Johannes Passion van J+ S* Bach in de Cunerakerk in Rhenen LEVERPASTEI HAGEL 42ct Ib V. CUSTARD SCHERPENZEELS PLUIMVEE AAN DE SPITS N. Smit uit Doorn kampioen 2e kl. libre district Veenendaal ARAM I? CHEVROLET FRUITCOCKTAIL t-139 TANDPASTA 75.t-30 /ANIJS-of VRUCHTEN 1A HULP AAN WILDE GANZEN RHENEN SCHERPENZEEL vorst van Suprania Handen en Lippen Cüw?PUROL 75 ct met 15 geldzegels 65 ct 26 35 ct- TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 6 FEBRUARI 1963 Nr. 11 „Dutch Swing College Band" en „Diamond Five" in één optreden 9-JARIG MEISJE WAS ZOEK Kerkelijke muziekavond Vogelvanger gegrepen Ouwehand als Dierenarts Uit de raad van Scherpenzeel: Uitbreiding Ontslag Ijsbaan Nieuwe arts „Forellen" nog steeds in de running BILJARTEN De TAFELTENNIS EERSTE WINST VOOR RITAC V. A. B. KIRPESTEI N VOLLEYBAL MOEILIJKE UITWEDSTRIJD VOOR V.C. VEENENDAAL TEGEN PHYLOS BLIK ERWTEN MET WORTELEN KOEKJE 10%, VANILLE-BATONS SNOEPJE 10%, 45 ct met 9 geldzegels 200 BEIDZEBELS Velen zullen zich ongetwijfeld de indrukwekkende uitvoering van vorig jaar nog herinneren, die in een stampvolle Cunerakerk van bovengenoemd werk werd gege ven. De herziene opstelling van koor, solisten en orkest heeft toen goed voldaan en wordt ook dit jaar weer aangehouden. De begeleiding verzorgt het Radio Bach- orkest met als solisten Jos Verkoeyen en Jan Brejaart, viool; Arie Elshout, fluit; Cor Coppens en Steven Fijn van Draat, hobo en hobo da caccia; Max Werner, viola da gamba; Lenie v. d. Lee, orgel. Het geheel o.l.v. Gijsbert van Zanten. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat in de Cunerakerk onlangs een geheel nieuwe verwarming is aangebracht, die uitstekend voldoet. Het bezwaar van een te lage temperatuur, wat in vele oude Nederlandse kerken het uitvoeren en be luisteren niet altijd tot een genoegen maakt, is hier dus geheel opgeheven. De C.O.V. „Euphonia" te Rhenen is mo menteel weer druk bezig zich voor te be reiden voor de uitvoering op 27 februari a.s. Als sopraan-soliste werkt mede Maria Suchèl, een jonge, veelbelovende sopraan, die dit seizoen veel concerten van An nette de la Bije overneemt, die door om standigheden enige tijd niet op kan tre den, (o.a. Mattheus-Passion in Concertge bouw en andere belangrijke Passie-uit voeringen). Verder dezelfde solisten als vorig jaar, te weten: Aafje Heynis, alt; Jan Waayer, tenor, David Hollestelle, bas; Herman Schey, bas en Gerard Honig, tenor. Aafje Heynis werkt mede aan Johannes-Passion te Rhenen. Naast de vele andere soorten vogels die regelmatig via de politie van voed sel worden voorzien, keren sinds kort ook een honderdtal wilde ganzen re gelmatig op de voederplaats in het Rauweveld terug. Zij die de hongeren de dieren een warm Iiart toedragen, kunnen voedsel inleveren by het poli tiebureau, vanwaar het onder de vo gels gedistribueerd wordt. GEREMD BIJ GLADHEID Zondagmiddag zijn op de Brinker- steeg twee auto's bij het passeren met elkaar in botsing gekomen. Automobi list J. uit Zilk stond uiterst rechts van de weg stil om de tegenligger v. d. B. uit Veenendaal te laten passeren. Door dat laatstgenoemde echter begon te remmen, botste zijn auto op de ander waardoor materiële schade ontstond. BOTSING OP KERKEWIJK Op de Kerkewijk stond zaterdagmid dag een vrachtauto van de fa. v. Z. geparkeerd omdat men bezig was met het lossen van brandstoffen. Een nade rende personenauto, bestuurd door v. B. uit Lunteren, raakte de vrachtauto. Aanvankelijk dacht men dat de vracht auto niet beschadigd was, doch later bleek dat de kolenauto door de schok van de aanrijding op een andere ge parkeerd staande auto was gebotst. AFSCHEID VAN DS. GOEDHART In verband met zijn vertrek naar Emmen zal ds. W. Goedhart op zondag 10 maart a.s. afscheid nemen van de herv. gem. „Sola Fide". Uniek gebeuren voor Jazzliefhebbers: Zondag 10 februari a.s. staat de lief hebbers van jazzmuziek in midden-ne- derland een belangrijk jazz-gebeuren te wachten. In Musis Sacrum te Arnhem zal dan namelijk een concert worden gegeven door Europa's beste en meest bekende jazzorkesten: de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort en de Diamond Five o.l.v. Cees Slinger. Het is voor het eerst in onze directe omgeving dat beide orkesten in één programma optreden. Zonder twijfel zal hier dan ook grote belangstelling voor bestaan. Over de kwaliteiten van de D.S.C. behoeft niet veel gezegd te worden. Op het ogenblik vieren zij weer triomfen in het buitenland en wanneer zij zon dagavond in Arnhem op de planken staan, komen zij rechtsstreeks uit Noor wegen. Na een lange afwezigheid kan men dus wel spreken van een „pre miere". De Diamond Five staan vooral de laatste weken weer volop in de belang stelling vanwege hun optreden met het Amsterdams Concertgebouworkest in een nieuw werk van componist Ket ting. Tevens zijn zij de winnaars van de gouden „Edison van het Grand Ga la du Disque 1962". Dit unieke optreden is tot stand ge komen dank zij de activiteiten van de Arnhemse Jazz Sociëteit. Woensdagavond hebben politie en familieleden lange tijd in ongerustheid verkeerd over het lot van het 9-jarige meisje van V. uit Veenendaal. Het kind, dat de BLO-school bezoekt, was na schooltijd niet thuisgekomen. Pas om tien uur 's avonds schakelde men de politie in. Met behulp van een speurhond wer den alle mogelijke schuilplaatsen in en om de school doorzocht, doch zonder resultaat. Op het laatst vreesde men dat het kind verdronken zou zijn, zo dat de eerste toebereidselen werden getroffen om te gaan dreggen. Inmid dels echter was de politie te weten ge komen dat het meisje ook nog een vriendin had in Ede. Om half twaalf 's avonds werd ze daar aangetroffen. Tegen de ouders van haar vriendin had ze gezegd, dat ze mocht over blijven. DEBUUT VAN KERKKOOR Het Geref. Kerkkoor „Soli Deo Glo ria" o.l.v. de heer Henny Pomp heeft woensdag j.l. haar eerste uitvoering gegeven voor de patiënten van het Juliana-Ziekenhuis. Na een openings woord door voorzitter D. de Man wer den enkele bekende geestelijke liede ren ten gehore gebracht. Mevr. P. Pomp-v. d. Bovenkamp was soliste in het prachtige werk „Gods Ere" van L. v. Beethoven. Er kan worden terug gezien op een geslaagde uitvoering. Ter afsluiting van de orgelactie by de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofdstraat wordt zaterdagavond 23 februari een kerkelyke muziekavond gehouden in het kerkgebouw aan de Hoofdstraat. Medewerking wordt verleend door de Herv. Gem. Zangvereniging „Vox Jubi- lans" uit Waddinxveen o.l.v. de heer Eg- bers. Het orgel zal worden bespeeld door Feike Asma. Sprekers zijn ds. J. Keuning, de scriba van de kerkeraad B. Versteeg en de voorzitter van de Orgelcommissie J. Verhoef. Aan de uitgang wordt een kollekte gehouden t.b.v. het Comité Or gelbespelingen. Bij een bewoner van de v. d. Poll straat, de 31-jarige N. v. E., heeft de politie drie sijzen en een koolmees in kooien aangetroffen. Volgens getuigen had hij deze ge vangen met lijmstokken. Omdat hij geen vergunning had om deze vogels te houden en het vangen van deze dieren met lijmstokken ten strengste verboden is, werd onmiddellijk proces verbaal tegen hem opgemaakt. De vo gels zijn in vrijheid gesteld. INBRAAK OPGEHELDERD Vorige week woensdagnacht is in gebroken bij de kantine van de n.v. Boxal aan de Rozenstraat. Er werd een bedrag vermist van ongeveer honderd gulden. De politie die een intensief on derzoek instelde slaagde er in de dader enkele dagen later te pakken te krij gen. Het was de 24-jarige ongehuwde W. H. v. d. B. uit Ede. Hij werd in Zeist aangehouden en van het geld was niets meer over. Bij verhoor zei hij zwervende te zijn en bekende hij tevens enkele inbraken in Ederveen, Wageningen en Veenendaal. VOERTUIGEN UIT VERKEER GENOMEN In de loop van deze week heeft de politie een motor uit het verkeer ge nomen, omdat de bestuurder, een ze kere A. J. uit Opheusden, niet in het bezit van een geldig rijbewijs bleek te zijn. Ook de auto van de 25-jarige J. C. v. S. uit Veenendaal ging een zelfde weg. De eigenaar had geen rijbe wijs, geen belastingkaart, terwijl de auto verschillende gebreken vertoonde. Het voertuig is nu voor de sloop be stemd. In Ouwehands Dierenpark zou een ezelsveulen worden geboren. De park arts dr. Gouda Quint uit Heelsum was op het moment dat de blijde gebeurte nis voor de deur stond niet te bereiken in verband met de massa-inenting tegen rabies en zodoende was goede raad duur. De heer Ouwehand nam echter resoluut een beslissing. Hij ging fluks zijn handen uitgebreid wassen, trok een witte jas aan en ziedaar met het vak manschap van een echte dierenarts zag hij kans de ezel te verlossen. Er staat nu een welgeschapen en in blakende welstand verkerend veulen in de ezel stallen van zijn park. Dr. Gouda Quint, die zich onmiddel lijk na de inenting van de honden en katten naar het park op de Grebbe- berg spoedde, kon niets anders doen dan de heer Ouwehand een compliment maken voor de wijze waarop hij hem had vervangen bij deze geboorte. Scherpenzeels vroede vaderen hebben zich dinsdagavond in korte tijd door de 17 punten tellende agenda gewerkt. Voorzitter Hoytema van Konijnenburg deelde de vergadering mee, dat namens de gemeente een gelukstelegram gezonden toas aan de jarige Kroonprinses. In zijn nieuwjaarstoespraak gewaagde hij van zijn bezorgdheid over de uitvoering der bouwprojecten, die door de zeer lange vorst periode bijzonder gestagneerd worden. Afgezien van de directe financiële schade zal men over enige tijd ook nog de indirecte op kunnen maken. De toekomstplannen voor 1963 zullen beste wensen: „Gelukkig zijn er proble- onuitvoerbaar blijken te zijn. De opge lopen achterstand zal moeilijk ingehaald kunnen worden, zo zei hij. Ondanks de tegenslag in de pluimveehouderij gedu- renle 1962 - het getij is kerende - had het spreker zeer aangenaam getroffen, dat de Scherpenzeelse pluimveehouders, met een gemiddelde van 730 stuks pluim vee per bedrijf veruit aan de spits staat. Ook de aanvoer der eieren was zeer verblijdend vooruit gegaan: 1961 gaf een totaal van 40 miljoen; 1962 van ruim 48 miljoen stuks te zien. De bevolking had zich met 158 personen uitgebreid en per 31 dec. 1962 telde Scher penzeel 4.031 zielen. De vleeskeurings dienst heeft gedurende 1962 zeer bevredi gend gedraaid en geeft een batig saldo te zien. De voorzitter sprak zijn dank uit voor het vele werk, dat de gemeente werklieden gedurende de sneeuwperiode al verricht hebben. Ze kunnen nu eenmaal niet overal tegelijk zyn, maar er is byzonder hard gewerkt. Hij dankte allen voor de prettige sa menwerking en hoopte op bestendiging hiervan gedurende 1963 en dat de raad spoedig weer voltallig zal zijn. Namens de raad dankte de heer Van Kampen (A.R.) de burgemeester voor zijn G. v. Kampen (A.R) dank men, die om oplossing vragen en die ons dan ook de gelegenheid zullen geven sa men te werken." De heer Blanken (V.V.D.), die wegens ziekte de vorige maal geen voorbeschou wing had kunnen houden, kreeg alsnog gelegenheid dit in het kort te doen. Hij sprak o.a. zijn vreugde uit over de groei van de ULO school en trachtte uit het bevolkingsonderzoek aan te tonen, dat de tegenstelling rechts-links niet zo scherp is als wel eens gesuggereerd wordt. H. J. Blanken (V.V.D.) groei Voorts verklaarde hij zich tegen aan stelling van een 2e schilder, omdat men het werk uit kan besteden. Hij raadde aan de werkzaamheden van de heer du Pre te splitsen, daar deze te overbelast wordt. Aan mej. v. d. Weg zal eervol ontslag als hoofd van de kleuterschool verleend worden. Aan de voorraad perceeltjes goedkopere grond voor ingezetenen komt een einde. Er is er nog slechts een te koop. De vaststelling der exploitatievergoedin gen aan de Bijzondere Scholen ondervon den geen moeilijkheden, evenmin de ver hoging der deelneming aan het aandelen kapitaal der N.V. Bouwfonds Nederl. Gem., alsook de verhoging der subsidie aan het Econ. Techn. Inst, van Gelder land. De gemeente zal de grond achter de kleuterschool, toebehorend aan de heer van Setten, kopen. De raad ging boven dien accoord met de aankoop van gron den achter de Holevoet i.v.m. wegaanleg. Zij kon zich eveneens verenigen met de voorlopige salarismaatregelen ingaande 1 jan. 1963. De raad wees de heer van Vollenhoven aan tot loco-secretaris. Aangezien de ULO-school dit jaar waarschijnlijk 180 leerlingen zal tellen, zal deze school tot 6 lokalen uitgebreid worden. Het 2e sportterrein zal er zeer waarschijnlijk nog dit jaar komen. Via de heer Houterman is men doende toestem ming te krijgen tot het aanleggen van een ijsbaan bij Breehoef. Tydens de rondvraag bracht de heer v. d. Ham (C.H.U.) dank aan de ge meente voor de geste, bewezen aan de oudere mensen. J. v. d. Ham (C.H.U.) geste Op zijn vraag over de winkelsluiting ging de voorzitter uitvoerig in. De wet zegt 6 uur sluiten, zo zei hij, doch bij speciaal besluit kreeg Scherpenzeel toe stemming om tot 7 uur open te blijven. Nu wil men 6 uur. Daar is geen raads besluit voor nodig. Vorige week donderdag heeft dokter M. Pon de praktijk overgenomen van dokter J. H. Renken. In bijzijn van collega Plomp heeft de nieuwe huisarts vrijdag zijn ronde gemaakt. Het ligt indebedoeling, dat dokter Pon de woning aan het Hole- voetplein betrekt. Dokter Pon heeft an derhalf jaar gewerkt in het streekzieken huis te Bennekom en ontving zijn oplei ding aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Het eerste hereazevental van de Rhe- nense Zwem- en Poloclub „De Forellen" heeft zaterdagavond in Den Hommel te Utrecht de competitiewedstryd tegen De Vuursche II uit Baarn met 6-1 gewonnen. De waterpoloploeg uit Rhenen is in deze wintercompetitie van de Kring Midden van Nederland van de KNZB met drie overwinningen achter elkaar flink komen opzetten en de kampioenskansen heeft men dan ook weer volledig in eigen hand. Sjors Jansen, klein van stuk, was de grondlegger van het eerste doelpunt. Dank zij zijn enorm doorzettingsvermogen kon Piet de Zwarte gemakkelijk scoren, 1-0. De Vuursche had toen al een aanval op het Forellen-doel gelanceerd, doch de rood gecapte Brouwer trommelde de bal prach tig weg. Jammer dat Ton van Dijk zijn soloren op het Vuursche-doel niet af maakte, want er zat een zeker doelpunt in. Toen hij door een tegenstander aan de benen werd vastgehouden, bleef hij liggen. De daarop genomen vrije worp leverde echter niets op. Doordat de speler die Van Dijk hinder de op ongeoorloofde wijze door de scheids rechter naar de kant was verwezen, was Forellen numeriek in de meerderheid. Het was een klein kunstje voor Eep Land man om de stand op 2-0 te brengen. Beide zeventallen waren nu weer com pleet en juist voor de rust scoorde Sjors Jansen 3-0 uit een prachtige voorzet van Eep Landman. Het was een zeer eenzij dige eerste helft, hoewel De Vuursche bepaald niet zwakker was. Na rust was de eerste aanval voor De Vuursche, maar het schot dat deze aan val moest afronden belandde tegen de lat. Ton van Dijk antwoordde met een ver schot en de stand was 4-0. Beide zeventallen moesten nu met zes man verder spelen, doordat Jansen en Van Putten (De Vuursche) met elkaar lagen te bakkelijen. Toen André de Kruijf er op fraaie wijze 5-0 van had gemaakt, waren de ploegen weer compleet. Een vrije worp, genomen door Matthijs Geurts, werd door Eep Landman feilloos in een doelpunt omgezet, 6-0. Nog driemaal trachtte De Vuursche de hechte Forellen-verdediging open te bre ken. De eerste maal redde doelman Brou wer voortreffelijk. De tweede maal ging het schot dat doel moest treffen naast. De derde poging resulteerde in een schot van rechts, dat onhoudbaar en onbereik baar voor Brouwer in de linkerbovenhoek verdween. De Vuursche had in elk ge val de eer gered, 6-1. Op 26 en 27 januari j.l. werden In hotel Smit te Doorn de wedstryden om het per soonlijk kampioenschap van het district Veenendaal, 2e klasse libre, gehouden. De leden van de biljartvereniging Smit hadden de organisatie van dit kampioenschap op hun naam staan en alles verliep uitstekend. De belangstelling was zeer groot en op beide dagen was de heer W. van Zalingen, wethouder te Doorn, aanwezig. De grote medewerking van zijn leden heeft de heer Smit geïnspireerd, om zich na een slechte start - hij verloor zijn eer ste partij van de heer v. d. Linden van B.V. Rhenen met een moyenne van 2.56 - krachtig te herstellen. Hierna werd eerst de Veenendaalse heer S. J. Klijn van B.V. Veenendaal aan zijn zegekar gebonden met 150-71, een moyen ne van 4.68 en een hoogste serie van 20. Vervolgens kreeg de heer J. van Ap peldoorn van „Morgenster" Eist zijn eer ste nederlaag van de heer Smit met 150-97 in 30 beurten en een hoogste serie van 29. Na drie ronden was de situatie zo, dat de heren Smit, Hensen, van Appeldoorn en v. d. Linden allen vier punten hadden met nog twee partijen te spelen. De heren J. P. Hensen (Zeldenrust), ti telverdediger, van Appeldoorn en Smit wisten hun vierde partij in winst om te zetten, zodat hiermee de heer v. d. Lin den was uitgeschakeld. Met nog de par tijen Klijn-v. Appeldoorn en Hensen- Smit had de heer van Appeldoorn slechts een theoretische kans. Zijn moyenne was beduidend lager en hij kon dus nog slechts kampioen worden door een overwinning in de laatste partij en een eventueele eerste remise-partij tussen de heren Smit en Hensen. Tegen de heer Klijn, als favoriet ge start, maar te weinig gewend aan de bil- jartmaat 115 x 230, nam de heer van Ap peldoorn een flinke voorsprong. De heer Klijn kweet zich evenwel van zijn spor tieve taak door nog eens te laten zien, dat hij er wel degelijk iets van kan. De heer Klijn liep gestadig in en won ten slotte de party met 150-127 en een moyen ne van 3.75. De heer J. van Appeldoorn had toch nog een succes in deze laatste partij door de hoogste serie van het toernooi n.l. 30 te scoren. De finale-partij bracht het uiterste aan spanning. De heer Hensen liep in het be gin een beetje uit, maar reeds in de derde beurt was de heer Smit hem de baas. Met series van 26, 11, 10 in de volgende beurten kwam zijn totaal op 51. De heer Hensen was hierdoor enigszins aangesla gen en toen de heer Smit in de tiende beurt een serie van 16 op tafel bracht en hierdoor op 70 kwam tegen de heer Hen sen 28 was de spanning by de Smit-sup porters enigszins geweken. De heer Smit won uiteindelijk met 150- 69 en werd hierdoor verdiend kampioen. Deze finale was tevens de sterkste party van het toernooi, want het moyenne van de heer Smit was 5.76. De kampioen kreeg een krachtig applaus voor zijn móóie spel. Wedstrijdleider J. L. Lochtenberg, te vens secretaris-penningmeester van het district reikte de pryzen uit. Hy dankte (25) Aram beseft maar al te goed, dat alleen snel handelen hem kan redden. Zodra de neger hen ge naderd is, springt hij bliksemsnel overeind. Zijn gebalde vuist treft de verraste krijger met volle kracht op de kin en geluidloos zakt de man ineen. „Snel!" bijt Aram zijn metgezellen toe, „naar Bar ranca en loop, als je leven je lief is!" Zij snellen tussen de rotsen door en de bossen in. De zeewind draagt het geluid van een luide alarmkreet naar hen toe en een tamtam begint dreigend te dreunen Plotseling voelt Aram een felle pijnscheut door zijn linkerarm, daar, waar de dolk van de dwerg hem geraakt heeft. Een duizeling bevangt hemachter hem dringt vaag een angstige uitroep van Falco tot hem doordan verdiept zich voor zijn ogen de schemering tot inktzwart en bewusteloos stort hij voorover op het bospad (Wordt vervolgd) wethouder van Zalingen voor zijn aan wezigheid en de leden van B.H.S. voor de geweldige medewerking. Daarna feli citeerde hij de heer Smit, de eerste dis- tricts-kampioen van de aangesloten Hotel- Cafè-Restauranthouders van district Vee nendaal. De heer Lochtenberg sprak de wens uit, dat de heer Smit tijdens de ge westelijke finale op 2 en 3 maart a.s. in Nijkerk het district Veenendaal met suc ces zal vertegenwoordigen. Wethouder van Zalingen dankte om te beginnen „vriend" Smit voor de organi satie. Hij dacht te weten, dat het biljart spel beoefend werd door personen die te oud zijn voor voetballen, maar de aan wezigheid van zoveel jeugd had hem toch tot andere gedachten gebracht. Aan alle deelnemers en de wedstrijdleider reikte hy vervolgens geschenken uit. Kampioen Smit was verheugd over het behaalde kampioenschap, temeer daar hy 24 jaar op een kleine tafel had gespeeld. Toch had hij zelf dit kampioenschap ge heel open gehouden door pas enkele da gen van te voren de nieuwe tafel te plaat sen. Dit bracht hem dus geenszins het voordeel van „eigen terrein." Dank bracht de heer Smit ook aan wed strijdleider Lochtenberg en aan de heren J. van Hasseld en G. Wickhart voor het schrijven en arbitreren. Hy hoopte door EINDSTAND: Gesp. N. Smit, B.H.S5 J. P. Hensen, Zeldenrust 5 J. v. Appeldoorn, Morgenster5 A. v. d. Linden, B.V.R5 S. J. Klijn, B.V.V5 W. v. Asselt, B.V.V5 Toernooigemiddelde: 3.16 het meer spelen van kampioenschappen de biljartsport ook in dit district op een hoger plan te brengen. De biljartsport was volgens de heer Smit beslist geen „kroegsport" meer, maar een edele sport. Namens de spelers dankte de heer Kiyn mevrouw Smit en bood haar een bloem stuk aan. De heer Lochtenberg sloot het toernooi. Punten Moyenne Caramb. Beurten H.S. 8 6 6 6 4 0 4.30 728 169 29 3.26 664 183 21 3.20 674 210 30 2.74 634 231 26 3.33 597 179 25 2.20 506 230 17 Eindelyk zyn de Ritmeester spelers er in geslaagd de eerste winstpunten binnen te halen. Het is alleen jammer dat dit ten koste ging van plaatsgenoot Climax. Ritac is immers kansloos om een degradatie te ontlopen, terwyl Climax in een heftige strijd is gewikkeld met verschillende an dere teams voor het behoud van het Over gangsklasseschap. Ondertussen is Tios door een overwin ning op Victoria '51 de Veenendalers voor- by gegaan terwijl ook Swift nu met nog één punt verschil op de loer ligt. Weieens waar heeft Climax nog twee uitgestelde wedstrijden voor de boeg n.l. tegen Vic toria '51 en OTTC II, maar deze beide ontmoetingen vinden in Brabant plaats, zodat het twijfelachtig is of Climax hier (zoals in de eerste helft) ook drie winst punten uithaalt. In de wedstrijd tussen Climax en Ritac was v. Eist wel heel slecht op dreef. Hy speelde nog het best tegen v. Wely en had in de derde game nog een 14-11 voor sprong, maar liet de winst toch aan de Ritmeester speler. Tegen Burgstede stond v. Eist zelfs stevig op winst met 18-13 in de derde game, maar ook nu werd de spanning hem de baas en in de laatste partij tegen v. d. Weert had hy al heel weinig in te brengen. Op eigen verzoek is v. Eist nu in het eerste team vervan gen door Vermeer. Van Dam had deze keer ook beslist zijn avond niet, maar hij wist door alle zeilen bij te zetten toch van Burgstede en v. d. Weert te winnen. Van Wely echter bleek deze keer te sterk voor de Climax speler. Ook v. Manen wist twee wedstrijden op z'n naam te brengen n.l. tegen Burgstede en v. Wely. Vooral de laatste partij stond op goed peil. Ook het dubbelspel ging op het nippertje naar Ritac. RTTV kreeg met 8-2 klop van koploper St. Katrien uit Eindhoven. De winstpun ten kwamen van v. d. Broek die v. d. Leg versloeg en van v. Brenen die de baas bleef over Coppens. Swift verloor met 7-3 van RTTC. Voor vrijdag a.s. staat de ontmoeting RTTV - Climax op het pro gramma. HET RITAC-TOERNOOI Even als elk jaar mag het Ritac-toer- nooi zich weer in een grote belangstel ling verheugen. 94 deelnemers zorgden voor 151 inschrijvingen en door deze grote deelname zijn de organisatoren zelfs ver plicht om 3 tafels in een tweede zaal te plaatsen. Hierop zullen dan de pooles van de junioren en de overg. kl. gespeeld wor den. De inschrijvingen zijn als volgt over de verschillende klassen verdeeld: overg. kl. 15, 1ste kl. 12, 2de kl. 36, 3de kl. 47, 4de kl. 27. Dames 6 en junioren 8 deel nemers. VEENENDAAL CITY-MOTORS-EDE Nadat de VCV-heren vorige week een gemakkelyke overwinning boekten op het qua techniek en conditie zwakke UPS wacht het le heren-team in Utrecht za terdagavond een heel wat moeiiyker op gave: het vooral aanvallend sterke Phy- los moet in staat zyn het de Veenendalers zeer lastig te maken. In Veenendaal dwongen zij VCV reeds een draw af en wij geloven niet dat de VCV-ers in Utrecht op een beter resul taat mogen hopen, vooral ook omdat Ad Slik ook ditmaal wellicht nog niet mee kan spelen. De enige thuiswedstrijd deze week is gereserveerd voor het 2e damesteam, dat van Set Up III gaat winnen. Eenzelfde resultaat ligt in Bilthoven te wachten op het nog steeds ongeslagen Ille dames team, dat daar speelt tegen CGSI III. De vorige comptitie-week was voor VC Veenendaal een zeer goede. Van de zes door diverse teams gespeelde wedstryden leverden er vijf volle winst voor VCV op. Alleen het le damesteam verloor in een slechte wedstrijd in Dordrecht van St. Paul. Het 2e herenteam begint steeds beter ingespeeld te raken. Nu klopten de VCV- reserves het sterke Salvo I in een fraaie en spannende wedstrijd met 3-1. De be slissende 4e set was adembenemend: Salvo nivelleerde een 14-7 VCV-voorsprong (14-14) om tenslotte nog met 19-17 het onderspit te delven. Heren III, de laatste wedstrijden ver sterkt door het meespelen van Oene Dyk- stra, maakten zich definitief los uit de staartgroep door een zege op Cito V. Da mes II boekten een verdienstelijke over winning op Vives I, terwijl het 3e dames team zich niet liet verrassen door CGSI II en zodoende fraaie koploper blyven in de 4e klasse. Uislagen: Dames: St. Paul - VC Vee nendaal I: 3-0; VC Veenendaal II - Vives I: 3-0; VC Veenendaal III - CGSI II: 3-0. Heren: VC Veenendaal I - UPS I: 3-0; VC Veenendaal II - Salvo I: 3-1; VC Veenendaal III - Cito V: 3-0. uoor&oed véGê LITERBLIK VéQó- OP ZWARE SIROOP 189 met 38 geldzegels TUBE zegels <^ccoccecco en BLIK DOPERWTEN MIDDEL II met 28 geldzegels GROOT PAK zakje verpakte DROP KEUZE UIT 6 SOORTEN BLIK 200 ORAM „FIJNSTE" een delicatesse van M geld- de bovenste plank 85 Ct- ■jfcli zegels ZAK PAK 400 GRAM PAK 200 GRAM I zegels zegels DENKT U ERAAN? Volle VéGé zegelboekjes opsparen. Binnenkort zijn ze méér waard dan ooltl O VéG a tü GULDEN

De Vallei | 1963 | | pagina 3