Van Engelenburg's PARAPLU'S GLAS Voor St. Nicolaas Dames pullovers en vesten VEENENDRRL STRUD OM NEDERLANDSE BEELDBUIS (WEER) ONTBRAND ELST VEENENDAAL OVERBERG Zeebrugse visserssloep wil internationaal conflict uitlokken Normen voor de voorschotverlening aan de gemengde zandbedrijven Mannen aanwezig in de kraamkamer? Heren pullovers en vesten GULDENS VOORDELIGER J0R0 BAZAR AUTORIJLES C. Bolderman VOOR BETER DRUKWERK Cor Huydink ritdiq 5*( Uit het hoofdkwartier van St. Nicolaas RECLAME LIJKT VERZEKERD Jeugdappel in Chr. Ger. kerk Beatrixstraat Postzegels verzamelen KINDERZEGELS Voorlichtingsavond pluimveehouderij Mogen Brugse vissers onder Engelse kust vissen? Aanvraagformulieren verkrijgbaar na 25 november 1962 Ziekenhuizen in Australië gaan overstag Mijn naam is Theo Berens, V. A. B. KIRPESTEIN N.V. Industrielaan 12, Veenendaal MODERNE in Wol Draion en Astralon in grof en fijn gebreid de mooiste Suède heren vesten Moderne Noorse Sportpullovers voor dames en heren Jongens en meisjes pullovers en vesten Leveren wij U rechtstreeks van de fabrikant Speciaalzaak - Pr. Bernhardlaan 103 - Veenendaal VOOR AV VJV<GESCHENKEN HPQFD5TR,77-72 - TEL2236 Wij kunnen het echt met een folder niet meer af „RUSTWA T" Kerkewijk 19 Telefoon 2646 oINGER NAAIMACHINES W. J. Veldhuizen FA-BvINGEW-VEENENDAAL NI EU VVEWE679TEL2938 MANUFACTUREN 9 BEDDENaLEDIKANTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 NNP Eindelijk is ln Den Haag de lang verwachte bom gebarsten. De regering blijft op het standpunt staan, dat reclame voor de Neder landse televisie mogelijk moet zijn en dat de NTS die velen een te dictatoriale houding verwijten niet de alleenheerschappij mag krij gen over het zogenaamde „tweede televisienet". Dit standpunt is nog eens vastgelegd in de Memorie van Antwoord van de beide ondermi nisters Scholten (radio, televisie) en Gijzeis (economische zaken) op de nota-reclametelevisie. Toch is er wel wat veranderd ln de Haagse ambtelijke burcht. Het mis baar, dat de NTS nu al jaren maakt - sinds juni 1959 toen de beslissing van het kabinet over de reclametelevisie voor de eerste maal bekend werd - is er duidelijk in geslaagd de dikke mu ren rond de ambtelijke vesting te door breken. Uit de Memorie van Antwoord blijkt namelijk, dat de regering we] van zins is aan de wensen van de NTS tegemoet te komen. Het tweede net zal niet, zoals eerst de bedoeling was, ge heel in handen worden gegeven van een aantal min of meer particuliere maatschappijen. De commerciële om roepvereniging zal de zendtijd moeten delen met de NTS. In totaal zal de Nederlandse Televisie Stichting tien krijgt voorgeschoteld. Op dat moment uilen er zo'n twee en een kwart mil joen televisiekijkers in ons land zijn .op het ogenblik nog geen één en een zwart miljoen). Zelfs gaan de gedachten van de rege ring al vooruit naar een eventueel der- Je televisienet. Volgens de NTS is dit itlinklare onzin. „De staatssecretarissen nebben geen begrip voor de moeilijke problemen die de televisie in Nederland neeft bij het aantrekken van voldoende geschoold technisch personeel en het /inden van voldoende scheppend en uitvoerend artistiek talent". Toch zijn deze zorgen minder groot, dan de NTS net op het ogenblik doet voorkomen. De NTS acht zichzelf wél in staat de van de dertig zenduren krijgen toege- «f wezen. De commerciële omroep krijgt 20 uren in de week, maar daarvan mo gen niet meer dan achttien minuten per avond worden gebruikt voor reclame boodschappen. Deze jongste ontwikkelingen hebben de tongen in Nederland weer losge maakt over het heilige huisje, dat de televisie is. Soms kwamen de tongen wel wat te vlug. Zelfs vóór de regering officieel de antwoordnota bij de Twee de Kamer had aangediend, kwam de NTS al met een commentaar op het net van het Algemeen Nederlands Persbu reau. Zelfs al was dat commentaar „on der embargo", het was een in journa listieke kringen toch zeer ongebruike lijke actie. Men reageert nu eenmaal niet officieel op dingen, die officieel nog moeten gebeuren. De kritiek van de NTS was in meer opzichten onge woon. Daarin werd letterlijk gezegd: „De NTS en de omroeporganisaties kunnen niet anders constateren dan dat deze voorstellen in strijd zijn met een juiste rechtsbedeling, dat zij een verder verantwoorde ontwikkeling van de televisie bemoeilijken en gespeend zijn van werkelijkheidszin". Volgens het commentaar van de NTS moet het belang van de televisie op de voorgrond blijven staan. Maar juist dat is iets, wat ook de beide onderministers in hun antwoordnota steeds weer her halen. Zij leggen er de nadruk op, dat de commerciële exploitant een omroep vereniging moet zijn. Niet een van de bestaande verenigingen, maar 'n nieuw lichaam, dat echter op dezelfde manier als de huidige KRO, AVRO, VARA en VPRO de belangen van de televisie voorop moet stellen. De situatie is wat dat betreft volgens de regering nog „geheel open". Er zijn geen toezeggin gen gedaan aan wie dan ook over de exploitatie van het tweede net. In een aparte bijlage wordt - door de NTS - een overzicht gegeven van de stand van zaken met het tweede net. voor wat betreft de technische ont wikkeling. De proefnemingen voor dit tweede Nederlandse televisienet zijn. zoals bekend, al enige tijd aan de gang. Op zijn vroegst zal men 1 oktober '63 met de uitzendingen kunnen beginnen. Het verdere verloop zal dan zo zijn, dat men vanaf die datum op het eerste (huidige net) dertig uren in de week zal uitzenden en het eerste jaar over het tweede net slechts tien uren. De dertig uren voor het eerste net blijven gehandhaafd. Tenslotte zal men in '69 ook op het tweede net dertig uren uit zenden, zodat tegen die tijd de Neder lander zestig uren televisie in de week Morgenavond - zaterdag 24 november - wordt er in de Chr. Ger. Kerk aan de Beatrixsstraat een Jeagdappèl gehouden. Ds. J. Keuning zal dan spreken over het onderwerp „De zingende Nichtjes", terwijl de meditatie handelt over en toen verging zijn wereld". Tussen de pro gramma-onderdelen door is er orgelspel van Sander de Kleuver. Aan de uitgang ROUTE SINT-NICOLAAS- WANDELTOCHT OP 24 NOV. 1%2 rechtsaf - L linksaf 15 km. Start: Gebouw Eltheto, Fluiters straat te Veenendaal. Fluitersstraat; L. Zandstraat - Panhuis - Ruisseveen; L. Slaperdijk; (bij afrit Dijkstraat warme chocolademelk) Slaperdijk volgen tot ein de; L. op Veenendaal aan; R. bospad volgen tot betonweg Prattenburg; L. Cu- neraweg; na Kasteel Prattenburg le zand pad links lanks voetbalveld V.V. Veenen daal; L. Bergweg; R. Schimmelpenninck- straat; Dr. de Visserstraat oversteken; Dr. Colijnstraat; L. Dijkstraat ^R. Adriaen van Ostadelaan; L. Geerseweg; R. Molen straat - Achterkerkstraat; L. Fdulters- straat; Finish. 10 km. Start: Gebouw Eltheto, Fluiters- straat te Veenendaal. Fluitersstraat; L. Zandstraat - Panhuis - Ruisseveen; L. Slaperdijk tot afrit Dijkstraat; (hier war me chocolademelk) Dijkstraat; na fa briek R, zandpad; L. Zandheuvelweg; R. Bergweg; L. Schimmelpenninckstraat; Dr. de Visserstraat oversteken; Dr. Co lijnstraat; L. Dijkstraat; R. Adriaen van Ostadelaan; L. Geerseweg; R. Molenstr. - Achterkerkstraat; L. Fluitersstraat; Finish. GESLAAGD De heer M. Wijdenes, werkzaam ter gemeentesecretarie van Veenendaal; slaagde in Den Haag voor het examen Gemeentefinanciën, deel I. is goed gebruiken is beter. gen. Waarom zouden anderen dat niet Kunnen? Sprekend is het commentaar van de bekende Eli Asser op de jongste nota, dat als volgt luidde: „Ik hoop maar, dat het Nederlandse creatieve talent nu meer aan bod komt! Ook de techniek zal wel niet in de verdrukkink komen, de Nederlandse technische scholen moeten toch in staat zijn vol doende krachten af te leveren. Dat de NTS op het ogenblik zo'n personeels tekort heeft is geen gevolg van een ge brek aan krachten, maar een gevolg van de gebrekkige salarissen. Als ech ter door een organisatie meer zal wor den betaald, zullen zich ongetwijfeld meer technische jongeren tot het tel- levisiewerk voelen aangetrokken". FLINKS DUW VOOB RESTAURATIE FONDS N EL KERK Maandagavond hielpen de meisjes ver enigingen Dorca en het Moeterzaadje mee om het restauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk wat rijker te maken. In gebouw Pnlöl vond de verkoop plaats van aller lei werkstukjes in de loop der tijd ver zameld en gemaakt door de meisjes. Te gen de verwaching in werd alles een groot succes, want bijna voor alles was wel een koper te vinden. Dinsdagavond werd in een der lokalen van de Christelijke School in Overberg een voorlichtingsavond gegeven op het gebied van de pluimveehouderij. Om acht uur opende de heer Beijnhem uit Benne- kom deze avond en heette de talrijke aanwezigen van harte welkom. Hij merk te o.a. op dat alleen grote bedrijven in de toekomst nog rendabel zijn. Aan de hand van dia's met geluidsband werd er een globaal overzicht gegeven van de pluimveestapel. Prachtige dia's van verschillende be drijven toonden de aanwezigen hoe het wel en hoe het niet moet. Een zeer groot bedrijf uit Canada, waar een hok met >000 kippen door één man bediend werd, leerde de aanwezigen hoe arbeidsloon uitgespaard wordt, door volledige me chanisatie toe te passen. Dit was een kip- penbedrijf van de heer Shaver uit Ca nada (in de oorlog generaal Shaver, die ook de slag bij Arnhem meegemaakt heeft). Na de oorlog had hij nevenbedrijven in vele landen van de wereld, ook in ons land en wel in Wolpheze. Elke twee maanden komt hij, of een van zijn mede werkers deze grote bedrijven bezoeken en voorlichting geven. Dat er in Overberg ook vele kippen- hcuders zijn die er verstand van hebben bleek wel uit de tien schriftelijk gestelde vragen. Niet minder dan drie aanwezigen hadden 91/* punt behaald en werden be loond met een prijsje. Ook de laagste met 3l/t punt ontving een troostprijs. Tij dens de koffiepauze werden de vragen van de aanwezigen vakkundig beant woord. Om half elf sloot de heer van Beynhem deze zeer leerzame en interes sante avond. (Van onze correspondent) Tussen 25 en 30 november zal een Belgisch visser een conflict uitlokken dat een kolfje naar de hand is van geschiedkundigen en kenners van het internatio nale zeerecht. De Zeebrugse visserssloep Z. 556, de „Charles Maria Thérèse", gaat dan namelijk vissen in de Britse territoriale wateren, die gelden als de rijkste visgronden van de gehele Noordzee. Overigens is de Engelse kustwacht tevoren reeds gewaarschuwd dat dit gaat gebeuren en men weet dat de Z. 556 geen weerstand zal bieden als z(j gepraaid wordt doch zich braaf zal laten op brengen om de Britse rechter een uitspraak te laten doen. Het gaat er om te controleren of het het stadsbestuur bevestigt dat de reder oude „Privilegie der Visscherie" dat in 1666 door de Engelse koning Karei II is verleend aan vijftig Brugse vissers om te vissen in de Britse territoriale wateren, nog erkend wordt. De Engelse koning schonk dit namelijk aan de stad Brugge in dank voor de gastvrij heid die deze hem tijdens zijn balling schap had verleend. Vijftig Brugse vis sers werd dit voorrecht geschonken „ten eeuwigen lage". Nodig was slechts een geleidebrief van het stadsbestuur van Brugge. Het raadslid dat Zeebrugge vertegen woordigt in de Brugse gemeenteraad, heeft de kat de bel aangebonden. Hij vroeg een geleidebrief van de gemeen te voor een schip dat de zorgvuldig bewaakte Britse viswateren moest bin nendringen. De gemeente was echter huiverig om zo'n dokument af te ge ven en wendde zich tot het Belgische ministerie van buitenlandse zaken, aan gezien Brugge niet graag op eigen hout je een internationaal visserijconflict zou uitlokken. Al was het alleen reeds wegens de kosten waarvoor de ge meente kan komen te staan als de Britten geen genoegen nemen met de Brugse geleidebrief. Buitenlandse Za ken en trouwens ook de Britse am bassadeur te Brussel bleken echter van mening dat alleen een Engelse rechter bevoegd is tot een uitspraak. Het raadslid voor Zeebrugge, de heer Voctor Depaepe, nam hiermede geen genoegen en eiste onlangs schriftelijk en voor het laatst het dokument op dat de „Charles Maria Thérèse" aan boord moet hebben, wil zij gebruik maken van koning Kareis privilege. De bur gemeester bood een brief aan waarin Voor de aanvragen van voor schotten die de minister van land bouw en visserij, onder voorbe houd van goedkeuring door de Sta- ten-Generaal, heeft toegezegd te zullen verlenen aan gemengde agrarische bedrijven op de zand gronden die in directe financiële nood verkeren, kunnen betrokke nen van maandag 26 november 1962 af bij de plaatselijke bureau houders formulieren verkrijgen. Deze formulieren dienen zo snel mogelijk, doch uiterlijk op 3 de cember 1962, ingevuld te worden ingeleverd. Aan het verkrijgen van een voorschot, dat 1000,per bedrijf bedraagt, zijn de volgende voorwaarden verbonden: het betrokken bedrijf moet zijn gele gen op de zandgronden, met als uiter ste begrenzing het graantoeslaggebied lichte gronden. De veenwelde- en de veenkoloniale bedrijven vallen echter buiten de regeling. de oppervlakte cultuurgrond van het bedrijf moet tenminste 1 ha en mag ten hoogste 15 ha bedragen. de exploitant van het bedrijf moet zijn hoofdberoep in de landbouw (akker bouw of veehouderij) hebben. Tuinders (fruitkwekers inbegrepen) vallen in be ginsel buiten de regeling. De kleine gemengde bedrijven met enige groente en/of fruitteelt worden echter niet bij voorbaat uitgesloten. het zuiver inkomen van de aanvrager mag over de belastingjaren 1958, 1959 en 1960 gemiddeld niet meer hebben bedragen dan 6000,tenzij zijn aan slag in de inkomstenbelasting over ge noemde jaren gemiddeld minder is ge weest dan 300,in welk geval hij wel voor een voorschot in aanmerking kan komen. Ter nadere omschrijving van de norm „hoofdberoep" wordt gesteld, dat de boer op zijn bedrijf tenminste 1250 uren - d.i. de helft van een normaal aantal arbeids uren - produktieve arbeid verricht. Voor de berekening van deze arbeidsbehoefte zal een eenvoudig puntensysteem worden gehanteerd, waarvoor de gegevens - op pervlakte en aard cultuurgrond, veebe zetting - op het aanvraagformulier moe ten worden ingevuld. De voorschotten zullen worden ver leend voor ten hoogste drie Jaar. Gedu rende deze tijd zal hierover geen rente verschuldigd zijn. Na afloop van die drie jaar zal het geleende geld moeten wor den terugbeaald, tenzij in overleg met betrokkene alsdan een andere regeling is overeengekomen. De directie van het Koninklijk ziekenhuis voor vrouwen te Sydney is deze da- zer dagen overstag gegaan van een oud en lang ingenomen standpunt: de weige ring om mannen toe te laten in de kraamkamer tijdens bevalling door hun echt genote. Gedurende vele jaren is daar beurtelings afwijzend en aanbevelend over geschreven; voorstanders en tegenstanders hebben middels ingezonden stukken in de kranten het vóór en tegen uiteengezet, doch de directie handhaafde het oude ingenomen standpunt. Nu is daar wijziging in gekomen. gezegd, dat men in sommige gevallen tijdens een bevalling nog meer moeite heeft met de overstuur geraakte man, dan met de bevallende vrouw. Voorts heeft men gevaren vanwege besmetting uitgesproken. En ook kunnen druk pra tende en over-bezorgde echtgenoten het de medische staf in de kraamkamer knap lastig maken in hun verantwoor delijk werk. VOOR Even zoveel argumenten als er aan gevoerd worden tégen de aanwezigheid van de „kraamheer", zijn er vóór hun aanwezigheid. De directeur van het hierboven genoemde ziekenhuis, dr. John Greenwell is tot de zienswijze ge komen, dat de man door diens aan wezigheid aan het kraambed een beter inzicht verkrijgt van hetgeen een ge boorte betekent en daarmee ook in de verantwoordelijkheid welke een vrouw heeft te dragen in haar leven. Vaak komt het ook de verstandhouding in een huwelijk ten goede. Bovendien kan de aanwezigheid van haar man, de vrouw in de moeilijke ogenblikken tot grote steun zijn, het- Nu de koninklijke inrichting is voor gegaan, schijnen er meer te volgen en directies van andere ziekenhuizen in Australië zijn de mannen thans met groter welwillendheid tegemoet getre den. Hetgeen allerminst betekent, dat de barrière tegen de mannen opgericht in voor vrouwen moeilijke omstandig heden, overal is gesloopt. Er zijn ziekenhuizen, die het van oudsher ingenomen standpunt tenvolle handhaven; geen mannen in de kraam kamer. Men vindt dit standpunt in meer Engels sprekende landen en voor al Engeland is nogal stringent waar het de vraag omtrent mannen in de kraamkamer betreft. Tot voor kort kon men in Australië bij de meeste zieken huizen gemakkelijker een opname ver krijgen dan in de kraamkamer worden toegelaten, hoewel opname van een pa tiënt ook enorme moeilijkheden geeft vanwege gebrek aan ruimte, doktoren en personeel. TEGEN Er is ruim gebruik gemaakt van de tegen-argumenten, zoals deze in het al gemeen wel bekend zijn. In het kort Al jaren achtereen is de Opel „Rekord" het meest verkochte type, niet alleen in de Opel-serie, maar ook betreffende alle wagens in deze prijsklasse en cylinderin- houd. Belt u mij even, dan kom ik u gaarne vrij blijvend een Opel Rekord 1500 of 1700 demonstreren. U weet het, mijn tel. nummer is 08385- 2450. van het schip een te Brugge gevestig de oude Bruggeling is en dat het schip te Brugge geregistreerd is. Hiermee nam de heer Depaepe genoegen en hier mee steekt Z 556 dus in zee. Het ministerie van buitenlandse zaken vermoedt dat het privilege geen gel digheid meer bezit, aangezien de Con ventie van den Haag van 1882, onder tekend door België, Denemarken, Duits land, Engeland, Frankrijk en Neder land, het vissen in andermans territo riale wateren wettelijk strafbaar stelt. HOLIDAY ON ICE TE ROTTERDAM 's Werelds grootste Ijsrevue Holiday on Ice komt traditie-getrouw ook dit jaar wederom met een van de nieuwste show-produkties naar Rotterdam. Het Ahoy' gebouw verleent wederom gast vrijheid aan deze gigantische Ameri kaanse ijsrevue van 14 tot en met 23 december a.s. Aan deze twaalfde produktie van Holiday on Ice, die in een jaar tijd voorstellingen gaf in een Spaanse arena een Romeins Amphitheater in Het Hei lige Land en op een geïmproviseerd terrein in Malakka en nu de Europa tournee voortzet, werkt o.a. mede de wereldkampioen Alain Giletti, de enige Fransman die deze titel behaalde. Hij werd wereldkampioen in 1960 in Van couver en kwam in 1961 onder kontrakt bij het Holiday on Ice concern. Morris Chalfen stelde voor de tour nee 1962-1963 een revue samen, die alle vorige overtreft en waarover het meest verwende publiek enthousiast zal zijn. ootien geen uiteraard ook weer afhankelijk moet worden gesteld hoe de man aich gedraagt. Hoe dan ook, ne vele jaren van wik ken en wegen is de directie van het zie kenhuis voor vrouwen overstag gegaan en moedigt zelfs echtgenoten aan bij de bevalling door hun vrouw aanwezig te zijn. En nu zijn er plots ook meer zie kenhuizen in Australië tot die bereid heid gekomen om de deur der kraam kamer voor de man te openen. NIET THUIS Overigens blijft een bevalling in het ziekenhuis regel en thuis hoge, heel hoge uitzondering in Australië. Om niet te zeggen, onmogelijk. Slechts onder zeer verrassende omstandigheden is een dokter te bewegen een verlossing aan huis te verrichten; regel is, dat de vrouw naar een ziekenhuis gaat. Minstens een maand of zes, zeven voor de verwachte bevalling, moet reeds een plaats in een ziekenhuis ge reserveerd worden; ook in Australië komt men ruimte en hulp in zieken huizen tekort. Het standpunt is, dat om op alle eventualiteiten steeds voorbereid te zijn, een bevalling uitsluitend in een ziekenhuis kan geschieden en geen en kele dokter is bereid onder normale omstandigheden hieraan thuis mee te werken. Als gevolg hiervan is het lang geen zeldzaamheid dat ambulances met gierende sirenes over de wegen razen om een aanstaande moeder op zeer korte termijn naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis te vervoeren. Soms wordt daar een politie-escorte voor geëngageerd. Bevallingen in taxi's behoren allerminst tot de zeldzaam heden. Het is alles een gevolg van de omstandigheid, dat een dokter geen be valling aan huis verzorgt. AFSTANDEN De afstanden, welke In dit enorme land zulk een belangrijke rol spelen, zijn uiteraard ook bij bevallingen van betekenis. Vrouwen die ver van dorp of stad wonen, komen tegen het nade ren van de betreffende datum vaak tij delijk dichterbij wonen, hetzij in pen sion, hetzij bij vriend of kennis. Doch wanneer de afstand daarvoor net niet groot genoeg is, dan wordt het soms een race tussen tijd en afstand om naar het ziekenhuis te komen. In dit alles brengt het thans gewij zigde standpunt van de ziekenhuis directies geen verandering; bevallin gen blijven als regel in de ziekenhuizen plaats vinden. Zo hier en daar was men in een ziekenhuis weieens iets wel willender jegens de vader in spé, doch hij heeft nu gemakkelijker toegang tot de kraamkamer in Australië verkregen. En dat is voor hem al heel wat gewon nen. 1MILJOEN GEREGISTREERDE TELEVISIETOESTELLEN Woensdag werd by de Dienst Luister en Kijkgelden het l'/< miljoenste televisie toestel geregisreerd. Op 1 november jl. bedroeg het aantal aangegeven televisie-ontvangers 1.234.368. De registratie van het miljoenste televi sietoestel vond op 14 november 1961 plaats. Er waren op 1 november 2.602.885 radiotoestellen aangegeven tegen 2.600.537 op 1 oktober jl. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep bedroeg op 1 novem ber jl. 468.562 (per 1 oktober 469.093). Er zou een encyclo pedie van vele delen voor nodig zijn om u een inzicht te geven in onze speelgoederen en andere Sinterklaas ge schenken. Maar wat u ook elders tegenkomt, wat u zocht of nergens kunt vinden: Je JORO BAZAR heeft net en meer dan dat. Bovendien geven we tot 5 dec. GRATIS dubbel zilverzegels aan iedere koper. Voor iedereen: Alle maten Beren, Wil debraspoppen met en zonder haar v.a. 0,75 tot 27,50 Grote poppenwagen met kap waar een echte ba bypop in kan v.a. 35,50. Kinderstoelen, boxen, hobbelpaarden, schommels, autopeds v.a. 5,75. Grote sjoelbak 9,75. Tafelbiljart 28.50. Voor autobezitters elek. lantaarn slechts 7,50 Praktische geschenken zijn Tornado, Bra- bantia. Tornado mixer verlaagde prijs 27,50. Centrifuge met koperen trommel 125, Komt u alvast eens een kijkje nemen voor u koopt U slaagt nergens beter dan in de Davidsplein 9-10 Ook op betaalzegels. Tel. 2617 Voor al Uw rijbewijzen naar AUTO- EN SCOOTER RIJSCHOOL Jan Steenlaan 65 - Tel. 3705 naar drukkerij „De Gelderse Vallei" ZATERDAG EN ZONDAG AVOND speelt voor U de bekende pianist entertainer in de wijnbar. Hotel Café Restaurant RHENEN IN IEDERE DIKTEj VOOR ELK DOEL SPECIAALZAAK In GLAS.VERF en BEHANG Agentschap voor Veenendaal en omstreken: Wilhelminastraat 53 VEENENDAAL Telefoon 08385-3573 ROTANHUIS GESCHENKEN H MANDEN Hiermede bericht ik u allen dat mijn knecht, de u welbekende zwarte Piet, vanaf zaterdag 1 dec. tot woensdag 5 december elke middag na half vier in eigen persoon aanwezig zal zijn bij mijn vriend JAC. VAN SCHUP- PEN, Gortstraat 39. (waar ik zelf elk jaar weer zoveel leuke en nuttige cadeaux ontdek!!) In de zak van zwarte Plet zit voor ieder kind een verrassing. P.S. Er worden géén kinderen in de zak gestopt, óók niet de allerstoutste. SINTERKLAAS Deelnemer winkelweek.

De Vallei | 1962 | | pagina 6