PAUK Weer belangrijke taken voor Veenendaal en Dovo 0.30 6.45 RIJK SLOK Burgerlijke stand KERKDIENSTEN pir ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN OPTICIEN 0okvo&2iekerifonds62de/i!! SPORTPROGRAMMA: V.R.C. enige thuisspelende club Officiële bekendmaking MARKTBERICHTEN DINSDAGKOOPJES HOUTEN LEPELS WASKNIJPERS Voor de kinderen Overheidspersoneel vergaderde 33ste jaarvergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond AMERONGEN Ingekomen en vertrokken een ijzeren paard I? V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Gevonden en verloren SCHERPENZEEL ZONDAGDIENST Gistere zijn we bij wijze van spreeke uit de kou in een warme kamer ge stapt. Den eenentwintigste meert is de drempel van de winter naar et veur- jaar. En et veurjaar zit me al in de beene, mar ok in m'n hofd. An de onderkant wil ik dur in deuze ted nogal es een bietjie loom an toe zijn, mar van boove gaat et bruise. Je tippelt al een paar keer per dag je hoffie op en neer, schupt hier en daar es teugen een kluitje en in ge dachte zie ik de spienaazie dur al mooi greun op staan. De minse gaan an va- kansie denke en de ijscomanne valle van et eene in et andere ijs. In de vakansieplaatse draait et vreemdelingeverkeer al weer op volle toere. We hebbe kunnen verneeme, dat ze de voete in de meeste toeristestreeke nou al makkelik onder de tafel kunne legge, omdat de groote buit al binne is. Heel veul is dur al volgeboekt. Hier bij ons staan we niet zoo stil bij et vreemdelingeverkeer, we doen dur niet zoo veul an. Zoo op et eerste ge zicht is dat te begrijpe. Vreemdelinge verkeer is wat veur plaatse waar drom- me vakansiegangers komme, mar niet veur ons. Goed, we houwe ons dur niet heele- gaar afzijdig van. want dur valt nog een aardig graantjie an de omgeeving mee te pikke. Mar een toeristecentrum, dat zelle we nooit worde. Dat kun je an Jan Boezeroen vrage of an meneer Piet de Veurname, mar daar zelle ze et allebei wel over eens weeze. En alle wat daar tussen gereekend kan worde ok. Wij zijn ommers gien plaats veur vreemdelingeverkeer. Febrieke, pak- huize en winkels, daar dreeit et hier om. Juust, febrieke, pakhuize en winkels. Daar dreeit et net om. En daar motte we et ok omheen late dreeie. En dan hebbe we et mooie netuurschoon in on ze omgeeving nog achter de hand. Ik geloof dat wij teveul van de ge dachte uitgaan, dat vreemdelingever keer alleenig wat te beteekene heb veur Amsterdam en dan verders de plaatse waar men de vakansie deurbrengt. Naar mijn smaak grijpe we dur nust. Vreemdelinge komme hier ok. En et heele jaar deur, week in, week uit. Et is dan wel niet zo, dat dur hier minse op kamers gaan zitte of in pension om de vakansie deur te brenge, mar men zoekt hier wat anderst. En dat motte we verkoope, om niet te spreeke van uitbuite. Een mins, die hier komt om te warke, een reiziger, een zakeman of neum mar op, is veur ons een stukkie vreemdelin geverkeer. En zoo iemand mot ontvange kunne wurde. En daarom hebbe ok wij behoefte aan een urganisatie die z'n eige daar mee beezig houdt. Febrieke zijn dur om in te warke, mar ze kunne veur bepaalde groepe ok een trekpleister zijn. Winkels koop ie in mar ze brenge toch ok een zeekere ge zelligheid teweeg. En daar motte minse op an getrokke wurde. Zeeker, de winkeliersvereeniging doet heel belangrijk wark en de fabrikante zijn ok niet van gistere. Die late, as et meugelik is, dur bedrijf greeg bezich- tige. Mar as dat alles en ok de grossiers nou es samewarkte mit de vereeniging veur vreemdelingeverkeer. Same naar buite tam-tam make. Ik meen, dat ik dat es van Eindhove gezien heb. Een mooie advertentie alleenig mar over de plaats, zonder reclames veur een be paalde industrie. Zooiets, bedoel ik en op dat stuk is dur nog meer meugelik. En netuurlik bij alles zurge dat we minse kunne en durve te ontvange. In nette geleegenhee des en zoo as et hoort. Wout Blauwkous. KERKEWIJK 17 VEENENDAAL TEL.3313 Kwam cr vorige week nog weinig van terecht van het geplande programma thans kan men rekening houden met een veel groter oogst. Fraai waren de resultaten van D.O.V.O. en Veenendaal afgelopen week. Thans staan beide clubs weer voor inspi rerende opgaven. Gemeente Veenendaal TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGE LEN i.v.m. OPDOOI Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend, dat met ingang van 20 maart 1963 gesloten zijn verklaard voor voertuigen en samenstellen van voertuigen, welke een totaal gewicht van 1500 kg. te boven gaan: a. de Polderweg, voor zover gelegen tus sen de Valleistraat en de Buurtlaan- oost; b. de Vijgendam, voor zover gelegen tus sen het perceel genummerd Vijgendam 27, en de grens met de gemeente Ede. Met ingang van dezelfde datum is het besluit dd. 8 maart 1963, nr. 1659, waarbij deze wegen voor alle verkeer gesloten werden verklaard, ingetrokken. Veenendaal, 20 maart 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burg. J. Hazenberg De secretaris D. Blankespoor SCHERPENZEEL Op de woensdag te Scherpenzeel ge houden markt werden 1.040.000 eieren aangevoerd. De prijs varieerde van 14,75 tot 15,25 de honderd stuks. De handel was goed. Zo ontvangt Veenendaal zondag aan de Bergweg JSV uit Jutphaas. Klom Veenendaal vorige week over Woerden heen naar de voorlaatste plaats, thans kan men door JSV te verslaan alweer een trap stijgen. En laat dan JSV achter zich, hetgeen ook nodig is want zoals bekend degraderen er twee clubs. De plaats waar Veenendaal nu staat is dus eveneens een fatale. Zondag kan men zich ook daar van afwerken. Of JCV dat nu zomaar toestaat is de vraag. De ploeg uit Jutphaas speelt nogal costant het 4-2-4 systeem en is verdedigend in goede vorm. Trouwens dat ondervond Veenendaal al in de uitwedstrijd, die zoals men zich herinnert gestaakt werd wegens beenbreuk. In ieder geval zal Veenendaal zich ongetwijfeld met groot enthousiasme aan deze unieke kans om op de ladder te stijgen proberen aan te grijpen. Spanning dus aan de Bergweg. Ook ongetwijfeld grote spanning in Katwijk, waar Dovo het gerenommeer de Quick Boys als gastheer heeft. Een wel zeer zware taak voor de rood-wit- ten. Hoewel velen hen zullen vergezel len naar de badplaats, zal het legioen van Quick Boys veel groter zijn. Men boekt soms meer dan 3000 toeschou wers. Voor beide clubs hangt er veel van af. Dovo strijdt voor het behoud van de eerste plaats en Quick Boys wil in de running blijven. Gezien de spel- verhouding in de eerste wedstrijd tus sen beide teams zijn we geneigd de kans voor de thuisclub hoog aan te slaan. Een zeer goed elftal, zowel aan vallend als in de verdediging. Dovo zal op hoog niveau moeten spelen om zege vierend uit Katwijk te komen. We ho pen dat Dovo natuurlijk aan het langste eind srekt. Een krachtmeting van de bovenste plank dus, met o.i. de thuis club iets betere papieren. GVVV heeft zaterdag nog vrijaf en kan alles rustig bekijken hoe de ove rigen in hun afdeling het er af brengen. VRC is zaterdag de enige Veenen- daalse club die thuis speelt. En de wed strijd tegen Owios uit Oldebroek is er al direct een die een goede klank heeft. Owios is een uitstekend elftal met nog kansen op de ereplaats. Die zal men zeker willen verdedigen. VRC speelt soms wisselvallig, maar kan ook tot knappe uitschieters komen. Dat onder vonden al vele clubs uit de derde klas. Hoe men echter overwinterd heeft is onbekend. Het lijkt ons toe dat VRC best een gelijk spel kan binnenhalen tegen dit overigens en dan vooral aan vallend goede elftal uit Oldebroek. xxx In de afdeling ontvangt Rhenus be zoek van DEV en hierin zitten beslist winstkansen voor de Cuneramensen. Onderschatting zou echter gevaarlijk zijn. Een aardige wedstrijd kan op Can- dia worden verwacht. DVSA (zondag) de trotse lijstaan voerder maakt korte metten met buurt genoot HDS in de wedstrijd die in Leer- sum zal worden gespeeld. XXX Scherpenzeel kan ook twee punten binnenhalen nu Achterveld op bezoek komt. XXX RK Unitas krijgt het tegen Austerlitz niet gemakkelijk, maar indien tenmin ste het veld aan de Nieuweweg be speelbaar is zal er een interessant duel plaats vinden. XXX Voor de zaterdagclubs zijn eveeneens wedstrijden vastgesteld. XXX Merino's zal in IJsselstein een gela- laden YFC ontmoeten en zal moeten op passen voor puntenverlies. XXX Scherpenzeel (zaterdag) is in staat om TOV met lege handen naar Baarn te rug te sturen. XXX Datzelfde zal ook Valleivogels doen met EFC '58 temeer omdat deze strijd ook in Scherpenzeel plaats vind. SV Panter moet in Garderen tegen Veluwe Boys haar uiterste best doen anders komt er nederlaag uit de bus. t XXX Musketiers zal het heroptreden na de lange winter wel vieren met een over winning op DEV uit Doorn. XXX Advendo tegen NSVS is van groot be lang voor de Neveda-ploeg die geen bosjes a 4 stuks, opeenvolgende maten, mooi glad afgewerkt, onmisbaar in elke keuken, per bosje slechts 0-^9 de allerbeste houten wasknijpers, roestvrije veer, nu 3 kaart, 36 stuks grote uit elkaar neembare vracht- of brandweer auto onbreekbaar plastic, houdt de kinderen urenlang bezig van 8,95 nu Alleen dinsdag 26 maart Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal puntenverlies kan tolereren en op weg naar een kampioenschap zal strijden voor de winst. DVSA (zaterdag) kcmt met 2 winst punten terug van het bezoek aan het wel zwakke SVMM in Maarn. Onder leiding van het hoofdbestuurs lid K. Hofman uit Utrecht is de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel afd. Amercngcn-Leersum in jaarvergadering bijeen geweest. Na het afwerken van het huishoudelijk gedeelte werden enige vragen gesteld naar aanleiding van ingekomen stukken over vakantie-regeling alsmede koude- en duurtetoeslag voor het overheidsperso neel. Voor de te houden scholingscursus in april te Utrecht was veel belangstel ling. Afgevaardigd naar de landelijke vergadering in eind mei werden G. P. Gerth te Leersum en H. T. Troost te Amerongen. Vervolgens kreeg de heer Hofman het woord die o.m. sprak over de werkklassificatie, prestatiebeloning en bromfiets toelagen. Besloten werd om een schrijven te doen uitgaan naar het college van b. en w. van Amerongen en Leersum aangaande de koude, resp. duur tetoeslag. Over enige zaken het gemeen te personeel betreffende zal door de heer Hofman kontakt worden opgenomen met het gemeentebestuur van Amerongen. De heren A. J. Barink en A. Blankestijn wer den herkozen als voorzitter en penning meester. Na de rondvraag werd deze goed geslaagde avond door de heer Gerth gesloten. Deze feestelijke bijeenkomst werd door de presidente, mevr. I Bos-Dikken geopend. In haar korte meditatie over Lucas 5 1-11 werd de nadruk gelegd op de woorden: „En zij lieten alles ach ter en zijn Hem gevolgd." Met legen handen volgden de discipelen de Hei land cm ze door Hem te laten vullen. Zo meet het bij ons ook zijn: onze han den moeten leeg zijn in de verhouding tot Gcd en de naaste. „Laten we God bidden, dat wij alle begeerten, zelfzucht hoogmoed en wat we ook in onze han den dragen, mogen loslaten om beide handen te kunnen uitstrekken naar on ze Heiland en om met onze zusters van de afdeling en de hele bond een grote kring te vormen, waar Hij het middel punt van is, en zo elkaar tot steun te kunnen zijn." In de vakature, ontstaan door het vertrek van mevr. J. Goedhart-Breeze, is voorzien: mevr. R. Bosch-Kievit werd als nieuw bestuurslid geïnstalleerd. In de pauze werden de pakjes ver kocht, wat nog wel eens hilariteit ver wekte. Ook gingen verschillende dames rond met thee en gebak. Na de pauze zongen alle aanwezigen staande het bondslied, waarna de hoofdschotel van dit festijn gepresen teerd werd „Maria Stuart", een histo risch spel, opgevoerd dcor vijf dames, allen leden van de NCVB, afdeling Renswoude. De inhoud van dit stuk had een goede strekking en gaf de aanwezigen veel mee naar huis. cm nog eens nader te over denken. De costuums waren in één woord schitterend en het respect voor dit vijftal steeg neg meer toen we vernamen dat het eigen makelij was. Deze vijf dames heb ben hun zustervereniging een heel mooie avond bezorgd en de bloemen, die ze aan het slot kregen aangeboden waren zeer zeker verdiend. Een beeld van de woensdag gehouden modeshow van Hein van Schuppen STUDIEVERENIGING „PETRUS DATHEEN" Op uitnodiging van de Staatkundig Gereformeerde Studievereniging „Pe trus Datheen" hoopt donderdag 28 maart a.s. in gebouw Eltheto (kleine zaal) ds. J. Catsburg, Herv. Predikant te Opheusden, een lezing te houden over het onderwerp: „Calvijn en de Overheid". Belangstellenden zijn deze avond har telijk welkom. PAASZANGBIJEENKOMST IN GER. KERK Het Ger. kerkkoor „Soli Deo Gloria" onder leiding van Hennie Pomp belegt op woensdagavond 27 maart a.s. in de Ger. Kerk aan de Vaartbrug een zang avond „Rondom Passie en Pasen". Medewerking verlenen ds. D. van Enk liturgie, mevrouw Slob, declamatie en Bob van Stempvoort, orgel. De toegang tot deze avond is vrij. VERGADERING A.R. KIESVER. Donderdag a.s. 28 maart houdt de AR-kiesvereniging en Arjos een geza menlijke bijeenkomst in het Clubhuis. Het onderwerp voor deze avond luidt: „U en ik, en de verkiezingen in het jaar 1963". RHENEN Ingekomen personen: S. G. Boersma van Hardinxveld-GiessendamM. J. Goedvilk van 's-Gravenhage; A. E. Nek kers van Amsterdam; M. C. Speelman van Rotterdam; H. van Wees van Nijme- gen;F. Wezelman wed v. Houtzager van Nijmegen; A. H. van den Bosch van Vee nendaal; W. S. Bastmeijer van Veenen daal; G. J. van Baaren van Lienden; W. L. Brinckman van Terneuzen; H. de Geest van Arnhem; J. van Veenendaal gez. van Veenendaal. Vertrokken personen: C. J. Lieuwen naar Zeist; W. van der Vlist g.m. van Viegen naar Veenendaal; J. M. P. Klaas- sen naar Zeist; W. Kuperus naar Vee nendaal; J. E. Bouman naar Echteld; J. Haarbrink gez. naar Hendrik Ido Am bacht; A. van Swetselaar g.m. van Ver- seveld naar Lienden. AMERONGEN Ingekomen: C. Twigt van 's-Graven hage. Vertrokken: J. I. Roelofsen-Termaaten naar Veenendaal; A. v. Tattem-van Vee nendaal naar Maurik; C. W. A. Haal- boom naar Renkum; W. van Altena naar Amersfoort; J. van Beek naar Enschede. DE EEUW van de techniek waarin wij ons thans voortbewegen, heeft naast de vele voordelen, ook zijn min der prettige kanten. Laten we eens een heel duidelijk voorbeeld nemen: het paard. Eeuwenlang is dit nuttige dier een onmisbaar onderdeel geweest van de samenleving. Het vervoer zonder paarden zou ondenkbaar zijn geweest de historie zou een geheel andere loop hebben genomen wanneer de paarden bij oorlogen niet in de voor ste gelederen hadden gestreden. En tochzo stilletjes aan zijn ze stuk voor stuk verdwenen, behou dens in de sector van de sport, doch dat ligt op een geheel ander vlak. Bijna geen enkele boer heeft nu nog een paard op stal. Het zijn allemaal stalen monsters geworden die zich voeden met olie en benzine, zonder een greintje romantiek. Sterker: wie thans nog een paard heeft voor eco nomische doeleinden hij loopt de kans voor ouderwets te worden ver sleten. Datzelfde heeft men ook wel eens de directie van een grote Veenendaal- se sigarenfabriek verweten, die voor het vervoer tussen de twee bedrijven over een afstand van ruim 800 meter, jarenlang paard-en-wagen in ere heeft gehouden. Iedereen kent de „kast-op- wielen van de Ritmeester" die elke dag weer, soms tien keer op een dag, van de oude naar de nieuwe fabriek reed en dan weer terug. Vandaag echter zal het paard zijn laatste gang maken, want er is be paald dat het vervoer voortaan per jeep als trekker moet gebeuren. Na tuurlijk is het veel economische, het vergt veel minder tijd entijd is tegenwoordig geld, maar toch is het ergens jammer dat dit stukje roman tiek het nu ook heeft moeten afleg gen tegen de eeuw van techniek O—O—O Voerman RIJK SLOK „ja ik ben een echte blauwkous" houdt zich nog erg op de vlakte als we hem vra- woerd ió aan: gen wat hij liever heeft: een paard of een jeep. Toen hij veertien was kwam hij bij de Ritmeester waar hij verschillende baantjes kreeg. Tussen het lossen van een vracht door vertelde hij: „In 1941 ben ik voor het eerst op die paard- en-wagen terecht gekomen. Gijs Beuk- hof reed toen nog en ik moest mee voor beveiliging, anders haalden ze de tabak van de wagen af". Na de bevrijding werd hij zelfstan dig voerman. Tweeentwintig jaar lang maakte hij iedere werkdag acht tot :ien ritten tussen de twee bedrijven. Heen met lege kisten, terug met dui zenden sigaren. Alles bij elkaar geteld leeft hij op die manier milliarden sigaren vervoerd. „Ik schat dat ik acht paarden ver sleten heb", zegt Rijk met zijn zware stem. Eén paard heb ik dertien jaar jehad. Mina was datd'r zijn er vel die zeggen dat ik het naar mijn /rouw genoemd heb maar dat is niet wa.ar. Je kon er mee lezen en schrij ven. Mina was een pracht paard, maar toen ze 21 was, was zé volkomen op. Vermoedelijk hebben ze ze afgemaakt" O—O—O Ja, Rijk zou wel uren kunnen ver tellen over al zijn belevenissen met paard en wagen, al was het iedere keer maar een stukje van nog geen kilometer over de Kerkewijk. Cp een keer ging hij met Mina naar de smid, zonder wagen uiteraard. In een winkel aan de Valleistraat zag ie plotseling een vriend, die riep: Kom er in man! Rijk, die op de rug van het paard zat bedacht zich geen mo ment enstapte met Mina en al de winkel in! Hij kreeg ook met agenten te ma ken die tegen hem foeterden. Man, zeiden ze, als jij nou eens met dat langzame geval uit het verkeer was, dat zou stukken veiliger zijn. Weer andere dienaren van Hermandad ver zekerden Rijk, dat hij juist met zijn langzaam-aan-rijden vele ongelukken voorkwam. Rijk zelf heeft nooit een verkeerson geval gehad, noch een bekeuring. „Een keer hield een agent me aan en zei: je krijgt een bon. Ik zeg: da's niet best. Toen zegt hij weer: ja, maar je krijgt er nu een met geld toe't Was er een van Veilig Verkeer die me een premie gaf omdat Mina en ik ons zo goed aan de regels hielden", lacht Rijk. En dat klopt wel want een klein rekensommetje leert, dat Rijk in die tweeentwintig jaar bijna 170.000 keer de Kerkewijk is overgestoken en tenslotte is de Kerkewijk nog altijd de drukste straat van Veenendaal. O-O—O Als we vragen of dat langzame voortbewegen op de weg hem nooit eens sjagrijnig heeft gemaakt, kun je merken dat hij zoiets heeft verwacht. „Neezegt Rijk, be slist niet! Wél ben ik soms kwaad ge worden op auto's die achter me za ten te tuteren. Ik zelf heb nooit het idee gehad dat ik te langzaam ging". Vandaag is het voor het laatst. Van avond om half zes zegt hij het paard vaarwel. De jeep staat al klaar, al leen moet de wagen nog omgebouwd worden. In plaats van de vertrouwde teugels, wordt het dan een stuur. „Rijk en Mina" behoren dan tot het verleden en daarvoor in de plaats komen „Billy en Willy(s)". Cf hij er zin in heeft? „Ik weet het nog niet", zegt Rijk bedachtzaam. „Ik zie er heus niet te genop hoor, maar een paard leefde hèIk weet wat ik had, maar ik weet niet wat ik krijg. De tijd zal 't wel leren VEENENDAAL Geboren: Johanna: d. v. C. Gerritsen en J. B. van Kooten; Johannes Gerardus z. v. A. G. Harmsen en M. G. Schaeffer; Dina Christina d. v. J. B.' Hofman en J. de Ruig; Evelyn Maud d v. R. R. G. Se- gond von Banchet en M. M. Noelanders; Karei z. v. P. Rebergen en W. Kanis; Hermen Jan Pieter z. v. H. Verkerk en C. Vermeulen; Hendrika d. v. H. v. Ra- venswaaij en W. van Wijk; Teunisje d. v. G. van Barneveld en W. van Schoonho ven; Nandy d. v. E. J. van Schuppen en S. Anbeek; Antonia Maria d. v. P. de Rij ke en H. van Wijk; Anja d. v. M. H. van de Pol en C. H. Bos; Johannes Lambertus Wilhelmus z. v. F. P. Röttjers en R. J. J. Freriks (geb. te Arnhem). Ondertrouwd: A. M. Quint en A. J. Ro- seboom; J. van de Pol en D. J. Grooten broer; W. ter Haar en E. J. Hiensch; G. van de Pol en M. M. van de Haar; C. H. van Wijk en W. de Jong. Gehuwd: J. Engelage en H. J. Hedde- ma; J. van Kooij en W. Hootsen. Overleden: Hendrik Ertman, 88 jr. wed.naar van M. G. van Ojik; Gosse van der Woude, 79 jr. echtg. van H. van Ma nen; Willemijntje de Koning, 50 jaar, echtg. van M. Honk (overl. te Rhenen); Gerhardus Johannes Hullegien, 68 jaar, echtg. van C. H. van Iprenburg (overl. te Rhenen); Matthias Jacobus Bermel, 27 jr. echtg. van H. M. B. Bongenaar (overl. te Arnhem); Willem van den Broek, 69 jaar, echtg. van M. van Velthuizen (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Cornelis Anne z. v. B. Drost en J. van der Kolk; Janna Johanna d. v. G. A. Meeuwisz en E. T. Verbeek; Krijn- tje Willemina d. v. W. F. Hoolhorst en M. van der Bijl; Albertus z. v. A. Klomp en E. Leppers; Johan Hendrik z. v. J. J. Broer en N. Kooi, Amerongen; Gerritje d. v. G. van Karsbergen en G. van der Klift; Dirk Samuel z. v. S. de Jong en J. Roks; Frans z. v. A. van Ledden en W. Dillen; Hendrik Jan z. v. A. Evelins en G. G. Hofhuis. Ondertrouwd: J. Roelofsen en H. F. Evers. Gehuwd: P. J. van Ewijk en H. J. van Soelen; C. van Remmerden en M. van Lent. Overleden: Willemijntje de Koning, 50 jr., echtg. van M. van Honk, Veenendaal; Gerhardus Johannes Hullegien 68 jaar, echtg. van C. H. van Iprenburg, Veenen daal; Cornelis van Beek 69 jr., echtg. van W. J. Strübbe, Doorn. AMERONGEN Geboren: Elze Agnes d. v. H. J. Wij nand en G. F. Schelfhorst; Maria Johan na Huberta d. v. G. P. M. A. H. de Bek- ker en A. D. M. Dorbeck. Ondertrouwd: E, van Ginkel en D. Overeem. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Cornelis J., z. v. J. C. van Heerikhuize en J. Hendriksen; Jan z. v. P. Bos en J. W. Verweij. Ondertrouwd: G. van de Pol en H. E. van Beek. Overleden: Cornelia Veenendaal, 72 jr. geh. gew. m. J. Rozenboom. RENSWOUDE Geboren: Maatje d. v. A. van den Brandhof en G. Verbeek. SCHERPENZEEL Geboren Hendrikus z. v. J. Huizinga en J. Dolfing; Bastiana Hermina d. v. J. v. Engelenhoven en B. Pul; Hendrik Jan z. v. W. Top en B. H. Scholtz; Gertjan z. v. P. R. van der Heide en J. H. A. Kikkert. VEENENDAAL VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 13 tot en met 20 maart 1963: beige meisjeshandschoen; rode damespor tefeuille; 8 foto's; huissleutel no. 2; zwar te rechterdameshandschoen; zilveren be- delkettinkje met 9 bedeltjes; grijze he renglacé; blauwe ceintuur; bruin lede ren herenglacé; paar zwarte herenglacé's; groene linker damesglacé; grijze lederen handschoen; zilveren bedelkettinkje met 5 bedeltjes. In hetzelfde tijdvak zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: doublé damespolshorloge met zwart band je; zwarte heren vulpen; plastic mapje inh. belastingkaart en een kentekenbe wijs; rode damesportemonnaie, inh. 2 filmkaartjes; donkergrijze jongensjas; zil veren schakelarmband; rode autoped met zitje; biblotheekboek; bruine linker da meshandschoen; bankbiljet; donkerrode marokkaans lederen damesportemonnaie, met inh.; bruine herenportemonnaie met inh.; herenpolshorloge met zwart lede ren bandje; doos inh. gestreept overhemd met losse manchetten; slavenarmband; rijbewijs B. t.n.v. A. Devilé. RENSWOUDE Gevonden: 1 halsketting. AMERONGEN Gevonden: Op het gemeentehuis liggen nog steeds de volgende gevonden voor werpen op hun eigenaar te wachten. Diverse kinderhandschoentjes, portemon- naie met de volgende inhoud: 1 getypte brief plus 0,75.; Sleutelbos met sleutels waarbij o.a. sleutel van Zeiss Ikon.; Ko peren ring gemerkt R.K.; Bril; Glacé handschoenen en een zwarte damesschoen met hoge hak. Deze goederen zijn op het gemeentehuis afdeling secretarie terug te verkrijgen. RAAD VAN SCHERPENZEEL VERGADERT Volgende week maandagmiddag om half drie komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Het is een vrij lange agenda van 26 punten, die de vroede vaderen te ver werken krijgen. De meest belangrijke punten zijn ver- en aankoop van gron den, de bouw van 14 woningwetwonin gen en de uitbreiding van enkele scho len. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- wey, 5 uur ds. R. de Bruin van Zet ten. Julianakerk 9.30 uur ds. R. de Bruin v. Zetten, 5 uur ds. H. Roelofsen van Zeist. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg, 5 uur ds. A. Vroegindeweij, (bev. van lidmaten). Sionskerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur kand. Schippers van Ede. Vecneind 3 uur ds. A. Stekelenburg van Eist, woensdag 27 maart 7.30 uur ds. Middelkoop van Zwolle. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk geb. OCB 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. woensdag 27 maart 2.30 en 7.30 uur (biddag) ds. Schip- aanboord van Apeldoorn. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Hoekema van Heemstede. Leger des Heils 10 uur heiligingssamen komst, 12 uur zondagsschool, 4 uur kindersamenkomst, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 9 uur ds. De Wit van Ede (jeugddienst), 10.30 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Wassenaar van Harderwijk. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Harkema van Zeist. Herv. Gem. 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. De Jong van Veenendaal. Nde. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 27 maart 2.30 en 7.30 uur ds. v. d. Woesteyne van Bar neveld (biddag). Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, donderdag 28 maart 10 en 7 uur ds. Mieras (biddag).* R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, donderdag 28 maart 10 en 7 uur ds. v. d. Poel van Ede (bidst. v. gewas). ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, donderdag 28 maart 7 uur dhr. Van Prooijen van Grafhorst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond ds. G. M. Spelberg van Utrecht. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 27 maart 10 en 7 uur ds. v. d. Poel (biddag). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. De Bruin uit Ernst, 6.30 uur ds. L. A. Kloot wijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. geen dienst. Vrije Evang. Gem. 25, 26 en 27 maart, telkens om 8 uur, Maranatha-samen- komsten. Sprekers: ds. Mietens, Hooy- donk en Raven. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. H. C. Bisschop, tel. 2776. Apotheker: Zuider-Apotheek, Dr. Slot. de Bruine- plein 7, tel. 3714. RHENEN:Dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 577. Apotheek Deys geopend van 11.30 tot 12 uur. (Andere uren uitsluitend spoed-re- cepten). ELST, AMERONGEN LEERSUM: Prak tijken: Bakker, v. d. Burg, Kars, Os- sendorp en Van Ommeren: Dr. Ossen- dorp te Amerongen, tel. 03434-1678. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker te Ederveen, tel. 08387- 201. SCHERPENZEEL: Dr. Pon, tel. 03497-250.

De Vallei | 1963 | | pagina 2