ASPRO »De Ho Het slot Opel introduceert geheel nieuwe Rekord: Hiswa-goed kamp wordt grootste buitensporttentoonstelling ARAM DE GEZONDHEID VAN UW ONDERNEMING OMDAT SKODA LANGER MEEGAAT DOOR UITZONDERLIJKE DEGELIJKHEID een veilige keuze De vorst van Suprania HAZELINO CASTAGNA WALNOTTA TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 8 MAART 1963 Nr. 20 Skoda Octavia Geheel compleet - f 5250,- H. ENGLEBERT N V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN TEL. (01717) 2010 GRIEKSE EERSTE MINISTER OP SOESTDIJK. De Griekse premier, Con- stantine Caramanlis, heeft vrijdag met zjjn echtgenote en zijn minister van buiten landse zaken de lunch gebruikt op het pa leis Soestdyk. Op deze foto welke op het bordes van het paleis werd gemaakt voor de aanvang van deze lunch zien we v.l.n.r. H.M. Koningin Juliana, mevrouw Cara manlis, premier Caramanlis, de minister van buitenlandse zaken, Evangelicos Ave- roff Tosizza, prinses Irene en prinses Beatrix. Bescherm u tegen Griep Rillerig? Onprettig? Vlug: KIJKERS EN LUISTERAARS Op 1 februari j.l. waren bij de Dienst Luister en Kijkgelden 1.310.969 televisie toestellen aangegeven tegen 1.275.159 per 1 januari (t.e.m. 25 februari 1.336.403). Er waren op 1 februari 2.609.002 geregi streerde radiotoestellen tegen Z.605.082 op 1 januari j.l. Het aantal aansluitingen op de draad omroep bedroeg op 1 februari 467.258 tegen 467.548 op 1 januari j.l. Overzicht van het aantal aangegeven televisietoestellen per provincie: 1 jan. 1959 1 jan. 1961 1 jan. 1963 5.412 18.940 45.271 Friesland 6.422 18.495 36.903 Drente 2.282 9.376 24.450 Overijssel 11.595 37.826 73.412 Gelderland 29.850 69.153 120.385 Utrecht 28.483 55.143 83.218 Nrd. Holland 104.193 193.958 282.282 Zd. Holland 131.183 245.794 357.472 Zeeland 4.723 12.854 23.328 Nrd. Brabant 43.327 85.863 139.541 Limburg 23.566 54.046 88.897 391.036 801.448 1.275.159 ruimer - sneller - comfortabeler In de huidige automobielproduktie is het de zogenaamde „middenklasse" waar de sterkste en snelste evolutie valt waar te nemen - en dit als ge volg van het constante streven van de belangrijkste Europese constructeurs om de kopers in deze bepaalde klasse, wiens eisen elk jaar hoger worden, te vreden te stellen. Opel's introductie van een nieuwe Rekord blijkt de bestaande normen in deze categorie eens te meer omver te moeten werpen, door een wagen op de markt te brengen, welke qua formaat en prestatie-mogelijkheden, de tot he den aan de hogere klasse wagens be horende standaarden benadert of over treft. Na een grondige studie van de car rosserie, heeft Opel een elegante nieu we Rekord 1963 met een aanzienlijk ruimer interieur gecreëerd, met een nog beter uitzicht en een 40 °/o grotere bagageruimte. Het geheel steunt op aanmerkelijk verder uit elkaar geplaat ste wielen, hetgeen de wegligging be vordert. Terwijl de Rekord breder werd dan het vorige type, is de hoogte geringer geworden en werd de wagen zelfs 3 mm korter. Zonder verhoging van cylinderin- houd, of compressieverhoging is de nieuwe wagen toch krachtiger en snel ler geworden. Een nieuwe voorvering en een ver laging van de carosserie bevorderen de wegligging en het rijcomfort. Op de internationale watersport-, kampeer en caravantentoonstelling HISWA- GOED KAMP die door HISWA en ANWB van 21 tot en met 31 maart a.s. in het Am sterdamse RAI-gebouw zal worden georganiseerd, zal een record-aantal van 255 ex posanten een voor Europa ongekende verscheidenheid van tenten, caravans, boten en ander vakantiemateriaal bijeenbrengen. Hoewel de belangstelling voor motor jachten sterk groeiende is, zullen de zeil schepen toch in de meerderheid zijn. Vol gens een voorlopige opgave zullen 65 gro te motorboten en 83 zeiljachten worden geëxposeerd temidden van een grote ver scheidenheid van runabouts, kano's, roei en visboten. Het totaal aantal vaartuigen op Hiswa-Goed Kamp wordt geschat op ruim 300. De ANWB zal een groot informatiecen trum inrichten, waar de bezoekers bij de Bondsdeskundigen objectieve aankoopad viezen kunnen inwinnen betreffende de tentoongestelde caravans, tenten en sche pen. De KVNWV (de Koninklijke Ver bonden Nederlandsche Watersport Ver enigingen) zullen hierin alle zeiljachten van Nederlandse wedstrijdklassen bijeen brengen. Aankomende wedstrijdzeilers en verder een ieder die geinteresseerd is in handza me zeilboten, vinden in deze .vlootschouw' een ideale vergelijkingsmogelijkheid. Ruim veertig kampeerwagenbouwers en -importeurs zullen tezamen 6Z verschil lende merken caravans en vouwwagens exposeren. Het totale aantal kampeerwa gens zal meer dan 165 bedragen. Hierbij zijn er niet minder dan 32 die nog nimmer te voren op enige tentoonstelling in ons land werden geexposeerd. Naast o.a. vele typen grote bunga lowtenten en de van ouds beproefde modellen voor de „sportieve" kampeer ders zal op de expositie een nieuw ty pe tent worden geïntroduceerd, dat speciaal ontworpen is voor gebruik in het vlakke polderland. Het groeiende leger watertoeristen dat tevens kam peert, zal hierin beschutting kunnen vinden. Hiswa-goed kamp zal niet alleen op het gebied van tenten, boten en cara vans belangwekkend nieuws brengen, een keur van binnen- en buitenboord motoren en accessoires als kampeer- stoelen, kookapparaten, veldbedden en alles wat maar enigszins kan dienen voor het gemak van de toerist, zullen Hiswa-goed kamp doen uitgroeien tot de grootste buitensporttentoontoonstel- ling van Europa. Hoewel het RAI-complex enige tijd geleden werd uitgebreid met een vier de hal, diende de Hiswa en de ANWB de aanvragen voor standruimte te rantsoeneren, teneinde voldoende „loopruimte" te kunnen houden voor de 200.000 bezoekers die tussen 21 en 31 maart a.s. op Hiswa-goed kamp kunnen worden verwacht. Conjunctuurtest over januari 1963 Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft de resultaten gepubliceerd van een onderzoek volgens de conjunc tuurtestmethode over de gang van za ken in januari 1963 by industriële on dernemingen en bij aannemersbedry- ven in de burgerlijke en utiliteitsbouw. De antwoorden van de geënquêteerde ondernemingen mogen representatief worden geacht voor ca 70% van de Nederlandse industrie (excl. de voe- dings- en genotmiddelenindustrie) en voor de gehele burgerlijke en utiliteits bouw. De arbeidersbezetting bleef in janu ari, over het geheel genomen, vrijwel onveranderd. De gemiddelde dagpro- duktie toonde in de bedrijfstakken, welke in het onderzoek zijn betrokken, een lichte stijging. De voorraden onverkocht produkt werden ultimo januari,evenals ultimo december door 75 der ondernemin gen normaal, door 15 °/o te groot en door 10 te klein genoemd. De order ontvangst nam in januari toe, met na me door een toeneming van export orders. De beoordeling van de orderontvangst was uiteenlopend. Door 45% (vorige maand 55 der ondernemingen werd de orderontvangst normaal genoemd voor de tijd van het jaar, door 25 (vorige maand 20 groot, en door 30 (vorige maand 25 klein. De orderontvangst werd in januari 1963 slechter beoordeeld dan in januari 1962. De orderportefeuille, uitgedrukt in aantal maanden werk, vertoonde geen verandering ten opzichte van de vorige maand. De beoordeling van de orderpositie was ultimo januari vrijwel gelijk aan die ultimo december. Zij werd door 70 (vorige maand 75 der onder nemingen normaal, door 15 (vorige maand 10 groot en door 15 (vo rige maand 15 klein genoemd voor de tijd van het jaar. De Europahal zal gezien de masthoog- te van de vele zeiljachten, gereser veerd worden voor het watersportge deelte van Hiswa-Goed Kamp. De ca ravans zullen in zowel de Westhal als in de Zuidhal een plaats vinden. De Noord-en de Oosthal zullen beide ge heel gevuld worden met kampeerten- ten. SIGARET Een Zwitserse uitvinder heeft een si- garettenetui gemaakt met een uurwerk erin. Deze etui gaat alleen open als om zo te zeggen de wekker afloopt. Men kan zelf regelen of dat om het uur of om de vijf minuten zai zijn. Zou het helpen? DEALER: Autobedr H. W. STRAATMAN, Vergersweg 42, Wageningen, tel. 3492 Autoband repareren met pistool Een nieuw hulpmiddel voor het repa reren van spijker-beschadigingen e.d. in binnenbandloze autobanden is on langs door de Goodyear Tire Rubber Company geïntroduceerd. Nadat de spijker is verwijderd en het gat is schoongemaakt, wordt een speciaal hiervoor ontworpen hogedruk-pistool, „Rapid Gun" genaamd, met een rub- berplug van de gewenste maat geladen. De loop wordt tegen het gat geplaatst en door de trekker over te halen, wordt de plug in het gat geschoten. Zodra de plug de loop heeft verlaten wordt de luchtdruk automatisch geblokkeerd, om te voorkomen dat de plug door de band heen wordt gedrukt. De top van de plug is zodanig gemaakt dat de plug zich niet meer uit de band kan los werken. De overtollige rubber die buiten de band uitsteekt wordt afgesneden en daarmee is de betrouwbare en duur zame reparatie voltooid. De gehele procedure neemt niet meer dan 20 seconden in beslag en de band kan daarbij gewoon op het wiel gemon teerd blijven. en uw bedrijfstak, om nog maar niet te gewagen van een uniforme administratie. De administratie moet aan hoge eisen voldoen en u op een bepaald moment precies kunnen vertellen hoe uw zaak er voorstaat. Het kan echt niet genoeg wor den benadrukt hoe belangrijk een vol waardige administratie voor uw bedrijfs voering is. Er zijn voorbeelden genoeg te geven, waarbij een onvoldoende admini stratie het bedrijf belangrijke schade heeft berokkend. Deze eisen zijn niet van deze tijd, hoe wel die zijn bijzondere eisen stelt, doch ook vroeger was men al de mening toe gedaan, dat een onderneming het niet zonder „cijfers" kon stellen. Vader Cats dichtte destijds al: „Wie nimmer rekentnimmer schrijft, 't Is luk, als hij een koopman blijft". In de moderne scheepvaart koerst men op radar. In uw bedrijf dient uw admini stratie zo'n radar-installatie te zijn, waar op u veilig kunt koersen. Nu is het niet onze bedoeling u in deze korte beschouwing een volledig inzicht te geven in de eisen waaraan uw admini stratie moet voldoen. Er bestaat voldoende gelegenheid voor u om daarover te wor den voorgelicht. We noemen maar uw (34) „En?" vraagt Aram gespannen, als de sloep langzij gekomen is en Agua aan boord klimt. „Brandstichting, plundering, roof. slaven jacht somt Agua dof op en hij schopt driftig tegen een tros kabeltouw, alsof daarin de oorzaak van al deze wandaden schuilde. In korte woorden beschrijft de hagedis dan de tonelen, die hij in de brandende stad gezien heeft. „Messeria's natuurlijk", zegt Aram, als Agua de negers beschrijft, die de onge lukkige inwoners van de stad wegvoerden. „Die Salladin schijnt niet van halve maatregelen te hou den." „Het is te hopen, dat we het nooit met die snoeshaan aan de stok krijgen", snuift Agua som ber. „Het lijkt me het beste om, zodra we de bla deren, waarmee we Uw arm kunnen redden, ge vonden hebben, meteen maar weer onze biezen te pakken!" En Niora, die deze laatste woorden van de hagedis heeft gehoord, went zich haastig af Het anker wordt gelicht en in de heldere maan nacht wordt de reis voortgezet Allen gaan ter kooi, en behalve de roerganger is er slechts een man, die, op het achterschip peinzend over het glinsterende water staart. Allerlei gedachten schie ten door Arams hoofd: „Als het Niora lukt de bla deren te vinden en zijn arm van verlamming te redden, is het dan niet zijn plicht het meisje te helpen tegen de Messeria's of moet hij de raad van Agua opvolgen wordt vervolgd) Dit is de nieuwe Opel Rekord. Hoewel ge- strekter van lyn, bre der en veel ruimer dan zyn voorganger heeft het nieuwe model noch tans dezelfde lengte be houden. Het interieur is volledig nieuw. De Re kord is ook krachtiger en sneller, met een on gewijzigde cylinderin- houd en brengt o.a. als mechanische verande ringen een geheel nieu we voorvering, welke de stabiliteit en het comfort bevordert. De bagageruimte is 40 groter geworden. kunnen aflezen. Het omzet-verloop moet u nauwkeurig kennen, want dat moet u o.a. de gegevens opleveren voor uw ver dere inkooppolitiek. En dan gaat het niet alleen om de totale omzet, dcoh ook mo die van de verschillende artikelen of ar- tikelengroepen. Met het oog op de te be halen winst moet u niet teveel, maar ook niet te weinig inkopen Uw voorraad moet niet te groot maar ook niet te klein zijn. Uit de omzetcijfers moet u kunnen vast stellen welke gangmakers onder de door u gevoerde artikelen zijn en tevens moet u kunnen bepalen welke artikelen een zeer lage omzetsnelheid hebben. De kosten vormen eveneens een zeer belangrijk bedrijfseconomisch gegeven. Ook daarover moet uw administratie u volledig kunnen inlichten. En dan ook weer niet alleen over de totale kosten, doch eveneens over de verschillende soor ten van kosten en het verloop daarvan. Deze bepalen immers mede het bedrijfs resultaat. De financiële positie van uw bedrijf, het contante geld waarover u op een bepaald moment kunt beschikken, moet ook zon der veel moeite uit uw administratie kun nen worden vastgesteld. De stand van vorderingen en schulden bijvoorbeeld. Veronderstel eens, dat u plannen tot uitbreiding van uw bedrijf hebt. Of dat u moet overgaan tot aanschaf van nieuwe Engelsen besteden hoge bedragen aan huurkostuums In Engeland, dat zo op „society" ge steld is, was het dragen van een huur- kostuum vroeger een beschamende aangelegenheid. Tegenwoordig geven de Engelsen vijftien tot twintig mil joen gulden per jaar uit aan het hu ren van gelegenheidskleding. Dank zij dit huur-systeem behouden bruiloften, wedrennen en andere fees telijkheden, ja zelfs de parlements- opening, hun oude glans. Dit wordt ook beseft door hen, die over een uit gebreide garderobe beschikken. Het huren van een smoking of rok, met overhemd, das, vest, en wat er verder bijbehoort, kost ongeveer 35, per keer. Ook dames kunnen avond kleding huren. De vrouw, wier budget „slechts" twee avondjurken veroor looft, kan zes maal schitteren in een andere creatie, als zij haar jurk huurt. Vanzelfsprekend is er hier een ver schil in prijs, indien men de jurk als eerste mag dragen. Ieder stuk huur- kleding gaat na gebruik naar de sto merij. REUZENORDER: 18 KILOMETER MOQUETTE Hongkong Een tapijtweverij in Nieuw Zeeland heeft een order verworven voor levering van ruim 18 milometer wollen moquette tapijt Deze enorme hoeveelheid is nodig om de vloeren te bedekken van het grootste hotel, dat ooit buiten Amerika is gebouwd: het Hongkong-America Ho tel te Hongkong Dit hotel krijgt 26 etages en heeft ka mers en zalen van ingewikkelde vorm. De Nieuwzeelandse tapijtfabriek zal alle vloerbedekking voor verzending op maat snijden en afwerken, volgens plannen en maataanduidingen van de arcitecten. Voorts kreeg een Australische dekenfa- briek de opdracht om ditzelfde hotel 2500 zuiver wollen en krimpvrij gemaakte de kens te leveren. De Dijkers hadden van de gronden, die aan het wa ren toegewezen alleen het gebruiksrecht. Zij kon den oorspronkelijk geen eigendomsrechten doen doen gelden en waren verplicht jaarlijks tinshoen ders te leveren, of zoveel stuivers als dit aantal hoenders bedroeg. Ook nadat het slot was ver woest en Utrecht was gekomen onder het gezag van Karei V bleef deze verplichting bestaan. De Dijkers betalen hun tinsen dan aan de Staten van Utrecht, totdat deze verplichting geleidelijk eindigt door afkoop. Hét Kasteel ter Horstliij Rhcnenin liet voorst der lCJe eeuw. Het aantal gerechtigden was oorspron kelijk niet steeds even groot. Immers het waren de borchsaten, dienstmannen en coters, die begunstigd werden en hun aan tal was niet altijd gelijk. Anders wordt dit, als er een einde komt aan het wereld lijk gezag van de bisschoppen. Zij, die dan in de Dijk woonachtig zijn, staan niet meer onder de kasteelheer en de mannen, die door de ondergang van het slot dak loos zijn geworden bouwen zich in de Dijk woningen. Nu in de laatste jaren af en toe een Dijkerswoning wordt afgebroken, kan men constateren, dat bij de bouw van deze huizen gedeeltelijk materialen van het verwoeste slot zijn gebruikt. Het aantal gerechtigden wordt dan stand vastig, n.l. 28, van wie 22 in de Dijk en 6 aan de Cuneraweg wonen.. Dan ook begint het karakter van deze instelling te ver anderen. Meer en meer gaan de Dijkers zich beschouwen als de eigenaar van de gronden. Het genot daarvan is dan niet meer verbonden aan de persoon, maar aan het huis. De huiseigenaar was deelgerechtigd in de gronden, die op geruime afstand van de woningen lagen. Deze woningen hadden maar kleine erven en de bewoners ge bruikten bouwland in de z.g. Dijkse Eng (tussen Achterbergsestraatweg, Cuneraweg en Bovenweg). De opbrengst van de Dij- kersgronden werd door hen gedeeld. Van daar, dat de huizen, die door de grote ou derdom geen grote waarde hadden, bij verkoop meer opbrachten dan anders het geval zou zijn geweest.. Nog 4 eeuwen hield d^ instelling stand. Dit is te merk waardiger, aangezien het beheer geheel op overlevering berustte. Heeft er al een „reglement" bestaan, dan was hier in la ter tijd althans niets meer van aanwezig. Men hield zich eenvoudig aan de van va der op zoon overgeleverde gebruiken. Prof. van Iterson maakt in zijn disser tatie gewag van enkele van die gebruiken. Er waren twee buurmeesters (bestuur ders) en een administrateur of secretaris, oudtijds ook wel cameraar genoemd. Aan de huizen mochten geen ingrijpende ver anderingen worden aangebracht. Ieder jaar op vastenavond werd vergaderd in de „Koning van Denemarken" te Rhenen. De opbrengst werd verdeeld. Het ging daarbij wat feestelijk toe. De jongste buurmeester zou rode en witte wijn hebben moeten schenken, d.w.z. hij moest in iedere hand een fles houden. Eén van de laatste buur- Bestrijdingsplan kraaiachtigen meesters heeft ons indertijd verzekerd, dat dit gebruik in zijn tijd niet meer bestond. Het geld, dat iedere Dijker toekwam, werd hem de volgende dag thuisbezorgd. De buurmeesters kregen een geldelijke vergoeding in een voer turf, later alleen geld. Als gedurende 365 dagen een dijkershuis onbewoond was gebleven (als er geen rook uit de schoorsteen was opgestegen) verviel het recht. Als wij denken aan de veelvuldige on enigheden, waartoe een dergelijke instel ling elders, b.v. bij Erfgooiers, aanleiding heeft gegeven, is het wel verwonderlijk, dat men hier van tweedracht niet veel verneemt. Dergelijke afgelegen gronden zijn niet altijd de beste. Geen wonder dan ook, dat men al in 1840 begon te denken aan ver betering. Maar het zou nog vele jaren du ren eer het zover kwam. Naarmate de grond meer waarde kreeg en de behoefte aan cultuurgrond toenam, gingen steeds meer stemmen op, tot verde ling over te gaan. Reeds in 1907 was daar sprake van, maar het zou nog 50 jaar du ren, voor het gebeurde. Hiermee was een meer dan 600 jaar oude instelling verdwenen. Zij had, we merkten het reeds eerder op, aan een deel van de plaatselijke bevol king, onder de behoeftige omstandigheden, waaronder men toen leefde, een iets gro tere bestaanszekerheid verschaft. In zo verre was de aanwezigheid van het slot en zijn bezitters gunstig voor de bevolking geweest. Anderzijds was het wonen in de nabijheid van een grensvesting, want als zodanig moeten we het slot beschouwen, voor de dorpelingen een bron van ellende. In een slotartikel willen wij hierop nog terugkomen. (moderne) bedrijfsmiddelen en dat u zelf niet over voldoende financiën. U kunt dan een beroep doen op kapitaal van derden. Er zal echter geen enkele kapi taalverschaffer te bewegen zijn tot het verlenen van krediet, als niet uit uw ad ministratie blijkt, dat uw onderneming „goed" is voor het aangevraagde bedrag. En dan de fiscus! Ook die stelt zijn eisen. Die stelt ook belang in uw administratie. En het geeft vertrouwen als blijkt, dat uw administratie betrouwbaar en deugde lijk cijfermateriaal kan verstrekken. Dit zijn zo enige zaken bij lange niet volledig die wij u hebben willen voor houden met betrekking tot uw admini stratie en de noodzaak daarvan voor een verantwoorde bedrijfsvoering. Als uw administratie niet in orde is, aarzel dan niet om u te laten voorlichten. De weg daarvoor hebben wij u in dit ar tikel aangegeven. Tot slot dan nog een korte opmerking over bedrijfsvergelijking. De meest doel matige weg tot verbetering van uw be drijfsvoering bestaat in het uitwisselen van ervaringen met uw collega's. Doch daarvoor is een goed verzorgde admini stratie een eerste vereiste. Op dit onder werp komen wij binnen afzienbare tijd nog terug. Houdt steeds het bekende ge zegde voor ogen: „Wie schrijft, die blijft". Als uw huisarts medicijnen voorschrijft, bijv. zoveel druppels en/of pillen per dag, dan houdt U zich nauwkeurig aan zijn voorschrift. Zeer verstandig uiteraard, want het gaat om Uw gezondheid. Een kostbaar bezit. Krijgt men bijv. als middenstander van zijn economisch adviseur de raad om de bedrijfsadministratie doeltreffender in te richten, dan staat het nog te bezien, of dit advies even nauwgezet zal worden op gevolgd als dat van de dokter. De administratie krijgt, vooral in het middenstands- bedrijfsleven, lang niet altijd diè aandacht, die zy verdient. Schrijfwerk, zoals dat dan wordt genoemd, kan niet altijd rekenen op de volle sympathie van de midden stander. Maar al te gauw is men geneigd deze werkzaamheden te beschouwen als een karweitjes, dat men t.z.t. wel eens in een verloren halfuurtje zal opknappen. Onbegrijpelijk is dit, want hiermede is de „gezondheid" van uw onderneming ge- ■B- Een Noorse zweefvlieger die in Ar gentinië een landing maakte, werd door een boer ingesloten omdat men dacht dat hij van een andere planeet kwam. -H- Vorig jaar zijn in New York bijna tien moorden per week gepleegd. moeid. Eveneens een kostbaar bezit. Het is aan de dag van vandaag niet meer mogelijk een onderneming efficiënt te leiden, zonder dat daarbij, op ieder ge wenst ogenblik, Uw administratie U zegt wat er wel en niet gebeuren moet. U kunt niet alleen maar te werk gaan op uw ge heugen en uw feeling. Er is bij de huidi ge ingewikkelde constellatie veel meer nodig. Het is bovendien noodzakelijk, dat uw administratie is aangepast aan uw bedrijf Naar aanleiding van brieven van de Koninklyke Nederlandse Jagersvereniging en van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Drenthe heeft de commissie Grondgebruik het bestuur van het Landbouwschap geadviseerd 4.500, beschikbaar te stellen voor de bestrijding van kraaiachtigen. In een gesprek van het secretariaat van de commissie Grondgebruik met de directeuren Faunabeheer (ministerie van Landbouw) en de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging is een voorlopig plan op gesteld. Het bestuur van het Landbouwschap hechtte in de openbare vergadering van 27 februari 1963 zijn goedkeuring aan dit voorlopige plan. Het voorziet in afschot gedurende een nog nader te bepalen week in provinciale of plaatselijke akties. Per vogel zal een premie van 0,75 wor den betaald Maximaal zal voor 20.000 vo gels een premie worden uitgekeerd, zodat de benodigde subsidies ten hoogste 15.000,zal bedragen. Een derde van dit bedrag 5000,moet worden opgebracht door de streek (landbouworganisaties, gemeentebesturen, enz.), twee derde zal worden betaald door landelijke instellingen. Dit bedrag van 10.000, wordt als volgt bijeengebracht: Konink lijke Nederlandse Jagersver. 2000,het Jachtfonds 4000,— en het Landbouw schap 4000, Mocht het aantal van 20.000 worden overschreden, dan zal verhoudingsgewijs ae premie worden verminderd. De vogels zullen worden ingeleverd bij de politie, die de dieren in door het Landbouwschap beschikbaar gestelde plastic zakken ver zamelt. De kosten hiervan zijn maximaal 500,—. accountant, uw organisatie, het Econo misch Instituut voor de Middenstand, de Rijksmiddenstandsconsulent in onz pro vincie: Utrecht: R. Pleysier, Maliebaan 94, Tel. 030-10755; Gelderland: Arnhem: Drs. J. Jacobs, Velperweg, Tel. 08300-25830. Toch willen wij enkele belangrijke pun ten aangegeven, waarop uw administratie u beslist moet kunnen informeren. Laten we beginnen met de omzet. Het verloop daarvan moet u uit uw boeken in de nieuwe notenkleuren: Fa. L. HEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2165

De Vallei | 1963 | | pagina 3