Setter Set Hoofdpijn ASPRO 1 jaar voetbalsport in vogelvlucht Bij de foto9» neem ^CHEVROLET Helpt Het Kind nylons HAZELINO CASTAGNA WALNOTTA Fa. L. HEY Veenendalers zagen op Koninginnedag „maestro" Lénstra O V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE SPORT 1962 IN EELD 1 Eind mei werden de Dovo-jongens ongeslagen kampioen. 2 Eind oktober werd in Veenendaal het Panter Volleybaltournooi gehouden. 3 Eind mei werd R.K.S.V. Unitas '48 kampioenen de 3e klasse A afd. Utrecht. 4 Deze foto biedt een gezicht op de Wielingsheuvel waar eind april de mo torcross werd gehouden. 5 Abe Lenstra die met Pasen in Veenendaal voetbalde. 6 Begin juni werd de TBC-mars gehouden, waar de deelnemers even heer lijk in Kamp-Overberg konden uitrusten. 7 De konjjnensport vond haar hoogtepunt in een jaarlijkse tentoonstelling met o.a. deze drie kampioenen. 8 Jeugdvierdaagse trok weer enorm veel belangstelling. 9 Rhenus dat half april kampioen werd, door een 2-0 overwinning op Maluka Muda. 10 In april kwam de kampioensploeg „Zeldenrust" uit de bus. 11 In juli zwom Ineke Tigelaar in Rhenen. in de nieuwe notenkleuren: Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 1962 was op nationaal en internationaal niveau voor de voetbalsport een belang rijk jaar. Blijven we in eigen landje dan ontdekken we zomaar enkele hoogtepunten. De finale van de Europa Cup op 1 mei in Amsterdam gespeeld tussen Real Madrid en Benfica blijft onvergetelijk. De kwestie-Feyenoord zal ook geboekstaafd worden als een blijvende bijzonderheid en aan de andere zijde ook het doordringen van het zo roemrijke Feyenoord tot de kwart-finale van de Europa Cup. Maar ook in onze streek rolde de voet bal in 1962 volop, een grillige lijn achter zich trekkend. Wel en wee gaan immers in de voetbalwereld hand in hand. Pro moverende clubs uit onze omgeving vier den hun feest. Rhenus en R.K. Unitas hadden reden om zich in feestgewaad te hullen. In Rhenen ging dat nogal vrolijk en uitbundig toe met een ereronde van Rhenus door de stad op die aprilzondag. R.K. Unitas vierde het feest met een re ceptie. De echte voetbalmaaltijd voor deze streek werd echter in Veenendaal opge diend op Koninginnedag 1962 toen zesdui zend mensen het idool Abe Lenstra voor het eerst op Veenendaalse bodem zagen spelen, ter gelegenheid van een wedstrijd door Oranjedag uitgeschreven tussen zijn club Enschedese Boys en Blauw Wit (Am sterdam) waarin de ons aller bekende Wim Bleyenberg meespeelde. De fijnproe vers hebben toen genoten van enkele fijne Abe-trekjes en hoewel de wedstrijd op zichzelf niet geheel bevredigde mede door het verzwakt uitkomen van Blauw Wit kon men de ragfijne vleugjes voetbal van Abe toch zeer waarderen. De Boys uit Enschede wonnen de wedstrijd met 5-2. Het veteranenvoetbaltournooi ten bate van de Veenendaalse bejaarden bracht ruim 1000,in het laatje voor de oud jes. Kampioen van het tournooi werd de ploeg van NSVS. De prijs voor de spor tiefste ploeg was voor het elftal van Me rino's. Er was in 1962 gelukkig maar een ploeg in ons rayon dat haar plaats moest af staan en degradant werd; het zaterdag elftal van DVSA uit Amerongen. VRC kwam via een her-vastgestelde wedstrijd juist met de hakken over de Brinker- steeg. Veenendaal en Dovo eindigden op de tweede plaats, evenals Kulan dat het gehele seizoen bovenaan stond, maar in Doorn sneuvelde tegen DEV. Van de vereniging DOVO kwamen een zestal spelers uit in vertegenwoordigende Bondselftallen t.w. van Hal, Mol, Van Manen; v. d. Kraats en Van Hardeveld. Drie verenigingen vierden hun jubilea. De voetbalver. „Veenendaal" bestond op 5 juni 35 jaar; GVVV op 15 nov. 15 jaar en de NSVS 5 jaar. Na al deze opwekkende geluiden over het voetballeven in de Gelderse Vallei een minder welluidend geluid. Het kwaad van de spelverruwing dat ook landelijk een probleem vormt doet ook hier opgeld. Vorig seizoen waren er op de helft van de competitie in onze streek reeds drie ge vallen van beenbreuken; een van hersen schudding; twee van molestatie van de scheidsrechter en een wedstrijd gestaakt wegens wanordelijkheden Thans is de balans niet veel gunstiger. Twee ^pelers braken een been; twee ge vallen van hersenschudding tijdens wed strijden in Veenendaal; een geval van sleutelbeenbreuk en een gestaakte wed strijd Met de constatering van deze niet zo aangename feiten willen wij niet bewe ren dat onze streek uitmunt in ruwheid want elders is het soms erger, maar het feit is er toch maar. Wij zouden de voet balspelers op het hart willen drukken, juist nu er een nieuw jaar begint, toch de sportieve gedachte te laten ovehreersen en de benen van tegenspelers te willen sparen. Ook het aantal schorsingen van VEENENDAAL spelers ging omhoog; eveneens een lan delijke tendens. Van harte horen wij dat in 1963 aan al deze „uitspattingen" een einde komt. Het spelpeil van sommige verenigingen beweegt zich in stijgende lijn. De trai ningen worden zeer intensief bezocht, bij anderen matig of slecht. Hopenlijk komt daar eveneens in 1963 verbetering in. Voorts hebben enkele voetbalclubs wat de accomodatie betreft een schoon voor uitzicht. In het komende nieuwe jaar zul len DOVO en GVVV zeer waarschijnlijk het geprojecteerde Sportpark gaan bespe len, hetgeen voor deze clubs een grote vooruitgang is daar misschien bij kunst licht kan worden getraind. Ook de veld- conditie bij eventueel minder gunstig weer zal beter zijn zodat afgelastingen minder vaak voorkomen. Wanneer precies Vee- nendaal's nieuwe Sportpark zal worden opengesteld is nog niet bekend, wel be slist voor het begin van de competitie 1963-'64. Hoezeer de voetbalsport in de belang stelling staat ook in onze omgeving blijkt wel dat bij enkele interessante wedstrij den 2000 mensen aanwezig waren. Inder daad is de opkomst van het publiek na de intrede van het betaalde voetbal voor het amateurvoetbal gedaald maar gelet op an dere streken heeft men in Veenendaal en omgeving behoorlijke belangstelling voor hun plaatselijke clubs. Moge de prestatie van onze clubs ook in 1963 zodanig zijn dat deze belangstelling eerder toe dan af neemt en bovenal dat velen weer vreugde beleven in een echte pittige voetbalwed strijd, waarbij sportiviteit eerste eis is en spelkwaliteiten op een goed niveau staan. Voetballers, trainers, bestuurders en pu bliek moge King Soccer U ook in 1963 weer in grote getale naar de velden doen stromen om te genieten van deze zo echt mannelijke tak van sport KOOP VANDAAG Kinderpostzegels KIJKERS EN LUISTERAARS Op 1 december 1962 waren er bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 1.258.241 televisietoestellen aangegeven tegen 1.234.368 op 1 november j.l. (t.m. 17 de cember 1.270.318). Er waren op ldecember 1962 2.605.172 GEREGISTREERDE radiotoestellen te gen 2.602.885 op 1 november j.l. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep bedroeg op 1 december 468.238 tegen 468.562 op 1 november j.l. -B-In Zuid-Slavië zijn bijna 200 mensen in vier autobussen 36 uur lang in gesneeuwd geweest. -B- Auto's die grote hoeveelheden geld vervoeren worden uitgerust met een systeem waarbij alle omstanders be spoten worden met een sterk stinken de en hel-kleurige vloeistof die bijna niet af te wassen is. In een Italiaans dorp vlak bij de Zwitserse grens heeft het vorige week dertig graden gevroren. -B-Het vermelden van de bloedgroep op het rijbewijs is in Italië verplicht ge steld. -B-Bij het Philipijnse eiland Jojo is een parel gevonden met een waarde van rond 25.000 gulden. Twee waardevolle etsen van Rem brandt zijn door een jonge Franse schilder teruggevonden op een Lon- dense vlooienmarkt. Hij betaalde er 3,voor -B- Met 64 dagen heeft een Australiër het rekord „holbewonen" gebroken.

De Vallei | 1962 | | pagina 10