lempo en zilvervloot van j^ilver-^iecfeló -TtepsLta- 4 95 §775 ALTIJD PRIJS I GLAS TIJDIG BESTELD OPA heeft verkering „Joro'bazar 75 jaaren aktiever dan ooit Fa. G. J. HIENSCH T. Septer Suydendorp W. Kroesbergen Wed. Kroesbergen H. v. Capelleveen Alb. Tijdens de winkelweek ontvangt U bij al deze winkeliers dubbel zilverzegels dus 8 zegels voor elk bestede gulden Een boekje Is nu zo vol, U kunt weer 12.50 meer besteden. Ga gezellig winkelen van winkel tot winkel, maak keuze uit vele St. Nicolaasgeschenken Huibers Groentehal D. v. Beek P. van Beek v. d. Kraats M. v. Dijk T. Hasselaar C. Hensen Zn. E. Hannisse Grote speculaaspop Taaipoppen P. stuk i4ogr 25 Surprisezak per zak 75 Strooigoed .grote zak 59 St. Nicolaas Grammofoonplaat .95 Voor 't gezellige avondje! Zoute Pinda's 225 gram 55 Cashew-nootjes Gemengde-nootjes Elitehaver per zakje 55 Zoete Spaanse flesl.30 Sherry Pale medium dry Cavelli Vermouth Cocktailworstjes Ananas BRILLENPARADE ■M 't Wapen van Rhenen SINGER NAAIMACHINES W. J. Veldhuizen Kerkewijk 19 Telefoon 2646 van heen Qp |.|I> HOS 1 SLAGERIJ t Vlees - Fijne Vleeswaren Molenstraat 4 Verlichting - Electrische Huishoudelijke Apparaten Goctstraat 110. Schoenhandel Dames- Heren en Kinder schoenen - Pantoffels Zandstraat 78 Boekhandel M. van Kooten Psalmboeken, Gezelschaps spelen Zandstraat 143. KOUSENHUIS Kousen-sokken-maillots- handschoenen-sjaals-zak- doeken Zandstraat 84 Manufacturenhandel Practische St. Nicolaas- geschenken. Zandstraat 159 Speelgoederen-Huishoude lijke artikelen-Glaswerk Davidsplein 9-10 Specialiteit in gebreide bovenkleding. Zandstraat 100 Rund- en Varkensslagerij I i. Rebel Vlees- Fijne Vleeswaren. Davidsplein 8 I Gesneden panklare groente Opmaken van fruit manden. Nieuwe weg 156 U slaagt bij Maatkleding-Herenmodes- Confectie Pr. Bernhardlaan 14 •fr -ö- Manufacturen Woninginrichting Emmalaa» 28 ■ö- ■ö- -ö- Groente- en Fruithandel Diepvries Met zorg opgemaakte Fruitschalen en manden. Verlaat 29 Verlaat 57, „EEKA" Beha'si - Korsetten - „Setter-Set" Nylons - tricotages. Ondergoed van de bovenste plank. Electr. Techn. Installatie- en Wikkelbedrijf Sav. Lohmanstraat 48 o.a. Centrifuge v.a. 114,- Speciaalhuis Baby en Kinderkleding Dr. Slot. de Bruineplein 3 Zuivel-Vleeswaren- Delicatessen Dr. Slot. de Bruinestraat 1 Talmastraat 3 Speciale St. Nicolaas aanbieding winterpantoffels Zaadhandel Kuyperstraat 1 Het juiste voedsel dere benodigdheden i O, kom er 's kijken met amandelen in luxe doos Speculaas pak 500 gram 85 Grote sortering chocolade- en marsepein-figuren met een keur van 13 leuke St. Nicolaasliedjes E.P. gezouten per zakje MM» gezouten per zakje MM per fles van 3.75 voorj,*® Italiaanse import Iiterfles2«®5 blik 14 stuks van 98 voor 89 blik 20 halve schijven van 98 voor 89 TAFEL- zakje AMANDELEN 100 gram KWALITEITSGARANTIE Wanneer u enig AH-artikel niet élke cent waard acht die u er voor hebt betaald, dan wordt u door Albert Heijn het volle bedrag vergoed. Prompt zonder enige bedenking. Albert Heiin SPECIAALZAAK HOOFDSTRAAT 51 (naast de apotheek) Telefoon 3184 Veenendaal. ste voedsel en ver- enodigdheden voor I huisdieren. HOTEL-CAFE-RESTAURANT Voor al uw partijen - bruiloften - vergaderin gen zaal beschikbaar. Beleefd aanbevelend D. N. KVVERREVELD Rhenen - Tel. 305 Agentschap voor Veenendaal en omstreken: Wilhelminastraat 53 VEENENDAAL Telefoon 08385-3573 Wacht niet tot het „spitsuur" met het kopen van uw geschenken. Nü is het de beste tijd, want nu is de serie nog compleet. Tijdig bestellen betekent zekerheid, dat u op 5 december het bestelde in huis hebt. Nu kunt u nog volop kiezen uit de fan tastische series van Philips. Juweeltjes waar het hele gezin nog jaren plezier Philips super-ontvanger met moder ne 48 cm beeldbuis. Automatic. In donker of naturel. (In teak f 15.- meer.) i Philips plano radio met twee dubbel conus-luidsprekers. Bi-Ampli/Stereo. Vier golfgebieden w.o. FM. Philips tankstofzuiger verzet bergen werk. „Nooit meer bukken" zuig- mond. Regelbare zuigkracht. Grote stofruimte. Markt 17, Tel. 3486 Zandstraat 111, Tel. 2678 DOOR GRÉ DE BOER (35) Ze hief haar betraand gezicht naar hem op. „Zoveel liefs dat had ik nooit kunnen denken. Ik weet nu al, dat ik veel van ze zal kunnen houden." Toen ze 's avonds in de auto zaten en Utrecht verlieten, vroeg Cobie zacht: „En hoe zal je dochter hierop reageren?" Hij drukte haar arm en antwoordde, zonder zijn blik van de weg af te nemen: „Cobie, als jij nu eens wat meer vertrou wen zoudt kunnen hebben in je bruide gom en geen onzin in dat aardige hoofd je van je haalt, dan zul je morgen zelf tot de conclusie komen, dat alles geweldig zal meevallen." Ze zuchtte en ging dicht tegen hem aan zitten. „Sorry, Theo maar je be grijpt, er is iets blijven hangen van toen Flip en Joke ontvingen de bruid van hun vader met ongekunstelde hartelijk heid. De Haan drukte zijn kinderen zwij gend de hand en spontaan kuste hij zijn schoondochter op de wang. Toen ze zaten, zei De Haan: „Kinderen, morgen ontvangen jullie het officieel over de post. maar ik wil jullie wel als belo ning voor zoveel hartelijkheid het nieuw tje vertellen: Cobie en ik zijn vandaag in Utrecht in ondertrouw gegaan." Flip knikte begrijpend. „Ik veronder stelde al zoiets. Wel, vader, wat mij be treft: van harte gelukgewenst. We hopen, dat jullie het goed met elkaar zult kun nen vinden." Ook Joke feliciteerde het tweetal. „Ik vind het zo fijn voor papa", zei ze een voudig. „En natuurlijk ook voor Cobie". voegde ze er haastig, verlegen lachend aan toe. Meteen stond ze op. „Ik maak een lek ker kopje koffie klaar. En ik heb wat ge bakjes gehaald. „Ze knipoogde. „Flip ver moedde al, dat er wat aan de hand zou zijn en ik dacht: dat moeten we dan feestelijk vieren." Een uurtje later stond De Haan op. „Ik moet nog het een en ander in orde ma ken verrassingen voor Cobie," zei h- lachend. „Morgen en overmorgen hebben we twee dagen om het feest te vervolgen." Hij bukte zich en kuste zijn bruid. „Tot morgen, liefje." Flip stond op. „Ik laat je even uit, va- vader." In de gang keken ze elkaar aan en beiden lazen elkanders gedachten op het gezicht. Flip zei: „Met Dick zul je waarschijnlijk geen moeilijkheden meer hebben. Hij is na dat ongeval anders geworden. We hebben er kort geleden over gesproken en waren van mening, dat we niet het recht hebben je dit ge luk te misgunnen." „Fijn, Flip, dat is dan weer een zorg minder. Is hij thuis?" „Allicht. Maar wat Ellie betreft enfin Dick's stem is toch doorslag gevend." „En wat denk je van Lien?" De zoon haalde zijn schouders op. „Ik weet nooit precies, wat ik aan haar heb. Je zult met haar moeten praten." De Haan dacht na en knikte. „Tja nu we zullen wel zien, of we alles in het reine kunnen krijgen. Het zou zo prettig zijn voor Cobie, zie je? Ze heeft toch al zo weinig liefde gehad in haar leven." Met een stevige handdruk namen de mannen afscheid. Thuis belde De Haan zijn schoonzoon op. „Hallo, Bob, met vader in Lochem. Zeg, ik heb wat te bepraten, maar zon der Lien. Zou je misschien hierheen kunnen komen?" „Dat kan natuurlijk altijd. Is het iets ernstigs? Toch geen moeilijkheden met de zaak?" De Haan lachte. „Nee, dat is wel in orde. Een persoonlijke aangelegenheid. Ik wil graag jouw oordeel horen." „Nou, op mijn oordeel wordt in de regel niet veel prijs gesteld. Maar je maakt me nieuwsgierig, papa. Ik ben er met een kwartiertje." „Doe kalmpjes aan, alsjeblieft." Daarna belde hij zijn oudste zoon op. „Zeg. ik heb nog wat te bepraten. Nee. niet over de zaak. Iets anders. Maar ïk kan pas over een goed uur komen. Is dat niet te laat voor jullie?" „Och nee, we gaan vrijdags nooit zo vroeg naar bed. Maar ik heb visite. Schikt het om een uur of elf? Of is dat te laat?" „Nee, dat komt goed uit. Ik maak het kort. En, Dick?" „Ja vader?" „Ik wil graag, dat Ellie er bij is." „Verdraaid, vader, je maakt me nu echt nieuwsgierig. Toch geen narighe den?" „Integendeel, Diek. Maar dat hoor je straks wel. Tot elf uur." Hij legde de hoorn neer en stak een sigaret op. Er is iets blijven hangen, van toen, had Cobie gezegd. En dat moest vanavond uit de weg geruimd worden. Voorgoed. Definitief. Voor Cobie moest de dag van morgen een van de mooiste van haar leven worden. Bob van Halmeskerke arriveerde pre cies een kwartier later. Hij zette zijn glanzende wagen opzij van het huis en betrad het bordes. De huishoudster liet hem binnen en zelf zocht hij zijn weg naar de salon. „Hallo, paps, hoe gaat het?" „Best, dank je." Hij wees naar een stoel. „Ga zitten. Daar staan sigaretten." De jongeman stak er een op en keek zijn schoonvader lachend aan. „Steek maar van wal. Ik brand van nieuws gierigheid, want wanneer men mij om raad vraagt, dan moet men wel zo on geveer aan het eind van zijn Latijn zijn." De Haan glimlachte. „Kom, kom, on derschat jezelf niet. Het is juist, dat ik in de eerste plaats bij jou om raad kom, zie je?" Van pure verbazing viel Bob's mond open en enige ogenblikken keek hij de ander met grote ogen aan. „Alle men sen bracht hij er niet-begrijpend uit. Als je nog even verder gaat, begin ik respect voor mezelf te krijgen." (Wordt vervolgd) 4

De Vallei | 1962 | | pagina 10