PAUK PQAAT&TOH Zondag: Veenendaal-BVC en Rhenus-DEV □■■u/A handen KlülS PUROL JAN BRUIS Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Tweede Kerstdag MARKTBERICHTEN UW BRIL EEN SIERAAD SPORTPROGRAMMA ZATERDAG: GEEN SPORTWEDSTRIJDEN DE LEZER DINSDAGKOOPJES ZAKLANTAARN 0.79 GLASSCHAAL ANTI MORSBEKER ELST Gevonden en verloren HOTEL DE WAGENINGSE BERG zondag 21 december speciale kinder- matinee Ingekomen en vertrokken ik zou niet anders willen x-x-x EDE Afscheid, bevestiging en intree ds. E. J. Schimmel ZONDAGDIENST serveren wij drie verzorgde KERSTDINERS ft PIANOMUZIEK Hotel Café Restaurant „De Korenbeurs" Er gaat weer een stukkie uit mijn pri- vee-histoorie verdwijne. Och, de meeste minse zelle et niet eens zoo marke. Wij zijn zoo gewend an veranderinge, dat een enkel stukkie dus niet meer toe doet. Daarom bewaar ik 'em mar as een stuk herinnering van m'n eige: de boerderij an de Geer. Weg mit dat auwe kespel, zelle de minse daar in de buurt wel bij d'r eige gedocht hebbe. En daar ken ik ze gien ongelijk in geeve, mar et dee mijn toch wel goed dat ie et zoo lang temidde van et mederne spul volgehauwe heb. De flets motte wel mit verwaande ooge op die auwe afge takelde sok neergekeeke hebbe. Hij viel ok heel wat uit de toon, mar et is toch goed dat ie een poos is blijve staan. Ik kon an dat eene stuk antiek altijd de veurbije toestand me weer zo best veur de geest hale. Minse, nog an toe. Dat was in vrogger jare et eind van de weereld. De Geerboer, daar kwam ie mar zoo niet elke dag. En bij wat daar nog achter lag heelegaar niet. Waar ie nou nassiballe en slaatjies uit de automaat ken trekke en waar et de heele dag tot in de nacht remoerig is, om dat hoekie zwaaide je vrogger de landeli- ke rust binne. De straatsteene hielde op en je veulde de grintkeichies onder Je klompe, onder et wiel van de kruiwage of as ie in beetere doen was onder je fietsbande knarse. As ie op de verdere Dijkstraat vrog ger den Hondsenelleboog of nog mooier: ae Hondskont ansteevende en je keek rechts dan *ag ie et bouwland ophauwe teuge de walle, de denne- en de sparre- bosse. Hebbe jelui, iets auwere Veense minse, die dur eige de toestand van de leste oor- logsjare nog goed veur de geest kenne hale, dur wel es bij stil gestaan dat dur in die oorlpgsjare wat gebeurd is dat nou nog een stempel zet op et Veen in wur- ding. Ik sprak over bos. In die oorlogsjare hadde we de bosse nog dichter bij huis. De Bergweg liep zoogezeid veur een heel groot stuk dwars deur de bossaazies heen. Achter de Savere Lohmanstraat begos de wildernis en dat liep deur tot an den Prattenburg toe. En toen is dur in eene wat gebeurd wat volges mijn nou een bepaald gezicht an onze plaats gaat geeve. Teugen et eind van de oorlogsjare zat iedereen zonder brand. Vanzelf. En toen is in een paar dage teds al et bos dat et Veen nog rijk was gesneuveld. Et was noodig en je ken ec achteraf gien mins kwalik neeme, mar as et was blijve staan had et zuije van et Veen dur anderst, mooier uitgezien. Gien mins had et nou op z'n verantwoording durve neeme om al die mooie boomegroe- pe uit te roeie. Dur zou daar wel gebouwd zijn, mar volges mijn in et bos en dur om heen. Waar de Limburg Stirum en hoe heete al die strate legge daar was bevurbeld een merakels mooi bossie van hooge siersparre. Dat was een plaatselik r.ioonement. Dat had gien enkele welden kend mins mar zoo veur de vlakte gesla- ge. En waar nou achter de Bergweg op den duur bungeloos en meer van dat dure gerief mot komme daar was bos en nog es bos. As ie et zoo bekijkt, minse, wat zijn we dan een bezit kwijtgeraakt. De Dijkstraat waar ik net nog opliep ging van grint over in een bar smal stee- ne paadjie. Et was altijd net of ze dat zoo op een reegenachtige namiddag dur effe neergeleege hadde, veur een paar minse. Daar leit nou een behoorlike weg van de deftigste steene die dur te krijge ware op dat mement: de auwe uit de Kerkewijk. Om dat alles minse was ik een bietjie gehecht an die auwe Geerboerderij. Hij was et eenige puntjie waar ik al me herinneringe nog vaste grond op kos geeve. Hij mot weg. Ik zei et niet bestrije. Mar ik zei em misse. Wout Blauwkous. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden weekmarkt werden 1.080.000 eieren aangevoerd. De prijs van grote eieren varieerde van f 14,50 tot 15,en die van kleine van 13, tot 14,25. Allen per 100 stuks. De handel was vlug. De aanvoer op de biggenmarkt bedroeg 180 stuks. De prijs varieerde van 44, tot 53,— per stuk. De handel was matig. i Innerlijk denkt u om uw uiter lijk! Dat blijkt altijd weer bij de keuze van het brilmontuur. Oud worden en toch jong blijven! Daar werken wij harte lijk aan mee, ook bij het advies welke bril u het beste zal staan. opticien-specialist Pr. Bernhardlaan 4 - Veenendaal Telefoon 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen. In verband met de nationale rouwdag op zaterdag a.s. is het voetbalprogramma dat voor 8 december was vastgesteld verschoven naar 15 december. Zondag wordt wel gespeeld en ztfn er voor ons rayon slechts enkele wedstrijden ge pland, waarbij doorgang bovendien nog afhankelijk is van de omstandigheid of de vorst zal doorzetten. Veenendaal, dat nu echt in het hoek je komt te fitten waar de slagen val len, krijgt zondag bezoek van BVC uit Bilthoven: het begin van de 2e helft van de competitie. Men herinnert zich nog die eerste wedstrijd in Bilthoven, die met een 6-1 nederlaag voor de geel-blauwen eindigde. Of het nu ook 6-1 wordt dat wagen we te betwijfe len, maar of er winst voor Veenendaal in verscholen zit, lijkt ons eveneens vrij onwaarschijnlijk. Men weet nu eenmaal dat BVC knappe voetballers in het elftal heeft, dus die zullen on getwijfeld hun technische meerderheid willen uitbuiten. Voor Veenendaal dus weer sombere geluiden, maar misschien verkoopt men zondag de huid nu eens duur en krijgt BVC geen gemakkelijke middag. Rhenus ontvangt zondag op Kandia het Doornse DEV en dat wordt onge twijfeld een spannende strijd. Rhenus verzamelt dan toch maar aardig wat puntjes in de hogere klas en als men op Kandia speelt is het terreinvoordeel ook wat waard. Winst voor Rhenus is de prognose. De zondagclub van Scherpenzeel speelt thuis tegen Achterveld en kan nu eindelijk eens een plaatsje naar bo- Geachte redaktie, Uw artikel „Ons Kiesstelsel is onbe vredigend" in De Vallei van 28 nov. j.l., noopt mij tot het maken van enkele aanmerkingen. Allereerst is het dikgedrukte gedeelte vrijwel onbegrijpelijk geworden door het wegvallen van een zin, maar dit slechts terzijde. Het feit, dat zich heden ten dage een kleiner aantal bekwame personen be schikbaar stelt voor het Kamerlidmaat schap, dan tijdens het districtenstelsel, hoeft helemaal niet in te houden, dat bekwame lieden afgeschrikt zouden worden door het systeem van de even redige vertegenwoordiging. Hiervoor zijn namelijk heel andere factoren aan te wijzen. De lage vergoeding voor het Kamerlidmaatschap heeft tot gevolg gehad, dat het voor werkelijk bekwa me personen een groot persoonlijk offer betekende (financieel offer dus) om zich beschikbaar te stellen. In het vrije bedrijfsleven worden hun prestaties veel hoger gehonoreerd, terwijl ook hun toekomst verzekerd is. Tenslotte zit je als Kamerlid maar vier jaar en daarna moet je maar afwachten of je weer her kozen wordt. Nu zal men misschien opmerken: „Was dit vroeger nu niet precies het zelfde". Dat zou men op het eerste ge zicht misschien denken, maar dan ziet men over het hoofd, dat de problema tiek, waarmee de Kamer te maken krijgt tegenwoordig oneindig meer in gewikkeld is, dan in vroeger dagen. Wil men nu een goed Kamerlid zijn, dan zal men er geen nevenbetrekkingen bij moeten hebben. Verder stelt u, dat de lijsten zouden worden samengesteld door de hoofd besturen van de partijen. Dit is perti nent niet waar. Van twee partijen is mij zonder meer bekend, dat deze stel ling volkomen uit de lucht gegrepen is. Het kwade gevolg, dat u dus noemt, namelijk, dat de genoemde hoofdbestu ren bij voorkeur volgzame kandidaten op de lijst zouden plaatsen, verliest hierdoor alle bestaansrecht. Zelfs als de hoofdbesturen de lijsten zouden ven klimmen. Tegen Achterveld moeten de blauwen nu eindelijk eens een over winning kunnen boeken. DVSA, de koploper, maakt zondag in Leersum korte metten met streekge noot HDS. De vraag is alleen, hoeveel doelpunten weet DVSA te scoren en zal men het dubbele-cijfers-totaal mis schien bereiken? Tenslotte gaat Renswoude een moei lijk bezoek afsteken bij Austerlitz, een bezoek dat wel eens té moeilijk kon blijken te zijn. kunnen samenstellen, zou het uitge sproken dom zijn om zich te bedienen van zgn. ledepoppen, dus mensen die ze makkelijk zouden kunnen beïnvloe den. De praktijk leert trouwens wel an ders. In iedere partij zoekt men naarstig van hoog tot laag, naar personen, die de bekwaamheid en de bereidheid heb ben om een goed Kamerlid te zijn. Dat deze lieden niet dik gezaaid zijn, heb ik zojuist al betoogd. Dat grote persoonlijkheden zich terug zouden trekken, vanwege de misken ning Kom, kom! Grote persoonlijk heden trekken zich zelden terug. Die bereiken gewoonlijk hun doel, hetzij wat vroeger, hetzij wat later. Het moet mij beslist van het hart, dat uw foutieve voorlichting, de democratie ondergraaft. De burger dient evenwel de hand in eigen boezem te steken. Waar het aan schort, dat is in de eerste plaats de belangstelling van de burger, die het in 't algemeen „wel geloofd". Die zich niet of zo min mogelijk bezig houdt met politiek, enkele uitzonderingen daar gelaten. Die meent, geen invloed uit te kunnen oefenen op de kandidatenlijst, maar die zich daarin vergist, omdat hij niet op de hoogte is. Zou de mens van tegenwoordig zijn Kamerleden niet kennen? De televisie brengt ze tot in de huiskamer. Mis schien dat dit de belangstelling voor de politiek in 't algemeen weer zal doen toenemen, maar ik ben in deze niet optimistisch. Uw dankend voor de plaatsruimte teken ik hoogachtend, H. Buddingh-de Vries Lentsch (Commentaar van de schrijver van het artikel „Ons kiesstelsel is onbevredigend" Dr. W. van Zoeterwoude. a. Inderdaad viel in het dikgedrukte een zin uit; er moet staan: we bespeu ren, dat de politieke partijen zich voor bereiden op wat er na deze verkiezin gen kan kennen, bijv. een hernieuwing van de band tussen de huidige re geringspartijen (minus de VVD) en de Partij van de Arbeid b. De klacht, dat het stelsel van de evenredige vertegenwoordiging de band tussen kiezer en gekozene teveel ver breekt en we op „lijsten" in plaats van op kandidaten stemmen, is zo algemeen en wordt in zoveel landen gehoord, en de begeerte naar een stelsel dat deze oude band herstelt en toch zoveel mo gelijk de evenredigheid behoudt, wordt zo herhaaldelijk uitgesproken en gaf o.a. aan het Duitse stelsel het aanzien, dat het ons wil voorkomen opendeuren te moeten „intrappen" indien we dit na der zouden moeten aantonen. Men kon het dezer dagen in een onzer grootste bladen nog uitgesproken vinden. c. Hetzelfde is het geval met de sa menstelling van de lijsten door de hoofdbesturen. Zeker, we kennen par- Groot formaat voor 2 dikke staafbatterijen, diverse kleuren. Koopjesprijs Voor pudding compöte enz. 22 cm, met fraai ingeperst patroon, helder glas. A fZQ Extra voordelig De ideale beker voor baby en kleuter, uitgevoerd in onbreekbaar plastic, A CQ nu geen 95 ct., maar slechts Alleen dinsdag 11 dec. Hoofdstraat - Tel 3103 Veenendaal POLITIEBERICHTEN In de nacht van zaterdag op zondag bij de groentehandelaar Van D. aan de Veenendaalsestraatweg een damesrijwiel ontvreemd. Afgelopen woensdag hielde de Rijkspo litie weer een controle op de maximum snelheid. Er werden verschillende bekeu ringen gemaakt. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 28 november 1962 tot en met 5 december 1962: zwarte-witte ballpoint; waterpomptang; beige portemonnaie met inh. w.o. 15 spaar- zegels van de Brug; blauwe parkiet; Kunst gladiolen; wit vogeltje met oranje snavel; bruine alpinomuts; blauw kinder wantje met wit biesje; paar groene da meshandschoenen; grijze sjaal; bruine bontmuts; grijs wollen kinderhandschoen; bruine portemonnaie met foto's en kran tenknipsels; bankbiljet; herenrijwiel; groen étui, inh. een zwarte vulpen; don kerbruine oude portemonnaie met inh. herenpolshorloge met bruin lederen band je; bruine herenhandschoen; bedelarm band met drie bedeltjes; gele kinderwant. In hetzelfde tijdvak zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: portefeuille, inh. 300,blauwe meisjes bril; gymnastiekschoenen; bruin lederen portefeuille met inh w.o. rijbewijs, toe- ristenkaart en foto's; zwart kinderfietsje; bankbiljet; rode muts met gekleurde pluim en rand; wit zakje met kleurpotloden en ballpoints; witte poes; donkerblauwe da mes portemonnaie met inh. rode autoped met zitje; grijze tas, inh. een bruine por temonnaie waarin 51,00 en een paar schapenvacht inlegzolen; groene wollen dameshandschoen; bruine damesportemon- naie met inh.; damespolshorloge met rood lederen bandje; bromfietssleutel; smeed ijzeren armband; gele das; bankbiljet. Rötisserie „Belmonte" KERSTDINER IN SFEERVOLLE OMGEVING Uitgebreide Kerstmenu's Diner-Dansant. Ie Kerstdag optreden van Menno Grondsma, International Parodist. Prijs per cou vert 17,50 - 22,50 - 27,50. Diner-Dansant. 2e Kerstdag optreden van Ans en Jaap Daniëis. Prijs p. couvert 22,55 - 27,50. Inlichtingen, aanvraag toezending Kerstmenu's en tafelreservering: Tel. 08370-3242, Wageningen. tijen, waar de kiesverenigingen over kandidaten voor de groslijst stemmen en deze stemmentallen bijeengevoegd de plaats van de kandidaat op de lijst bepalen, maar - schrijver dezes heeft als lid van de besturen in district en provincie meegemaakt - we noemen be slist geen namen van partij of district of provincie - dateen kandidaat, die op de groslijst vergeten was, een gefingeerd aantal stemmen kreeg en zo toch op de lijst kwam, dat een an dere kandidaat weigerde de plaats te aanvaardendie het stemmental hem toewees en toen door het bestuur, daar men hem niet missen wilde, een plaats hoger werd gezet, dat een ander be stuurslid zijn pakketje stemcijfers kwijt wasEn, enfin, de lijst kwam er, maar de totale stemmencijfers waren anders. Erg? Och, we konden de han delwijze van het bestuur levendig be grijpen. Er waren redenen. Het stelsel leidde tot deze toestand. We lazen juist dezer dagen ook in een van onze groot ste dagbladen dezelfde uitspraak: de hoofdbesturen naken de lijsten. En, mevrouw, weet u hiel hoe bij de jongste verkiezingen in de KVP rondom de op de lijst naar het oordeel van de kiezers door het bestuur te laag geplaatste mr. K. van Rijckevorsel toch met een over weldigend aantal stemmen in de Kamer werd gebracht? Als u deze geschiedenis in de pers hebt gevolgd - we spreken over publieke feiten - weet u, dat onze stelling juist was en is. d. Neen, onze voorlichting was niet foutief en de democratie zowel als de vrijheid worden het best gediend door ons in te spannen de gezondheid van de verhouding van overheid en volk te bevorderen. In dit opzicht waarderen wij ook uw belangstelling, al zijn we het met uw slotwoorden, waarin u zegt minder optimistisch te zijn over de po litieke belangstelling niet erg eens. Wij zijn wél optimistisch, maar we moeten er ons best voor doen deze belangstel ling te wekken en te versterken. Hierin moeten we zelfs optimistisch zijn, want défaitisme is een erge kwaal. RHENEN Ingekomen personen: W. Dillen g. m. van Ledden van Veenendaal; W. E. H. van Appeldoorn g. m. Mol van Wouden berg; A. C. van de Wijngaard gez. van Maarssen; H. M. de Kievid gez. van Arn hem; J. van Walsem gez. van Veenen daal; H. J. Jansen gez. van Wageningen; A. E. Korswagen van Voorsechoten; A. H. de Rooder g. m. Klaassen van Veenendaal. Verrokken personen: M. E. Smit naar Groesbeek; R. H. F. Kluvers naar-Utrecht; A. van der Werf gez. naar Noordwijk; H. A. J. Kok naar Wageningen F. Wijk gez. naar Smilde; A. C. van den Berg g.m. van den Bos naar Veenendaal; H. H. Wegh naar Heesch; B. van Brenk naar Ede. AMERONGEN Ingekomen personen: N. M. Postema van Utrecht. Vertrokken personen: G. T. Rijksen naar Ede; M. den Hartog-Drost naar Leersum. ■8- In Londen wordt begin december de grootste pluimveetentoonstelling ter wereld gehouden met meer dan 2500 levende inzendingen. Tijdens een koninklijke jachtpartij in België zijn er 33 everzwijnen ge schoten. woord ió aan: V - s ER ZIJN IN vrijwel ieder mensenle ven bepaalde momenten waarop, hetzij bewust of onbewust, be slissingen worden genomen die voor het verdere leven van grote invloed kunnen zijn. Heel vaak wordt de mens hiermee geconfronteerd in zijn jeugd jaren of, zoals dichterlijke lieden dat plegen te noemen „op de drempel van het leven" Zo'n beslissing kan zich voordoen op velerlei terrein, maar vandaag wil len we het speeciaal eens hebben over de uitstippeling van een beroep, een carrière. Immers het eeuwenoude prin cipe van-vader-op-zoon is door de ongekende 19e eeuwse ontwikkeling steeds meer vervaagd, want dat de zoon zonder meer de voetstappen van zijn vader drukt, wordt hoe langer hoe meer een zelfzamer verschijnsel. Neem JAN BRUIS nou bijvoorbeeld! Hij ging van de lagere school naar de mulo en wist toen nog niet was hij worden wilde. Hij pikte op dat moment het baantje wat hem het meeste geld opbracht, zonder te weten dat deze stap zijn hele verdere leven zou be palen. Jan Bruis (voor nieuwsgierige men sen: hij woont Bergweg 62 in Veenen daal) werd namelijk assistent-amanu ensis op het AKU-laboratorium in Ede. Met zijn zestien jaar zat hij iedere dag geheimzinnige vloeistofjes te mengen die door andere witgejaste mannen in kronkelbuizen werden gegoten, ge kookt en ja wat al niet meer Het gekke was die vloeistoffen deden Jan Bruis niets. Wél die fraai- lijnige glazen buisjes. Automatisch kwam hij in de glasblazerij van het lab terecht enJan werd vanaf dat moment glas-instumentmaker. -Zes tien jaar zit hij nu al bij de Kon. Scheepjeswolfabrieken en wat hij in al die tijd uit glas heeft weten te ma ken, grenst aan het ongelooflijke. In zijn werkplaas, een bescheiden gebouwtje tussen de kolossen van het fabrieks-complex, schuift Jan Bruis een stoel bij. Hij is een rustig en be scheiden man met een enorme liefde voor zijn vak. Waarom „Weltoen ik assistent was op het lab in Ede toen zag ik ineens hoeveel mogelijkheden er in dit materiaal zit ten, een materiaal wat eigenlijk nie mand iets zegt. U bent leeku weet dat natuurlijk niet, maar als je zie wat voor mogelijkheden glas heeft, dan zeg je: hoe bestaat het!" Om zijn woorden duidelijker te ma ken, zet hij de kraan van zijn gas brander wijd open, pakt een glazen buis en draait hem regelmatig rond in de vlam. Door de hitte wordt het glas zo soepel als elastiek. Met een paar handelingen met zijn lenige vin gers legt hij als het ware een knoop in de glazen buis. Automatisch bescherm je je ogen te gen glassplinters maar er breekt niets! Jan Bruis neemt het uiteinde van het glazen buisje in zijn mond. Dan ge beurt het ongelooflijke: als hij blaast zet het glas gelijkmatig uit, net zo ver als hij zelf maar wil. Als Jan zuigt komen er verdunningen in hetzelfde buisje. Voor Jan Bruis is dit dagelijks werk. De analisten komen met de moeilijkste problemen bij hem. In dit research- werk draait alles om milimeters en miligrammen. Als Jan iets gaat maken dat een inhoud moet hebben van 250 cc., dan zal daar ook geen stofdeeltje aan mankeren. Precisie-werk dat Is het ene juiste woord voor dit zeld zame beroep. „Inderdaad zeldzaam zegt Jan als we het daar over hebben. „Ik heb vier jaar lang een cursus gevolgd aan de Vrije Universiteit in Amster dam en daarna examen gedaan aan de Leidse Instrumentenschool. Ik dacht dat ik al heel wat wist maar het was kinderspel vergeleken bij dat van de Universiteit." Tóch is het een kwestie van han den, mond en gasbrander. „De hand vaardigheid en routine die doen het 'm." Er zijn er nog maar heel weinig meer in Nederland. „Wij kennen nog de oude gilde-aanduiding leerling, gezel en meester. Ik denk dat er in ons land niet meer dan tien meesters zijn Ja dat is een superklasse" zegt.Jan met overtuiging. Maar waarom zijn er dan zó wei nig die dit mooie beroep kiezen? „Dat is de onbekendheid met de mogelijkheden van dit vak" ant woordt hij prompt. „Gaat u maar na We hebben in Veenendaal een grote Technische school, maar kun nen jongens daar opgeleid worden voor glas-instrumentmaker Nee, jammer genoeg niet! Grote concerns zoals AKU, Philips en zo die hebben een eigen opleiding, maar verder weet vrijwel niemand wat het pre cies inhoudt." X-X-X Eenmaal in zijn leven heeft Jan Bruis in de mening geleefd dat hij in zijn jeugd een verkeerde beslissing had genomen. „Direct na de oorlog ben ik be roeps-marechaussee geworden, maar als ik per ongeluk in een glaswinkel terecht kwam, dan was ik er niet meer weg te slaan." Eén jaar slechts hield hij het uni form aan en keerde toen toch weer te rug op de stoel achter zijn gasbran der. Dat was bij de Kon. Scheepjes- wolfabrieken waar hij nu zestien jaar een onmisbare peiler is van het labo ratorium. „Ik kan bij dit werk eigen ideeën uit leven en de samenwerking met het lab is fantastisch", zegt hij als hij ons de terugweg wijst. De harde slagen die ook hij in zijn leven heeft moeten in casseren, hebben echter in zijn glazen wereld geen scherven kunnen maken! VEENENDAAL Geboren: Hendrika d. v. J. Beukhof en C. D. H. Donkelaar; Margriet d. v. J. Schoeman en J. W. van Uijtert; Hendrik z. v. J. van Dijk en H. G. van Ginkel; Willem z. v. W. v. d. Haar en J. van den Brink; Ronald Jacobus Gerrit z. v. J. A. Heemskerk en G. Vos; Jan z. v. A. Gaas beek en D. de Ruiter. Ondertrouwd: R. de Ruiter en I. Wan ders; A. Pronk en A. van Eden; H. W. Laan en T. van Keulen; H. Willemsen en D. G. Janssen; C. L. Treels en W. A. H. Budding. B. Broers en H. J. van de Weerdhof; A. C. H. van Merkestijn en G. Hardeman; A. A. M. Spaan en G. van de Scheur; H. M. Muller en C. van Nieuw- amerongen; T. Vonk en K. M. van Dijk; G. Valkenburg en E. H. Achterberg; G. C. van den Brink en M. van Eden; J. Diepe- veen en G. C. H. van Ginkel. Gehuwd: D. J. van den Bos en A. G. van den Berg; A. van Kooten en A. van de Pol; G. van de Kraats en A. Bouman; C. B. van Wendel de Joode en G. Ziel- huis; G. Hopman en D. van Ginkel. Overleden: Adolfina Mechtelina Wester huis, 84 jr. echtg. van Z. de la Mar; An- tonia van Kessel, 46 jr. echtg. van: J. Reu vers; Petronella Gardina de Munnik, 58 jr. echtg. van J. Brouwer, Ede; Jacobus Bouman, 72 jr. ongeh.; Geurt van de Weerd, 64 jr. echtg. van: D. Bos; Geertje Bruitsman, 59 jr. wed. v. H. J. van der Haar (overl. te Rhenen).; Teunis Budding, 80 jr., wed.naar van: C. J. Dijkhuizen (overl. te Rhenen); Willem Roor, 64 jr. echtg. van A. van Barneveld (overl. te Rhenen); Maas van Voorst, 82 jr. wed.naar van: M. Prins (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Geertruida d. v. N. van Setten en D. van den Berg; Cornelis Andreas z. v. L. A. Brunet en P. Zandvliet; Dina Aartje d. v. J. de Rooij en E. Berkhof; Martinus Johannes z. v. M. J. Venrooy en J. M. C. van Beek; Geertruida d. v. J. v. Reemst en A. W. Heikamp, Veenendaal; Maria d. v. M. Verwoerd en H. J. van de Scheur; Karin Désiré d. v. G. F. van Doornum en A. van Zeventer. Elders geboren: Wilhelmus Johannes Gerardus z.v. W. T. Fassbender en C. W. Boots geb. te Nijmegen. Ondertrouwd: J. J. van der Stroom en G. C. Lodder. Overleden: Geertje Bruitsman, 59 jr. geh. gew. m. H. J. v. d. Haar, Veenendaal; Teunis Budding, 80 jr. geh. gew. m. C. J. Dijkhuizen, Veenendaal; Willem Roor, 64 jr. echtg. van A. van Barneveld, Veenen daal; Maas van Voorst, 82 jr. geh. gew. m. M. Prins, eerder geh. gew. m. E. van Dijk, Veenendaal; Gerdinus Francinus Kwint, 1 jr. z. v. G. Kwint en M. E. Schoeman; Anna Johanna Walraven, 83 jr. geh. gew. m. J. H. Heugen, Amerongen. AMERONGEN Geboren: Maria Anna Mathea d. v. H. F. M. Jeurissen en Ph. P. F. J. Verheijen; Patricius Henricus z. v. J. J. G. M. van Boeckel en I. E. A. M. Toenbreker; Al- berdina Wilhelmina d. v. J. G. H. Radt en E. G. Henzen. Ondertrouwd: G. van Ginkel en R. van Ginkel. Getrouwd: G. J. den Hartog en M. Drost. EDERVEEN-DE KLOMP Geboren: Herman z. v. A. van Plaggen- hoef en R. Meurs; Pieter G. J. z. v. J. H. Bos en C. H. de Koning. SCHERPENZEEL Geboren: Cornelis z. v. C. van Ginkel en G. Vermeulen; Hendrikus z. v. H. J. Rustenhoven en A. Spies. Ondertrouwd: G. van de Weerd en A. G. Valkenburg; J. van Snippenberg en G. J. van Dam; G. van Verseveld en G. van de Grift. Gehuwd. C. Delsmanen en M. Antvelink. Ds. E. J. Schimmel zal zondagavond 9 december a.s. om zes uur afscheid nemen van de Hervormde gemeente van Oud Beijerland en de week daarop, n.l. zondagmiddag 16 december a.s. om drie uur in de Grote Kerk, na vooraf 's morgens om half tien in datzelfde kerkgebouw te zijn bevestigd door ds. W. H. van Kooten uit Oud Beijerland, intree doen als predikant van de Herv. gemeente van Harderwijk, waar hij be roepen is in de vakature van ds. H. K. van Wingerden, die op 18 maart van dit jaar naar Zoetermeer is vertrokken en die daar dertien dagen later intree heeft gedaan. Ds. Schimmel werd op 16 mei 1922 te Ede geboren. Hij bezocht eerst het Chr. lyceum te Harderwijk en studeerde daarna nog aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de heer Schimmel in juli 1951 na een te Utrecht gehouden colloquium was toegelaten tot de evan- geliebedienning in de Ned. Herv. Kerk, werd hij op 7 okt. van datzelfde jaar (1951), door wijlen ds. J. E. Klomp uit Eemnes-Binnen bevestigd als predikant van de Herv. gemeente van Hei- en Boeicop in de classis Gorinchem. Op 25 december 1956 verwisselde ds. Schimmel deze gemeente met die van Oud Beijerland, waar hij werd beves tigd door ds. E. van Estrik uit Gene- muiden, toen nog predikant van Nieuw- land in Zuid Holland. Tijdens zijn ambtsbediening te Hei en Boeicop was ds. Schimmel o.a. secre taris van de afdeling Schoonrewoerd van het Ned. Bijbelgenootschap; voorz. van de ring Leerdam van Mannenver- enigingen; voorz. van de Vereniging tot instandhouding van het Chr. kleuter onderwijs te Hei- en Boeicop; voorz. van de Stichting „Verenigingsgebouw Nederlandse Hérvormde Gemeente Hei en Boeicop" (Dit verenigingsgebouw werd in 1954 in gebruik genomen) en te Oud Beijerland lid van de Raad van Toezicht Bejaardencentrum Oud Beijer land, dat dit voorjaar in gebruik is ge nomen. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. J. J. Mol van Driebergen, 5 uur kand. G. J. Wis- gerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. D. J. van Dijk van Eemnes- Binnen. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. J. van Dijk, 5 uur ds. J. Koele van Nijkerk. Sionskerk 9.30 uur kand. G. J. Wisger- hof, 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3 uur ds. A. Stekelenburg van ZeistPvbgkqj cmfwyp vbgkegge van Eist, dinsdag 11 dec. 7.30 uur dhr Nijhof van Zeist. Dijkstraat 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Couvée van Bennekom 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Cou vée van Bennekom, 5 uur ds. Over- duin. Ger. Kerk Geb. OCB 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 13 dec. 7.30 uur ds. Schipaanboord v. Apeldoorn. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Hoest van Haastrecht. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goedhart. RHENEN Ned. Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra (H.D.), 5 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. v. d. Berg Veenendaal, 5 uur ds. Vroegin- dewey van Barneveld. Prot. Bond „Wapen van Hardenbroek" 10.30 uur mej. Jolles van Soest. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 12 dec. 7 uur ds. Gebraad. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woensdag 12 dec. 7.15 uur dr. Steen blok van Gouda. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. donderdag 13 dec. 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. J. de Jager, 10.30 uur Jeugdkapeldienst, 6.30 uur ds. J. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur mej. ds. J. Th. Feikema, Driebergen. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 12 dec. 10 en 7 uur ds. v. (Dankstond). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst donderdag 13 dec. 7.30 uur ds. Lig- tenberg uit Utrecht. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slinger- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. A. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. 10.15 uur „De Schans" ds. N. Immink. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. J. A. Verbeek, tel. 3885. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. Rienstra, Herenstraat 63, Tel. 577. Apotheek Deys zondags geopend van 11.30-12 uur. Buiten deze uren uitslui tend spoedrecepten. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken: Bakker, Kars, v. Ommeren Dr. A. C. Kars, Amerongen ,Tel. 03434-273. Praktijken: Rijnten, v. d. Burg: dr. En ded te Doorn, tel. 03430-2397. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. He\j, De Klomp, tel. 08387-200. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, tel. 03497-220. in ons restaurant van 9,50 tot 13,per couvert. GAARNE VROEGTIJD I G BESTELLEN - TELEFOON 0 8385-2412 Markt 16 - Veenendaal

De Vallei | 1962 | | pagina 2