Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Massale hondsdolheid-inenting schept vele problemen De Wereld van WEEK-tot-WEEK Agenda Gemeentebesturen hopen op volledige medewerking van de bevolking Al een begin Gestolen nertsvellen in het buitenland Automobilisten Fa. J. F. Tak f WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Maandag komen twee nieuwe burgemeesters AMERONGEN RENSWOUDE 36e JAARGANG VRIJDAG 14 DECEMBER 1962 Nr. 99 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Wat gebeurt dan Orgelconcert in Chr. Ger. Kerk Zware straffen Komen nog Kerstwijdingsavond voor bejaarden Jongetje viel voor vrachtauto HONDENLEED ilBi POLITIE KREEG TALRIJKE TIPS Eerste diepvrieskluis in Veenendaal Heeft U al een VERBANDDOOS in Uw auto WAARDE 20,— 6 PQ 044923 Kerstuitvoering van Chr. Ger. Zangkoor Gecombineerd jaarfeest van Herv. Jeugdverenigingen Morgenmiddag wandeltocht voor „Open het dorp" Kerstkantate van Asaf KERSTVIERINGEN MARKTBERICHTEN Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 Iflnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bö de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprqzen op aanvraag Minimum per advertentie ƒ4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De van overheidswege afgekondigde maatrege len voor de massale inenting van honden en kat ten in het kader der bestrijding van de zo ge vreesde hondsdolheid, stelt vrijwel alle gemeen te besturen voor enorme problemen. Om te be ginnen is het een wedloop tegen de tijd want vol gens de voorschriften dienen alle plaatsen in de provincie Utrecht er voor te zorgen dat binnen vier weken alle betrokken viervoeters ingeënt zijn. Het behoeft geen nadere uitleg dat alleen de administratieve rompslomp al heel wat hoofdbre kens heeft gekost of eigenlijk nóg kost. Ten twee de blijkt het zoeken naar een geschikte inentings ruimte ook al tot de „hondsdolheid-problemen" te behoren. Er is namelijk voorgeschreven dat een dergelijke ruimte verdeeld moet zijn in drie af zonderlijke kamers: een wachtkamer, een kamer voor de administratie en tenslotte de inentings kamer. Geen wonder dat de ambtenaren die met de uitvoering van deze regeling belast zijn, zich afvragen of zij de gestelde termijn wel halen. Tenslotte is het geen kleinigheid om duizenden honden en katten eerst administratief onder te brengen en later allemaal onder de handen van de veearts te dirigeren. En dat alles in ongeveer vier weken tijds waar tussen Kerst en Nieuwjaar nog vallen Overziet men de situatie van vandaag, dan blijkt VEENENDAAL voorop te lig gen. Gisteren is een begin gemaakt met de huis-aan-huis verspreiding van de aan meldingsformulieren hoewel Tante Pos met deze dagen toch al niet om werk ver legen zit, heeft zij desondanks beloofd dat alle ingezetenen volgende week woensdag de circulaire ontvangen zullen hebben. Let wel: IEDEREEN krijgt zo'n kennisgeving, ook al bezit men geen kat of hond. Aan deze kennisgeving zit een ant woordkaart die uiterlijk 3 dagen na ontvangst INGEVULD moet worden te ruggezonden OOK INDIEN MEN GEEN HONDEN OF KATTEN BEZIT Dit laatste is gedaan om tot een zo volledig mogelijke controle te komen. Overigens geldt dezelfde regeling voor alle plaatsen in de provincie Utrecht. Zodra alle antwoordkaarten binnen zijn, gaat de ent-organisatie de oproe- pingskaarten versturen. De bezitters van honden en/of katten Piet van Egmond geeft morgenavond een orgelconcert in de Chr. Geref. Kerk aan de Hoofdstraat. Voor deze avond heeft de hoofdste delijke organist zelf een aantrekkelijk programma samengesteld. We noemen hieruit: Trumpet Tune van Purcell, Orgel concert no. 10 van G. F. Handel, Prière et Berceuse van A. Guilmant, Toccata uit Symphonie no. V van Widor. Tot besluit van deze avond improviseert Piet van Egmond over bekende kerst liederen, met als slot samenzang van „Heerlijk klonk het lied der Eng'len". De virtuositeit van deze organist is in Veenendaal wel zodanig bekend, dat een grote opkomst wordt verwacht. Grote brand in Amsterdamse houtop slagplaats. Een grote brand heeft een schade van ongeveer 800.000 gulden aangericht in de houtopslagplaats van de N.V. Fijnhout. Foto boven: een beeld van de brand in de nacht. Foto onder: een kijkje tijds de nablussing. krijgen dan weer een kaart thuisge stuurd waarop precies staat aangegeven, wanneer, hoe laat en waar zij dienen te verschijnen om hun dieren te laten inenten. Twee plaatsen in onze streek weten inmiddels al waar de inenting zal gebeuren. Het zijn de BRAND WEERKAZERNE in Veenendaal, het CLUBHUIS in Amerongen en KAMP OVERBERG in Overberg. Grote moeilijkheden zijn te verwach ten indien een niet ingeente hond of kat loslopend op de openbare weg wordt aangetroffen. Thans reeds is gebleken dat in zo'n geval tegen de eigenaar of houder zware straffen worden uitgesproken. In een enkel geval dat reeds werd berecht, bedroeg de opgelegde boete een veelvoud van de kosten, welke thans met de inenting gemoeid zijn. De huis-aan-huis bezorging van de aanmeldingsformulieren in RENSWOU DE is inmiddels ook op gang gekomen. In RHENEN (inclusief ELST en ACH TERBERG) is men nog steeds aan het dokteren, vooral wat het zoeken naar In gebouw Eltheto wordt donderdag avond 20 december a.s. een kerstwij dingsavond voor bejaarden gehouden. Het geheel staat onder leiding van de heer Meijer. Aan deze jaarlijkse kerstavond wer ken dit keer ook mee het Ritmeester Mannenkoor o.l.v. de heer B. v. d. Vliet, de sopraan Coby Diepeveen en organist Bob van Stempvoort. De bus sen zullen die avond weer op de be kende tijden rijden. Deze kerstbijeen komst is georganiseerd door de stich ting O.C.B. Op weg naar school is de 6-jarige Van B. dinsdagmorgen met zijn fietsje op de Buurtlaan ten val gekomen, vlak voor een passerende vrachtauto. De vrachtauto werd bestuurd door de heer H. uit Nijmegen. Het kereltje kreeg een wiel van de auto over zijn voet heen en is voor onderzoek per ambulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht. een ruimte betreft. De circulaires gaan in de loop van de volgende week de deur uit. Voor EDERVEEN ligt de situatie weer anders. Dit dorp behoort tot de pro vincie Gelderland waarvoor de regeling geldt dat de massa-inenting op 1 febr. a.s. een feit moet zijn. De gemeente Ede gaat volgende week rond 16.000 formulieren ver zenden en alleen zij die katten en/of honden heoben moeten de antwoordkaart insturen. Alle ove rige aangeschrevenen behoeven dus niet te reageren. Wellicht ten overvloede attendeert iedere gemeente op het feit, dat door de aanmelding voor inenting geen moei lijkheden kunnen ontstaan met de hon denbelasting. Zondagsmorgens om tien uur ver voegde zich een heer met een grote zwarte bouvier bij het Die rentehuis „De Hazenberg" in Amerongen, met de vraag of hij zijn hond daar kon achterlaten. De beheerder van het asyl, die toch al veel meer aanbod heeft dan vraag vanwege de hondsdol heid, moest de man teleurstellen, om de eenvoudige reden dat er geen plaats meer was. Hierop verlieten man en hond het terrein en de zaak scheen afgedaan. Ruim vier dagen later echter zag een inwoner van Amerongen tijdens een wandeling door de bossen een omge\ allen boom lig gen met daaraan vastgebonden een mooie zwarte hond. Het dier bleek zonder eten of drinken te zijn en had nachten doorstaan van meer dan negen graden vorst. De hond was uitzinnig van vreugde toen het weer mensen zag en uiteindelijk toch liefderijk in het asyl werd opgenomen. Tegen de „heer" (een zekere H. uit Rhenen) die na zijn bezoek aan het asyl de hond midden in de bossen aan zijn lot overliet, is onmiddellijk proces-verbaal op gemaakt wegens ernstige dieren mishandeling. -v Op de Grebbeberg in Rhenen is woensdagmorgen een woonwagen die tegen de berg werd opgetrokken, losgeslagen en achteruit de berg weer afgereden. Hoewel het gevaarte een houten kiosk ramde (zie foto) bleven de zes inzittenden won derwel ongedeerd. (Zie voor uitvoerig verslag tweede blad). Sinds de diefstal van ruim 1600 kostbare nertsvellen bij de Nerts fokkerij „Renard" n.v. te Elst- Amerongen ter waarde van 100.000 gulden, zijn er bij de poli tie talrijke tips binnengekomen, die stuk voor stuk zijn nagetrok ken, maar tot nog toe geen enkel resultaat hebben geleid. Zoals bekend werd de diefstal eind no vember gepleegd. Het staat nu wel vast dat de daders gebruik gemaakt hebben van een auto om de kostbare vracht snel in veiligheid te kunnen brengen. De po litie begon onmiddellijk met een inten sief onderzoek, hetgeen later nog om- Aan de Buurtlaan-oost zal de fa. J. v. d. Kraats binnenkort de eerste Veenen- daalse diepvrieskluis vestigen. Men is al met de bouw van de centrale bezig om begin volgend jaar de 200 loketten te kunnen openstellen. Deze diepvries-centrale wordt ingericht met ongeveer 200 loketten van 200 liter. Bij de bouw wordt een modern venti- latie-systeem toegepast wat overeen komt met de atoom-reactor te Petten. De belangstelling voor de centrale is nu al groot wat moge blijken uit het feit dat er reeds verschillende loketten aan par ticulieren zijn verhuurd. Het ligt in de bedoeling om binnenkort een voorlich- tings- en demonstratieavond te houden. vangrijker werd toen de verzekerings maatschappij van de benadeelde n.v. een beloning uitloofde van 10% van de waar de der terecht gebrachte goederen. En van de zijde van het publiek talrijke tips binnenkwamen. Ze werden stuk voor stuk onderzocht doch het leverde weinig op. Het vermoeden bestaat dat de gestolen waar illegaal de grens is overgebracht. Op de vraag aan de politionele auto riteiten die met het onderzoek belast zijn, of Interpol is ingeschakeld, wilde men geen commentaar verstrekken. OPEN DEUR-ZANGDIENST Zondagavond a.s. wordt in het Ver enigingsgebouw een Open deur-zang- dienst gehouden met medewerking van het kerkkoor „Sola Fide". Voorganger is dominee A. A. Bos. Deze zijn verkrijgbaar bij: ASS. APOTHEEK - DROGIST Hoofdstr. 106, Tel. 2576, Veenendaal OUDSTE ZAAK TER PLAATSE De Valleiriks is vorige week uit gegeven by: Drogisterij Van Manen, Etst en niet gevonden. De premie is zodoende gestegen tot TWINTIG GULDEN. De nieuw uit te geven riks is genummerd met: B(j inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag wordt de premie a contant uitbetaald. Coby Diepeveen - sopraan In de Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat vindt dinsdagavond 18 december a.s. een kerst uitvoering plaats van het Chr. Ger. Zang koor met Jeugdkoor. Medewerking aan deze uitvoering wordt tevens verleend door de sopraan Coby Diepeveen uit Veenendaal, Meinard Kraak bas en organist Bob van Stempvoort. De meditatie wordt verzorgd door ds. C. Langbroek. Het programma vermeldt voorts de uitvoering van het oratorium „Christus geboorte" van R. Beinkema. BURGEMEESTER HAZENBERG VOORZITTER JULIANA-ZIEKENHUIS In verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd is de heer mr. J. J. P. C. van Kuijk afgetreden als voorzitter van het Julianaziekenhuis. In zijn plaats werd benoemd Veenen- daals burgemeester, mr. dr. J. Hazenberg, die reedö zitting had in het bestuur. De heer van Kuijk werd benoemd tot ere-voorzitter. De meisjesvereniging ,,'t Oog Omhoog" en de jongelingsvereniging „Nathanaël" twee Nederlands hervormde jeugdver enigingen op ger. grondslag, hebben woensdagavond in het gebouw achter de Vredeskerk, gezamenlijk het jaar feest gevierd. Hoewel het aangekondigde aanvangs- uur ver overschreden werd - de muzi kale begeleiding bleek verkeerd ge pland te zijn - hebben de vrij talrijke aanwezigen een sfeervolle en leerzame avond beleefd. Na samenzang van Psalm 103 vers 1 en 9 en het lezen van Daniël 6, de eerste twaalf verzen, ging de voorzitter van de jongelingsvereniging, de heer T. Ver steeg, voor in gebed. In zijn welkomstwoord heette hij alle aanwezigen hartelijk welkom, waarna hij dieper inging op de zin van een der gelijke bijeenkomst. Het is strikt nood zakelijk dat we in ons leven - dus ook in onze jeugd - zo dicht mogelijk bij het Woord leven en dit onderzoeken. „Het is nodig dat wij open vensters hebben naar Jeruzalem zoals Daniël", aldus de voorzitter. De rest van het gevarieerde program ma bestond uit zang van het koortje, declamatie en enkele onderwerpen. Dit werd afwisselend gebracht door leden van de meisjesvereniging en jongelings vereniging. Het slotwoord werd gesproken door de ere-voorzitter van de jongelingsver. ds. A. Vroegindewey. KERSTAVOND VAN N.C.W.B. De Veenendaalse afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond hoopt dinsdag avond 14 dec. haar maandelijkse leden vergadering te houden in het Trefpunt. Deze avond is er natuurlijk geen spre ker of spreekster met een bepaald on derwerp, daar deze bijeenkomst in het teken zal staan van het naderend Kerst feest. Belangstellenden zijn uiteraard har telijk welkom. RIJBEWIJS INGETROKKEN Gisteravond laat is de Veenendaalse automobilist J. v. H. tegen de midden op de spoorwegovergang staande pijl zuil gereden. Na de botsing reed hij door doch om twee uur 's nachts werd hij in zijn woning op de Bergweg aan- gehouden. Het rijbewijs is ingetrokken, bestaan. Twee gemeenten langs de grens van Utrecht en Gelderland gaan over twee dagen een nieuwe burgervader verwelkomen. Om te beginnen zijn de inwoners van de gemeente AMERONGEN koortsachtig aan het werk om Jhr. Mr. O. R. van den Bosch en mevrouw van den Bosch een onvergetelijke ontvangst te be reiden. Enkele tientallen kilometers verder staat men op die dag voor hetzelfde geval, namelijk in de gemeente EDE waar Dr. Platteél geïnstalleerd zal worden. Vanzelfsprekend zijn er diverse plechtigheden en festiviteiten op het programma geplaatst, welke wij onderstaand laten volgen. Om precies 2 uur wordt het burge meestersechtpaar bij „De Galak" ver welkomd door de loco-burgemeester en zijn echtgenote. De muziekver. „Ons Genoegen" en de „Vrijwillige Brandweer" en meerdere plaatselijke verenigingen zullen het burgemeesterspaar van daar begeleiden naar het gemeentehuis, via Utrechtse straatweg en Overstraat. Om 2.15 uur zal een défilé voor het bordes van het gemeentehuis gehouden worden, waaraan ook de schoolkinderen der beide lagere scholen zullen deel nemen. Te 2.30 uur is een bijzondere raads vergadering belegd, tot installatie van de nieuw-benoemde burgemeester. Deze vergadering zal tot ongeveer 3.30 uur duren. Het gesprokene in deze vergadering zal op de Hof met luidsprekers worden doorgegeven voor belangstellenden. Aangezien medio december rekening dient te worden gehouden met slecht weer, zal ook in het zaaltje Lievendaal een luidspreker worden opgesteld, zo dat men desgewenst de bijzondere raadsvergadering ook daar kan volgen. Na afloop dezer bijzondere vergade ring zal een rondrit door het dorp, door Eist en Overberg gemaakt worden. In Overberg zullen de kinderen van de bijzondere lagere school aldaar de nieu we burgemeester en mevrouw van den Bosch toezingen. Verwacht wordt dat dit ongeveer om 4 uur zal zijn. Bij de Openbare Lagere school in de J. G. Sandbrinkstraat gaat morgenmid dag om half drie de massale wandel tocht van start voor de actie „Open het dorp". Tot op heden zijn er nog niet veel voor-inschrijvingen binnen doch de organisatoren hopen op een grote inschrijving, vooral ook van indivi- duelen, bij de start. Muzikale medewerking verleent de Harmonie van de Kon. Scheepjeswol- fabrieken. Het parcours - ca. 10 km - is als volgt: Sandbrinkstraat, Kerkewijk Hoofdstraat, Hoogstraat, Pr. Bernhard- laan, Mulderslaan, Prinsesselaan, Em- malaan, Nieuweweg, Vendelseweg, Ju- lianastraat, Kostverloren, Molenstraat, Geerseweg, Rembrandtlaan, Adr. van Ostadelaan, Jan Steenlaan, P. Potter straat, Sav. Lohmanstraat, Da Costa- straat, Kerkewijk, Sandbrinkstr. (finish). Iedere deelnemer krijgt een medaille uitgereikt. De gehele opbrengst is be stemd voor de actie „Open het dorp". Woensdagavond 19 dec. a.s. zal in de Sint Andrieskerk weer de jaarlijkse kerstuitvoering plaats hebben van het chr. gemengd koor „Asaf". Ditmaal hoopt men met een speciale kerstkan tate te komen, uitgevoerd door het ge mengd koor, het kinder- en meisjeskoor. Verder zullen meewerken mevrouw M. van Beek-van Gent, sopraan, mevr. G. Buyink-Verhagen, sopraan, Peter Penders, tenor, ds. R. Heusinkveld, de clamatie, Wim Dijkstra, orgel en Cor Emaus, hoboïst. Het geheel staat onder leiding van M. Netelbos, dirigent uit Tiel. Uitgevoerd zal worden de kantate „De Goede Her der kent de Zijnen". Belangstellenden wordt aangeraden - gezien de grote belangstelling die er bestaat voor dergelijke uitvoeringen - vroegtijdig aanwezig te zijn. De kerk zal reeds om half acht geopend zijn. De toegang is gratis, alleen zal voor het programma een kleine vergoeding gevraagd worden. Bij de uitgang zal een kollekte worden gehouden ter be strijding van de onkosten. FILMAVOND N.V.V. Woensdagavond 19 dec. zal de be- stuurdersbond in het Clubhuis een filmavond organiseren. Het programma voor deze avond was op dit moment nog niet bekend. IR. TJ. GROENDIJK SPREEKT OVER DE BESTEDING DER RIJKSGELDEN De secretaris van de Streekverbete- ringscommissie voor het tabaksgebied Elst-Amerongen, ir. Tj. Groendijk, zal maandagavond 17 dec. a.s. bij J. v. d. Pol, „De Kromme Hoek" een uiteenzet ting geven over de besteding der rijks- gelden ter verbetering van de landbouw in dit gebied en over de plannen die GLIMLACH. Europa gaat zijn beroemdste glimlach aan Ame rika tonen, die van de Mona Lisa, ook wel genoemd La Gio- conda, want Lisa was de vrouw van de florentijnse markies Del Giocondo. Het is niet alleen de beroemdste maar ook de duur ste. De waarde van dit schilde rij is niet te schatten, daarom schot men haaj- op 50 miljoen gulden en verzekert haar voor de overtocht over de oceaan voor 300 miljoen! Geen wonder, want er zijn op de hele wereld slechts twintig schilderijen van Leonardo da Vinei en daarvan is de Mona Lisa in het Louvre de beroemdste. Leonardo schil derde dit werk zo'n 460 jaar ge leden (tussen 1503 en 1506). Het werd nog nooit uitgeleend (wel eens gestolen) en de experts hebben zich ook tegen deze uit- lening aan Amerika verzet. Maar de minister van cultuur en kenner bij uitstek van de schilderkunst André Malraux heeft zijn zin doorgezet: hij had de glimlachende dame aan de Amerikanen beloofd tijdens een bezoek dat hij aan de Ver. Sta ten bracht en hij wil zijn woord houden en niet onderdoen voor de Paus die een der beroemdste werken van Michel Angelo, de Piéta uit de St. Pieterskerk te Rome ter bezichtiging naar Amerika zal zenden. De bezwaren van de experts zijn echter wel te begrijpen. Da Vinei schilderde zijn Mona Lisa met een heel dun laagje verf op populiercnhout. Het na meer dan vier eeuwen bloot te stellen aan trillingen, temperatuur- en vochtigheiddsvcrschillen kan fu neste gevolgen hebben. Daarom heeft het vervoer dan ook niet per schip maar per vliegtuig plaats. Hoe het in Frankrijk kwam? Leonardo nam het mee toen hij zijn land wegens politieke troe belen ontvluchtte en in Frank rijk een gastvrij onderkomen vond. Waarschijnlijk verkocht hij het zelf aan koning Frans I, want het werk komt sinds 1550 voor op de koninklijke inventa rislijst. Lodewijk XIV en keizer Napoleon hadden het in hun werkkamer hangen en de laat ste liet het tenslotte overbrengen naar het Louvre. Daar hing het veilig tot 1911, in welk jaar het werd gestolen door een Itali aan, die het onder zijn bed ver stopte (daar lag ze dan met haar eeuwige glimlach!), maar het twee jaar later weer kwijt raak te toen hij een florentijnse an- tiqair in vertrouwen nam. De ze lichtte de autoriteiten in waarna het schilderij naar Pa rijs werd teruggebracht. Deze terugtocht nam de vorm aan van een grote triomftoch door heel Frankrijk, maar niet dan nadat de Italianen van Milaan en Rome voor een van „hun" beroemdste schilderijen hadden gedefileerd. Van 4.30 tot 5.30 uur zal een receptie worden gehouden ten gemeentehuize in de raadzaal. Verzocht wordt in de gemeente zoveel mogelijk te vlaggen. De officiële installatie van de nieuwe burgemeester van de gemeente Ede zal op maandag 17 dec. a.s. plaatsvinden in een buitengewone raadsvergadering in De Bergpoort te Ede 's morgens om 10 uur. Om half tien wordt de nieuwe bur gemeester aan de grens van de ge meente aan De Klomp opgewacht door een huldigingscomité. Na zijn installatie maakt de nieuwe burge meester een rijtoer door de buiten dorpen van de gemeente, dus ook door Ederveen en De Klomp. Deze rijtoer wordt gehouden tussen half twee en half vijf 's middags. Van 5 tot 7 uur recipiëren de heer en mevr. Platteel in het Calluna restaurant te Ede. De bevolking wordt verzocht om maandag de vlag uit te steken. De Ger. Jongeren Club viert vrijdag 21 december kerstfeest in de Ger. Kerk. De leden zullen enkele bij dragen leveren omtrent het Kerst evangelie terwijl ook een Kerstver haal zal worden verteld. De N.C.V.B. afd. Renswoude houdt woensdagavond 19 december haar kerstavond in gebouw Rehoboth. Naast de Kerstliturgie zullen enke le gedichten worden voorgedragen en is er het optreden van het zang koor. In de grote zaal van de Coöp. aan de Barneveldsestraat zullen de CJBTB en de CPB hun kerstavond vieren. Dit zal plaats hebben op vrijdag 21 december a.s. De Ger. Vrouwenvereniging „Zon der strijd geen kroon" zal op 17 de cember haar kerstavond vieren in het Ger. ver. gebouw achter de Ger. Kerk. Alle leden zullen deelnemen aan een Kerstdeclamatorium. Tevens zal er een Kerstverhaal worden ge lezen. CONSULTATIEBUREAU In verband met de komende feestdagen is voor één keer de consultatiebureau-tijd gewijzigd. In plaats van donderdag 20 de cember zal dit worden gehouden op dins dag 18 december van twee tot drie uur. Op de woensdag gehouden weekmarkt werden 1.085.000 eieren aangevoerd. De prijs varieerde van 13,25 tot 14,25 per 100 stuks. De handel was redelijk. Op de biggenmarkt bedroeg de aan voer 230 stuks en de prijs varieerde van 44,tot 55,per stuk. De handel was matig. in garage De VEENENDAAL Vrüdag: Feestavond V.D.Z. in Eltheto, 8 uur. Zaterdag: Cefafilm „Song of remember" in Eltheto, 8 uur. Wandeltocht „Open het dorp", start 2.30 uur, postkantoor. Orgelconcert in Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat, 8 uur. Dinsdag: Kerstuitvoering Chr. Ger. Zang koor, Kerk Beatrixstraat, 7.30 uur. Woensdag: Volkskerstzang Haas, 8 uur. ACHTERBERG Zaterdag: Jaarfeest P.J.G.U. in Buurt schapshuis, 7.30 uur. AMERONGEN Maandag: Intocht burgemeester, 2 uur bij Galak. Dinsdag: Kerstavond NCVB in zaal ach ter Ger. Kerk, 7.30 uur. RHENEN Dinsdag: Openbare raadsverg., 7.30 uur. SCHERPENZEEL Dinsdag: Openbare raadsverg., 7.30 uur. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 PRISMA PONT I AC 21 OMEGA voor betere uurwerken HOOFDSTR 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1962 | | pagina 1