Ons Genoegen" bestaat 95 jaar LtAKr VSW-toneel op veel hoger peil Veeiieiitlaals oudste inwoonster overleden RHENEN AMERONGEN Officiële bekendmaking Ds. Lekkerkerker hield tijdrede voor S.G.P.-Ederveen SCHERPENZEEL Elektro Technisch Bedrijf C. Berkhof - poelier MEISJE j Laat nu uw oude bed JAC. VAN SCHUPPEN Ton Knötschke belangrijke aanwinst! Glansrol „CAECILIA" BEHIELD VOORZITTER DIEPEVEEN Jeugdweekend van Herv. jeugdraad Clubkampioenschappen sportschool v. d. Velde DUIZEND GULDEN VOOR „OPEN HET DORP" NIEUWE SPORTSCHOOL Ds. C. Brunt overleden N.V.V.-Ontwikkelingsavond MARKTBERICHTEN Voor de kantonrechter Namen IS uw drukwerk- voorraad „De Gelderse Vallei" LEERJONGEN VOOR DE WERKPLAATS BRAADKUIKENS en SOEPKIPPEN ALS NIEUW MAKEN DOOR EEN VAKMAN NA AFSPRAAK 'S MORGENS HALEN 'S AVONDS WEER THUIS De Rhenenaar Hanns Berk die nu al geruime tijd al zijn capaciteiten in de strijd werpt om de VSW-toneelclub op steeds hoger peil te brengen, beschikt thans over spelers-materiaal waarvan de verwachtingen in de toekomst terecht hoog gespannen zijn. Zaterdagavond hebben deze „amateurs" laten zien en horen wat er dank zij een intensieve en vakkundige trainingen op dit gebied bereikt kan worden. Was'Viet stuk - een thriller van Robert Thomas „valstrik voor een man alleen" - op zichzelf al bijzonder moeilijk om geloofwaardig op de planken te brengen: de speelsters en spelers hadden daar blijkbaar geen enkele moeite mee. Het grootste succes van hen allen tezamen was wel dat de zaal tot het einde toe de spannende ontknoping eenvoudigweg niet door had. Op die manier werd er een climax bereikt die regisseur Berk als toneel-muziek in de oren geklonken moet hebben en die aan de zaal een langdurig en welverdiend applaus ontlokte. Het gegeven was bijzonder origineel en het eiste de volle aandacht van de toeschouwer op. Het ging over een man die (naar pas aan het einde van het stuk zou blijken) zijn vrouw vermoord had om geld. Tegenover de politie verklaart hij echter dat zijn vrouw weggelopen is. De commissaris vermoedt dat hier van moord sprake is, vooral wanneer later het lijk van de vrouw gevonden wordt. Het bewijs ontbreekt echter en nu gaat de commissaris met behulp van een aantal anderen (pastoor, een vrouw, een zwerver en een verpleegster) een valstrik opzetten. Na vele spannende verkwikkelingen, wordt de man uiteindelijk zover in het nauw gedreven dat hij de moord toe geeft en hij in de zitkamer van zijn chalet in Frankrijk gearresteerd kan worden. De ster van de avond was zonder twijfel Ton Knötschke als de echtge noot. Vrijwel alle drie bedrijven stond hij op de planken en hoewel hij een volkomen nieuweling was in dit ge bied, beheerste hij het stuk van a tot z. Wim Meurs, ook een debutant, was de pastoor ten voeten uit. In het begin overtuigde hij niet zo zeer, maar naar mate het verhaal vorderde, kwam hij er beter in. Dat hij aanvankelijk slecht te verstaan was, moet ten dele ook toe geschreven worden aan de ongelukkige plaatsing van de microfoons. Gé de Jager als commissaris, was vrij goed, maar als politieman kwam hij niet helemaal uit de verf. Een rol als vader, zoals de vorige keer, ligt hem veel beter. Jeanne v. d. Scheur (de vrouw) en Corry van Kessel (verpleegster) behoe ven als goede wijn, geen krans. Corry schijnt met opzet een kleinere rol ge prefereerd te hebben, alhoewel wij haar liever meer op het toneel zien. Leo Sweyd tenslotte als de zwerver deed het heel aardig, temeer wanneer men bedenkt dat hij pas een maand vóór de uitvoering van het stuk, zijn rol kon instuderen. Een prachtige prestatie. Over het geheel genomen een op hoog niveau staand amateur-toneel, waar- Het meest moeilijke punt van de don derdag gehouden jaarvergadering van de harmonie „Caecilia" was wel de be stuursverkiezing. De heer Diepeveen had zich namelijk niet meer herkies baar gesteld voor een bestuursfunctie, overigens tot grote teleurstelling van alle leden. Toch wisten de leden na veel praten zoveel aandrang op hem uit te oefenendat hij zich bereid verklaarde om het voorlopig nog een jaar te doen „tot grote vreugde en bijval van alle aanwezige leden" zo schreef de secre taris in zijn notulen. De opkomst voor deze jaarvergade ring was verrassend groot, vooral de jeugd was goed vertegenwoordigd. De penningmeester, de heer Masseling, viel een kleine huldiging ten deel omdat hij precies tien jaar op voorbeeldige wijze de kasgelden beheerde. De voorzitter sprak waarderende woorden en sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren dit werk zou blijven doen. Bij de bestuursverkiezing wisten de leden hun voorzitter voor een jaar „om ver" te praten. In de plaats van de heer v. d. Haar werd de heer Visser ge kozen met grote meerderheid van stem men. Voorts werd in principe besloten dit jaar deel te nemen aan een con cours. Over de toekomstige viering (1964) van het 60-jarig bestaan werden vele ideeën en suggesties naar voren ge bracht. Besloten werd uit de leden een commissie van voorbereiding samen te stellen die belast werd met de organi satie van het jubileumfeest. Uitgaande van de Hervormde Jeugdraad te Veenendaal zal er op 2 en 3 maart a.s. weer een Jeugdweekend worden gehou den. De kosten aan dit weckend verbonden, bedragen twee gulden vijftig per persoon, te voldoen bij de eerste ontmoeting op 2 maart. Het programma vermeldt voor de zater dagavond een lezing met film over het Christendom in Spanje. De dag daarop - zondagmiddag - is er een gezamenlijke kerkdienst waarin hoopt voor te gaan ds. Poot uit Driebergen. Aanmelding tot deel neming kan telefonisch geschieden onder nummer 08385-2423. GEVALLEN Tijdens werkzaamheden bij de boerde rij aan de Spoorlaan is de heer van 't V. door de gladheid ten val gekomen. Hij moest zich onder medische behandeling stellen. AANRIJDING OP PARALLELWEG Toen de automobilist van D. uit Veenen daal vrijdagmorgen op de Parallelweg af remde om een tegemoetkomende fietser te kunnen laten passeren, gleed zijn auto door en botste tegen een geparkeerd staande bestelauto. Er was alleen mate riële schade. AUTO'S GEBOTST Bij de afrit Rijksweg 12 zijn zaterdag middag twee auto's met elkaar in botsing gekomen. De personenauto werd bestuurd door H. uit Ederveen en de bestelauto door zijn plaatsgenoot van G. De mate riële schade was gering. voor volgend jaar zeer zeker grotere belangstelling zal bestaan. Jammer In zijn welkomstwoord betreurde de heer L. M. Bonnike het feit dat er, ge zien de geringe belangstelling, één avond vervallen moest. „Volgend jaar moet dat beter", zo zei hij. In de pauze trad het muzikale trio „De Hammonds" op o.l.v. de heer G. Leppers, terwijl kort voor de aanvang van het toneelspel een modeshow werd gegeven door eigen mannequins met eigen fabrikaat. In de keurig ingerichte doch helaas veel te kleine sportschool v. d. Velde, achter de Tekenschool, zijn zaterdag middag en -avond clubkampioenschap pen gehouden. De wedstrijden verliepen vlot en zeer sportief. Scheidsrechter was de heer R. Zijderveld uit Amsterdam (zwarte band) De uitslagen waren JEUGD Groep I - kampioen Jan Geluk; groep II - kampioen Theo Die peveen; groep III - Cees Diepeveen. OUDEREN lichtgewicht (tot 62 kg): 1. Bart Schoonderbeek2. Joop van Tuil. Lichtgewicht: 1. Jaap v. d. Bos; 2. Roel Diepeveen. Middengewicht: 1. J. Wijnbergen; 2. Cees Kievit. Zwaargewicht: 1. Wout van Barne- veld; 2. Rinie Kleyer. Alle categorieën: 1. Nico van Brugem. Bij het kampioenschap van Nico van Brugem verdient aparte vermelding, dat hij ook hoger geklasseerden als tegenstander had (o.a. met groene band). Desondanks bleef de oranje-bander alle anderen de baas. Een actie-foto van de zaterdagavond gehouden Judo-club kampioenschappen van de Sportschool v. d. Velde. Vanmorgen om vier uur is in haar woning, Molenstraat 11, over leden Veenendaals oudste inwoon ster, mevr. Gerritje van Ojik-van Remmerden. De overledene zou op 9 maart 103 jaar geworden zijn. De begrafenis is bepaald op a.s. zaterdag om 15.00 uur op de Al gemene Begraafplaats te Veenen daal. De exploitanten van de ijsbaan „De Hel" hebben een bedrag van bijna 1000,overgemaakt aan de stichting „Open het dorp". Dit bedrag hebben zij afgezonderd van de entreegelden. De ijsbaan is nu gesloten. MOGEN JONGE MENSEN ZELF KIEZEN Over dit interessante onderwerp komt ds. Koele van Nijkerk morgenavond spre ken in de Vredeskerk. Deze spreekbeurt vindt plaats op uitnodiging van de Herv. (Ger.) jeugd-wijk „Oost". Sportschool v. d. Velde te Veenendaal gaat zodra dit mogelijk is, beginnen met de bouw van een nieuwe sportschool. Het wordt een modern gebouw van 15 b(j 25 meter met een grote judozaal, instructie zwembad, kleedkamers en kantine. De beer v. d. Velde moet zich nu al ge ruime tijd behelpen met een nood-onder komen. Op zichzelf is dit schooltje zo efficiënt mogelijk ingericht, maar bij lan ge na niet toereikend voor het steeds groter wordende aantal cursisten. Dit wreekte zich vooral bij de eind vorige week gehouden kampioenschappen waar de ouders en supporters van de clubleden niet aanwezig konden zijn, om dat er geen ruimte was. Eind volgend jaar hoopt men in de nieuwe sportschool een onderkomen gevonden te hebben, het geen een plaats als Veenendaal waardig is. DADER DIEFSTAL BEKEND Een in oktober van het vorig jaar ge pleegde inbraak in een perceel aan de Buurtlaan-West te Veenendaal. is thans tot opheldering gebracht. De dader is na melijk door de plaatselijke recherche in zijn kraag gepikt. Het is de Veenendaler L. A. R. die thans in het Huis van Be waring te Utrecht verblijft. Op ruim vierentachtig jarige IeeftUd is vorige week in de nacht van woensdag op donderdag in het Diaconessenhuis te Rot terdam overleden ds. C. Brunt, in leven emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk en wonende te Rotter dam. Z(jn stoffelijk overschot is maandag middag 11 februari j.l. omsteeks drie uur bjjgezet op de Algemene Begraafplaats te Bodegraven, nadat eerst zaterdagmiddag 9 februari j.l. om drie uur in de Oude Kerk te Roterdam-Delfshaven een rouw dienst is gehouden. Cornelis Brunt werd op 21 mei 1878 te Bodegraven geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Leiden en stu deerde daarna verder nog theologie aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat de heer Brunt in 1903 door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland was toege laten tot de evangeliebediening in de Ne derlandse Hervormde Kerk werd hij op 9 oktober van het daaropvolgend jaar (1904) door wijlen ds. P. M. Eigeman, toen nog predikant te Willemstad, bevestigd als predikant van de Hervormde Gemeen te van Oud en Nieuw Gastel in de classis Breda. Daarna stond de thans overledene ver der nog te Oudenbosch 1908 tot 1911; Zoe- len in de classis Tiel 1911 tot 1919; Rhenen 1919 tot 1922 en tenslotte nog ruim twee entwintig jaar te Rotterdam-Delfshaven, waar hem met ingang van 15 december na ruim veertig volbrachte dienstjaren op ruim zesenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat bleef ds. Brunt nog ongeveer anderhalf jaar te Rotterdam-Delfshaven werkzaam als hulpprediker. Ds. Brunt heeft in de loop der jaren vele bestuursfunktie vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hij o.a. te Zoelen lid van het clas sicaal bestuur van Tiel en te Rotterdam- Delfshaven ongeveer achttien jaar lid van het classicaal bestuur van Rotterdam; ve le jaren lid van de classicale zendings commissie in de clasis Rotterdam en te Rotterdam-Delfshaven: voorzitter van de Vereniging „Een School met den Bijbel" en van de zondagsschoolvereniging „Ben jamin". Tijdens zijn ambtsbediening te Rhenen werd daar een christelijke school gesticht en tijdens zijn langdurige ambtsbediening te Rotterdam-Delfshaven werden daar ook hog enige christelijke scholen gesticht. KOPEREN MUZIKANT KREEG SERENADE Het schijnt een goede traditie te worden dat de leden van de Ame- rongse muziekvereniging „Ons Ge noegen" elkaar bij huiselijke hoog tijdagen op muzikale wijze gaan feliciteren. Was het enige tijd geleden de voorzitter die van straat af toege speeld werd bij de geboorte van een baby, thans was het de beurt aan de heer W. Rebergen in Eist die zijn koperen bruiloft vierde. Overigens keken de Elstenaren wel even vreemd op toen een groep, als Volendammer vissers verklede muzikanten luid toeterend door de straten trok. Voor het huis van de jubilaris werden ondanks de kou enkele vro lijke nummers ten beste gegeven. De woordvoerder van het groep je hield tenslotte een korte toe spraak. Hij zei te weten dat de heer Rebergen nog wel eens te laat thuiskwam als hij naar de muziek was geweest. Om dit euvel te bestrijden werd hem een grote kartonnen klok aangeboden die af gesteld was op negen uur. Voor het geval dit niet mocht helpen, overhandigde men de echtgenote een mooie gard. Het slot van het liedje was dat de muzikanten uitgenodigd werden binnen te komen waar, volgens een officiële uitlating, uitsluitend van koffie genoten is De besturenbond van het N.V.V. te Amerongen is voornemens op 15 febr. a.s. een ontwikkelingsavond voor leden en belangstellenden te houden, met als onderwerp: Consumenten-vraagstuk ken. De lezing vindt plaats in hotel Buitenlust. De volgende onderwerpen zullen onder de loupe genomen worden: 1. Is de klant nog koning? 2. Zijn wij het slachtoffer van de reclame? 3. Worden de prijzen kunstmatig hoog gehouden? 4. Krijgen wij waar voor ons geld? 5. Is afbetaling een gevaar of een zegen? Over deze en andere vragen kan men van gedachten wisselen op deze ontwik kelingsavond, met als spreker de heer B. Bidensstaff. Vooral is dit een belangrijk onderwerp voor dames en huisvrouwen, omdat zij elke dag met bovenstaande vraagstukken worden geconfronteerd. In de pauze zal er een gratis verloting plaats vinden. ZATERDAG LAATSTE WANDELTOCHT IN DE WINTERSERIE Zaterdag 16 februari a.s. zal de laatste tocht van de 4 winterserietochten worden gelopen. Deze tochten worden georgani seerd door de wandelsportvereniging „De Woudlopers" uit Amerongen, welke re- sorteren onder de Ned. Chr. Wandelsport Bond. De afstanden welke worden ge lopen bedragen 12 en 15 km. Gestart wordt vanuit het „Clubhuis5' aan de Kon. Wil- helminaweg in Amerongen. Aangezien de vorige tochten flinke belangstelling trok ken zal het nu ook wel weer druk wor den in het Clubhuis. VOEDSELAKTIE VOOR VOGELS GAAT ONVERMINDERD DOOR Nog steeds is er behoefte aan voedsel voor de vogels, die zich bij de stuwwer- ken en de Rijn ophouden. De voortduren de vorst maakt voortzetting van de aktie, die met behulp van de schooljeugd is in gezet, dringend noodzakelijk. Wie brood over heeft kan dit met een gerust hart aan de schooljeugd meegeven. Op de scho len wordt het voedsel verzameld, van waar het iedere dag naar de bestemde plaats wordt gebracht. Gemeente Veenendaal BESTRIJDING AARDAPPELMOEHEID De burgemeester van Veenendaal wijst belanghebbenden op een publikatie aan de gemeentelijke aanplakborden, inza ke de gebieden en/of terreinen in de gemeente Veenendaal, waarop de teelt van aardappelen, tomaten en andere gewassen is verboden dan wel onder bepaalde voorwaarden slechts is toe gestaan. Aan het politiebureau liggen voor een ieder ter inzage de op deze aange legenheid door de overheid uitgevaar digde beschikkingen, alsmede kaarten en lijsten van de Planteziektekundige Dienst. Veenendaal, 31 januari 1963 De burgemeester voornoemd, J. Hazenberg. Gemeente Veenendaal Het hoofd van het gemeentebestuur van Veenendaal maakt bekend: dat de gemeenteraad in zijn openbare verga dering van 7 februari heeft besloten te bepalen, dat wordt voorbereid de her ziening, c.q. vaststelling, van diverse uitbreidingsplannen voor deze gemeen te. Veenendaal, 8 februari 1963 Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, J. Hazenberg Eiermarkt: aanvoer 116.000 stuks. Prijzen van 16,tot 17,75 per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 30 stuks. Prij zen van 36,tot 50,per stuk. Handel slap. (vervolg van pag. 1) yan de P., rijwielhersteller te Veenen daal, reed ongeveer vijf maanden gele den op de Holleweg in zijn woonplaats met een personenauto tegen een lantaren paal op het trottoir, nadat hij eerder op de avond alcoholhoudende drank gedron ken had. Vrijdag voor het Wagenings kantonge recht werd Van de P. de botsing met de lantarenpaal ten laste gelegd. Bovendien moest hij terecht staan omdat door een defect aan de bedrijfsrem de achterwielen van de auto niet beremd waren. Ik had niet zo veel gedronken, ver dedigde Van de P. zich. We hadden een vriend en zijn vrouw op bezoek gehad en toen heb ik drie borrels met cola geno men. 's Avonds laat zou ik hen even met de auto naar huis brengen en toen ge beurde het. Ik stak de weg over en bij het remmen trok de wagen naar links. Daardoor raakte ik de trottoirband en toen was er geen houden meer aan. De Rhenense muziekvereniging „Ons Genoegen" bestaat vijfennegentig jaar. Dit heuglijke feit hoopt de vereniging te vieren met een receptie in hotel „De Koning van Denemarken" op zaterdag 16 februari van 3 tot 5 uur 's nam., en met een uitvoering in gebouw „Irene" op zaterdag 23 februari. hem echter te glad af, want toen de di rigent hoorde dat twee van zijn orkest leden het vrouwelijk schoon hadden verkozen boven de muzikale noot, trok hij op het concoursterrein op onderzoek ■- De oudst in bezit zijn- de foto van de direk- teur der vereniging, de heer Hooihorst, geno- f men in het jaar 1885. In het midden met de f xf v»s grootste tuba de heer W. F. Hoolhorst, vader van de huidige direk- teur. Terwijl de overige muzikanten op deze foto t bij vele Rhenenaren oude herinneringen zul len oproepen. 'rMPR* „Ons Genoegen" is niet van gisteren. Integendeel, de annalen van deze oude Rhenense vereniging zijn veelomvat tend en zeer gevarieerd. Het is begon nen met een strijkorkest onder leiding van wijlen de heer Klimmerboom, des tijds muziekleraar in de Grebbestad. In 1868 werd daaruit „Ons Genoegen" ge boren als harmoniegezelschap. De heer Klimmerboom maakte plaats voor een andere Rhenenaar, de heer A. C. Moinat, ook al een bekend muziekpaedagoog in het oude Rhenen. De repetities werden gehouden in de Klepperstraat, later om gedoopt in Koningstraat. Het gebouw staat er niet meer, dat werd vernield tijdens de meidagen van 1940. En waar nu hotel „De Koning van Denemarken" staat, stond in vroeger jaren de mu ziektent van de vereniging. Die tent is daar verdwenen en de nieuwe in het plantsoen achter het gemeentehuis werd onlangs gesloopt omdat het weer en de jeugd er zodanig aan hadden .geknaagd' dat herstel niet meer lonend bleek. Het oude „Ons Genoegen" stond wijd en zijd bekend. Bij de Kroningsfeesten van 1898 heeft de vereniging zelfs vier weken achtereen de festiviteiten in et telijke gemeenten in de omtrek opge luisterd. De Rhenense muzikanten namen uiter aard ook veel deel aan muziekconcour sen. Toen men voor de eerste maal in het grote Amsterdam terecht kwam, keken de oudjes huq ogen uit en ver maakte de jeugd zich opperbest. Het verhaal gaat, dat twee jonge piston blazers tijdens een rustpauze een paar aardige Amsterdams^ schonen „aan de haak hadden geslagen". De directeur was zwaar verantwoordelijk voor zijn pupillen, dus hield hij strak een oogje in het zeil. De vlotte jongens waren uit, doch zonder succes, want toen de knapen hem zagen aankomen, kropen ze vlug onder de wijde hoepelrokken van de meiskes totdat hun directeur uit het oog was verdwenen. Zo gaan er bij „Ons Genoegen" tal rijke verhalen. Hoe kan het ook anders met zo'n lange staat van dienst. Van de bezittingen van de vereniging bleef alleen het zeer oude vaandel ge spaard. De rest ging door de oorlog en de evacuatie van Rhenen verloren. Dit vaandel heeft dus enorme historische waarde gekregen, maar bruikbaar is het eigenlijk niet meer. Daarom ligt het in het voornemen de jubilerende muziek vereniging een nieuw aan te bieden, hetgeen komende zaterdag zal plaats vinden. Het oude vaandel zal voor het nageslacht worden bewaard. Een foto uit het jaar 1935 in de muziektent. Op de voorste rij, 3e van rechts, de toenma lige beschermheer G. H. Fieren, rechts van hem de direkteur, de heer Hoolhorst. Voor de kiesvereniging van de Staatkundig Geref. Party te Ederveen hield ds. M. J. Lekkerkerker, Ned. Herv. predikant te Montfoort, woensdagavond een tijdrede in de School met den Bijbel aan de Schras. De opkomst was zeer druk want het lokaal was vol met belangstellenden. Spreker koos als uitgangspunt voor zijn tijdrede de tekst uit Genesis 19 26: „En zijn huisvrouw zag om van achter hem en werd een zoutpilaar." Ds. Lekkerkerker verklaarde dat alle mensen van nature gelijk zijn aan de vrouw van Lot. Er is veel godsdienst in onze dagen. Wat Rusland en Duitsland te weinig hebben aan religie is hier teveel. Maar alle godsdienst zonder God moeten we verwerpen en de zuivere beginselen handhaven. In onze dagen beheersen de radio, de televisie, bioscoop en toneel het dagelijk se leven. Men spreekt van die uitvindin gen zelfs van een gave Gods. Men is voor ontwikkeling en vooruitgang op alle ge bied, maar men kan het zonder God stel len. Spreker keurde ook de Kerstwijdin gen, die allerwege worden gehouden niet goed en moest helaas constateren dat ook S.G.P.'ers hieraan meededen. De Hervormde Synode wekte op tot voor bede voor het Roomse Concilie, een voor beeld van afglijden van de Reformatie. Wedergeboorte is noodzakelijk, ook voor leden van de S.G.P. aldus ds. Lekker kerker. Door inspuitingen van vee en veld wil men de Goddelijke wijsheid buiten sluiten. Men heeft het zelf in de hand, maar de lessen van de laatste wereld oorlog leerden anders. U bent alle drie nog aardig gewond daarbij nietwaar? vroeg rechter v. d. Brand. 't Viel wel mee, vond verdachte. De andere twee zijn al weer genezen. Zelf liep Van de P., die onder meer een on derarmfractuur en een wond aan zijn lip kreeg, echter nog steeds met zijn arm in een doek. U hebt dus al een gevoelige straf ge had, stelde de rechter vast. Misschien is de defecte rem de oor zaak van de aanrijding geweest, maar het is ook heel goed mogelijk, dat uw aan dacht verslapt is door de drie borrels, die u had gedronken, zei de officier, mr. Leu- sink. Het wil er bij de automobilisten blijkbaar nog steeds niet in, dat het beter is de wagen te laten staan als men sterke drank gedronken heeft. Het was in dit ge val gelukkig nog niet zo, dat verdachte onbekwaam geacht moest worden om een auto naar behoren te kunnen besturen, maar ik vind toch een boete van 100, of 20 dagen voor het eerste feit en 50,— of 10 dagen voor het tweede op zijn plaats. Ik heb al veel schade gehad, pleitte verdachte. Ik was alleen tegen wettelijke aansprakelijkheid verzekerd en ik heb de auto moeten verkopen. Hij had mij 1500,gekost en ik kreeg er maar 350,voor terug. Dat was dus een flink verlies. Rekening houdend met verdachtes let sel en schade vonniste rechter v. d. Brand met 50,of 10 dagen en een onvoor waardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van zes maanden voor de botsing met de lantarenpaal en 25, of 5 dagen met onttrekking aan het ver keer van de in beslag genomen remonder- delen voor het niet in orde zijn van de rem. Velen stellen hun verwachting op b.v. de E.E.G. en verwachten daar heil van. Men zie de recente strubbelingen op dat gebied; een teken van mensenwerk. Er is veel geloof in ons land, maar dat er in het houden van Gods wet grote loon ligt, gelooft men niet. Om in ons christelijk Nederland onze hedendaagse ellende te zien en die te be treuren zou groter zijn dan dat de S.G.P. nu opeens de helft van de Kamerzetels plus 1 zou gaan bezetten. Spreker keurde ook het zelfbeschik kingsrecht af. Men zie naar Nieuw Guinea en de resultaten daarvan. Er is niets van terecht gekomen. Vele bladen en lectuur worden onder godsdienstige naam inge haald. In alles is men het niet met el kaar eens, wel echter in de frase: „God heeft ons allen lief" en „Jezus is voor allen gestorven". Dit is echter een Room se en Remonstrantse leer aldus spreker. Er zijn overal dominees voor met ver schillende benamingen, zoals studenten predikant, industriepredikant, padvinders dominees, ja zelfs damesdominees. Gods woord zegt echter: „Leer de jongen de eerste beginselen." Gejubel is welkom maar de aloude beginselen worden ver worpen. Spreker veroordeelde ook de Vrjje Boer, welke organisatie om z(jn doel te bereiken in de strjjd tegen het Landbouwschap de melk veertien da gen lang in de sloot had geworpen. De Hervormde Synode, die het met het Landbouwschap eens is om de kleine boeren te laten verdwijnen en uit te ko pen en alleen de grote bedrijven te be schermen, verkreeg ook afkeuring van spreker. De drie grote landbouworganisaties bin den ons aan de staat en niet aan God. Men wil voorts in ons land de Verbonds- leer en Verbondsgenade laten doordrin gen buiten Gods wet om. teneinde zich uit te leven in de wereld en de zonde. Spreker vermaande tenslotte de aan wezigen tot God en Zijn wet terug te keren, de zonden te betreuren en ermee te breken tot behoud van onszelf en van Land en Volk, Kerk en Staat. HONDJE VIEL DOOD Met de nodige hulp werden donder dag- en vrijdagavond door de dierenarts in een der zalen van hotel De Hertog van Gelre honden en katten tegen ra- bies ingeënt. In totaal werden 263 hon den en 104 katten ingeënt. Voor een der hondjes was de emotie te groot en viel dood nog voor het aan inenten toe was en een kat ontsnapte en zat in een mi nimum van tijd op het hoogste raam kozijn, doch liet zich later gemakkelijk pakken. OP PEIL ZO NIET DAN BELLE 08385 - 2022 na 6 uur 3924 DRUKKERIJ Parallelweg 10 Veenendaal. Wikkelen van alle voorkomende ELEKTRO-MOTOREN enz REPAREREN van BRANDSTOF- POMPEN, STARTMOTOREN en DYNAMO'S. Zuivelstraat 5 Veenendaal Telefoon 2532 LICHT- EN KRACHTINSTALLATIE Gevraagd een DAGELIJKS VERSE BOSLAAN 113 TELEF. 08385-2865 In onze zaak is plaats voor een handig J en net Persoonlijk aanmelden tussen 7 en 8 uur /Z*>1 .ML Markt, Veenendaal i Juwelier-Horloger A Gortstraat 39 - Veenendaal - Telefoon 2321

De Vallei | 1963 | | pagina 2