PAUK Ji?uS Woutm Nieuw formidabel wapen voor leger Uw bril een sieraad! Boerenbedrijven rond Rhenen, Eist en Amerongen hebben geen toekomst meer WILMY WARINGA-SCHOLTEN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Helikopters vernietigden complete tankbrigade DINSDAGKOOPJES KOFFIEKOPPEN 0.32 BIER- OF LIMONADEGLAZEN KLEERHANGERS 2.79 1.00 MARKTBERICHTEN Ingekomen en vertrokken Geen plannen Proces Sanering Gevonden en verloren plankenkoorts? O ja! vreselijk Officiële bekendmaking ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN OPTICIËN ZONDAGDIENST e NNP Het Amerikaanse leger heeft de beschikking gekregen over een nieuw wapen, dat ongekende mogelijkheden biedt: de helikopter. Hefschroefvliegtuigen bestaan al enkele jaren; de ontwikkeling kwam na de oorlog goed op gang. Maar tot voor kort bleven hun gebruiksmogelijkheden beperkt tot dat van een verbin dingsvliegtuig, dat het (grote) voordeel had, dat het gebruik kon maken van zeer primitieve start- en landingsplaatsen. De Amerikanen hebben - evenals de En gelsen - de laatste twee en een half jaar echter hard gewerkt aan technische ver beteringen van de wentelwieken. De vliegcigenschappcn zijn dusdanig verbeterd, dat de vreemde toestelletjes nu veranderd zijn in veelzijdige wapens. Boer zijn lekt me vandaag den dag ok niet alles. Vrogger had ik dur nog wel es idee in om boer te wurde, mar et lokt me vandaag toch niet meer. Afgezien van et feit, dat ik nou de meugelikheid niet meer zou hebbe om de landbouw of de veehauwerij binne te stappe. In vrogger dage was een boer een boer. Oftewel een mins dat boerde. Goed of slecht. Teugeswoordig schijne ze over et ginneraal genoome niet zoo best meer te boere, Et is veur een hoop boere gien vetpot meer en daar komt nog bij dat ze gien auwerwetse boer meer kunne zijn. Een boer is op den huidigen dag ok een mins van de weetenschuppe. Je kan et heel mooi neume, dat een boer wat z'n kennis betreft ok mit man en macht uit de klei getrokke wurdt, maar daar ken die niet van eete. Wat ik hierboove neergeschreeve heb dat speulde me zoo'n bietjie deur de kop toen ik geleeze had dat de boerestand in onze konterije et een en ander bijge- brocht was over de ee-ee-gee. Ze wiere toegesprooke deur een bestuddeerd mins en ik hoop van harte dat ze dur een hoop van opgestooke hebbe. Neg meer: dat ze van de heele ee-ee_ gee-geschiedenist een ietsepietsie wijzer wurde. Want daar gaat et uiteindelik toch om nietwaar? Je ken bevurbeld een se- garemaker een heele hoop gaan vertelle over et eedele van et bolknakke in me- kander frunneke, mar as tie dur in ze purtemenee op achteruit gaat dan zei die et segaremake een heele naare soep vin- de. En zoo is et volges mijn ok mit die ee- ee-gee veur de boere. Ze motte dur baat bij hebbe en dan zien ze et belang dur van in. En die bate, is mijn uit de leezing ge- bleeke, zijn in het begin heel ver te zeuke gewist. De zaak begos onder be- zondere slechte omstandigheedes. Hier van zijn dur een heele ceel opgeneumd. Daarom zouwe de Nederlandse boere nogal een verkeerde dunk van de ee.ee- gee-zaak hebbe gehad. Ik heb gien moei te om m'n eige as buitestaander daar in te leeve Erges op achteruitgaan is zoo gezellig 'niet. Nog gien ins mit et veur- uitzicht dat et na verloop van een poossie wel beeter zei wurde. Mar et is veur de boere gien zaak van kieze of deele. Ze motte mee, want Ne derland vaart in et schuitjie en in dat schuitjie zit elke boer. En daarom lekt et mijn verstandig dat de boereman z'n eige op de hogte houdt van wat dur gaande is. Netuurlik, een boerebedrijf ken niet dreeie op iemand die alleenig mar mit z'n neus in de pam- piere zit. Dur mot nog immer mit de hande angepakt wurde, mar toch mot ok de kop dur steeds meer bijgehauwe wur de. Dat geldt veur iedere zelfstandige en dus ok veur de boer. De weereld is groo- ter dan de paar bunders van et eige ge- doetjie en et kan gien kwaad as ok de boereman een eindjie over z'n eige hei ning heen kekt. Ik hoop, m'n beste boereminse, dat je lui dur allemaal wel bij vare. Dan doei ik dat ok. Wout Blauwkous Vorig jaar kwam dit duidelijk naar voren tijdens Nato-oefeningen in Duits land. Kleine, met antitankraketten be wapende helikopters schakelden tijdens de oefening een Amerikaanse tankbri gade uit. De hefschroefvliegtuigen do ken plotseling op van achter denne- bosjes. Voordat de tankbemanningen in de gaten hadden wat er aan de hand was, waren hun voertuigen - in theorie - vernietigd. De afgevuurde S-ll raketten hadden geen explosieve lading. Was dit wel het geval geweest dan was de trotse brigade in enkele minuten veranderd in een hoop oud roest. Dit merkwaar dige gevecht tussen „vliegende jeeps" en zware tanks maakte grote indruk op de Nato-bevelhebbers. Het was de grote verrassing van de oefening. Deze tak- tische surprise zette de gehele Navo- strategie op losse schroeven. Men reali seerde zich plotseling, een middel in i handen te hebben om de (enorme) Rus- sische tankmacht het hoofd te kunnen bieden. De Spiegel-affaire schijnt ook I veroorzaakt te zijn door deze militaire surprise. Het Amerikaanse leger heeft inmid- i dels een bestelling geplaatst voor 2.500 van deze aanvalshelikopters, een logisch gevolg van het gevecht tussen de toe- 1 stelletjes en de tanks. De wentelwieken kunnen ook uitgerust worden met ma chinegeweren, gewone raketten en tegen onderzeeboten met torpedo's. De Amerikanen hebben realistische er varingen met de helikopters opgedaan i in Vietnam. De gehele strategie van de strijd tegen de Viet Cong rebellen is nu gebaseerd op het gebruik van de vlie gende jeeps. De regeringstroepen be schikken over twee soorten: zware transporthelikopters voor het snelle vervoer van troepen in het onbegaan bare land en lichte toestellen, welke als horzels kunnen neerduiken en bijzon der venijig steken. De helikopters wor den gevlogen door Amerikaanse piloten, „instructeurs". Gebleken is, dat de transporthelikopters nogal tref baar zijn voor vuur uit automatische wapens van klein kaliber (b.v. machinegeweren). Dit vooral tijdens het - korte - moment, dat zij stil hangen cm de troepen te droppen. De „horzels" kunnen echter een vernietigend dekkingsvuur afgeven. De combinatie van beide typen is vrij wel onweerstaanbaar. Ook het Nederlandse leger heeft in middels het besluit genomen hefschroef vliegtuigen aan te schaffen. Het zal een zwaar transporttoestel worden voor het vervoer van troepen (24 man per heli kopter) of het transport van de Honest John-artillerieraket. Met de order is tachtig miljoen gulden gemoeid. Naar ons bekend is, heeft de landmacht in middels ook een offerte gehad van de Amerikaanse Bell-fabrieken voor leve ring van de Bell-205, een (iets grotere) zuster van de aanvalshelikopter, welke tijdens de oefening de tanks uitschakel de. Dit zou de Nederlandse aanvals helikopter moeten worden. Noorwegen heeft deze inmiddels besteld, Duitsland overweegt eveneens haar aan te schaf fen, terwijl het Amerikaanse leger in Duitsland haar al in gebruik heeft. Deze toestellen worden in Italië ge maakt, hetgeen de prijs drukt dcor la gere vervoerskosten. Toch kost de 205 nog altijd een achthonderdduizend gul den. (De zware transporthelikopter an derhalf miljoen). De houding van de generale staf is voorlopig nog afwijzend, men heeft er eenvoudig het geld niet voor. Maar des kundigen in Den Haag nemen aan. dat Nederland in de nabije toekomst toch de bekende kop met oor flinke maat, crème aardewerk, handig voor keuken, werkplaats enz. Koop jespr ijs 6 dungeblazen glazen, fraai gedecoreerd met goudlijn, verpakt in mooie showdoos, een leuk cadeau. Van 3,95 nu slechts hangers met broeklat, spiegelglad afgewerkt voordeelprijs 4 stuks Alleen dinsdag 5 maart Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal SCHERPENZEEL Eiermarkt: Op de woensdag te Scher- niet buiten een aanvalshelikopter kan. 1 penzeel gehouden markt werden 1.050.000 Overigens, de marine heeft er op het eieren aangevoerd. De prijs varieerde van ogenblik al acht van in gebruik als 15.50 tot 16.— per 100 stuks. De han- anti-duikbootwapen. del was goed. Voor de vrouw: „VLOERBEDEKKING" HANDIG BOEKJE VAN GOED-WONEN Het kiezen van vloerbedekking is voor de meeste mensen een heel moeilijke op gave. Om hierbij te helpen 9telde de Stichting ter Bevordering van de Woon- cultuur in Nederland „Goed Wonen" een overzicht samen van alle soorten vloer bedekking. Het is een eenvoudig doch zeer doel_ treffend boekwerkje waarin op totaal veertig pagina's alles over de vloerbe dekking wordt verteld. Om te beginnen wordt aandacht besteed aan de diverse soorten ondervloeren. Daarnaast zijn alle soorten vloerbedekking uitvoerig behan deld, compleet met prijzen, afmeting en kwaliteiten. Het boekje is onafhankelijk van enig commercieel belang geschreven. Het kost 1,— en kan schriftelijk besteld worden via postgiro 401900. Voorlichtingscentrum „Goed Wonen", Leidsestraat 5 te Amster dam, verhoogd met 0.25 verzend- en administratiekosten. NIEUWE ZUINIGE DRIEWIELER.AUTO Een één-persoons auto op drie wielen die een snelheid kan halen van 64 kilo meter per uur en met een brandstofver bruik van 1 liter op ruim 35 kilometer wordt thans in het V.K. op de markt gebracht. Het wagentje is nog geen 90 centimeter breed en heeft een 50 c.c. mo tor, een verwarming, een stuurschakel- handle voor de drie-versnellingsbak en de verdere gebruikelijke bedieningsorga nen. Het koetswerk is van vezelglas en er zijn remmen op alle drie de wielen. Onze moderne brilmonturen zijn, wat vorm, uitvoering en kleur be treft, afgestemd op elke variant in kleur van ogen en haar, gelaats- vorm en teint. Gaarne zullen wij u onze kollektie tonen. opticien-specialist Pr. Bernhardlaan 4 - Veenendaal Tel. 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen RHENEN Ingekomen: A. van de Werken, van Kerkwijk; A. M. Bos, van Utrecht; J. Albers, van Amersfoort; K. van de Weert- hof, van Veenendaal; E. van Bruins- waardt, van Amsterdam; H. J. Maassen, van Rheden; C. J. Bos, gez., van Utrecht; J, Brienen, gez., van Ede; F. Beijer, gez., van Veenendaal. Vertrokken: M. Flohr, gez.. naar Port Arthur V.S.A.; C. A. Vos, naar Heem stede; P. L. van Onselen, naar Hilver sum; H. F. Banke, gez., naar Amsterdam AMERONGEN Ingekomen: D. Muilwijk, van Zwijn- drecht; J. van Rheenen, van Leersum; H. Pater, van Enschede. Vertrokken: W. A. Verschore, naar Arn_ hem; M. Krijgsman, naar Barendrecht; J. G. A. Hagenbeek, naar Papendrecht; T. Schwier en E. J. H. Hovingh, naar Renkum. De jeugd van Rcnswoude vermaakt zich deze winter opperbest op de grote besneeuwde zandberg aan de Van Reedeweg. Iedere dag zyn ze er druk aan het sleetje-ryden, waarbij soms de vreemdste glij.attributen gebruikt worden. Zo was er vorige weck een aan het „sleeën" met een omgebogen kachelplaat Overigens is het voor de kinderen het enige vermaak- centrum want Renswoude heeft de jeugd cp het gebied van speeltuinen e.d. nog steeds niets te bieden. (Vervolg van pag. 1) Misschien zou het gelukken voor een enkeling. Spreker kon zich voorstellen dat de aanwezigen zich niet gelukkig zouden gevoelen met hetgeen hij deze avond had verteld. Hij was het zelf evenmin. „Het was geen opgewekt ge luid," aldus besloot hij. Wie deze avond naar „Sportlust" was gekomen om plannen voor de streek- verbetering aan te horen, kwam be drogen uit. Er werden geen plannen ontvouwd. Tijdens het debat na af loop werd nog eens duidelijk, dat de tabaksboeren nog steeds verbitterd zijn over het feit dat zij geen schadever goeding hebben gekregen voor de mis oogsten. Eén van hen, de heer Van Baaren, zei het ongezouten: „Wij vra gen niet om steun, de regering is ver plicht ons te betalen!" Hij bekrachtig de zijn woorden met een vuistslag op de tafel van de spreker en voegde er aan toe tot de aanwezige journalisten: „Zet dat maar in de krant!" Htf hield vol dat de schuld lag bij de voorlichting, die naar hy zei zelf zieke planten had gepoot. „Wij worden steeds voorgehouden," nog steeds aldus de heer Van Baa ren, „om zieke planten uit de grond te trekken, maar toen wij de voor lichtingsambtenaren er op wezen dat zy de zieke planten hadden ge poot, werden die er niet uitgehaald. Toen lag het aan de grond. Maar dat had er niets mee te maken. Een plant is ziek of is niet ziek." De heer Van Baaren zei verder nog, dat het in de bedoeling had gelegen de regering een proces aan te doen. „Maar wat kunnen wij als klein groepje ta bakstelers bereiken", zo vroeg hij zich af. De heer Groendijk wees hem erop, dat de rechtspraak in Nederland onaf hankelijk is en dat zijn groep wel de gelijk in het gelijk zou worden gesteld wanneer zij zou kunnen bewijzen dat de schuld bij de voorlichting lag. Hij noemde het echter in het kader van deze avond zinloos om de schuldvraag op te werpen. Dan blijven de twee partijen recht tegenover elkaar staan en dan komen zij tóch niet tot een op lossing. Hij was er echter van over tuigd - en hij beklemtoonde dat al in zijn openingswoord dat er altijd nog een zekere wrok hangt bij de tabaks telers, hoewel hij persoonlijk de me ning was toegedaan, dat het rijk in deze geen schuld treft. Zijn slotcon clusie was dan ook: „Wie tabak teelt, houde er eerder vandaag dan morgen mee op, of had er nog beter gisteren al mee op moeten houden." Deze zienswijze ging er bij de tal rijke aanwezigen echter niet in. Zij hebben zich nu eenmaal aan de ta baksteelt verknocht en kunnen er moeilijk afstand van doen, temeer daar deze bouw, wanneer de oogst niet mislukt, altijd nog een aardig centje oplevert. Een begrijpelijke vraag was ook nog: „Zijn er voor onze kinderen geen an dere mogelijkheden dan de fabriek en VEENENDAAL Gevonden: blauw-grijze vulpen; rose linker want; zwart windjack met capu chon; groene gebreide kinderwant; blau we rechter kinderwant; paar licht grijze dameshandschoenen; hondenhalsband met penning no. 159970; jonge boxer, licht bruin met witte borst; zwarte damesgla cé; gouden ring met inscriptie W. T. C. W.; bruine rechter dameshandschoen; bankbiljet; pakje prentbriefkaarten; lichtbruine herenhandschoen; 2 bankbil jetten. Verloren: lange sleutel met 2 baarden; grijs gestreepte sjaal; speelgoedhond; vul pen; lederen halsband met penningno. 159970; zilveren dames armband met 5 munten; lichtbruine diplomatentas, inh. cijferlijsten; bedelketting met 5 bedeltjes; paar Noorse wanten; bosje sleutels (6 stuks); doublé dameshorloge met blauw bandje; bankbiljet; zwart plastic tasje, inh. 2 zakdoeken. ELST Gevonden: rood boodschappennet. Verloren: dubbele streng kralen. HET PUBLIEK in de halfduistere zaal hield als het ware de adem in en keek geboeid naar hetgeen zich op het door schijnwerpers ver lichte toneel afspeelde. Het was een spannend stuk met de ene verras sing op de ander. De meeste aan dacht eiste Patricia op, de verstoten dochter in het stuk „Familieproble men". Zij dartelde over de Bühne, liet de mensen de ene keer lachen om ze kort daarop de zakdoeken steeds dichter bij de cgen te laten brengen. Patricia domineerde en niemand dacht er eigenlijk meer aan dat Pa tricia slechts een creatie was en dat hier in werkelijkheid een jong en levenslustig meisje op uitsteken de wijze acteerde. Toegegeven het is amateurisme, maar laten zij die kritiek hebben de rollen eens omdraaien. Ze zullen merken dat er tussen de stoel in de zaal en het verhoogde plankier een hemelsbreed verschil bestaat. Maar om op Patricia terug te ko men, het knappe jonge meisje met de ravenzwarte haren, Wilmy Schol ten, heet nu officieel mevrouw Wa- ringa-Scholten. Bijna zeven jaar is ze nu al een actief lid van de Vee- nendaalse toneelvereniging „N.A.O." en ook de 8 maanden oude baby Corné heeft niet kunnen verhinde ren dat ze nog regelmatig op de planken te vinden is. Ook al vanwege de woningnood - „over drie jaar zijn we aan de 101 punt", zegt ze een beetje wrang - woont ze bij haar ouders in op een flat aan de Dr. Colijnstraat. Als „echte Veenendaalse van ge boorte" bezocht ze de VGLO en kwam toen op de Vakschool voor Kappers inArnhem terecht. „Javertelt ze, terwijl haar moeder de koffie inschenkt, „ik wilde altijd graag kapster worden. Dat is gewoon een roeping hé, net als iemand die dominee wil wor den." Amper vijftien jaar was ze toen ze de eerste dames-hoofden onder woord ió aan: handen nam en sinds die tijd heeft ze heel wat dames met een verzorgd kapsel de salon zien uitgaan. Ze heeft haar eigen mening over het prbcleem of de meeste vrouwen wel voldoende aandacht aan hun uiterlijk besteden. „Oh nee zegt ze beslist", moet u bijvoorbeeld eens in Duitsland gaan kijken. Daar zien de vrouwen er veel verzorgder uit. Hoe dat komt? Nou ik geloof, dat ze er hier te weinig voor over hebben. Ze houden meer van mooie spulletjes in huis, alhoewel het er méér in komt. Vooral de jongeren gaan er anders over denken." Vanaf het moment dat ze in het huwelijksbootje stapte - nu drie jaar geleden - heeft ze Figaro de rug toegekeerd, maar haar grote hobby het toneelspelen bleef ze trouw. XXX Bijna zeven jaar geleden, ze had net haar veertiende verjaardag ge vierd, zei haar vriendin op een dag: joh, kom bij ons op de toneelclub. Dat is echt leuk. „Nou toen ben ik eens gaan kijken. Ik had er eigenlijk altijd wel zin in gehad, maar omdat ik nog zo jong was durfden ze het niet zo best aan. Affijn, ik had een paar repetities meegemaakt en al heel gauw werd ik ingedeeld." Als ze er aan terugdenkt moet ze nog lachen: „Ik had een héél klein rolletje'.ik mocht drie woorden zeggenOf ik plankenkoorts had? O ja... vreselijk... verschrikkelijk 't Was net of je een afspraak met de tandarts had voor een zenuwbehan deling of zo. Gelukkig ging alles goed Het viel echter al gauw op dat Wilmy, die haar hele verschijning mee had en nog heeft, geknipt was voor specifieke „dochter"-rollen. Ze studeerde haar rollen serieus in - „nee mijn man houdt helemaal niet van toneel, maar hij overhoort me wel" - en betekende voor N.A.O. een belangrijke aanwinst. „Van de repetities leer je het meest", vindt de jonge amateur actrice. „In eerste instantie moet je je eigen rol tot in de puntjes kennen, maar min of meer ook van de an dere spelers. Als er iets scheef loopt ga je improviseren en doe je dat goed dan merkt het publiek daar helemaal niets van. Het is zo jam mer dat we nog steeds jonge vrou wen tekort komen. Echt het is een fantastische hobby." Ondanks de concurrentie van de televisie blijft het goede amateur toneel belangstelling trekken. Me vrouw Wilmy Waringa heeft het er varen. Ieder jaar worden er bij N.A.O. twee stukken op het reper toire genomen, die dan in het sei zoen in de wijde omtrek gebracht worden. Applaus is haar enige en tegelijk meest waardevolle beloning. „Je moet verbeeldingskracht heb ben" zegt Wilmy en dót heeft ze. Ongetwijfeld. Daarom blijft ze ook aan het toneel. VEENENDAAL Geboren: Rijk, z.v. G. van Rotterdam en M. W. van de Weerd; Heinrich Hei- men Jakob, z.v. H. H. J. Haanschoten en M. Schoeman; Pieter, z.v, C. Langbroek en M. J. 't Hart; Gerrit Theodoor, z.v. J. W. Bargeman en G. de Vuijst; Roelof Adriaan, z.v. J. Donkelaar en T. E, Si- monsz; Elisabeth Willemina Johanna, d.v. A. J. te Paske en A. C. Kordes; Hendri- ka Stijntje, d.v. D. Meijer en K, van den Hatert (geb. te Rhenen); Geertruida, d.v. D. Bouman en T. de Kievid (geb. te Rhe nen); Maria Gertraud. d.v. T. C. Hasse laar en M G. van Ginkel (geb. te Rhe nen); Anth'onie Emanuel, z.v. J. Siemons en F. Bruijs (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: A. Hensen en W. G. J. van de Weerdhof; A. Heij en E. W Suk kel. Gehuwd: H. W. Landman en L. M. van Viegen; H. Leppers en J. L. A. Hille- brand. RHENEN Geboren: Cornelius, z.v, J. D. van Tin telen en N. van Schoneveid; Hendrik, z.v. H. J. Rustenhoven en A. Vermeer; Maria Gertraud, d.v. T. C. Hasselaar en M. G. van Ginkel; Anthonie Emanuel, z,v. J. Siemons en F. Bruijs; Charl Rudolf, z.v. L. Nuis en D. Jonas. Ondertrouwd: H. T. van Ingen en A. Drost; D. van Doodewaard en N. G. Udo; E. S, Hogendoorn en L. M. Simon; A. F. van der Aa en H. A. van Kooten. Gehuwd: P. T. Wijnen en A. W. Slok; D. J. Swagers en C. J. Bos; J. M, Tiel_ man en G. Mol; G. Meijering en N. van Veldhuizen. Overleden: D. van Bennekom, 81 jaar, e.v. A. Schimmel; J, Huijdink, 81 jaar, ongeh.; J. C. van Heusden, 65 jaar, geh. gew. m. J. A. H. Vromans (overl. te Ren kum); G, van Veenendaal, 86 jaar, ongeh. (overl. te Zeist. AMERONGEN Geboren: Gerritje Adriana Cornelia, d.v. J. van de Zandschulp en G. Groos; Johanna Marchiene Mechtelina, d.v, B. Lutjes en M. G. van Brenk. Ondertrouwd: M. van Hattem en A. van Veenendaal. EDERVEEN Geboren: Alida, d.v. R. van Ek en M. G. van de Glind; Ingrid J.. d.v. G. Hen- driksen en J. M. van de Kraats; Pieter B z.v. D. Pater en W. van Hartman. RENSWOUDE Overleden: G. van Harten, 88 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Hendrik Jacobus, z.v. W. J. van den Brink en J. ten Broek. hoe staat het met de sanering van de bedrijven." De heer Groendijk ant woordde dat er naar mogelijkheden voor overplaatsing van de boeren naar andere oorden wordt gezocht, maar hij kon niet zeggen of dit zou gelukken. Het enige wat er op deze avond viel te leren was dat het er met de land bouw en de veehouderij in de streek rond Rhenen, Eist en Amerongen niet rooskleurig gaat uitzien, alle goede be doelingen van de streekverbeterings- commissie ten spijt. En de tabaks bouwers kunnen gewis een dikke streep halen door de schaderekening, tenzij er een wonder zou gebeuren Rest ons nog te vermelden, dat de heer H. Griffioen, wethouder van fi nanciën der gemeente Rhenen en voor zitter van de subcommissie voor de streekverbetering van Eist, de avond opende en afsloot. (Gemeente Rhenen) AANGIFTE STIEREN De burgemeester van Rhenen brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat iedere houder van een stier van achl maanden of ouder, verplicht is binnen een maand, nadat de stier acht maanden is geworden, of, indien de stier reeds acht maanden oud was toen hij in zijr. bezit kwam, binnen een maand na dit laatste tijdstip, aangifte te doen ter se cretarie. Voorts is het aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund ver boden ander dan goedgekeurde stieren tot dekking te bezigen. Dit verbod geldt niet, indien: a de stier en het vrouwelijk rund aan de zelfde eigenaar toebehoren; b de stier definitief is ingeschreven in een door de commissie ter bevordering van de rundveefokkerij in de provincie Utrecht erkend rundveestamboek of wel een onderhoudsbijdrage of een getuig schrift als bedoeld in artikel 12, onder 2 of 3 van het reglement aangaande de ondersteuning van rijkswege van de rundveefokkerij heeft verworven. Rhenen, 22 februari 1963, De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. (Gemeente Amerongen) VOORJAARSKEURING STIEREN De burgemeester van Amerongen maakt bekend, dat op maandag, 11 maart 196S de voorjaarskeuring van stieren zal wor den gehouden. De keuring zal plaats vinden om 11.00 uur op het terrein van de heer W. Door nenbal, Haarweg 16 te Overberg, gemeen te Amerongen. Belanghebbenden worden erop gewezen, dat het ingevolge het Utrechtse Stieren reglement 1936 in het algemeen aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund verboden is andere dan goedgekeurde stieren tot dekking te be zigen. Aangifte van stieren voor keuring dient te geschieden uiterlijk veertien dagen vóór de keuring bij de secretaris van de Provinciale Commissie voor de rundvee- fokkerij in Utrecht, Ir. W. van Oijen. Willemsplantsoen 6 te Utrecht, telefoon 030-25729. Voorts wordt er de aandacht op ge vestigd, dat ingevolge de thans door de minister van Landbouw en Visserij ge geven voorschriften inzake het vervoer van rundvee in verband met mond- en klauwzeerbestrijding noodzakelijk is, dat de vervoerder van de ter keuring aan te bieden stier in het bezit is van een gel dige gezondheidsverklaring, waaruit blijkt dat de betrokken stier is geënt. Op of na 1 januari 1961 geboren stieren moeten tenminste 14 dagen en ten hoog ste 4 maanden voor de keuring geënt zijn. Bij deze wordt nogmaals Uw aandacht gevestigd op de aangifteplicht voor stie ren ouder dan acht maanden, bedoeld in artikel 3 van het Utrechts stierenregle ment 1936. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg (H.A.), 5 uur ds. T. Poot van Drie bergen. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof (H.A.), 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9.30 uur (H.A.) en 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur ds. P. de Jong (H.A.) 5 uur ds. A. Wisgerhof. Veeneind 3 uur ds. D. v. d. Berg, woens dag 6 maart 7.30 uur ds. Dorsman van Staphorst. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Spelberg van Utrecht. Leger des Heils 10 uur Gezinssamen komst, 12 uur Zondagsschool, 4 uur Kindersamenkomst, 6.45 uur Open luchtsamenkomst, 7.30 uur Verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur ds. Goedhart (bev. nieuwe lidmaten), 7 uur ds. Zunneberg van Driebergen (Open Deur Dienst). RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. Van Estrik van Genemuiden. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Tigchelaar. Pret. Bond „Wapen van Hardenbroek" 10.30 uur ds. J. de Pree van Veenen daal. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Stekelen burg, 6 uur ds. v. d. Vlist van Ochten. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, don derdag 7 maart 2.30 en 7.15 uur ds. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slinger- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. A. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. 7.15 uur „De Schans" ds. Hanneman uit Bilthoven. Vrije Evang. Gem. maandag 4 maart, 8 uur ds. J. v. d. Werfhorst. KERKEWIJK17 VEENENDAAL TEL.3313 Ook\htöZiekenfomdsdsd&if! DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. H. E. G. Pilon, tel. 2481. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. B. Stegeman, Herenstraat 69, tel, 315. Apotheek Deys geopend van 11.30 - 12.00 uur. Andere uren uitslui tend spoedrecepten. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken: Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp v Van Ommeren: Dr. v. d. Burg te Leersum, tel. 03434.1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker te Ederveen, tel. 08387- 201 SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, tel. 03497-220. Montfortaanse bedevaarten naar Lourdes Uitgaande van de Montfortaanse Wer ken in Berg en Dal, worden ook dit jaar weer enkele tiendaagse bedevaarten ge houden naar Lourdes. De bedevaart naar Lourdes bestaat al meer dan honderd jaar en in die tijd hebben miljoenen mensen een bezoek ge bracht aan Lourdes op de bergen. Uit alle werelddelen, uit alle landen blijven de mensen gaan, de zigeuners van heel Eu ropa, het Nato-leger, kortom allerlei na tionaliteiten. In hun prospectus schrijven de Paters Montfortanen: „Maria nodigt ons steeds uit naar haar Lourdes, naar de wonder bare Esplanade, naar het nieuwe land van het Evangelie." De bedevaart naar Lourdes neemt tien dagen in beslag, waarbij ook een bezoek gebracht zal worden aan Lisieux en Pa rijs. Alle gewenste inlichtingen over deze reizen in begin juni en begin augustus zijn te verkrijgen bij Montfortaanse Wer ken Berg en Dal bij Nijmegen.

De Vallei | 1963 | | pagina 2