G.V-V.V* overtroeft zwak Putten met 7-1 elftal uit 7euffa\ 266 km op de „bok" van de trein KINDERZEGELS ARAM DOVO kwam via 3-0 voorsprong tot 3-2 winst in Sassenheim Veenendaal gaf na rust voorsprong uit handen en verloor met 3-2 «puistjes Suprania van TWEEDE BLAD „DE VALLEI' WOENSDAG 5 DECEMBER 1962 Nr. 96 Als pepernoten uit de zak van Sinterklaas rolden de doelpunten zaterdagmiddag het doel van SDC Putten in, gescoord door goed oplettende GVVV- ers, die al spoedig beseften dat dit elftal van de gasten wel een behoorlijke inzinking had, want dit SDC rammelde over alle linies en was als for matie een chaotisch geheel. Volkomen falend moest Putten deze ruime zege van GVVV toe staan en de toeschouwer bleef alleen de vraag, hoe kan dit elftal nog punten verzamelen in de tweede klas. Een GVVV zonder Kroesbergen, die geblesseerd was, presteerde het om binnen drie minuten al rooskleurig op 2-0 te staan. In de tweede minuut lan ceerde GVVV een voorzet op rechts, er ontstond een korte doelworsteling en de deze middag zeer attente Hoede- man wist de bal tussen de palen .te werken, 1-0. Volgende minuut liet rechtsback Beynen van SDC de bal langs zijn arm afglijden waarvoor de arbiter strafschop gaf. Hoedeman vol trok het vonnis feilloos, 2-0. Putten viel daarna wel aan, maar het spel van de voorhoede muntte niet uit door verrassing. Het was een ein deloos pogen om door te breken met de lange trap naar voren en dan snel er achteraan spurtten. Dan opeens na een kwartier een af standsschot van de deze middag aar dig spelende jeugdige rechtsbinnen, Robbie Kloot vanaf zeker 30 meter en doelman van Twist, misschien verblind door een laagstaande decemberzon werd volkomen verrast, 3-0. Een minuut later moest GVW een tegenpunt toestaan. Er ontstond een misverstand tussen spil v. d. Haar en keeper Pavert. Terwijl men de bal aan elkaar wilde overlaten schoot mid- voor van Keulen opeens keihard in het doel, 3-1. Maar GVVV speelde de zeer zwakke achterhoede van SDC ge heel van de kaart. Vooral beide backs waren met gemak te passeren. Scholts gleed na 25 minuten weer eens langs back Beynen, een voorzet en Leppers doelpuntte droog en nuchter, 4-1. In de 34ste minuut nam de goed spelende Hoedeman de bal ineens op de wreef en prachtig zeilde het leer langs de vertwijfelde doelman Twist. 5-1. Nog Kulan won van Stroe na matige strijd, 3-0 Wat beide elftallen van Kulan en Stroe zaterdagmiddag lieten zien was nu niet direct hoogstaand voetbal. Het terrein was door de vorst moeilgk be speelbaar en voor Kulan kwam het ge mis van Diteweg erbij. De vervanger was J. Beckerman. Direct na het begin van de goed lei dende scheidsrechter Bos trok Kulan ten aanval maar al vlug bleek dat de verdediging van Stroe deze middag weinig kansen weg zou geven. Vooral rechtsachter de Bruin en spil Spittes speelden een prima wedstijd. Verder dan een drietal corners bracht Kulan het niet in het eerste kwartier. Faber probeerde het met harde scho ten maar keeper v. d. Mey stond op de goede plaats. Na 20 minuten spelen werd Ifensen omver gelopen wat een indirecte vrije trap opleverde. Vlaan deren schoot na aangeven van Hensen rakelings over. Kulan bleef gevaarlijker maar scho ten van v. d. Bovenkamp, Slotboom en Hensen hadden niet de goede rich ting. Toch had Slotboom pech toen zijn schot langs de uit positie gespeelde keeper via de verste paal uit ging. In de 44ste minuut veroverde Kulan toch een voorsprong. Een door van Hall genomen vrije trap verdween via de onderkant van de lat in het doel, waarna de goed doorgelopen Faber voor alle zekerheid nog een extra zetje erbij gaf, 1-0. Dat dit duwtje van Faber juist nodig was bleek uit de woorden van de scheids rechter die niet had geconstateerd dat de bal in eerste instantie al „zat". Direct na rust raakte Vlaanderen ge blesseerd, waardoor hij naar de voor hoede verhuisde en Slotboom ging ach ter spelen. Weer een aantal corners voor Kulan en Faber kopte na zo'n hoekschop in, maar de reactie van de keeper van Stroe was nog sneller en het gevaar was bezworen. Na 25 minuten 2-0 toen de Bruin probeerde om Faber tweemaal te pas seren, de tweede keer lukte dit niet waarna Faber met een onhoudbaar schot doelman v. d. Mey passeerde. Vijf minuten later werd de strijd definitief in het voordeel van Kulan beslist. Van Hall plaatste de bal op tijd naar Vlaanderen die door zijn te genstander bijna ten val werd gebracht, maar al struikelend wist Vlaanderen de uitlopende keeper te passeren. Een strafschop was terecht maar de ar biter zag eveneens terecht hier een schoolvoorbeeld van de voordeelregel in. In ieder geval 3-0 voor Kulan. een stand die gehandhaafd bleef ondanks verwoede pogingen van beide partijen hierin nog verandering te brengen. Rest nog te vermelden dat bij Kulan voor het eerst na zijn blessure Schoe- man weer onder de lat stond en zijn doel op betrouwbare wijze verdedigde. Kulan staat thans op de tweede plaats, zoals hieronder blijkt: Valleivogels Rood Wit Tersch. Boys Stroe E.F.C. '58 9 16 8 12 7 11 8 10 8 6 9 5 3 0 8 0 voor de rust wilde rechtsbuiten Dite weg ook zijn aandeel in het schutters feest en gleed ongrijpbaar door de Put- tense linies om met een schuiver in de hoek een half dozijn treffers van GWV te realiseren. Zes-één was de ruststand. GVVV zeker van winst GVVV heeft na rust niet meer zo energiek geschoten als daarvoor. Men wist dat deze wedstrijd „binnen" was en behoefde zich niet meer zo in te spannen. Wel noteerden we nog een zoevend schot van Kloot en Leppers tweemaal door van Twist met de voet gekeerd. SDC rammelde nu over alle linies. Linies die niet meer zichtbaar waren ook, want de rechtsback Beynen ver liet zijn plaats en was overal te vinden waar hij nu juist niet moest zijn. We zagen de Puttense spelers zelfs de bal van elkaar afnemen. Scholts knalde nog eens tegen de paal en na een aanval op links kogel de A. Leppers de bal voor de zevende maal in het heiligdom van Putten, 7-1 en als GVW alle zuiverheid uit de toetsen had gehaald was het een uit voering geworden, die als slotstuk een overwinning met dubbele cijfers zou hebben opgeleverd. Nu bleef het „slechts" bij 7-1, waarmee het arme Putten met de neus op de schamel heid van hun spel werd gedrukt. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: Spakenburg 11 18 Heerjansdam 11 14 Zwart Wit 9 12 Apeldoorn 10 11 GWV 11 11 WHC 10 9 SSS 11 9 Hoogvliet 10 8 SDCP 10 8 Zuidvogels 10 7 WOG 11 7 Op het fraaie terrein van Ter Leede in Sassenheim is het DOVO gelukt de serie van vier nederlagen te onderbreken en een volkomen verdiende 3-2 zege te be halen. Al in 't begin bleek dat dit Ter Leede beter speelde dan de ploeg die destgds in Veenendaal met 4-1 ten onder ging. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub, maar direct gevaar dreigde aanvankelijk niet. Langzaam kwam DOVO los en bouwde vanuit het mid denveld enkele goede aanvallen op, meestal over links waar de snelle K. van Hal zijn mannetje bleek te hebben gevonden in de uitstekende back H. Tij sen. DOVO's voorhoede was zeer bewegelijk, waardoor de Ter Leede achterhoede vaak weifelend optrad. Door goed uitlopen van keeper van Hardeveld werd de gevaarlijke mid denvoor van Ter Leede, Molenaar, de kans tot scoren ontnomen. Het eerste doelpunt zou aan de andere kant val len. Een vloeiende combinatie Mol- Schoeman bracht eerstgenoemde alleen voor de keeper de Vries, zijn oerharde schot ketste af op de vuisten van de doelman en Schoeman kopte daarna onberispelijk in, 0-1. De strijd werd aantrekkelijker want aan beide zijden werd soms aardig ge combineerd. De DOVO kanthalfs van Laar en v. d. Pol stuwden dat het een lieve lust was en ook spil v. d. Kraats was overal waar gevaar was. Bij een solo-actie van K. v. Hal werd de bal tot hoekschop verwerkt. De DOVO- linksbuiten plaatste de bal laag voor doel, back Molema miste en rechts buiten Diepeveen kreeg een unieke kans die hij gretig greep, 0-2. Verwoed kwamen de Sassenheimers opzetten maar ditmaal lieten de DOVO PUROL-POEDER Eerste nederlaag van NSVS tegen fors spelend Rubo, 2-0 De eerste nederlaag voor NSVS is dan toch gekomen, nog vrg onverwacht te gen het fors spelende Rubo in Drie bergen, met 2-0. NSVS heeft zich deze middag ontzien tegen de heftig optre dende Rubo-ploeg en kon haar norma le spel niet ontplooien. Van het begin af was te merken dat Rubo, kostte wat kostte deze wedstrgd tegen de kop loper in winst wilde omzetten. Hun aanvallen waren bijzonder hard en fel. Reeds na vijf minuten trof de thuisclub het doel van Neveda, maar scheidsrechter Hooftman had buiten spel geconstateerd en het Rubo-feest ging niet door. Na een kwartier kwam de Drieberg- se midvoor oog in oog met keeper van Beek, maar hij richtte naast het doel. Toch zou het niet kunnen uitblijven dat dit felle Rubo zou doelpunten. Na 20 minuten werd het 1-0 door de Bruin en drie minuten later wist Wollaarts er 2-0 van te maken. Tot aan de rust bleef Rubo doorgaan met die serie aan vallen. Ofschoon men nu toch met 2-0 voorstond, week de felheid niet en NSVS kon er geen verweer voor vin den. Na rust was Neveda sterker, maar men kwam er niet meer door. Twee maal moest een Driebergse verdediger de bal nog van de doellijn keren, maar een doelpunt zat er niet meer in. De voorsprong van NSVS op haar naaste concurrent Sportclub Rhenen bedraagt thans vier punten, zoals blijkt uit de stand: NSVS DVSA Woudenberg Advendo Valkenheide SVMM 9 16 9 12 10 12 8 10 8 8 9 7 9 5 8 0 verdedigers zich niet van het veld spe len. Wel kregen van Biezen en Mole naar nog kansen, maar deze werden niet benut. Ruststand, 0-2. Serie corners voor Ter Leede Na rust kreeg de thuisclub binnen vijf minuten een viertal corners te ne men. Uit een der hoekschoppen kopte linksbuiten de Jong van dichtbij in, maar de reactie van Hardeveld was bliksemsnel. De middenlinie van DOVO stuwde prima waardoor ook DOVO tot ge vaarlijke aanvallen kwam. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd kwam na tien minuten spelen. K. van Hal nam een hoekschop en haarzuiver kwam de bal op het hoofd van Roel Schoeman, die op zijn beurt doorkopte naar Mol en de kopstoot van Mol in de uiterste hoek was voor de Vries onhoudbaar, 0-3. Nog gaf Ter Leede de moed niet op. De kanthalfs Van Ginhoven en Tijsen bouwden op het middenveld en zo ont stonden er weer enkele gevaarvolle momenten voor het DOVO-doel. Een doelpunt voor de gastheren kon niet uitblijven en na een doelworsteling was het W. van Eiezen die de roos trof, 1-3. Zeven minuten later bracht de middenvoor Molenaar met een hard schot de stand op 2-3. DOVO liet het niet verder komen. Zelfs kwam men nog naar voren waar bij Mol vlak voor tijd de paal raakte en Diepeveen van grote afstand rake lings over de lat schoot. Door deze overwinning heeft DOVO zich intussen weer midden in de grote kopgroep van acht clubs geplaatst, die er ongetwijfeld nog een spannende tweede competitie helft van zullen ma ken. De stand is als volgt: Noordwijk 12 NDSM 12 IJsselmeervogels 12 Huizen 12 DOVO 12 CSCA 12 Kozakken Boys 12 Quick Boys 11 's-Gravezandse S.V11 ZCFC 11 Ter Leede 11 Rijnsburgese Boys 12 Advendo was te sterk voor hekkesluiter SVMM, 2-4 Advendo uit Ederveen greep zater dag een goede overwinning op het on deraan staande SVMM in Maarn. Deze ploeg, nog geheel puntloos, speelde toch iets beter dan in het begin van de com petitie. Advendo was echter voor doel veel gevaarlijker. Door linksbinnen Brouwer nam Ad vendo via een kopbal de leiding, maar Maarn scoorde door de rechtsbinnen de gelijkmaker, 1-1. Nog voor de rust wist C. Greuter echter een 1-2 voor sprong voor Advendo te bewerkstelli gen. Na rust liepen de rood-witten uit Ederveen weer door een kopbal van de goed doorzettende Brouwer uit tot 1-3 en door Greuter werd het zelfs 1-4. Maarn kon tegen het einde nog een tegenpuntje laten noteren en zo kwam Advendo met deze zege op een punten totaal van zeven uit negen wedstrij den. SVMM bleef nog geheel zonder winstpunten. R.K. Unitas en Renswoude deelden de punten, 2-2 R.K. Unitas moest zondagmiddag de strijd aanbinden tegen Renswoude. In het begin en vooral voor de rust wilde het niet vlotten met de Unitas-ploeg en door twee foutjes van keeper Klei- sen kon Renswoude voor de rust een 2-0 voorsprong nemen. Na rust was Unitas veel meer op de Renswoudse helft te vinden. Nadat Sel- horst de achterstand tot 1-2 had ver kleind werd de strijd wat harder en rommeliger zelfs. Scheidsrechter Koot keurde een goal van Unitas, uit een hoekschop gescoord door Romeyn, af op advies van de grensrechter. De in swinger zou achter zijn geweest. Kort voor tijd was er nog wat ge harrewar over een strafschop die de arbiter aan Unitas toekende wegens hands van een Renswoude-speler. Het duurde enkele minuten voor de penal ty kon worden genomen en C. Drost kweet zich feilloos van deze taak, waarmee de stand op 2-2 kwam. Naar wij vernamen wil Renswoude protesteren tegen laatstgenoemde straf schop. Een 2-2 stand na een wat te leurstellende wedstrijd, die vooral na rust niet bijzonder prettig was. De stand in de tweede klasse werd nu: DVSA 8 16 Maluka Muda 9 14 R.K. Unitas 8 11 Austerlitz 9 11 Renswoude 10 10 Dorestad 8 8 Scherpenzeel 9 7 Achterveld 9 5 Oranje Wit 9 5 HDS 9 1 Hoop was er voldoende in de harten van de Veenendaalse supporters, die tgdens de rust van de wedstrijd tegen Holland al voetentrappelend de koude trachtten te weren. De geelblauwen stonden immers met 2-1 voor en de schaarse aan vallen van Veenendaal droegen een open karakter. Bovendien waren er nog twee doelrgpe kansen geweest, die niet werden benut. In de tweede helft zou dan die kostbare overwinning moeten komen. De basis was al gelegd Hoe geheel anders pakte het het uit, want Holland kon bg het eindsignaal juichen omdat twee fouten van Veenendaal hun de overwinning hadden gebracht. Echt teleurstellend na zo'n hoopgevende eerste helft. Holland trok na de stilte van een mi nuut naar voren, maar het ging nog wat te onordelijk in die oranjeaanval. Alleen de voorzetten van rechtsbuiten Veenen daal waren wel eens gevaarlijk. In de tiende minuut een uitval van Veenendaal. Midvoor Derksen kwam ook in oog met keeper Roep, maar zette niet goed door en weg was de kansEen paar minuten later trok Derksen de bal in de doelmond linksbuiten Hensen schoot snel in, maar prachtig redde spil Mooy op de doellijn. Na 17 minuten een Veenendaalse goal. Rechtsbuiten A. Muller gaf een scherpe voorzet, waarna B. Keuken de bal kei hard inlepelde. 1-0. Acht minuten had Holland de stand weer gelijk getrokken. Na wat heen en weer getrap, waarbij de bal in eerste instantie nog gestopt werd wist midvoor B. Rietveld van dichtbij het doel te treffen. 1-1. Veenendaal greep na een half uur andermaal de leiding toen Wim Derksen de springerige bal inknalde en doelman Roep voor alle zekerheid de bal met de voet wilde stoppen, echter te vergeefs, want de bal sloeg tegen het net. 2-1. Hoopvolle stand voor Veenendaal bij de rust. Na vijf minviten weer gelijk Wie verwachtte dat Veenendaal na rust van leer zou trekken kwam bedrogen uit. Holland kwam zeer goedkoop aan de ge lijkmaker na 5 minuten toen A. Gaasbeek, de back niet goed raad wist met de bal. Hij schoot het leer weg, precies tegen het been van spil Gerritsen en via diens voet caramboleerde de bal in het Veenendaal- doel. 2-2. Veenendaal leek behoorlijk aangeslagen door deze tegenslag want Holland rook de kansen en kwam opzetten. Het plaat sen was bij de Utrechters nu ook beter verzorgd. Na 23 minuten leidden de gasten toen de linksbinnen tegen de paal schoot en de terugspringende bal door linkshalf van Luin werd onderschept, die hem meteen maar in een verlaten doel trapte. 2-3. Veenendaal viel toen even heftig aan, maar o, dat plaatsen en positiekiezen. Serieuze scoringskansen ontstonden er maar weinig in die slotfase omdat op rechts de aanvallen werden onderbroken door back J. van Dijk, die door zijn leng te alle kopduels in zijn voordeel besliste. Ook spil Mooy wist van geen wijken en zo consolideerde Holland de voorsprong Bij het begin van alle voetbal wedstrijden die het afgelopen weekend werden gespeeld werd door alle Veenendaalse vereni gingen alsmede door gasten een minuut stilte in acht genomen, i.v.m. het overlijden van H.K.H. Prinses YVilhelmina. Ook was by vele verenigingen de nationale vlag halfstok gehesen. tot aan het einde. Bij Veenendaal ston den B. Keuken, W. Derksen en Corrie Heykamp weer opgesteld. Dit drietal kon de nederlaag niet verhinderen want de defensieslordigheden waren de grootste oorzaak. Inmiddels is de positie van Vee nendaal nu zorgelijk geworden als men beseft dat er twee clubs moeten degrade ren. Na een zege op Holland was er wel perspectief geweest. Hoewel de weg nog lang is gebiedt, de objectiviteit om te constateren dat „Veenendaal" met drie .veroverde winstpunten in de gehele eer ste helft een plaats inneemt die de geel blauwen jarenlang niet innamen. Hopen- pijl komt er nog een herstel, maar mo menteel zit Veenendaal diep in de pyt, zoals blijkt uit onderstaande stand van de 3a klas D: Vriendenschaar 10 16 HMS 10 16 BVC 10 13 Hercules 9 12 Zeist 10 10 CDN 9 9 Holland 9 8 Saestum10 8 Ultrajectum 9 7 JSV 8 6 Woerden 9 4 Veenendaal9 3 Regelmatig lezen we in de krant, dat er wéér een weggebruiker is gedood omdat hij tè weinig respect had voor de trein, waar deze zijn weg kruiste. Hoe voelt een machinist zich nu als hij een automobilist of fietser vlak voor zich ziet, die nog net eventjes probeert /f het te „halen" Het antwoord kregen we op onze tocht van Een schril fluitje klinkt onder de lange overkapping van het station Utrecht. Met een bedachtzaam knikje trekt „meester" Paauw zgn hoofd binnen het raampje. Een snelle blik over het instrumentenpaneel, een even snelle blik naar buiten, een klein rukje ergens aan een hendel. Terwgl hg nog bezig is op zgn zitplaats te schuiven, voelen we een zacht schokje: onze reis van 266 km op de „bok" van een trein is begonnen. Een kort reisje, dat ons een in zicht moet gi ven in het gebruik van overwegen door weggebruikers, maar nu bezien door de ogen van een machinist. De trein komt op gang. We verlaten Utrecht en kiezen richting Den Bosch. Even later vraagt N.S.-voor- lichtingsman D. Hoogezand ons: „Hoe hard rijden we nu, denk je?" We zitten links van de machinist; een geroutineerde blik naar buiten: „Tachtig, vijfentachtig kilometer", schat de automobilist in ons. „Kijk maar eens op de meter De naald trilt tussen de 123 en 125. De N.S.-mannen werpen elkaar een triomfantelijke blik toe: „Tja, dit is ook ons vlaggeschip, deze E-loc uit de 1200-serie De ervaren handen van „meester" Paauw leiden met een snelheid van om en nabij de 125 km/uur meer dan vierhonderd ton de loc plus de negen rijtuigen in één ruk naar Den Bosch. Veilig, vlug, voordelig. tweemaal Het is een veilig gevoel, zo hoog bo ven in die loe's uit de 1200-serie, om in vaktermen te blijven. We maakten het ook anders mee, want in Den Bosch stapten we over op wat ouder materieel: de nummer 687 van het type 1946 vier wagenstellen; ge- We fotografeerden tussen Ngmegen en Dordrecht een schooljongen, die het óók nog nèt even wilde halen- wicht plm. 200 ton bracht ons naar Nijmegen. Opdeze afstand van 43 km zijn niet minder dan dertig tot vijfendertig overwegen, waarvan bij na 25 onbeveiligd. En het was geen prettig gevoel Vlak achter Oss we keken net even de andere kant uit wor den we bijna tegen de voorruit ge slingerd door het krachtige rem men van de machinist. Een licht blauwe Opel-Kapitan blijft, op lut tele centimeters van de baan, voor de overweg staan. Hij schommelt nog wat heen en weer: de bestuur der remde kennelijk krachtig. Juist voordat we hem zouden raken rijdt hij iets achteruit - de over weg voor de trein vrijlatend. Nauwelgks van de schrik bekomen we zgn inmiddels YVgchen gepas seerd schiet een zwarte Volkswa gen de overweg op. Wéér wordt sterk geremd, maar wg zgn in dezelfde be weging naar achteren gevlucht, de postwagen in. Ook deze chauffeur trekt bgtgds weg, maar de trein stond nog lang niet stil: met een snelheid van ongeveer zeventig ki lometer passeren we de overweeg. ,,'n mens voorop de trein" Onder het rustige genot van een bak je „koffie dienst" vertelde meester J. Verstappen ons, dat deze bijna-onge- lukken aan de orde van de dag zijn: „Ze gebeuren vrijwel elke dag, soms meermalen per dag..." Een paar maanden geleden reed bij Blerick nog een bromfietser te ver door. Het liep gelukkig goed af, maar de ma chinist bleek meer geschrokken dan de brommer. „Het leek wel of ik een leren tong hadherinnerde zich de heer Verstappen. Nog te weinig mensen beseffen dat er een mens voorop die trein zit, dat ook de machinist schrikt. Je kunt met zo'n snelheid immers praktisch niets doen", beklemtoonde de heer Hoogezand. Meester S. Heine, die met zijn Blau we Engel de verbinding tussen Nij megen en Geldermalsen onderhoudt, vertelde ons: „De tractors zijn voor ons het gevaarlijkst. Ze zijn te lang zaam, ze kunnen niet wegkomen..." Het Dieselstel 113 (vakjargon: Plan- U) met materieel van 1960 droeg ons van Geldermalsen naar Dordrecht. Juweeltjes van treinen: de machi nist vertelt de reizigers via een luid sprekerinstallatie welk station wordt binnengereden, hij blokkeert van zijn cabine uit de deuren. Meeste H. J. van Dam bestuurde op het moment dat wij meereden 330 ton. „Vorige week maandag stak een bromfietser van 73 jaar vlak voor mij over. Het was gebeurd. Ik had niet de moed ernaar te gaan kg ken; harteloos misschien, maar ja" ver telt hg zonder pathos. Even later: „Het gebeurt vaak dat ze vlak voor je oversteken En dan maar remmen. Eenmaal wuifde een blaag, voor wie ik uit volle kracht moest rem men, vriendelgk naar me toen ik hem net mist. Het enige was je dan kunt doen.."; het bekende ge baar naar het voorhoofd voltooit de zin. pikkedonker 's Avonds voltooiden we onze rit. Het mooie weer was inmiddels helemaal omgeslagen: een stro mende regen sloeg tegen de voor ruit van de cabine. Desondanks werden enige honderden reizigers - zoals zij trouwens verwachtten - zonder vertraging naar hun doel gebracht; het was een spook achtige rit, met deze 265 ton. Mees ter H. Thomassen hoefde niets te vertellen, we zagen het zelf wel. In de avonduren werken de blok- seinen, waar de machinist - te recht - op moet vertrouwen, sterk verblindend. In enkele gevallen staan deze seinen vlak voor een overweg. Het is pertinent onmo gelijk dat de machinist ook maar iets op zo'n overweg kan zien. Met onverminderde snelheid pas seert hij en wee de wegge bruiker, die op remvertraging van de trein durft te rekenen De machinist heeft tot taak de aan hem toevertrouwde reizigers veilig en vlug naar de plaats van bestem ming te brengen. Bedenkt men wel eens dat er niet alleen maar één mens „op de bok" zit, maar er bo vendien nog eens enkele honderden achter hem zitten, volledig op hem vertrouwend? En weet iedereen wel, dat een trein, met zijn gewicht van enkele honderden tonnen en zijn snelheid van vaak meer dan hon derd kilometer per uur beslist niet voldoende heeft aan een remweg van een honderd meter? Het spgt ons aan het slot van deze 266 km op de „bok" van een trein te hebben moeten constateren: niet iedereen beseft dat. Er zijn nog mensen, die tè veel vertrouwen op het onmogelgke. Die ondoordacht een overweg passeren. Die denken dat zg er nog net voor langs kun nen. Gelukkig zgn er de afgelopen maanden minder doden op overwe gen gevallen dan in de periode daarvoor. Niettemin big ft de leuze, welke het Verbond in zijn in maart j.l. gevoerde Overwegactie lanceer de, onverminderd van kracht: ROOD KNIPPERLICHT BETEKENT ALTIJD STOP! (Uit „Wegwijs", gezinsblad voor een veiliger verkeer). OP AL UW POST (9) „Ga van boord, blanke man," zegt het meisje, als het half gehesen zeil klapperend de eerste wind vlaag vangt. „Nog zijt gij het niet, die door de Messeria opgejaagd wordt nog niet." In een plotselinge opwelling grijpt Aram haar arm. „Dit is dwaasheid!" valt hij driftig uit. „Ge kunt niet ten eeuwige dagen blijven vluchten. Bovendien, ze zijn reeds te dichtbij! Kom met Uw mensen naar mijn burcht, daar zijt ge veilig." „Weet wel, wat ge daar aanbiedt," zegt het meisje, terwijl ze be sluiteloos over het water staart. „Als ge ons helpt, krijgt ge een macht tegenover U, die U kan ver pletteren!" ..Ga mee!" herhaalt Aram, haast beve lend. „Op het water kunt ge nu niet meer ont komen." Even later loopt een troepje donkere men sen haastig het rotspad af. „Deze kant op, snellü" roept Aram en hij werpt een onrustige blik naar de rode zeilen, die recht op de kleine baai toe koersen. (wordt vervolgd) Mooie prestatie van VRC: een gelijk spel tegen Go Ahead, 1-1 VRC heeft het zaterdagmiddag gepres teerd het leidende Go Ahead Kampen dat met een groot aantal supporters was gekomen, een puntje af te snoepen, iets waarep de gasten niet hadden gerekend na hun zo prachtige opmars van de laatste maanden. Wilskrachtig strijdend heeft de Racing Club, dat het nog steeds zonder de gebles seerde midvoor Hartog moest stellen, zich teweer gesteld. Vooral in het begin was VRC veel voor het Kampense doel te vin den. Maar het zou integendeel aan de gasten gelukken om kort voor de rust via de linksbuiten, die een fout in de achter hoede van VRC afstrafte, een voorsprong te nemen. 0-1. VRC, dat dit seizoen een ploeg bezit die meest uit jeugdige spelers oestaat kon aanvankelijk niet op tegen het vrij robuuste spel van de Kampena ren, maar naarmate de strijd vorderde kwamen zij toch soms gevaarlijk in actie. Met het gevolg dat vijf minuten na de rust de gelijkmaker tot stand kwam. Uit een voorzet van C. Rebergen wist Bep Jansen op prachige wijze in het doel van Go Ahead te schieten. 1-1. De strijd werd nadien forser en ook wat rommelig meest door het harde optreden van de Go Ahead verdediging. Het leek nog volledige winst te zullen worden voor de Racing daar het spel van VRC sterker was dan het voor heen het geval was. Men kreeg tenmin ste nog een aantal kansen om het tot de volle winst te brengen, maar men kwam nie verder dan enkele hoekschoppen. Een wilskrachtig VRC wist de spannende strijd met een gelijk spel te besluiten. De stand in de derde klas luidt nu: Go Ahead K10 Voorwaarts 10 Be Quick 9 Owios 10 Bennekom 10 Nunspeet 10 VRC 10 ESC 9 Sparta E10 DOS10 17 14 12 12 11 10 7 6 5 4 TAFELTENNIS Eerste volle winst voor Swift Swift uit Wageningen is er in geslaagd om voor het eerst in deze competitie de volle winst binnen te halen. Dit ging ten koste van het Veenendaalse Ritac dat nu nog steeds zonder punt, wel erg eenzaam onderaan staat. Door deze overwinning is Swift eveneens het Rhenense RTTV gepasseerd dat twee punten heeft. Daar echter vier teams degraderen ziet de toestand er voor al deze teams nogal somber uit. De drie winstpunten kwamen voor Ritac van v. d. Weert en v. Wely die beiden zegevierden over Frederiks en ook in het dubbelspel hun tegenstanders de baas bleven. Dat het in sportkringen veelal gepro pageerde .verjongen" niet altijd een suc ces oplevert ondervond Climax bij Tios in Arnhem. De Arnhemmers die met een verjongd team tot nu toe nog weinig had den gepresteerd, hadden voor de ontmoe ting tegen Climax Besseling en Bouwman vervangen door Muller en Roelofs en dat dit goed was gezien bleek wel uit de einduitslag die 9-1 in hun voordeel was. Vooral de zeer geroutineerde Muller bleek voor de Climax spelers een onneembare hindernis en Roelofs voldeed eveneens uitstekend. Hij verloor alleen van v. Dam maar wist v. Manen en v. Eist een neder laag te bezorgen al was het tegen laatst genoemde na een goede wedstrijd maar op het kantje af. Ook Terdijn bleef deze avond ongeslagen In de eerste klas heeft Panter er geen twijfel over laten bestaan dat het zich een ernstige kampioenskandidaat acht. Het ge lijk staande Treffers 2 werd maar liefst met een 9-1 nederlaag naar Arnhem te rug gestuurd. Door dit resultaat heeft Panter in deze afdeling alleen de kop genomen wat een zeer goede prestatie is van de pas gepromoveerde Veenendalers. In de tweede klas speelde Climax 2 ver leden week tweemaal en won beide ma len met 7-3. Zowel Swift als VSW moes ten met een nederlaag genoegen nemen, maar daar ook Gazelle blijft winnen blijft de achterstand van drie punten gehand haafd.

De Vallei | 1962 | | pagina 3