Setter Set PAUK ASPRO Bronchi letten Humor in de letterkunde Amateurs zullen op feestdagen moeten voetballen Hoortoestellen met ziekenfondsbijdrage MEESTER WIJNAND: Burgerlijke stand KERKDIENSTEN GENEVER MDZ ét»AOrST©êS VOLKSUNIVERSITEIT BRENGT: ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN OPTICIEN SPORTPROGRAMMA nylons HAZELINO CASTAGNA WALNOTTA Fa. L. HEY Vertoning van interessante duivenfilm Jeugdappèl in Chr. Geref. kerk DINSDAGKOOPJES Drukasbak Plantentafeltje Waszakken Nog eens „Verantwoorde Gezinsvorming" Voorlichtingsavond Bouwfonds Belangrijk bericht OPTIEK Gevonden en verloren Ingekomen en vertrokken MARKTBERICHTEN ZONDAGDIENST AMERONGEN SCHERPENZEEL Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: Uit de vergadering van de gemeente raad van de afgeloope week bin ik een bietjie wijzer gewurde wat de greun- veurzieninge in onze gemeente angaat. Ik heb er een hard hofd in, beste minse. Ik was inderted nogal opgetooge toen et gemeentebestuur mit een furs plan veur een park van een knap furmaat in de Engeleburg veur den draad kwam. Eindelik, docht ik toen, krijge we een lap greun van een bietjie beteekenis. Mar ik bin toen ok blijve pleite veur nog meer. Ik zag veur m'n eige nog meer meugelikheedes in de groote betonwoes- tijn die we zo kalmpies an an et wurde zijn. Die groote lap grond langs de spoor lijn, net effe boove de Rembrandtlaan, die lee om zoo te zegge klaar cin plant soen te wurde. En ik had er eerlik gezeid wel een bietjie op gespinst dat et er van komme ging ok. De klap is daarom na de leste gemeen teraadsvergadering dubbel hard ange- komme. Tusse de woorde deur die dur gevalle zijn heb ik mijn eige keklusies getrokke. Et plan veur de Engeleburg zoo as dat anvankelik op poote gezet is, zal - ik zeg et mar net zoo deftig as in de gemeente raad - finentieel niet haalbaar zijn. In mijn taal omgezet: et is niet te betale. Daarom komt dur pen nij plan an mit behoud van de eerste opzet. Beteekent dit, heere autooriteite, dat dur niet ge knabbeld is an et greun dat dur in zou komme? Dat is veur mijn persoontjie een zaak van veul belang. Och, ik weet et wel, de opzet moet zoo zijn dat er reedelik mee uitgespronge ken wurde. We hebbe de duite mar niet veur et wegslingere en ik heb dur respekt veur as dur ok mit de cente van de ge- meenschup zuinigies omgespronge wurdt. Mar ik bin toch mar zoo bang dat et plantsoen dur onder mot lijje. Dat is et meest veur de hand leggende. Ten twidde. De behoorlike lap grond tusse de Rembrandtlaan en et spoor. Daar is gien twijfel meer over meugelik. Die mooie punt is verkeeke. Daar komt gien park, dat heb ik goed begreepe. De kweeker die nou nog achter et postkantoor zit zei dur heen verhuize en dat vin ik op z'n eige heel knappies ge- vonde. As die meneer daar an de Rem brandtlaan z'n zaakies netjies in urde houdt dan ken alleenig die kweekerij al een rustig plekkie beteekene tusse de re- moerige huizemassa. Mar veur de rest daar gien boompie, gien grassie, gien bankie, gien vijvertjie en gien eendjies. Daar komme, net as overal, huize. En nog es huize. Dat is ondubbelzinnig uit de vergadering gebleeke. Jammer, mar et is zoo. Mar we motten et toch niet zoo gauw opgeeve. Ik weet et wel, we zitte te sprin ge om huize. Mar dat is veur mijn toch gien reede om ieder plekkie van et Veen zoo vol te stampe mit huize as een potjie mit piere. Ik hoop daarom dat ze op dit punt heel ruim gezet wurde. Zoo, dat wij dur een bietjie fris tusse deur kenne kijke. Ik heb wel es een officieel persenaazie hoore zegge, dat we hier n oggien eens zoo slecht in et greun zitte. En een be hoorlike lap greun an één stuk, waar zou dat feitelik veur noodig weeze. Dur wier toch gezurgd veur heel wat plantsoen tusse de huize. Verveelend, dat ik et weer zegge mot, mar de meeste minse zijn et greun bij dur huis niet weerd. Ze bin dur niet zuinig op en die verwachting had ik nou wel van een mooi parkie. Ik docht zoo, dat wij daar mit z'n alle wel es trots en daar om zuinig op zouwe kenne zijn. Ik ken me vergisse, mar as u et niet perbeert dan weet je et ok niet. Ik zou zoo zegge: perbeer et mar es. Wout Blauwkous. De zevende lezing van dit seizoen van de Volksuniversiteit Veenendaal wordt woensdagavond 20 februari a.s. in gebouw 't Trefpunt gehouden. Anton van Duinkerken (prof. W. Asselbergs) komt dan spreken over „Humor in de letterkunde". Humor is een tamelijk verwikkeld verschijnsel, in het leven, dat nog ge compliceerder wordt, zodra het zijn in trede doet in de literatuur. De grond vorm van bijna alle literatuur is een ge geven in de taal de grondvorm van de literaire humor is een gegeven op de grens van de taal. Lachen is nog net geen spreken, maar veronderstelt de zelfde intelectualiteit. De lach laat zich in sommige situaties niet onderdrukken. Het weergeven van zulke situaties be hoeft niet door woorden te gebeuren. Gebaar en gelaatsexpressie kunnen vol- KERKEWIJK17 VEENENDAAL TEL.3313 Ook Vodt Ziekenfonck&de/i ff De K.N.V.B. heeft besloten om - in verband met de langdurige stagnatie van het competitiepro gramma - onder geen enkel be ding uitstel van voetbalwedstrij den te geven op de feestdagen 2e Paasdag, Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag. Overigens is de Bondsleiding - blijkens berichten in haar officiële orgaan - niet zo pessimistisch en voor paniek bestaat geen aanleiding. Begint het amateurvoet bal op 24 februari weer dan is er op 10 juni de laatste competitiedag. Wel laat, maar nog een vrij redelijk tijdstip. Wat het komende weekend betreft zal het geduld nog op de proef worden ge steld en er geen voetbal zijn. fn de nieuwe notenkleuren: Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Maandagavond 18 febr. zal in het verenigingsgebouw (achter de Klaas Katerstraat) van de Eerste Veenendaal- se Postduivenvereniging „De Lucht reiziger" de nieuwste film op het ge bied van de postduivensport worden vertoond. De direktie van het bekende kweek- station „De Witte Molen" uit Meeuwen zal dit verzorgen. Het it een zeer leer zame film met o.a. de meest bekende hokken en duiven uit Nederland en België. De toegang is geheel gratis en alle duivenliefhebbers zijn welkom. DOVO SPEELT ZAALVOETBAL A.s. zaterdag gaan Dovo I en Dovo II zaalvoetbal spelen in Poeldijk. Dit op uitnodiging van de 3e kl. zaterdagclub „Die Haghe". Dovo I speelt een vol ledige wedstrijd tegen „Die Haghe I", terwijl Dovo II aan een toernooi zal deelnemen. Linksback A. van Manen en links buiten K. van Hall zullen de trip niet meemaken. Zij zijn gekozen voor een geselecteerde trainingsploeg voor de komende interlandwedstrijden tegen Zwitserland, België en Frankrijk. De eerste bijeenkomst van deze spelers ls op a.s. zaterdag in Zeist. BAZAR VAN V.R.C. Volgende week vrijdag en zaterdag houdt de voetbalvereniging V.R.C. een bazar in de Eierhal aan de Achterkerk straat. Enige honderden belangstellenden kwamen zaterdagavond bijeen in de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofdstraat, waar het derde jeugdappèl van dit sei zoen gehouden werd. De belangstelling voor deze avond was verheugend, hetgeen niet zo ver wonderlijk was, daar het programma van deze avond met zorg was samen gesteld. Dit kwam b.v. duidelijk tot uiting in de keus van de liederen die gezongen werden. Zo zong mej. Dé van Oenen merendeels geestelijke liederen en bracht het jeugdkoor Chrigeza en kele vrolijke canons ten gehore. Met intense aandacht werd geluisterd naar de meditatie van ds. Langbroek en ook zorgde de organist Bob van Stemp- voort voor een prima begeleiding. De organisatoren kunnen terugzien op een uitstekend jeugdappèl. Het vol gende jeugdappèl wordt D.V. gehouden op zaterdag 6 april a.s. staan. Ze begeleiden meestal ook de humor, die taalvormen aanneemt. Het mimische element van het komieke to neel speelt bij voordracht van taai humor een rol, zoals de comediant zijn rol speelt in de klucht. Humor veron derstelt samenhorigheid van begrip. In middeleeuwse rijmverhalen zoals Karei ende Elegast, Ferguut, of Lancelot en het Hert kunnen de humor-elementen ons ontsnappen, omdat wij ons moeilijk verplaatsen binnen de levenssfeer, waar de geschetste situatie als iets hu moristisch werd beleefd. Buiten gezel schappelijke saamhorigheid is humor moeilijk over te dragen. Het leuke ge dicht, de leuke passage vraagt om leuk te worden voorgelezen. Teruggeworpen op zichzelf bezit de mens geen humor, maar hij wordt door de humor uit zijn eenzaamheid bevrijd. In tijdperken van individualisme ver schaalt de lach. Doch de geschreven taal neemt in haar woordvoering de be weging van de veronderstelde voor drachtkunstenaar over. De taalbewe ging van het puntdicht is kenmerkend voor deze zuiver literaire humor. In haar proefschrift uit 1933 over de hu- mor-„cultus" van de Romantiek in Ne derland ontleedt mej. Elisabeth Jonge man een groot aantal taalkundige ex pressiemiddelen van de literaire humor. Dit boek van 609 bladzijden verwijst bovendien naar de beste literatuur over het onderwerp. Echte humor kan haar neerslag krijgen in echte literatuur en er bestaat volop van zulke literatuur, ook in het Nederlands. Toch ontglipt de echte humor aan elk literair procédé. Hij voert naar een grensgebied van de levenservaring, waar de lach onweer staanbaar over het taalgebruik heerst. FILMAVOND C.M.B. Voor de afd. Veenendaal van de C.M.B. wordt volgende week woensdagavond een filmavond gehouden in gebouw Eltheto. De heer Bijsterbosch, districtsbestuurder, zal een toespraak houden, waarna de hoofdfilm „Morgen zie ik je weer" ver toond wordt. VIJFDE CANDIDATE Als vijfde Veenendaalse candidate voor de titel Miss Bril 1963, zal mevrouw Hei- kamp-Breekveld eveneens deelnemen aan de provinciale voorronde te Utrecht. CANDIDAAT v. d. BANK TOEGELATEN Tot evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk is toegelaten de heer J. H. v. d. Bank theologisch candidaat te Veenen daal. In verband met zijn studie stelt candidaat v. d. Bank zich voorlopig niet beroepbaar. Metalen drukasbak, dus onbreekbaar, met nikkel mechanisme. Diverse kleuren. Geen stank meer van brandende resten van Uw rookar tikelen 1 OQ Koopjes prijs Driehoekig model, frisse kleuren met zwarte pootjes. Een sieraad voor de kamer. En dat voor I OC slechts A,OJ Een handige opbergplaats voor Uw vuile was, voorzien van treksluiting, fraai patroon Extra voor- 1 HQ delige prijs A 7 Alleen dinsdag 19 febr. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Nadat Dr. Hamer uit Arnhem enige tijd geleden voor de leden van de Ned. Chr. Vrouwenbond de medische kant van bo vengenoemd onderwerp heeft belicht, zal ds. Zeilstra uit Amersfoort donderdag avond 21 februari a.s. de religieuze pro blematiek van de verantwoorde gezins vorming komen bespreken. Voor de eerste lezing bestond grote be langstelling en ook nu weer hoopt de NCVB op vele bezoekers. Vooral stelt zij het op prijs om speciaal deze avond ook mannen te mogen begroeten. Iedereen is 's avonds in het OCB-gebouw welkom. In de pauze is er gelegenheid tot schrifte lijke vragen stellen. SPREEKBEURT IN SIONSKERK Op uitnodiging van de Jongelingsver eniging „Immanuël" houdt ds. Abma van Putten donderdagavond 21 februari a.s. in de Sionskerk een spreekbeurt. De toegang is zoals gewoonlijk vrij. PROEF MET KERKTELEFOON Morgenmiddag om twee uur wordt in de Oude Kerk op de Markt een proef ge nomen met de kerktelefoon. Allen die hierop aangesloten zijn worden verzocht om te luisteren en eventuele klachten op te geven aan het adres Fluitersstraat 18. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten houdt volgende week dinsdagavond een openbare voorlichtingsavond in hotel De Korenbeurs. Zoals bekend heeft het Bouwfonds plan nen om in het uitbreidingsplan De En gelenburg te Veenendaal een aantal koop woningen te bouwen. In verband hier mede is al eerder een bijeenkomst ge houden met de plaatselijke leerkrachten. Thans echter is iedereen toegankelijk. GASTVRIJ EUROPA In gebouw 't Trefpunt presenteert de Filmdienst Nederl. Christelijke Reis- vereniging de film „Gastvrij Europa". De filmreisverhalen in kleuren voeren de bezoekers o.a. mee naar Denemar ken, Zwitserland, Spanje, Oostenrijk en Italië. GESLAAGD Voor het erkende praktijkdiploma Nederlandse stenografie „Groote" van de Nederlandse Unie voor Praktijk examens slaagden dezer dagen de da mes Mijntje van den Berg te Eist en D. van Maanen te Veenendaal. Voor het erkende praktijkdiploma machineschrijven slaagden de dames Truus Bolderman, Grada van den Bos, M. van Ginkel te Renswoude, E. B. van de Haar, Dini van Kesteren, Mienke Kok, Henny Oorlog, Joke van Schoon hoven, E. C. van Schuppen, A. J. Slot boom. M. van der Wee en Willy van Otterlo, J. H. van Tolij te Amerongen, benevens de heren H. A. Bosch, Bert Kleefsman en Dik van Manen. De geslaagden ontvingen hun oplei ding bij het Handelsinstituut Van Rijs wijk. VERGADERING VAN AR-KIES VERENIGING Mr. W. R. van de Sluis, secretaris van de AR-partij komt donderdag 21 febr. a.s. in Veenendaal spreken voor de plaatselijke Kiesvereniging. De bedoe ling is dat allerlei vragen aan genoem- we spreker worden gesteld, die hij dan in de loop van de vergadering zal be antwoorden. GESLAAGD Voor de aantekening Kraamverple- ging zijn geslaagd de zusters C. H. van Dijk-van Baak, M. G. Udo en A. J. Voorsluis. Zij genoten hun opleiding in het Julianaziekenhuis in Veenendaal. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Met ingang van 1 februari 1963 ontvangt ieder bij een Ziekenfonds ver plicht verzekerde een aanzienlijke bijdrage van het Fonds. Dit geldt ook voor de bejaarde verzekerden. U dient zich hiervoor met verwijskaart van Uw huisarts te wenden tot een keel- neus- en oorarts, resp. Audiologisch Centrum, die U een voor schrift geeft welk toestel voor U het meest geschikt is. Met dit voor schrift komt U dan bij ons. Desgewenst kan onze deskundige U na in zending van het voorschrift thuis bezoeken. PRINS BERNHARDLAAN 4 VEENENDAAL VEENENDAAL Gevonden: zijden sjaal (groen); school agenda; pakje kaas; paar gebreide zwarte handschoenen; zwart langharig hondje met inentingsnummer 41588; donkerblau we linker dameshandschoen; bruine rech ter herenglacé; bruine aktetas, inh. een regenpak en broodtrommel; paar beige lederen herenhandschoenen. Verloren: gele tas, inh. een regenbroek; paar wollen handschoenen; aktetas, inh. regenbroek en broodtrommel; gouden ring met bruin-gele steen; boormachine; bedelkettinkje met 3 bedeltjes; bankbil jet; bruin lederen herenportemonnaie met inh.; sleutelring met 3 sleutels; bank biljet; paar heren glacé's; donkerblauwe jongensjas met capuchon; doublé kettinkje met een rond gouden medaillon waarin 3 fotootjes; licht-blauwe droogkap. ELST Gevonden: een zwarte dameshandschoen en een gebreide blauwe handschoen. In lichtingen bij de politie te Eist. RENSWOUDE Gevonden: bril met bruin montuur; 25,—. Verloren: bruine portemonnaie (inhoud 35,bedelarmand; Z zwarte rijbroe ken. DE bijna scheef in haar hengsels hangende deur (de Overbergse school verkeert in een ronduit slechte toestand die toegang gaf tot de hoogste klas, ging langzaam en piepend open. Meester Wijnand en zijn jongens keken automatisch cp. Door de half geopende deur kwam een klein jon getje naar binnen stappen, een par mantig kereltje uit de eerste klas. Dat hij het domein betrad van zijn veel grotere broeders, deerde hem blijkbaar niets en het feit nog wel de bovenmeester in zijn werk te sto ren, boezemde hem schijnbaar nog minder ontzag in. Ferm stapte hij langs de banken, hield met een hoogrode kleur van innerlijke spanning stil voor de les senaar van meester Wijnand en zei: „Meesterik heb iets gevonden, is dat soms van één van de kinderen hier?" Meester Wijnand keek vragend de klas rond, zag geen enkele vinger omhoog gaan en gaf het jongetje vervolgens de raad cm het maar eens in een andere klas te vragen. Aan het gezicht van het kereltje kon men zien, dat 't hem tegenviel, 't Zou nu juist zo mooi geweest zijn als hij hier bij de bovenmeester suc ces geboekt had. Lang nadenken over deze gemiste kans deed hij echter niet. Hij draai de zich, zonder een woord te zeggen om en ging dezelfde weg terug. De klas zat roerloos toe te kijken. Ze waren eigenlijk een beetje over rompeld door zoveel lef van een eerste-klassertje. Bij de deur draaide het ventje zich plotseling om. Hij keek meester Wijnand, over de hoofden van de kinderen heen, aan en riep met hel dere kinderstem „Ajuu „Welterusten antwoordde, meester Wijnarid. En de deur ging piepend dicht. „Kijk zegt het hoofd van de Chr. school in Overberg, de heer Hendrik Jan Wijnand, toen dat jochie ajuu riep, dacht mijn klas: nou roept ie 'm terug en krijgt ie een uitbrander. Met opzet reageerde ik tegenovergesteld. Wedden dat hij hiermee veel meer geleerd heeft, dan dat ik hem teruggeroepen had?" Meester Wijnand - „de kinderen woord ió aan: ik 't te hebben hoeven geen mijnheer te zeggen, meester klinkt veel vertrouwelijker!" - is een jonge dynamische man en in hart en nieren een onderwijzer! Hij staat open voor het moderne, weet wat hij wil en wekt daardoor misschien wel eens de indruk een tikkeltje „selfminded" te zijn. Als zoon van een Utrechtse typo graaf was het aanvankelijk zijn be doeling om radio-technicus te wor den, doch een verzwering aan zijn nagels haalde een definitieve streep door de rekening. Hij veranderde onmiddellijk van richting en pres teerde het om op 20-jarige leeftijd (dat was in 1954) de Kweekschool met succes te verlaten en onderwij zer te worden aan een lagere school in Utrecht. Om ervaring op te doen verhuisde hij twee jaar later naar de VGLO doch zijn ambitie was om hoofd van een lagere school te worden. Twee jaar lang studeerde hij iedere avond voor zijn hoofdakte. „Een gemeen diploma" noemt hij het, maar des ondanks haalde hij het. In 1961 solliciteerde hij en enkele weken later was hij hoofd van de school in Overberg. Waarom in het stille en rustige Overberg? ,,'t Is hier rustig en vriendelijk. De scholen in de stad staan in dichte wijken. Ze zeggen wel eens dat een dorpsschool minder is. Onzin De kinderen hebben hier geen afleiding, het werktempo ligt veel hoger en ook de wil om te leren is hier veel groter. Bovendien - en u kunt me geloven of niet - maar de kinderen hier krijgen een uitstekende opvoe ding en ze weten wat gehoorzaam heid is." De school telt op het ogenblik 127 leerlingen en vier laerkrachten, in clusief het schoolhoofd. Met de hui dige onderwijspolitiek kan meester Wijnand zich niet erg verenigen. „In het onderwijsblad staan nor maal drie cf vier vacatures voor hoofden en als je nu kijkt zijn het er tien of elf. Geen wonder, want overdag meet je les geven, dan cor rectiewerk, toezicht houden, ver tegenwoordigers ontvangen, met de schoolarts praten, het contact met de ouders onderhouden, op huisbezoek gaan, kortom we draaien meer dan vijftig uur per week. Ik zou graag willen dat we één dag per week de tijd kregen om onze primaire taak als schoolhoofd te kunnen uitvoeren" Overigens is hij bezield van zijn werk in Overberg. De kinderen? „Nog nooit iets ernstigs op school gebeurd". De bevolking? „De school neemt een centrale plaats in. Kijk maar naar de opbrengsten van de Unie-collecten en het bezoek op de ouderavonden!" De leerkrachten? „Betere zcu ik niet weten te vinden!" Het enderwijs? „Teen ik kwam was het nogal behoudend. Op voorzich tige wijze ben ik aan het moderni seren geslagen en ik mag wel zeg gen: met succes." En het schoolgebouw „Ja dat wordt moeilijker. Nie mand kan er iets aan doen, maar het gebouw moet hoognodig geres taureerd worden. Gelukkig zijn de plannen al zever dat we alleen nog maar wachten cp de urgentiever klaring." Tenslotte - wat denkt het jonge onderwijzersgezin uit de stad Utrecht over het landelijke Overberg? „Ik heb u al gezegd, we vinden het hier heerlijk rustig en de mensen zijn vriendelijk. Mijn vrouw klaagt nog wel eens over de slechte ver bindingen en dat er nodig een bus verbinding moet komen, zal iedereen het wel over eens zijn. Tja en dan de woningbouw. Wij kennen zoal vijf jonge paren die hier vertrokken zijn omdat er geen huizen gebouwd wor den. Tóch zouden ze hier graag wil len wonen. Let maar eens op het hoge percentage noodwoningen." De jonge „bovenmeester" en zijn charmante vrouw hebben het uit stekend naar hun zin in Overberg. Het onderwijzer-zijn is een moeilijk beroep omdat er met kinderen ge werkt moet worden. Daarom heeft meester Wijnand gelijk als hij zegt: „Je moet 't hebben, of je hebt 't niet. En ik schijn het te hebben!" De praktijk heeft dat inmiddels al uitgewezen. VEENENDAAL Geboren: Anthonieke, d.v. F. H. de Ko ning en H. G. van de Wetering; Gerrit, z.v. G. Vlastuin en M. M. Hoogland; Boelo, z.v. J. W. Boelens en D. Bakker; Beren- dina Wilhelmina, d.v. J. H. Kleijnjan en B. W. Rijgersberg; Hendrijntje Johanna, d.v. H. C. van de Pol en G. G. van de Bovenkamp; Wouter, z.v. A. N. van Rot terdam en C. Albers; Wilhelmina, d.v. C. Beljer en W. Ariesen; Simon, z.v. S. Val kenburg en M. M. L. Hardonk (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: A. Koudijs en M. W. van Manen; H. Leppers en J. L. A. Hill ebrand; H. W. Landman en L. M. van Viegen. Gehuwd: J. D. van Ewijk en O. Dite- wig; J. Rebergen en G. M. M. van Silf- hout. Overleden: D. den Hartogh, oud 75 jaar, wed. van C. de Wit; L. van der Weerd, oud 66 jaar, e.v. H. Haas; J. Bos, oud 4 jaar, z.v. C. Bos en R. Boonzaaijer (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Rijkje, d.v. D. Pitlo en A. Kroon; Simon, z.v. S. Valkenburg en M. M. L. Hardonk; Rutger Gerrit, z.v. H. de Jager en W. Schuurman; Christine Hen- riëtte, d.v. E. C. Kersten en C. 't Hoen; Stefina Antonia Adriana, d.v. J. Csonka en S. A. A. Honders; Astrid Catharina Lamberta, d.v. F. P. Stal en H. J. Welk- zijn; Gijsbertus Gerrit, z.v. K. Ipenburg en G. Kramer. Ondertrouwd: G. Meijering en N. van Veldhuizen; J. M. J. Tielman en G. Mol; D. J. Swagers en C. J. Bos; P. T. Wijnen en A. W. Slok. Gehuwd: K. van de Weerthof en J. Drost. Overleden: M. E. Koekkoek, oud 84 jaar, geh. gew. m. J. van Buuren; H. van der Klift, oud 81 jaar. e.v. J. B. Quint; J. Bos. oud 4 jaar. AMERONGEN Geboren: Sonja Miranda, d.v. G. Schoe- man en N. A. van Verseveld. Overleden: H. van den Brandhof, oud 81 jaar. EDERVEEN Geboren: Gerrit H„ z.v. D. Schot en A. G. van Veenendaal. Getrouwd: R. Dijkhuizen en W. Hen- driksen. Overleden: T. van den Berg. oud 91 jaar. RENSWOUDE Ondertrouwd: C. de Wit en H. G. van den Brink. SCHERPENZEEL Geboren: Teuni en Geertrui, d.v. D. van Brummelen en E. de Koning; Frank Ro bert, z.v. D. D. J. Bakker en F. Rooze- boom. RHENEN Ingekomen: J. C. G. Otting, van Nij megen; J. M. P. Klaassen, van Eindho ven; B. H. Wiersma, van Zeist; J. D. van Verseveld, van Amerongen; A. van Zet ten, gez., van Renkum; F. H. W. Leus, gez., van Rotterdam; C. Mol, van Ede; W. Verheem, van Abcoude; W. Wildschut, gez., van Olst; M. den Haan, gez., van Wageningen; H. J. van Oort, van Zürich (Zwitserland). Vertrokken: C. den Engelsen, gez., naar Veenendaal; A. A. Jongebreur, naar Bo degraven; G. van der Garde, naar Vee nendaal; J. A. van Dam, naar Tilburg. AMERONGEN Ingekomen: H. Rebergen, van Drieber gen; A. Weenk, van Zeist; H. van den Sigtenhrost, van Maastricht; E. van Ree van der Horst, van Renswoude; N. F. Baths, van Renkum. Vertrokken: A. Stuijvenberg, gez., naar Geleen; J. Bruininga, naar Rotterdam. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt te Scherpenzeel werden 1.050.000 eieren aan gevoerd. De prijs per 100 stuks varieerde van 16,75 tot 17.25. De handel was vlot. VEENENDAAL Oudekerk 9.30 uur ds. W. Rijnsburger van Amersfoort, 5 uur dhr. J. M. Meijer. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 5 uur kand. G. J. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur kand. G. J. Wisger hof, 5 uur ds. W. Rijnsburger van Amersfoort. Veeneind 3 uur ds. A. Stekelenburg van Eist, donderdag 21 febr. 7.30 uur dhr. Vosman van Rijssen. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Cou- vee van Bennekom, 5 uur ds. Van Enk, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk. 5 uur ds, Couvee. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 3 uur ds. Duits van Emmer-Erf scheiden veen. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Leger des Heils 10.00 uur Gezinssamen komst, 12.00 uur Zondagsschool, 4.00 uur Kindersamenkomst, 6.45 uur Openluchtsamenkomst, 7.30 uur Ver lossingssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk 8.00 en 10.15 uur H. Mis, 7.00 uur Lof. R.K. Willibrordkerk 8.00 en 10.15 uur H. Mis, 5.00 uur Lof. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur ds. Bos. 5.30 uur ds. Goedhart. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. v. d. Berg van Veenendaal, 5 uur ds. v. d. Velden van Renkum. Herv. Kerk 10 uur ds. Dijkstra, bev. van nieuwe lidmaten, 5 uur ds. Kooreman. Prot. Bond „Wapen van Hardenbroek" 10.30 uur ds. Cannegieter van Drie bergen. Ger. Kerk 10 uur ds. H. Groeneveld, 5 uur ds. Hessels Mulder. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst, dinsdag 19 febr. 7.30 uur ds. Zwerus van Nunspeet. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis. 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gom. 9.30 en 6.30 uur lees dienst ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. v. d. Veer van Arnhem. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds, Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Meu- len van Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. A. Klootwijk (v.m. bed. H.D.) Ger. Kerk 10 en 6.30 uur Prof. dr. K. Dijk uit Driebergen. Ver. Vrijz. Herv. 7.15 uur „De Schans" ds. Monné. Vrije Evang Gem. maandag 8 uur ds. H. F. Huson. F LORTN DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. C. P. Engel, tel. 2529. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. Almekinders, Herenstraat 59, tel. 432. Apotheek Deys van 11.30 - 12.00 uur geopend. ELST. AMERONGEN LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg. Kars Ossen- dorp en Van Ommeren: Dr. A. C. Kars te Amerongen, tel. 03434-1273. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Heij te De Klomp, tel. 08387-200. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, tel. 03497-220. VOLGENDE WEEK NUTSAVOND Volgende week woensdagavond 20 fe bruari zal de uitgestelde avond plaats vinden van het Nut. Drs. L. Snijders, chef nieuwsdienst Wereldomroep, zal dan spreken over .de Europese integratie". „Niet uitsluitend naar voorlichting luisteren" Tijdens de maandagavond in Fila- lethus gehouden jaarvergadering van de Chr. Boeren- en Tuinderbond, heeft de secretaris van de Gelderse C.B.T.B., de heer J. Hey, gesproken over Organi satie en landbouwbeleid. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer M. Overvest er op, dat hoewel 1962 een bewogen jaar is ge weest, de christelijke boer toch het ge deelte uit de Spreuken, dat ter opening was voorgelezen, voor ogen diende te houden: „Wie zijn land bebouwd zal verzadigd worden met brood". Met in zicht en met alle krachten moet een boer proberen wat van zijn bedrijf te maken, dat achtte de voorzitter belang rijker dan uitsluitend naar de voorlich ting te luisteren. De penningmeester, de heer E. van Ramshorst, kon slechts een heel klein saldo melden en besloten werd de ver enigingscontributie te verhogen. Ver volgens schetste spreker de ontwikke ling van het landbouwbeleid vanaf 1930 toen er slechts een passieve houding was op te merken bij de overheid. In de loop der jaren zag men een verschui ving van het structuurbeleid met een „richtprijs" in plaats van een garantie prijs, waardoor het beleid wat losser werd om tot een lonende prijs te komen. Hoewel een goede boer altijd de beste kansen maakt, zal het er in de toe komst nog meer op aan komen dan voorheen, dat de boer kwaliteit af levert en zelf ondernemer is. De op brengst van de produktie is voor 2/3 af hankelijk van de boer en voor 1/3 van de externe bedrijfsomstandigheden, al dus spreker. Verder vroeg spreker aan dacht voor de bedrijfsboekhouding, waardoor het mogelijk is een meer ge detailleerd overzicht van het bedrijf te krijgen. Na de pauze vertelde mej. J. Hoge- brug, huishoudconsulente van de CBTB voor de N.W. Veluwe uit Harderwijk, haar belevenissen in Vigla. De CBTB heeft namelijk een aktie gevoerd ter ondersteuning van deze door een ramp getroffen Griekse boeren, en daarmee bereikt dat allerlei levende have aan deze mensen kon worden overgedragen. Griep

De Vallei | 1963 | | pagina 2