Het bed door alle tijden Jubileum-Spaaractie van „Handel Nijverheid" SCHERPENZEEL Tijdrovend? VRAAG EN AANBOD Adverteren doet verkopen NIEUWSBLAD „DE VALLEI" (door S. STOKVIS) DRUKWERK- VOORRAAD De Gelderse Vallei Te koop Te huur Woningruil Aangeboden Gevraagd Diversen Uitgebreide gegevens Het derde deel van zijn leven brengt de mens door in zijn bed. In zijn al gemeenheid mag dat gesteld worden. Wel zijn er bevoorrechte mensengroe pen, die het bed een onevenredig grote plaats in hun leven toekennen en zijn er weer anderen, de nachtuilen, die het bed maar niet weten te vinden. Vast staat, dat het bed in onze samenleving een onontbeerlijk rustmedium is zon der welke wij niet meer kunnen leven. Een diepe, ongestoorde, verkwikkende slaap maakt ons weer geschikt, de nieuwe dag met optimisme tegemoet te zien, tot grote dingen in staat. Daar over kunnen wij het eens zijn. Zolang er mensen op dit ondermaan se bestaan, zijn er bedden geweest. Wel hield de primitieve nomade, die met Gezinnen van tien en meer personen 's nachts in één vertrek Hoe is het toch mogelijk dat in vroe ger eeuwen het sterftecijfer zo hoog lag! Van oude Zaanse binnenhuisjes we ten we, dat men in de bedstee sliep, de groten boven, de kleinen beneden, weggeborgen in schuifladen. Van die bedstee is later nog de alkoof overge bleven, gelegen tussen voor- en ach terkamer. Toch kan ik me uit mijn jeugd de bedstee nog herinneren van mijn grootouders, waarin ik met mijn broertje, als wij bij grootmoeder lo geerden, geslapen hebben. Grootmoe der kwam ons met een brandende kaars goenacht zeggen en sloot de bed steedeuren achter ons toe. Van mijn moeder weet ik, dat zij in haar jeugd met haar broertje en zusje ook in zo'n community-bedstee geslapen heeft. In het midden van de bedstee hing een beddenkwast, waaraan je je kon op- Pompeuze slaapgemakken, edoch altyd „waakzaam". jacht en visvangst in zijn levensonder houd voorzag, er nog geen slaapkamer op na. Daar was hij nog niet aan toe. Hij sliep veelal in holen, grotten of on der de blote hemel, zoals het uitkwam, wat mos of droog gras vergarend, om zich te beschermen tegen de koude grond. De ervaring zal hem wel ge leerd hebben, dat moeder aarde in de nacht kwalijke vochten uitwasemt, niet bevorderlijk voor het lichaam. Eén nacht, doorgebracht in een kampeer- tent zonder behoorlijk grondzeil en bed leert ons, dat wij zo stijf als een plank ontwaken. Toen de mens dan ook aan zijn allerprimitiefste toestand ontgroei de, was het eerste wat hij deed onder zijn legerstede vier poten timmeren, zodoende een afstand vormend tussen hem en de aarde. Natuurlijk zijn er nu nog steeds volken, die zomaar op de grond slapen maar daar spreekt het klimaat een hartig woordje mee. Rondom de evenaar zijn er nog velen, die 's nachts hun matje uitrollen op de harde vloer en het hoofd laten rusten op een hard houten blokje. De oude Egyptenaren, Assyriërs en Grieken sliepen reeds op ledikanten. Afbeeldingen op vazen en andere ge bruiksvoorwerpen leren ons dat. Hun slaapsteden, uitgevoerd in hout en brons, wijken wat vorm betreft, niet zoveel van ons moderne ledikant af, ook al kende men in die jaren nog geen spiraalmatrassen. In de middel eeuwen begon men aan de vormgeving van het bed meer aandacht te beste den. De kasteelheren hielden er reeds pompeuze slaapgemakken op na. Ze sliepen half liggend, half zittend, waak zaam, om bij het eerste hoornsignaal in het harnas te schieten, bereid tot de strijd. Zo werd de slaapkamer langzamer hand een statievertrek, dat de macht en invloed van de bewoner tot uit drukking bracht. Omtrent de slaapgewoonten van de poorter en dorpeling, des gemenen mans, is niet zoveel bekend. Wij mogen aannemen, dat hij in zijn stulp of klein stadshuis de beslotenheid, de vei ligheid zocht, zich zoveel mogelijk van de buitenwereld afsluitend. Het ge meenschappelijk slapen werd gewoon te en het bed was een massa-sponde. trekken. Bij afwezigheid van mijn grootmoeder slierden de kinderen aan die beddekwast als in een circus rond, totdat grootmoeder, gealarmeerd door het lawaai, aan de vreugde abrupt een einde maakte. Van de bedstee in een Amsterdamse volksstraat naar het kasteel in Ver sailles il n'y a qu'un pas. De grote Louis XIV sliep niet in een bedstee. Hij hield er in zijn lustslot een groot slaapvertrek, een soort statiezaal, op na, van grote luxe en verfijning. Rechtop gezeten in zijn bed, terwijl bedienden aan zijn toilet dokterden en grootwaardigheidsbekleders af en aan liepen, ontving hij gezanten en vorste lijke personen. Wie weet, hoeveel be langrijke staatszaken door de grote Lodewijk in bed afgedaan zijn. Mis schien is de veldtocht naar Holland in 1672 ook wel in bed uitgedacht! De weelde, het stijlgevoel voor de slaapkamer waaide naar de rest van beschaafd Europa over dat de ogen steeds op Frankrijk gevestigd hield. Ook naar ons land. De nieuwe vleugel in ons Rijksmu seum, waar een dertigtal stijlkamers uit vroeger eeuwen zijn ingericht, le ren, dat onze voorouders in de zestien de, zeventiende en achttiende eeuw een fijn gevoel voor distinctie, stijl en def tigheid in hun interieur ontwikkeld hadden. Het loont de moeite deze nieu we vleugel te gaan bezoeken. Er is een interessante collectie meubelen, por selein, zilverwerk en kleding uit de gouden jaren van weleer. Slaapkamers vindt U er ook. Het sterk decoratief element zal U frapperen; het bed nam daarbij een belangrijke plaats in. Het vormde het decoratieve middelpunt, overhuifd door baldakijn of hemel, waarvandaan de fluwelen of damasten gordijnen in zwierige plooien naar be neden vielen. Pracht en praal, het komt tot in ieder detail tot uitdrukking, van af de rijke lambrizering, de geciseleer de beddepoten, de fijne bewerking van beddesprei en kussens. Men wist in die jaren wel vorm aan het leven te geven ook al moet het ons van het hart, dat het comfort wel in de ver drukking kwam. Van de tijdelijke af wezigheid van de suppoost maakten wij misbruik, om even te drukken op Zo styf als een plank ontwaken een der matrassen, die echter niets meegaf. Plankhard, stug als een stroo- matras in een kazernechambree. DE KAPOK Nieuwe tijden brachten nieuwe inzich ten. De techniek ging een woordje mee spreken. De immense bewoningen aan stadsgracht of buiten aan de vijver wer den onbewoonbaar; de kleine man nam niet langer met een krot genoegen. De slaapkamer groeide met dit proces mee. In de negentiende eeuw werd voor het eerst bij slapen ook gedacht aan het comfort, aan de eis, dat eenlegerstede het lichaam een behaaglijke rust zou moeten garanderen. Spiralen werden on der matrassen gelegd en in de twintigste eeuw bracht de kapok in onze slaapge woonten een revolutie teweeg. Deze tro pische plant, afkomstig uit Java, Siam en de Philipppijnen bezit voortreffelijke ei genschappen. De kapokvezel is veer krachtig en gaat, mits goed behandeld, jaren mee. De holle vezel, die de lucht vasthoud, werkt isolerend. De kapokma tras heeft tot de dag van vandaag zijn plaats als slaapmiddel weten te behouden. Maar het bleef niet bij kapokmatrassen. De moderne mens had de smaak naar een zacht en gerieflijk bed te pakken gekregen. Hij zocht naar verdere ver volmaking. De volgende zet op het slaap kamerschaakbord was de binnenverring- matras, de z.g. interieurmatras. De matras is van binnen afgewerkt met fijna, zeer veerkrachtige spiralen, die de vorm van een diabolo hebben. SCHUIMRUBBER Op zijn beurt kreeg de springveer weer een concurrent van betekenis: de vloei bare latex, omgevormd en gegoten tot schuimrubber matras. Na tien jaar heeft deze matras een deel van de slaapkamer- markt weten te veroveren. Poreus en soepel, met weinig weerstand: het li chaam zakt erin weg. De praktijk heeft reeds bewezen, dat ook deze matras wanneer juist behandeld vooral niet in de zon leggen jaren kan meegaan. Om te voorkomen, dat het lichaam te diep wegzakt in de weke massa wordt wel aangeraden, onder de schuimrubber een plaat board of triplex te leggen. Wij vernemen, dat era thans een compact- rubber matras geleverd wordt, die het voordeel heeft, dat de massa minder week is. Deze matras mist de grote ga ten aan de onderzijde. In onze eeuw der chemie heeft naast de schuimrubber hoe kan het ook anders ook de schuimplastic de aandacht ge vraagd. Schuimplastic matrassen hebben in het algemeen dezelfde eigenschappen als die van de schuimrubber. Er worden reeds heel voordelige ge fabriceerd. HET LEDIKANT Er mogen dan na de oorlog in Neder land reeds 1 miljoen woningen gereed gekomen zijn, dat neemt niet weg, dat de woningnood nog steeds niet geweken is. De ledikantenfabrikanten staat dan ook voor de taak, een meubel te moeten fabriceren, dat weinig plaats. De complete slaapkamer met lits ju- meaux, nachtkastjes, tafeltjes, twee stoe len, driedeurskast wordt uit de aard der zaak nog steeds geleverd, zij het dan in aan het moderne flatinterieur aangepaste vorm. Maar de feitelijke woonsituatie is zo, dat velen zich bij het inrichten van een nieuwe flat beperkingen moeten op leggen. In grote gezinnen moet gecom bineerd, gepast en gemeten worden en om een voorbeeld te geven in een ge zin van 6 personen zullen toch 6 slaap plaatsen geschapen dienen te worden. De Centrale Directie voor de Wederopbouw bepaalt voor woningen, met rijkssubsidie gebouwd, de minimum slaapoppervlakten. Voor een 1-persoons slaapkamer geldt een oppervlakte van 4.50 m2, voor een 2-persoons 7.00 m-', een echtpaarsslaap kamer heeft een minimale oppervlakte van 9.50 m2. Het strekt de Nederlandse ledikanten fabrikanten tot eer, dat zij de nood der tijden begrepen hebben. Zij brengen in massa goed uitgevoerde niet te dure divanbedden met en zonder slee, in zeer goede vormen, die zich aan het moderne interieur aanpassen. Er is geen enkel bezwaar zo'n divanbed te voorzien van een wollen deken en in het studeerver trek te plaatsen van de oudste zoon, die daar dan tevens kan slappen. Er zijn al lerlei combinaties en constructies in de handel, bedoeld om het ruimtegebrek op te vangen. Het opklapbed met zijn eiken ombouw en gordijn was de voorloper. De combi natie bank-bed (overdag zitbank en 's nachts na het achteroverklappen van de rug bed) is erg in de mode. Dan denken we aan het tuimelbed met en zonder poten, dat het opklapbed vervangt en niet in de vloer geschroefd behoeft te worden. Een vernuftige oplossing biedt het onderschuifbed, waarbij de voorpo ten worden ingeklapt en het geheel met wieltjes onder het bed glijdt. Afgeke ken van de marine is het stapelbed met kooien boven elkaar; voor het grote ge zin stapelbaar tot iedere hoogt. Al deze ledikanten zijn voorzien van spiralen, maar vergeet niet bij aankoop ter be scherming van de matras een onderleg ger aan te schaffen! Van Louis XIV tot het stapelbed een hele afstand. Wij wensen U wel te- rusten. v Afgekeken van de marine: stappelbedden en grote jool. In verband met het 40-jarig bestaan van de Veenendaalse Winkeliersver eniging „Handel Nijverheid" is een grote Jubileum-Spaaractie op touw ge zet waaraan iedereen in en buiten Veenendaal kan deelnemen. Binnenkort zullen huis-aan-huis gra tis spaarzegelboekjes worden verspreid, waarin de zegels geplakt kunnen wor den. Een vol boekje bevat 500 zegels, dat men kan verzilveren bij één van de zes banken in Veenendaal. Er zijn twee mogelijkheden: men ontvangt óf 24 waardebonnen a 2,50 die op ieder gewenst moment ten gelde gemaakt kunnen worden bij de ruim 100 aangesloten winkeliers (kenbaar aan een embleem op de etalageruit) óf men ontvangt 57,50 in kontanten. Zegels verkrijgt men op deze ma nier: voor iedere gulden die men be steedt bij een deelnemende winkelier kan een zegeltje gekocht worden voor 10 cent. Men is dat uiteraard niet ver plicht. Een klein rekensommetje leert dat men dus voor een vol boekje (500 zegels a 10 cent) 50,betaalt en er óf 60,aan waardebonnen voor te rugkrijgt óf 57,50 in kontanten. Deze spaaractie begint op 19 april a.s. en duurt voorlopig tot 31 decem ber van dit jaar. Voorts ligt het in de bedoeling eens in de drie weken speciale aanbiedingen te lanceren, zoals gedeeltelijke winter voorraad kolen, vakantiepakket, koel kasten e.d., welke dan tegen inleve ring van de waardebonnen tegen zeer voordelige prijzen verkrijgbaar zijn. Er is een speciale commissie be noemd die deze periodieke aanbiedin gen zal samenstellen. De grootste aan trekkelijkheid van deze spaaractie is gelegen in het feit dat de deelnemen de winkeliers qua branche zeer geva rieerd zijn. Tot de festiviteiten rond het 40-jarig bestaan van de winkeliersvereniging behoort eveneens de Vewibeto-V. Deze beurs wordt geopend op 11 oktober en zal 10 dagen duren. De gemeente Vee nendaal zal ook deelnemen met een oevrzicht van de verschillende uitbrei dingsplannen. ONZEKER ORANJEPROGRAMMA Op maandagavond in hotel Boszicht gehouden jaarvergadering van de Oran jevereniging werden plannen besproken voor de feesteiykheden voor Koninginne dag. Op het tydstip, dat als aanvangs- uur was vermeld, was er niemand te be kennen in de zaal. Langzamerhand drup pelden de bestuursleden en zelfs ook nog twee leden binnen, zodat de vergadering kon beginnen, zy het twintig minuten over tijd. Als tweede voorzitter opende de heer G. Jonker deze vergadering omdat de heer W. Schimmel, de eigenlijke voor zitter, wel aanwezig was maar zijn werk zaamheden nog niet in zoverre hervat had, dat hij in alle functies was terug gekeerd. Uit het door de heer G. Konijn uitge- brachtte jaarverslag blijkt, dat de ver eniging thans 360 leden telt. Het bestuur was overeengekomen, dat het beter was eens in de vijf jaren een wat groter feest te organiseren dan elk jaar een klein feest. Twee van de bestuursleden waren niet herkiesbaar en ptfompt werden de twee aanwezige leden, tje weten de heren F. en R. Osnabrugge in: het bestuur benoemd. Herkozen werden 'de heren W. Schimmel en H. Verkerk. Voorlopig werd besloten om op Ko ninginnedag een aubade te houden voor huize Scherpenzeel, met zang en muziek, waarbij de kinderen in de vorm van de Nederlandse vlag met Oranjewimpel staan opgesteld. Verder is het nog af wachten hoe Scherpenzeel zijn Konin ginnedag zal vieren. Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen. Wilt u drukwerk met nieuwe frisse ideeën? Mogen wU dan eens offerte maken? Bel nu en wij komen direct. DRUKKERIJ Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 08385-2022' 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent. Te koop 600 hennen, Pro- vita's 8 weken oud. Kernge zond. J. Thijssen Dijk 171, Kesteren. Tel. 08886-301. Te koop mahonie houten linnenkast en breimachine. Zandheuvelstraat 25, Rhe- nen. Te koop Fiat 500 de Luxe, nieuw (eind '62) km. stand 10.000. Kleur ivoor met rode bekleding, v. d. Lippe, Nw. Veenendaalsweeg 234, Rhe- nen. Te koop jonge Pekineesjes met stamboom. W. Veldhui zen, Kruisbeekweg 24, Lun- teren. Te koop Sparta Sport 1961, i.pr.st. Nieuweweg 250, Vee nendaal. Te koop prima afg. slaplan ten en boerekool weerven. A. Loef, Sandbrikstraat 2, Achter postkantoor, Veenen daal. Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachines. Fa. Koomen. Kerkewijk 17, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. moderne kinderwagen (marine blauw) Tevens een smeedijzeren wieg (wit), Te bevr. Flui tersstraat 58, Veenendaal. Te koop prima aardappelen. Noordelingen. M. v. Gesink, Cuneraweg 210, Achterberg. Te koop Box en kinderstoel. Mr. Heemskerkstr. 18, Vee nendaal. Te koop G.A.W. brommer 1960 en gasstel. Talmastraat 20, Veenendaal. Te koop Jawa-motorrüwiel, 250 cc. Veenseweg 6, Ame- rongen. Tel. 03434-1397. Te koop 4 nieuwe kippen- kisten (hele) en 2 halve. Die- denweg 64a, Wageningen. Tel. 4320. Te koop bonenhout en erw tenhout. Kees van Essen, Sav. Lohmanstraat 128, Vee nendaal. Te koop 8-weekse hennen. Provita's. J. D. van Brenk, Boveneindsestraat. 9, Keste ren. Tel. 282. Te koop 7-weekse hennen, RxH prima gezond en z.g.a. n. Desso-tafelkleed. Haal- boom, W. C. Beeremanstraat 8, Veenendaal. Te koop 400 hennen WL 7 weken oud. Gelewiekt. Da Costaplein 8, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. kinderwagen Dahliastraat 32, Veenendaal. Te koop Boxer. Billijke prijs. Nieuweweg 152, Veenendaal. Te koop aangeboden goed onderhouden bromfiets merk Berini, 3 versn. 1961. Paar- denveld 5, Rhenen. Te koop 180 hennen, 4 we ken oud. 1.10 per stuk. Julianastraat 44, Veenendaal Te koop of te ruil voor gro tere wagen Renault Dau- phine '57. Jan v. Goyen- straat 57, Veenendaal. Te koop D.M.F. motorrywiel 125 cc., i.pr.st. Te bevr. Woudweg 35, Eist (U). Fiat 500 cc te koop, i.pr.st. Groeneweg 19, Rhenen. Te koop eetaardappelen, Noordelingen. Adres:- Nieu weweg 59, Ederveen. Te koop 400 hennen H x R; 9 weken; 650 reds van 8 we ken en W x R van 8 weken. Adres: J. v. Veldhuizen, Oudedijk 25, Ederveen. Te koop mooi Siamees poes je. Bergweg 24, Veenendaal. Te koop 190 stuks hennen, WL en gelewiekt. Dorland. Sav. Lohmanstraat 56, Vee nendaal. Scooter te koop als nieuw, 7pe 1960, voor slechts 525,Groenelaan 2, Vee nendaal. Te koop aangeboden rozen, heesters, ligustrum, vaste planten, laan-, vrucht- en sierbomen. Kwekerij H. Verwoert, Molenweg 16, Achterberg. Te koop kinderwagen. Te bevr. Gortstraat 82, Veenen daal. Te koop 3 VW de Luxe '56; Opel Blitz open laadbak '57; Borgward Diesel '55; Merce des Diesel 5-ton i.pr.st. Ver bindingsweg 3, Eist (U). Te koop bromfiets 2 V. Brin- kersteeg 24, Veenendaal. Nieuw gespoten Simca te koop i.z.g.st. Wilhelminastr. 29, Rhenen. Te koop mooi houten bun- galowtje van 5x7 mtr., dubbelw. en uitneembaar. Ind.: kamer, keuken, 2 sl. kamers en w.c. 5 jaar oud. Vraagprijs 1800,—. Geen staanplaats. (spoed). Tel. 08385-3694. de leg. J. v. Lienden, Bo- venweg 20, Achterberg, Tel. 770. Te koop Sparta bromfiets met windscherm en been- schermen. Hendriks, Hoofd weg 39, Ederveen. Tel. 273. Te koop inruilwagens. VW- busje '56; VW bestel '56; Consul de luxe '54; 2 Opeis Record '56; Skoda '50. Ver bindingsweg 3, Eist (U). Te koop z.g.a.n. kinderwa gen, kleur Bleu-wit, Klaas Katerstraat 131, Veenendaal. Te koop H.M.W. bromfiets 2 versn. 125,—; H.M.W. bromfiets z. versn. 25, Solex 125,Mooie heren fiets 65,Jongensfiets 35,—. Ook ruilen. Alles in prima staat. Patrimonium laan 124, Veenendaal. Te koop Singer handnaaima chines met 3 jaar garantie vanaf 50,inzinkbare trapnaaimachines vanaf 75,G. v. d. Garde, Naai machines Cuneraweg 328, Rhenen. Tel. 08385-3338. Te koop Sparta J.L.O. mo tor voor- en achterwielve ring, duo-kofferrek, km. tel ler enz. 185,Nieuweweg 81, Veenendaal. Te koop Harley Davidson, '750 cc. in prima staat, ook eventueel tegen scooter te ruilen. Te bevr. Westersin gel 113, Veenendaal. Te koop als nieuwe Happy zig-zag naaimachine, elektr. in koffer, met 3 jaar garan tie 275,G. v. d. Garde, Naaimachines, Cuneraweg 328, Rhenen, Tel. 08385-3338. Te koop Solex in goede st. Beatrixstraat 3, Veenendaal. Te koop scooter. Spoorlaan 68, Veenendaal. Te koop zojuist weer ont vangen levende tubifex. Zaad- en voederhandel A. v. d. Weerd, Beatrixstraat 74-80, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. kinderwagen P. Bos, Hoofdweg 68, Eder veen. Tel. 08387-202. Te koop een Batavus Combi Sport z.g.a.n. Eenvoudlaan 43, Veenendaal. Te koop Borgward 1959, i.pr. st. Als nieuw. Te bevr. H. J. v. Barneveld, Julianastr. 76, Veenendaal. Tel. 3234. Te koop HW 330 hennen. CPI. Dijkstraat 96, Veenen daal. Te koop een nieuw dames sport rijwiel, alsmede een Jawa motor bouwj. 1954 250 cc. Nwe. Veenendaalseweg 56, Rhenen. Te koop nieuwe Rap. Wes tersingel 109, Veenendaal. Te huur geheel automatische bromfietsen. Alleen voor personen boven 18 jaar. Al les nieuw materiaal, all. risk. verzekerd. Prijs 7,50 en 10,— per dag. Bestel vroeg tijdig. Hoofdweg 10, Eder veen. Tel. 260. Riant zomerhuisje op mooi ste punt bij Amerongen. Bosscher, Kon. Wilhelmina- weg 46, Amerongen. Tel. 2077. Te huur woonruimte met kookgelegenheid voor dame of heer. Br. onder nr. 2657 a.h. bur. v. d. blad. La Mode voor het huren van mooie doopjurken en stola's. Hoofdstraat 108, Veenendaal. Aangeboden 4-kamer bene- denflat Schrijverspark, voor andere woning. Oud huis geen bezwaar. Br. onder nr. 2656 aan het bur. v. d. blad. Laat Uw bromfiets of mo- torcylinder vakkundig slij pen. Tevens big-end revisie bij: Waaijenberg's Motoren- handel, Dr. Slot. de Bruine- straat 3, Veenendaal-zuid. Tel. 2771. Aangeboden goed onderhou den zwarte Mutsaert kinder wagen. Boslaan 103, Veenen daal. Wij kunnen plaatsen voor seizoen 1963. a. dame voor de winkel (gehuwd of on gehuwd) b. werkster van 8- 10 uur; c. mnl. hulp voor enige uren per dag. Cam ping „De Thijmse Berg". Tel. 08376-646. Rhenen. Voorradig vroege- en late pootaardappelen. Gerritsen Fourages. Ederveen. Tel. 298. Motor- en bromfietskleding. Lederen dames- en heren jassen en vesten, regenkle ding, heren- en jongens schoenen, bruin en zwart, slaapzakken, luchtbedden, veldbedden, U.S.A. legerkle- ding enz. Vos bij de boter- fabriek Renswoude. Tel. 08387-307. Aangeboden af fabriek enke le wasmachines en combina tiewasmachines tegen sterk verlaagde prijzen wegens schoonheidsfoutjes door transport. Wasmachines v.a. 85,— tot 250,Combi natiewasmachines v.a. 295,- tot 400.Centrifuges voor 95.—. Te bezichtigen aan de fabriek zaterdag van 10 tot 12 uur. „Domestic" Was- machinefabriek Industrieweg -zuid, Amerongen. Tel. 03434 -1944. Alluminium-condensstrip op elke gewenste maat bij „De Houtspecialist", Patrimo niumlaan 55, Veenendaal. Tel. 3520. Schoorsteenplaten in ver schillende uitvoeringen. „De Houtspecialist", Patrimo niumlaan 55, Veenendaal. Tel. 3520. Aangeb. prima gebruikte ge galvaniseerde golfplaten v.a. 2,50 per plaat. Ook nieuwe en dakvilt. W. v. Harten, Nederwoud Lunteren. Tel. 648. Prachtige collectie behang, afranden mogelijk, plaktafel beschikbaar. Drog. „De Helm". Dr. Slot. de Bru- ineplein 25. Veenendaal-Z. Wie een tuin gespit wil heb ben schrijft een brief onder nr. 2654 aan het bur. v. d. blad. Voor plaatwerk en uitdeu ken Gebr. Ploeg, Overberg, Tel. 03431-251. Aangeboden z.g.a.n. Erres T.V. 59 cm van 895,voor 550,en Philips bandre corder voor 175,Paral lelweg 125 Veenendaal. Tel. 2761. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Veenendaal. Tel. 3184. Voor Flexa verf naar Drog. „De Helm", Dr. Slot. de Bruineplein 25, Veenendaal- Zuid. Indische jongeman, 30 jaar, N.H. met goede betrekking muziekliefhebber (gitarist) zoekt kennismaking met net meisje van ±25-30 jaar. (kleur onverschillig). Br. on der nr. 2651 aan het bur. v. d. blad. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holleweg 4, Tel. 2463. Alles prima ma teriaal en gratis thuisbe zorgd. Voor al uw feesten, salade's, gebraden haantjes, warme hapjes, enz. Ook thuisbez. Lunchroom „De L u i f e 1", Kerkewijk, V'daal. tel. 2085 Wed., 60 jaar, Chr. beginse len zoekt betrekking op boerderijtje bij alleenstaand, rustend landbouwer zonder kinderen of iemand die bij haar in wil komen wonen. Br. onder nr. 2652 aan het bur. v. d. blad. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko_ ninginnelaan 37 te Veenen daal. Tel. 2361. Gevraagd meisje voor huis houding en winkel of jonge vrouw ±16-22 jaar. Goed loon, vakantieregeling, 5- daag^e werkweek enz. Aan melden na 6 uur. Hoofd straat 18, Veenendaal. Ons visitekaartje is een goe de schoenreparatie. Ons de vies: Goed geschoeid - on vermoeid. Blankesteijn Zn. Helling 14, Veenendaal. Te koop gevraagd goed uit neembaar dubbelw. zomer huisje. Prijs, indeling en cond. onder nr. 125 boekh. Visser Amerongen. Voor wonderwit naar Drog. „De Helm" Dr. Slot. de Bru ineplein 25, Veenendaal-Z. II. A. Sol. Orthopaedie - bandages - steunzolen - breukbanden - korsetten - enz. Iedere donderdag van 2 tot 5 uur, zitting in Apo theek Zuidersma. Hoofdstr. 53, Veenendaal. Wie is genegen een paar halve dagen in de tuin te werken. J. Welkzijn, Vee nendaalseweg 55, De Klomp Veenendaal. Gevraagd winkelmeisje voor werk in groente-hal. Hui- bers, Groentehal Nieuweweg 154-160. Veenendaal. ('s avonds na 6 uur). Europlast watervaste gips plamuur voor gaten en scheuren in muurwerk, voor schilderwerk enz. Verkrijg baar bij fa. Geha van Leeu wen, Hoogstraat 7, Tel. 3246, Veenendaal. 2e kapster en leerling kap ster gevraagd. Dames Kap salon D. Linde, Herenstraat 39, Rhenen. Tel. 278. Nieuwe TV toestellen te huur met recht van koop 59 cm beeld reeds v.a. 5,99 per week met 4 jaar gratis ser vice, verzekering enz. Ver der ook te huur alle elektr. apparaten voor slechts een zeer klein bedrag p.w. Alleen bij „De Kampioen", Hoofd straat 39, Veenendaal. Tel. 2137-2030. Gevraagd een woonhuis of één a twee ha. land. Verko per kan huurder blijven. Br. met opgave van prijs onder nr. 2655 aan het bur. van dit blad. Mevr. Stegeman, Herenstraat 69, Rhenen, vraagt meisje voor de ochtenden of werk ster voor enige morgens per week. Dames, voor geheel nieuwe z.g. bruine, ook zwarte streepjeshakken, passend bij elke kleur schoenen, com pleet per paar 6,50. Schoen makerij Valkenburg, Gortstr. 25, Veenendaal. Gevraagd le en 2e kapster. Fa. Johan van Eden en Zn.. Hoogstraat 24, Veenendaal Jong echtpaar zonder kin deren, zoekt woonruimte. Br. onder nr. 2659 aan het bur. van dit blad. Voor Cetalac en Ripolin verf in vele kleuren naar de Houtspecialist. Ook uw leve rancier voor vele houtsoor ten. Patrimoniumlaan 55, Tel. 3520. Veenendaal. Leuke ruithoedjes voor kin deren vanaf 7.50. La Mode. Hoofdstraat 108, Veenendaal. Een flinke voorraad meube len, waarvan veel als nieuw, vindt U steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver. koophuis, Hoogstraat 30, Tel. 2209, Veenendaal. Dames, laat nu vast Uw voorjaars- of zomerhoed veranderen, dan behoeft U niet zo lang te wachten. La Mode, Hoofdstraat 108, Vee nendaal. WITTE WATERVERF in plastic emmertjes van 4 kg. 4,— per stuk. Sneeuwwit, geeft niet af. Fa. Zimmer man Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenendaal. La Mode. Het adres voor al Uw parapluie-reparaties. Hoofdstraat 108, Veenendaal. Ijstaarten van IJssalon Hol- landia. Ook te bestellen bij de ijsventers. Hollandia-IJs- salon, Achterkerkstraat, Vee nendaal. SCHOONMAAKTIJD. Laat nu uw plafonds witten, sau zen of afnemen door schoon maakbedrijf G. van Barne veld, Boslaan 62, Veenendaal, Wasmachinefabr. heeft enige lichtbeschadigde wasmachi nes, gloednieuw m. garantie 125,— en 145.—. Ook voord, centrifuges en com binaties. Vraagt demonstra tie: Postbus 24, Zwijndrecht. Dames wij kunnen onder Uw hooggehakte schoenen een modern laag of plat hakje maken, 6,50 per paar. Schoenmakery Valkenburg, Gorstraat 25, Veenendaal. Een zeer moderne zonnebril vindt U bij Huize Chic, Pa trimoniumlaan 13, Veenen daal. Tel. 3891. Rutexon het enige afdoen de middel tegen vochtige en natte muren, kelders Be scherming tegen roest, o.a. auto's. Fa. Geha van Leeu wen, Hoogstraat 7. Tel. 3246. Veenendaal. Voor de Paasdagen een par fum van Huize Chic, wij zijn hierin ruim gesorteerd. Hui ze Chic, Patrimoniumlaan 13, Veenendaal. Tel. 3891. Voor prima weidehooi, ge- dorsen hooi, gerstestro, als mede partij groenkraagbie ten, naar Gerritsen Foura- ges, Ederveen. Tel. 298. van elke in Nederland verschijnende courant staan tot Uw beschikking. Wij verzorgen het plaatsen van Uw advertenties zonder prijsverhoging in bladen door GEHEEL NEDERLAND. Parallelweg 10 - Tel. 2022 (2 lijnen) - Veenendaal

De Vallei | 1963 | | pagina 6