SLAGERIJEN 1,00 &cA \i$t r Bouman u. Dilh's HET ROOMS-KATHOLICISME Jeugdappel in Chr. Geref. kerk Minder woningen voor provincie Utrecht Prettig en gevarieerd concert van „Caecilia" WIJZIGING UITVERKOPENWET 1956 Vrijdag en zaterdag ANT. DE RUITER VOLKSUNIVERSITEIT: Brandweermateriaal nog niet op peil Onderhandse aanbesteding Parallelweg en Engelenburg AMERONGEN DIT JAAR NIETS Veenendaal krijgt 111 woningwetwoningen Subsidiewijziging aan beroepskeuzebureaus MARKTBERICHTEN WAT IS HUMANISME? DE LEZER RENSWOUDE Rijbaan Rijksweg 12 gestremd Voor de kantonrechter VLEES EN VET ETENGEZOND ETEN DONDERDAG GEHAKTDAG 1,88 Kluiven voor de soep met veel vlees 1 heel kg. 98 ct. Op veler verzoek nogmaals 250 gram biefstuk zeer mals 1,39 ROOKWORST 1 heel pond 1, MARGARINE 0,98 LEVERWORST 4 Biefstuk tartaar 1, Lunchpakket Zie onze gekoelde etalage's „Geloven is zich niet tevreden stellen met puur zichtbare feitelijkheden. Als men gelooft houdt men rekening met een vierde dimensie en een dergelijke levens houding vereist een ommekeer. Ieder mens leeft ergens in een geloof. Niemand kan leven van uitsluitend pure feitelijkheden. Van alleen hetgeen bruut verifieer baar is." Aldus pater Willemse o.p. in zijn inleiding op de lezing over het Katho licisme, woensdagavond voor de Volksuniversiteit. Na het spiritisme en het jodendom, van welke levensbeschouwelijke of geestes richtingen reeds represantanten voor de V.U. optraden, was het katholicisme „aan de beurt". „Wat is het Katholicisme Onder dit motto stond de lezing aangegeven in het VU-programma. Het moet ons van het hart dat wij, afgaande op deze vraag, weinig wijzer zijn geworden over het katholicisme. Als excuus voor pater Willemse mag gelden, dat voor het antwoord op deze vraag een andere spreker had getekend, die verhinderd was. Dit neemt echter niet weg, dat het voor velen jammer moet zijn geweest, dat vele facetten van het rooms-katho- licisme onbesproken bleven, want men mag toch gevoegelijk aannemen dat de meeste belangstelling uitgaat van de genen, die juist niet de aangekondigde richting zijn toegedaan. Blijft echter, dat men toch veel goeds van de lezing van pater Willemse over gehouden kan hebben. Men maakte kennis met een persoon, die bijzonder nuchter en vooral eerlijk voor zijn over tuiging uitkwam. Eerlijk, omdat de spreker .niet schroomde, de zwakke plekken in het rooms-katholieke geloof bloot te leggen. Na zijn inleiding zei pater Willemse o.m. De christen in het algemeen be- leidt, dat God boven deze wereld staat en dat God deze wereld draagt. God is niet in de kahrt te kijken, omdat Hij God is. God heeft zich niet alleen scheppend met de wereld ingelaten; Hij houdt zich er nog in liefde mee bezig. God kan niet met ons, mensen, in contact komen, tenzij Hij zichzelf open baart door zich kenbaar en beminbaar te maken. Dit nu heeft God gedaan door Zijn Zoon te zenden. Hierdoor heeft Hij een menselijke lichamelijkheid aangenomen. Jezus is sacrament de zichtbare verschijningsvorm van een op zich on zichtbare grootheid van God. De menselijkheid van Jezus Christus is evenwel niet bij Diens dood terzijde geschoven, anders zou de moeilijkheid van de onbereikbare God weer terug gekomen zijn. Tot zover spreken, met hier en daar een nuance, alle Christus- belijdende kerken, aldus spreker. Komende tot de Kerk, zei spreker Christus wilde tegenwoordig blijven op de wereld en de kerk is de manifestatie van de Godsopenbaring, Christus heeft zelf Zijn Kerk gesticht door Zijn twaalf apostelen deze opdracht te geven. Eén van hen, Petrus, werd aangewezen als opperherder, een ambt dat wordt voort gezet in de Paus van Rome. Volgens pater Willemse wordt deze kerk nog altijd teveel als organi satie gezien en daar is de kerk zelf niet gelukkig mee. Er is gezegd, dat de Rooms-katholieke kerk de best bestuurde organisatie van de wereld is, maar daar ging het naar de mening van spreker niet om. Het functioneren van de kerk moet niet op de voorgrond staan, maar het wie daarin willen voortleven en wat men daarin gelooft. Het gaat niet om wat exact na te gaan is - de kerk als organisatie, maar het enige belangrijke is om „ja" te zeg gen tot iets wat niet na te gaan is. Eén van de belangrijkste consequen ties die hieruit volgen is dat de Heilige De inspectie van het brandweerwe zen heeft bij een laatste controle op het brandweermaterieel van de ge meente Veenendaal bemerkingen gehad op twee bluseenheden, n.l. de twee trek kers, tevens manschappen- en mate- rieelwagens, en de daarbij behorende motorspuiten. De wagens waren wel goed onderhouden, maar met hun ruim 20 jaar te oud. Gezien de brandrisico's in Veenendaal was naar de mening van de inspectie van het brandweerwezen de aanschaf van ten minste één lagedruk-eenheid urgent en bovendien met het oog op de vele indus triële risico's de aanwezigheid van een pooderwagen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het nodige nieuwe materieel aan te schaffen. Om te beginnen een be stelwagen Commer „Walk-Thru" met een laadvermogen van 23.000 kg, welke kan worden ingericht als trekker-manschap- pen-materieelwagen. Hiervoor zijn ook nieuwe gereedschappen nodig. Als nieuwe motorspuit wordt weer een Magirus geadviseerd, aangezien bij de brandweer reeds een spuit van dit merk in gebruik is en buitengewoon goed vol doet. Tenslotte is dan nog een poederwagen noodzakelijk, waarvoor de keus is geval len op een Total. De totale kosten zullen rond 40.000,gulden bedragen. B. en w. van Veenendaal willen de grond- en rioleringwerken in de Parallel weg en in de nieuwe woonwijk „De En gelenburg", onderhands aanbesteden en wel om de volgende reden. In het verleden kwamen bij openbare aanbestedingen van de aanleg en verbete ring van wegen steeds dezelfde aanne mers als laagste inschrijvers uit de bus. De aanneemsom lag dan steeds boven de raming van gemeentewerken, terwijl bij onderhandse aanbestedingen de aanneem som gelijk met de raming of zelfs daar onder lag. Bovendien is er praktisch geen concur rentie voor deze werken en daarom ver dienen volgens b. en w. onderhandse aan bestedingen uit financieel oogpunt verre de voorkeur. Om tijdverlies te voorkomeq adviseren b. en w. de raad nu het besluit tot onder handse aanbesteding te nemen en in een latere vergadering het krediet te verle nen, terwijl dan ook de aannemer bekend zal zijn. Het ligt geenszins in de bedoeling van b. en w. steeds zonder meer tot onder handse aanbesteding over te gaan. Bij ieder werk zullen zij steeds nagaan of het klimaat in de bouwwereld eventueel gun stig is geworden voor een openbare aan besteding. Schrift en de Woordverkondiging een essentieel element vormen in de kerk. Zonder Woord kan feitelijk nooit ge loofd worden en er is geen geloof zon der prediking. De kerk als mystieke be lichaming van Christus moet worden toegelicht. De prediking is de actueel- making van de Heilige Schrift. Als ons niet gezegd wordt waar het om gaat van en in deze tijd is. dan is de kerk te vergelijken met welke profane organisatie dan ook. Pater Willemse sprak ook over het getuigen. Dit mag niet alleen door ambtsdragers geschieden, maar iedere gelovige moet door zijn feitelijk levens gedrag getuigen van hetgeen waar het hem om gaat. Wanneer een gelovige weinig getuigend met de kerk omgaat dan zal een buitenstaander geneigd zijn om de kerk te rangschikken onder de folklore. De rooms-katholieke godsdienstig heid is in hoge mate kerkelijk. Men gelooft te weinig; men sluit zich maar aan en men doet mee omdat men dat van huis uit of anderszins meegekregen heeft. Gelukkig, aldus pater Willemse, wor den veelvuldig pogingen ondernomen om het kerkbesef te verlevendigen. Een levenseis hierbij is, dat men de geloofsgemeenschap aanpast bij deze tijd, dat de kerk met de tijd meegroeit. Als ze dat niet doet, dan mist ze haar opgave. Dan mist ze hetgeen waarvoor Christus gekomen is, n.l. dat God ook In de serie jeugdappels uitgaande van de beide Chr. Geref. kerken te Vee nendaal, zal zaterdagavond 9 februari a.s. het derde jeugdappel worden ge houden in de Chr. Geref. kerk aan de Hoofdstraat. De leiding van deze avond is in han den van de Veense predikant C. Lang broek. Deze predikant zal tevens een ds. C. Langbroek korte meditatie verzorgen die tot titel heeft: „Wie heeft het drukker...... jij Voor het jaar 1963 heeft de pro vincie Utrecht een contingent van 4700 woningen toegewezen gekre gen. Dit is zeshonderd minder dan vorig jaar. VEENENDAAL Van dit aantal kreeg Veenendaal er 111 toegewezen, naar verhouding van vorig jaar dus een stijging van 33 stuks. RHENEN De Grebbestad inclusief Achterberg en Eist heeft voor 1963 een bouwvolume van 48 woningen. RENSWOUDE Renswoude, dat vorig.jaar „vergeten" werd kreeg thans 6 woningen toebedeeld. AMERONGEN Aan de gemeente Amerongen is dit jaar geen enkele woningwetwoning toegewe zen. De gemeente Veenendaal heeft voor het jaar 1963 een aantal van 111 woningwetwoningen toegewe zen gekregen. Het totale aantal aan de provincie Utrecht toege wezen woningen bedraagt 2170, die door ged. staten over de ge meenten zijn verdeeld. Het basis-aantal dat Veenendaal kreeg was 57. Daarboven kreeg men voor in 1962 onbewoonbaarverklaarde woningen 14 huizen, extra voor economische groei: 15, extra voor het inhalen excessief wo ningtekort: 15, extra voor bijzondere doel einden: 10, in totaal dus 111. Voor 1962 be droeg de toewijzing 80 woningwetwonin gen. De 10 woningen voor bijzondere doel einden zijn bestemd voor huisvesting van repatrianten. Deze woningen hoeft de ge meente niet te nemen. Voorts zijn aan de provincie toegekend 1440 premiewoningen en 1090 woningen in de vrije sector. Deze zullen op een an dere wijze over de verschillende gemeen ten worden verdeeld. of Ik?" Deze keer zal ook de bekende sopraan Dé van Oenen haar medewer king verlenen. Zij hoopt enkele geeste lijke liederen te zingen. Mej. van Oenen maakte als meisje deel uit van de kinderzangklasse van het blindenin stituut „Barthimeus" te Zeist. Hierna volgde de koorklas, die, zoals bekend, wordt geleid door de heer Mees van Huis, toonkunstenaar te Utrecht. Dhr Van Huis leidde Dé van Oenen tot haar vijftiende jaar op, waarna mej. J. G. Molsbergen als haar lerares optrad. Dé van Oenen geniet als soliste een grote bekendheid en is ook in Veenen daal geen onbekende. Het jeugdkoor „Chrigeza", onder leiding van de dirigent de heer Horns- veld, zal met een drietal koorwerkjes een gedeelte van de avond vullen. Voor een algehele begeleiding zorgt de bekende Veenendaalse organist de heer Bob van Stempvoort, die reeds als jongen van 12 jaar als kerkorganist optrad. Hij ontving, evenals Dé van Oenen, een groot deel van zijn opleiding bij de Utrechtse toonkunstenaar Mees van Huis. Voor orgelliefhebbers is het misschien wel interessant te weten, dat de heer Van Stempvoort een niet uit gegeven orgelbewerking van Jan Zwart over Ps. 102 7 zal spelen. Een volledig programma wordt bij de ingang van de kerk aangeboden. Gezien de medewerkenden aan dit jeugdappel zal er ongetwijfeld belang stelling voor deze avond bestaan. Aan het Christelijke- en aan het Ka tholieke Bureau voor School- en Beroeps keuze wordt thans door de gemeente Veenendaal een subsidie verleend van 15,per volledig onderzoek van in woners van Veenendaal. Thans is evenwel de rijkssubsidierege ling verbeterd en zou de gemeente kun nen volstaan met 5,per individueel schoolonderzoek te verlenen, welk bedrag in mindering zal worden gebracht op het bedrag dat de deelnemers moeten be talen. Daarnaast achten de beroepskeuzebu reaus het echter noodzakelijk dat meer aan beroepenvoorlichting wordt gedaan. Hierdoor zal ook het aantal adviesaanvra gen verminderen omdat men dan al mid dels andere wegen is voorgelicht. Deze voorlichting kost evenwel ook geld. Geld, dat niet kan worden geput uit de nieuwe rijkssubsidieregeling. Daarom wordt de gemeente gevraagd hiervoor een bepaald subsidie te verlenen. B. en w. staan hier welwillend tegen over en stellen de raad een subsidierege ling met de beroepskeuzebureaus voor. WINKELIERSBESTUUR HERKOZEN Tijdens de gisteravond gehouden ver gadering van de Veenendaalse Winke- liersvereninging „Handel Nijverheid" is het aftredende bestuur met grote meerderheid van stemmen herkozen. Langdurig werd gesproken over de sa menstelling van een jubileum-program ma, waarvan ook de geplande Vewibeto een onderdeel is. Voorts zijn ook de winkelsluiting en de vijfdaagse werk week aan de orde geweest. Wat het jubileum-programma betreft, hiervoor zijn enkele commissies benoemd, zodat op korte termijn opnieuw vergaderd zal worden. CBTB HOUDT JAARVERGADERING De Chr. Boeren en Tuindersbond afd. Veenendaal houdt morgenavond in de zaal achter de Vredeskerk haar jaar vergadering. Behalve door het gebrui kelijke verslag aan de leden zal deze avond hoofdzakelijk in beslag genomen worden door een voordracht met film voorstelling, die verzorgd wordt door de Kon. Noord- en Zuid-Hollandse Red ding-Maatschappij. In de pauze tussen de filmvoorstelling zal een gratis con sumptie worden verstrekt. SUCCES VOOR VEENENDAALSE BAND Op een te Opheusden gehouden ama teur-wedstrijd behaalde de Veenendaalse band „The Pearl Rockets" de derde prijs, bestaande uit een prachtige beker. Bob van Stempvoort VZC-TRAINING AFGELAST In verband met sneeuw en ijs gaat de wintertraining van VZC in Utrecht a.s. donderdag niet door. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 115.000 stuks. Prij zen van 17,50 tot 19,per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 40 stuks. Prijzen van 38,— tot 50,— per stuk. Handel saai. Het is altijd weer een prettige belevenis om te mogen luisteren naar een con cert van de Veenendaalse harmonie „Caecilia" en wel om verschillende redenen. Voorop staat de de Caecilianen het muzikale genot, dat zijzelf aan hun stukken beleven zo gemakkelijk weten over te dragen aan het luisterende publiek. Zij weten uit hun grote- en veelzijdige repertoire een programma op te bouwen, dat zó gevarieerd is dat iedereen er plezier en ontspanning aan kan hebben. Dan is het gehalte van het gebodene zodanig, dat hier een tijd van gedegen studie achter moet staan. De uitvoering zelf wordt hierdoor niet een krampachtig „ge blazen" programma. Integendeel, men krijgt altijd de indruk te gast te zijn bij een aantal muziekmakende liefhebbers, die zelf ook een avondje uit zijn. Zo was het ook weer j.l. zaterdag avond in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan tijdens het jaarlijkse win- terconcert van „Caecilia". De muzikanten speelden „gemakke lijk" in hun kennelijk ook gemakkelijk zittende nieuwe fleurige, maar toch niet schutterij-achtige nieuwe uniformen. Het programma was veelzijdig: traditio nele marsen ter opening en sluiting, een forse ouverture, een stuk in enkele delen, een wals-fantasie, wat karakter stukjes met solisten en een klassieke Amerikaan. Misschien een programma, dat niet helemaal aan het hedendaagse publiek was aangepast. Men mag hierover van mening verschillen, maar we hadden toch meer muziek in de Amerikaanse musicalsfeer verwacht. Omdat dit mu ziek is die de Caecilianen wel bijzonder ligt, getuige de uitvoering van vorig jaar. Niettemin was het een concert dat er wezen mocht. Onder leiding van de vriendelijke dirigent J. J. Gregoire, die soms wat „losjes" mag aandoen, maar toch zonder in het militaire te verval len van zijn musici krijgt wat hij wil. Geopend werd met de Mars der Me dici, een mars die ook vorig jaar werd uitgevoerd. Het was niet vervelend om deze mars als goede herhaling nog eens te horen. Na de ouverture „Promessi Sposi", een stevig gespeeld stuk, een werkje uit de oude doos. De Caecilianen speelden als „Duitse Stadtmusiker" in een wals-fantasie van Paul Lincke. Jammer was het dat de welluidende „uitwasjes" van de fluitist aan het slot niet beter doorkwamen; zij gingen een beetje verloren in het geheel. Fijn waren S. Hasselaar (piston) en G. Wagenveld (trombone) als solisten in „Berceuse de Jocelijn" en humoris tisch B. Oskam als bassolist in „Der Alte Brummbar". Beide stukken waren gearrangeerd door de dirigent. Het derde solistische karakterstukje kwam uit de bariton van S. Druart. Hij speelde een eigen arrangement van „De Ster" en zonder de anderen tekort te doen vonden we hem de beste solo spelen. „Airs de fête" is misschien niet het stuk geweest, dat gemakkelijk in het gehoor lag. Maar verreweg het moei lijkst ook voor de uitvoerenden. Trou wens aan de fantasie van George Gershwin-werken had „Caecilia" ook „een hele hap". Het was Gershwin wat men te horen kreeg. Blues-achtig in de vele Rhapsodie in Blue-motieven die door Pi Scheffer in deze fantasie zijn verwerkt. De mars-nieuwe-stijl zorgde voor een slot met vaart. De Hudsonmars kwam uit de verf als een quick-march" en al met al was het een opgeruimd be sluit van een goed concert. Na de pauze vervulde de toneelver eniging N.A.O. een gast-optreden met het stuk „Moeilijke jaren" onder regie van C. Slok. De heer A. Bakker, beschermheer van Caecilia opende de avond en beval vooral het uniformfonds en instrumen tenfonds van het 59-jarige Caecilia in de voortdurende belangstelling van de Veenendalers aan. De heer Bakker ver welkomde speciaal burgemeester mr. dr. J. Hazenberg, die het concert bij woonde. In de serie uiteenzettingen over ver schillende geloven en levensovertuigin gen brengt de Volksuniversiteit Veenen daal vanavond in gebouw 't Trefpunt de heer P. N. Kruiswijk voor het voetlicht. HU'zal een antwoord geven op de vraag: Wat is Humanisme? Waar menselijkheid en medemenselijk heid boven alles worden gesteld, is hu manisme. Deze gezindheid heeft zich reeds in oude tijden geopenbaard. Vanaf het voor-christelijke China, India en Grieken land, tot in de Europese renaissance en het moderne existentialisme. Ook binnen andere levensrichtingen, b.v.: christendom of communisme, zijn humaniserende krachten werkzaam; die het leven trach ten te bevrijden uit godsdienstig dogma maatschappelijke armoede of politieke dictatuur. Er zijn religieuze en rationele humanis ten, liberale, socialistische én nog ander soortige. Naarmate iemand zijn speciale accent zwaarder laat wegen dan het uni- verseel-menselijke, is hij meer dat bijzon dere (b.v. rationalist of atheïst) dan hu manist. Tot een eigen organisatie is het huma nisme de laatste eeuw in tal van landen gekomen. Voor Nederland was dat in 1946 met de oprichting van het Humanistisch Verbond. Het centraal bureau van dit verbond is tevens secretariaat van de In ternational Humanist and Ethical Union (I.H.E.U.). Zelfstandig, maar in nauwe betrekking met het Verbond, werken enkele neven organen; o.a. voor het maatschappelijk' werk (Humanitas), en de geestelijke ver zorging van militairen (Humanistisch thuisfront). Voor al dergelijke activitei ten streeft het verbond naar gelijkberech tiging met kerkelijke instanties. In de ontmoeting met andersdenkenden zoekt het humanisme eerbiediging en toe nemend verstaan van eikaars overtuiging. Wederzijds appèl en strijd om de waar heid wordt hierdoor niet ontweken, maar gevorderd. De inzet van deze strijd zal voor het humanisme steeds zijn, zowel in de sa menleving als binnen eigen kring: Het scheppen van een steeds menselijker we reld. Dit betekent niet, dat de mens ,goed" is of worden zal; maar dat men hem trouw wil zijn; dat men het steeds op nieuw wil wagen met de mens, die men zelf in goed en kwaad, samen met alle anderen is. Slagend of falend, wil het hu manisme zich blijven concentreren op de wereld hier en nu, in haar ontwikkeling naar de toekomst. JONGEN BIJ OVERSTEKEN ONDER AUTO Toen hij maandagmiddag om twaalf uur uit school kwam is de zevenjarige Henk van C. bij het oversteken van de Prins Bernhardlaan aangereden door een auto, bestuurd door de heer H. M. uit Lunteren. De jongen liep een hersen schudding en enkele hoofdwonden op. Overbrenging per ziekenauto naar het Juliana ziekenhuis was noodzakelijk. TEENAGER-SHOW UITGESTELD Door bepaalde omstandigheden is de teenager-show die „The Rainbow Rockets" a.s. zaterdagavond in gebouw Eltheto zou den houden, uitgesteld. Reeds gekochte kaarten kunnen aan de bekende adres sen worden ingeleverd. ONTSPANNINGSAVOND BEJAARDEN De Stichting O.C.B. hoopt voor de Vee nendaalse Bejaarden weer een ontspan ningsavond te houden. Dan hoopt de be kende toneelvereniging N.A.O. op te tre den met het prachtige stuk in drie be drijven „Moeilijke Jaren". De avond zal weer worden gehouden in gebouw „El theto" en wel op donderdag 7 februari. Zoals gebruikelijk zullen ook op deze avond weer bussen rijden volgens het be kende dienstrooster. Het bestuur ver trouwt, dat ondanks de minder gunstige weersomstandigheden toch vele bejaarden de weg naar Eltheto zullen weten te vin den. KAMER VAN KOOPHANDEL STELT VOOR: In de morgenmiddag te houden vergadering van de Kamer van Koophandel voor Utrecht zullen enkele belangrijke wijzigingen voorgesteld worden met betrek king tot de Uitverkopenwet 1956- Zoals bekend is het reeds verboden een seizoenverkoop zó aan te kondigen, dat redelijkerwijs de indruk kan worden ge wekt, dat de verkoop op de seizoenop ruiming vooruitloopt. In de praktijk is het moeilijk gebleken vast te stellen, of deze bepaling al dan niet wordt nage leefd. Ter vergroting van de controle mogelijkheden worden daarom thans de volgende aanvullingen door de Kamer voorgesteld: a. In de periode van 6 weken, vooraf gaande aan de seizoenopruiming, mogen bij het vestigen van aandacht op de te verkopen artikelen geen aanduidingen worden gebezigd, als gebruikelijk bij de aankondiging van de seizoenopruiming. b. Het zal verboden zijn tijdens de tijds ruimte van 6 werkdagen, onmiddellijk voorafgaande aan de periode van sei zoenopruiming, bijzondere aanbiedin gen aan te kondigen. In afwijking van het advies van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel is de Staatssecretaris van Economische Zaken niet bereid te bevorderen, dat de niet- openbare aankondiging, van de seizoen opruiming. aan de vaste klanten wordt verboden. Deze voorkeursdagen worden n.l. - aldus de Staatssecretaris - zowel door verschillende winkeliers als door de klanten zeer op prijs gesteld. Vergunning verleend door Kamers van Koophandel: Volgens de uitleg van de huidige rege ling is de Kamer verplicht, in geval een onderneming de bedrijfsuitoefening staakt, steeds een uitverkoopvergunning te ver lenen. Zij moet dit zelfs doen, indien van een eigenlijke staking van de verkoop geen sprake is doch veeleer van een ver plaatsing der onderneming. Volgens de thans voorgestelde gewijzig de redactie zullen de Kamers het recht hebben, de verlening van een vergunning, voor het houden van een tussentijdse uit verkoop, in alle gevallen te beoordelen naar goed koopmansgebruik. Mijnheer, Naar aanleiding van uw artikel „Ge sprekken met deelnemers uit eigen om geving, aan de Friese Elfstedentocht", zou ik graag als deelnemer mijn gesprek hier aan toe willen voegen als een opmerking. Er werd ondermeer gezegd, dat de Or ganisatie deze tocht niet door had mogen laten gaan. Dit is zeer ten onrechte. Er was n.l. door de Organisatie, via radio, T.V. en krant voldoende op gewezen, dat het zeer slecht ijs was. En dat de aller- sterksten de finish konden halen. Maar al deze waarschuwingen ten spijt waren er ruim tienduizend die dachten, bij die allersterksten te horen, waaronder ook die uit eigen omgeving. Maar alleen doordat de wind reeds tegen de middag er voor zorgde dat de banen bedekt wer den met een dikke laag stuifsneeuw, was de reden, dat schaatsen voor het toen nog grootste aantal van het gestarte aantal deelnemers, „waaronder ik", die toen ruim over de helft waren, op last van de controles te Franeker en Harlingen de sommatie kregen ,of door eigen inzicht", er mee te stoppen. Voor hen die ondanks die onvoorziene tegenslag toch de finish haalden vind ik dit nog meer een pracht prestatie. In het bijzonder van de wedstrijdrijders, daar de ze aan tijd gebonden zijn. Voor hen die dan ook niet binnen twee uur na de winnaar binnen komen, kun nen zich beter voor de toertocht opgeven, want dat .tijdslimiet" blijft bij goed of slecht ijs voor het schaatsen gelijk. Ho pende dat alle schaatsliefhebbers het de DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Mooie flanellen JONGENS PYAMA'S," leeftijd 2-14 jaar Maat 2 2,95 met een kleine stijging per maat. MANUFACTUREN BEDDENaLEDUCRNTEN VtCNENDMl GORTSTR.39 «U».»»*' volgende keer gemakkelijker mogen heb ben, dank ik u voor uw plaatsruimte. J. Wello (Gezien het grote aantal deelnemers uit onze omgeving aan de Elfstedentocht als tourryder, hebben wij alleen de wedstrijd rijders geïnterviewd. Dit betekent van zelfsprekend niet dat de prestaties van de tourryders daar minder om zouden zijn. Integendeel - vaak geheel ongeoefend en onvoorbereid hebben zij het traject óf geheel óf gedeeltelijk afgelegd hetgeen dikwijls nog meer doorzettingsvermogen eiste dan van de min of meer ervaren tourrijders. Red.) Maandagmorgen heeft een trekker met oplegger op Rijksweg 12 een klap band gekregen. De lading planken ging aan het schuiven en kwam in zijn ge heel op de rijbaan terecht. Zes autovrachten waren nodig om de planken weg te voeren. Het duurde tot 's middags vijf uur eer de ravage op geruimd was. Hierdoor was de weghelft de hele dag gestremd en kon alleen ge passeerd worden via de vluchtstrook. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. (vervolg van pag. 1) wijl de vrachtauto reeds dicht genaderd was. Er was daarbij een botsing ont staan. Ik zag die wagen wel, maar ik schat, dat de afstand nog veertig meter was en ik meende dan ook er nog mak kelijk voor langs te kunnen. Boven dien was er ruimte genoeg om mij te passeren, aldus Van de M. Ik reed ongeveer 40 tot 45 km, zo zei de bestuurder van de vrachtauto, M. van M. uit Wekerom, die als getuige verscheen. Ik was al veel dichter ge naderd dan verdachte beweert. Het zal ongeveer twaalf meter geweest zijn. Ik moest flink remmen, want links pas seren ging niet omdat daar een bus halte was, waar kinderen op de rijbaan stonden te wachten. Een mede-inzittende van de vracht auto, J. van de S. uit Koot wij ker broek, legde een gelijkluidende verklaring af. De laatste getuige, die werd gehoord, was mevr. Van de M., die bij haar man in de personenauto had gezeten. De vrachtauto was nog een heel eind weg en bovendien waren wij de uitrit al uit toen hij naderde, meende zij. De officier hechtte aan de verklarin gen van de getuigen a charge meer ge loof dan aan die van verdachte en zijn echtgenote, mede omdat de situatie schets van de politie aangaf, dat de wielen van verdachtes auto nauwelijks in de lengterichting van de weg ston den. Ik neem verdachte zijn lakonieke bewering, dat er voor de vrachtauto nog wel ruimte was om te passeren, zeer kwalijk. Een dergelijke mentaliteit doet mij, wanneer hij zo doorgaat, het ergste vrezen voor zijn rijbewijs, zo be toogde mr. Pieters in zijn requisitoir. Eis 50,of 10 dagen. Rechter v. d. Brand wenste echter een andere strafmaat toe te passen, om dat verdachte geen enkel besef toonde voor de ernst van de gemaakte fout. Het werd voor v. d. M. 100,of 20 dagen. willen wij in onze afdeling woninginrichting nog enkele za ken zeer goedkoop opruimen. In verband met de aankomst binnenkort van de nieuwe voorjaarsgoederen. Voor degenen die zelf wel eens iets doen, hebben wij nog wel enkele restanten in: Colovynyl tegels - stuk ken rail - fournituren - coupons vloerbedekking - balatum - gordijnstof - coupons plastic. IN MEUBELS ENKELE STUKS VERKOOP ver bene den de prijs. Eethoeken - Bergmeubels - een enkel bankstel - salontafels vanaf 39,50. Mimisets vanaf 22,50 - T.V. tafels vanaf 29,50 - Theemeubels vanaf 145,voor 98,Royal wandcombinatie met 20% korting. Enkele kamers tapijt (diverse soorten) bij gehele coupon 15% korting. Stalen slaapkamers lich besch. ver beneden de prijs. Enkele stuks in terieur matrassen met 25% korting. Wat restanten cocos. Enkele goed kope vloerkleden. Ondanks prijsverhoging van de wol, kunt U nog uit zoeken in voordelige wollen dekens (ver beneden de prys). Deze aanbiedingen zijn dus maar enkele dagen geldig. Afdeling Woninginrichting - Hoogstraat 20, tel. 2830. VEENENDAAL - ZANDSTR. 55 - TEL. 3017 - DEN HAAG U kunt vlees en vet eten van le kwaliteit jong en mals vlees voor zeer lage prijzen. LET U MAAR EENS OP. 1 heel kg. GEHAKT h.o.h. met gratis kruiden Prachtig malse RUNDERLAPPEN 500 gr 1,98 Fijne RIBLAPPEN botermals 500 gr 1,88 Dikke RIBLAPPEN 500 gr 2,25 ROSBIEF of LENDE 500 gr 2,59 STOOFLAPPEN 500 gr 1,09 RUNDERLAPPEN voor een fijne jus 500 gr 1,47 Een fijne RUNDERROLLADE met klein randje vet500 gr 1,75 HIPS met veel vlees 500 gr 1,25 SCHENKEL met been 500 gr 1,25 OSSESTAART500 gr 0,88 Doorregen VARKENSLAPPEN (buik) 500 gr 1,19 HAMLAPPEN mager 500 gr 2,25 HACHé POULET500 gr 1,25 Steendik ROOKSPEK 500 gr 0,69 BALKENBREI 500 gr 0,45 Grove ROOKWORST 250 gr 0,98 4 pakjes allerfijnste (een lekkernij) 1 heel pond 1, 100 gr gek. Ham 100 gr Snijworst 100 gr Parizer

De Vallei | 1963 | | pagina 2