Rheumatische pijnen ASPRO' •§|<ggt SCHOENEN luxor 1 Fallow that dream Het meisje Anna Suh Strijd om de gele rivier Strafbataljon 999 Rosemarie Hitrihitt, het meisje der zonde Welke risico's loopt de huurder van een auto zonder chauffeur? KABOUTER JOPPIE EDERVEEN „De Messiaanse verwach ting in het Jodendom" „DE LELIE" Grote Verbouwingsopruiming VAN PRATTENBURG WcyCPS' Sclioeiilianclel Hoofdstraat 110 Telefoon 2772 - Veenendaal B I O RHENEN DANSEN THEATER DE VALLEI UW BLAD! slagersbediende een werkster hulpverkoopster VOOR DE KLEINE LEZERTJES Verstopping van slagaders door vetten neem Stuur inentingskaarten spoedig terug VOLKSUNIVERSITEIT VEENENDAAL Poeliersbedrijf J. KWAKERNAAK verse BRAADKUIKENS WILD en GEVOGELTE VOOR EEN GOEDE WASVERZORGING KOOPT UW DRANKEN SLA NU UW SLAG REPARATIES KUNSTGEBITTEN VOOR HET HELE GEZIN J NU EXTRA VOORDELIG KUNSTGEBITTEN U kunt liet toch niet afschreeuwen Slagerij BOUMAN EN VAN DIJK De wet kent geen aparte regels voor de verhuur van auto's. De rechten en verplich tingen van verhuurder en huurder worden in het huurcontract geregeld. Het ant woord op de vraag, wie voor een bepaalde schade aansprakelijk Is, aal dus in dei eerste plaats ln het contract moeten worden gezocht. Dientengevolge kunnen wU slechts zeer in het algemeen enkele beschouwingen wijden aan de risico's van het huren van een auto zonder chauffeur. Veel houvast kunnen wij onze lezers dus niet geven. AANSPRAKELIJKHEID VOOR GEBREK AAN AUTO Iemand heeft ons gevraagd, of de huur der aanspraxeiijk gesield kan worden voor scnade aan het inwendige van de auto. Hij denKt daarbij aan een losgelopen lager, het verliezen van een wieiaop, een lege accu, een lekke radiator, oueverlies en dergelijke. Hij is van mening, dat een huurder nimmer aansprakelijk kan wor den gesteld voor scnade aan het inwen dige van het mechanisme van de auto. Van de huurder kan immers niet worden verwacht, dat hij tegelijk monteur is en eerst de auto inwendig aan een grondige inspectie onderwerpt alvorens tot huren over te gaan. Wij zouden zeker niet dur ven beamen, dat de huurder voor de hier bedoelde scnade nooit aansprakelijk ge steld zou kunnen worden. De huurder dient goed te beseffen, dat hij een waar devol ooject onder zijn beheer heeft. Hij dient dus zoveel mogelijk schade te voorkomen. Van hem mag worden ver wacht, dat hij even veel zorg voor de auto heelt als wanneer deze zijn eigen dom zou zijn. Het is dikwijls heel moei lijk achteraf na te gaan, welke de oorzaak van de schade geweest is. De huurder kan verkeerd hebben geschakeld. Hij kan vergeten zijn olie bij te voegen of ver keerde olie hebben gebruikt. Driekwart van alle ellende ontstaat ver weg in het buitenland. De huurder is dan allang blij, wanneer hij een garage kan vinden, waai hij geholpen kan worden. Hij krijgt daar bv. te horen, dat met een behoorlyke re paratie veertien dagen gemoeid zullen zijn. Zolang kan de huurder niet wachten. Hij moet over enkele dagen weer aan hel werk gaan in Nederland. En dus wordt 'i euvel dan maar provisorisch verholpen. Wanneer de huurder dan de rekening presenteert aan de verhuurder, zal deze hem kunnen verwijten, dat de reparatie onoordeelkundig is geschied. Wanneer daarentegen de huurder de auto in het buitenland goed laat repare ren en met een rekening thuis komt, die driemaal zo hoog blijkt te zijn als de kos ten van een dergelijke reparatie in Ne derland, zal de huurder ook bezwaren maken. Wij raden daarom elke huurder aan geen enkele reparatie van enige om vang te laten verrichten zonder vooraf gaand overleg met de verhuurder. Het contract kan het risico voor rekening van de huurder laten komen, tenzij mocht blij ken, dat het gebrek gelegen is aan het voertuig zelf, in welk geval de verhuur der bereid is de kosten op zich te nemen. Zo'n clausule laat de bewijslast op de huurder rusten. Bedoeld bewijs is dikwijls moeilijk te leveren. Soms heeft de huur der in het contract verklaard de auto in goede staat te hebben ontvangen. Doch hiermee behoeft de verhuurder niet altijd geheel vrij uit te gaan. Het is de vraag, of de rechter deze verklaring in zijn volle omvang zal laten gelden. Het is mogelijk, dat de rechter de ver klaring niet van toepassing zal achten op gebreken, welke de huurder, noch bij goed bekijken van de auto, noch direkt bij het rijden, heeft kunnen constateren. Bovenstaande losse opmerkingen tonen aan, hoe moeilijk deze gehele materie is. De vraag, wie aansprakelijk is voor de reparatiekosten, welke niet het gevolg zijn van een aanrijding of ander ongeval, hangt af van de bepalingen van het huur contract en van de feitelijke omstandighe den, welke in elk afzonderlijk geval apart moeten worden bekeken. Algemene re gels kunnen wij dus niet geven VERHAAL OP HUURDER Heeft de verhuurder, die met zijn huur der van mening verschilt over de aan sprakelijkheid voor reparatiekosten, het recht de waarborgsom in te houden en verder verhaal te nemen op de huurder? Volgens het huurcontract wordt de waar borgsom meestal gestort voor datgene, wat de huurder aan de verhuurder schuldig zal blijken te zijn uit welke hoofde ook. Dus zal de verhuurder datgene inhouden wat hij naar zijn mening de huurder in rekening mag brengen. Wenst de huur der daarmede geen genoegen te nemen. dan zal hij moeten procederen. Indien de verhuurder door schuld van de huurder schade lijdt tot een hoger bedrag dan de waarborgsom, zal hij verhaal kunnen ne men op de huurder. Als de huurder niet vrijwillig betaalt, zal de verhuurder een proces moeten beginnen om zijn schade vergoed te krijgen. W.A.- OF ALL RISK VERZEKERING De directeur van een autoverhuurbe drijf heeft zijn auto's verzekerd tegen wettelijke aansprakelijkheid. Hij meent hiermede de gemeenschap te dienen en wel om de volgende redenen. Wanneer iemand een auto komt huren, wordt hem gezegd, dat de auto's van het bedrijf ver zekerd zijn tegen wettelijke aansprakelijk heid. Dit is een psychologische test. Uit zijn reacties kan de directeur opmaken, of hij voldoende rijvaardig is. Bovendien wordt er geen auto verhuurd, voordat de adspirant-huurder een proef van zijn rij vaardigheid heeft afgelegd. Juist de huur ders, die zo ge6teld zijn op een all risk- verzekering, zijn niet zeker van zichzelf en een gevaar op de weg. Indien er geen all risk-verzekering voor het autoverhuur bedrijf bestond, zouden er veel minder ongelukken gebeuren. Zodra er dubbeltjes mede gemoeid zijn, wordt een mens pas voorzichtig, aldus de directeur. Wij heb ben alle waardering voor het streven van deze directeur om het kaf van het koren te scheiden, zoals hij dat noemt. Toch achten wij ons verplicht de huurder te ad viseren slechts een huurovereenkomst met een all risk-verzekering aan te gaan, daar zijn risico anders veel te groot zou wor den. Wat de dubbeltjes betreft, die zal de huurder altijd verliezen, wanneer hij door een aanrijding schade aan de auto heeft toegebracht, ook al is deze all risk- verzekerd. Bij een all risk-verzekering blijft de eerste schade tot een bedrag van 100,soms 150,voor rekening van de verzekerde. De autoverhuurder hevelt dit zogenaamde eigen risico over naar de huurder door hem een borgsom te laten storten. Mr. C. A. B. B. Dr. Abel Lazzarini-Robertson van de New Yorkse Universiteit heeft proeven genomen om vast te stellen hoe vetten het hard werden (verkalking) van slag aders veroorzaken. Hij hoopt op deze wijze een methode te vinden, waar door de vetcpneming door de slag aders verminderd wordt. Tijdens zijn proeven kwam hij tot de overtuiging dat vetten die door het bloed naar de slagaders toegevoerd worden en niet die welke door de slag aders zelf gevormd worden de belang rijkste rol spelen bij de verkalking. Hij kweekte stukjes van menselijke slag aders in reageerbuisje en nam daar voor zowel normale als licht verharde weefsels. Hij stelde vast dat wanneer hij deze weefsels omspoelde met vloeistoffen waarin variërende hoeveelheden radio actief gemerkte vetten waren opgelost, die normaal in het bloed voorkomen, de vetvorming door de slagaders werd stilgelegd zodra het weefsel grote hoe veelheden van de toegevoerde vetten had opgenomen. Bovendien bleek hem dat de cellen van de harde, atherosclerotische, slag aders veel meer vet en in een sneller tempo opnamen dan normale cellen. Naarmate meer vet wordt geabsorbeerd degenereren de cellen en worden „lou ter vetklompjes". Deze cellen barsten tenslotte open en vergroten daardoor de vettoevoer waardoor nieuwe vetop hopingen ontstaan en deze verdikken de wanden van de nabij gelegen cel len in de binnenwand van de slag ader. Het feit, dat toegevoerde vetten blijkbaar de belangrijkste rol spelen bij de verkalking van slagaders, doet het middel aan de hand de ziekte te voorkomen of tot staan te brengen: een drastische beperking van extra- cellulaire vetten naar het atheroscle rotische weefsel. Bij wijze van proef heeft Dr. Lazza- roni-Robertson de stopzetting van de vetoverdracht trachten te effectueren door middel van diverse negatief ge laden stoffen. Een cel die met een der gelijke stof bedekt is kan korte tijd werden ondergedompeld in een sterk vethoudende oplossing zonder dat merkbare absorptie intreedt. In een huisje, zomaar midden in de stad, woonden Marieke en Ronald met hun vader, moeder en Snor, de zwarte kater. Bij het huisje was een tuin en in die tuin stonden een wip en een schommel. Maar dat was niet alles, want er was nog een bewoner, maar dat wis ten alleen de kinderen en de kat. Dat is natuurlijk heel erg verwonderlijk. Maar zie je, grote mensen geloven niet meer in sprookjes over kabouters en elfen en toch was de bewoner van het huis van Marieke en Ronald een echte kabouter. Hij heette Joppie en was heel oud - wel tien eeuwen - en zijn huis was precies onder het grote huis. De kinderen hadden er wel eens binnen mogen gluren door een spleet, maar ze konden dan maar weinig zien, doordat het onder de grond zo donker was. Erg vaak kwam de oude Joppie niet tevoorschijn; af en toe zagen de kin deren hem op de meest onverwachte momenten en plaatsen. Dan kneep hij met een glimlach een oog dicht of zwaaide hij met zijn mutsje. De kin deren wisten, dat zij nooit iets over hem mochten vertellen aan hun ou ders. Ten eerste omdat grote mensen het tóch niet zouden geloven en ten tweede was het misschien wel veiliger voor de kabouter. Wij echter geloven wel aan kabou ters en ook aan de goede daden, die zij doen, en wij gaan jullie er nu iets meer over vertellen. Het is een mooie, warme zomerdag, waarop Marieke zich op haar schom mel zachtjes heen en weer laat gaan, terwijl zij een beetje voor zich uit zit te turen, waarbij zij een liedje zingt. Vader en moeder zijn er niet en Ronald speelt op straat met een paar vriend jes. Plotseling ziet zij Snor op een vogel afvliegen, een merel, die niet in de gaten heeft wat hem boven het hoofd hangt. Marieke roept heel hard: „Ksst, ksst, weg Snor!" Maar net als de kat de merel probeert te pakken, staat daar opeens Joppie, die zijn hand opheft. De kat schrikt en deinst terug. De vogel bedankt de kabouter in zijn eigen taal, maar Marieke begrijpt wat hij zegt. „Doe je dat altijd, Joppie?" vraagt ze. „Ik bedoel, dat je waakt over de vogels." „Oh, jawel. Als ik in de buurt ben tenminste." „Dat ben je toch altijd wel?" De kabouter schudt zijn hoofd en zegt: „Weineen, kleine meid, een ka bouter heeft een druk leven, want be halve, dat hij op de bewoners van het huis moet passen, moet hij ook dikwijls zieken bezoeken in de buurt Hij kijkt daarna zwijgend voor zich uit. „Wat voor zieken zijn dat dan, Jop pie?" „Dat zal ik je vertellen. Er is een paar huizen verderop een zieke muis: het is wel niet zo ernstig hoor, maar ik moet hem zo af en toe toch bezoe ken en verzorgen. In het huis hier achter is een zieke hond, maar twee straten verder ligt een zieke jongen en die is wél ernstig ziek." „Een echte jongen", vraagt Marieke. „Een echte jongen en hij ligt zijn gehele leven al op bed. Zijn benen zijn heel zwak en hij is heel teer, maar het is de liefste mens, die ik in al mijn tien eeuwen heb ontmoet" Nu wordt Marieke natuurlijk ver schrikkelijk nieuwsgierig en ze vraagt Joppie dan ook: „kan ik die iongen ook een bezoek brengen, Joppie?" Joppie glimlacht en zijn wenkbrau wen schieten omhoog. „Dat is nu juist wat ook ik zat te bedenken. Martijn, zo heet die jongen, zou het heerlijk vinden om met kinderen om te gaan. Ik zal er met hem over spreken en als hij het dan goed vindt zal ik je wel komen halen Daarna is Joppie in een oogwenk verdwenen o-o-o In een schemerige kamer duikt Joppie op. Op een bed bij het raam zit Mar tijn, gesteund door enkele kussens. Hij kijkt een beetje weemoedig naar buiten, waar enkele jongens uitbundig schreeuwend, voetballend en fietsend heen en weer schieten. Hij kijkt er glimlachend naar. Hij buigt zich soms naar voren als de wedstrijd spannend wordt en als de bal dan tussen de twee stenen, die de goal voorstellen, doorgaat, roept Martijn zachtjes „goal!" alsof hij zelf meespeelt. De kabouter blijft even naar Mar tijn kijken, glimlacht en trekt hem dan aan zijn mouw. „Martijntje Mar tijn draait zich om, ziet zijn lieve ka boutervriend en zegt: „Dag, Joppie, wat ben je vroeg vandaag." „Ja, ja. Martijn. Ik wilde je name lijk spreken over iets, dat je waar schijnlijk wel erg fijn zult vinden. Dat hoop ik tenminste." Martijn kijkt nieuwsgierig naar de kabouter, die verwoed aan zijn baardje zit te trek ken. „Wel, Joppie, vertel het maar", zegt Martijn. „Nu, ik heb je wel eens verteld over de mensen, bij wie ik woon, hè?" Martijn knikt. Oh, ja, hij heeft al tijd genoten van de verhalen, welke Joppie over hen vertelde. Het leken hem zulke aardige mensen. „Welnu. Ik heb Marieke het een en ander over jou verteld en zij zou Jou hu wel eens willen komen opzoeken. Het lijkt me een pracht plan, maar ik weet hoe je ouders erover denken. Doordat de dokter je absolute rust heeft voorgeschreven, vinden zij voor al kinderbezoek veel te vermoeiend voor je." Martijn knikt en er komt een ver drietig trekje om zijn mond. Nog nooit heeft hij echt met kinderen gesproken. Alleen zijn moeder komt veel bij hem zitten en de leraar, die hem al jaren lang alle schoolvakken rustig aan leert. Dan is er nog de gouvernante, die hem verhalen voorleest omdat lezen te inspannend voor zijn ogen is. Ver der ziet hij, behalve dan natuurlijk Joppie, niemand. Hoe vaak heeft hij niet verlangd naar een speelmakker tje. Joppie onderbreekt die gedachten door hem te vragen: „En weet je nu wat ik wilde doen?" Martijn schudt met zijn hoofd van neen en kijkt hem vol verwachting aan. „Nu, luister goed. Vanavond breng ik Marieke hier naar toe, want ik vind, dat je genoeg slaapt en dat je dus best een uurtje langer kunt wakker blijven. Trouwens, je ligt toch dikwijls nog heel laat wakker." Martijn kijkt hem verbaasd aan, zijn hoofd op zijn elleboog gesteund en vraagt: „Zou dat echt kunnen; en dan zonder dat iemand het bemerkt?" „Laat dat maar aan mij over, Mar tijn." En weer is Joppie in een oog wenk verdwenen. Martijn kijkt rond en even denkt hij, dat hij heeft geslapen en dus alles heeft gedroomd. Stel je voor, denkt hij, een echt kind zou hier in zijn kamer komen, 's Avonds, als iedereen denkt dat hij slaapt Hij neemt zich voor rus tig te blijven en af te wachten wat er gebeurt. o-o-o In die tussentijd is Joppie weer bij Marieke aangeland en vertelt haar het gehele verhaal. „Vanavond, als jullie in bed liggen, kom ik je halen Marieke, dan kun je bij Martijn op be zoek. Maar praat er met niemand over, ook niet met Ronald." Marieke knikt en wordt al helemaal opgewonden bij het vooruitzicht van het aanstaand nachtelijk avontuur. Als vader en moeder eindelijk thuis komen, popelt ze om te gaan eten en dan vlug naar bed te gaan. Nog nooit heeft ze zo naar de avond verlangd. Ze hoort nauwelijks, dat haar moeder zegt, dat zij een leuk jurkje voor haar heeft besteld. En nauwelijks luistert zij naar Ronalds verhalen. Voordat ze naar bed moet. mogen zij en Ronald nog even naar de televisie kijken, maar het programma boeit haar ook hele maal niet. Ze zit te draaien op haar stoel, net zo lang totdat haar moeder vraagt of er soms iets aan scheelt. Zij schrikt een beetje en probeert verder zo gewoon mogelijk te doen. Eindelijk is het dan acht uur. Moeder gaat mee naar boven om hen in hun bedjes te leggen. Terwijl moeder Marieke een nacht zoen geeft, vraagt ze: „Er is toch niets met je? Je bent toch niet ziek?" Maar Marieke lacht en zegt: „Neen, hoor, mam, echt niet!" Moeder is nu gerust gesteld. Ze gaat nog even naar de ka mer van Ronald, maar deze is direct in slaap gevallen, van het spelen moe. Ze glimlacht en gaat naar beneden. o-o-o Onhoorbaar is de deur opengegaan. Joppie zegt: „Kom Marieke, doe je schoenen aan en een mantel." Ma rieke doet wat de kabouter zegt. „Til me nu op, dan kun je geruis loos lopen." Marieke tilt het kleine mannetje in haar handen omhoog en tegelijk voelt ze, dat ze heel licht wordt. De deuren gaan vanzelf open en dicht. Joppie wijst hoe ze moet lopen. Na enkele minuten staat ze in de ruime kamer, waar de zieke jongen ligt. Tussen de gordijnen door schijnt het licht van een straatlantaarn. „Dag, Marieke", zegt een zachte stem. Zij zet de kabouter op het bed en loopt op de jongen toe. „Dag, Marijntje Ze is wat ver legen nu en weet niet wat ze eigenlijk moet zeggen. Hij wijst op de rand van zijn bed, waar ze heel zachtjes op gaat zitten. Martijns gezicht is bijna doorzichtig in het vage licht, maar hij stelt haar ge rust en verhaalt hetgeen Joppie over hen heeft verteld. Ze lacht als hij het over Snor en Ronald heeft, alsof hij hen al jaren kent Alles klinkt zo ver trouwd, alsof Martijn altijd in hun kringetje had geleefd. Nu komt ook zij los en vertelt hem over de school en de kinderen en over wat zij het liefst zou willen worden als zij groot is. Martijn luistert met glinsterende ogen naar haar gebabbel. Oh. het is heerlijk een echt kind naast zich te weten. Hij steekt zijn hand uit om te voelen of alles wel echt is. Ma rieke grijpt zijn hand vast, zoals ze dat bij Ronald wel doet als zij iets mooi vindt of spannend. Hij lacht zachtjes. „Het is alles echt hè?" „Natuurlijk is alles echt", bromt Jop pie, die vergeten op het voeteneind van het bed zit. Hij geniet van de glanzende ogen van zijn zieke vriend je. Er is zelfs een beetje kleur op zijn wangen gekomen .Joppie neemt zich dan ook voor om, zolang het vakantie is en die kinderen toch mogen uitsla pen, Marieke nog vele keren mee te nemen. Dat gebeurt dan ook. Er gebeurt nog iets wonderlijks. Mar tijn wordt sterker en sterker. Noch de dokter noch vader en moeder begrij pen er iets van, maar zij zijn erg blij met Martijns genezing. De vakantie is bijna om. De beide kinderen worden verdrietig als ze bedenken, dat er een einde aan hun nachtelijke avonturen moet ko men. Overmorgen begint de school weer. Joppie heeft gezegd, dat dit voorlopig de laatste avond is. Zwijgend zitten ze naast elkaar. „Ik kom iedere dag langs je venster, hoor", belooft Marieke en plagend geeft zij hem een duwtje. Hij duwt onmiddellijk terug. Maar. o wee, wat gebeurt er? Marieke glijdt van de bedrand af en zij komt met een geweldige plof op de grond. Onmiddellijk horen ze voetstap pen op de trap. Alleen Joppie heeft nog de tijd om zich te verstoppen. Ma rieke echter zit verstijfd van schrik op de vloer, terwijl Martijn met openge sperde ogen naar de deur kijkt, die nu openvliegt. Zijn moeder komt binnen rennen en achter haar zijn vader en zijn gouvernante De kamer is vol met verschrikte mensen. Zijn vader heeft het licht aangeknipt en iedereen staart zwijgend naar het meisje. De eerste, die de stilte verblekt, is Mar tijn als hij zegt: „Dat is Marieke, mijn vriendinnetje, die mij beter heeft ge maakt." Marieke krabbelt overeind en gaat naast Martijn staan. „Ik kom al bijna dertig dagen bij Martijn omdat hij zo eenzaam was, en eh hij is echt veel sterker geworden. Hij heeft mij zelfs van het bed afgeduwd Niemand weet wat hij verder pre cies moet zeggen. „Maar hoe kwam je hier dan bin nen stamelt zijn moeder. „Dat mogen wij niet zeggen, dat is een geheim." Natuurlijk blijven de grote mensen vragen stellen, maar de kinderen ver zwijgen het geheim van de kabouter, totdat Joppie opeens op het bed staat De grote mensen deinzen ach teruit De kleine man slaat zijn armen over elkaar, kijkt de mensen ernstig aan en zegt: „Het komt maar een en kele keer voor, waarde mensen, dat andere wezens het beter weten dan jullie en eh ik heb gemaakt dat deze beide kinderen elkaar zouden ont moeten." Nu, ja, daaraan is weinig meer te doen, maar Marieke moet nu toch naar huis. „Kom, dan zal ik je even naar huis brengen", zegt de vader van Martijn. Maar Joppie antwoordt vlug, dat hij daarvoor wel zal zorgen. Marieke en Joppie groeten nu ieder een. Zij neemt Joppie weer in haar handen en even geluidloos als zij zijn gekomen gaan zij nu ook weer weg. De grote mensen staren hen verbaasd na. Alleen Martijn glimlacht. o-o-o In het vervolg mag Marieke in plaats van 's nachts overdag bij Martijn komen. Zij vertelt hem dan van al les over wat zij op school en thuis be leeft, waarbij dan soms ook zijn moe der gretig meeluister. Zij vertelt hem ook, dat ztJ het hele verhaal thuia heeft gedaan. In het begin waren zij alle maal nogal erg ongelovig ten opzichte van de kabouter, maar toen zij hem plotseling eenmaal hadden gezien, von den zij het toch ook een mooie ge schiedenis. Martijns beterschap zet door en spoe dig mag ook Ronald bij hem komen spelen. Zijn ouders zijn het kabouter mannetje erg dankbaar en Marieke's moeder zorgt er voor, dat er altijd iets lekkers is voor zijn zieke dieren- vriendjes en dat zijn kleren keurig worden versteld en gestopt. Maar ove rigens laat Joppie zich ook nu niet vaak zien, want per slot van rekening is een kabouter een kabouter en een mens een mens, begrijp je. PRINSES ALEXANDRA S HUWELIJKSDATUM Prinses Alexandra zal, naar in Londen bekend is gemaakt, op 24 april a.s. in het huwelijk treden met de heer Angus Ogil- vy. Het huwelijk zal in dr Abdij van Westminster door de Aartsbisschop van Canterbury, Dr. Ramsey, worden gesloten Deze zal worden bijgestaan door de De ken van Westminster Dr. Eric Abbott. De Koningin en Prins Philip, die op 28 maart van hun reis naar Nieuw Zeeland zullen terugkeren, zullen het huwelijk, te zamen met andere leden van de konink lijke familie bijwonen. Prinses Alexandra is 25 december j.l. zesentwintig geworden. Haar ouders traden ook in de Abdij van Westminster in het huwelijk. Haar vader, de Hertog van Kent, stierf acht jaar later in 1942 in actieve dienst. Op 16 januari wordt in de gemeente Ede een begin gemaakt met de massale inenting van honden en katten tegen hondsdolheid. Enige weken geleden werd reeds huis aan huis een enquête- kaart bezorgd waarop men het aantal in te enten honden en katten kon in vullen. De indruk bestaat echter dat nog ve len verzuimd hebben te voldoen aan het dringende verzoek de kaart direct te rug te zenden. Daar de voorbereidin gen reeds in een vergevorderd stadium verkeren kan nog slechts rekening wor den gehouden met kaarten die voor of op 13 januari worden verzonden. Degenen, die de kaart nog niet re tourneerden wordt dan ook met klem verzocht dit onverwijld te doen. WOENSDAG 16 JANUARI A.S. in het gebouw ,,'t Trefpunt" zal een lezing gehouden worden over het onderwerp door Mr. A. DE HAAS. AANVANG LEZING 8 UUR. Toegang voor leden: ƒ1,(op vertoon van contr.kaart), niet-leden 1,50. Voorverkoop Boekhandel Davelaar, Hoofdstr. 41 Zie voor bespreking elders in dit blad. Rijksstraatweg 87 - Leersum - Tel. 03434-1354 SPECIALITEIT IN Dagelijks VERSE EIEREN uit eigen bedrijf. ■B- Wilt u dus steeds lekker eten, dan moet u dit adres beslist niet vergeten Elke zaterdag thuis bezorgen. B. Hoogstede Veerweg 121 Wageningen Tel. 08370-2665. i bi) de Speciaalzaak met de grootste sortering Slijterij en Wijnhandel ,,DE ZWAAI" Verlaat 2 - telefoon 3610 - Veenendaal Wij zijn volop aan het verbouwen, dus moet de voorraad tijdelijk worden inge krompen. DINSDAG 15 JANUARI STARTEN WIJ DAARMEE Waar gehakt wordt vallen spaanders. En daar gaat u nu fijn van profiteren, tientallen guldens goedkoper, want wij moeten ruimen. Prijzen noemen heeft geen zin, er zijn n.l. teveel koopjes. WONINGINRICHTING AMERONGEN TELEFOON 1365 Sneller, beter en goedkoper ACHTERBERG Jan Steenlaan 71. Vdaal Op woensdag 16 jan. a.s. 's avonds om half acht hoopt Ds. CATSBURG van Opheusden, in de Sionskerk te spreken voor de J.V. „Imanuël". We mogen u opwekken deze dienst bij te wonen. SPECIAAL In BRILLEN Hoofdstraat 51 Veenendaal Zaterdag 12 januari, 7.30 uur. zondag 13 januari 3 uur Elvis Presley in zijn nieuwste avonturenfilm in cinemascope en kleuren met ARTHUR O'CONNEL en ANNE HELM. Elvis in aktie met zijn vuisten en vijf gloednieuwe topsongs. Toegang alle leeftijden. Zondag 13 januari, 7.30 uur, vertoning van de aangrijpende film in kleuren met HANNS LOTHAR PETER CARSTEN CARLA HAGEN en AKIKO. De grote liefde van een zeeman voor het Chinese meisje Anne Suh. Toegang 18 jaar. REPARATIES Sneller, beter en goedkoper! A. VAN MANEN Rijksstraatweg 61a, Eist (Utr.) - Tel. 08377-288 IN DE Roskam - Ommeren A.S. ZATERDAGAVOND Muziek „The Riverside Combo" Wanneer u de goede hoe danigheden van uw artike len onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat „De Vallei" te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteerl dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag. VF1 VEENENDAAL Van vrijdag 11 t.e.m. zondag 13 jan., vrijdag 7.30 uur, zaterdag 7 en 9 uur, zondag 3 en 7.30 uur ANITA EKBERG - GEORGE MAR- CHAL - FRANCE BETTOJA in: China 1950 Spionnen, speculanten en avonturiers zijn bereid zich te verkopen aan degene die het meeste biedt. Toegang 14 jaar. Maandag 14 en woensdag 16 januari, 7.30 uur SONJA ZIEMANN - WERNER PETERS GEORG LEHN in: De nachtmerrie van gisteren Be zinning voor het heden - Waarschuwing voor morgen. Toegang 18 jaar. Donderdag 17 januari, 7.30 uur BELINDA LEE - WALTER RILLA PAUL DAHLKE in: Ondanks luxe en veel geld leefde zij voortdurend in angst. Toegang 18 jaar. Dinsdags is ons theater gesloten. VENDELSEWEG VEENENDAAL TELEF. 2376 PlaatsDespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, 10 cent, ook telefonisch: nr. 2376. GEVRAAGD: GOED KUNNENDE UITBENEN VOOR DONDERDAG EN VRIJDAG ZANDSTRAAT 5 5 VEENENDAAL TELEFOON 3017 Na 6 uur Patrimoniumlaan 43, Veenendaal

De Vallei | 1963 | | pagina 4