Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Kettingbrieven-rage leeft weer op Voor de KANTONRECHTER Ook komend weekend minder treinen VEENENDAAL KAN HUISVUIL NIET MEER KWIJT Plan voor verenigingsgebouw Ederveen in (tijdelijke) impasse aplieJi WOENSDAG 13 FEBRUARI 1963 Nr. 13 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Handel met geld wettelijk strafbaar of niet? Jaren oud Met de tijd mee Nieuws uit de omgeving De wettelijke kant Waarschuwing: Bijna 2000 gulden voor ambulance Vier Veenendaalse candidaten voor Miss Bril 1963 DE VEERDIENST DINTELSAS-OOLTGENSPLAAT RENSWOUDE VOELT NIET VOOR ONTHEFFING VAN MAATREGEL ZORGZAAM Overleg Nog geen oplossing ELST RENSWOUDE AMERONGEN UITSPRAAK BRANDSTICHTING Wat nu weer MULDER Red&ktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 Itfnen) - Giro 568127 Re dak tie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven b(j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzcn op aanvraag Minimum per advertentie ƒ4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De kettingbrieven-rage leeft weer volop. Tiental len brieven met een inhoud, zoals hiernaast is af gedrukt, glijden dagelijks door de brievenbussen in onze omgeving. Verbaasde huismoeders en moegewerkte vaders lezen dan (zoals in dit ge val) dat ze voor het luttele bedrag van één gulden binnen achttien dagen ruim drieduizend gulden rijker zijn. Maar ze mogen dan de ketting onder geen beding verbreken. De meest goed-ge- lovigen bedenken zich geen moment, gaan druk aan het overschrijven en betalen in het vertrou wen dat ze binnen drie weken een extra spaar cent hebben. ..Zou het waar zijnis op het ogenblik een veel gehoorde vraag. Want de meer bedachtzame mensen denken eerder aan een soort oplichting dan aan het ver lokkelijke aanbod wat in de brief gedaan wordt. Die hele kettingbrieven-schrijverij is dan ook een bijzonder mysterieus ver schijnsel. Zo konden de beste biblio theken in onze omgeving geen publi- katies over de kettingbrieven-rage ver strekken. De politionele autoriteiten, tot aar^ de Rechtbank in Arnhem toe, kon den geen definitief antwoord geven op de vraag of deze manier van geld be talen en ontvangen(?) al dan niet in strijd is met de (loterij)wet. Historici bleven het antwoord schuldig op de vraag waar en wanneer de ketting brieven zijn ontstaan. Wat men una niem wél deed was een waarschuwend geluid te laten horen! In het kort ge zegd werd iedereen aangeraden: „Doe het nieter komt nooit iets van terecht!" De kettingbrieven-schrijverij schijnt al meer dan twintig jaar cud te zijn. De meest aanvaardbare lezing over het ont staan er van is, dat het door kinderen begonnen is in de vorm van ansichtkaar ten. Vóór de oorlog waren er ook al ketting brieven, doch de inhoud er van was op minder commerciële basis dan nu. Men noemde het toendertijd „ge- luksbrieven". Men kreeg ze, net als nu, volkomen onverwacht en wan neer men het durfde de ketting te verbreken, dan kreeg men binnen een week een verschrikkelijk onge luk Vermoedelijk is het verschijnsel vanuit Engeland overgewaaid naar het vasteland van Europa. Juridisch was er in die da gen niets aan de hand, omdat het voor namelijk ging om een aantal brieven te versturen en te ontvangen. Maar de „ontwerpers" zijn met de tijd meegegaan. Uit verschillende uitlatingen van mensen, valt af te leiden dat het de laatste tien jaar vrij rustig is geweest. Nu plotseling steekt de kettingbrief de kop weer op. De mooie ansichtkaart als inzet van vroeger, is nu de harde gulden geworden. UTRECHT: Uitgaande van de Kargadoor wordt in „De Slof" in Utrecht het ama teur-zangconcours om de Grote Prijs van Utrecht gehouden. Door een be kende grammofoonplatenmaatschappij zullen de drie hoogst geklasseerden een auditie worden aangeboden. BARNEVELD: Op een vorige week ge houden vergadering van de Groene Kruisafdelingen is geadviseerd de mi nimumcontributie op 10,— per jaar te brengen. De verwachting bestaat dat in het algemeen de leden deze verhoging gaarne zullen goedkeuren. RENKUM: In het Renkumse woonwagen kamp is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in een woonwagen. De brandweer kon niet verhinderen dat de wagen met inboedel geheel verloren ging. Een zes maanden oude baby moest t met brandwonden naar een ziekenhuis overgebracht worden. EDE: Voor de overwegen bij station Ede zuid zijn nog steeds dubbele afsluit bomen aangebracht, wat uiteraard voor het verkeer op deze drukke weg veel oponthoud veroorzaakt. De gemeente heeft de NS verzocht het zogenaamde Ahob-systeem in te voeren. Hieromtrent echter is nog geen beslissing genomen. Toch blijken er altijd nog weer veel mand weet waar het mensen te zijn die geloof hechten aan de onverbrekelijke schakel. Dat men nooit hoort van iemand die werkelijk zoveel geld via de kettingbrief heeft ontvangen, zegt alles. Omdat een groot deel van de burgerij de kettingbrief als een soort oplichting beschouwt, is de vraag bijzonder interes sant of het juridisch gezien toegestaan is. Vooral de politionele autoriteiten wa ren op dit punt uiterst voorzichtig! De Rechtbank in Arnhem meende „dat het waarschijnlijk in strijd is met de Loterijwet, maar zo een-twee-drie zeg gen" kon men niet. „Waar het vandaan komt weten wij ook niet. Vroeger ging dat met ansicht kaarten maar nu het om geld draait, is het heel wat anders. Misschien is het wel in strijd met de Loterijwet". aldus het commentaar van de politie VEENEN DAAL. De Rijkspolitie RHENEN: „Er komt nooit iets van terecht. In strijd met de wet? Nee, wij geloven van niet. Het is allemaal vrije wil geen oplichting of verduistering. Trouwens voor zover ons bekend is er nog nooit een klacht bij de politie ingediend." Zo onzeker de uitlatingen waren op het punt STRAFBAAR of NIET- STRAFBAAR, zo duidelijk waren de waarschuwingen aan de bevolking om de kettingbrieven-rage radicaal de kop in te drukken. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, burgemeester van Rhenen: „Iemand die daar aan meedoet vind ik een dwaas! Men schrijft in de brief dat er goud aan te verdienen is, maar dan kun je die gulden nog beter in de Rijn gooien. Er komt nooit iets van terecht. Het risico dat de ketting ver broken wordt is veel te groot!" Mr. Dr. J. Hazenberg, burgemeester van Veenendaal: „Ik zou willen zeggen: mensen ge bruik uw verstand! Geloof toch niet alles, want je moet toch wel erg goed gelovig zijn om te denken dat daar iets van terecht komt. Maatschappe lijk gezien vind ik het juist om hier een ernstige waarschuwing te laten horen!" Mr. J. Deen, advocaat en procureur te Rhenen: „KettingbrievenJa dat zijn die rare dingen. Inderdaad, het kan een soort oplichting zijn, maar dat hoeft niet. Het is oppassen met die brie ven!" Ds. L. v. d. Peut, Ned. Herv. predikant te Renswoude: „Daar heb ik eigenlijk nooit over ge- prakkizeerd. In de praktijk komt er niets van terecht dat weet ik wel. Ik zou het zeker niet aanraden om er aan mee te doen." Deze waarschuwingen zqn de enige lichtpunten in het geheimzinnige waas dat rondom de kettingbrief hangt. Nie- TE KOOP Vele Italinanen zijn uitermate geschokt door een advertentie in een Amerikaans blad, dat in Rome wordt gedrukt en waar in een advertentie is verschenen, waar in het Trevi-paleis te koop wordt aan geboden. Het - wereldberoemde - ken merk van het paleisje is de „Trevi"- fontein, welke een onderdeel van het pa leis is. Het gebouw is eigendom van een particuliere bopwmaatschappy, dus als de advertentie in ernst gesteld is, zal er weinig aan de verkoop te doen zün. Ove rigens zijn er al 300 gegadigden, die op de advertentie hebben gereageerd vandaan komt. Niemand weet zeker of het strafbaar is enniemand weet of hq ooit iets van z(jn gulden terug ziet als hij tóch meedoet! BESTE VRIENDEN, Ik ben er van overtuigd, dat jullie wanneer jullie allen deze brief doorsturen, binnen een tijd van 18 dagen een bedrag van 3125,zullen ontvangen. Deze ketting is in Luxemburg be gonnen. heeft uitstekende resul taten opgeleverd, maar alleen voor hen die zich stipt aan deze richtlijnen hielden. Voor 1,kun je een heerlijke vakantie of zoiets hebben. Hier zijn de richtlijnen: 1. Stuur binnen twee dagen een postwissel of in een brief 1, naar het adres dat bovenaan staat (dus no. 1) 2. Kopieer deze brief 5 maal, laat het eerste adres weg en zet je eigen naam en adres eronder als no. 5. 3. Stuur deze kopieën zo snel mo gelijk door aan vrienden en kennissen, die hier aan mee willen doen, je eigen naam zal dan snel op de eerste plaats komen en de 3125 personen, waaruit de ketting bestaat zul len hun gulden aan jou sturen. 4. Als deze ketting je niet inte resseert en je geen gulden wilt afstaan (waar je echt veel meer terug krijgt) stuur deze brief dan aan no. 5 terug. Deze stuurt de brief dan aan een andere vriend of kennis. Onderbreek in geen geval de ket ting s.v.p. Een Luxemburgse vriend "heeft hierdoor D.M. 2500 ontvangen. Hopende op veel sportiviteit, har telijke groeten. Het bedrag van 3125 is gevon den uit 5x5x5x5x5 3125, Reken maar uit. 1. H. Jansen, Amsterdam 2. Mevr. Pietersen, Utrecht 3. Mevr. Cornelissen, Deventer 4. Mevr. Dirksen, Amsterdam 5. P. Vlietstra, Maastricht (gefingeerde namen) De eerste duizend gulden voor de aanschaf van een ambulance-auto heeft het Roode Kruis afd. Veenendaal/ Overberg al bq elkaar. Dit is grotendeels te danken aan het drukke bezoek aan de vrijdag en za terdag gehouden bazar in gebouw El- theto. Vooral zaterdagavond hadden de Roode Kruis-mensen hun handen vol om de grote stroom publiek te ver werken. De netto-opbrengst bedroeg 1712,70, een belangrijke financiële stap in de goede richting. Ook de gla- zenverkoop loopt vlot, terwijl de lo terij eveneens goede verwachtingen in houdt. Op 6 maart a.s. wordt in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht de voorronde van de verkiezing Miss Bril 1963 gehouden. Onder de tal rijke kandidaten zullen zich ook vier Veenendaalse dames bevin den. Het zijn de zusters Ina (20) en Ria Ro- meyn (16), de 18-jarige Annie Verwoert en een nog jeugdig meisje dat voorlopig onbekend wenst te blijven. Gastvrouwe op deze avond ts Mies Bouman, terwijl voor de muzikale noot gezorgd wordt door het Leedy Trio. Zoals bekend behaalde een Veenendaalse candidate in 1961 een twee de plaats, terwijl Ina Romeyn vorig jaar een schitterende eerste plaats in de wacht sleepte. Volgens een mededeling van de Voorlichtingsdienst van de Ned. Spoorwegen zal de beperking van treindiensten aan station „Veenen- daal-De Klomp" ook het komende weekend gehandhaafd blijven. Dit is nodig in verband met de extra kolenafvoer uit Limburg. Hierdoor ver vallen voor het personenvervoer op de zaterdag zes aansluitingen in beide rich tingen en op de zondag drie. Deze rege ling wordt van week tot week bekeken, doch zoals de weersomstandigheden zich thans laten aanzien, zal deze maatregel de komende weken nog wel blijven be staan. Voor wat betreft zaterdag 16 febru ari zijn de volgende treinen vervallen: NAAR UTRECHT VAN: 8.07 - 11.07 - 14.07 - 16.07 - 19.07 - 2107 uur (de overige uur-diensten blijven normaal. NAAR ARNHEM VAN: 9.30 - 12.30 - 15.30 - 17.30 - 20.30 - 22.30 uur (de overige halfuur-diensten blijven nor maal. Zondag 17 februari vervallen de treinen: NAAR UTRECHT VAN: 8.07 - 11.07 - 14.07 uur (overige diensten normaal). NAAR ARNHEM VAN: 9.30 - 12.30 - 15.30 uur (overige diensten normaal). Veenendaal 84> m*. NJ Zo wordt elke dag de veerboot „Gorinchem V" van Dintelsis (N.B.) naar Ooltgensplaat (Slulshaven, Z.H.) over het Volkerak getrokken. Voorop gaat de sleepboot „Constantina", dan volgen de sleepboot „Broedertrouw VI" en de veerboot. De sleepboot „Lambert" is reeds eerder voorgegaan om voor dit konvooi uit een weg door het qs te banen. In januari heeft de veerboot 830 personen- en 1521 vrachtwagens overgezet. Een ander schip, de „Prinses Beatrix" heeft op het zelfde traject in genoemde maand 660 personen- en 1021 vrachtwagens overgezet. Als dit vervoer niet had kunnen ge schieden, was de strop, vooral voor de landbouw, niet te overzien geweest. Sinds vorige week zaterdag toen het koufront teruggedrongen werd door depressies met hogere temperaturen en de zo lang verwachte dooi intrad, zijn de gemeenten VEENENDAAL en RENSWOUDE min of meer met elkaar in conflict gekomen. In verband met de opdooi besloot het gemeentebestuur van Renswoude namelijk om alle wegen gedurende de dooi tot B-weg te verklaren met een maximum wiel- druk van 600 kg. Voor Veenendaal hield deze maatregel in dat de vuilnisauto's niet meer van de Kooiweg gebruik konden maken om de stortplaats bij de Zwarte Brug te bereiken. Renswoude dat uitermate bezorgd is over haar wegen en vooral die, welke vorig jaar gereconstrueerd zijn, nam bij de invallende dooi onmiddellijk deze dras tische maatregel. Voor het goederenvervoer schepte dit grote problemen. Talrijke bedrijven in de gemeente Rens woude, geraakten hierdoor in transport moeilijkheden en verzochten om onthef fing. Voor hetzelfde geval zag de gemeente Veenendaal zich geplaatst omdat de be langrijke aanvoerweg naar de vuilnisstort plaats - de Kooiweg - ook onder deze maatregel viel en dus voor de beladen vuilnisauto's verboden gebied werd. Nadat de Dienst Gemeentewerken via de politie van deze maatregel op de hoog te gebracht was, werd er op hoog ni veau overleg gepleegd. Het gemeentebestuur van Renswoude weigerde echter in te gaan op het ver zoek om ontheffing te verlenen, omdat deze maatregel dan weinig effect zou sorteren. Met het oog op de volksgezondheid gaven de betrokken Veenendaalse autoriteiten toen het bevel om de Renswoudse maatregel te negeren en de Kooiweg normaal te gebrui ken. Een woordvoerder van de Veenendaalse Dienst Gemeentewerken zei: „We weten dat we in overtreding zijn, maar dat moe ten we riskeren. We moeten ons huisvuil toch kwijt?" Het commentaar uit Renswoude luidde: „Tot nog toe is er geen ontheffing voor verleend. We moeten uiterst voorzichtig zijn met onze wegen en vooral de wegen in Zuid die pas vorig jaar aangelegd of verbeterd zijn. Veenendaal moet trachten om voorlopig een soort depot te maken." Maandag, toen de vorst opnieuw te rugkwam,werden de B-weg-borden weer omgedraaid en was de situatie weer normaal. De vraag is echter hoe het gaat als de dooi wederom invalt en Renswoude alle wegen voor de tweede maal tqdelqk tot B-weg ver klaart. OLIEBOLLENACTIE VAN „DES" Komende zaterdag houdt de gym nastiekvereniging „DES" haar jaarlijk se oliebollenactie. De gehele dag zul len dan weer turnenthousiasten van huis tot huis gaan om de oliebollen te verkopen in de hoop dat velen hun vereniging zullen steunen. DOOR GLADHEID GEVALLEN Vrijdagmorgen is mevr. G. door de gladheid zodanig komen te vallen dat zij een enkel brak. Zij moest zich on der doktershanden stellen. BOTSING OP BARNEVELDSESTRAAT Tijdens de gladheid had vrijdagmor gen op de Bameveldsestraat een onge val plaats. Een personenauto, bestuurd door L. uit Renswoude stopte aan de kant van de weg om een melkauto te laten passeren. Door het gladde weg dek gleed deze echter tegen de perso nenauto, waardoor materiële schade ontstond. UITVOERING TIP UITGESTELD De toneelgroep TIP die a.s. zaterdag het stuk „Gaslicht" zou brengen, is ge noodzaakt deze uitvoering uit te stel len. Binnenkort zullen hierover nade re mededelingen volgen. Vrijdagavond werd in Café Marktzicht te Ederveen een openbare vergadering belegd teneinde de plannen die bestaan om in Ederveen een verenigingsgebouw te stichten gestalte te geven. Helaas was de opkomst zeer matig zodat er geen concreet beslissingen konden wor den genomen- Zelfs de verenigingen van Ederveen bleken absent en dat stelde het comité van voorbereiding wel voor een moeilijke zaak. De situatie was zodanig dat het comité in overleg met het gemeentebestuur het oog had laten vallen op een gebouw, een voormalige conferentiezaal van „De Blije Wereld" in Lunteren en dat gebouw, dat de afmetingen 35 x 8 m heeft, naar Eder veen wilde laten overplaatsen. Dit plan was volgens het comité zeer wel te ver- wezelijken en wel op korte termijn. Eder veen zou dan uit de brand zijn en met name de verenigingen, die zich momen teel moeten behelpen. Echter, na de geringe belangstelling van vrijdag, meent het comité dat de bevol king achter deze plannen dient te staan en hen moet machtigen de stappen te doen om het gebouw te doen plaatsen. Het comité wil thans nog een allerlaat ste poging doen om de lauwheid af te schudden en belegt op maandag 18 febru ari wederom een bijeenkomst. Keurt men de plannen goed dan dient men dat ter vergadering te laten weten. Is de belang stelling weer dermate gering als vrijdag dan wenst het comité zich van deze aan gelegenheid te distanciëren en trekt zich terug. Het woord is dus nu aan de bevolking van het dorp en speciaal aan de vereni gingsbesturen, want waar men lange tijd op had gewacht staat thans op het punt om te worden gerealiseerd. Vrqdag deed de Utrechtse rechtbank uitspraak in de zaak betreffende de op zettelijke brandstichting in een café aan de Utrechtsewcg te Amerongen. De twee personen die in deze brand de hand hadden gehad en deswege veer tien dagen geleden terecht stonden, wa ren de 38-jarige caféhouder, L. F. R. te Amerongen en de 30-jarige W. K. uit Bunschoten. Zij hoorden zich resp. conform de eis tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek, en één jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk en gedurende drie jaar toezicht van de reclassering. Onder verleiding van de som van 5000,die hem door de eigenaar van het café, R. werd aangeboden, stichtte K. in de nacht van 20 september in het bewuste café de brand zoals de café houder hem had opgedragen. Hij ge bruikte hiervoor rijkelijk petroleum, hetgeen bij de blussingswerkzaamhe- den naderhand de recherche op hun T., een twintigjarige student uit 's-Gra- venhage, stond vrijdag voor de balie van het Wagenings kantongerecht omdat hU op de Otterloseweg te Harskamp tegen de avond met z\jn motor een invalidenwagen tje had aangereden, waarin de bejaarde heer J. van Voorst uit Otterlo zat. Van Voorst, die b(j de botsing uit het wagen tje werd geslingerd, bekwam een schedel- basis-fractuur en overleed enkele weken later in een ^iekenhuis aan een longaan doening. In hoeverre de gevolgen van de aanrijding mede-oorzaak van z(jn dood waren, viel niet te bepalen. De verpleegster, die het wagentje voort duwde. liep aan de linkerkant van de weg en had op de borst van de man een brandende zaklantaarn bevestigd, terwijl zij zelf ook een lamp droeg. Aan verschil lende voorbijgangers had zij gevraagd of ze zo veilig liep. De motorist reed echter met grote snelheid op hen in. Verdachte had die dag in Arnhem ge winkeld en in de loop van de dag vijf borrels gedronken, maar hij had ook tweemaal een maaltijd gebruikt. Ik was wel in staat om mijn motor naar behoren te sturen, zo verdedigde hij zcih nu. Toen ik plotseling die lichten zag opdoemen, dacht ik, dat er iemand links door de bocht kwam. Ik wilde af remmen, maar ik heb de afstand tot het wagentje onderschat. T„ die nog zeer onder de indruk scheen van de gevolgen van de aanrijding, stond niet bekend als een wilde rijder en hij bezat reeds enkele jaren een motor. De officier, mr. Pieters, vond het een tragisch geval. Hij wilde in het midden laten of het slachtoffer mede tengevolge van de aanrijding om het leven wae ge komen. Iemand, die vijf borrels heeft ge dronken, behoort echter niet op een mo tor thuis, zo voegde hij er aan toe, ook al lag er geruime tijd tussen de consump tie en het rijden. Dit heeft het reactie vermogen van verdachte zeker nadelig beïnvloed, waardoor hij niet tijdig een verkeerssituatie, die hem bevreemdde, met voorzichtigheid kon benaderen. Het enige, dat ten gunste van deze jon geman gezegd kan worden is, dat hij zon der omwegen een juiste verklaring heeft afgelegd. Met het oog op het ernstige letsel, dat het slachtoffer opliep, eis Ik drie weken hechtenis onvoorwaardelijk en ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie jaar, zo besloot hij zijn requisitoir. Verdachtes raadsman beklemtoonde nog eens hoezeer T. door het lot van het slachtoffer getroffen was. De jongeman heeft bij de dokter, die de bloedproef nam, volkomen normaal en in het geheel niet suf gereageerd, ver volgde hij. Bovendien was een aanzien lijke tijd verlopen na het gebruik van de drank. De bocht in de weg kan een ge zichtsbedrog veroorzaakt hebben ten aan zien van de lichten bij het wagentje en T. moest ook zijn aandacht aan de bocht schenken. Temeer daar de jongeman niet als een woest rijder bekend staat, zou een flinke boete of een voorwaardelijke hechtenis naar mijn smaak beter op zijn plaats zijn dan een onvoorwaardelijke hechtenisstraf, pleitte de raadsman. Op verzoek van de advokaat zegde rechter v. d. Brand toe schriftelijk von nis te zullen wijzen. verder peg. 2) spoor bracht. Een aanknopingspunt leek eerst niet aanwezig omdat R. van wie het initiatief tot de brand uitging in het buitenland verbleef. Zijn bedoe ling was om de verzekeringsmaatschap pij de schade te laten uitbetalen krach tens zijn verhoogde polissen. De officier van justitie was in zijn requisitoir van mening dat er belang rijk verschil was tussen R. die het plan had uitgedacht en K., die hij als een willig instrument beschouwde. In overeenstemming hiermee had hij te gen hen zijn eis bepaald. NIEUWE STRAATNAMEN In verband met adresseringsmoeilijk heden te Eist U. is in de vergadering van de raad der gemeente Amerongen besloten om in verband hiermede de naam Rijksstraatweg te Eist, gemeen te Amerongen, lopende vanaf de Fa. Henzen's Wegenbouwbedrijf tot de grens van Eist, gemeente Rhenen, te wijzigen in „Elsterstraatweg". Tevens werd, in verband met de be noeming van de huidige burgemeester de naam: „Burgemeester v. d. Bosch straat" minder juist geacht en zal deze weg in het vervolg heten: „Burg. Jhr. H. van den Boschstraat". De huisnummers van beide wegen zullen gelijk blijven. De gewijzigde straatnamen worden geacht met ingang van 1 febr. 1963 te zijn ingegaan. •B- Vorig jaar heeft de Engelse auto-in- trie 1.250.000 auto's geproduceerd waar van 545.000 werden uitgevoerd. -B- Het hoofd van de Afrikaanse republiek Guinea heeft in Japan 500.000 transis tor-radio's besteld. ■B- In Engeland wordt druk gesproken over het plan om in het midden van het land een nieuwe hoofdstad te bou wen. ■B Een Amerikaan heeft in Schotland 630.000 gulden neergeteld voor een fok stier. -B- Een bekende Russische parachutist die een sprong heeft gemaakt van 25 kilo meter, is tijdens een wandeling op straat uitgegleden en ligt thans in een ziekenhuis. -B Geleerden hebben aangetoond dat zee honden tot een diepte van meer dan 350 meter kunnen duiken. B- Een 32-jarige Hongaar is er in geslaagd naar Oostenrijk te ontsnappen. Doordat het veld bevroren was, ontploften de mijnen niet. ■B- In Moskou wordt een monument opge richt ter herdenking van de terugtocht van Napoleon uit die stad. ioofdstraat 51 Telefoon 3184 Veenendaal! ZIEKENFONDSLEVERANCIER 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000 i

De Vallei | 1963 | | pagina 1