TV-actie nadelig voor bloedplasma-avond Geef Als Eist de toren niet binnen zet worden de wijzerplaten verlicht Groot meeleven met „Open liet Dorp" 'ns een overhemd bij die das... Cadeau-tip van: KINDERZEGELS UIT RHENENS RAADZAAL DERTIEN BLOEDGEVERS KWAMEN VOOR DE 25E KEER Taptoe afgelast WINKELSLUITING VEENENDAAL Contributie-verhoging Groene Kruis aangenomen Belangrijke uitbreiding bij levensmiddelenbedrijf D. Takken MARKTBERICHTEN BilllS8üÜlljIlj!iÜIIUiiiniiiliiüiiiil8ttnHi«ilgiBHHHt*inntwt:»»i«ü SINT MAAKT OOK RIJTOER DOOR CENTRUM Voor de kantonrechter Kalme raadszitting zonder opwinding REDELIJKE VOORZIENING H.K.H. PRINSES WILHELMINA is van nacht in de gezegende ouderdom van 82 jaren overleden. IN HAAR VERLIEZEN WIJ EEN GROOT VORSTIN! SCHERPENZEEL Officiële bekendmaking WANNEER U PHILIPS TELEVISIE KIEST RADIO BALLEGOYEN In de kantine van de Ritmeester Sigarenfabrieken aan de Kerkevvijk zijn dinsdagavond éven voor de aanvang van de halfjaarlijkse bloedafname dertien bloedgevers gehuldigd omdat zij voor de vijfentwintig ste keer een halve liter bloed kwamen afstaan. Het waren twee dames en elf heren, die om het zo eens uit te mogen drukken, vanaf het begin van de plasmadienst tot de „vaste klanten" gerekend mogen wor den en die voor dat feit op eenvoudige wijze werden gehuldigd. De heer J. J. Welle, voorzitter van het plaat selijke Roode Kruis noemde dit een geweldig mooie prestatie. „Ik weet Enkele beelden van de bloed- u allemaal geenszins plasma-avond in de Ritmeester- gesteld bent op een be- kantine. Links: Een donor ty- dankje maar toch zou ik dens de afname van zijn bloed. u graag als herinnering een aandenken geven." Het werd een fraaie ser vetring met het Roode Kruis embleem. De volgende personen kregen dit aandenken uitgereikt: echtpaar E. v. Voorthuizen-Vermeu- len, mevr. J. Hey-v. d. Berg en de heren D. Blankespoor, A. v. d. Bo- venkamp, J. v. Capelle. E. Diepeveen, H. v. Don selaar, W. H. v. Dijk, D. v. Enk, J. Turkesteen, P. A. Viegen en C. v. Voort huizen. MINDER BELANGSTELLING Wat de plasmadienst betreft: er werden in totaal 291 flessen bloed afgenomen, bijna hon derd minder dan vorige keer. Volgens de medisch leider, dokter Bisschop, moet dit grotendeels toegeschreven worden aan de tv-mara- thon. „Bij navraag bleek ons dat er ont zettend veel mensen 's nachts opgebleven zijn. Ze zijn te laat op hun werk geko men en dinsdagavond gewoon afgeknapt. Zodoende hadden ze geen fut meer om hier naar toe te komen." De bloedafname is overigens rustig en vlot verlopen zodat men omstreeks tien uur kant en klaar was. Rechts: Een groepje bloedgevers dat voor de 25e keer kwam en toegesproken werd door de heer J. J. Welle. In verband met het overlyden van H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft het be stuur van de Veenendaalse Winkeliers vereniging „Handel Nijverheid" be sloten de aangekondigde taptoe op don derdagavond 29 november a.s. af te ge lasten. Tydens de St. Nicolaasactie zijn de win kels in Veenendaal de komende dagen alsvolgt geopend: donderdag 29 novtot 21.00 uur vrydag 30 novtot 21.00 uur zaterdag 1 dectot 18.00 uur maandag 3 dectot 21.00 uur dinsdag 4 dectot 21.00 uur woensdag 5 dectot 18.00 uur DENK AAN DE JUISTE BUSSEN Het bestuur van de Veenendaalse Win keliersvereniging verzoekt ons te atten deren op de rode bussen voor de actie „Wie opent de kluis". Alleen in die bus sen kunnen de enveloppen gedeponeerd worden. De groene bussen die op de markt staan behoren bij de aparte markt- actie. AKTIE VOOR DE (DORP)AKTIE C. Diepeveen, tevtiel- annex meubel zaak te Veenendaal, heeft een aktie op touw gezet waarvan de volledige' op brengst bestemd is voor de landelijke actie „Open het dorp". Men stelt een bankstel ter beschikking ter waarde van duizend gulden en het is de bedoeling dat natuurlijk zoveel mogelijk mensen de stand raden van de landelijke actie per 31 december a.s. Men mag zoveel keren raden als men wil. Iedere keer raden kost een gulden. Winnaar wordt degene die het juiste bedrag geraden heeft of er het dichtst bij is. Ook in onze omgeving blijkt een enorm meeleven te bestaan met de lan delijke aktie „Open het Dorp" waar voor de AVRO televisie drieentwintig uur achtereen in touw geweest is. Bij allerlei bedrijven, instellingen, vereni gingen enz. is men bezig met de in zameling van geld. Op dit moment wa ren ons de volgende activiteiten bekend De wijkverpleegsters in ELST heb ben speldjes verkocht. Opbrengst 500,-. Een collecte bij de SKF in Veenen daal bracht 1100.op. De directie deed er 2000,bij. De leerlingen van het Chr. Lyceum zullen ieder 2,50 offeren. Het streefbedrag is 1000,—, eventueel aangevuld door de leraren. Dit be drag is inmiddels al symbolisch aan geboden aan Mies Bouman. O Het woonwagenkamp bracht 60, bijeen, de Mantelfabriek Speciaal 336,50 en Kemazo 1000, 9 In de Kon. Julianaschool afd. Mulo is een hondje door de klassen gegaan met zakjes op zijn rug. Opbrengst 300,—. O Levensmiddelenbedrijf J. Mulders aan de Mulderslaan te Veenendaal heeft op eigen initiatief een sinaas appel-actie gehouden waaraan ook veel kinderen hebben meegewerkt. De auto die hiervoor gebruikt werd werd gratis afgestaan door autover huurbedrijf Bolderman. Opbrengst 150,-. De winkeliersver. „Handel Nij verheid" te Veenendaal stuurde dinsdag het volgende telegram aan Mies Bouman: „Mevrouw Bouman. In navolging van Emmen stelden wij beschikbaar 500,voor de actie. Wordt heden overgemaakt." De Vrijwillige Brandweer in Ame- rongen riep collectanten op door middel van de brandweersirene. De brandweerlieden met assistentie van een geluidswagen verzamelden 2000,—! Tydens een korte en van de zyde van de leden zeer matig: bezochte vergadering van het Groene Kruis Veenendaal, is het enige punt van de agenda: contributie verhoging, zonder meer aangenomen. Dit houdt in dat per 1 januari a.s. de jaar lijkse contributie van 7,50 op 10, gebracht zal worden. Behalve door de zes bestuursleden werd de vergadering ook bijgewoond door vier Groene Kruis-leden waarvan zelfs drie nog personeelslid waren. In zijn openingswoord wijdde de voor zitter, dr. J. Kets, enkele woorden ter na gedachtenis aan de overleden arts, J. P. Vergouwen, oud-voorzitter van het Groe ne Kruis. Hierna werden enkele ogen blikken stilte in acht genomen. Het enige punt van de agenda was de voorgestelde contributieverhoging, waar niemand op- noch aanmerkingen over had zodat dienovereenkomstig werd be sloten. Dr. Kets zei aan te nemen dat het overgrote deel van de ca. 5000 leden het hiermee eens was. Aangezien voor de rondvraag geen be langstelling bestond werd de vergadering korte tijd later gesloten. Onder architectuur van de heer E. J. v. d. Hoef en met als (ver)bouwer fa. Drost is by het levensmiddelenbedryf D. Takken aan de Bergweg een belangrijke uitbreiding tot stand gekomen. De winkel van deze al meer dan dertig jaar bestaan de zaak is hierdoor eens zo groot gewor den en vanzelfsprekend volledig aange past aan de tegenwoordige eisen des tyds. Om het woonruimte probleem op te los sen is eerst een woonhuis op het reeds bestaande pakhuis gebouwd, waardoor de vroegere woonruimte op de begane grond vrij kwam en bij de winkel getrokken kon worden. De inrichting van het in terieur is tot in de puntjes verzorgd en geeft een overzichtelijke indruk. Mede door de drie grote winkelruiten en een vakkundig aangebrachte verlichting is er een aantrekkelijk geheel ontstaan dat kan wedijveren met de nieuwste zaken op dit gebied. Op de dag van de heropening - donder dag - kwamen zeer velen de fam. Takken gelukwensen hetgeen overwegend gepaard ging met geschenken (bloemstukken e.d.). Ook burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg kwam de eigenaar complimenteren. Voor de winkelstand in Veenendaal-Zuid be tekent deze uitbreiding een belangrijke aanwinst. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 121.000 stuks. Prij zen van 13,50 tot 15,per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 60 stuks. Prijzen van 40,— tot 54,— per stuk. Handel matig. Zelfs zonder fop-verpakking een surprise. Want dit is het nieuwe Rountip - overhemd met moderne boord (geen punten, maar afgerond). In modieuze streep-dessins of met fijn werkje. 13.90, 15.90 of 17.90. (De dassen zijn wasbaar, met moderne nopjes of fijne werk- iijj jes v.a. 3.90.) VEENENDAAL Wageningen - Renkum Zaterdagmiddag 1 december a.s. zal Sint Nicolaas ook een rijtoer maken in het gedeelte van Veenendaal ten noorden van de spoorljjn. Dit op verzoek van de Veenendaalse Winkeliersvereni ging „Handel Nijverheid". Overigens gaan alle geplande activi teiten met betrekking tot de Sint Nico laasactie, zowel in zuid als in het cen trum van Veenendaal door. In verband met de nationale rouw zal er alleen geen muziek gemaakt wor den. TONEELSPEL UITGESTELD Het toneelspel „Vadertje Langbeen" dat de Ger. Jeugdvereniging vanavond in ge bouw Trefpunt zou vertonen, is in ver band met het overlijden van H.K.H. Prin ses Wilhelmina uitgesteld tot zaterdag 15 december a.s. Reeds betaalde toegangs bewijzen kunnen ingeleverd worden. De opbrengst van de avond op 15 december zal bestemd zijn voor de actie „Open het dorp," OP AL UW POST (Vervolg van pag. f) Ik had wel gemerkt, dat ik op een B-weg reed, maar niet op het bord ge zien, dat die alleen voor 2-meter auto's gold, zei verdachte. Anders gaan ze meestal tot 2.20 meter. Ik durfde niet in de berm te gaan omdat ik bang was, dat ik daar weg zou zakken. Ik reed trouwens maar zo'n kilometertje of veertig. Ik ben bang, dat het hier om een mentaliteit op de weg gaat, die fatsoen lijke weggebruikers niet aanstaat, be toogde de officier. Verdachte meende met zijn grote wagen die kleine per sonenauto wel even in de berm te kun nen drukken. De andere auto had een breedte van 1.50 meter en het is dus zonder meer duidelijk, dat een van tweeën opzij moest. Het verkeersfatsoen eist in zo'n geval, dat beide chauffeurs hun snelheid matigen. Conform de eis werd het 75,of 15 dagen voor het eerste' en 25,of 5 dagen voor het tweede feit. U had voordeliger de schikking van 25,kunnen betalen, voegde rechter v. d. Brand er aan toe. R., zonder beroep te Bennekom. ver scheen ten tweede male voor het Wa- genings kantongerecht omdat hij ge reden zou hebben met een bromfiets, waarvan de voorrem niet deugdelijk was. Het euvel was door de politie ge constateerd na een aanrijding tussen R. en een wielrijder te Wageningen. Bij de eerste behandeling van de zaak, een week tevoren, verklaarde R„ dat hij met een goedwerkende rem van huis was gegaan. Volgens het proces verbaal kon het defect - de binnen- kabel was te lang - echter onmogelijk door de aanrijding veroorzaakt zijn. De verbalisant, hoofdagent V. uit Wa geningen, bevestigde dat vrijdag als ge tuige nog eens. Een dergelijke slapte van de rem- kabel kan hoogstens door een plotse ling en hevig remmen ontstaan, voegde hij er nog aan toe. Dat klopt, riep verdachte uit. Ik heb heel straf geremd cm te proberen de aanrijding te voorkomen. Uit de verklaring van hoofdagent blijkt, dat de aanrijding niet debet kan zijn aan de slechte toestand van de rem. Gezien het feit, dat verdachte plotseling en met kracht geremd heeft, is zijn stelling, dat hij met een goede rem van huis is gegaan, echter niet on logisch. Als de remkabel op dat mo ment, even voor het ongeval, pas ver slapt is heeft R. niet met een slechte rem gereden en ik acht daarom het wettig en overtuigend bewijs niet ge leverd en vraag vrijspraak, zo luidde het requisitoir van mr. Pieters. R. had daar uiteraard geen bezwaar tegen en ook rechter v. d. Brand ging met de vrijspraak akkoord. Voor het eerst sedet de nieuwe raad werd geïnstalleerd werd er in een rustige sfeer vergaderd. Overi gens was daar dinsdagavond alle aanleiding voor want de uit vier en twintig punten bestaande agenda bevatte weinig belangwekkends. Vermeldenswaard is dat de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente van het dorp Eist een subsidie werd verstrekt ten bedrage van 2350,nodig om het uurwerk van het kleine torentje te verlichten, dat zal worden gerestaureerd. Ook het uurwerk zal worden vernieuwd. Burgemeester Bosch van Rosenthal had met verbazing in een krant ge lezen, dat bij het gemeentebestuur een aanvraag was ingediend door dezelfde kerkvoogdij om subsidie via de lande lijke regeling voor kerkenbouw. Hij had het hele gemeentehuis uitgekamd, maar had nergens de bewuste aanvraag kunnen vinden. Bovendien kwam hij tot de conclusie, dat landelijke subsidies uitsluitend worden verstrekt voor nieu we kerkgebouwen, zodat de kerk van Eist, waarmee 40.000,zal zijn ge moeid, daarvan niet zal kunnen profi teren. Overigens vond de burgemeester het een plicht Eist met de wijzerplaat- verlichting voort te helpen, in verge lijking met wat de gemeente "uitgeeft voor de Cuneratoren. HILARITEIT De raad barstte in lachen uit, toen de voorzitter vertelde dat een in woner van Eist hem eens het ver haal had gedaan dat de toren daar 's nachts wordt binnen gezet. Zou dat inderdaad het geval zijn, dan was de subsidie eigenlijk overbodig. De heer Wisgerhof (SGP), geboren en getogen Elstenaar, nam dat niet. H\j zei meermalen diep in de nacht langs de kerk te zijn gekomen en dat het torentje er dan altijd stond, schitterend in het maanlitht. Deze grap bracht nog enige fleur aan deze vrij eentonige bijeenkomst. VROUWEN De raad had ter kennisneming toe gezonden gekregen het geschrift „Vrou- wenbelangen". Kennelijk daardoor be- invloed werd tweemaal voorgesteld vrouwen te benoemen in commissies, namelijk de woningcommissie en de commissie voor het studiefonds. In beide gevallen werden het mannen, al hoewel de voorzitter de toezegging deed in de toekomst hieraan de nodige aan dacht te besteden. In de woningcom missie kregen opnieuw zitting de heren Joh. Baars, G. van Kreel, N. G. v. d. Oosterkamp, D. Dirkse en D. Meijer. In de studie-adviescommissie werd de heer A. Radstaak herbenoemd. MUSEUM De waardering voor de vrouw kwam nog weer eens in het bijzonder tot uiting bij de behandeling van het ver slag van het streekmuseum, dat onder leiding staat van mej. A. v. d. Bunt. De voorzitter bracht hulde aan deze vrouw voor de wijze waarop zij de zaken aan pakt. Het Rhenense museum trekt zelfs al méér bezoek dan een zeer bekend museum in Nijmegen. De heer Deen (PvdA) wenste geen roofbouw meer te plegen. Hij stelde voor de conservatrice een beloning toe te kennen. De voor zitter was van mening dat dit niet op prijs zou worden gesteld, maar wél méér belangstelling van de zijde van de raadsleden en van Rhenen's burgerij. GODSDIENSTONDERWIJS De heer Drost (CH) vroeg zich af, waarom ds. Stekelenburg in lElst geen godsdienstonderwijs geeft. De heer Deen (PvdA) zei, dat de dominee wél les geeft. Anderzijds vond hij het mét de heer Drost vreemd, dat de dominee nimmer tijd had toen het godsdienst onderwijs niet werd gesubsidieerd en dat er nu wel tijd voor kan worden ge vonden en dat er een verslag van twee regels wordt ingezonden mét het giro nummer. De heer Klaassen (CH) be streed dit. Volgens deze spreker treft de dominee geen blaam. De oorzaak lag volgens deze spreker op een ander vlak. WOONWAGENKAMP De begroting voor het gemeenschap pelijk woonwagenkamp geeft een tekort aan van 11.868,06. Daarvan komt ten laste van Rhenen 4168,53, van Leer- sum 2664,59 en van Veenendaal 5034.94. De heer Klaassen (CH) was hoogst verontwaardigd over het feit, dat de paardenstallen op het kamp wer den verbouwd en verbeterd ten behoeve van een woonwagenbewoner die een G. VAN GESINK (PvdA) wasplaats bedrijf uitoefent en een behoorlijk in komen heeft. Hij wenste de man daar voor een behoorlijke huur te laten be talen. Wethouder Van Gesink (PvdA) bracht in het midden dat er een was plaats voor de vrouwen van wordt ge maakt en geen bedrijfsruimte. Wet houder Griffioen (AR) bestreed dat weer door op te merken dat de stallen al lang in gebruik zijn bij de betreffen de woonwagenbewoner als bergplaats van hout. De voorzitter wist het niet meer en beloofde een onderzoek in te stellen. „CANDIA" De liberaal Scholte had bij de inge komen stukken geen schrijven aange troffen van de voetbalvereniging „Rhe- nus" over de afrastering rond het ge meentelijk sportveld „Candia". De voor zitter wist ervan. Het betreffende stuk was om advies gezonden aan de sport- commissie, waarvan de heer Scholte deel uitmaakt. Het komt later aan de orde. MOEILIJKE KINDEREN Tot onderwijzer aan de openbare la gere school te Eist benoemde de raad de heer G. J. J. Schut, geboren 27 jan. 1939, wonende te Arnhem. De burge meester sprak er schande van, dat in een bepaalde klas aan deze school door de leerlingen minderwaardige uitlatin gen waren gedaan om de onderwijzer weg te plagen. Hij deed een beroep op de ouders in Eist hierin verandering te brengen. Inmiddels was de ouder commissie in Eist al ingeschakeld, die alle medewerking had toegezegd. De liberaal Scholte had al eens eerder ge vraagd de onderwijscommissie in te schakelen. Het was hem door de voor zitter toegezegd, doch hij had er tot op heden bitter weinig van gemerkt. De voorzitter verontschuldigde zich met de mededeling dat in dit geval de tijd van voorbereiding weer veel te kort was. Woorden van lof kregen toegezwaaid de heren N. de Bruin en J. A. Klumpes, die respectievelijk ontslag hadden ge vraagd als onderwijzers aan de Ban- tuinschool en de Wilhelminaschool. Speciaal de heer Klumpes kreeg een bijzondere pluim voor het vele goede werk aan de ulo verricht. ONBEWOONBAARVERKLARING De woning Schoolweg 12 werd onbe woonbaar verklaard, maar daar voor het gezin dat erin huist geen andere woonruimte beschikbaar is werd de ontruimingstermijn met een jaar ver lengd. Dit stak de heer Kosters (Vrije Partij). Volgens hem werkt er een on derwijzer in Amerongen, die in Eist woont. Hij wenste dat de gemeente Amerongen voor woonruimte zou zor gen, opdat er in Eist daardoor een wo ning zou vrij komen. De wethouder Griffioen (AR) deelde hem mede, dat eraan wordt gewerkt maar dat de me dewerking van de betreffende persoon nodig is. De heer Kosters maakte zich nóg een keer kwaad. Toen ging het om de be woning van woonwagens of salonwa gens. Hij wenste dat het college één lijn trok. Wanneer iemand wordt ge sommeerd een woonwagen te verlaten, dan moet er op worden toegezien dat alle bewoners van woonwagens het zelfde lot treft. Het was hem gebleken dat in het dorp Eist de één uit de wagen werd gezet en de ander mocht blijven wonen. Overigens vroeg hij zich af of het niet wenselijk is wat door de vingers te zien in deze tijd van nog altijd grote wo ningnood. Hij zou de ingezetenen niet té gauw uit een woonwagen gooien. De voorzitter gaf toe voorzichtig te zul len zijn in verband met de woningnood. AVERECHTSE UITWERKING Eist kwam in deze vergadering nóg een keer aan bod. De heer Kosters klaagde over de vuilnisbelt die wordt gemaakt op een terrein aan de Woud weg. De burgemeester vond het maar een moeilijke zaak. „Wanneer we in Eist een bord plaatsen met opschrift „Verboden vuilnis te storten", dan schijnt men er juist behagen in te scheppen juist daar vuilnis te depo neren. Soms was het keurig netjes om de paal van het bord gerangschikt. BOUWFONDS De raad besloot deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. W. KLAASSEN (CHU) Bouwfonds Nederlandse Gemeenten door het nemen van 18 aandelen B, elk groot 250,waarop te storten 10 is in totaal ƒ450, De heer Klaassen (CH) had nogal wat kritiek op dit bouwfonds. Hij meende dat het buiten zijn proporties groeide. De oorspronkelijke opzet was geheel anders. De voorzitter, zelf commissaris van het fonds, sprak dit tegen. In de pro vincie Utrecht is daarvan althans in het geheel geen sprake. De heer Klaas sen dupliceerde dat genoemde bouwkas zelfs een pré had boven de particuliere bouwondernemer, als voorbeeld noem de hij de toewijzing van bouwvolume. Daarenboven garandeert de gemeen schap nog geldleningen voor de bou wers met het bedoelde fonds. Als voor beeld van achterstelling van de particu lier noemde de heer Klaassen het geval, dat iemand die al vijf maanden zijn bouwplannen had ingediend nog eens een briefje kreeg dat nij over 29 maan den pas op bouwvolume kon rekenen. SPORTCOMMISSIE De verordening op de nieuw te be noemen sportcommissie werd gewijzigd. Daardoor zullen vertegenwoordigers van takken van sport, die geen gebruik maken van gemeentelijke terreinen of gebouwen, zoals bijvoorbeeld zwemclub en ijsclub, tóch in deze commissie zit ting kunnen nemen. ARCHITECT WAS FOUT Medewerking werd verleend tot ver betering van het gebouw van de chris telijke kleuterschool „Irene" aan de Pr. Bernhardstraat. De voorzitter bracht nog naar voren dat er destijds door de architect een fout was gemaakt, waar door thans de nodige voorzieningen aan het dak moesten worden getroffen. De heer Deen (PvdA) wilde dat het school bestuur de kosten op de architect zou verhalen. Zowel de voorzitter als de heer Klaassen waren van mening, dat de tijd daarvoor was verstreken. AANKOOP GROND In Eist werd 2970 m2 grond aange kocht van de heer G. Overeem voor 4497,50. Hierop zal het winkelcentrum worden gebouwd. Aan de heer Overeem werd gratis 140 m2 overgedragen. Aan G. Drost werd een perceel bouwterrein verkocht aan de Woudweg voor 4716, en aan D. B. Zwijnenburg, eveneens te Eist, eveneens aan de Woudweg een perceel voor ƒ4716,Aan de heren G. v. d. Berg te Rhenen en J. v. d. Poel te Veenendaal werden respectievelijk ver kocht bouwterreinen aan de Ericalaan voor 8450,per kavel. Aan Van Hat- tum en Blankevoort N.V. te Beverwijk werd verkocht een strook grond langs de Willem van Nasstraat, groot ca. 115 m2 voor 230, NIET JUIST De heer Klaassen viel het preadvies aan over deze kwestie. De zinsnede: „in het algemeen is het principieel onjuist, dat een particulier in de gelegenheid wordt gesteld om grondexploitatie te bedrijven, die door de gemeente wordt gefinan cierd" noemde hij ten ene male on juist. UITKERING INEENS De raad besloot de ambtenaren en werklieden van de gemeente, op voor stel van de minister van Binnenlandse Zaken, een uitkering ineens over 1962 te verstrekken van 2.2 van het jaar loon met een minimum van 135, (hamerstuk). De voorzitter vond dat het wel iets weg had van de actie „open het dorp". Toch voegde hij eraan toe het gemeen- tepersoneel nog wel iets te gunnen. Deze laatste opmerking zal de dienaren van de gemeente als muziek in de oren klinken. gekeurd, indien deze niet minstens één week vóór de datum van slachting ter ge meentesecretarie worden aangegeven. Aan deze regel zal stipt de hand worden ge houden. Rhenen, 23 november 1962 Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, Th. v. d. Willik DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat op 20 november 1962 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Beije Both, van beroep gemeente-ambtenaar, wonende te Rhenen, Dokter Wallerstraat 14. om een verlof B voor de verkoop van uitsluitend alcoholvrije drank in de voorkamers van het pand Herenstraat 49, te Rhenen, wel ke lokaliteiten respectievelijk een opper vlakte hebben van 20,70 vierkante meter en 26,12 vierkanter meter. Binnen twee weken na dagtekening de zer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij ons college inbrengen. Rhenen, 26 november 1962 Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal De secretaris, Th. v. d. Willik GASONTPLOFFING Met een klap die ver in de omtrek was te horen vloog vrijdag een kippenschuur van 10 x 3,5 meter, staande op het erf van de landbouwer C. Lagerwey aan de Hopeseweg uit elkaar. Slechts de beton nen fundamenten stonden er nog. Met brandwonden aan gezicht en handen is Lagerwey overgebracht naar het zieken huis De Lichtenberg en aldaar opgeno men. De heer Lagerwey wilde de schuur in gereedheid brengen voor een zending kuiken, die buiten, geladen op een vracht auto stonden te wachten. Hierbij stak hij een lucifer aan om de verwarming, die gevoed wordt door propaangas, te ont steken. Even later was van de gehele schuur niets meer over. Gemeente Rhenen KEURING HUISSLACHTINGEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat huisslachtingen niet meer zullen worden Is dat een wijs besluit. Doch een ketting is niet sterker dan de zwakste schakel. Blijf daarom verstandig en stapt U naar: »Vant bij een betrouwbaar toestel behoort een vakkundige hande laar. Philips officiële erkenning staat borg voor Uw vertrouwen. RADIO EN TELEVISIE MOLENSTRAAT 16 - TELEFOON 579 - RHENEN ter plaatse de enige officieel door Philips erkende Radio- en Televisiewerkplaats

De Vallei | 1962 | | pagina 2