Voor onze oudere lezers U WEET NIET WAT U ZIET. dealer 0 DE HOUTSPECIRUST v* „V.V.D. wil graag ingeslagen weg van De Quai voortzetten" RHENEN AMERONGEN 25-jarig zakenjubileum VRAAG EN AANBOD Zegering-Hadders sprak op V.V.D.-bijeenkomst Durf Zaak v. d. Putte Tevreden Economische oorlog IJsclub gaat nieuwe kantine bouwen Te koop Met "EUROPLAN" aanbouwmeubelen krijgt Uw interieur een geheel eigen aanzien. U kunt op bouwen, u kunt aanbouwen, een rechte wand in hoekvorm. R-U-I-M-T-E voor boeken, bar, T.V., radio, servies, relaxbank, lade met bestek indeling en nog veel meer. Bewonder de ÏOO mogelijk heden in onze showroom. Crediet-Service Gevraagd Aangeboden Woningruil Te huur Diversen IN BOARD HOUT- TRIPLEX EN PLASTICS „Aan de vooravond van de verkiezingen zou ik dit graag tot u willen zeggen: YVU liberalen willen erg graag de ingeslagen weg van de regering de Quay voortzetten. Dit beleid zal een zegen worden voor zeer vele Nederlanders. Vier jaar lang heeft deze regering met succes gepoogd de verstarring te doorbreken. Natuurlijk vergt dit tijd en wanneer er nu weer omgebogen wordt, dan zou alle moeite tevergeefs ge weest zyn". Deze woorden sprak de vice-voorzitter van de Tweede kamerfractie R. Zegering-Hadders woensdagavond op de openbare bijeenkomst van de afdelingen Zuid-Oost-Utrecht van de VVD. "Genoemd kamerlid hield een uiterst boeiend betoog over het onderwerp „De VVD nü" en beantwoordde na de pauze tal van politieke vragen. Allereerst gaf spreker een uiteenzet ting over de gang van zaken bij de vo rige verkiezingen, toen het parlement vroegtijdig werd ontbonden omdat de toenmalige regeringspartijen niet langer mee wensten te gaan met de socialisten. „Er waren op dat moment mensen die zeiden: daar komt allerlei ellende van, de arbeidsvreugde wordt verstoord, er komen stakingen enz. Ook in liberale kring heerste aanvankelijk die over tuiging", aldus het Kamerlid. Zodoende zou er in het begin van de regeringsperiode een afwachtende hou ding zijn aangenomen. Het resultaat hiervan was dat, naarmate de maanden verstreken, de Kamer hoe langer hoe meer vertrouwen kreeg in het uitge stippelde regeringsbeleid. „Dit is de verklaring waarom de regering De <£>uai volkomen logisch, aarzelend optrad". Een zeer belangrijk punt noemde de heer Hadders dat het huidige regerings beleid de verstarring heeft doorbroken. Er is een grotere vrijheid gekomen en dat niet alle wensen in vier jaar tijd vervuld kunnen worden, zal ieder wel denkend mens moeten beamen. Over de actuele debatten inzake com merciële televisie, zei het kamerlid o.a.: „De VVD is het unaniem met de rege ringsnota eens. Er moet naast de be staande omroepverenigingen, waarvoor ik overigens alle achting heb voor het geen ze presteren, tóch een concurrent komen. Ik vind: geef anderen ook eens de kans, want anders wordt het een monopolie-positie van de omroepver enigingen". Rond de zaak v. d. Putte gewaagde spreker van het feit, dat de Kamer haar eenheid op dit punt heeft her wonnen. „Er wordt wel eens gezegd dat het een schandaal is zoals wij tegen een partijgenoot-minister optreden, maar u moet de partij zien als een familie waar een familielid iets doet wat niet goed is. Het ontactvol optreden van de mi nister hebben wij ons erg aange trokken en dat diezelfde minister op een bepaald moment zijn con clusies niet trekt, is een zaak die ons als Kamer niet aangaat. LEDENVERGADERING V.V.V. Dinsdagmiddag 26 maart a.s. wordt in het O.C.B.-gebouw aan de Verlengde Helling een ontspanningsmiddag voor bejaarde dames gehouden. UITVOERING VAN „THALIA" De bekende Rhenense toneelvereni ging „Thalia" geef tvolgende week woensdagavond een uitvoering van „Klanten kunnen niet wachten". Thalia beoefent het toneelspel al meer dan 40 jaar. De artistieke leiding is in handen van een beroepsregisseur, die niet alleen voor de keuze van de te spelen stukken verantwoordelijk is, maar ook aan decor, costumering alle aandacht besteed. Het is een bijzonder spannend stuk, waarvoor ongetwijfeld grote belangstelling zal bestaan. De grote fout is geweest, dat de mi nister zich teveel persoonlijk met deze zaak heeft bemoeid. De zaak is nu in de openbaarheid afgedaan en beiden zijn aan hun rechten en trekken ge komen." Op de vraag of de VVD over de af gelopen vier jaar tevreden is, gaf spre ker als antwoord een volmondig ja. „Natuurlijk zijn er nog verlangens maar de problemen waar wij als rege ring mee te maken krijgen, zijn niet een-twee-drie op te lossen. Dat vergt tijd en daarom moeten wij als WD de ingeslagen weg voortzetten. We hebben al veel bereikt, dat wijzen de feiten uit, en vooral wij als liberalen moeten ons sterk kanten tegen hetgeen de so cialisten willen: de grote socialisatie. Wij liberalen wensen te leven in de ruimte." Aan het slot van zijn betoog legde de vice-voorzitter nog bijzonder het ac cent op de ideale doelstellingen. „Het is hard, maar wij moeten als VVD-ers materialistisch zijn. Dat eist de wereld van vandaag. Toch hebben wij een heel andere opdracht: de men sen in Nederland een beetje dankbaar heid te vragen voor de vrijheid die ver boven het materiële uitgaat. Miljoenen mensen in de wereld leven onder dictatuur en als we daar bij stilstaan, dan valt al het overige in het niet." „Ik ben er va novertuigd dat een eventuele oorlog niet met de wapens wordt uitgevochten, doch zuiver op het economische vlak. Rusland is daar al mee bezig, denk maar eens aan de olie. En onze taak is het nu het Nederlandse volk wakker te schudden. Het volk moet geharnast worden om, als het no dig is, een offer te willen brengen in de economische oorlog om de vrijheid te verdedigen" aldus de heer Zegering- Hadders. Zaterdag 23 maart a.s. zal de heer F. J. van Barneveld de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden zijn kapperszaak in Amerongen opende. Dit was toendertijd in een pand aan de Molenstraat, doch 13 jaar geleden verhuisde de jubile rende kapper naar Overstraat nummer 26. In 1928 deed de heer Van Barneveld zijn intrede in het kappervak en kwam als jon- ste bediende bij de fa. Slot boom in Veenendaal. Als vol ledig vakman kon hij toen welgeteld 3,50 per week ver dienen, een loon waarvoor zijn 19-jarige zoon die in een kap perszaak in Maarssen werkt, het momenteel volstrekt niet zou doen. „Frans de kapper" zag ech ter al gauw in dat hij als zelf standige wellicht meer zou kunnen verdienen en besloot dan ook een eigen zaak te be ginnen in Amerongen. In de loop dei1 jaren groeide het bedrijf uit tot een moderne kapperszaak, annex damessalon, die op uitstekende wijze beheerd wordt door zijn vrouw. Ongetwij feld zal het jubilerende kappersechtpaar op de jubileumdag vele felicitaties in ontvangst mogen nemen. VERKEERDE ONDERSCHRIFTEN Door een misverstand zijn bij de vo rige week geplaatste reportage van onze medewerker D. Philips, verkeerde on derschriften bij de foto's geplaatst. Deze moeten luiden: 1. Molenbrug eind Zandstraat, toen de Grift nog niet gedempt was. 2. Het Boveneind met zijn talloze brug getjes. 3. De voormalige R.K. Kerk aan de Nieuweweg. Gebouwd in 1858 na de Watersnood. Ontwerp van H. J. v. d. Brink en gesloopt in 1934. Tijdens de jaarvergadering van de Amerongse ijsclub „D.S.S." is besloten voor het komend seizoen een nieuwe kantine te bouwen. Bovendien zal ge tracht worden een eigen geluidinstal latie aan te schaffen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de grote groei van de vereni ging, van 70 tot 170 leden. Zowel de secretaris als de penningmeester kon den een optimistisch geluid laten horen. De nieuwe plannen voor het komen de seizoen resulteerden uiteindelijk in het besluit tot de bouw van een nieuwe kantine, volgens een ontwerp van de heer Kroeze. Het bestuur werd deze avond als volgt samengesteld: voorz. P. Burgstede, secr. D. Klomp, penningm. A. v. Tuil en de overige bestuursleden G. J. van Alfen, J. Doleweerd, W. v. d. Berg en C. Wagensveld. Met algemene stemmen werd voorts besloten de contributie te verhogen en, wanneer er weer een ijsbaan komt, deze de eerste week uitsluitend voor de le den open te stellen. ONTSPANNINGSMIDDAG BEJAARDE DAMES Dinsdagavond 26 maart a.s. zal de VVV Amerongen in algemene leden vergadering bijeen komen. De agenda vermeldt o.a. vaststelling contributie 1963, bestuursverkiezing en bespreking seizoenwerk, waaronder ook het houden van een zomermarkt valt. HET HAAGSE GROENE KRUIS NEEMT HET OP VOOR DE OUDERE MENS Zes procent van degenen in ons land die 65 jaar of ouder zijn, komt voor op neming in een tehuis in aanmerking. In Zweden 4%, maar daar doet men veel meer aan „open bejaardenwerk". Hier onder wordt verstaan het bezorgen van warme maaltijden bij de mensen thuis, het geven van wasbeurten, het verlenen van huishoudelijke hulp, het brengen van een bezoek nu en dan om de een-: zaamheid minder groot te maken, enz. Men kent dat in ons land ook wel, maar niet op zo grote schaal als in Zweden. Toen minister Klompé verklaarde, dat er in de komende 20 jaren 982 te huizen zouden moeten worden bijge bouwd, voegde zij er aan toe, dat men de ontwikkeling van het „open bejaar denwerk" in het oog diende te houden. Want als dit zich in gunstige zin zou ontwikkelen, zouden er minder tehuizen nodig zijn. Met meer hulp thuis kan de mens zich langer zelfstandig hand haven. Een prachtig voorbeeld van „open be- jaardehwerk" is wat het Groene Kruis in Den Haag heeft gedaan. De afdeling Gezinsverzorging kreeg een paar jaren geleden zoveel aanvragen van oudere mensen om hulp, dat zij er geen raad meer mee wist, want er was geen hulp aanwezig. Men besloot toen een heel ongebruikelijke weg te bewandelen, n.l. in een paar plaatselijke bladen een kleine advertentie te zetten van de vol gende inhoud. „Welke dames stellen zich voor het Groene Kruis enige uren per dag of per week beschikbaar voor huishou delijke hulp aan bejaarden?" Het succes was overweldigend. 250 aan biedingen kreeg men van jonge en oudere dames, gehuwde en ongehuwde. Natuurlijk was niet iedereen er geschikt voor, men overschat vaak de eigen krachten, maar met 150 kon het werk (huishoudelijke hulp aan ouderen) toch worden gestart. Men kon het zelf nau welijks geloven. Bea's heeft men deze helpsters ge noemd. De naam Beatrix betekent ge- lukbrengster en de Bea's hebben al heel wat geluk in het leven van oudere men sen gebracht. Bovendien duiden de drie letters Bea op bejaarden-adoptatie en daartoe is het in vele gevallen al ge komen. De mensen, aan wie hulp wordt gegeven, worden bijvoorbeeld 's zon dags in het gezin van de helpster op bezoek gevraagd, de man verricht ook allerlei karweitjes voor hen en de kin deren lopen eens aan. Door dit alles is het-leven van menigeen al heel wat ge zelliger en minder zorgelijk geworden. De Bea's krijgen 1,25 per uur uitbe taald door de mensen zelf of door de Gemeentelijke Sociale Dienst. In dit laatste geval moet er bij de G.G. en G.D. een doktersattest worden ingelevrd, waaruit blijkt, dat huishoudelijke hulp beslist nodig is. Een zuster van deze dienst komt dan een bezoek brengen om te zien hoeveel uren hulp er nodig is. Andere Gezinsverzorgingen in Den Haag hebben het voorbeeld van het Groene Kruis gevolgd. Maar meent u nu niet, dat zoiets alleen maar mogelijk is in een grote stad als Den Haag, want zeer zeker kan iets dergelijks ook wor den opgezet in de kleinere steden en op het platteland. Wie weet, komt bij iemand, die dit artikel leest, wel de ge dachte op om ook in uw plaats van in woning een soortgelijke actie te begin nen. Sinds enige tijd is het Haagse Groene Kruis met een andere proef aan de gang: met „slaapwachters". Het ge beurt vaak, dat iemand niet uit een ziekenhuis kan worden ontslagen, om dat er 's nachts geen hulp in huis is. Ook zouden vele mensen nog naar een tehuis behoeven als zij 's nachts maar iemand bij zich hadden. Het Groene Kruis heeft daarom vrouwen gevraagd, die 's nachts bij oude mensen in huis willen zijn om hulp te verlenen. Met een dertigtal is de proef thans aan de gang. De vrouwen moeten wel iets van verpleging afweten, en krijgen daarvoor een opleiding. Voor zij in de ochtend naar huis gaan, geven zij een wasbeurt. De kosten bedragen 8,50 per nacht. GROOTMOEDER EN HAAR EERSTE KLEINKIND Wat is het een geluk om grootmoeder te zijn. Van iedere bladzijde van het boekje „Grootmoeder en haar eerste kleinkind" van Margot Benary-Isbert straalt het af. Wat is het heerlijk, maar wat is het ook moeilijk. Want groot moeder bracht haar eigen kinderen in een zo geheel andere tijd en op zo'n ge heel andere manier groot. Maar zij weet, dat zij moet zwijgen. Alles wat zij ziet en hoort, alles wat zo gans anders is dan vroeger is voor haar een oefening in zwijgen Maar grootmoeders zijn nog altijd nodig, want grootmoeders breien nog altijd en al mocht het dan misschien niet bij de geboorte van het eerste kleinkind, bij het tweede wordt haar soms wèl gevraagd om voor het gezin te zorgen. Is het dan niet of zij een ridderorde heeft gekregen? Een verrukkelijk boekje van Moussaults Uitg. N.V. te Amsterdam, waarvan de prijs nog geen 4,— bedraagt. E. Rubbens-Franken. LICHAAMSOEFENINGEN Een staande zwemoefening. Waaraan men bij het oefenen vooral moet denken is het tempo, waarin men werkt. Een voorschrift voor allen tege lijk is weer niet mogelijk, doordat het tempo van de een heel anders ligt dan het tempo van de ander. Wel kan men als algemene stelregel aannemen, dat men nooit moet haasten. Vooral niet als men deze oefening voor het eerst van zijn leven doet. En dat komt heel veel voor. Haasten is niet alleen buitenge woon slecht voor hart en longen, maar het maakt het hele oefenen waardeloos en dat is niet de bedoeling. Ook is het tempo uit de aard der zaak langzamer dan een twintig jaren geleden. Niet met de tanden op elkaar. Oefen plezierig, dat geeft ontspan ning. Daarom wordt er in de gymna stiekles altijd geoefend op grammofoon- muziek: een plaat, die goed in het ge hoor ligt. Bewegen op muziek is altijd goed zo lang men zijn maat kent. Dit moet er uitdrukkelijk bij, want bewegen op mu ziek is zo fascinerend, dat men bijna niet meer kan ophouden. En dat mag niet. Ken Uw maat. Dit is nu weer een stevige rem op het: bewegen, bewegen, bewegen. Maar dat kan niet anders. Alle overdrijving schaadt, zowel naar de ene als naar de andere kant, maar vooral bij de lichaamsoefening. Zittend of staande maakt men een flinke zwembeweging met de armen. Eerst de handpalmen tegen elkaar on der de kin. Dan de handen ver naar voren en wijd uit door zijwaarts weer onder de kin. Zittend: benen kruisen, spreiden, kruisen, enz. Staande: het ene been voorplaatsen en weer achter neerzetten. Eventueel vasthouden aan de stoelleuning of aan de muur. Gaandeweg de pas groter ma ken. Albertine Vellenga. 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent. Te koop A.J.S. 500 cc., i.z.g. st. Nijverheidslaan 102. Vee nendaal. Te bevr. zaterdags na 12 uur. Te koop 2 tomen biggen. Gelders Benedeneind 15, Veenendaal. Bandrecorder, zeer bijzonde re aanbieding. Wie is lief hebber van bijna fonkel nieuwe transistor draagbare band-recorder geheel com pleet uitgerust met band-, spoel- microfoon enz. enz. Nog in originele verpakking Gekost ruim 170,— nu voor 75,Nieuweweg 81, Vee nendaal. Te koop pracht Singer in- zinkbare trapnaaimachine met 3 jaar garantie, 125,-. G. v. d. Garde, Naaimachi nes. Cuneraweg 328, Rhenen. Tel. 08385-3338. Te koop duivenhok 2.20 x 3 mtr. Nieuweweg 64, Veenen daal. Koopje: Volkswagen. Wil- helminastr. 29, Rhenen. Te koop lederen damesjas. Kleur groen. Maat 42-44. Nieuweweg 54, Veenendaal. Te koop 350 hennen WL ge- lewiekt, 6 weken. Veenen- daalseweg 22, De Klomp. Te koop trapnoaimachine. J. Rebergen, Adr. v. Ostade- laan 46. Veenendaal. Te koop z.g.a.n. pick-up met platen en transistor-radio. Duisterweg 12, Rhenen. Te koop Morris Minor 1000. I.z.g.st. Oosteinde 21, Scher penzeel. Te koop 200 prima 8-weekse hennen, zuiver rood. E. Baars, Cuneralaan 22, Rhe nen. Te koop rode bessenstrui- ken. Rondom en Jonkheer Tets. J. D. Wittekamp, Broekdijk 1, Kesteren, Tel. 376. Te koop VW de luxe bj. '58, i.pr.st. Te bevr. A. van Leeuwen, Engweg 24, Eist HOOFDSTRAAT 23 TELEFOON 08385-2223 (U). (Niet op zondag). Te koop 500 WL hennen, 11 weken oud. J. Hertog, Nieuweweg 110, Veenendaal. Tel. 2139. Te koop prima afg. slaplan ten en boerekool weerven. A. Loef, Sandbrikstraat Z, Achter postkantoor, Veenen daal. Te koop prima stalmest en overjarige stalmest. Ook per vracht thuisbezorgd. Lun- tersekade 4, Ederveen. Tel. 08387-606. Te koop prachtige Kayzer elektr. naaimachine met in gebouwde verlichting in kof fer, met 3 jaar garantie 175,G. v. d. Garde, Naai machines, Cuneraweg 328. Rhenen. Tel. 08385-3338. Salonwagen te koop. Gestof feerd, niet bewoond en Lam- bretta scooter, 150 L.I. 1960. Tel. 08385-2476. Te koop kinderledikantje m. matras. Schrijverspark 54, Veenendaal. Tel. 08385-3214. Te koop goed onderhouden kinderwagen met afneem bare bak. G. Radt, Rem- brandtpark 30, Veenendaal. Te koop wieg 50x90, compl. en 1-pers. bed. v. Limb. Sti- rumstraat 5, Veenendaal. Te koop aangeboden grote ruime woning, voor alle doeleinden geschikt. Br. on der nr. 2622 aan het bur. van dit blad. Te koop trouwjapon, kort, wit. Maat 40, met toebeho ren. Geertesteeg 10, Ach terberg. Te koop Renault Fregate. Zeer mooie auto, met radio. Rijkskeuring toegestaan. Driftweg 7, Eist (U). Te koop moderne kinderwa gen, uitneembaar z.g.a.n. Schrijverspark 82, Veenen daal. Tel. 2414. Te koop een beste zwart bonte, goedgekeurde stam boekstier van bijna 1 jaar oud. Moeder K.S. 81 punten op de laatste lijst. 5265-4, 52°/o284 dagen. Leesonweg 12, Ederveen. Te koop exclusieve flessen, potten en kruiken enige antieke petroleumlampen. Bosman t.o. de Kerk, Eist (U). Tel. 08377-280. Te koop tramwagon, ge schikt voor bewoning. Te bevr. Geerseweg 40. Veenen daal. Te koop dwergpinchertje; 1 jaar oud, teefje; lief voor kinderen. Schras 7, Eder veen. Te koop divan met kleed, 6 goudfazanten, sierhennen en 2 hanen. Dijkstraat 99, Vee nendaal. Te koop wandelwagentje, nieuw model en commode. Vendelseweg 55, Veenendaal. Te koop mooi kersenhouten dressoir. Koninginnelaan 65, Veenendaal. Te koop partij varkens- en kippemest. Gerritse - Fou- rages Ederveen. Tel. 298. Te koop militaire schoenen zwarte en bruine, alle z.g.a. n. Bosman t.o. de Kerk Eist (U). Tel. 08377-280. Te koop motor-carrier, 3- wielig. Zeer geschikt voor melkhandel of groentehan- del. Te bevr. H. v. Leuve- ren, Glashorsterdijk 98, Scherpenzeel. Te koop Jawa Twin motor. Slechts 250,. Groenelaan 2, Veenendaal. Te koop een Heinkel scoo ter i.z.g.st. Nieuweweg 107, Veenendaal. Te koop lederen jassen, broeken en vesten. Nieuwe en gebruikte. Bosman t.o. de Kerk Eist (U). Tel. 08377-280. Neemt geen risico maar koopt TURKENBURG'S TUINZADEN bij Zaadhan- del A. v. d. Weerd, Beatrix- straat 74-80, Veenendaal. Tel. 2965. GRATIS katalogus in kleuren verkrijgbaar. Te koop weide-hooi, gedorst hooi, gerstestro, tarwestro en groen krachtvoederbieten. Gerritsen Fourages Ederveen Tel. 298. Te koop 100 WL hennen, 8 weken. G. J. v. d. Meent, Hoofdweg 108, Ederveen. Te koop Marklintrein met rails enz. Wilhelminastraat 3, Veenendaal. Te koop aanhangwagentje. Bakgrootte 2 meter lang - 1.20 m. breed. Te bevr. H. v. Leuveren, Glashorsterdijk 98, Veenendaal. Te koop Solex-brommer i. pr.st. 120,Patrimonium- laan 124, Veenendaal. Te koop scooter bj. 1959-60. Als nieuw, billijke prijs. Event. inruil bromfiets. Groenelaan 2, Veenendaal. Te koop i.pr.st.z. Fiat 1100 bj. 1955, Model '56. Vrijdag na 6 uur en zaterdag na 2 uur. A. Jansen Spinnebosweg 7, Ederveen. Meisjesfiets. Ter overname leuke meisjesfiets, leeftijd 6- 13 jaar, kleur rood/geel voor 35,Nieuweweg 81, Vee nendaal. Te koop pony. Stamboek met dekbewijs. A. v. Dijk, Middellaan 42, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen, hoog model. Molenstr. 64, Veenendaal. Te koop 2 Engelse ledikan ten met 3-delige matras; 2 stoelen+tafel 90,strijk plank electr. ijzer 15, Naaibox 10,Salontafel diameter 80 cm. 15,Aca cialaan 7, Veenendaal. Te koop prima 2e hands hand- en trap naaimachi nes, ook ziz-zag. Fa. Koo- men, Kerkewijk 17, Vee nendaal. Te koop Lambretta scooter 125 cc. Jasmijnplantsoen 20, Rhenen. Te koop Austin. Wilhelmina straat 29, Rhenen. Te koop theemeubel (Old Finish). Westersingel 672, Veenendaal. Te koop klein pinchertje. P. Stam, Cuneraweg 145, Ach terberg. Te koop Silver Match en Poppell gasaanstekers, siga rettenkokers enz. Sig. Maga zijn A. v. Walsum, Achter kerkstraat 26, Veenendaal. Tel. 3179. Gevraagd voor direkt net meisje van ±18 jaar, voor halve dagen, zelfst. kunnen de werken, v. Barneveld, Leinweberstraat 55, Veenen daal. Wij vragen voor een wijk in het Franse Gat een be zorger. Leeftijd boven 14 jr. Aanm. Nieuwsblad „de Val lei", Parallelweg 10, Vee nendaal. Wie helpt ons aan tijdelijke woonruimte op korte ter mijn voor de nieuwe winkel chef van onze zaak. (echt paar zonder kinderen) Aan biedingen aan „Artifoto", D. Hup, Hoofdstraat 84, Vee nendaal. Tel. 08385-Z289. Werkster gevraagd voor 2 ochtenden of 1 dag per week. Mevr. C. Engel-Bakker, Sandbrinkstraat 2, Veenen daal. Wij vragen voor enige wij ken in Veenendaal enkele bezorgers. Leeftijd boven 14 jaar. Aanm. Nieuwsblad „De Vallei", Parallelweg 10, Vee nendaal. Gevraagd le en 2e kapster. Dameskapsalon J. Fles, He renstraat 14, Rhenen. Tel. 492 Gevraagd huishoudster z.k., bij man alleen. Prot. Gods dienst. Leeft. 35-45 jaar. Br. onder nr. 2617 aan het bur. van dit blad. Bij groot kantoormach. be drijf is voor jongelui van 20-24 jaar gelegenheid tot opleiding monteur-buiten dienst. Soil. schriftelijk. Domplein 1. Utrecht. Juffr. op leeftijd zoekt ie mand m.w. voor gezellige omgang. Veenendaal of om geving. Van geen Chr. be ginselen. Br. onder nr. 2618 aan het bur. v. d. blad. Meisje gevraagd voor de morgenuren; meerdere hulp aanwezig. Mevr. Thoomes- van der Schoot, Kerkewijk 55, Veenendaal. Tel. 2901. Jongelui die wensen te trouwen zoeken woonruim te. Wie kan ons helpen. Br. onder nr. 2619 aan het bur. van dit blad. Gevraagd dameskapper of -kapster. Maison Brüne- kreeff, Markt 12, Tel. 2778. Aangeboden flat. bev. grote kamer, 3 sl. kamers, grote keuken, douche en vliering. Lijsterberg 16, Rhenen. Aangeboden allerlei z.g.a.n. en nieuwe meubelen en alle aanverwante artikelen. Uw oude ruilen wij hierbij in. Scherp gestelde prijzen. M. Vlastuin, Nieuweweg 60, Veenendaal. Tel. 3052. Aangeboden af fabriek en kele wasmachines en combi natiewasmachines tegen sterk verlaagde prijzen we gens schoonheidsfoutjes door transport. Wasmachines v.a. 85,tot 250,Combina ties vanaf 295,tot 400,-. Te bezichtigen aan de fa briek zaterdag van 10 tot 12 uur. „Domestic" Wasmachi- nefabriek Industrieweg-zuid, Amerongen. Tel. 03434-1944. Let op Wij bieden U o.a. aan club-, fauteuils- en bank stellen, haardfauteuils, kloostertafels, divans, één- en tweepersoons ledikanten, bedden, dekens, tafelkleden, rookstoelen, dressoirs, thee meubelen, linnenkasten, ron de en uistchuiftafels. orgels, keukenstoelen, filmdoek in koffer waskasten, haard- bankjes, vloerkleden, sche merlampen, kleine kastjes, etage-bedden, trapjes, com mode, trapnaaimachine enz. enz. Alles tegen zeer lage prijzen, 't Veensche Ver koophuis, Hoogstraat 30, Veenendaal. Tel. 2209. Aangeboden een geheel nieuwe jongensfiets. Spot prijs. Leeftijd 8-11 jaar en een prima herenfiets geheel compleet 50,Tevens een mooi huisorgel, zeer mooie klank. Boslaan 135, Veenen daal. Aangeboden heel huis nieuw met tuin op 't Zuiden, en mooi uitzicht. Voor heel huis of gezellig bovenhuis in of nabij 't centrum. Br. onder nr 2620 aan het bur. van dit blad. Aangeboden woning, kamer, 3 sl. kamers, grote keuken, douche. Voor grotere wo ning. Fr. Halslaan 12, Vee nendaal. Woningruil Ede-Veenendaal. Aangeboden woning met 2 sl. kamers gevr. woning met 2 of 3 slaapkamers. Br. on der nr. 2621 aan het bur. v. dit blad. La Mode voor het huren van mooie doopjurken en stola's. Hoofdstraat 108, Veenendaal. Nieuwe TV toestellen te huur met recht van koop 59 cm beeld reeds v.a. 5,99 per week met 4 jaar gratis ser vice, verzekering enz. Ver der ook te huur alle elektr. apparaten voor slechts een zeer klein bedrag p.w. Alleen bij „De Kampioen", Hoofd straat 39, Veenendaal. Tel. 2137-2030. Bij ons de beste haarlak voor 1,95. Huize Chic, Pa trimoniumlaan 13, Veenen daal. Tel. 3891. Lancome bij Huize Chic, Patrimoniumlaan 13, Vee nendaal. Tel. 3891. Schoorsteenplaten in ver schillende uitvoeringen „De Houtspecialist", Patrimo niumlaan 55, Veenendaal. Tel. 3520. Leuke ruithoedjes voor kin deren vanaf 7,50. La Mo de, Hoofdstraat 108, Veenen daal. Dames. Laat nu vast uw voorjaars of zomerhoed ver anderen, dan behoeft U niet zo lang te wachten. La Mo de, Hoofdstraat 108, Veenen daal. La Mode. Het adres voor al Uw paraplu-reparaties. Hoofdstraat 108, Veenendaal. Reuze sortering donkere week-end shirts (mooie kraagval) 6,95. Turkesteen Hoogstraat 26, Veenendaal. Tel. 2686. Een goed bed met volle ga rantie voor weinig geld. Éénpersoons 55,Twee persoons 77,50. Textielhan del Turkesteen Hoogstraat 26 Veenendaal. Tel. 2686. Voor autorijles in Volkswa gen en Opel Blitz vrachtwa gen huren (zonder chauffeur) naar Kool, Schrijverspark 82, Tel. 2414 of Kerkewijk 29. Tel. 2596, Veenendaal. WITTE WATERVERF in plastic emmertjes van 4 kg. 4,— per stuk. Sneeuwwit, geeft niet af. Fa. Zimmer man Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenendaal. Wasmachinefabr. heeft enige lichtbeschadigde wasmachi nes, gloednieuw m. garantie 125,— en 145,—. Ook voord, centrifuges en com binaties. Vraagt demonstra tie: Postbus 24, Zwijndrecht. Voor Uw T.V. reparatie aan huis, ook weekends. Euro- pian-TV-service. Tel. 08370- 4275. Gratis lieve zindelijke poe zen, ingeënt tegen hondsdol heid. Keijzer, Acacialaan 2, Rhenen. Aluminium-condensstrip op elke gewenste maat bij „De Houtspecialist", Patrimo niumlaan 55, Veenendaal. Tel. 3520. Asbest golfplaten en asbest board in alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan. J. Kool, Holleweg 4, Tel. 08385- 2463, Veenendaal. Dames, voor geheel nieuwe z.g. bruine, ook zwarte streepjeshakken, passend bij elke kleur schoenen, com pleet per paar 6,50. Schoen makerij Valkenburg, Gortstr. 25, Veenendaal. H. A. Sol. Orthopaedie - bandages - steunzolen breukbanden - korsetten - enz. Iedere donderdag van 2 tot 5 uur, zitting in Apo theek Zuidersma. Hoofdstr. 53, Veenendaal. Voor Flexa verf naar Drog. „De Helm", Dr. Slot. de Bruineplein 25, Veenendaal- Zuid. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko. ninginnelaan 37 te Veenen daal. Tel. 2361. Prachtige collectie behang, afranden mogelijk, plaktafel beschikbaar, Drog. „De Helm". Dr. Slot. de Bru ineplein 25, Veenendaal-Z. Voor wonderwit naar Drog. „De Helm" Dr. Slot. de Bru ineplein 25, Veenendaal-Z. Ons visitekaartje is een goe de schoenreparatie. Ons de vies: Goed geschoeid - on vermoeid. Blankesteijn Zn. Helling 14, Veenendaal. Voor al uw feesten, salade's, gebraden haantjes, warme hapjes, enz. Ook thuisbez. Lunchroom „De L a 1 f e 1", Kerkewijk, V'daal. tel. 2085 Dames wij kunnen onder Uw hooggehakte schoenen een modern laag of plat hakje maken. 6,50 per paar. Schoenmakerij Valkenburg, Gorstraat 25, Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Veenendaal. Tel. 3184. Een flinke voorraad meube len, waarvan veel als nieuw, vindt U steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver_ koophuis, Hoogstraat 30, Tel. 2209, Veenendaal. Voor plaatwerk en uitdeuken Gebr. Ploeg, Overberg. Tel. 03431-251. Rutexon het enige afdoen de middel tegen vochtige en natte muren, kelders Be scherming tegen roest, o.a. auto's. Fa. Geha van Leeu wen, Hoogstraat 7. Tel. 3246. Veenendaal. Europlast watervaste gips plamuur voor gaten en scheuren in muurwerk, voor schilderwerk enz. Verkrijg baar bij fa. Geha van Leeu wen, Hoogstraat 7, Tel. 3246, Veenendaal. KEUS ALLES OP MAAT GEZAAGD F«.F.E,VRUGTE yfl PATRIMONIUMLRRN 55 - TEL 3SZ0 - VEENENDAAL J**

De Vallei | 1963 | | pagina 6