D.O.V.O. wint in boeiend duel van Kozakken Boys met 4-2 c l Ondanks drie invallers waren roodwitten gevaarlijk Twee uitvallen brachten Veenendaal begeerde winst (0-2) O GVYV greep na rust haar kans tegen Zuidvogels (4-0) ARAM De vorst van Suprania Scherpenzeel-Renswoude (3-0) VEENENDAAL RHENEN RENSWOUDE TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 10 APRIL 1963 Nr. 29 Merino's klopte hekkesluiter Maarssen met 2-1 Derksen kreeg enkelblessure VRC en Bennekom hielden de score blank (0-0) RK Unitas was veel sterker dan HDS en won met 4-0 Benauwde overwinning voor Kulan Terschuursche Boys- Kulan 1-2 Valleivogels speelden goed V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Na rust wind in de zeilen KORFBAL SKF-Excelsior 3-10 Korfballers wonnen op alle fronten NS VS verspeelde kostbaar punt tegen Valkenheide (3-3) „Roodborstjes" brachten frisse operette Er waren nog circa 15 minuten te spelen in de boeiende voetbalwedstrijd te Werkendam tussen topploeg Dovo en de thuis nog ongeslagen Ko zakken Boys. Stand toen op dat moment 2-2 met beide elftallen strijdend voor de volle winst De bal werd op links gelanceerd, waar invaller van Zetten bereikt moest worden. Rechtsback Blokland van de Boys snelde toe en wilde met enkele schijnbewegingen de bal uit laten lopen. Zijn manoeuvre lukte niet, van Zetten pikte de bal op, gaf een fraaie boogbal en doelman Schad- delee was geslagen 2-3. Dit was de inleiding voor de overwinning van de Dovo-ploeg. De wedstrijd in Werkendam was ener verend, met vlagen van knap voetbal aan beide kanten. Dovo trad met drie inval lers aan; Bos (voor G. van Beek); Slot boom (voor B. v. d. Pol) en van Zetten (voor N. Diepeveen). Reeds in de 2e mi nuut kreeg Schoeman een fraaie kans maar zijn kopbal was iets te zacht, zodat Blokland de bal uit het doel kon trap pen. Even later bracht een snelle actie van de Boys de midvoor v. d. Maas in schietpositie, maar zijn schot vloog naast. Na tien minuten mocht de thuisclub een hoekschop nemen. Hieruit werd de bal fraai door Visser ingekopt. 1-0. Doel man van Hardeveld reageerde heftig, stak beide vuisten vooruit maar via zijn vingers verdween de bal langs de paal in de netten. Dovo gooide er een schepje bovenop en kwam met knappe aanvallen meest op gebouwd door linkshalf van Laar. De achterhoede van Koz. Boys weifelde wel eens. Na 23 minuten spelen de gelijkma ker. Een voorzet van K. van Hal, precies op maat, bereikte J. van Manen, die zich niet bedacht en prikte de bal beheerst achter de verbouwereerde Schaddelee 1-1. Dovo was optimistisch met deze 1-1 ruststand gezien het feit dat men de straffe noordooster in de rug zou voelen. Inderdaad kwam Dovo na rust opzetten en een doelpunt kon praktisch niet uit blijven. In deze periode speelde Dovo uitstekend zo zelfs dat een verwoede sup porter van de thuisclub opmerkte „Hier speelt de a.s. kampioen". Na acht minuten was het raak. Van Zetten had zich vrijgespeeld. Schoeman schoot de voorzet in, de bal stuitte af op een Boysverdediger en de goed reageren de Jaap Mol schoot resoluut in. 1-2. De spanning werd heftiger want de thuis club gaf zich niet over. De Boys kwamen weer los en toen de knap spelende linksbinnen v. d. Heuvel de bal oppikte om vervolgens drie Dovo spelers de hielen te laten zien was het raak ook, ondanks de goede poging van Hardeveld om de schuiver te houden. 2-2 gelijk. Kozakken Boys rook winst en er ont stond gevaar voor de Dovo veste. De gehele achterhoede was echter paraat en stond haar mannetje. Toen kwam dan een kwartier voor tijd bovenomschreven doelpunt dat de strijd een andere voor Dovo zeer gunstige, wending gaf. Toen de gevaarlijke v. d. Maas bij de Boys bovendien nog uitviel was het ver band en het tempo bij de gastheren er uit Zes minuten voor tijd kwam de ge nadeslag voor de Kozakken Boys. Een De Merino's speelden voor de rust van de wedstryd in Maarssen beslist beter dan hun tegenstanders en sloten de eerste helft dan ook af met een 2-0 voorsprong. Na rust wist Maarssen een tegenpunt te scoren en kwam het einde met 2-1 voor de D.S.-ploeg. Met de sterke wind in de rug begon nen de Merino's aan een serie aanvallen waaruit enkele mooie kansen ontston den, maar door de harde wind werd meestal hoog over geschoten. Het duurde dan ook 20 minuten voor het eerste doelpunt werd aangetekend. Een vrij-e trap, genomen door T. v. d. Berg, zeilde van zeker 25 meter over het Maarssenmuurtje in het doel. 0-1. Maarssen trachtte met gevaarlijke uit vallen de score op gelijke voet te bren gen maar de Merino's defensie was weer goed op dreef en wist alle aanvallen af te slaan. Tien minuten voor rust bouwde Me rino's aan een mooie combinatie tussen de gebroeders Sukkel, de bal kwam bij T. v. d. Berg, die niet twijfelde maar onhoudbaar inschoot. 0-2. Na de hervatting kreeg Merino's felle tegenwind en kon Maarssen in het of fensief komen. De gastheren kwamen ech ter niet verder dan slechts 1 tegenpuntje, overigens een prachtig doelpunt wat door de rechtsbinnen van Maarssen uit een voorzet ineens op de wreef werd geno men. 2-1. Door deze overwinning blijft Merino's als tweede gehandhaafd met nog kansen op de leiding. klassiek doelpunt van Jaap Mol was er de oorzaak van. Op ongeveer 18 meter van het doel pikte hij de bal op, met een listige beweging bracht hij zich in schietpositie en Mol's beenbeweging ver schrikte Schaddelee zo dat hij vermoe delijk de bal niet zag, maar wel hoorde gieren op weg naar de touwen. 2-4 Dovo had dit goede team van Kozakken Boys de eerste thuisnederlaag van het seizoen toegebracht! Daar Noordwijk eveneens zegevierde blijft de spannende nek aan nekrace tussen beide topploegen onverminderd voortduren. De stand luidt nu: DOVO 17 24 Noordwijk 17 24 NDSM 15 20 17 20 Quick Boys 16 18 CSCA 16 18 IJsselmeervogels 15 17 Kozakken Boys 15 16 's-Gravenz. S.V 15 11 ZCFC 15 9 Ter Leede 14 6 Rijnsburgse B 16 5 Tijdens de rust van de voetbalwedstrijd tegen Ultrajectum zag het er voor Veenendaal niet bijzonder hoopvol uit. De stand was op dat moment nog dubbel- blank. Maar eerstens zou Veenendaal na rust tegen de straffe wind moeten op tomen en tweedens raakte voor rust middenvoor Derksen geblesseerd zodat zijn harde schoten zouden worden gemist. Hoe anders pakte het uit toen Veenendaal in de 23ste minuut die uitval ondernam waaruit Schoeman scoorde. Vol energie verzette Veenendaal zich toen tegen de aanrollende aanvallen van v. d. Bilt c.s. en met succes. Het werd kort voor tijd nog 2-0 ook en de winst was binnen. Hoogstaand voetbal werd daar in Zuilen niet vertoond, ook al vanwege de harde wind die de bal vreemde ca priolen deed maken. De bal werd door de spelers niet voldoende langs de grond gespeeld en zo werd het spel peil wat verward. Overigens wist mid voor v. d. Bilt van Ultrajectum nog wel gevaar te veroorzaken al werd hij knap afgeremd en behoorlijk gescha duwd door de rustige stopperspil Ger ritsen, die hem meermalen de voet dwars zette. Na acht minuten scoorde rechtsbin nen Cozijn van Ultrajectum maar scheidsrechter Harmse had buitenspel geconstateerd. Het gejuich was ver geefs. Na een kwartier spelen trok Derksen ertussen uit, maar kwam wat verkeerd terecht en bleef liggen. Met een enkelblessure verliet Derk sen het veld en kwam A. Muller het elftal completeren. Ultrajectum wist ondanks windna- deel het spel in het doelgebied van v. d. Weyden te plaatsen. Spil Gerrit sen kon de zeer bewegelijke en ge vaarlijke blonde Wim v. d. Bilt echter stuiten. Vorige week had deze aan valsleider nog driemaal gescoord. Het lukte hem ditmaal niet. Wel werd er door Cozijn en v. d. Weerd hard op doel geschoten, maar tweemaal wist Jan Overeem zwoegend als altijd de Na 90 minuten voetbal wisten de spe lers van VRC en Bennekom het net van de tegenstanders niet te vinden. De wedstrijd eindigde zoals hij begon met 0-0. Kansen kwamen er voor beide par tijen wel, maar er was niet veel over leg en fantasie in de aanvallen. De wind was ook hier vooral de spelbre ker want de ballen gingen of te hard of kwamen weer voor de voeten terug. Na rust werd het spel wat forser, waartegen de zwak leidende scheids rechter niet afdoende optrad. In ieder geval voor VRC een kostbaar punt en voor Bennekom een tegenvaller, juist nu men de tweede plaats had bereikt. Tweemaal speelde VRC dus gelijk tegen Bennekom, want ook de uitwed strijd eindigde in een draw. Stand in 3 Oost: Voorwaarts 13-18 Bennekom 14-18 Go Ahead 11-17 Owios 14-17 Be Quick 13-16 Nunspeet 14-14 VRC 14-11 ESC 13-9 Sparta 13- 7 DOS 13-5 bal van de doellijn te halen en aldus redding te brengen. De rust brak aan met blanke stand. Na rust kwam Ultrajectum gesteund door de wind in het offensief. V. d. Bilt liep naar links en wilde daar voor zetten lanceren. Hij kreeg terecht een dubbele bewaking. Een vrije trap voor Ultrajectum werd uiterst gevaarlijk, maar de Veenendaal-muur stuitte het snerpende schot. Als een raket echter ranselde de bal uit een kogel van Co zijn de staander van het doel van Vee nendaal en men kwam daar gelukkig weg. Dan die 23ste minuut, een keerpunt in de strijd. Op rechts een schijnbaar onbetekenende aanval van Muller en Schoeman, Muller bracht de bal naar voren, Schoeman stormde naar binnen en zo kon de rechtsbuiten Schoeman, nadat hij de bal voor de voeten kreeg geschoven een onbeschermde hoek van het Ultrajectum doel doorboren, 0-1. Groot gejuich by Veenendaal dat zich nadien met hand en tand ging ver dedigen. Hevig rukte Ultrajectum op, maar even enthousiast stond daar de ach terhoede van Veenendaal, die feitelijk deze wedstrijd won. Hoewel de Ultra jectum spelers hun troefkaart v. d. Bilt steeds wilden bereiken hielden de Veenendalers het blonde gevaar dap per in het oog en kon hij niet veel uit richten. Twee hoekschoppen door blonde Wim zelf genomen daalden voor v. d. Wey- dens kooi, maar zelfs de vleugelspe lers van Veenendaal waren aanwezig om het urgente gevaar af te wenden. In de 35ste minuut behoefde dat ver dedigen niet meer. Weer een uitval van de geel-blauwen, nu op links. Een vin nige voorzet ven Hensen en A. Muller smaakte het genoegen deze met een doeltreffend schot af te ronden, 0-2. Door deze overwinning heeft Veenen daal ook die gevaarlijke voorlaatste plaats verlaten en krijgt aansluiting met de middenmoot zoals blijkt uit de stand: H.M.S14-19 Vriendenschaar 13-17 Hercules 14-17 BVC 13-16 Holland 13-15 Saestum 13-13 Zeist 13-13 CDN 13-12 Ultrajectum 13-11 Veenendaal 12- 9 J.S.V12-8 Woerden 13- 6 R.K. Unitas heeft met het onderaan staande HDS in Leersum niet veel moeite gehad. Het werd een 4-0 over winning, maar met wat meer geluk had Unitas een veel grotere zege be haald. Voor rust kon de thuisclub de score nog dragelijk houden. Door een schot van de jeugdige Heynen kon Unitas een 1-0 voorsprong behalen. Na de hervatting echter was het hek van de dam en scoorde Unitas er lus tig op los. Drie doelpunten van Chr. Besseling beslisten het lot van het ar me HDS dat geen enkel puntje kon noteren. Zelfs een toegepaste strafschop kon HDS niet tussen de palen werken. Doelman van Leeuwen stopte het schot op fraaie wijze. Een vrij gemakkelijke zege voor Unitas deze middag. Unitas behield hiermee de derde plaats. Stand: DVSA 10-20 Maluka Muda 11-18 R.K. Unitas 11-15 Austerlitz 11-13 Renswoude 12-11 Scherpenzeel 11-10 Dorestad 10- 9 Achterveld 10- 6 Oranje Wit 11- 5 HDS 11-1 Na Rood-Wit ondervond nu Kulan dat de Boys uit Terschuur goed hadden overwin terd. Had men bij Kulan misschien voor de rust nog de gedachte het gemakkelijk te zullen klaren na de thee bemerkte men spoedig dat alle zeilen moesten worden bygezet om de kleine 1-2 voorsprong te handhaven. De SKF-ers wonnen de toss en kozen eerst met de harde wind in de rug te spelen, waardoor zij wel een flinke veld- meerderheid kregen maar de schoten meestal over het doel verdwenen. Toch wist Kulan reeds na 6 minuten de leiding te nemen toen een pas van Vlaanderen Faber bereikte die met een vliegend schot ontstellend hard via de onderkant van de lat raak schoot 0-1. Keeper v. d. Kuilen in het Boys-doel kreeg handen vol werk maar gelukkig voor hem snor den driekwart van de afgevuurde scho ten over het doel. Na 15 minuten spelen stond hij echter machteloos toen Diteweg uit een voorzet van v. d. Bovenkamp on houdbaar raak schoot 0-2. Bepaald ge luk had de thuisclub toen een mooi schot van v. Hall tegen de lat belandde en een terugspeelbal van back Harskamp via de paal nog net naast het doel ging. Aan de andere kant moest Braafhart zijn keeper te hulp komen bij een kopbal van Dekker door de bal uit het doel te koppen. In deze periode stond men vooral in de voorhoede van Kulan, te veel af te wachten waardoor verschillende kan sen verloren gingen. Dit talmen kostte Kulan net voor rust een doelpunt toen rechtsbuiten Bloemendaal met een ef- fektvol schot raak schoot 1-2. Na de thee had men Kulan het elftal veranderd waardoor v. Leeuwen en Vlaanderen weer op hun oude plaatsen stonden hetgeen de rust in de verdediging zeer ten goede kwam. Gesteund door de wind en de aanmoedigingen van een flin ke supportersschare, waaronder een aan tal leden van Valleivogels, probeerde de thuisclub Kulan in de verdediging te drukken. Hoewel dit wel gelukte bewees ook nu deze verdediging uit het goede hout te zijn gesneden Zelfs middenvoor Henzen kwam tot in zijn eigen straf schopgebied terug om zijn verdediging te helpen. De gasten hielden nu de bal laag waardoor zij nog enkele malen gevaar schiepen voor het doel van de Boys, maar ook v. d. Kuilen wist zijn doel verder schoon te houden, zodat Kulan met een kleine maar kostbare 2-1 overwinning huiswaarts keerde. FORELLEN WONNEN OP ALLE SERIES In het prachtige overdekte zwembad „Den Hommel" te Utrecht vonden zater dagavond de jaarlijkse kringzwemwed strijden plaats van de Kring Midden van Nederland van de Koninklijke Nederland se Zwem Bond. Hieraan werd onder meer deelgenomen door talrijke leden van de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Fo rellen" uit Rhenen. Alle forellen wonnen in hun series, doch in het eindklassement vielen zij niet in de prijzen. De gemaakte tijden van de zwemmers en zwemsters uit de plaatsen met overdekte baden lagen veelal hoger, hetgeen begrijpelijk is, daar de zwemclubs met een winterbad een straatlengte vóór liggen op de vereni gingen uit buitenbaden, die dus alleen maar 't zomers kunnen trainen. Toch wa ren de tijden van de zogenaamde „buiten zwemmers" soms lang niet slecht en ook door de Rhenense deelnemertjes werd vaak prima gezwommen. Uitslagen „Forellen": 100 m schoolslag dames C-klasse: M. Weltman 1.44.1; 100 m schoolslag heren-C-klasse: P. de Zwarte 1.29.1, W. Harrevelt 1.28.6. 100 m rugslag heren C-klasse: M. v. d. Hatert 1.28.3; H. Loor 1.31.2. 100 m vrije slag heren C-klasse: M. Geurts 1.12; G. Baars 1.14.1 en E. Land man 1.14.7. „SDV" WEER OP HET WANDELPAD 'De wandelsportvereniging „Sterk Door Vriendschap" te Rhenen nam zaterdag deel aan de wandeltocht te Ede, die daar was georganiseerd door de w.s.v. „Na tuurvrienden". Onder vrij gunstige weersomstandigheden zijn de SDV-ers er weer in geslaagd met een fraaie beker huiswaarts te keren. De junioren wisten op de 10 km met 567 punten beslag te leg gen op de tweede prijs, terwijl de senio ren. Wederom een schitterend succes voor de Rhenense wandelaars. RHENENSE SCHAKERS VERLOREN VAN NIJMEGEN De Rhenense schaakclub speelde in Nijmegen een competitiewedstrijd tegen NOV I. De wedstrijd ging met 7-3 verlo ren. De uitslagen aan de verschillende borden waren als volgt: Nymegen Rhenen H. Theloossen-M. ter Haar 01 N. v. Bakelen-H. Visch 10 W. Gerrits-D. J. Bovenschen V2-V2 C. Jansen-J. Kat 10 F. v. Bakelen-J. Verwoert 10 J. Disveld-S. van Dijk 10 Th. Koolen-B. v. Doorn 10 H. Peters-G. J. Coops V2-V2 F. Derksen-J. Notermans 1Q C. Wooninck-T. v. Dijk 01 Valleivogels benutten de vrije dag voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen de koploper uit de 2e klasse a. SDVB uit Barneveld. Hoewel de Vogels een klas lager spelen dan hun tegenstanders was dit aan hun spel niet te zien. Beide ploegen wogen aardig te gen elkaar op waardoor het een aantrek kelijke wedstrijd werd, met wisselende kansen. De Vogels bleken over de beste schutters te beschikken en wonnen deze wedstrijd met 5-4. Het tweede elftal van de Valleivogels speelde tegen SVP 2 uit Veenendaal. Via een 4-4 gelijkspel werden hier de pun ten broederlijk gedeeld. VEENENDAAL Onder de ogen van Piet Kraak moest het elftal van Zuidvogels uit Huizen aan de Buurtlaan een na rust sterker GVVV de volle winst toestaan. GVVV, weer met jeug dig materiaal, koos voor rust de Noordooster tegen en deze taktiek slaagde volko men. Voor rust de stand geRjk houden 0-0 en na rust toeslaan. Door tacticus Hoede- man werd toen de grondslag voor de overwinning gelegd. MOOI RESULTAAT De door de voetbalvereniging Scher penzeel op vrijdag en zaterdag in de ge meentelijke eierhal gehouden bazaar heeft netto 1800,opgebracht. Logischerwijs viel Zuidvogels, met steun van de Oosterbries het eerst aan. De Ambonese middenvoor Mosquito werd echter weinig gevaarlijk. Zuidvogels paste een verkeerd spelsysteem toe door de ballen te centeren naar de midden voor inplaats van de bal langs de grond te spelen. Meestal schoot de bal te ver door en werd hoog over geschoten. Spil v. d. Kraats kwam nogal eens in moei lijkheden door die harde over hem heen gespeelde ballen, maar serieus gevaar ontstond er weinig. Aan de andere kant kregen ook de GVVV aanvallers kansen. Hoedeman alleen doorgebroken miste op een haar en ook Binsbergen de jeugdige midvoor kon de roos niet raken. Precies volgens de verwachting van GVW had men de stand gelijk kunnen houden. Wat ieder verwachtte, gebeurde in- (43) Aan de monding van de rivier hebben Arams dienaren, in afwachting van de terugkeer van hun meester, hun kamp opgeslagen. Het is reeds ver in de ochtend van de tweede dag, als Presto een verheugde kreet slaakt en zwaaiend naar de oever rent. Een lange, smalle kano glijdt door de rietzoom en Agua springt aan land. Maar Presto's blijdschap is spoedig verdwenen, als hij ziet, dat Aram nog steeds roerloos in de kano ligt Ter wijl twee sterke negers de bewusteloze ridder op een draagbaar naar een van hun lemen hutten brengen, vertelt Agua in geuren en kleuren zijn belevenissen. En binnen, in de koelte van de neger hut strijdt het genezende sap van de rode bladeren een heftige strijd met het gif in Arams bloed, een strijd, met als inzet het leven van de jonge rid der Koortsvisioenen bestormen Arams brein uit het duister van de hut duiken de wilde koppen van Messeria-krijgers op het gelaat van Igor, de baardman, die hem toeschreeuwt: „De vorst van Suprania zal je weten te vinden!" en steeds weer de gestalte van de donkere dwerg, die met een duivelse schaterlach de noodlottige, vergiftigde dolk heft (wordt vervolgd) derdaad. GVVV nam het doel van Zuid vogels onder vuur. De halfspeler J. v. d. Bovenkamp een onvermoeibare zwoeger stuwde zijn voorhoede zeer knap en zo kon GVVV bouwen aan de op komst zijn de doelpunten. In de 14de minuut het eerste doelpunt, maar op een vrij onver wachte en ongebruikelijke wijze. Gerard Hoedeman nam een hoekschop op links en zonder dat ook maar een speler de bal aanraakte zeilde het leer de hoek in. 1-0. Dezelfde Hoedeman zorgde vijf mi nuten later voor zijn tweede wapenfeit, maar nu met een klassiek doelpunt. Van zeker 20 meter schoot de linksbinnen van de blauwwitten zo hard dat doelman Mulder de bal helemaal niet meer zag. 2-0. Nadat Scholts nog een kans kreeg voor een open doel, kwam Zuidvogels steeds meer in gevaar. Toen Scholts een voor zet lanceerde stootte Binsbergen de bal met zijn hoofd in het doel, zonder dat keeper Mulder echter een had uitstak. 3-0 derhalve. De strijd was wel gestre den want hoe Zuidvogels ook probeerde nog een tegenpunt te maken, het lukte niet meer. Robbie Kloot ook al een yverig schut ter stootte nog eens stevig door, maar de bal ging juist naast. Toen in de allerlaatste minuut Kloot toch nog probeerde zijn aandeel in de doelpuntenserie te krijgen kopte hij de bal tegen de lat. De terugspringende bal werd door de attente J. v. d. Bovenkamp in tweede instantie toch nog ingeschoten en zo kreeg GVVV nog een ruime 4-0 overwinning, bereikt door meer schiet- lust dan hun gasten. De stand luidt thans: Spakenburg 14 23 Zwart Wit '28 12 17 Heerjansdam 14 16 Apeldoorn 12 14 WHC 13 14 GVVV 13 13 SSS 14 12 Zuidvogels 14 11 Hoogvliet 13 10 SDCP 14 9 VVOG 15 9 De derby tussen de ploegen van Scherpenzeel en Renswoude Is een tamme wed stryd geworden waarin de beste ploeg, en dit was de thuisclub ongetwijfeld, met 3-0 revanche nam voor de in Renswoude geleden nederlaag. Beide elftallen traden met enige invallers aan, de thuisclub zal bovendien na een kwartier spelen haar middenvoor J. Renes met een enkel blessure het veld verlaten, deze werd vervangen door C. Vonk. Direct na het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter Akeroyd ging de thuisclub in de aanval en belaagde zij het doel der gasten. Hun verdediging wist met deze aanvallen echter wel raad en trachtte met harde trappen de eigen voorhoede aan het werk te zetten. In de zesde minuut nam Scherpenzeel de leiding door een misverstand in de achterhoede der gasten. Bij een gevaar lijke voorzet van W. Idzerda wilde rechts back Hartog de bal op zijn keeper terug spelen doch deze had zijn doel verlaten waardoor de attente Becker gemakkelijk kon scoren. 1-0. Deze treffer inspireerde de gastheren tot een heftig offensief dat wel kansen doch geen doelpunten opleverde doordat men te onzuiver schoot. Ook de gasten zaten niet stil doch hun aanvallen strandden steeds op de goed ingrijpende verdediging der thuisclub, waardoor men met een 1-0 stand ging rusten. Ook na de thee zag men hetzelfde spel- beeld, een dominerend Scherpenzeel en een wel hard werkend maar onsamen hangend Renswoude. In de 5e minuut kroop het doel der gasten door het oog van de naald toen een schot van rechtsbuiten G. v. d. Broek via de binnenkant van de paal weer in het veld sprong en de door Becker weer voorgezette bal door Idzerda rakelings werd overgekopt. In de wedstrijd tegen het leidende Excelsior uit Hilversum hebben onze plaatsgenoten op duidelijke wijze het onderspit moeten delven. De gasten waren onbetwist de meerderen. Hun conditie en schotvaardigheid bleken doorslaggevend te zijn. De SKF-ers boden voor rust goed tegenstand. Tot tweemaal toe wisten zij door mej. Lansing en Diepgrond een achterstand weg te werken. De treffer van Excelsior net voor de rust gaf echter de verhouding juist weer. Na de pauze misten de Veenendalers de kracht om terug te komen. De ach terstand liep op tot 5-2, alvorens Van Rossen de stand op 5-3 kon brengen. Daarmee bleek SKF haar kruit ver schoten te hebben en wisten de Hil versummers met grote regelmaat hun voorsprong uit te breiden. Het verweer van SKF was zwak. De fut was eruit en te snel legde men zich bij de nederlaag neer. De les van het spelen in de landelijke competitie, n.l. vaker verliezen dan winnen, kan toch zijn nut hebben. De periode van na genoeg alleen overwinningen in de Rer gionale Bond heeft hen misschien te week gemaakt. In de huidige afdeling wordt meer verlangd dan het uitspelen van de reglementaire 90 minuten. Als SKF uit deze competitie vol doende lering trekt en bereid is met inzet van alle energie voor haar plaats te vechten, dan geloven wij dat de re sultaten beter zullen worden en onze plaatsgenoten de plaats in de korfbal wereld zullen behouden die hen als vereniging ongetwijfeld toekomt. Door de grote stagnatie in het com petitie verloop zal SKF a.s. maandag (2e Paasdag) op het Newo-veld BFC uit Amsterdam ontvangen. Na de grote nederlaag van j.l. zaterdag wagen wij ons liever niet aan een voorspelling. De wedstrijden, die de twaalftallen van „Arena" hebben gespeeld in het afgelopen weekeinde, zijn alle geëin digd in een overwinning. Het eerste speelde op Sport en Spel' tegen Hemur Enge II uit Amerongen, dat beslist te zwak was en heel weinig tegenstand bood. De uitslag van deze wedstrijd was 15-0. In Veenendaal speelde Arena II te gen SKF III. De spelers van het twee de twaalftal moesten heel wat harder voor hun overwinning vechten. Na een 2-3 achterstand wisten zij tenslotte de eindstand op 5-4 te brengen. De adspiranten wonnen, evenals in september van vorig jaar, met 2-0 van RDZ in Zeist. Zaterdag voor Pasen speelt Arena A op eigen terrein tegen Hemur Enge A. Aanvang 14.15 uur. Arene I gaat tweede Paasdag naar Veenendaal voor een wedstrijd tegen SKF III. Dit wordt een zeer belangrijke wedstrijd, daar Arena I aan een gelijke eindstand genoeg zal hebben om zich kampioen te kunnen noemen. Deze wedstrijd begint om twee uur en wordt gespeeld op het terrein van de „Newo" aan de Sparrenlaan. GEEN VOORRANG VERLEEND Automobilist van G. uit Eist verleende woensdagmiddag op het kruispunt Hoofd straat-Hoogstraat geen voorrang aan me vrouw van O. die haar 1-jarige dochtertje achter op de fiets had. Moeder en kind kwamen te vallen en liepen lichte ver wondingen op. De automobilist was zo galant de twee slachtoffers eerst naar de dokter te vervoeren en later naar huis te brengen. TE DIEP IN HET GLAASJE GEKEKEN Door bewoners van de Nieuweweg werd de politie er woensdagavond op attent gemaakt dat er een auto stond waarvan de bestuurder met zijn hoofd op het stuur lag. Bij onderzoek bleek de adem van de automobilist, een zekere v. d. P. uit Vee nendaal, zeer sterk naar alcoholhouden de drank te ruiken. Hij deelde mee vijf cognacjes te hebben gebruikt en had wij selijk zijn auto gestopt toen hij zich niet goed voelde. De auto werd later door een familielid opgehaald. Bromfiets gestolen Zondagavond laat is de bromfiets van de heer van H. aan de Patrimoniumlaan ontvreemd. Het vervoermiddel stond niet-afgesloten naast de woning. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. 10 minuten na rust verdubbelde Scher penzeel haar voorsprong, G. Tins, een der beste spelers, gaf een zuivere pass aan invaller middenvoor C. Vonk en deze wist met een schuiver in de uiterste hoek keeper van de Kaa het nakijken te geven. 2-0. Na deze treffer probeerde Renswoude de bakens te verzetten, spil Hardeman ging naar voren en dit gaf wel meer stootkracht in de voorhoede doch leverde geen doelpunten op doordat de blauwwit te defensie steeds op tijd ingreep. Een kwartier voor het einde viel de beslis sing, middenvoor Vonk werd door een geslepen voorzet van Tins in goede schietpositie gebracht en wederom schoot hij raak waardoor de stand op 3-0 kwam. In de slotfase heeft Renswoude nog wel getracht om althans de eer te red den maar verder dan een paar ongevaar lijke schoten op het doel van keeper Vlastuin kwam men niet. Wanneer NSVS de spelers van Valken- heide een nederlaag had toegebracht zon de Neveda-ploeg nog voor Pasen zeer waarschynlyk de kampioensvlag in top gehesen hebben. Nu zal men er nog voor moeten streden want het ene puntje dat men door een 3-3 stand tegen Valken- heide verspeelde is zeer kostbaar. Pas enkele minuten voor het einde kon Val kenheide de stand die toen op 3-2 stond voor NSVS op geltfke voet brengen. Na tien minuten spelen kreeg NSVS al een achterstand door de snelle linksbin nen van Valkenheide die doelman van Beek versloeg. 0-1. Na een kwartier ech ter was het een zeer zuiver en hard schot van A. v. d. Waal dat de stand weer gelijk trok. 1-1. Een onfortuinlijk mo ment voor de Neveda-goal ontstond toen linksback van Ewijk de bal hoog langs zijn eigen doelman trok en zijn club op wederom een achterstand kwam te staan. Rust 1-2. Na rust wist de goed schieten de rechtsbuiten van Kesteren weer ge lijk te maken en een doelpunt na door zetten van H. Schoeman bracht NSVS eindelijk de begeerde voorsprong. 3-2. Toen P. Bleyenberg het veld verliet en NSVS met tien man verder opereerde rook Valkenheide de kans. Met snel, soms fors spel liep men naar het doelgebied. Drie minuten voor het einde een onge luksmoment voor NSVS toen Valken heide nogmaals kans zag gelijk te ma ken 3-3 en hiermede geen kans voor een Paaskampioenschap van Neveda. De eni ge concurrent van NSVS de Sportclub Rhenen won met Z-l van Advendo en blijft op afstand volgen. Hier is de stand: NSVS 11 19 S.C. Rhenen 12 17 DVSA 12 16 Woudenberg 12 13 Rubo 12 12 Advendo 11 8 Valkenheide 12 7 SVMM 10 0 Het Rhenense kinderkoor „De Rood borstjes" bracht in het Eigen Gebouw de kinderoperette „Vinnie", dirigent en pianist Cor Huijdink. Deze oude ver eniging is erin geslaagd een fris pro gramma te brengen met veel afwisse ling en sfeer. „Vinnie" bleek een klein ondeugend meisje te zijn dat was weggelopen van huis en in een bos terechtkomt tussen ontelbaar vele heksen. Een manke marskramer, die door iedereen wordt uitgescholden, maar bij „Vinnie" een streepje voor heeft, beloont die gene genheid van zijn vriendinnetje ten slotte, door haar uit de betovering van de heksen te redden. Dank zij een vlotte muzikale bege leiding van Cor Huijdink, die de on effenheden in het stuk prachtig wist opte vangen, werd deze operette alles zins het zien en horen waard. Een staf van medewerkers had gezorgd voor een afwisselend en soms spookachtig decor, hetgeen het geheel zeer ten goede kwam. De zelfgemaakte costuums door mevrouw Otting, voorzitster van de vereniging, mochten gezien worden. Zij heeft daarmee het koor een grote dienst bewezen, omdat het huren van deze kleding altijd weer veel geld kost. Dit kon de penningmeester nu in de kas houden. Na de pauze trad het „Teen-Ager"- koortje van De Roodborstjes op, ge deeltelijk begeleid door Jan Ophof met gitaar. Ook hier zat Cor Huijdink weer achter de piano en nogmaals moet vast gesteld worden, dat hij over bijzondere muzikale kwaliteiten beschikt. Ook met Jan Ophof iS" dat het geval, die zelf ter afwisseling ook nog een paar nummers bracht. Ophof is sinds enige tijd opgenomen in „The Music Makers", welk orkest in deze streek en zelfs in West-Duitsland steeds grotere bekendheid gaat genieten. Ophof zelf was een dezer dagen voor radio-Vero- nica, uitverkoren uit een honderdtal mededingers. Ophof behoorde tenslotte tot de weinigen die voor een uitzen ding in één van de programma's in aanmerking kwam. Mevrouw Otting dankte aan het slot van deze geslaagde avond voor de be langstelling en voor de medewerking, o.a. ondervonden van de talrijke moe ders van de leden van haar koortje. GEMEENTEHUIS OP GOEDE VRIJDAG Op Goede vrijdag 12 april a.s. zal de gemeente-secretarie zijn gesloten. Aangif ten Burgerlijke Stand kunnen worden ge daan tussen 14.00 en 14.30 uur. Het huisvuil zal in plaats van op vrijdag op donderdag worden opgehaald. De ge meente-architect houdt eveneens geen spreekuur.

De Vallei | 1963 | | pagina 3