minium PAUK LEUKE MAN IN LEUKE JAS Op 2e Paasdag Veenendaal-HMS en Unitas-DVSA V eenendaal-HMS I Burgerlijke stand Denk aan reispapieren Zuster H. M. STERK: KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA Zaterdag DOVO en VRC thuis 2e Paasdag DINSDAGKOOPJES Pocketboekenrek 2.25 Kostuumhanger met broekklem Eurolamp Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren in Veenendaal grotere mogelijkheden GOEDE VRIJDAG Ie PAASDAG 2e PAASDAG ZONDAGDIENST UW BRIL EEN SIERAAD! EDE Eén van de leste herinneringe, die we hier nog hadde van de ted toen dur nog minse mit et spoor meekoste, wurdt uitgewist, heb ik van hoore zegge. Mit andere woorde: et stesjon van et Hol landse spoor gaat veur de vlakte. Nog maals: et is me zoo langs de straat an- geweeid, dat bericht. Nou hoeve we om et verdwijne van et gebouw as stukkie schoonheid niet rauwig te zijn. Et lekt naar mijn smaak op een aftands uit z'n krachte gegreuid poppehuisie. Daar gaat et mijn dan ok heel niet om. Mar et valt niet mee om et auwe stesjonnechie straks te misse. Daar zit- te herinneringe an vast en we weete nou toch wel zeeker dat daar nooit en te nimmer meer iets van terugkomt. Ik veur mijn zie me nog eerder in et Veen in een heelikopter stappe om naar Amersfoort te fladdere dan in een trein. Da's veurbij. Misschien wel veurgoed, in ieder geval de eerste tien- talie jare. Jammer genogt weet ik niet wat de spoormanne uit Utrecht dur veur in de plaats gaan zette. Daar bin ik nog wel een bietjie nijsgierig naar. In elk geval zal et gien kappetaal gebouw wurde. Volges mijn is dur gien kollesaal ding nodig om de ontvangst van et dagelikse hakkepuffertjie uit Amersfoort te ree gele. Et zal dan ok wel bij een ke- toortjie en een goedere-opslaggie op- hauwe. Af fijn, we zulle straks wel zien wat veur planne de spoorlui onder de pet hebbe. As de veurteekene op et mement niet bedrieglik zijn dan koste we wel es een paar mooie paasdage in et ver schiet hebbe. Zeeker, we zijn nog niet veul gewend. Zoo weinig, dat ik et de afgeloope week een paar keere warm gehad heb. Mar we hebbe toch de leste dage weer gehad, dat er weeze mocht. En vanzelf dat iedereen een stil hoopie dur op na houdt veur de feestdage. Ik hoop veur jelui allemaal, dat we dur van kunne geniete. Alleenig hou ik m'n hart vast as ik zie wat de brandweere in onze kontrijje de afgeloope zondag afgekard hebbe. En dat was nog mar een mooi zondag- gie. Wat ik zoo al weet: drie keer uit- rukke in Rhenen en net zooveul keere hier in 't Veen. En bij dat alles vraag ie je eige toch af: wurdt dat allemaal angestoke, be- vurbeld deur jongelui die es wille per- beere of et brande wil, of is et achte loosheid? Et een is erger dan et' ander, daar niet van, mar et kwaad dat angericht wurdt is percies etzelfde. We motte dur steeds an denke dat iedere meeter- tjie netuurschoon veur ons zoo zuu- chies an zeldzaam gaat wurde. Daar motte we nog zuiniger op zijn dan op onze eige purtemenee. En dan te marke hoe sommige minse daar mee omspringe. Is et dan waarachies zoo, dat wij gien eerbied meer veur deuze zake hebbe? En dat we gien ins in de gate hebbe, hoe rijk we dur mee kun ne zijn? Je zou et gaan geloove. Waarom moet dur zoo noodig in bos of hei opge- stooke wurde? Ken dat niet effe lij je. Beste minse, asem liever dennegeur in. Daar doe je je eige gezondheid nog een plezier mee ok. Late we dit afspreeke: stuk veur stuk slaan we, om te beginne mit de Paasdage en ok daarna, acht op onze eige gedraginge. We hauwe ons eige in de hand en we denke na bij wat we doen in bos of hei. Wout Blauwkous. U hebt meer ple zier van een goed passend korset en B.H., Step-In of Gaine. Maar dan van een speciaal zaak. Altijd iets aparts in Kousen. HOOFDSTRAAT S6a VEENENDAAL Het Paasprogramma van de voetbalclubs is tvat ingekort. Toch wordt er nog volop gevoetbald. Belangrijk zijn natuurlijk weer de wedstrijden van Veenendaal en D.O.V.O., maar ook die van N.S.V.S. en D.V.S.A. (zondagclub), in verband met titelkansen. WEDSTRIJDEN VOOR TWEEDE PAASDAG: Veenendaal krijgt toevalligerwijs even als vorig jaar op Tweede Paasdag ook nu weer a.s. maandag bezoek van HMS, de lijstaanvoerder. De club uit Zuilen is er de laatste wedstrijden echter een beetje uit en verloor tweemaal achtereen. Veenendaal heeft altijd moeite gehad die ijzersterke defensie van HMS te door breken. Dat is ook hun grootste troef, Terrein Bergweg. Aanv. 14.30 u. die achterhoede want werd vorig jaar met Pasen aan de Bergweg 1-1, in de uitwedstrijd van dit seizoen verloor Vee nendaal maar met 1-0 en dan nog wel door een strafschop. Veel gevaar heeft de HMS aanval dus nooit gesticht in Vee nendaal Het blijft echter een homogene ploeg die aardig spel te zien geeft. Velen zullen maandag zich willen overtuigen of Veenendaal na drie overwinningen ook in staat is de koploper de puntjes te ont nemen. Aan de Nieuweweg op 2e Paasdag het treffen tussen R.K. Unitas en DVSA. Het ongeslagen Amerongse elftal stuit hier op een extra moeilijke wedstrijd, die het record wel eens kon breken. Men moet zich bewust zijn van het feit dat Unitas zelfs kans zag om Maluku Muda ook te verslaan. En dan in eigen omgeving is de Unitas-ploeg tot heel wat in staat. Veel Amerongers zullen hun favorieten waar schijnlijk aanmoedigen, dus een interes sante wedstrijd. -ö- Oranje Wit moet in Eist in staat zijn het zeer zwakke HDS "te kloppen en staat dan volkomen veilig. Winst voor de oran je hemden dus. Scherpenzeel ontvangt Achterveld en hier blijven de punten zeer waarschijn lijk in eigen huis. WEDSTRIJDEN VOOR A.S ZATERDAG Veler belangstelling zal weer gericht zijn op de wedstrijd die DOVO aan het Panhuis speelt tegen de Sportclub uit 's-Gravenzande. De deze maand jubile rende DOVO-ploeg (bestaat op 23 april 30 jaar) is blijkbaar voornemens dit feest te koppelen aan een kampioenschap. Als men in staat is ook de moeilijkste wed strijden te winnen, zal het ook mogelijk zijn om deze tegenstander uit het West- A.S. ZATERDAG DOVO's-Gravenz. S.V. Terrein Panhuis - Aanv. 4.15 uur land te verslaan. Het blijft altijd oppas sen want de voetbal is rond, maar nor maal is dat DOVO zaterdag weer twee punten erbij wint en dan de spannende race met Noordwijk volhoudt. ■fr VRC ontvangt aan de Brinkersteeg het elftal van Sparta Enschede. Vroeger een sterk team is dit Twentse elftal danig afgezakt en staat nu als voorlaatste ge klasseerd, ondanks de versterking die het dit seizoen kreeg door de terugkomst van Gerrit Kerkdijk. VRC kan zich dit hui dige Sparta best van het lijf houden en we voorspellen dan ook een zege voor de Racing Club. GVW moet het in Harderwijk opne men tegen VVOG dat onderaan staat. Op eigen veld kreeg men met de oneven goal klop dus nu is GVW met revancheplan nen bezield. In Harderwijk is VVOG ech ter een lastige klip dat ondervond nog onlangs het sterke Heerjansdam dat daar van het veld werd geveegd. Men zette echter de vleugels bij GVW aan het werk en laat het spel niet steeds door het centrum lopen om dan te stuiten op de rotsvaste veteraanspil Klaassen. Er zit naar onze mening wel een gelijk spel in verscholen daar aan het Veluwe- meer. •B- Voor NSVS ook een belangrijke dag. Men raakte zaterdag (vrij onnodig) een puntje kwijt. Was dat niet gebeurd dan kon men zaterdag de vlag in top steken. Nu zal in ieder geval beslist moeten wor den gewonnen van het onderaan staande en puntloze SVMM dat nog niets pres teerde tot dusver. Maar toch moet NSVS de volle energie ertegen zetten. Die twee punten moeten worden veroverd Neve- da-mannen. Lukt het inderdaad dan is men nog slechts 1 puntje van het kam pioenschap verwijderd. -H- In Scherpenzeel wordt zaterdag voorts nog gespeeld de inhaalwedstrijd tegen TOV. Ook hier geldt dat als Scherpen zeel nog wil meetellen er winst nodig is. TOV speelt wisselvallig maar soms uit stekend. Terreinvoordeel doet winst voor Scherpenzeel verwachten. Moderne regenjassen ook in Terlenka: Guildhall, Mercury en Falcon v.a. 49.- met 2 planken, solide uitvoering, frisse kleuren een sieraad aan de wand en dat voor de lage prijs van een fantastische luxe uitvoering en 't geeft de waarborg voor een blijvende pasvorm van uw kleding A Qö Koopjesprijs staande schemerlamp, groot formaat met witte ballon. Geeft kristal helder licht, een moderne lamp voor de> extra-prijs Alleen dinsdag 16 april 1963 Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 19 april a.s. verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 10 april 1963 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. Gemeente Rhenen STEMMEN BIJ VOLMACHT Bij de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen indien hij mededeelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe uiterlijk 1 mei a.s. een verzoekschrift indienen bij bur gemeester en wethouders der gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. Bij het verzoekschrift wordt ingediend een verklaring van de gemachtigde, dat deze bereid is als zodanig op te treden. De gemachtigde moet op de dag dei- kandidaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt en bevoegd zijn tot deelneming aan dezelfde verkiezing. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Voor het verzoekschrift om bij vol macht te stemmen dient gebruik te wor den gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Rhenen, 10 april 1963 De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL Geboren: Jacoba Johanna Geertruida d. v. C. van Grootveld en P. L. Folmer; Jacobus Johannes d. v. J. J. van Schagen en W. A. Hijmans; Astrid Irene d. v. G. J. Bos en D. Bolderman; Aartje Wil- helmina Elsje d. v. C. A. Heij en C. Hen- sen; Frederik Hendrik z. v. F. H. de Groot en M. Muilwijk; Petra d. v. C. van de Bovenkamp en W. van den Heuvel; Anna Maria d. v. H. J. J. M. Macco en B. F. Soesbergen; Anja Sophia d. v. H. Lei dekker en S. van Beek; Hendricus z. v. F. van de Bovenkamp en J. C. van de Craats; Lucas z. v. J. Leppers en H. van der Linden geb. te Ede); Jannetje d. v. J. van Dijk en G. W. ten Voorde (geb. te Rhenen) Aalt Cornells z. v. H. van Bur- ken en C. Versteeg (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: J. van Thuijl en H. Teu- nissen; G. van Burken en M. van de Weerd; P. Anbeek en P. van Hees; G. van Engelenburg en W. G. van Manen. Gehuwd: G. W. van Rietschoten en C. J. van Schuppen; W. van den Meijden en M. van Heemsbergen; H. Stuivenberg en M. E. van den Dikkenberg; T. van Dor- land en A. Budding. Overleden: Albertus Nusselder, 64 jr., echtg. van E. M. Mirrer (overl. te Rhe- en). RIIENEN Geboren: Aart z. v. G. Hopmanen D. van Ginkel, Veenendaal; Willem Karl z. v. W. K. van Hardeveld en M. C. A. van der Loo; Huiberta Paulina d. v. P. C. Engelaar en G. Middel; Peter z. v. J. A. Bender en H. de Jong; Jennetje d. v. J. van Dijk en G. W. ten Voorde, Veenen daal; Aalt Cornelis z. v. H. van Burken en C. Versteeg, Veenendaal; Frans z. v. G. Golstein en M. J. Slotboom. Ondertrouwd: T. de Wit en H. J. Spies; J. Luursema en G. Bleeker. Gehuwd: A. van Ommeren en A. H. Kramp; H. A. Spies en F. L. Szabang; L. Rini en J. Kramer. Overleden: Albertus Nusselder, 64 jr., echtg. van E. M. Mirrer, Veenendaal. AMERONGEN Geboren: Everdina Johanna d. v. Th. W. den Hartog en P. M. H. Boekschoten. RENSWOUDE Geboren: Teunis z. v. H. J. Hardeman en J. van Deelen; Elisabeth Alberta d. v. C. van Vlastuin en W. H. van Dijk; Elly d. v. M. Pater en H. van Veldhuizen. RHENEN Ingekomen personen: A. Knol v. Lien- den; W. J. M. Hutjes gez. van Renkum; W. G. Hulsman gez. van Vreeland; G. Verweij g.m. Rotte van Hilversum; G. Geurts van Hoensbroek. Vertrokken personen: H. J. de Ruiter gez. naar Veenendaal; B. Nieumijer gez. naar De Bilt; L. H. van Baaren gez. naar Buurmalsen; H. J. van Oort naar Utrecht; W. Dicou gez. naar Baarn; G. J. L. H. Smit naar Renswoude; H. van den Heuvel naar Kortenhoef; P. H. Keijzer naar Am sterdam; J. van Mourik gez. naar Lien- den; J. C. Meerbeek wed. v. Reinhard naar Rotterdam. AMERONGEN Ingekomen personen: A. Spelt van Zeist; W. N. D. Chornelis-Muller auf der Heyde R. van der Putte-Marcus uit Zeist. Vertrokken: J. H. Koffijberg naar Texel; G. van Doleweerd naar Texel; M. Kars naar Arnhem C. Ploeg naar Leersum. In verband met het naderende reissei- zcen brengt de BURGEMEESTER VAN VEENENDAAL het volgende onder de aandacht van de inwoners van Veenen daal. Voor het aanvragen van reispapieren en het verkrijgen van inlichtingen hier over moet men zich vervoegen ter ge meentesecretarie, Hoofdstraat 92, afdeling bevolking. Toeristenkaarten A moeten worden aangevraagd minstens één week vóór de datum, waarop men over de kaart moet kunnen beschikken. Ook niet te vroeg tijdig aanvragen, aangezien de kaart slechts twee maanden geldig is, uitslui tend voor toeristische reizen naar een aantal Europese landen. Voor een toe- ristenkaart A zijn twee pasfoto's nodig. Per jaar wordt slechts één toeristen- kaart A aan dezelfde persoon afgegeven. Toeristenkaarten B gelden voor dezelf de landen als toeristenkaarten A, doch zijn twee jaar geldig. Deze moeten, on der overlegging van twee pasfoto's, min stens één maand van te voren worden aangevraagd. Paspoorten zijn 5 jaar geldig voor alle landen der wereld, tenzij uitdrukkelijk een paspoort voor Europa wordt ver zocht. Bovendien zijn paspoorten vijf jaar na afloop van de geldigheidsduur nog geldig voor toeristische reizen naar een aantal Europese landen. Ook paspoorten moeten minstens één maand vóór de da tum, waarop men erover moet kunnen beschikken, worden aangevraagd. Pasfoto's voor alle reispapieren (en ook voor rijbewijzen) moeten schuin van vo ren genomen zijn en 3 bij 4 cm groot (breedte van het hoofd minstens 2 cm). Veenendaal, 10 april 1963. De burgemeester voornoemd, J. Hazenberg. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 3 tot en met 10 april 1963: Bal; bankbiljet; bruin lederen damestas; bruine damesportemonnaie met inh. w.o. foto; gordijnstof, 3 „Hollandia" hemden, „Adona" tricotbroekje en babyjurkje; boodschappenmandje; bankbiljet; raffia schemerlampkapje; gebloemde dames schort; rood-bruin herenvest; closetbor stel (blauw); rode autoped; zilveren ket ting met inscriptie „Bert"; zakje inh. on geveer 6 m. kant; zilveren bedelarmband met 6 bedeltjes; snoer houten kralen. Kleur: groen-zwart en naturel; groene jongenstrui. In dezelfde periode zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: bruin lederen schooltas, inh. volleybal schoenen en leerboeken van de tech. school; rode step met naam onder de treeplank; dames bril; herenpolshorloge met zwart gevlochten bandje; grijs-groe ne autoped; rode autoped; jong zwart grijze bouvierhondje; lipssleutel no. 2794 en een gewone huissleutel; kaart van ziektewet; wit kinderschoentje; grijze glacé; grijze rechter herenglacé; dames polshorloge merk Rosier; knalpijp van bromfiets; meerkleurige autoped met nieuw achterwiel; wit kinderschoentje; damespolshorloge met zwart bandje; bruin lederen damesportemonnaie met in houd; bruine portemonnaie met flink be drag aan geld; grijze gebreide want; brui ne linker dames handschoen; rood boekje, inh. pen, postzegels en bankbiljet van 25,autokrik. Zuster HENDRIKA MARGARE- THA STERK (50) is een vrouw, die er niet van houdt knollen voor citroenen te verkopen. Dat kun je direct aan haar zien, zonder eigenlijk dat ze nog een woord gesproken heeft. Ze denkt nuchter, men zou ge neigd zijn te zeggen zakelijk. Ze spreekt bedachtzaam en schijnt elk woord wat ze zegt te wegen. Desondanks gaat er een grote charme en genegenheid van haar uit. De charme van een vrouw die in haar leven heel wat heeft gezien en meegemaakt en die juist door al die ervaringen een brede en ruime visie op het leven heeft gekregen mét behoud van eigen principes en levensopvatting. Waarom deze oppervlakkige ty pering van zuster Sterk? Wel, over ruim vier maanden staat zij aan het hoofd van het grootse en splinternieuwe bejaar dencentrum aan de Kerke wijk te Veenendaal: het Ned. Herv. Bejaar dencentrum. Haar benoeming tot directrice is enkele weken geleden afgekomen en omdat zij dus een toekosmtige in woonster van Veenendaal wordt, hebben wij zuster Sterk in Putten eens opgezocht. In de laaggebouwde en kleurrijk ingerichte eetzaal van het Herv. rusthuis „Elim" in Putten, heeft zuster Sterk het een en ander ver teld over haar loopbaan en haar persoonlijke mening over de be jaardenzorg in het algemeen. Haar wiek stond in Nieuwland, een plaatsje onder de rook van Gor- kum. Na de kweekschool ging ze in opleiding voor ziekenverpleging- wijkverpleging en kwam zodoende bij de Geneeskundige Dienst in Rot terdam terecht. „Wat ik daar deed Ze lacht vriendelijk, denkt even na en antwoordt: „Ik kwam daar in contact met alle lagen van de be volking. Jonge mensen, oude men sen, mannen en vrouwen je zou woord ia aan: het kunnen samenvatten met soci aal-medisch maatschappelijk werk. Ik had vaste spreekuren, maar ik ging er ook zelf op uit. Jazeker het beviel me uitstekend Tóch werd zuster Sterk - ze heeft een predikant, econoom, bioloog en professor in de familie - in 1957 directrice van het Ned. Herv. rust huis „Elim" in Putten. Een gloednieuw rusthuis met een max. capaciteit voor 60 bejaarden. Waarom eigenlijk „Omdat zegt zuster Sterk, ik het beter vond weer eens iets anders te gaan doen." Accoord - maar van de wereld stad Rotterdam naar het stille lan delijke Putten „Heb ik helemaal geen last van gehad. Die stilte deed me wel goed en bovendien heb ik tegelijk met mijn functie een bijscholingscursus van twee jaar gevolgd. Ik heb al mijn aandacht nodig voor de be jaardenzorg!" En dan pas komt zuster Sterk goed op haar praatstoel want: „be jaardenzorg die ligt mij wel Zij is zeer beslist in de weergave van haar mening. Zij zegt: „De bejaardenzorg vind ik een taak of liever gezegd nog: een roeping, zowel humanistisch als religieus gezien. Ik vind dat de ene generatie het voor de andere moet opnemen. Dat is een doorgaande lijn." „Verpleegtehuizen zijn er nog te weinig", zegt de directrice. „De hele bejaardenzorg staat nog op de eer ste ladder. Gelukkig dat de weten schap zich er ook mee inlaat. Men moet hiervoor ontwaken, want als we terugdenken aan vroeger jaren en je hoort dan de ervaringen van oudere zusters, dan zeg je: hoe is het mogelijk." Zuster Sterk gaat verder: „Op het ogenblik heeft men nog niet over al oog voor deze zorg. Ook de be- paarde niet. Ze moeten in eigen vrijheid gelaten worden, maar ze denken vaak: als ik naar zo'n te huis ga, dan kom ik in de gevange nis, dan ben ik mijn vrijheid kwijt Dat is puur dwaasheid!" XXX Wél is zuster Sterk het er mee eens, dat het voor de bejaarde even wennen is. „Maar dan groeit er een gemeenschap, waar ze niet meer uit terug willen." „Die mijnheer die u daar straks in de gang zag lopen weet u hoe hij hier gekomen is? Thuis hadden ze een beetje drang op hem uitge oefend, en toen durfde hij het ein delijk aan. Hij zou zes maanden ko men „om het te proberen". Hij is er nu nog hij wil niet meer terug!" Nee door haar jarenlange er varing kent zuster Sterk haar pap penheimers wel. Zelf is ze nooit ge trouwd geweest, maar als er be jaarde echtparen met problemen bij haar komen, dan helpt ze ze op lossen. Dat is haar taak, haar roeping. In Veenendaal komt ze op 1 sep tember aan het hoofd te staan van een rusthuis dat driemaal zo groot is als in Putten. „De mogelijkheden liggen groter als hier in Putten", zegt zuster Sterk. Een praktisch antwoord van een vrouw van de praktijk. Het bestuur van het nieuwe Vee- nendaalse rusthuis heeft een goede keus gedaan! VEENENDAAL Julianakerk: 7.30 uur ds. A. Vroeginde- weij. Vredeskerk; 7.30 uur ds. A. Wisger- hof. Geref. Kerk, Petrakerk: 7.30 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, Vaartbrug: 7.30 uur ds. van Enk. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 7.30 uur ds. Wielenga. Chr. Gerf. Kerk, Beatrixstraat: 7.30 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 7.30 uur ds Keuning. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 7.30 uur ds. Mallan. Ger. Gem. Syn., geb. Eltheto: 7.30 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. Leger des Heils: 8 uur Samenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 8.30 uur Her denkingsdienst. Paaszaterdag, 13 april a.s. 11 uur n.m. Paaswake. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8.30 uur Herdenkingsdienst. Paas-zaterdag 13 april a.s. 11 uur n.m. Paaswake. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 7.30 uur ds. Bos (bed. H.A.). RHENEN Herv. Gem.: 7.30 uur ds. N. Koore man. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 7.30 uur ds. Timmer van Woerden. Geref. Kerk: 7 uur ds. H. Volten. Geref. Gem. Syn.: 7.30 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. Steke lenburg. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. v. Breu- gem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.30 en 7.30 uur ds. de Jager (bed. H.A.). Geref. Kerk: 7.45 uur ds. Zwaan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. Viegen (bed. H.A.). Oud Ger. Gem.: 7.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. Schip per. Ger. Gem.: 7.30 uur dhr. v. Beek. Oud Ger. Gem.: 7.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. Peut. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Slingerberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds. Kloot wijk. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. v. d. Veen. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. A. Wisgerhof (bev. lidm.); 5 uur ds. A. Vroeginde- weij. Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. A. Wisgerhof. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroegindeweij5 uur ds. P. de Jong. Sionskerk: 9.30 uur ds. J. Koele van Nijkerk; 5 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Veeneind: 3 uur dhr. J. M. Meijer. Dijkstraat: 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. „Elim", Kade: Donderdag 18 april 7.30 uur ds. E. F. Vergunst. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. van Enk; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. van Enk. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ger. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Boele van Utrecht. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligings- dienst; 12.00 uur Zondagsschool; 7.30 Verlossingssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 8.00 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Kerk. Willibrordkerk: 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 9.00 uur ds. Alers van Rotterdam (Jeugd dienst); 10.30 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Smith van Ede. RHENEN Herv. Gem.: 8.00 uur dhr. Bouwman (Jeugdkerk); 10 uur ds. N. Kooreman; 5 uur ds. W. Glashouwer van Drie bergen. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 uur ds. Harkema van Zeist; 4.30 uur ds. Cats- burg van Opheusden. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. de Pree van Veenendaal. Geref. Kerk: 10 uur ds. H. Volten; 5 uur ds. S. de Vries. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Stekelen burg; 6 uur ds. Boezer. Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. v. Breu gem; 6.30 uur dhr. Hagendoorn van Driedorp. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. de Jager; 7 uur ds. Zwaan (Interk. Paaszang- dienst); 10.30 uur Jeugdkapeldienst. Ger. Kerk: 10 uur ds. Zwaan; 7 uur 2de Ned. Herv. Kerk. Ned. Prot. Bond: mej. ds. Bouwmeester uit Den Haag. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Viegen; 7.30 uur ds. Peut. Oud Ger. Gem.: 10 en 7.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. K. Schip per; 6.30 uur kand. A. Schipper uit Ede. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur dhr. van Beek. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. Vrijdag 19 april 7 uur ds. Toes uit Kinderdijk. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Peut; 6.30 uur ds. Viegen. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slinger- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. A. Klootwijk. Geref. Kerk: 9.45 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Ver. Vrijz. Herv.: 10.15 uur „De Schans" ds. Monné. VEENENDAAL Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk: 9.30 uur ds. K. Schipper van Ederveen. Geref. Kerk, Vaartbrug: 10.00 uur Paaszangdienst. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 uur ds. Mallan. Ger. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 uur leesdienst. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 8.00 en 10.15 uur H. Mis. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8.00 en 10.15 uur H. Mis. RHENEN Herv. Gem.: 10 uur ds. N. Kooreman. Geref. Gem. Syn.: 10 uur leesdienst. Geref. Gem., Plantsoen: 7.30 uur dhr. M. van Beek van Ederveen. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Stekelen burg. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. v. Breu gem. AMERONGEN Geref. Kerk: 9 uur Paaszangdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Viegen. Oud Ger. Gem.: 3 uur ds. v. d. Poel. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Kloot wijk uit Scherpenzeel. Oud Ger. Gem.: 9.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Wisger hof. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. van der Peut uit Renswoude. Vrije Evang. Gem.: 20.00 uur ds. P. J. Mietens uit Zeist. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Eerste Paasdag dr. C. P. Engel, tel. 2529. Tweede Paasdag dr. J. H. Kets, tel. 3056. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Tel. 2123. RHENEN: Beide Paasdagen dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 315. Apotheek Deys geopend 11.30-12 uur. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en Van Ommeren: Beide Paas dagen dr. Van Ommeren te Eist tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Beide Paasdagen: dr. Rademaker te Ederveen, tel. 08387-201. SCHERPENZEEL: Beide Paasdagen dr. Van Vulpen, tel. 03497-220. BRILLEN kunnen op verrassende wijze bijdragen tot de charme van een vrouw. Ik bedoel dit puur ob jectief en wetenschappelijk Voor elke leeftijd kan een bril char- mecultiverend zijn. De bril is een waardevol accessoire, ook hierin is een haute couture. Uw adviseur voor brillen OPTICIEN-SPECIALIST Pr. Bernhardlaan 4 Veenendaal Telefoon 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen. FEIKE AS MA IN EDE De bekende organist Feike Asma geeft zaterdagavond 13 april a.s. een orgelbe speling in de Nieuwe Herv. Kerk te Ede (Verlengde Maanderweg. Een half uur voor de aanvang worden de deuren ge opend.

De Vallei | 1963 | | pagina 2