voor vim Kneuen Russische spreeuw in Veenendaal aangetroffen t ELST AMERONGEN Gouden huwelijksfeest in Amerongen Officiële bekendmaking SCHERPENZEFX „Concurrentiestrijd zal in hevigheid toenemen STROPER REED IN OP AGENT KRUISWOORDPUZZEL MARKTBERICHTEN Voor de kantonrechter RING OPGESTUURD NAAR MOSKOU Hoofdagent Imbosch van de Veenendaalse politie werd eind vorige week gecon fronteerd met een niet alledaagse vondst. Het was dode spreeuw vermoedelijk een slachtoffer van de kou die geringd was met een bepaald codenummer met als plaats van herkomst MOSKVVA. Hieruit blijkt dat de vogel in de Russische hoofdstad geringd is en met de grote volgeltrek in ons land terecht gekomen moet zyn. De ring is opgezonden naar het Vogeltrekstation in Arnhem en zal vandaar doorgezonden worden naar Moskou. Later zullen dan alle mogelijke gegevens over „de rode in filtrant" aan het Nederlandse station worden doorgegeven. De heer L. RADEMA, bedrijfsleider bij Ouwehands Dierenpark tekent hierbij aan: Spreeuwen zijn voornamelijk afkomstig uit de Skandinavische landen en ook uit Rusland. Het is een trekvogel. De najaars trek wordt bij de noordzeekust gestuwd en dan gaat het in enorme zwermen verder in zuid-westelijke richting. Bij Calais zwenkt meestal een aantal af in west- noord-vwestelijke richting die dan in Enge land overwinteren. De anderen brengen de winter door in West-Europa. In ons land zijn enige tijd geleden ca. 11.000 spreeuwen geringd en later in Zwit serland losgelaten. Het merkwaardige deed zich voor dat de jonge spreeuwen een nieuw winterkwartier gingen opzoe ken in Spanje, terwijl de anderen in het oude winterkwartier terecht kwamen. In het voorjaar gaan de vogels weer te rug naar hun plaats van herkomst. Dat een geringde spreeuw gevonden is, kan als zeer zeldzaam beschouwd worden. KLEINE KANS Uit „het Vogeljaar", tijdschrift voor vogelstudie en vogelbescherming, ontlenen wij: „In 1899 was het de Deense leraar Mor- tensen die voor het eerst systematisch in het wild levende vogels van aluminium ringen voorzag, waarop een adres en een volgnummer stonden vermeld. Al spoedig bleek de methode van Mortensen bijzon der waardevol voor het vogelonderzoek te zijn en weldra volgden vele landen het Deense voorbeeld. In het begin waren er tegenstanders die VALPARTIJEN DOOR GLADHEID De 70-jarige mevrouw H. kwam zondagavond door de gladheid voor haar woning aan de Middelbuurtse- weg te vallen. Met een gebroken heup is zij naar het ziekenhuis over gebracht. Zaterdagmiddag wilde de 50-jarige B. uit het woonwagenkamp het dak van zijn woonwagen repareren. Hij kwam hierbij ten val en moest met een gebroken heup naar het zieken huis overgebracht worden. Bij het ophangen van de was kwam een huisvrouw in de Fluitersstraat ten val. Zij liep een gebroken arm op. GESLAAGD Te Amsterdam slaagden voor het staats examen diploma A Jeugdleidster (creatie ve handvaardigheid), de dames H. Wallet, J. v. Renselaar en N. v. Renselaar allen te Veenendaal. Ze ontvingen hun opleiding aan de Kunstnijverheidsschool van de dames A. en M. Schuyt te Ede. meenden dat de ringen de vogels zouden hinderen. Later is echter gebleken dat bij deskundig omleggen van de ringen de vogels op generlei wijze worden gehin derd. Begin 1960 bedroeg het aantal geringde vogels in ons land 787.753, waarvan 32.665 terugmeldingen. Het aantal terugvondsten van geringde vogels in percentsgewijze klein. Het va rieert van ruim 20bij sommige grote vogels tot minder dan l°/o bij de kleine zangertjes (de spreeuw 2,5°/#). Bevestiging en intree kand. M. Hiensch Kandidaat M. Hiensch uit Haarlem zal zondag 6 januari a.s., 's-middags om half drie in de Gereformeerde Kerk te Nieuwkoop en 's avonds om zeven uur of half acht te Woerdense Verlaat, na vooraf 's morgens om half elf in de Hervormde Kerk te Nieuwkoop te zijn bevestigd door ds. D. van Enk uit Vee nendaal, intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerken van Nieuw koop en Woerdense Verlaat, welke voor de dienst des Woords zijn gecom bineerd. De Gereformeerde Kerk van Nieuw koop, welke vroeger voor de dienst des Woords was gecombineerd met die van Nieuwveen, is vakant geweest sinds 15 oktober 1961, toen aan ds. G. F. Snel op zeventig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. De Gereformeerde Kerk van Woerdense Verlaat, welke vroeger voor de dienst des Woords was gecom bineerd met die van Zevenhoven, is vakant geweest sinds 17 juni van het vorige jaar (1962) toen ds. J. W. Ge- nuït naar Drachten vertrok. Kandidaat Hiensch werd op 20 mei 1925 uit een landbouwersgezin in het voormalige Gelders-Veenendaal gebo ren en bezocht eerst de Christelijke Kweekschool „De Klokkenberg" te Nij megen, waar hij in 1944 de onderwij - zersacte haalde. Na daarna eerst enige tijd ondergedo ken te zijn geweest was de heer Hiensch na de bevrijding als tijdelijk onderwijzer werkzaam te Bennekom en te Hardenberg. Op 1 januari 1946 kreeg hij een vaste aanstelling als on derwijzer te Vroomshoop, waar hij werkzaam is geweest tot 1 september 1953, toen hij werd benoemd tot onder wijzer aan de dr. A. Kuyperschool te Haarlem. Tijdens zijn verblijf te Vroomshoop is de heer Hiensch vier jaar in mili taire dienst geweest. De laatste twee jaar (1948 tot 1950) was hij als militair in Indonesië, waar hij ook nog onge veer vier maanden werkzaam is ge weest bij het christelijk onderwijs te Bandoeng. Nadat de heer Hiensch tijdens zijn militaire dienst de hoofdacte had ge haald bezocht hij naderhand het avond lyceum te Haarlem. In 1956 deed hij staatsexamen gymnasium A en stu deerde daarna nog aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, waar hij op 15 juni van het vorige jaar (1962) zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer Hiensch kort daarna na praeparatoir examen door de clas sis Haarlem was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Ne derland en hij uit ongeveer twaalf be roepen dat had aangenomen naar de Gereformeerde Kerken van Nieuw koop en Woerdense Verlaat werd hij op 15 november van het vorige jaar (1962) door de classis Woerden peremp toir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sacramenten in genoemde Kerken. Kandidaat Hiensch is in 1954 ge trouwd met mej. G. Kuiper, een doch ter van het hoofd van de school te Wildervank en is vader van drie kin deren. IN MEMORIAM G. C. VAN SCHUPPEN In het Julianazickenhuis te Veenen daal is zaterdag op de leeftijd van 65 jaar overleden, de heer G. C. van Schuppen. De overledene is tijdens zijn leven in bijzondere mate actief geweest op het terrein van school en kerk. Zo was hij een van de mede-oprichters van het Chr. Lyceum te Veenendaal en sinds de oprichting voorzitter. Bovendien was hij voorzitter van de Veenendaalse ver eniging ter bevordering van het chr. onderwijs, in casu de school aan de Nieuweweg en de Kon. Julianaschool. Voorts was de overledene vele jaren ouderling van de Gereformeerde Kerk te Veenendaal en bestuurslid van de Nutsspaarbank. Naast een druk zakenleven heeft de heer Van Schuppen het gepresteerd om jarenlang op dit .maatschappelijk ter rein arbeidzaam te zijn. Hij werd voor al gewaardeerd door zijn zeldzame trouw. Hij ontbrak op geen enkele ver gadering of bijeenkomst, bleef het liefst op de achtergrond en was mede daar door een voorbeeld voor velen. De begrafenis heeft hedenmorgen plaatsgevonden op de algemene be graafplaats te Veenendaal na een rouwdienst in de Gereformeerde Kerk aan de J. H. van Schuppenbrug, waar ds. D. van Enk een meditatie hield over Romeinen 5 vers 1. De begrafenis-plechtigheid werd ge leid door de schoonzoon van de over ledene, dominee Schneider. Het dank woord werd aan de groeve uitgesproken door de oudste zoon van wijlen de heer Van Schuppen, de heer H. van Schup pen. Enorme belangstelling voor Teenagershow Teenagershows blijken bij de jeugd nog altijd bijzonder populair te zijn. Dat bleek zaterdagavond nog weer eens overduidelijk toen de wandelsportver eniging D.V.O. in Eltheto een show had georganiseerd waar de vraag het aanbod verre overtrof en een groot aantal jongeren wegens plaatsgebrek niet meer toegelaten kon worden. De zaal zat stampvol toen even na het aangekondigde aanvangsuur de be schermheer van de vereniging, wethou der C. N. van Kuyk, een openingswoord uitsprak. Hij roemde de initiatieven van het nog niet zo lang geleden op gerichte D.V.O. „De meeste verenigin gen denken veel aan zichzelf maar u heeft het aangedurfd een mars te orga niseren voor een goed doel (tbc-mars). Ik hoop dat u daarmee zult blijven doorgaan!" Vervolgens werd de actieve secre taresse van D.V.O., mevrouw Methorst voor het voetlicht gehaald. Van „vrien den" die onbekend wensten te blijven kreeg zij prachtige geschenken „met dank voor het vele goede werk" en „omdat u ook niets maar ooit teveel is." Geen wonder dat de secretaresse bijzonder verrast was met dit mee leven. Het lag in de bedoeling om tijdens deze avond het eindbedrag van de in juni gehouden tbc-mars over te dragen aan de directeur van sanatorium Son- nevanck, doch wegens de weersom standigheden (mist!) kon deze tot zijn spijt niet aanwezig zijn. Het bedrag, groot 200,zal nu overgemaakt wor den per giro. Wat het programma van deze avond betreft: de jongeren kwamen volop aan hun trek. In totaal traden vijf bands op, aan elkaar gepraat door een vlotte en geestige conferencier. Uiteraard was het overwegend teener-muziek. In dit gevarieerde gezelschap span den „The Three Happy's" uit Veenen daal de kroon. Hun optreden was uiter mate verzorgd, fantastisch getimed en stond op hoog peil. In een adem kun nen „The Royal Hawaiians" genoemd worden met een opvallend goede vo- caliste. Rest nog te vermelden dat D.V.O. deze avond had georganiseerd in het kader van de op gang zijnde uniform actie. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 116.000 stuks. Prijzen van 13,75 tot 15,per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 30 stuks. Prij zen van 40,— tot 50,— per stuk. Handel traag. IJSVVEDSTRIJDEN BIJ RUÏNE ZUYLENSTEIN IJs en weder dienende zullen door de Amerongse ijsvereniging „De scheve schaats" het komende weekend attraktie- ve wedstrijden worden georganiseerd op de ijsbaan nabjj de ruïne Zuylenstein. De zaterdagmorgen is gepland voor ijs- spelen meisjes en jongens van 8 tot en met 14 jaar. In de middaguren is er hardrijden voor jongens van 12 tot en met 15 jaar. Op het programma voor zon dagmiddag staat: hardrijden heren in hin derniswedstrijd voor dames en heren van alle leeftijden. Verdere inlichtingen en in schrijvingen bij het bestuur. Goed toneelspel van de Vrije Spelers Vrijdagavond j.l. brachten „De Vrije Spelers" in het Clubhuis te Amerongen een stuk van Barend v. d. Veen voor het voetlicht. Over het algemeen werd er goed gespeeld, terwijl er na afloop een gezellig bal volgde. In zijn welkomstwoord memoreerde de heer v. Remmerde het overlijden van hun medespeler, de heer H. v. Vee nendaal. Dit werd ook als oorzaak aan gevoerd, dat deze vereniging enkele jaren niet actief is geweest. Het stuk speelde zich af, in huis van een rijke boeren familie. In dit huis gezin was op aanbeveling van de plaat selijke predikant, een z.g. arm meisje opgenomen. Bij aankomst bleek dit echter uiterlijk een ruig meisje te zijn, zonder behoorlijke manieren en op voeding. De vader van het gezin, de heer v. Es zowel als de zoon, de heer Theo v. Es, welke rollen werden gespeeld door de heren van Remmerden en H. v. d. Broek, stond dit geheel niet aan. Zij be handelden dit meisje Eva (bijgenaamd De ruwe Bolster), vertolkt door mej. A. v. Remmerden op een allerminst ple zierige manier. De moeder en de verloofde van Theo dachten er anders over. Na veel ver wikkelingen bleek echter dat onder die ruwe bolster een hart van goud zat en dat de heer des huizes een geldwolf bleek te zijn. Dit kwam vooral tot ui ting, toen uitkwam dat Eva van de grootvader, welke zij met de meeste liefde in z'n laatste uren verpleegd had, terwijl de rest van de huisgenoten hem dulden om zijn geld, een flinke erfenis kreeg. Niets was vader van Es teveel en geen streek te gemeen om haar dit geld weer afhandig te maken, hetgeen hém natuurlijk niet gelukte, daar de oude baas alles van te voren had be- disteld. Een werkelijk goed en mooi stuk, wat ook door al de aanwezigen ge waardeerd werd. Zonder de andere spelers maar iets te kort te willen doen, konden wij bijzondere waarde ring opbrengen voor het spel van de heer J. Bosch als grootvader en voor mej. A. v. Remmerden als Eva. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: pak deurmatten; porte- monnaie (inh. 2,damesrok (bruin); paar grijze jongens wanten; grijs-blau we handschoen. Verloren: bruine schooltas; 10, Vandaag, woensdag 9 januari, is het precies vijftig jaar geleden dat het echtpaar C. Meijer en M. J. Meijer- v. d. Reyden aan de Kon. Wilhelmina- weg 57 in Amerongen, in het huwe lijksbootje stapte. Zowel bruid (70) als bruidegom (74) mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Uit het huwelijk zijn twee kinderen en vier kleinkinderen geboren. De heer Meijer heeft altijd in de eier- handel annex fruithandel gezeten. Met zijn grote zwarte snor was hij op de markten een bekende verschijning en Gemeente Rhenen REINIGING TROTTOIRS BIJ SNEEUWVAL Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen in verband met de recente sneeuwval en gladheid de hoofdbewoners of hoofdgebruikers van een binnen de be bouwde kom gelegen gebouw of stuk grond onder de aandacht, dat zij inge volge artikel 61 c van de algemene poli tieverordening verplicht zijn de sneeuw en het ijs weg te ruimen van het open baar voetpad, gelegen voor dan wel langs het door hen bewoonde of bij hen in ge bruik zijnde gebouw of perceel grond. Zij wijzen er voorts op dat genoemde voetpaden op voldoende wijze met zand, as, turfmolm, zaagsel of andere daarvoor bruikbare stoffen dienen te worden be strooid. Tenslotte verzoeken zij de burgerij in dit opzicht de nodige burgerzin te tonen en medewerking te willen verlenen aan de uitvoering van bovengenoemd artikel. Rhenen, 4 januari 1963. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgem. L. Bosch v. Rosenthal De secretaris Th. v. d. Willik. hij heeft ook nog enige tijd bloembol len gekweekt. Hij is een rasechte Ame- ronger, want hij is er geboren en ge togen. Mevrouw Meijer is afkomstig uit Schoonhoven doch kwam reeds in 1910 naar Amerongen waar ze vóór haar trouwen een drogisterij heeft gedreven met de schone naam „De Gaper" naast het gebouw Bethel. Later is deze dro gisterij nog eerff tijd voortgezet in de z.g. Witte Winkel, waar nu radiohan- del Thorvia is gevestigd. Hun gezondheidstoestand is nog uit stekend. De heer Meijer is vaak te vin den in zijn tuin, die hij niet graag zou willen missen, terwijl mevrouw Meijer zelf haar huishouden doet. Dat het dit bruidspaar op de recep tie die a.s. zaterdag in hotel het Rode Hert zal worden gehouden niet aan belangstelling zal ontbreken, is wel zeker. Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. DOOR GLADHEID GEVALLEN Mevr. Verkerk, wonende aan de Ei kenlaan 24. kwam zondagmiddag bij het naar buiten gaan door de voordeur, tengevolge van de gladheid zodanig te vallen dat zij een been brak. Per am bulance-auto is zij naar de Lichten berg vervoerd en aldaar opgenomen. (vervolg van pag. 1) K. uit Doorwerth had 's avonds met een personenauto gereden zonder dat de kop- lichten ontstoken waren. Ik kwam van de grote, onverlichte weg, waar ik met dimlicht gereden had, op een weg met natriumverlichting. Ik wilde toen overschakelen op stadslicht, maar drukte per ongeluk het knopje niet ver genoeg door, zodat ik een honderd meter zonder voorlicht reed. De achter-, kenteken- en dasboardverlichting bleef wel branden, 't Gcbeur&e vlak bij mijn huis en zelfs als de verbalisant me niet aangehouden had, zou ik dus niet verder zonder licht gereden hebben. Hoewel de officier 't een gevaarlijke overtreding vond, had hij toch begrip voor de situatie. Er mocht daar per slot van rekening met stadslichten gereden wor den. zo voegde hij er aan toe. Waarom bent u eigenlijk niet inge gaan op het schikkingsvoorstel? vroeg rechter v. d. Brand. Ik ben 100°'# invalide, vertelde ver dachte en het betalen van enkele tien tjes boete zou me in financiële moeilijk heden gebracht hebben. De officier wilde hier terdege reke ning mee houden en beperkte zijn eis tot 10,of 2 dagen. Rechter v. d. Brand liet het daar bij. Toekomst-voorspelling van J. M. Fentener van Vlissingen: De voorzitter van de Utrechtse Kamer van Koophandel is van me ning dat, mede door de ontwik keling van de EEG de concur rentiestrijd in hevigheid zal toe nemen. Hij waarschuwt het be drijfsleven dan ook de bakens tij dig te verzetten en voort te gaan met het vormen van grotere be- drijfseenheden door samenwerking en fusie. „Voor welke verrassingen men kan komen te staan, indien de bakens niet tijdig worden verzet, leren de jongste ontwikkelingen in de detailhandel. Ik doel hier op de branchevreemde aan biedingen - tegen zeer verlokkelijke prijzen - van de grootwinkelbedrijven in levensmiddelen. Voor deze actie, die commercieel ge zien niet te veroordelen is, maar die wel indruist tegen de historisch ge groeide structuur van de afzetkanalen hier te lande, hebben de producenten, importeurs en de normale distribuan- ten van de bedoelde artikelen ruimte gelaten. Deze structuur heeft zich lange tijd gekenmerkt door een starre afbakening, waarbinnen de detailhandel feitelijk het recht van uitsluitende verkoop van branche-artikelen uitoefende. Dit leid de tot een zekere starheid op het ge bied van de verkoopmethoden en de prijsbepaling. De laatste vestigingsbe- sluiten hebben in deze grensafbakening grote bressen geslagen en de detailhan del heeft zich vaak nog onvoldoende rekenschap gegeven van de ingrijpende invloed, die daarvan op de concurren tieverhoudingen uitgaat. De detailhandel zal zich hiertegen moeten wapenen, niet door van de Overheid verbodsbepalingen te verlan gen, noch door incidentele tegenacties te voeren, doch door zijn distributie techniek en prijsbepaling op de juiste wijze aan te passen aan de massapro- dukten en de mogelijkheden van mas sa-afzet. Doet de detailhandel dit niet, of niet tijdig, dan kan men ervan over tuigd zijn, dat andere braakliggende mogelijkheden zullen weten aan te grijpen. Oak in de distributiesector zal de ontwikkeling naar grotere en op mo derne leest geschoeide bedrijfseenhe- den zich versneld moeten voortzetten. Vooral de winkeldrijvende midden stand moet hieraan grote aandacht schenken, wil deze zijn marktaandeel handhaven." ft In de Engelse hoofdstad zijn over 1962 meer dan 200.000 misdaden ge pleegd, zes procent meer dan het jaar daarvoor, ft Een 27-jarige onderwijzeres in Let land heeft een vierling gekregen. Zé kregen de namen van vier Rus sische ruimtevaarders, ft Tot vrouw met het mooiste kapsel van het jaar is voor de derde maal gekozen: Jacqueline Kennedey, echt genote van de Amerikaanse presi dent. Denemarken zal in de komende tien jaar o.a. 250 gloednieuwe autobus sen aankopen. Tenlastelegging POGING TOT DOODSLAG Niettegenstaande drie veelzeggende ge tuigen verklaringen, bleef de 32-jarige landbouwer, G. M. uit Kootwijkerbroek dinsdagmiddag voor de Utrechtse recht bank de feiten ontkennen die gedurende de behandeling van de zaak naar voren kwamen. De tenlastelegging tegen de ge dagvaarde landbouwer vermeldde primair poging tot doodslag door met een auto in te ryden op een agent van politie. De officier betuigde in zijn requisitoir in geen enkel opzicht clementie jegens deze ver dachte te kunnen tonen vanwege diens laakbare houding. Die beschreef de offi cier als domme listigheid. Op 15 dec. '61 speelde zich aan de Oude Garderense weg te Stroe (gem. Barneveld) een wild toneel af. Op een melding van de eigenaar van landgoederen in de direkte omgeving van deze weg spoedden zich twee hoofdagenten naar de plaats waar volgens de berichtgeving onrechtmatig op wild geschoten zou worden. Aangekomen in de buurt van de aangeduide plaats za gen de agenten een auto die hun argwaan aanwakkerde. Eerst bewoog de wagen zich van hen af doch na enige tijd kwam de auto op hen af met vol licht. Op een afstand van ongeveer 70 meter gaf de 32- jarige agent N. R. met een rode lantaarn een stopteken, waaraan de bestuurder van de wagen ogenschijnlijk gehoor gaf. Ten minste hij verminderde vaart, doch plot seling op een afstand van 2 a 3 meter gaf de bestuurder vol gas, tengevolge waar van de agent, die zich midden op de weg had opgesteld slechts met een noodsprong het vege lijf kon redden. Gelijkertijd zagN hij evenwel nog kans zijn revolver op de voorruit van de wagen of te vuren. Noch verdachte nog zijn metgezel, de 18-jari- ge landbouwer D. werd door het schot geraakt. Met gedoofd licht reed de wagen hierop een honderd meter door, waarna de agenten voordat de wagen uit het ge zicht verdween nog juist konden zien dat dë verlichting weer ontstoken werd. Door te verklaren dat hij niets van het stopteken, noch van de agenten en de sommatie tot stoppen hdd gemerkt, maak te verdachte zijn positie ter zitting zeer aan kritiek onderhevig. Op vragen van de kant van het gerecht, waarom hij aller lei pogingen in het werk had gesteld om de auto voor de politie verborgen te hou den, had hij geen antwoord. Een andere lezing van verdachte was dat hij het schot uit het pistool van de agent pas goed bang was geworden. Hij meende te doen te hebben met schavuiten. „Iemand anders had dan meteen de politie gewaarschuwd, maar u deed dat niet", aldus de president. Ook op dit punt wist verdachte niets meer te zeggen. De officier van Justitie con cludeerde verdachte schuldig aan het ten- laste gelegde en eiste een jaar gevangenis straf. Tevens drukte hij zijn ontstemming uit over de onsportieve manier van stro pen, hetgeen deze zaak overigens niet beinvloedde. De verdediger meende dat er bij zijn cliënt niet in het minst misdadige opzet aanwezig was geweest. Volgens hem rook deze alleen een kans om er tussenuit te kunnen knijpen. Een rapport beschreef de figuur van verdachte dan ook ondoordacht en impulsief. Ook het gevaar dat volgens de dagvaarding voor de agent aanwezig zou zijn geweest betwijfelde hij ten zeer ste. Uitspraak 22 jan. OPLOSSING PUZZEL Nr. 52 Horizontaal: 1 Beinum. 5 Maurik, 10 ere, 12 adi, 13 Metz, 15 hal, 17 kaal. 18 sela, 20 kier, 22 ei, 23 Ee. 25 de, 26 hé. 27 Apeldoorn, 31 Ag, 32 of. 34 Ap- peltern, 41 os, 42 e.o., 43 no, 44 nu, 45 pers. 47 adem. 49 haan, 51 iep, 53 mast, 55 era. 58 Ate, 59 Malden, 60 Ochten. Verticaal: 1 Bsmmel, 2 ere, 3 iets, 4 uk, 6 at, 7 raar, 8 Ida, 9 Kilder, 11 ba, 14 zeep, 15 ha, 16 L.K., 17 keer, 19 Lee, 21 ido, 24 pd, 27 aga, 28 lee, 29 oot, 30 non, 33 Lochem, 35 peen, 36 por, 37 la, 38 end, 39 roem, 40 Putten, 45 paal, 46 si, 47 A.P., 48 maat, 50 ara, 52 eg, 54 sté, 56 i.e., 57 p.c. Opgave nr. 72 HORIZONTAAL: 1 dorp in Gelderl., onder Wadenoijen, 6 dorp in Gelderl. onder Hurwenen, 11 tocht, uitstap, 12 ik (Lat.), 14 hoffeest, 15 biersoort, 16 treurspel, 18 zaadkorrel van een vrucht, 19 mount (afk.), 20 soort onderwijs (afk.), 21 muzieknoot, 23 uitroep, 24 dorp in Gelderl. onder Epe, 26 oningewijde, 28 gesloten, 30 listige Griek die de Trojanen wist over te halen het houten paard binnen te halen, 32 boom, 34 morsdoekje, 35 achterdeel v. d. hals, 36 voor, 37 eer, 38 giftslangetje, 40 vlaktemaat, 42 ontgonnen land, 44 twijg, 46 maanstand, 48 oud gewicht (afk.), 50 voorzetsel, 51 lengtemaat (afk.), 52 achting, 54 Griekse lierdichter en toonkunstenaar, 57 huisdieren, 58 jongensnaam, 60 accepi (afk.), 61 streek op de grens van N.-Brab. en Limb., 62 gem. in Gelderl., 63 dorp in Gelderl. onder Borculo. VERTICAAL: 1 dorp in Gelderl. onder Hummelo en Keppel, 2 nauwe ope ning, 3 vogel, 4 motorschip (afk.), 5 voorzetsel, 6 familielid, 7 Nederlands Gezag (afk.), 8 levensvocht in organische lichamen, 9 profeet, 10 dorp in Gelderl. onder Angerlo, 13 bitter vocht, 16 de fijnste vederen, 17 palmboom, 20 voornaamw., 22 water in Friesl., 24 kant van een stroom, 25 slot, 26 opening in de wand van een kantoor, 27 de heilige schrift der Moslims, 29 aardsoort, 31 land in Europa (afk.), 33 oude lap, 37 buurtschap onder Barneveld, 38 zijtak Po, 39 zuiver, 41 gem. in Gelderl., 43 voorzetsel, 45 voegwoord, 47 natuurlijk waterbekken, 49 mal aan wensel, 51 part, 53 hond, 55 gemalin van de zeegod Aegir, 56 uitroep, 57 afgelegen. 59 deel van de bijbel (afk.), 61 familielid. FAMILIEBERICHTEN In plaats van kaarten. Tot onze diepe droefheid behaagde het de Heere heden geheel onverwachts van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde man en zorgzame vader, behuwd- en grootvader Gijsbertus van der Poel in de leeftijd van ruim 57 jaar. J. A. van der Poel-Wisselo M. A. Hiensch-van der Poel R. Hiensch P. van Beek-van der Poel J. van Beek W. van der Poel en verloofde E. J. van der Poel en kleinkinderen. Veenendaal, 8 januari 1963 Mulderslaan 75 De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. zaterdag 12 januari 1963 te 12 uur. Vertrek van sterfhuis te 11.30 uur. Geen bloemen. In plaats van kaarten Voor uw zeer gewaardeerd medeleven en deelneming ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn innig geliefde man en de kinderen zorgzame vader HAIJO OORLOG betuig ik u langs deze weg mijn oprechte dank, in het bijzonder buren van Boslaan zuid. J. OORLOG-VOS en kinderen. Veenendaal, 9 januari 1963 Boslaan 50 Namens de Milva en de Luva nodig ik u uit voor een gezellig praatje in onze voorlichtings bus die donderdag 10 en zaterdag 12 januari op het Fr. v. d. Paltshof zal staan. Vrijdag 11 januari komt de bus op de Valleiweg bij de Chr. ULO. U bent van harte welkom tussen drie en half tien. Twee van mijn collega's zullen u graag alles vertellen over het werk dat de meisjes van de Milva en de Luva in en om Rhenen bij leger en luchtmacht verrichten. Een korte film zal een en ander verduidelijken. Ja inderdaad, want tegenwoordig kunnen jonge vrouiven als Regionale" Milva of Lina werk- zaam zijn in de onmiddellijke omgeving ven hun woonplaats. Zij blijven dan gewoon thuis wonen.

De Vallei | 1963 | | pagina 2