SLAGERIJEN Bouman u. Dilh's 100 Natuurmonument in Rhenen bedreigd met ondergang VEENENDAAL Bronctiiletten Muidihanden-lippen O V 0 t Officiële bekendmaking ELST AMERONGEN De watersnood zet ook Veenendaal volop aan liet werk VCV omzeilde lastige Polonia-klip met 3-1 zege EDERVEEN Jaarvergadering van jeugdver, droeg oecumenisch karakter ARAM DONDERDAG GEHAKTDAG 500 gram Runderrollade 1,75 Schouder-, Rib- en Haasearbonade grote afslag 250 gram botermalse Biefstuk 1,39 Lunchpakket: ELST KRIJGT (DUUR) SPORTVELD Voetbal in de sneeuw MARKTBERICHTEN ruw of schraal? PUROL «c V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE UIT NIEUWJAARSREDE RHENEN'S BURGEMEESTER Jeugdruilbeurs goed geslaagd Woensdag 30 januari Raadsvergadering Amerongen De vorst van Suprania Koopt uw vlees en vleeswaren bij B. en D. U verdient er veel geld mee. Deze week voordelige aanbiedingen van jong en mals RUNDVLEES, CARBONADE enz. 1 heel kg gehakt, het allerbeste, met gratis kruiden 1,88 2,39 1,19 1,00 0,45 1,00 0,89 Op veler verzoek nog éénmaal 100 gram gebraden gehakt 100 gram gekookte ham 100 gram Parizer ZIE ONZE GEKOELDE ETALAGE Tijdens de gemeenteraadszitting van dinsdagavond, de eerste in dit jaar, wer den de raadsleden opgeschrikt door de mededeling van de voorzitter, dat de prachtige oude beukenbomen langs de Oude en de Nieuwe Veencndaalseweg ten dode zijn opgeschreven en gevaar gaan opleveren. Met Staatsbosbeheer en Heide Maatschappij zijn al contacten gelegd om tot een systematisch kapplan te komen. De raad zal binnenkort worden bijeen geroepen om de verschillende deskundigen hierover aan te horen. De gehele raad was zeer ontsteld over deze mededeling en menig lid vroeg zich af of er niet te pessimistisch over de prachtige bomen werd gedacht. Sommigen van hen, onder andere de heren E. P. van Dijk (Vrije Partij) en W. Klaassen (CHU) merkten op, dat al talrijke jaren geleden deze mare de ronde deed. Voorlopig zal de bespreking met de afgevaardigden van Staatsbos beheer worden afgewacht. Een bijzonder aangenaam geluid was dat in verband met de barre winter extra ondersteuning was gegeven aan minderbedeelden en ook aan de stille armen. Weldadig deed ook aan de me dedeling dat in 1962 door Rhenen's burgerij bijna 25.000,— was afgestaan voor allerlei liefdadigheidsdoeleinden. Een pluim kreeg het personeel van de dienst van gemeentewerken voor de wijze waarop de straten waren geruimd tijdens de zware sneeuwval. Op voor stel van de heer mr. J. Deen (PvdA) zal een gratificatiebesluit worden uit- gewerk, waaraan naar bleek burge meester en wethouders trouwens al bezig zijn. Het sneeuwruimen heeft la 30.000,gekost, terwijl er 17.000 voor was geraamd. Er werd bijzonder lang gedebatteerd over het voorstel tot aankoop van grond voor een sportveld in Eist waar mee 80.000,is gemoeid. Verschillende raadsleden vonden de prijs abnormaal hoog. De heer W. Klaassen (CHU) was zelfs van mening dat de waarde tienvoudig boven de prijs ligt. De heren E. P. v. Dijk en P. Kosters (Vrije Partij) meenden dat de gemeente zijn kans voorbij had laten gaan met de grond aan de Driftweg. Het onderhavige terrein aan de Verl. Schoolweg zou volgens deze sprekers bovendien nog vee_l extra uitgaven gaan vergen. Andere sprekers, waaronder de heren Hensen, De Jong en Deen (PvdA), als ook de heer Scholte (VVD) dachten er anders over. Zij wensten nu na mis lukking van talrijke andere plannen GEEF GEMEENTEWERKLIEDEN GRATIFICATIE „De zeer bijzondere activiteiten van een aantal personeelslieden in dienst van onze gemeente vindt praktisch on der alle lagen der bevolking veel waar dering in deze periode van vorst en sneeuw. Wij menen daarom, dat ook van de zijde van het gemeentebestuur een ex- tra-waardering als erkenning voor dit toch wel zeer moeilijke werk, onder de meest moeilijke omstandigheden, re- eel is. Naar aanleiding hiervan verzoeken wij u het verstrekken van een grati ficatie, groot f 50,aan elk der voor noemde personeelsleden in overweging te willen nemen." Aldus de fractie van de Partij van de Arbeid in de Veenendaalse gemeen te in een schrijven, gericht aan burge meester en wethouders van Veenen- daal. Hoewel de voetbalvelden nog onder een wit sneeuwtapijt bedolven liggen, werd er toch nog een party gespeeld om „erin" te biyven. Dovo had aanvankelijk het Harder- wijkse WOG uitgenodigd, maar deze club zegde af, zodat op het laatste mo ment streekgenoot DVSA (Amerongen) de sparring partner werd. Goed voetbal was niet te verwachten onder deze omstandigheden, maar wel een nuttige oefening voor de spelers. Hoestdronk in tablctvorm.95ct Dovo won vrij overtuigend met 6-1, door doelpunten van Schoeman, Mol en Diepeveen. Met de rust was de stand 3-0 voor de roodwitte Veenendalers. Veenendaal dat zondag tegen Wage- ningen zou spelen kon de voetbalschoe nen niet aantrekken omdat de inval lende dooi het terrein alsnog onbespeel baar maakte. Enkele tientallen liefheb bers trokken desondanks toch nog naar de Bergweg, maar moesten huiswaarts keren. Bg hotel Vonk was de afgelas ting trouwens aangeplakt. HULDIGING JUBILARISSEN In een bijeenkomst, die door de af deling Veenendaal van de algemene Ned. Bedr. bond voor de tabaksver- werkende industrieën op 9 februari a.s. in het OCB-gebouw zal worden ge houden, zullen 44 jubilarissen worden gehuldigd, die 25 tot 40 jaar lid van hun organisatie zijn. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 116.000 stuks. Prijs van 15,50 tot 16,75 per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 30 stuks. Prij zen van 38,tot 50,per stuk. Handel traag. definitief de knoop door te hakken en Eist een op de toekomst gericht sport veld te bezorgen. Op verzoek van de heer Klaassen werd het voorstel in stemming gebracht. Het werd aangeno men met als tegenstemmers de heren Klaassen, Kerkstra (beiden CHU), Ver- woert en Wisgerhof (beiden SGP). De heren Verwoert en Wisgerhof verklaar den in hoofdzaak principiële bezwaren te hebben vanwege te sportbeoefening op zondag. De heer De Jong (PvdA) betreurde het, dat beide heren daar mee de zaterdagmiddagvereniging in Eist verwaarloosden. De beide andere tegenstemmers vonden de prijs te hoog. Met de aanleg van de drie terreinen zal nu ten spoedigste worden begon nen. Het voorstel om 48 woningwetwo ningen te bouwen werd unaniem aan vaard, hoewel talrijke sprekers er op aandrongen de aannemer onder druk te zetten om voortgang te maken met de bouw. Reeds lang geleden werd een object van 20 huizen gegund, doch daaraan is de betreffende aannemer nog niet eens begonnen. Opnieuw werd de politieverordening aangevuld, nu met bepalingen tegen het onnodig heen en weer rijden van bromfietsen en onnodig lawaai maken. Talrijke afgevaardigden drongen er op aan deze bepalingen ook na te leven, door politietoezicht te laten uitoefenen. In het verleden was al meerdere malen gebleken dat de verordende bevoegd heid van de raad in de praktijk schip breuk had geleden omdat er niet vol doende toezicht was op de naleving van de voorschriften. De raad besloot voorts nog tot de bouw van een zesklassige openbare lagere school aan de Lijsterberg. De kosten komen op ongeveer 40.000, per lokaal. Overwogen wordt al spoe dig te starten met een noodschool in af wachting van alle rijksgoedkeuringen. VEENENDAAL Gemeente Rhenen WAARSCHUWING Burgemeester en wethouders van Rhenen wijzen de ingezetenen erop, dat de vuilnisemmers zodanig moeten worden gevuld, dat de deksels de vaten nog behoorlijk kunnen afsluiten. Wordt er te veel in een vuilnisemmer gede poneerd dan woden op den duur bij het ledigen van de emmers aan de vuilnis wagen de deksels afgerukt, daar het mechanisme slechts berekend is op goed sluitende emmers. Mochten in het vervolg opnieuw em mers tengevolge van de hier bedoelde oorzaak worden beschadigd, dan zullen nieuwe emmers slechts tegen betaling beschikbaar worden gesteld. Een ieder zij er dus op bedacht dat de vuilnisemmers goed sluitend aan de weg worden gezet. Rhenen, 25 januari 1963 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, Th. v. d. Willik. Nadat de burgemeester van Rhenen, jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, de gemeenteraad tijdens de dinsdagavond gehouden vergadering de nieuwjaarswensen had overgebracht, gaf hij een sterk in mineur staande te rugblik over het oudejaar, waarin tal yan plannen voor de gemeente Rhenen waren mislukt. Hiervan noemde hij het vertrek van twee bedrijven, het weg blijven van de NSF-Sportstichting en het Diergeneeskundig Instituut. Al deze objecten kunnen gekoppeld worden aan planologische moeilijkheden met gede puteerde staten en de Kroon. Op ont eigeningsplannen voor industrieterrei nen weigerde laatstgenoemde instantie de goedkeuring. De burgemeester deelde mede zoveel mogelijk voor Rhenens belangen te heb ben gestreden en daar zelfs éénmaal een uitbrander voor te hebben gekre gen van hogerhand. „In 1963 zullen we schouder aan schouder moeten gaan staan en de eenheid moeten bewaren om wat te kunnen bereiken", aldus bur gemeester Bosch, die verder nog kon vertellen dat het vestigingsoverschot over 1962 had bedragen zegge en schrij ven 1 persoon en het geboorteoverschot 246. Volgens spreker gaf dat vestigings overschot van 1 inwoner de abomina bele toestand weer van de woningbouw- situatie. Het aantal inwoners liep op van 13176 tot 13423, het aantal wonin gen van 3299 tot 3312. In de particuliere sector kwamen 49 woningen gereed. Een schamel resultaat. Het woningcontin gent voor dit jaar is nog steeds niet bekend. Door het vertrek van twee bedrijven is er voor 49 inwoners minder werk gekomen in de gemeente. Het aantal woningzoekenden is onrustbarend ge stegen van 532 op 596 gezinnen. Spreker was van mening dat de over heidssubsidies voor woningbouw vaak terecht komen bij personen die er niet voor in aanmerking komen en wenste een ander systeem te zien toegepast, namelijk subsidiëring op het gezin, in plaats van algemene subsidie op de woning. „OUDERE" HEREN GAAN DE SPIEREN LOSMAKEN Aan de oproep tot de oudere heren uit Eist, door de gymnastiekvereniging D.E.S. om lid te worden van deze ver eniging is nog weinig gehoor gegeven. Men hoopt alsnog zo snel mogelijk met een groepje heren te kunnen starten. Het ligt in de bedoeling om het zuiver in de richting van de ontspanning te zoeken. Heren die zich dus misschien wat oud beginnen te voelen, maar toch nog wat aan sport willen doen, zijn van harte welkom: vrijdagsavonds van 8.30 tot 9.90 uur in de gymnastiekzaal van de o.l. Rijnschool. Afgelopen zaterdagmiddag hield het Nut in Amerongen een goed geslaagde ruilbeurs speciaal voor de jeugd. Er waren echter ook vele ouderen die er goede zaken deden. Het meeste waren de sigarenbandjes en postzegels in trek. Het zaaltje achter huize Lievendaal op het Hofplein was zaterdagmiddag 26 januari j.l. geheel gevuld met jeugd, waaronder echter ook vrij veel ouderen die hun licht kwamen opsteken. Deze ruilbeurs is de afgelopen jaren al meer dere malen met succes gehouden, echter deze keer waren het ook ouderen die er druk gebruik van maakten. De meeste vraag was naar suikerzak jes en postzegels, terwijl de sigaren bandjes het ook heel best deden. Het is nogmaals bewezen dat deze ruilbeurs in een behoefte voorziet in Amerongen. Daarom, gezien dit succes, heeft het bestuur besloten zaterdag 9 maart a.s. nogmaals deze ruilbeurs te doen plaats vinden. Uit ons nummer van 6 februari 1953 ontlenen we het volgende Spontaan en hevig begaan met het vreselijke lot van de honderdduizenden landgenoten welke door de ontstellende ramp zijn getroffen, heeft ook de Veenendaalse bevolking deze week gedaan wat er in de gegeven omstandighe den te doen was. De handen jeukten om metterdaad te kunnen helpen en iedere gelegenheid, om althans iets te doen, werd gretig aangegrepen. Nadat de goederen-inzameling enorme hoeveelheden aan kleding, schoeisel, dekens, linnengoed en zelfs kinderwagens, wiegen, ledikanten, splinternieuw of in uitstekende staat had opgeleverd, volgde de geldinzameling welke tot nog toe ruim honderdduizend gulden heeft opgebracht, dat is 30 guldden per Veenendaals gezin. Hoe kan het anders; toch was men niet voldaan. Met ongeduld werd uit gezien naar het moment waarop men de slachtoffers direct en persoonlijk zou kunnen gaan helpeq. Dinsdagmorgen waren er reeds opgaven gedaan door de bevolking voor het onderdak brengen van 1500 evacuees, terwijl er maar plaats voor 1000 gevraagd was. Intussen werd er plaats geboden voor 1600 evacuees. Het geduld zou lang op de proef gesteld worden, want eerst woensdagavond om half zes kwamen de eerste 60 vluchtelingen in Veenen daal in gebouw „Eltheto" aan. De Veenendaalse bevolking vormde met zulke reacties op de enorme ramp zeker geen uitzondering in het land. Het gehele Nederlandse volk stond en staat als één blok klaar om met hart en ziel te doen wat er gedaan moet worden en te helpen waar geholpen kan worden. Niet alleen in deze eerste smartelijke dagen, maar stellig ook,in de tijd van herstel van wat vernield werd, welke voor ons ligt. En het kan niet anders of de kennis van deze feiten moet voor de getroffenen toch een zekere steun geven in de grote nood welke over hen gekomen is. De eerste groep van 60 vluchtelingen was afkomstig van Middelharnis en het zo bijzonder zwaar getroffen Oude Tonge op Overflakkee. Er waren ver schillende oude mensen bij terwijl de jongste een baby van 8 weken was. Bij gesprekken bleek dat deze zwaar getroffen mensen van wie de meesten nog in angstige onzekerheid verkeren omtrent het lot van familieleden hun eigen lot op bewonderenswaardige wijze weten te dragen. De meesten hadden meer dan drie dagen lang boven het water op de zol ders gehuisd. Men had over het algemeen geen honger geleden maar wel was het erg koud geweest. Gisterenavond en vannacht zijn nog weer 4 autobussen met vluchtelingen aangekomen uit de omgeving van Zierikzee. Deze mensen hadden zeer veel geleden en veelal hebben zij dagen en nachten lang op daken of in de open lucht doorgebracht. Tot bijna 4 uur vannacht is er gewerkt om 147 mensen te helpen en onderdak te brengen. En verder Reeds meer dan een ton voor het Rampenfonds ontvangen door de Gemeente-ontvanger. Ruim 10.000 gulden van Gelders Veenendaal. Zolder Kon. Julianaschool puilt uit van allerlei ontvangen goederen. De B.B. in de praktijk. 1000 gulden van de Wink. ver. Handel en Nijverheid. Veenendaalse Brandweer naar getroffen gebied. Wethouder Ant. de Ruiter geisoleerd op Walcheren bij bezoek aan dochter. Lijst van vermisten op gemeentehuis. Speelgoed voor geevacueerde kinderen. Eist bracht tot nu toe 4000 gulden bijeen. 5000 gulden voor Rampenfonds uit Renswoude. De agenda bestaat uit 11 punten, waaronder o.a. naamgeving aan twee straten; wijziging gemeenschappelijke regeling Instituut Ziektekostenvoorzie ning Ambtenaren; aangaan kasgeld lening met de Bank voor Ned. Gem.; verhuring postbureau rijkspolitie; ver betering duiker Heuvelse Steeg; water leiding Ameronger Wetering; aankoop woningen nr. 8 en 10; verlening gem. garantie i.z. het bouwen van een woon huis door de N.V. Bouwfonds Ned. Gem.; benoeming bestuurslid voor de stichting Algem. Bejaardenhuisvesting „Amerongen". In de Utrechtse Jaarbeurshallen heeft een, door het niet meespelen van Ad Slik, gehandicapt VCV-team met 3-1 de moeilijke wedstrijd tegen Polonia II tot een goed einde gebracht. Dezelfde avond bracht nog meer winst voor de Veenen dalers doordat Cito een kansloze nederlaag leed tegen Forti. Door deze feiten, begint het erop te lijken, dat de strijd om het kampioenschap zal worden uitge vochten tussen SVV en VC Veenendaal. kans deze set te incasseren: 14-16 en 22 Biggen en drie zeugen kwamen om bij brand: schade 1500, Vorige week woensdag in de vroege morgen brak brand uit in een houten schuur op de Meikade, eigendom van de heer van Donkelaar. De grote schuur, die bedekt was met pannen, brandde geheel af. Twee en twintig biggen en drie zeu gen kwamen in de vlammen om. De oorzaak is waarschijnlijk het feit dat een hoeveelheid stro tegen een kooldraad- verwarmingslamp raakte. De schade be draagt een som van 1500,De eige naar van de schuur was niet tegen brand schade verzekerd. BESTELAUTO BOTSTE TEGEN TWEE PERSONENAUTO'S Een bestelauto, waarvan de bestuurder onbekend bleef, reed woensdag op de Bruinehorstweg tegen twee tegemoetko mende personenauto's bestuurd door resp. de heren V. uit Veenendaal en A. uit Lunteren. De weg is momenteel slecht be rijdbaar door de grote {hopen sneeuw aan weerszijden. A. en V.,*die achter elkaar reden stopten voor de tegenligger, die echter wel doorreed inxle smalle opening. Na de botsing, die volgde reed de be stuurder snel door in pe richting Lunte ren. De auto's kregen jmateriële schade. BOTSING TUSSEN BESTEL- EN VEEAUTO Juist bij de afrit van station De Klomp gebeurde vrijdag een ongeluk waarbij een bestelauto van de instrumentenfa briek fa. B. uit Veenendaal en een vee auto eveneens uit Veenendaal betrokken waren. De veewagen kwam uit de rich ting Veenendaal, de bestelauto vanaf het station. Er ontstond een botsing waarbij de twee inzittenden van de bestelauto dusdanig werd verwond dat zij naar het Julianaziekenhuis werden overgebracht. De inzittenden van de veewagen man keerden niets. VC Veenendaal leek na de le set een kalme gemakkelijke overwinning te zullen gaan behalen op Polcnia, dat met 15-4 de kracht van de Veenendaalse aanvallen en services wat gelaten over zich had laten gaan. In de 2e set was het echter gedaan met het Veenendaalse overwicht. Bij 2-5 moest coach Slik reeds zijn eerste time-out nemen, wat direct een voor lopige verbetering bracht. Goede ser vices van de vooral verdedigend goed spelende Gert van de Bovenkamp brachten VCV ineens op 8-6. De VCV-ers verzuimden even hun aanval en direct volgde een Polonia- offensief, dat bij 8-11 een 2e VCV- time-out vroeg. O.a. door Sipkema en Wim Willemsen kenden de VCV-ers zich herstellen: 14-11. Polonia kwam nog tot 14-12, voordat een gelukkige plaatsbal boven op het net, vallend naar de Polonia-zijde het 15e punt bracht. In de 3e set zijn beide ploegen punt voor punt elkaar volgend naar een zenuwslopende finish gekropen. Foute services van VCV (te veelvuldig in deze wedstrijd) in de slotfase van deze set bij een stand 14-12 gaven Polonia de JAARVERGADERING VAN FOK- EN CONTROLEVERENIGING De fok- en controlevereniging Ederveen en Omstreken houdt op dinsdag 5 febr. haar 16e jaarvergadering in Café Markt- zicht. Uit het uitgebreide jaarverslag dat de heer van Brummelen ook ditmaal in boekvorm uitbracht blijken de activitei ten van de vereniging bijzondei levendig. Het aantal leden bleef weliswaar precies gelijk aan voorgaande jaren, maar het aantal ingeschreven koeien was namelijk groter. Ook de produktie per koe ver toont een behoorlijke stijging terwijl (het oog moet ook wat hebben) het exterieur een betere stijl toonde. Deze verbeteringen brachten de leden van de fok- en controlevereniging uiter aard meer financiële welvaart, maar men beseft dat er nog meer verbeteringen mo gelijk zijn. Op de jaarvergadering zal voorts de weled. heer Ir. P. Pellikaan leraar aan de Chr. H.L.S. te Ede een causerie verzor gen over „Onze rundveefokkerij". Een en ander verduidelijkt met dia's. Het bestuur doet een beroep op de veehouders uit Ederveen en omstreken vooral in deze genuanceerde periode voor de landbouw de vergadering te bezoeken en eventueel zich aan te sluiten omdat een zuiver fok ken en het houden van melkcontrole de bedrijfsresultaten (zoals boven is geble ken) aanzienlijk vergroot. Zaterdag j.l. hielden de plaatselijke hervormde jeugdverenigingen in Renswoude hun jaarvergadering. Precies op tyd werd deze avond geopend door de erevoorzitter van de jeugdver. „Immanuel"; ds. L. v. d. Peut, voor een, gezien de weersomstandig heden, behoorlijk gevulde zaal. Samen werd gezongen Psalm 146 1 en 6. Mej. Gerrie Overeem hield een korte Bijbelinleiding met als onderwerp: ,,De Blindgeborene". Het duo Maas-Verheij zong hierna enkele geestelijke liederen. Helaas moest deze zang even worden onderbroken, omdat enkele jongelui achter in de zaal niet rustig kon den zijn. Bijzonder betreurenswaardig. De jaarverslagen wezen uit, dat beide verenigingen met financiële moeilijkheden hebben te kampen. Het ledenaantal loopt steeds iets omhoog, maar niet allen blij ken even trouw in het bezoeken van de ledenvergaderingen. Ook werden tijdens de jaarverslagen de bijzondere ledenvergaderingen van de jeugdver. „Immanuel" gememoreerd. Als sprekers zijn in het afgelopen jaar o.a. geweest: ds. B. v. Ginkel, ds. H. S. J. Kalf, ds. J. J. v. d. Krift, ds. Lugtigheid en ds. de Vries. 23 „Juist toen de dwerg en een andere krijger zich uit het torenvenster lieten zakken, hakte daarbinnen iemand het touw door," beëindigt de baardman zijn verhaal. „Een val van zeker dertig meterze waren meteen morsdoodHij neemt een lange teug uit de kruik, veegt zich met de rug van zijn hand de lip pen droog en kijkt somber over de rimpelloze zeepsie- gel. „En wat nu, Faurus?" vraagt de derde man, die tot dan zwijgend met een kostbaar parelsnoer heeft zitten spelen. „Die ridder zal die troep negers niet eeuwig in huis houden," antwoordt de man met de helm. „Je weet, Juan, wat de vorst van Suprania be volen heeft! Totama en zijn dochter Niora moeten, levend of dood, voor hem gebracht wordenWe zul len dus een ring van wachtposten om het kasteel moe ten opstellen! Kom mee, naar de boten!!" Maar nog voor zij zich kunnen verheffen, duiken plotseling twee, drie gestalten vanaf de rotsen op hen neer!! (Wordt vervolgd) Aan dhr. A. Esser werd een boekenbon overhandigd namens de jeugdver. Dit hield verband met het feit, dat de heer Esser altijd op bijzondere avonden van de vereniging het orgel bespeelt. De heer van Voorthuizen sprak woorden van welge meende dank aan de heer Esser. Van Voorthuizen wees er op, dat het een streven van de jeugdvereniging is, de oecumenische gedachte uit te dragen. Ook de heer Esser wilde volgens spre ker gaarne medewerken aan meer een heid tussen de christenen van de ver schillende kerken. De vereniging is hier erg blij mee. Aan mevrouw Esser werd ook een attentie aangeboden. Samen werd gezongen Psalm 66 4. Een schetsje door twee leden van de meisjesver. oogstte veel bijval. Jan van Voorthuizen hield een inleiding over Marcus 2 13 t.e.m. 17, met als on derwerp: „Zeg me wie uw vrienden zijn." Ook hier kwam duidelijk de oecume nische gedachte in naar voren. In felle bewoordingen wees inleider de haat en onenigheid tussen de christenen af. Spreker riep alle aanwezigen op, om de eenheid, waarom Christus in zijn ho gepriesterlijk gebed bidt, zelf in het per soonlijk leven gestalte te geven. Na deze inleiding werd Gezang 174 ge zongen. Direct na de pauze kwam het duo Maas-Verhey weer naar voren. Me vrouw Maas wees jongeren en ouderen op het gevaar van een zinloos leven. Ons le ven heeft alleen dan zin, wanneer we werkelijk persoonlijk voor Christus kie zen. De opvoering van het toneelspel „De weg terug" kan geslaagd worden genoemd. Alle spelers waren behoorlijk rolvast. Nadat nog gezongen was Gezang 282, sloot ds. v. d. Peut deze leerzame en goed verzorgde avond met dankgebed. 1-2. In de 4e set maakten de Veenen dalers aanvankelijk korte metten met Polonia. Services van Gert van de Bo venkamp en feiloze smashes van Wil- lemse uit prachtige set-ups van Dick Bos brachten een 8-4 voorsprong. Po lonia - vooral aanvallend sterk - gaf de moed nog niet op en noopte VCV time-out te nemen: 8-7. Ineens viel Polonia nu terug, VC Veenendaal daarmede de kans gevend de beslissende slag te slaan. Forse smashes van de beste VCV-er in deze wedstrijd, Wim Willemsen, dito acties van Piet van de Bosch en Sipkema, brachten een veilige 14-8 VCV-voor- sprong. Polonia profiteerde nog even van wat ongelukjes in de VCV-aanval - 14-11 - voordat een fraaie plaatsbal van Dick Bovenschen de service aan VC V-zijde bracht. Een beheerste effect volle service van Gert van de Boven kamp bracht de 4e set aan een voor VC Veenendaal gelukkig einde: 15-11. Het 2e heren-team bracht de moei lijke uitwedstrijd tegen SOS tot een redelijk resultaat: 2-2 Eenzelfde re sultaat boekte het 3e team tegen POGING DE „THUNTANK" TE KANTELEN MISLUKTE De poging om de Zweedse tanker „Thuntank" te kantelen, is maandag mislukt. Wel werd het scheepje iets omhooggetrokken door de drijvende kraan „Simson" doch al vrij spoedig braken twee van de vier dikke staal kabels af en gleed het scheepje weer terug in zijn oude positie. Op de foto zien we de „Thuntank" in zijn hoogste positie: het moment, waarop de kabels knappen. DSO III. Het nog steeds ongeslagen 3e dames-team speelde in Zeist kat- en-muis volleyball met Cito V, dat met 3-0 werd geklopt. ZATERDAGMIDDAG V.C.V.—U.P.S. In de zaal van de Herv. Ulo aan de Westersingel zullen vier VCV-teams gast heer of -vrouw zyn voor hun respectie velijke tegenstanders. Het eerste herenteam lijkt een gemak kelijke middag tegemoet te gaan nu het UPS I zal gaan bestrijden. Als de NeVoBo een scherp op technische fouten fluiten de referee naar Veenendaal stuurt is een VCV-zege een zekerheid. Heren II krijgt het heel wat moeilijker in de wedstrijd tegen Salvo I, terwijl he ren III met succes Cito V kan gaan be kampen. Dames II tenslotte ontvangt bezoek van Set Up III. Het hoofdklasse dames team gaat naar Dordrecht om daar te spelen tegen St. Paul: voor de VC V-da mes een „oefenwedstrijd" in afwachting van betere tijden. Het 3e damesteam tenslotte moet en kan in Veenendaal winnen van CGSI II (donderdagavond). Het blijft door deze uitslag kampioenscandidate no. 1 en met twee punten voorsprong op de Valk I lijstaanvoerder. VEENENDAAL - ZANDSTR. 55 - TEL. 3017 - DEN HAAG Voor de haché of soep RUNDERPOULET 500 gram 1,25 Fijne RIBLAPPEN 500 gram 1,88 Platte RIBLAPPEN 500 gram 1,68 Voor de hutspot KLAPSTUK 500 gram 1,70 LENDELAPPEN 500 gram 1,99 SUCADELAPPEN500 gram 2,19 Grove ROOKWORST 250 gram 0,98 Voor de soep OSSESTAART 500 gram 0,88 SCHENKEL met been, veel vlees 500 gram 1,25 Half pond POULET met grote MERGPIJP 1,10 STOOFLAPPEN 500 gram 1,09 RUNDERLAPPEN, iets doorregen 500 gram 1,47 Voor de ERWTENSOEP KLUIVEN, HIPS, KRABJES. zeer voordelig. 4 BIEF TARTAAR 1,00 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 250 gram 4 pakjes allerfijnste MARGARINE 0,98

De Vallei | 1963 | | pagina 2