredeswaarborg, die men mo menteel niet graag zou missen. Op Formosa vierde Tsjang-Kai Shek zijn 75ste verjaardag. Formosa is het vliegtuigmoederschip van de USA aan China's kusten. Een van de vermaarde U2-verkenningsvliegtuigen van de USA, dat van Formosa kwam, werd boven China neergeschoten en China vraagt: Hoelang nog dulden we dit? De USA be schikken inmiddels ongetwijfeld over de nodige inlichtingen. Een Britse ingenieur heeft een fiets ontworpen met ingebouwde schok dempers en veel kleinere wielen. West-Duitsland zal 130.000 gulden ge ven voor het behoud van een bamboe orgel in een kerk in Las Pinas (Phili- pijnen). Het net der wandelwegen in het Zwar te Woud heeft thans een uitgestrekt heid van 21.000 km. In de Londense woning van Sir Win ston Churchill is ingebroken, in ver band waarmee een man aangehouden is. Charlotte Müller, eens de oudste fruit vrouw ter wereld (zij werd 95 jaar) heeft een standbeeld gekregen. Rome telt thans 2.200.000 inwoners, waarvan bijna 9 in de industrie werkzaam is. Een 41-jarige Berlijnse vrouw die uit geroepen werd tot „de beste huis vrouw van Duitsland" kreeg als prijs een zilveren bokaal, een auto en een reis van drie weken naar Amerika. Op een Londese veiling is voor een schilderij van Juan Gris 105.000, betaald. VEENENDAAL Woensdag: Lezing Volksuniversiteit in Trefpunt, 8 uur. Donderdag: Konijnententoonstelling achter hotel Vonk van VKV, 7.30 - 10 uur. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1