LLEEN in de HEM A 8." 25?75 3 ™25 30 50 HEMA WARENHUIS durfine jeunesse Dr. Slot. de Bruïneplein 15 ZELFBEDIENING UNIC altijd het G O E D E goedko per jfr JlÈÈÈÊIt P 6 Jarige raadsleden zorgden voor aangename versnapering Doperwten Rookworst zelfrijzend BAKMEEL Spinazie BLANKE ROZIJNEN Appelmoes Smeerkaas PIKANTJE FEESTDAGEN WIJNAFDELING UNIC PRIJZEN NYLONS EEN PRACHT WIJNGLAS gPdtlS VLEESSCHOTEL Officiële bekendmaking ELST OVERBERG AMERONGEN Ds. A. Wisgerhof 25 jaar predikant Kijkgrijp Discount-Super markt geopend Regeling zitplaatsen bij volkskerstzang V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE MARKTBERICHTEN UIT DE RAAD VAN AMERONGEN 56 VESTIGINGEN Veenendaal-Tel. 08385-3704 literblik van HOMBURG literblik en 1 zak NU samen fijne kwaliteit, literblik NU 2 pakjes Voor de a.s. een speciaal ingerichte en natuurlijk tegen echte Pracht kwaliteit naadloze 30 denier, per paar het 2e paar NU Bij aankoop van 2 flessen WIJN of ADVOCAAT HAMKAAS BOTERHAMWORSTocn rDo, *ttt BACONi 250 GRAM NU CHOPPED PORK Woensdag 2 januari a.s. zal het vijf entwintig jaar zijn geleden, dat ds. A. Wisgerhof uit Veenendaal werd beves tigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Wisgerhof werd op 16 juli 1909 te Amersfoort geboren. Hij bezocht eerst het christelijk gymnasium te Utrecht, waar hij aan de rijks univer siteit ook nog theologie studeerde. Na dat de heer Wisgerhof in 1937 door het provinciaal kerkbestuur van Noord Holland was toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk werd hij op 2 januari van het daaropvolgend jaar (1938) be vestigd als predikant van de Hervorm de Gemeente van Schelluinen in de classis Gorinchem. Op 2 november 1941 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Lienden in de classis Tiel, vanwaar hij op 10 november 1946 naar die van 's-Grevelduin-Capelle in de classis Heusden vertrok. Op 26 juni 1949 deed ds. Wisgerhof intree te Oldebroek en sinds 26 september 1954 dient hij de Hervormde Gemeente van Veenendaal. Tijdens zijn ambtsbediening te Schel luinen was ds. Wisgerhof o.a. scriba van de ring Gorinchem en te 's-Gre- velduin-Capelle lid en assessor van het classicaal bestuur van Heusden en praetor van de ring 's-Grevelduin-Ca- pelle. Tevens hopen ds. Wisgerhof en zijn echtgenote op 23 december a.s. hun 25- jarig huwelijksfeest te herdenken. Het zilveren ambtsjubileum zal gevierd worden met een receptie op woensdag 2 januari, terwijl de jubilaris op zon dag 6 januari in de Oude Kerk 's avonds om zeven uur een gedachtenis rede zal uitspreken. De voormalige Habe-supermarkt in het centrum van Veenendaal is, na on geveer een week gesloten te zijn ge weest, heropend, doch thans als een vestiging van Groenwoudt's Kijkgrijp- Discount-Supermarkten, die ook in Bussum, Zeist, Utrecht, Ede en Venlo te vinden zijn. De nieuwe -eigenaars hebben het interieur enigszins veran derd en gemoderniseerd zodat een maximale service verleend kan worden. De Kijkgrijp Supermarkten waren de eerste in Nederland en hadden ook de primeur wat betreft de zogenaamde discountprijzen. Dit zijn (lage) prijzen gebaseerd op de inkoop van grote hoe veelheden direct bij de fabrikant of rechtstreekse import. Ter gelegenheid van de opening wer den een groot aantal introductie-recla mes aangeboden. De belangstelling op de dag van de opening was groot. AMERONGSE RAAD HERDACHT VERSCHEIDEN VAN H.K.H. PRINSES WILHELMINA (vervolg van pag. 1) (vervolg van pag. 1) groot deel is het aan haar wijs beleid te danken geweest dat Nederland bui ten de le wereldoorlog bleef. Een 2e heeft zij steeds voorspeld en Zij heeft getracht deze te voorkomen, helaas zon der resultaat. Zij is nooit gevlucht (be kend is haar minachting voor de ge vluchte Wilhelm 2, die zij nooit heeft willen ontmoeten) maar zij week uit om door te vechten. In ballingschap kreeg zij voor het eerst dat persoonlijk contact met haar onderdanen waarnaar zij altijd zo ver langd had. Iedere Engelandvaarder ont ving zij persoonlijk. Haar moed en on verschrokkenheid tijdens de „blitz" in Londen werden daar spreekwoordelijk en brachten soms de Engelse regering in grote verlegenheid, b.v. omdat zij een koninklijke bunker weigerde, maar met haar deken en kussen 's avonds naar een gewone publieke schuilkelder ging. Dat persoonlijk contact met haar volk zette zij na haar glorieuze terug komst in het Vaderland voort. Alle ge troffen steden en gebieden bezocht zij zo spoedig mogelijk en sprak met ieder met wie zij spreken kon, om het ge leden leed persoonlijk te vernemen en om te horen hoe men zich het herstel dacht. Had zij reeds vele teleurstellingen in haar leven ondervonden, na de oorlog werden hieraan nog vele toegevoegd. Veel leed deed het haar dat de eeuwen oude banden met onze gebiedsdelen in Azië, op een voor Nederland onverdiend grove en wrede wijze werden verbro ken. De werkelijke eenheid en goede burgerzin van het Nederlandse volk werden niet verwezenlijkt op de wijze en in de mate die zij zich in balling schap had voorgesteld: veel sociale ver beteringen, maar weinig naastenliefde. Nadat zij 50 jaar de Kroon der Neder landen had gedragen, droeg zij deze over aan haar geliefde dochter, onze Koningin Juliana, op wie vele van haar eigenschappen zijn overgegaan. Voor hoevelen van haar onderdanen was en is het niet heel moeilijk afstand te doen van een stoel of een plaats die enig „aanzien" geeft? Zij deed afstand van de troon en de hoogste plaats in het Koninkrijk om zich in grote bescheidenheid en een voud terug te trekken op Het Loo. Maar daar bleef zij werken voor ons volk, vooral voor de jeugd, de toekomst van ons volk. En daar schreef zij het boek waarvan de titel de kracht van haar leven uitdrukt: „Eenzaam maar niet al leen." Want de kracht van dit wonder lijk gave Koninklijk Leven was haar geloof in de Koning der Koningen, bui ten diens wil, naar zij wist en geloofde, niets geschiedt. Onder de aardse koningen was zij één der weinigen die beleed en beleefde dat God Haar Heer en Christus Haar Ver losser was en dat ook haar leven geleid werd door de Heilige Geest. Dit onver woestbaar Geloof in deze eeuwige waar heden heeft Haar nooit verlaten; niet in tijden van grote blijdschap en voor spoed en niet in tijden van diepe droe fenis en tegenspoed. Daarom kon Zij zijn de Koningin voor ons allen: de dienares van Haar Volk en de Moeder van haar Volk. Dat zij door God's Genade moge rus ten in vrede. Evenals vorige jaren worden voor de Volkskerstzang op 19 december a.s. in garage De Haas aan de Kerkewijk weer enige duizenden bezoekers verwacht. Om nu ook hen, voor wie het staan een bezwaar is (bejaarden!) in de gelegen heid te stellen de Volkskerstzang bij te wonen, heeft het comité een zitplaatsen regeling getroffen. Hiertoe zullen vooraf zitplaatsbewij- zen worden uitgegeven welke kunnen worden afgehaald van maandag 17 dec. tot en met woensdag 19 dec. 's middags 1 uur bij de volgende adressen: Boek handel Da velaar, Hoofdstraat 41, Boek handel Kleefsman, Zandstraat 3 en Boekhandel Kleefsman, Patrimonium laan 22. Gegadigden voor deze zitplaatsen moeten vóór kwart voor acht de voor hen gereserveerde plaatsen hebben in genomen. Na dit tijdstip kan voor hen geen zitplaats meer worden gegaran deerd. GESLAAGD Blijkens een mededeling van de Rode Kruiscolonne afd. Veenendaal-Ovex-berg zijn de dames N. H. v. d. Bosch-Gerrit- sen en T. M. van Hunen geslaagd voor het examen Rode Kruishelpster 3e klas. JAARFEEST VAN HERV. JEUGDVERENIGINGEN De twee plaatselijke Nederlands Her vormde jeugdverenigingen ,,'t Oog Om hoog" (meisjesvereniging) en „Natha- naël" (jongelingsvereniging) vieren van avond in het gebouw achter de Vredes- kerk gezamenlijk het jaarfeest. Het gevarieerde programma omvat o.m. meditatie, zang en declamatie. Het slotwoord zal uitgesproken worden door de ere-voorzitter van de jonge lingsvereniging, ds. A. Vroegindeweij. VEENENDAAL Gemeente Veenendaal DIENSTPLICHT: AANGIFTE TER INSCHRIJVING De in 1943 geboren mannelijke personen die in een Nederlands bevolkingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrij ving voor de dienstplicht noch een bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 januari 1963 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woonplaats of gewone verblijfplaats. De aanmelding moet geschieden door deze personen zelf; bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoor diger, dan rust bij verhindering de ver plichting tot aanmelding op de bestuur ders. Zij die zich aanmelden, worden, indien zij de Nederlandse nationaliteit bezitten, ingeschreven voor de dienstplicht. Veenendaal, 11 december 1962. De burgemeeser van Veenendaal, J. Hazenberg. Gemeente Rhenen RAADSVERGADERING De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de raad dezer ge meente op 18 december 1962 des namid dags om 8.00 uur in openbare vergadering zal bijeenkomen. Rhenen, 11 december 1962. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. model voor betere uurwerken TOEZEGGING BEROEP DS. GOEDHART Aan ds. W. Goedhart, hervormd predi kant te Veenendaal, is door de hervormde kerk van Emmen een toezegging van be roep gedaan. Eiermarkt: aanvoer 120.000 stuks. Prij zen van 12,75 tot 14,25 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 50 stuks. Prijzen vanaf 40,tot 52,per stuk. Han del traag. BROMFIETSER REED TEGEN VRACHTWAGEN Vrijdagavond reed de bromfietser K. uit Eist op de Paardekop tegen een daar geparkeerde vrachtwagen op. K. sloeg tegen het wegdek en werd met verwondingen eerst naar zijn huis en later naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn bromfiets werd behoorlijk bescha digd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Verloren: Zwarte lage herenschoen. Gevonden: Kinderboek. LEESBIBLIOTHEEK VOOR PUBLIEK GEOPEND Donderdag 13 dec. zal de bibliotheek weer voor het publiek opengesteld worden. De afhaaltijden zijn vastgesteld, elke donderdagavond van kwart over zeven tot kwart voor acht. De jeugdverenigingen van Overberg beschikken over een zeer uitgebreide leesbibliotheek, elk jaar wordt deze bibliotheek aangevuld met een groot aantal nieuwe boeken, zij stellen deze boe ken beschikbaar voor de inwoners van Overberg. De dames Legemaat en van Garderen die deze boeken uitreiken ho pen dan ook dat er een druk gebruik van gemaakt zal worden. De bibliotheek is gevestigd in het verenigingslokaal naast de Ned. Herv. Kerk. NUTSCONCERT IN RAADZAAL Nog even wordt de aandacht gevestigd op het raadzaalconcert, dat georganiseerd is door het Nutsdepartement Amerongen. Dit concert zal plaats vinden op donder dagavond 13 december 1962 en worden verzorgd door o.a. mevrouw H. Kingma- Wensing, mezzo-sopraan; mevrouw L. Bolle-Alant, sopraan en Thomas Bolle, piano. Uitgevoerd zullen worden werken van Bach, Brahms en Mozart. Een uitvoerig programma zal aan de zaal worden uit gereikt. De voor en tegenstanders zyn In de afgelopen raadsvergadering aan het woord geweest over de vraag of Het Nut 100,of meer subsidie zou moeten ontvangen over het jaar 1963. Ook over de verkeersvraagstukken die deze avond aan de orde waren werd druk gedebatteerd. Hierby werd de Koenestraat als voorrangsweg ver klaard, en werden voor de Overstraat byzondere maatregelen getroffen. Voor het gedeelte van de Overstraat, lopende van de Molenstraat tot aan de Donkerstraat, zal voortaan een stopverbod gelden, beurtelings de ene week voor de linkerzyde van de straat, en voor de volgende week voor de rechterzyde van de straat enz. Bovendien zal voor dit gedeelte van de Overstraat een éénrichtingsverkeer gelden gaande naar het westen, voor motorrytuigen op meer dan twee wielen. De loco-burgemeester, de heer K. G. Tiel onder wiens leiding waarschijnlijk voor de laatste maal deze vergadering stond, in verband met de aanstelling van de nieuwe burgemeester, opende de raadsvergadering met de raadsleden Hasselaar en Blankestijn geluk te wen sen met hun verjaardag, welke zij van daag mochten vieren en sprak zijn waardering uit, dat zij toch op deze raadsvergadering aanwezig waren. De notulen en ingekomen stukken gingen zonder meer onder de hamer door. Een uitzondering maakte het punt van de ingekomen stukken, welke ging om een aanvrage van de Maatschappij tot het Nut van het Algemeen, voor subsidie waar b. en w. een bedrag voor hadden gesteld van 100, Als eerste kreeg de heer v. d. Veer (PvdA) het woord. Hij memoreerde dat deze vereniging zeer lang gewacht had met het aanvragen van subsidie, zij deed voorheen alles om zichzelf maar te kun nen bedruipen. Het zou de heer v. d. Veer echter spijten, wanneer de man met de kleine beurs, van deze nuttige ontspanning uitgesloten zou worden, omreden dat de bijdrage tehoog zou worden. Deze bedraagt nu al reeds 7,50 p.p. Hij zou graag deze subsidie verhoogd zien tot 400,De heer v. d. Dikkenberg (SGP) vond dat het Nut blijkbaar geen algemene waardering genoot, daar zij ich anders zelf wel zou kunnen bedruipen, spreker greep later op de avond ook terug op de kerk, die nooit om subsidie kwam, in een vereni ging moet liefde en offervaardigheid heersen. Bovendien geloofde spreker niet dat de jeugd met een schouwburg programma gebaat zal zijn. De aanvra gen voor subsidie's worden steeds tal rijker, en wij moeten goed bedenken dat wij met geld van de gemeenschap omgaan, aldus Spreker. Hij zou hier zeker zijn stem niet aan kunnen geven, en zeker niet aan een subsidie van 400,—. De heer Tenge (VVD) wilde zeker niet pleiten tegen adressant, maar vond dat de aanvrage niet goed was overlegd en niet goed was ingediend. Ook de be groting was volgens spreker niet in hun eigen voordeel ingedeeld. Spreker heeft veel respect voor deze vereniging, en vond een subsidie voor deze vereniging volkomen op zijn plaats, alleen deze 100,dekt het tekort van deze ver eniging niet. Het was spreker ook niet geheel duidelijk geworden, of het nu ging om het tekort te dekken of om meer armslag te verkrijgen. Hij vroeg zich af, hoe het dagelijks bestuur kon komen met een subsidie van 100, Dit noemde hij fabelachtig weinig, terwijl hij het later geen subsidie noem- e subsidie voorstel dan oók later op de avond niet terug nemen. De heer Blankestijn (Gem. Bel.) had nog al wat kritiek op de heer Dikken berg. Spreker vond dat het Nut hier in Amerongen veel nuttig werk had verricht en vond ook dat deze vereni ging een goede voorlichting gaf voor jong en oud. Hij kon zich goed voor stellen dat Nut400,gevraagd had, daar anders todh weer de contributie omhoog zou moéten en daardoor mis schien vele mensen deze nuttige pro gramma's zoudep moeten missen, en dat zou de heer Blankestijn spijten. De heer Brinkman (CHU) kon moei lijk zijn standpunt in deze bepalen. Hij drong aan op een voorzichtig beleid van b. en w. en indien dit zo geweest was, welnu dan achter voorstel van b. en w. Hij vroeg zich ook af, wat is genoeg? Spreker was niet tegen het werk van het Nut, maar schaarde zich achter b. en w. Hij zcu tegen de 400,stem men, omdat hij niet wist of het Nut hieraan genoeg zullen hebben. De heer Hasselaar (CHU) zou gaarne alle drie de voorstellen steunen, maar dat gaat nu eenmaal niet, daarom eerst eens vragen wat het Nut nodig heeft. De heer Van de Veer is bang, dat als het Nut nu 100,krijgt, zij straks weer tekort komt en daar is het Nut niet mee gebaat. Blijft voor een sub sidie van 400, Voorzitter antwoordt tenslotte dat er vele verenigingen zijn, die goed werk doen en zo ook het Nut, spreker heeft de begroting bekeken en met b. en w. een keus gemaakt uit de Subsidiekas. Men kan goedkope avonden geven en dure, b.v. een cabaret in een schouw burg in Utrecht. Dit is voor een kleine verenigingen in Amerongen veel te hoog gegrepen. Daarom leek ons 100, een verantwoord bedrag, in de hoop dat deze vereniging door eigen activiteit zich zal weten te redden. - Hier maakte v. d. Veer de loco-burge meester er op attent, dat deze vereniging in het geheel geen schouwburgavond or ganiseert, maar dat dit door de landelijke of provinciale vereniging wordt gedaan. De heer Buis (P.v.d.A.) grijpt terug naar een subsidie voor het U.S.O. waar de raad gevraagd werd zijn stem te geven voor maar liefst 470,Nu er een Ame- rongse Vereniging komt, is het nul op het request. Als ik dat had geweten voorziter, aldus de heer Buis, dan had U toen mijn stem nooit gekregen. Wethouder van Barneveld (AR) vond dat men iets te ver over de verkeerde streep ging, om de jeugd er bij te halen. Spreker was zelf op bijeenkomsten van het Nut geweest, maar had daar bitter weinig jeugd gezien. Volgens spreker wa ren er 80°/o der bezoekers boven de 60 jr. Spreker denkt aan jeugdverenigingen die Babysit houden en hun tijd besteden aan de Hoogstraat, een doel te steunen om daardoor een wereldprobleem mee te hel pen oplossen en zo ook andere jeugdorga nisaties maar nooit om subsidie komen. Spreker deelde nog mede dat hij zelf lid was van het Nut, maar was van oordeel dat het beter wat dan niets kon zijn. Het Nut moet een weg zoeken. Vervolgens werden alle drie de voorstellen op voor stel van de heer Tenge in stemming ge bracht n.l. 400,200,en het voor stel van B en W 100,subsidie. De eer ste twee moeten uiteindelijk schipbreuk lijden en wordt het voorstel van B én W aanvaard met 10 stemmen voor en 1 te gen, n.l. v. d. Dikkenberg. Hierop werd de koffie met gebak van de jarigen genuttigd. Na de heropening van de verga dering, gingen de meeste stukken er ver der vlot doorheen o.a. ontheffing onbe woonbaarverklaring van woning Vissers- weg 20 te Eist (Amerongen). Aanwijzing Koenestraat als voorrangsweg. Hier waren enkele raadsleden bezorgd door een veel te hoge snelheid. Dhr. Doornebal (AR) vroeg om een rijwielpad langs deze weg in Overberg, in verband met de vele kin deren die er hier van gebruik moeten maken. Dit zou worden onderzocht. Ook de heer Buis maakte zich bezorgd over een te hoge snelheid, vooral had spre ker het voorzien op de melkauto's. Voor zitter zei dat hij opdracht zou geven voor een strenge controle op deze weg i.v.m. de snelheid. Het verlenen van een renteloos voor schot voor de Bouwvereniging „Ameron gen" ging er vlot door. Het verzoek van het Bouwfonds Ned. Gemeenten i.z. uitgif te van nieuwe aandelen kon de stem van de heer Tenge niet krijgen. Het punt huurcompensatie 1962, uitkering ineens 1962 en herziening jaarwedden per 1 jan. 1963, 1964, 1965 ten behoeve van het ge- meentepersoneel, kon de heer Blankestein niet erg bekoren, daar deze zaken veel te langzaam afgewikkeld worden, zo komen deze mensen altijd achteraan. Verder ging dit punt er ook zonder commentaar door. Ook de P.U.E.M. komt haar kabel leg gen, terwijl in de commissie tot onderzoek van de gemeentebegroting 1963 en gemeen terekening 1961 werden benoemd de he ren Tenge, v.d. Veer en Hasselaar. Ook de punten tot vaststellen van diverse be sluiten bereffende het lager onderwijs en exploitatievergoeding over 1961 bijzonder kleuteronderwijs ging er vlot door. Het laatste punt ging over de verkeers situatie in de Overstraat. Over deze maat regelen, betreffende stopverbod en één richtingsverkeer voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, werd nog al even over gediscusieerd. De heer Tenge had liever gezien dat deze maatregel door getrokken werd tot aan de Imminkstraat. De voorzitter wilde echter afzwenkmo- gelijkheden houden. De heer Buis meende dat men hier niet op de goede weg was. De heer Blankestijn vond het wisselen erg lastig, hij maakte zich sterk dat vreemden zich zouden gaan vergissen Voorzitter merkte echter op, dat iedere automobilist hierop was ingesteld en dat dit een kwestie was die op andere plaat sen heel goed is bevallen. Vooral ook met het oog op de winkeliers. Tenslotte merkte Blankestijn op dat er nog al eens veel kisten of dozen op het trottoir staan van winkeliers. Hierop zou ook volgens voorzitter streng op worden toegezien, daar de doorgang op de trot toirs vrij moet blijven. Zo werd ook dit punt vastgesteld. Voldoet aan speciale veiligheidseisen. 16 witte lampjes op crème kleurige plastic voet. Permanente contacten, 2odat de overige kaarsjes blijven branden als er één uitgaat. Met reserve- lampje, in vrolijk gekleurde kerstdoos. Zelfde uit voering lil' met grotere kaars lampjes VAN KAARSJES TOT KAARSEN: Van het vanouds bekende, gezellige gedraaide kaarsje tot de klassieke Gothische kaars. Kortom in alle mogelijke uitvoe ringen en grootten, per pak van ZILVEREN, BONTGEKLEURDE EN GEDECOREERDE KERSTBALLEN in alle grootten van 5 cm tot 16 cm o.a. 5 cm reeds vanaf LAMEÏTA- SPIRAAL. EN SNEEUWSLINGERS van Een overweldigende keuze- KANDELAARS MET SIERKAARSEN die altijd weer hun bijdrage tot de kerstsfeer leveren, jjjl grote variatie van moderne 'vormen en alle afmetingen vanaf 20?2.- IDOE MÉÉR MET MINDER GELD 1 pak

De Vallei | 1962 | | pagina 2