DROOM lifeSs*'/ Stap over BEEKHOF werd werkelijkheid Uitbreidingsplannen van het Groene Kruis DE BLAASONTSTEKING aanbesteed G. J. HIENSCH Met peulvruchten een feestmaal D. van Asselt winkelpand J. BAARS „DE VALLEI" UW BLAD Els Groenendaal RHENEN OP DOKTERSADVIES: GEMEENTE VEENENDAAL J Kies nu de merkkoelkast van uw leven KOELKAST Op graveren kunt u wachten (bOUP-ZllVER-UURWERKEN H00FDSTB.91 - VEENENDPRL VOOR DE VROUW:- AMERONGEN Helpt mee de rheuma te bestrijden AUTORIJLES „HET CENTRUM" M. VAN BEEK op iets nieuws! Een schoonmaak is géén schoon maak als er niet iets nieuws in huis komt. Komt u eens geheel vrijblijvend kijken bij BEEKHOF. Op een winteravond ga ik naar Miep, die net als ik op kamers woont in het centrum van de stad. Nadat op mijn bel len is opengetrokken, hoor ik van boven roepen: „wie is daar?". „Els", antwoord ik. En dan hoor ik een kreet van lichte verbazing, maar ook vreugde. Ja, want veel bezoek krijgt Miep niet. „Joh wat leuk", zegt ze, wanneer ik eindelijk bui ten adem de drie trappen onder me heb liggen en hijgend voor haar sta. „Kom binnen". Binnen wacht me een verrassing. Het is er warmer dan ik gedacht had. Maar daarvoor branden er dan ook twéé gas pitten èn een electrische kachel. Veel kom ik niet bij Miep. En ze weet ook wel waarom. Haar kamer is 's winters een ijskelder en het is dan ook meestal Miep die bij haar vriendinnen aanloopt. Voor de gezelligheid, denk ik, wanneer ik in een rotan stoel zit met mijn voeten voor de kachel en de warmte van de gaspitten in mijn rug. Miep loopt bedrijvig heen en weer en al gauw hangt er een heerlijke koffie- geur. Wanneer ze twee kopjes koffie heeft ingeschonken, komt ook zij haar voeten warmen bij de kachel. Eigenlijk zielig, denk ik, om op je eigen kamer als een verkleumde vogel steeds voor de ka chel te moeten zitten om een klein beet je warmte op te doen. Maar Miep vielt zich helemaal niet zielig. Opgewekt is ze aan het vertellen. Kans op een flat, een eigen flat. Het lijkt een toverwoord. Ik staar haar dan ook niet begrijpend aan. „Tja", zegt Miep, „ik krijg hier nu echt genoeg van". Zeven jaar woon ik nu al hier. Op die kleine achterkamer. Verbouwde keuken. Geen vaste wastafel, maar een gootsteen. Ko ken in de kamer. Slecht warm te krijgen. En zo zijn er nog veel meer bezwaren. Sta al lang ingeschreven als woningzoe kende, maar je weet hoe dat gaat. Wacht lijsten. Nu heb ik me een hele tijd geleden laten inschrijven bij een firma, die één persoons flatjes bouwt. Het lijkt me ideaal. „Maar wie zegt, dat je er één krijgt?", vraag ik. „Niemand, maar ik hoop zo dat het lukt, moet je zien, hier heb ik de flat". Een grote woonkamer, keuken, hall en douche/W.C. „Maar één kamer", zeg ik teleurgesteld, „nu dat zou ik niet moeten". Maar Miep haar enthou siasme is niet meer te slaan. Ze heeft in gedachten de flat al ingericht. „Natuur lijk moeten er nieuwe dingen komen", zegt ze, „vloerbedekking, gordijnen, meu bels". Wanneer ik na een paar uur afscheid neem, droomt Miep nog steeds hardop van „haar" flat. Maanden zie of hoor ik niets van haar. Totdat op een goede morgen een ver- huiskaartje in de bus ligt. Verhuisd, Miepdus toch. En door mijn nieuws gierigheid gedreven, spoed ik me die avond naar het nieuwe adres. Geen trappen lopen, geen roep „Wie is daar?" Maar een heuse echte huisdeur met haar naambordje erop. Als ik binnenkom, sta ik in een halletje, klein maar knus. „Doe gauw je jas uit en kom binnen", zegt Miep. Dan sta ik perplex. Een gezellige grote kamer. Veel licht en heerlijk warm. Slechts enkele meubels herken ik van de vorige kamer. Verbaasd kijk ik Miep aan. „Dat had je niet gedacht hé?", zegt ze triomfantelijk. wist of ik de flat wel zou krijgen. Het is net als wanneer je op vacantie gaat. Eerst maak je plannen, dan ga je op vacantie en dan de napret. Zo ging dit nu ook. Eerst: stel je voor dat ik het krijg. Je richt de kamer in, je koopt meubels in gedachten. Geen woninginrichtingszaak kun je meer voorbij komen, zonder dro merig de etalages te bekijken. Tot op een morgen de post je brief komt brengen, waarmee je je de gelukkigste mens voelt die er te vinden is. Nu wordt de droom werkelijkheid. Je past en je meet op de plattegrond. De meubels die je mee wilt nemen teken je op papier op schaal na. Zo kun je het beste zien hoe je de kamer moet inrichten. Wat het leukste staat en wat er nog aan ontbreekt. Natuurlijk kun je niet alles tegelijk aanschaffen. Maar dat hoeft ook niet. Beter langzaam, maar goed, dan in het wilde weg maar wat te kopen. En met ieder meubel dat je huis binnenkomt, voel je je rijker worden. Het huis wordt aangekleed. En nu ik hier eenmaal goed zit, zal ik heus nog wel eens gaan veranderen. De laatste fase verschilt in deze met de vacantie. De vacantie-napret duurt niet zó lang. Maar deze duurt altijd. Iedere dag wan neer ik thuis kom, voel ik ook dat Ik thuis kom. In mijn eigen gezellige huis". En zo praat Miep maar door. Je kunt merken dat ze volkomen tevreden en echt thuis is. Thuis met haar eigen meubel tjes en sfeer. Wanneer ik ditmaal afscheid neem, ben ik degene die droomt (en een beetje ja loers is). Droom van zo'n gezellig thuis. Terug op mijn eigen kamer, kijk ik cri- tisch rond. En wanneer Miep na een paar weken bij mij langs loopt, zegt zij verbaast „hé Els heb je het veranderd". „Ja", ant woord ik. „Toen ik van jou terug kwam op mijn kamer kwam ik tot de ontdek king, dat ik ook hiér heel wat verande ren en verbeteren kon". GRAPPENMAKER LIET 'S NACHTS ZONNESCHERMEN NEER Talrijke winkeliers aan de Herenstraat ontdekten bij het ontwaken, dat hun zon neschermen neer waren gehaald tijdens het nachtelijk uur. Vermoedelijk is dit het werk van enkele grappenmakers. De po litie stelde een onderzoek in doch de da ders konden (nog) niet worden achter haald. AANRIJDING Op de Bisschop Davidsweg kwam de 58 jarige bromfietser J. B. uit Rhenen in botsing met de personenauto bestuurd door de 60 jarige E. v. d. B., eveneens te Rhenen. Beide voertuigen waren licht beschadigd. De bromfietser verleènde geen voorrang. WEER HUWELIJKSSCHOOL IN RHENEN De afdeling Rhenen van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming hield in hotel „Rust Wat" de algemene jaarvergadering. Het bestuur bleef onge wijzigd. In april zal nog een gespreks groep worden gehouden en voor het na jaar 1963 staat weer een huwelijksschool en nog een gespreksgroep op het pro gramma. De afdelingsbiblotheek is ge heel gereorganiseerd en zal nog worden uitgebreid met enige tientallen nieuwe boeken, terwijl ook het volgende seizoen wederom een nieuwe boekenkist uit de reizende bibliotheek van het hoofdbestuur van de NVSH aanwezig zal zijn. SUCCES VOOR TWEE LEDEN VAN HET RHENENSE ROODE KRUIS Twee leden van de afdeling Rhenen van het Nederlandse Roode Kruis, me vrouw C. H. van Dijk-van Baak, de leid ster van de afdeling helpsters, en de heer D. J. Rijksen, hebben met goed gevolg deelgenomen aan het landelijke kader examen voor instructeur(trice) van de Koninklijke Nationale Bond voor Red dingswezen en EHBO „Het Oranje Kruis". Dit succes verdient temeer belangstel ling, aangezien Zij de eerste gediplomeer de instructeurs in de Grebbestad zijn. Het bewuste examen, dat niet minder dan vier en een half uur duurt is vrij zwaar. Slechts 55°/» van de candidiaten, afkomstig uit het geh'ele land, is in Arn hem geslaagd. Zowaar een behoorlijke prestatie voor deze beide Rhenenaren, waarop de afdeling Rhenen van het Ne derlandse Roode Kruis trots mag zijn. zithoek De Algemene Nederlandse Vereniging „Het Groene Kruis", dat is het samen bundelende toporgaan van het Groene- en Witte Kruiswerk in Nederland gaat haar werk belangrijk uitbreiden. Deze uitbreiding is een gevolg van het inzicht dat steeds meer veld wint, dat preventieve gezondheidszorg moet beginnen met voorlichting van het Nederlandse volk, een voorlichting, die een zo uitgebreid en grondig mogelijk karakter moet dragen. Om deze gezondheidsvoorlichting in het gehele land op doelmatige wijze te kunnen verrichten gaat het Groene Kruis een specialist aantrekken. In Ne derland krijgt deze de titel van con sulent, hetgeen is te vergelijken met wat men in het buitenland een „health educator" pleegt te noemen. In Ameri ka, waar al sedert lange tijd health educators hun werk doen, is men zeer kamer met een heerlijk uitzicht „Maar je meubels je rotanstoelen en die kist? Waar zijn die?" En dan vertelt Miep hoe ze, nadat ze definitief wist dat ze een flat zou krijgen, naar een woninginrichter is gesneld om gordijnen en vloerbedekking te bestellen. Van thuis had ze een oude stoel gekre gen. Die had ze zelf bekleed. Maar toen kwam er een probleem. Een mooie hou ten stoel, bedbank, secretaire en dres soir waren er nu. Maar verder? Tja de rotan stoelen en tafel, daar was ze nu wel op uitgekeken. Stonden hier trouwens ook niet. Toen de knoop maar doodgehakt. En weer toog Miep de stad in. Gezellig om zo voor je eigen huis meubels uit te zoeken. En ja, dit is het resultaat geworden. Een gezellige zit hoek, waar de bedbank bij getrokken is, zodat je gewoon vergeet dat het eigen lijk een slaapbank is. „Laatst was hier iemand die vroeg „en waar slaap je nu?" „Hier", antwoordde ik. De persoon in kwestie keek vreemd op. „Ja op die bank". Met een gezellig kleed en wat leuke fleurige kussens lijkt het inderdaad meer op een zitbank dan een bed. „En weet je", zegt Miep, „wat ik zo heerlijk vind? Om aan een echte eettafel te eten". In de andere hoek van de kamer, tegenover de balcondeuren staat een ronde tafel met 2 stoelen. Daar naast staat het bergmeubel. Zo is de ka mer dus in twee helften gescheiden. Links als je binnenkomt de eetafdeling en rechts een zit(kamer)hoek. „Maar", vraag ik „hoe heb je dit alle maal zo voor elkaar gekregen? Alles past zo goed bij elkaar." „Weet je", zegt Miep, „ik was al met inrichten bezig, toen ik nog niet eens tevreden over de resultaten, die deze met hun werk bereiken. Naast deze gezondheidsconsulent of health educator, die meer bekendheid zal geven aan hetgeen onze bevolking zowel individueel als in groepsverband dient te doen om de gezondheid op het bestaande peil te handhaven en om dit peil nog te verbeteren, wil men ook de arbeid van het Groene Kruis zelf meer onder de aandacht van ons volk bren gen. Dit doel wil men proberen te be reiken door het scheppen van ruimere voorlichting via de bestaande publici teitsmedia, dag- en weekbladen, maand bladen, film, radio en televisie. Daar voor zal het Groene Kruis een vakman aanstellen, die zowel de journalistieke als de public relations bekwaamheden bezit om aan het werk van het Groene Kruis, dat veel meer omvat dan wijk verpleging en het uitlenen van een on dersteek, meer bekendheid te geven. De grote uitbreiding van de gezond heidszorg en de toeneming van de taken, die het Groene Kruis op dit terrein te vervullen heeft, is voorts reden om over te gaan tot de aanstelling van een tweede medicus, die in landelijk ver band leiding gan geven aan het Groe ne Kruis werk. Men overweegt dan ook de aanstelling van een tweede me dicus, die vooral de sociaal-geneeskun dige kant van het werk ter hand zal nemen! Hij zal ook belast worden met de leiding van het Instituut voor de op leiding van leidinggevende funktiona- rissen op het gebied van de gezond heidszorg. Dit instituut is door het Groene Kruis opgericht en heeft al be wezen goede diensten te kunnen bewij zen bij de opleiding van funktionaris- sen, die in Groene Kruis verband en elders leidende posten willen gaan be kleden. Het Groene en Witte Kruis in Neder land omvat thans 987 plaatselijke ver enigingen, die verenigd zijn in elf pro vinciale organisaties. Deze provinciale organisaties zijn op hun beurt weer alle vertegenwoordigd in de Alg. Ned. Ver. Het Groene Kruis, die dus als samen bundelend orgaan fungeert. In het ge hele land heeft het Groene en Witte Kruis (In Noordholland heet het Groe ne Kruis nog het Witte Kruis) 835 wijk- gebouwen en 1700 wijkverpleegsters. Bij een blaasontsteking is de urinelozing pijnlijk en branderig. In zo erge mate, dat sommige patiënten opzien tegen de gang naar het toilet. Aan de andere kant echter is bij de blaasontsteking de aandrang om naar het toilet te gaan veel groter; men heeft vlugger het gevoel, dat „men moet", Deze verhoogde aandrang is zo sterk, dat veel patiënten het gevoel hebben weer urine te moeten lozen als zij het toilet nog maar nauwelijks hebben verlaten. De meeste patiënten hebben hierbij wat temperatuurs- verhoging en hun algeheel welbevinden is gestoord, ze gevoelen zich han gerig en soms hebben ze ook een pijnlijk gevoel onder in de buik. Wat is de oorzaak van zo'n blaasontsteking? Wel er kunnen verschei dene oorzaken zijn, waarop een patiënt reageert met een blaasontsteking. Maar laten we de eenvoudigste oorzaak allereerst eens bezien. Dit is kou; in de ivandel wordt de blaasontsteking dan ook wel door velen „een kou op de blaas,, genoemd. Nu wordt de kou bij heel wat kwalen als oorzake lijke factor beschuldigd, ook als het in feite helemaal niet zo is. De alge mene kou om ons heen heeft niet zo'n kwade invloed. Echter wel de plotselinge, plaatselijke afkoeling. Het is zeker een feit, dat kou bij ver scheidene aandoeningen de kwade invloed is. Een onvoldoende warme onderkleding is zeer slecht en menig meisje, dat bij het spelen op een koude, stenen stoep ging zitten, heeft op deze wijze een blaasontsteking opgelopen. Een wollen broek is in ons klimaat tot heel ver in het jaar beslist geen overdaad. Naast de kou als oorzaak voor een blaasontsteking zijn er nog verschil lende andere te noemen. Als bijvoorbeeld de sluitspier van de blaas niet goed werkt en men voortdurend enige druppeltjes urine verliest, wordt op de duur de weg gebaand voor een infectie. Overal op de huid en op de slijmvliezen bevinden zich immers bac teriën en als ergens de natuurlijke barrières tegen deze bacteriën worden doorbroken, winnen deze terrein en ontstaat een ontsteking. Een steen in de blaas of een poliep je kunnen ook veroorzaken, dat er zich meer bacteriën in de blaas gaan ophouden. Ook inwendige ziekten, o.a. de diabetes mellitus, de suikerziekte, kun nen een blaasontsteking tot gevolg hebben. Dit kan namelijk het geval worden als de urine gedurende langere tijd teveel suiker bevat; de zoete urine vormt dan weer een voedingsbodem voor verschillende bacteriën. U ziet allerlei oorzaken kunnen leiden tot de blaasontsteking. Een steeds terugkerende blaasontsteking - en meestal is het zo, dat de onbehandelde blaasontstekingen regelmatig terugkeren - is zeker een onaangename en ongezonde toestand. Dit niet alleen om de bovenomschreven verschijnselen, maar ook omdat de blaasontsteking, zoals we dat met een vakterm noemen, kan opstijgen. Dat wil zeggen, dat de nieren door een voortdurende blaasinfectie worden bedreigd en zo kan er 'uit een blaasontsteking een nierbekkenontsteking ontstaan. Het is dus aan te raden om, indien men een blaasontsteking heeft, deze door een deskundige te laten behandelen. Hoe de behandeling zal uit vallen hangt af van de oorzaak van de blaasontsteking. Soms zal de be handeling hefl qenvoudig zijn, een andere keer is de oorzakelijke bacterie moeilijker te bestrijden. Er moet altijd eerst een urine-onderzoek plaats hebben, waarbij dan kan worden nagegaan, welke bacterie schuldig is. Er staan de artsen tegenwoordig een groot aantal geneesmiddelen ter be schikking om de verschillende bacteriën te vernietigen. Schuilt de oorzaak in een gebrekkige afsluiting van de blaas, dan zal men trachten die te verbeteren om zo tot genezing te komen. Deze keer heb ik eens bij deze aandoening willen stilstaan omdat er nog steeds veel mensen zijn, die dit soort klachten veronachtzamen en dit kan zeer onaangename gevolgen hebben. Het is een oude regel, dat als klachten langer dan zes weken bestaan men altijd een arts moet raadplegen. Er zijn heel wat ziekten, waarbij de patiënt heus zo lang niet zal wachten, maar ook de kwalen, waarvan men denkt, dat het niet zo'n vaart zal lopen, moet men niet te lang laten voortduren omdat dan de bestrijding vaak zo veel moeilijker wordt. ARTS. Door de directeur van gemeentewerken zal op vrijdag 29 maart 1963 om 10.00 uur te zijnen kantore, Hoofd straat 42-44 te Veenendaal, in het openbaar worden het vervangen van zink in de houten goten van de percelen Parallelweg 14 t/m 22 te Veenendaal. Een technische omschrijving is verkrijgbaar ten kan tore van de administratie van bovengenoemde dienst. JUT, IQTJ Doe mee met het groots opgezette woordenspel en win de waarde van UW koelkast in GELD TERUG. Bedenk nu alvast hoeveel woorden u kunt maken met behulp van de letters van het woord Morgen al kunt u de trotse bezitter zijn van een goede koelkast en is voor uw gezin een veilige voeding gegarandeerd. Vraag inlichtingen bij uw electro-technische vakhandelaar, want bij hem kunt u rekenen op deskundige adviezen. Fa. Zandstraat 111 - Telefoon 2678 Markt 17 - Telefoon 3486 (uitsluitend glansgravure) Ook aan het eind van de winter blijft de belangstelling van de huisvrouw uit gaan naar de peulvruchten, die ons als het ware wapenen tegen de kou. Daar peulvruchten rijk zijn aan bouwstoffen en beschermende stoffen (eiwitten, ijzer en vitamine B) doet u er goed aan ze geregeld op tafel te brengen. Door het hoge eiwitgehalte van de peulvruchten is het niet beslist noodzakelijk dat er vlees in een peulvruchtenmaaltijd voorkomt, maar smakelijk is het natuurlijk wel. Veelal worden peulvruchten alleen op zaterdag of op een wasdag gegeten en dan vaak in de bekende vorm van „bruine bonen met spek". En nu is juist zo'n maaltijd, omdat de groente ontbreekt, niet volwaardig: de groente hoort er echt bij. Er zijn werkelijk vele variaties mogelijk met peulvruchten, die een goede maaltijd en zelfs, voor welke dag van de week ook, een feestelijke maaltijd kunnen vormen. I RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Stoofpot met witte bonen 400 gr. witte bonen, IV2 liter water, (100 gr krabbetjes, 100 gr doorregen rookspek) zout, een stuk knolraap van 300 gr, 300 gr savooiekool, 4 a 5 aard appelen. De witte bonen wassen en een nacht weken in het water. De bonen in het weekwater met wat zout aan de kook brengen (de krabbetjes en het spek toe voegen) en het geheel 1 uur vóór- koken. De knolraap in plakken snijden, deze schillen, wassen en in reepjes snij den. De kool van lelijke bladeren ont doen, in fijne reepjes snijden en wassen. De aardappelen schillen en in stukjes snijden. Knolraap, kool en aardappelen bij de bonen voegen en de massa nog 20 minuten koken. Het vocht van de bonen gieten en bewaren. (Het spek en het vlees eruit nemen, in plakjes snij den en door het geheel roeren of apart erbij geven). Het kooknat eveneens apart erbij opdienen. Bruine-bonen-schotel met zuurkool 500 gr bruine bonen, zout, 500 gr zuurkool, 500 gr uien, (2 paar saucijsjes) 50 gr boter of margarine. De bonen wassen, een nacht in ruim water weken en in het weekwater met wat zout gaarkoken in 3U a 1 uur. De zuurkool ±15 minuten in weinig water koken. De uien schoonmaken, kleinsnij- (Ingezonden) Een gemeenschappelijke vijand be laagt ons volk, een vijand die volwas senen nog kinderen ontziet. Die oorzaak is van lichamelijke misvormingen en ontstellend veel menselijk leed. Daar deze vijand - het Rheuma - voortdu rend in de aanval is en onnoemelijke schade veroorzaakt door het onttrekken van werkkrachten aan het arbeidspro ces, brengt hij niet alleen leed toe aan lijders aan deze verschrikkelijke ziekte, doch tevens aan de gezinsleden, die bij dit geestelijk lijden nauw betrokken zijn. Wil deze volksvijand no. 1 verslagen worden, dan is hiervoor enorm veel geld nodig. Geld, dat het Nationaal Rheuma- fonds mede door plaatselijke collecten voor dit doel tracht te verwerven. Ook de Amerongers zouden wij gaar ne bereid vinden hun aandeel in deze strijd te willen leveren. Daarom wordt in de week van maan dag 25 tot en met zaterdag 30 maart a.s. een beroep op u gedaan en zal er voor de eerste maal in Amerongen een col lecte ten bate van het Nationaal Rheu- mafonds worden gehoilden. Door de talloze rheumalijders wordt ook op uw hulp gerekend. Hulp, die kan worden geboden door vrijgevig in uw beurs te tasten, wanneer door col lectanten een beroep op u wordt gedaan ofdoor u aan te melden als collec tant bij mevr. G. W. v. d. Ham-Kamp huis, Kon. Wilhelminaweg 107a, Ame rongen, telefoon 1261. Het comité. den en in de boter of margarine lang zaam gaar en bruin bakken. (De sau cijsjes na enkele minuten bij de uien voegen en eveneens gaar en bruin bak ken. De saucijsjes in plakken snijden.) De bonen afgieten en het vocht bewa ren. In een vuurvaste schotel een bo dempje bonenvocht schenken. Laag om laag de bonen, uien (worst) en zuurkool in de schotel leggen. Als laatste laag zuurkool met hier en daar een paar bruine bonen nemen. Het geheel over gieten met wat bonenwater en de scho tel 10 minuten in een hete oven plaatsen of op het fornuis zachtjes ver warmen. Het overige vocht apart bij de schotel opdienen. Bij peulvruchten doet een fris groen teslaatje het altijd goed. Hier volgen enkele voorbeelden van sla's, die bij gekookte bruine of witte bonen, grauwe erwten of kapucijners heerlijk smaken. Sla van wortel en ramenas 300 gr wortel, 3 ramenassen, olie, azijn of citroensap (suiker), zout, peter selie. Sla van witlof en biet 350 gr witlof, 200 gr gare biet, 1 kleine appel, slasaus en/of olie en azijn, zout (suiker, peper); desgewenst voor de garnering enkele plakjes hardge kookt ei. Sla van andijvie en selderjjknol of savooiekool 250 gr andijvie, 250 gr selderijknol of savooiekool, slasaus en/of olie en azijn, zout (peper, suiker) ui. Sla van savooiekool en biet of wortel 250 gr savooiekool, 250 gr wortel en een klein stukje prei cf 250 gr gare biet, slasaus en/of olie en azijn, zout (peper, suiker). De groenten schoonmaken, eventueel na het schoonmaken wassen en zo no dig laten uitlekken. De groenten dan naar verkiezing kleinsnijden of grof raspen en dooreenmengen. Een sausje maken van slasaus en/of 1 deel olie en 2 delen azijn of citroensap, zout (suiker, peper en gesnipperde ui). De groenten met het sausje vermengen. Behalve een slaatje kunnen bij de peulvruchten gegeven worden: schaal tjes met uitjes, augurkjes of komkom mer uit het zuur, uitgebakken spek, ge raspte kaas of tomatenketchup. MACHINE SORTEERT 20.000 BRIEVEN PER UUR De Britse PTT heeft nieuwe typen ultra-snelle automatische machines be steld voor het sorteren van brieven. Door fosforescerende codemerktekens op de enveloppen te drukken, sorteren de machines automatisch in 11e stadia. Voor de eerste sortering selecteert een ma chine 20.000 brieven per uur voor 20 districten. Een nieuwe, verbeterde ver sie van Elsie (Electronic Letter Sorting Indicator Equipment) zal worden ge bruikt voor de tweede sortering voor 144 districten met een snelheid van 7.000 brieven per uur. De machines worden ge leverd door Elliott Brothers (London) Ltd. en de Thrissell Engineering Company Ltd., uit Bristol. Begrafenisonderneming Dennenlaan 38 - Tel. 3015 Veenendaal Verzorgt BEGRAFENISSEN EN TRANSPORTEN DOOR HET GEHELE LAND. Een vertrouwd adres voor VAMOR Instructeur Jan Steenlaan 611 NIEUW telefoonnr. 3726 Kostverloren 8, Telef. 3d68 Wie ruilt mjjn (lage huur) tegen woning, geen flat. Brieven onder nr. 2615 aan het bur. v. d. blad. In luilekkerland Zijn pannekoeken dè aangewezen vloerbedekking. Maar ons wonen in de werkelijkheid stelt andere eisen aan de grondslag van ons interieur. Gaarne adviseren wij U over de beste vloer bedekking aangepast aan Uw persoonlijke woon wensen. En ook vakkundig leggen is aan ons toevertrouwd. WONINGINRICHTING Nieuweweg 26-30 Veenendaal Telefoon 2667 Alles op het gebied van de woninginrichting, w.o.: LEUKE CLUBJES HAARDBANKJES EETIIOEKEN BANKSTELLEN kortom teveel om op te noemen. Dit moet u beslist zelf zien. Klaas Katerstraat 5 - Telefoon 2287 - Veenendaal

De Vallei | 1963 | | pagina 4