Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Wens: Beter gesitueerden niet meer in woningwetwoningen, nog niet uitvoerbaar De Wereld van WEEK-tot-WEEK Voldoende bouwgrond beschikbaar A Jac. Slok (A.R.) bedankt als raadslid MASSALE WANDELTOCHT VOOR „OPEN HET DORP" WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Kluis is geopend met JKL Wist u UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL EDERVEEN RENSWOUDE 36c JAARGANG VRIJDAG 7 DECEMBER 1962 Nr. 97 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER IM'bJ 27.000,voor „Open het dorp!! ORGANISATIE VOLKSKERSTZANG IS GEREED WAARDE 17,50 4 NC 066892 HIER KAN GESCHAATST WORDEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Woningbouw en watervoorziening, twee actuele terreinen waarop de Veenendaalse gemeenteraad zich gisterenavond nogal langdurig bewoog, zon der tot belangrijke besluiten te komen. Overigens was daar ook niet de minste aanleiding toe. De op een forum gelijkende beraadslagingen over de woningbouw kwamen voort uit een nota van bur gemeester en wethouders, waarop niets te beslui ten viel, terwijl het gesprek over de watervoor ziening, dat uitliep op een soort college op dit stuk van burgemeester mr. dr. J. Hazenberg, het gevolg was van een niet veel betekenend voorstel van burgemeester en wethouders. Beide onderwer pen draaiden hierop uit, dat men ze niet meer plaatselijk doch in groter verband - zowel provin ciaal als landelijk - ging bezien. Een dergelijke ge sprekken wilde de voorzitter toch liever bewaren tot de algemene beschouwingen rond de gemeen tebegroting voor het volgend jaar, die binnenkort zal worden aangeboden en zeer waarschijnlijk in de eerste maand van het nieuwe jaar nog zal worden behandeld. Zoals gezegd, hadden burgemeester en wethouders, de belofte getrouw, in een halfjaarlijkse nota de raadsleden voorge licht over de stand van zaken in de wo ningbouw en do besteding van de con tingenten. Blij, verheugd of dankbaar waren alle sprekers voor het feit dat de raad nu re gelmatig werd voorgelicht op dit punt, hetgeen niet betekende dat de nota reden gaf tot gejuich. De heer E. C. Diepeveen (AR) begon met te vragen naar de oorzaken van het terug lopen van het contingent voor 1962 over de hele linie van de diverse sectoren in de woningbouw en dan nog meer speciaal met betrekking tot de vrije sector-bouw. B. en w. schreven dat de rijksgoedkeu ringen zo traag en sporadisch afkwamen, maar spreker zocht er toch nog meer ach ter. Was er wel voldoende grond voor bouw in de vrije sector beschikbaar? Verder vroeg hij zich af of zo langza merhand geen inkomensgrens moest wor den gesteld ter verkrijging van een wo ningwetwoning, die toch uiteindelijk zijn bedoeld voor mensen met lagere inko mens. De wethouder van volkshuisvesting, de heer R. Koppenberg, zou hier ook wel iets in zien als de mensen met de hogere inkomens dan maar een duurdere huurwoning kon wor den aangeboden. Men kon toch niet iedereen in die klasse verplichten zelf te bouwen. WONINGDISTRIBUTIE Uit mededelingen van de voorzitter bleek, dat er op dit moment geen gebrek aan bouwgrond in Veenendaal is. Dit was echter volgens de voorzitter het eriterium niet. Men kan dit niet zuiver plaatselijk beschouwen, omdat de hele toewijzing van contingenten moet passen in het door het rijk en de provincie gehanteerde distribu tiesysteem. Het bleek, dat van de zijde van het gemeentebesuur genoeg moeite wordt gedaan. Ook dit jaar is weer eèn nota, waarin zoals burgemeester Ha zenberg zei onze armoede wordt be licht, uitgegaan naar ged. staten. De grond ligt er en plannen zijn klaar en al zouden we het dubbele toegewezen krijgen van wat we verwachten dan kan dit gebouwd worden, aldus de voorzitter. We zien met belangstelling uit naar de ze geningen, die vanwege de provincie over ons uitgestrooid worden. Anderen, onder wie mevr. H. Buddingh- de Vries Lentsch (VVD) en de heer M. Bastmeijer (CH) wilden meer vaart achter de woningbouw zetten. Zij vroegen of er pressie op bepaalde aannemers uigeoefend kon worden. EERSTE STEEN Volgens de voorzitter gebeurde dit, waar nodig, ook. Echter, bouwondernemers zijn soms ook van andere factoren (financie ring e.d.) afhankelijk. Met genoegen had de voorzitter evenwel geconstateerd dat er nog wel degelijk gebouwd wordt in een te waarderen tempo. Als alle ondernemers zo vlug waren als degene van wiens bouwwerk de voorzitter nog niet zo lang geleden de eerste steen had gelegd dan was spreker bereid om vannacht om twaalf uur nog eerste stenen te leggen. Niettemin stak ook de voorzitter liever sleutels in de sloten, zodat de mensen de woningen konden betrekken. Met de visie van de heer Diepeveen op de toewijzingen in de vrije sector was de heer T. Verkuijl het helemaal niet eens. KIND KREEG KOKEND VET OVER ZICH Het zesjarig zoontje van de fam. van de Haar aan de Jan van Nassaulaan kreeg een pan kokend vet over zijn hoofd en armen. Met ernstige brandwonden werd hij in het Julianaziekenhuis opgenomen. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 voor betere uurwerken WANDKLOKKEN V Men kon volgens deze eerder spreken van een overbesteding in de vrije sector, ge zien de vele advertenties waarbij riante huizen te koop worden aangeboden. En ook diens fractiegenoot, de heer Joh. van Hardeveld viel de heer Diepeveen aan. Joh. van Hardeveld consequent zön Inderdaad was hij het eens met de stel ling van de heer Diepeveen <^at woning wetwoningen in de eerste plaats bestemd moesten worden voor mensen met smalle re beurzen, maar onder één voorwaarde: de gemeente zorgt voor woningen voor de meer-draagkrachtigen. En dan verder consequent zijn, volgens de heer Van Hardeveld, en de beter gesitueerden, die thans in een woning wetwoning zitten, bewerken om zo'n andere woning te nemen. De heer Diepeveen nam dit niet voor zoete koek. Gebleken was dat er animo was om te bouwen in de vrije sector, vast stond ook dat er grond was, dus dan zou men ook op deze manier gelegenheid heb ben om woningwethuizen vrij te maken voor degenen die daar gerekend naar hun inkomen in zouden horen. Tenminste, als Veenendaal meer bouwvolume in de vrije sector toegewezen zou krijgen „WATERBALLET" Dat heeft de Edesche Waterleiding Mij. N.V. op Veenendaal territorium te maken? Deze vraag onsproot aan het voorstel van b. en w. inzake uitbreiding van het waterleidingnet langs de thans Vee nendaalse Stationsstraat. Destijds was hier door Ede een buis gelegd die thans van onvoldoende capaciteit bleek te zijn. Eer stens met het oog op de brandbestrijding en ten tweede omdat negen eigenaren van percelen van de Stationsstraat deze perce len op het waterleidingnet wilden aan sluiten. Daarom wilden b. en w. met de genoemde mij. een overeenkomst aangaan een „grotere" buis aan te leggen. Het was de heer G. J. van Deelen die wel eens wilde weten wat Ede ih Veenendaal te maken had. Ongetwijfeld gaf, volgens de voorzitter, de naam van de maatschappij aanleiding tot vergissingen als men het niet wist dat deze Edese een onderdeel was van de Veenendaalse maatschappij. Mr. J. F. van Leeuwen (AR) sprong ook Mr. J. F. van Leeuwen (AR) uit de doeken nog even bij door de geschiedenis van deze op het oog enigszins vreemde situatie uit de doeken te doen. In 1950 ging de Edesche waterleiding Mij. grotendeels over naar de gemeente Ede. Uitsluitend de voorziening in enkele afgelegen gebieden van Ede bleef bij de Edese mij., waarvan het aandelenpakket geheel in handen was van de Veenendaalse. Het kwam dus hierop neer dat Veenen daal bedient onder de naam van een buurtgemeente. GEEN DREIGEMENTEN De heer van Deelen informeerde ver der of die negen gegadigden voor aan sluiting een gevolg waren van de „drei gementen" vervat in de circulaire van het Veenendaalse gemeentebestuur, inhouden de of aansluiten op het net of de pompin- stallatie laten onderzoeken. Kosten onge veer vijftig gulden, aldus spreker. Aan het eind van de gisterenavond gehouden raadsvergadering deelde de heer Jac. Slok mee, dat hij bedankte voor het lidmaatschap van de Veenendaalse gemeenteraad. Zijn lichamelijke toestand had de heer Slok tot dit besluit genoodzaakt. Gelukkig kon hij mededelen dat hij niet ziek was, maar dat hij het in het belang van zijn gezondheid toch beter vond zich terug te trekken uit verschillende bestuursorganen. In zijn afscheidstoespraak was de heer Slok allereerst Gode dankbaar voor de kracht en de gezondheid, waar door hij in staat werd gesteld geduren de 16 jaar mee te mogen werken aan het welzijn van de gemeente Veenen daal. Dank bracht het scheidende raadslid verder aan de A.R.-kiesvereniging en kiezers voor het vertrouwen, en het ge- H0QF0STR 91 VEENENDAAL JAC. SLOK (a.r.) meentepersoneel voor het dienen van advies. Enkele belangrijke zaken die in „zijn tijd" tot stand gekomen waren memoreerde de heer Slok met vreugde. Dankbaar was hij ook voor het feit, dat er een rechtse meerderheid is in de Veenendaalse raad en dat de voorzitter hiervan benoemd werd in overeenstem ming met de meerderheid van de be volking. Niettegenstaande de meningsverschil len kon spreker constateren dat de ver gaderingen van de raad onder de beide voorzitters die hij gekend had, steeds op prettige wijze verlopen waren. Ik hoop, aldus spreker, dat u met res pect voor eikaars principe, ook in het vervolg zo door mag gaan in het belang van onze gemeente Veenendaal, die mij lief en dierbaar is. God zegene u en uw arbeid. Burgemeester Hazenberg zei onder meer, dat de heer Slok niet alleen deel van de raad had uitgemaakt. Hij zat in meerdere besturen en lichamen. Dat is dikwijls zo. Men ontmoet de mensen die zich voor het ene inzetten ook weer het altijd mogelijk te zijn om meer te doen dan dat ene, terwijl anderen, die het altijd druk hebben (met niets doen), nergens te zien zijn. Spreker zei, dat de heer Slok zich met de hem bekende eerlijkheid en trouw gegooid had op de publieke zaak en daarvoor past een woord van dank. Hij hoopte dat God de heer Slok een zo goed mogelijke gezondheid zou geven en wenste hem nog lange jaren het al lerbeste. Volgens de plaatsing van de kandi daten op de AR-lijst zal de heer H. van Manen benoemd worden als opvolger van de heer Slok. De heer van Manen is administratief employé bij de Rit meester Sigarenfabrieken. Het eindresultaat van de in Veenen daal gehouden lijst-kollekte en deur- aan-deur kollekte voor de aktie „Open het dorp" bedraagt 27.500, Deze fantastische opbrengst staat ge heel los van de lucifersdoosjes-aktie. Uit het antwoord van de voorzitter bleek het tegendeel. In de politie- of bouwverordening is bepaald, dat ieder perceel moet zijn aangesloten op het wa terleidingnet, tenzij men vergunning heeft om zich door een eigen pompinstallatie van deugdelijk drinkwater te voorzien. Insallatie en water moeten dan worden gekeurd .en aangezien b. en w. geen wa terproevers noch -keurders zijn moet dit geschieden door een deskundige. Deze keuringen hadden in geen jaren plaatsgevonden. Vandaar de circulaire, volgens welke rnen de keuze heeft uit twee „pomp- en waterkeurende" bureaus een „duur" en een „goedkoop". Kan men een bewijs van goedkeuring door één van deze beide bureaus overleggen dan krijgt men een ontheffing van aansluiting op het net voor twee jaar. Na die tijd moe er na een nieuwe keuring beoordeeld worden of de ontheffing kan worden ver lengd. Gemeente Veenendaal BEKENDMAKING De burgemeester van Veenendaal, heeft op verzoek van de regering, bepaald dat op zaterdag 8 december 1962, de dag van de begrafenis van H.K.H. Prinses Wilhelmina: A. alle toneelvoorstellingen en an dere openbare vermakelijkheden achterwege blijven; B. in restaurants en dergelijke al leen muziek ten gehore wordt gebracht, afkomstig van radio Hilversum en uitsluitend Neder landse T.V. uitzendingen worden doorgegeven; C. sportwedstrijden geen doorgang vinden. Veenendaal, 5 december 1962. De burgemeester, J. Hazenberg. J. II. H. Jansen (P.v.d.A.) voorzitter Aan het begin der vergadering deed de voorzitter mededeling van een bericht, waaruit bleek dat de heer J. H. H. Jansen in het vervolg het voorzitterschap van de PvdA-raads- fractie zou bekleden. Tot besluit wenste de voorzitter alle aanwezigen goede kerstdagen en een goed uiteinde van het jaar 1962. INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING In het Groene Kruisgebouw, ingang Eikenlaan alhier, zal op woensdag 12 december a.s. 's middags van kwart voor twee tot kwart over vijf gelegen heid worden gegeven tot inenting tegen kinderverlamming. Dit is de laatste massale polio-inenting. Opgeroepen voor de vierde injectie zijn de kinderen geboren in 1961, die drie inspuitingen hebben gehad en een aantal nakomers die tegelijk met de kinderen van de jaarklasse 1961 zijn in geënt. Ook zijn nog enkele kinderen geboren in 1961 opgeroepen voor de derde injectie die zij door ziekte of om een andere reden nog niet hebben gehad. Ouders die menen dat hun kinderen voor een vierde injectie in aanmerking komen en die geen oproep hebben ont vangen kunnen zich hierover in ver binding stellen met de afdeling bevol king van de gemeentesecretarie Hoofd straat 92. Men moet er wel op letten, dat na ontvangst van de derde injectie een half jaar moet zijn verlopen voordat de vierde en laatste inspuiting wordt ge geven. Ter navolging van de grandioze t.v.-actie „Open het Dorp" heeft de N.W.B. besloten over het gehele land massale wandeltochten te hou den, waarvan de opbrengst volledig bestemd is voor deze sympathieke actie. Voor Veenendaal en omgeving is de organisatie opgedragen aan het „Veenendaals Wandelcomité" dat in deze korte tijd van voorbe reiding zijn uiterste best zal doen zoveel mogelijk deelnemers te char teren. De wandeltocht waaraan iedereen van 8 tot 80 jaar kan meedoen, wordt op zaterdagmiddag 15 december a.s. gehou den. De start is om half drie bij de O.L. school aan de Sandbrinkstraat bij het postkantoor. De route ter lengte van ca. 10 km. voert door geheel Veenen daal. Men zal trachten zoveel mogelijk muziekkorpsen te krijgen uit alle omliggende plaatsen. De D.S.-har- monie uit Veenendaal heeft al toe gezegd geheel belangeloos te zullen meewerken. Voorts zijn alle scholen en verenigin gen uit onze omgeving aangeschreven met het verzoek in grote getale aan de mars deel te nemen. Het inschrijfgeld bedraagt 1,voor junioren en 1,25 De organisatie van de Volkskerstzang op woensdagavond 19 december in ga rage De Haas aan de Kerkewijk is op papier kant en klaar. De Schriftlezing zal ditmaal geschieden door burgemees ter Hazenberg, een huisvrouw, ver pleegster, scholier en een ambtenaar. Naast de traditionele medewerking van de Veenendaalse koren,, zullen ook enkele blokfluitensembles, de gitaar band van het Leger des Heils en de D.S.-harmonie present zijn. De leiding van de massa-zang is in handen van de heer Dilling. Het gehele programma zal recht streeks uitgezonden worden naar het Julianaziekenhuis en het Streekzieken huis te Bennekom. Op het ogenblik is men nog bezig met een zitplaatsregeling te treffen speciaal voor bejaarden. Ter bestrijding van de hoge onkosten heeft het Comité Volkskerstzang een girorekening geopend t.n.v. Th. A. Slij- derink, Van Hogendorpstraat 18 Vee nendaal, nummer 350546. Giften kunnen dus op deze wijze overgemaakt worden. voor senioren. De deelnemers krijgen ter herinnering een medaille. Al het inschrijfgeld komt volledig ten goede aan de aktie. Omdat de organisatoren zo'n korte tijd van voorbereiding hebben wordt dringend verzocht zo spoedig mogelijk in te schrijven. Dit kan geschieden bij de volgende adressen: R. Breekveld, Dr. Slot. de Bruïnestraat 12-1, A. van Gin- kel, Oudedijk 7 te Ederveen en J. Pot, Parallelweg 65, Veenendaal. HANDLANGER VAN WIJLEN EICHMANN IN CHILI GEARRESTEERD. Walter Rauf, volgens de West Duitse justitie een medewerker van jodenvervolger Adolf Eichmann, is op verzoek van de west Duitse ambassade in Chili gearresteerd. Hy zal vermoedeiyk aan West Duitsland worden uigeleverd. Foto: Zwaar bewaakt door Chi leense politiemannen verlaat Rauf hier na zyn arrestatie en voorgeleiding het hoog gerechtshof in Santiago. Dc Valleiriks is vorige week uit gegeven bq kapper Visser, Stationsplein Veenendaal en niet gevonden. De premie is hierdoor gestegen tot ZEVENTIEN GULDEN VIJFTIG. De nieuw uit te geven riks is genummerd met By inleve.ring op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag word de pre mie a contant uitbetaald. Het antwoord op de vraag: „Wie opent de kluis?", die gedurende de St. Nico- laasactie van de Veenendaalse Winke liersvereniging van groot belang is ge weest, is gisteravond bekend geworden. Na lang tellen en rekenen, kwam de volgende winnende lettercombinatie uit de bus: JKL. Op deze winnende combinatie zijn in totaal 1453 inzendingen binnengekomen. Iedereen die dus zegels heeft ingeleverd met deze lettercombinatie krijgt voor iedere zegel twee kwartjes terug. Er is één inzender onder en dat is wel de hoogste, die ruim 300 zegels op JKL heeft staan en dan ook ruim 150 gulden aan zilvergeld terug kan halen. De prijswinnaars krijgen vandaag of morgen hun (gemerkte) enveloppe thuisgestuurd. Ze mogen deze niet ope nen, maar in onbeschadigde toestand overleggen op de betaaldag: vrijdag middag 14 december van 3 tot 7 uur in gebouw Eltheto aan de Fluitersstraat. Ondanks de duidelijk gegeven voor schriften van de actie, zijn er toch nog weer heel wat foutieve inzendingen binnengekomen. Zeker vijf procent had het aantal zegels niet vermeld, weer anderen hadden in ieder vakje een let tercombinatie ingevuld, terwijl ook nog meer dan 5 procent vergeten was naam en adres op de enveloppe te zetten BANK-CASSETTE ONTVREEMD Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een bankcassette inhoudende ca. 350 gulden ten nadele van de heer B. Verdachte is de werknemer W. H. uit Arnhem die voortvluchtig is. By aanhoudende vorst zgn er voor onze omgeving de volgende gele genheden de schaatsport te beoe fenen. EDERVEEN: ijsbaan aan de Fliertseweg. Zaterdag 8 dec. is de baan de hele dag gesloten. 9 ELST: een kleine oppervlakte bij de Molen. Is niet verlicht. RHENEN: ijsbaan De Blauwe Kamer. Men is thans bezig met de aanbrenging van de ver lichting. 9 VEENENDAAL: heeft nog steeds geen officiële ijsbaan. Staatsbosbeheer staat wel toe dat er op De Hel geschaatst wordt, doch hoogstwaarschijn lijk zal er geen verlichting aangebracht mogen worden. Overigens is het ijs nog niet goedgekeurd. Kinderen maken veel gebruik van een klein baantje op de Batterijen aan de Nieuweweg. 6 Leersumse Plassen zijn ook al berijdbaar. Geen verlich ting. TWEEDE DIEPVRIESKLUIS VOLGEND VOORJAAR GEREED In het voorjaar van 1962 werd aan de Bruinhorsterweg te Ederveen een diep- vrieskluis in gebruik gesteld met meer dan 100 loketten. Deze kluis, die werd geëxploiteerd door de heren Geurtsen en Hardeman, bleek zoveel animo voor het diepvriezen op te wekken dat al spoedig het aantal loketten te klein was. Daarom besloten de exploitanten om ook op het erf van de heer Hardeman aan de Buurtweg een tweede kluis te bouwen, waarmee spoedig zal worden begonnen en die men volgend voorjaar in gebruik hoopt te kunnen stellen. Daar de reeds bestaande kluis meer in het noorden van Ederveen is gelegen komt de nog te bouwen kluis pieer in het zuiden zodat men in beide delen van Ederveen dan terecht kan om een loket te huren. HEDENAVOND HERDENKINGSDIENST Heden, vrijdagavond zal in de Ned. Herv. kerk te Ederveen een herden kingsdienst worden gehouden n.a.v. het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhel mina. De herdenkingsrede zal worden uitgesproken door de plaatselijke predi kant ds. K. Schipper. De dienst begint om half acht. SINT OP BEZOEK BIJ KLEUTERS St. Nicolaas en zijn knecht waren dinsdag op bezoek bij de Chr. Kleuter school in Ederveen. Alle kinderen kwa men een voor een op het matje en ble ken het afgelopen jaar behoorlijk hun best te hebben gedaan. Iedere kleuter kreeg van de Sint een cadeau. Het was een zeer leuk St. Nicolaasfeest voor de kleintjes, waarvan vele moeders ook aanwezig waren. PRODUCT De vooruitgang staat niet stil, dat is bekend, maar soms kan ze té snel gaan. Een Amerikaanse firma van farmaceutische producten is in staat van beschuldiging gesteld omdat ze in een ge neesmiddel tegen tuberculose een synthetisch hormoon ver werkt hebben dat zo verre gaande veranderingen in het menselijk lichaam teweeg brengt, dat jongens een vrou welijke en meisjes een man nelijke aard krijgen. lijken alles wat Frans is, wat uit Frankrijk komt, en de Fransen die in deze tijd de Franse naam „groot" maken, van generaal De Gaulle tot NEUSJE Frankrijk is nog steeds het „neusje van de D zalm", het culminatiepunt van Brigitte Bardot. Als zij echter de Westeuropese cultuur voor !usse" deze twee zouden moe- vele mensen buiten Frankrijk. ten kiezen- zou' zo voegde hy Zo ook voor de Brazilianen. toe- ongetwijfeld B.B. aldus de Braziliaanse ambas- de overwinning wegdragen, bij het andere. Bij deze mensen schijnt sadeur te Parijs, zij verheer- DU RIFIFI Sinds de ro man „Du Rififi in New York" van de Fransman Auguste Breton in Amerika in verta ling is verschenen hebben de diamantairs van de 47ste straat in New York de poli tiebewaking van hun winkels laten verdubbelen. Reden: in het boek wordt precies be schreven hoe men onfeilbaar diamanten kan stelen. zit in moeilijkheden. Hij zou foto's maken voor zijn krant (waaraan hij als persfotograaf is verbonden) van een twist- séance te Manchester. Hij be gaf er zich heen per vliegtuig en vond bij aankomst in het danspaleis een groot aantal collega-fotografen klaar staan. Denkend dat zij daar op hem stonden te wachten om hem te fotograferen beval hij dat zij de zaal moesten ontrui- PARAPLU In Tailand re gent het blijkbaar heel veel, want koningin Sirikit van dat men. Daarop nam hij zelf zijn land heeft te Parijs 30 para- foto's en verdween weer per plu's gekocht, passend bij haar vliegtuig verschillende toiletten. Prijs: 22.000collega s hebben nu een klacht bij hun vakbond inge- TONY Tony, zoals de Brit- diend we«cns broodroof en se pers familair de echtgenoot verhindering van het uitoefe van prinses Margaret noemt, nen van hun beroep. IN EDERVEEN WORDT WEER VOLOP GESCHAATST Nu de vorst weer haar intrede deed is de schaatsminnende jeugd rond Eder veen weer volop aan het genieten van hun geliefkoosde sport. Woensdag was het al druk op het Spinnemeer en don derdag werd de ijsbaan De Fliert in ge bruik gesteld, waarop naar hartelust werd gereden door honderden rijders en rijdsters. VERKEERSONGEVAL Maandagmorgen vond op de Dorpsstraat een aanrijding plaats. Een trekker met oplegger wilde de dorpsstraat oversteken van Emminkhuizerlaan naar Venweg. Hierbij verleende de chauffeur geen voor rang aan een uit de richting Scherpenzeel komende auto. Hierdoor werd deze aan de rechter achterkant geramd. De perso nenauto werd flink beschadigd. De chauf feur liep alleen enkele ontvellingen op. dat dank zij het initiatief van de wethou der van Openbare Werken, de jeugd in Veenendaal-zuid naar hartelust schaatsen kan? dat de nevelspuit van de brandweer namelijk het Bruineplein en de rol- schaatsbaan bespoten heeft? dat niet iedereen hiervoor even dank baar was? dat aangebrachte waarschuwingsbord jes voor voetgangers op het Bruine plein „Glad" diezelfde avond nog ver nield werden? en dat opgeschoten jongelui bij de rol- schaatsbaan niets beters wisten te doen dan het ijs stukhakken? dat de politie hierop streng zal toezien?

De Vallei | 1962 | | pagina 1