mmr DE VALLEI voor welk doel Jeugd plantte bomen in Julianastraat Officiële bekendmaking ELST EDERVEEN Prof. Mr. Dr. I. A. Diepenhorst „Geheime raadsvergadering is lek RHENEN AMERONGEN voor de Jeugd SCHERPENZEEL Coöp. Raiffeisenbank Uitslag kleurvvedstrijd werd bekend EERBIED Open oog D.S.-harmonie bij N ederland-Brazilië V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE MARKTBERICHTEN AR AR AR AR AR AR ARAR AR AR AR AR AR AR AR AR A Denkt U aan het forum onder leiding van OP DONDERDAG 18 APRIL 1963 Aanvang 8 uur - hotel „De Korenbeurs" R A R A R A R A R AR AR AR AR AR AR AR AR AR AR AR AR AR AR AR AR A Raadslid W. Klaassen (chu) „PUBLIEK SCHANDAAL" Ds. J. G. Hooijer 50 jaar predikant V.V.V. heeft aanzienlijk tekort RHENEN VEENENDAAL Scherpenzeel-Achterveld (2-2) In het kader van de landelijke Boomplantdag hebben leerlingen van de hoogste klassen van de prinses Beatrixschool, de Joh. Calvijnschool, Juliana van Stol- bergschool en de Prinses Wilhelminaschool, de Julianastraat met eenendertig esdoorns beplant. Het gebeurde onder het toeziend oog van enkele arbeiders van de Plantsoendienstterwijl hierbij eveneens aanwezig waren de wethouder van Openbare Werken, Ant. de Ruiter en de voorzitter van het Comité Jeugdnatuur - wacht Veenendaal, inspecteur W. C. H. Dekker. Toen de bomen stevig aangestampt in de grond stonden, vertrokken de kin deren in groepen naar gebouw Eltheto waar hun, volgens het programma en kele films stonden te wachten. Vooraf echter werd de schooljeugd toegesproken door de heer Dekker, die de kinderen wees op hun plicht eer bied te hebben voor alles wat in de natuur leeft en groeit. „Ik ben blij dat de afgelopen winter ons heeft geleerd dat er onder de Veenendaalse jeugd vele dierenliefhebbers blijken te zijn", zo zei de heer Dekker. „Er waren he laas ook nog kinderen die de eenden met stenen bekogelden, maar dat wa ren gelukkig grote uitzonderingen." De heer Ant de Ruiter als tweede spreker, liet de leerlingen eens even achter de schermen kijken van wat er in een gemeentelijke keuken op dit ter rein omgaat. „Ik hoop dat de jeugd, die nu zelf daadwerkelijk aan verhoging van het verzorgingspeil heeft meegewerkt, voor de plantsoenen e.d. een open oog zal blijven houden." Tot grote spijt van het Comité en vanzelfsprekend van de jeugd zelf kon den de beloofde films niet vertoond worden. Er bleek een misverstand in het spel te zijn wat betreft het projec- De harmonie van de Kon. Scheepjes- wolfabrieken krjjgt ook landeiyk gezien hoe langer hoe meer belangstelling. De aanvragen om optreden volgen elkaar met de regelmaat van een klok. Ook nu ontving het korps de uitno diging om medewerking te verlenen aan het jaarlijks te houden Bloemen corso in de bollenstreek en wel op 11 mei a.s. Verder kreeg de harmonie een uit nodiging van de Veenendaalse Winke liersvereniging om op 19 april a.s. de grote Jubileumactie muzikaal in te lui den. Op 2 mei a.s. treedt het korps op bij de voetbalwedstrijd Holland-Brazilië te Amsterdam, op 10 mei a.s. in Maurik ter opening van het muziekconcours. Verder staat nu al vast dat de DS- harmonie zal deelnemen aan de Avond vierdaagse op 14 juni te Amersfoort en eind september bij het Fruitcorso te Tiel. Vanzelfsprekend verleent het korps ook zijn medewerking aan de Konin- ginnefeester op 30 april te Veenendaal. VEENENDAAL Gemeente Veenendaal Het hoofd van het gemeentebestuur van Veenendaal maakt bekend: dat de gemeenteraad in zijn openbare verga dering van 11 april 1963 heeft besloten te bepalen, dat wordt voorbereid de vaststelling van de volgende uitbrei dingsplannen voor deze gemeente: a. het „Plan Industrieterrein I" en b. het „Plan Industrieterrein II". Veenendaal, 16 april 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. Hazenberg. VEENENDAAL Eiermarkt: Aanvoer 120.000 stuks. Prijzen van 11,50 tot 12,50 per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt: Aanvoer 40 stuks. Prij zen van 50,tot 64,per stuk. Handel redelijk. KOOLTEELTRECHT Het Produktschap voor Groenten en Fruit maakt bekend dat aanvragen tot overschrijving van koolteeltrecht en aan vragen voor nieuw koolteeltrecht bij de Bureaus van de diverse Provinciale Vodeselcommissarissen kunnen worden in gediend ot en met 30 april 1963. ■fr De nationale bloemententoonstelling De Keukenhof heeft in het veertiende jaar van haar bestaan de zesmil joenste bezoeker ontvangen. Een Russische boer, die 158 jaar werd, heeft gezegd altijd buiten geslapen te hebben en nooit ziek geweest te zijn. tie-apparaat. Men beloofde de leerlin gen echter de films nog dit jaar te ver tonen, zodat de kinderen nog wat in petto hebben. Aan deze middag was ook nog een kleur wedstrijd verbonden, georgani seerd door de Jeugdnatuurwacht. De prijzen bestonden uit boekwerken. De uitslag hiervan was: 1. Gera Dek ker (Jul. v. Stolbergschool)Maaike Mallan (Joh. Calvijnschool); Truus v. d. Meijden (Pr. Beatrixschool) en Gijs Scheffer (Pr. Wilhelminaschool); 2e prijs: Tonnie v. Engelenburg (Joh. Cal vijnschool); Marietje van Gent (Jul. v. Stolbergschool); Sanny Jansen (Pr. Wil helminaschool) en Kees Lieftink (Pr. Beatrixschool). UITVOERING VAN „CRESCENDO" Zaterdagavond 20 april geeft de mu ziekvereniging „Crescendo" een uitvoe ring in de zaal van café Van Leth. Naast het muzikale gedeelte van de avond brengen de „Vrije Spelers" uit Amerongen het spel „De ruwe bolster" op de planken. GELDERSE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW VERGADERT De afd. De Klomp en Omstreken van de Geld. Mij. van Landbouw houdt op vrijdag 19 april een ledenvergadering in hotel Hupkes te De Klomp. Bij de bestuursverkiezing zijn aftre dend de heren St. Boonzaayer, M. van Roekei en M. v. d. Vendel. Er zal een lezing worden gehouden door de heer G. Nijhof over het werk van het Bedrijfslaboratorium voor de Praktijk en het Bodem- plant- dieron- derzoek. Een en ander zal met dia's wor den toegelicht. Als slot volgt dan de ver toning van de film „De Harmonie". HET BEZOEK VAN LIVINGSTON MERCHANT Dinsdagmiddag heeft de Minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, de spe ciale afgezant van President Kennedy, de heer Livingston Merchant, een lunch aangeboden. Tijdens deze bijeenkomst toonde de minister grote belangstelling voor de inhoud van het glaasje van de heer Merchant, en verklaarde zijn gast daarop wat „Oude Klare" in het Ame rikaans was. In het midden, de Ame rikaanse permanente vertegenwoordi ger bij de N.A.V.O., de heer T. Fin- letter. R A R A R A R A R De raad van Rhenen kwam dinsdagavond in vergadering bijeen (zonder mr. Deen, die met kennisgeving afwezig was wegens verblijf in het buitenland) voor de behandeling van een uit één punt bestaande agenda. De voorzitter verzocht de raad toestemming te verlenen nóg een spoedeisend punt aan deze agenda toe te voegen, bestaande uit de aankoop van een woning aan de Nieuwe Veenendaalseweg, liggende in het saneringsplan voor de bouw van een nieuw gemeentehuis, waar mee de raad akkoord ging. Na de behandeling van deze twee punten verzocht de voorzitter de vergadering nog even na te blijven voor een geheime raad. Dit was voor de heer W- Klaassen (CHU) aanleiding de voorzitter te verzoeken de pers te laten blijven, daar hem was geble ken, dat het verslag van de vorige geheime vergadering sneller door Rhenen heen was, dan de pers het zou kunnen doen! VAN A TOT Z BEKEND In een nader commentaar dat de heer Klaassen ons na afloop van de vergade ring gaf over deze penibele kwestie, deel de hij ons mede dat de bespreking in de geheime vergadering van de vorige keer van A tot Z bekend was in Rhenen. Hij had bewijzen dat er over de beraadsla gingen naar buiten complete feiten waren uitgelekt. Hij noemde het een pupbliek schandaal, terwijl hij het de taak van de burgemeester achtte om er achter te zien te komen wie dit doet. „Dit is té gek", aldus de heer Klaassen! Zonder dat de spreker antwoord kreeg op zijn voorstel om de journalisten de geheime vergadering te laten bijwonen, werd de openbare bijeenkomst ten twee- demale door de voorzitter gesloten en gingen de deuren ook achter de pers dicht. In de wandelgangen van het stadhuis werd ook nu weer gefluisterd dat al be kend was wat er in de geheime bespre king aan de orde zou komen. Uitweg voor de Schoolweg Het eerste punt van deze vergadering betrof een voorstel om een nieuwe uit weg te maken voor de Schoolweg in het dorp Eist. Burgemeester en wethouders hadden de C.V. v/h A. Kosters en zonen te Eist bereid gevonden dit werk 100 m. weg onderhands aan te nemen voor een bedrag van 15.630, De heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) had nergens kunnen vinden dat het hier ging om een spoedeisende vergadering. Bovendien was hij de stukken ten stad- huize gaan inzien, doch deze had hij nergens kunnen vinden. Voorts vroeg hij zich af waarom er een vergadering moest worden uitgeschreven voor één ppunt. Hij had liever gezien dat de Schoolweg maar meteen helemaal was doorgetrok ken. -<• - mm E. P. van Dtfk waarom Om verschillende redenen was dit vol gens de voorzitter niet mogelijk. De heer J. Wisgerhof (SGP) informeerde of de weg eigendom was van de gemeente of van een particulier. De voorzitter ant woordde dat de weg op het kadaster staat aangegeven als behorende tot de gemeen te. Dezelfde spreker klaagde er ook over, dat er gaten in de weg voorkomen, waarop de voorzitter beloofde hieraan iets te zullen doen. De heer Wisgerhof voorspelde dat het nog wel eens heel lang zou kunnen duren voordat de weg er ligt. De heer Klaassen (CHU) had ook de stukken willen inzien, doch ook hij had ze niet aangetroffen. De voorzitter bood zijn verontschuldiging hiervoor aan. Voorts merkte spreker op, dat het bo vendien geen zin zou hebben gehad, om dat de uitvoering van de uitweg toch anders zou geschieden dan op tekening staat. De voorzitter beaamde dat er een kleine wijziging in gebracht wordt, die echter principieel van geen betekenis is. Het voorstel om het werk onderhands J. Wisgerhof gaten te gunnen aan de firma Kosters werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Sanering Het toegevoegde punt betrof de aan koop van de woning N. Veenendaalseweg 21, voor de prijs van 8500,—. De voor zitter deelde mede, dat dit punt plotse ling was opgekomen. Hij vond het zo be langrijk, omdat deze woning is gelegen in het gebied waarop in de toekomst het nieuwe gemeentehuis zal worden ge bouwd, dat hij deze kans van aankoop wilde benutten. Het is een bewoonbaar pand tegen een huur van 8,— a 9, Ook met dit voorstel ging de raad ak koord. Zaterdag 13 april LI. was het vijftig jaar geleden, dat ds. J. G. Hooijer uit Wassenaar werd bevestigd als predi kant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Hooijer werd op 26 augustus 1883 te Nieuwveen in Zuid Holland geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium te Gouda en studeerde vervolgens theo logie eerst aan de rijks universiteit te Leiden en daarna ook nog aan die te Groningen. Nadat de heer Hooijer op 1 mei 1912 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk werd hij op 13 april van het daaropvolgend jaar (1913) door ds. W. van Limburgh, toen nog predikant te Thamen aan den Amstel (Uithoorn) en thans emeritus predikant te Benne- broek, bevestigd als predikant van de Hervormde Gemeente van Ankeveen in de clasis Hilversum. Op 23 december 1917 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Rhenen, vanwaar hij op 6 juli 1924 naar die van Diemen vertrok. Deze zijn der de en laatste gemeente diende ds. Hooijer tot 1 juli 1947, toen hem op bijna vierenzestig jarige leeftijd eervol ontslag met de bevoegdheden van een emeritus predikant werd verleend. Daarna vestigde de jubilaris zich metterwoon te Nijkerk op de Veluwe, waar hij tot 1 mei 1953 nog bijna zes jaar werkzaam is geweest als predi kant - voorganger van de Hervormde Evangelisatie. Ongeveer tien jaar ge leden verhuisde ds. Hooijer van Nij kerk naar Wassenaar, waar hij nog werkzaam is als ziekenhuispredikant. Tijdens zijn ambtsbediening Je Anke veen was ds. Hooijer tevens predikant voorganger van dé (rechtzinnig) Her vormde Evangelisatie te Naarden en in de mobilisatie 1914/1918 belegde hij we kelijks in de forten Uitermeer en Hin derdam samenkomsten voor de daar gelegerde militairen. Te Rhenen gaf hij mede de stoot tot de oprichting van een christelijke school en te Diemen tot de oprichting van een vereniging voor ziekenhuisver- pleging. Te Nijkerk was hij mede één van de oprichters van een afdeling van „Pro Juventute". Vanuit Diemen werk te ds. Hooijer in 1929 mee aan de zelf standig wording van de Hervormde Gemeente van Watergraafsmeer. Ds. Hooijer heeft geen herdenkings rede uitgesproken en ook niet gere cipieerd. Omdat het mede in verband met de gezondheidstoestand van zijn vrouw zijn uitdrukkelijke wens was, dat de dag van 13 april 1.1. geheel on opgemerkt zou voorbijgaan maken wij pas vandaag melding van zijn gouden ambtsjubileum. (Ingezonden) BEJAARDENTOCHT 1963 Het comité „Autotocht Bejaarden" is de voorbereidingen voor de jaarlijkse autotocht begonnen. Nu is het U allen wel bekend dat het comité elk jaar begint met een huis aan huis collecte. Door het Gemeentebestuur is aan het comité vergunning verleend voor deze collecte in de week van maandag 22 april t/m zaterdag 27 april a.s. Nu is het zo dat deze jaarlijkse auto tocht niet wordt aangeboden door het comité, maar door de hele bevolking van Amerongen en Overberg. Het co mité is maar het uitvoerende orgaan. Om de tocht voor de Bejaarden ook dit jaar weer te doen slagen is de me dewerking van U allen nodig. Daarom beveelt het comité deze collecte weder om van harte bij U aan, zodat ook dit jaar weer een prachtige en onverge telijke dag aan onze bejaarden kan worden aangeboden. Aan de Bejaarden uit Overberg, die dit jaar aan de tocht wensen deel te nemen, wordt medegedeeld dat zij zich kunnen opgeven aan de comitéleden tijdens de collecte. Het comité. JAARVERGADERING VAN E.H.B.O. De E.H.B.O. afd. Amerongen houdt vanavond de jaarvergadering in hotel Buitenlust. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend de heren R. Tolij, P. v. d. Geer en W. v. d. Pol. Tegenkandidaten kunnen voor de aanvang van de ver gadering schriftelijk worden ingediend, ondertekend door drie stemgerechtigde leden. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte heeft men een gezellig ont spanningsprogramma opgesteld. OPBRENGST KOLLEKTE De in Amerongen gehouden kollekte voor de Simavi heeft het mooie bedrag opgebracht van 375,80 J^yorig jaar 321,43). De organisatoren zeggen hier bij alle gevers hartelijk dank alsmede allen die hebben meegewerkt dit resul taat te bereiken. LAATSTE NUTSAVOND VAN DIT SEIZOEN In het Clubhuis houdt het Nut van avond de laatste avond van dit seizoen. Men vertoont dan één van de beste Russische films „Ballade van een sol daat". Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10 Veenendaal Beste Gert van Viegen, Nou joh, daar was ik vorige keer toch heel die kaart van je vergeten. En het was nog wel zo'n mooie. Ik hoop dat je het me niet kwalijk neemt. Je woont daar in Roosendaal in een mooie stad Gert. Vind je het daar wel fijn? Ik hoop dat ik vlug nog eens iets van je hoor. Daag! Groeten van Tante Jos DE FEESTNEUZEN VAN DEZE WEEK ZIJN: 18 april Piet Vermeulen M. Ligrink (Renswoude) 19 april Dickie Ariessen Gretha Vink (Eist U.) 20 april Arnold Pitlo (Eist U.) Jan Gijsbertsen (Scherpenzeel) 21 april Peter Lange Dickie v. d. Dikkenberg Jacob v. d. Brink Cootje v. d. Brink 22 april Beppie Gerritse (Rhenen) Dikkie Bos 23 april Joke Marcus (Renswoude) Truusje Bos 24 april Huib v. d. Meyden Marie Louisa Kuypers (Rhenen) Allemaal een heel prettige verjaardag en nog heel veel jaartjes. ZILVERPAPIER Nu meisjes en jongens dat was weer eens geweldig zoveel zilverpapier als ik gekregen heb. Fantastisch fijn vind ik dat Dat bewijst toch wel dat jullie allemaal hard sparen. Allemaal heel hartelijk be dankt: Wim van Ravenswaay, mevr. van Baaren en haar buren, Tinie Hasselaar en Ria van Appeldoorn, Tonny en Bert van de Haar, Wijnand en Edith Hootsen, Anton en Johan van de Klift, Wouter v. Stempvoort, Eric Werkman, Wimmie van Viegen, „de Blokkendoos" en Ada en Janny Voorsluys. Ik hoop dat ik komende week ook zo veel van jullie krijg. Jullie hebben nu toch allemaal vakantie dus dan spaar je misschien ook wel harder. Meisjes en jongens allemaal een pret tige paasvakantie en tot volgende week. Tante Jos Figuur a. EEN BEERTJE ALS MASCOTTE OF SPEELGOED De kleine beer in de tekening heb je van twee stukjes bruin vilt zo in el kaar genaaid. Knip eerst een patroon tje van papier, dat je overtrekt van de beer in de tekening en knip dan langs dat patroontje een dubbele laag vilt uit. Die stukjes vilt naai je op de stip pellijntjes met kleine rijgsteekjes aan elkaar, maar voor je helemaal rond bent, moet je het lijfje van de beer met watten opvullen en later doe je het zelfde met de kop. Dan naai je het vilt voor de armen en benen op elkaar, maar die moet je niet opvullen. De ogen, de neus en de twee „handpalmen" maak je door stukjes vilt van een an dere kleur op de beer te naaien of te lijmen. Figuur b. EEN MOEILIJKE OPGAVE Hier zie je een vierkant, waarin drie lijnen zijn getrokken vanuit het mid den van elk der vier zijden. Nu moet je het overgebleven stuk, dat in de te kening wit is gelaten, uitknippen en de rest van het papier, dat dus in de tekening donker gemaakt is, weggooien. Vervolgens moet je in de overgebleven vijfhoek twee nieuwe lijnen zodanig trekken, dat, als je daar langs het pa pier afknipt, je van de drie stukken, die je dan krijgt, een nieuw vierkant kunt vormen. Dit is geen gemakkelijke opgave, maar als je de oplossing niet kunt vinden, mag je kijken naar het antwoord. Figuur c. DE OPLOSSING van de moeilijke opgave. Figuur d. DE LIGGENDE BOEDDHA BIJ PEGU In 1881 legden Engelse ingenieurs een een spoorweg aan in Achter-Indië. Om dat zij daarbij stenen nodig hadden be gonnen zij een heuvel af te graven, die zij midden in het oerwoud bij Pegu hadden ontdekt. Toen zij een poos ge graven hadden stuitten zij op een enorm beeld van een Boeddha, dat on geveer 55 meter lang was. Het verwonderlijkste van deze ge schiedenis is, dat de bevolking van Bir ma helemaal vergeten was, dat dat standbeeld bestond, dat zij eigenlijk zelfs nooit van het bestaan ervan had afgeweten. Er waren geen gegevens over het bestaan van dit beeld, maar toen het eenmaal was gevonden kwa men de gelovigen er bij duizenden naar toe om het te aanbidden. Tijdens de donderdagavond in hotel Boszicht gehouden jaarvergadering van de vereniging voor vreemdelingenver keer, werd besloten om dit jaar weer een tuintjesschouw te organiseren. De heren Van Wijk en Rozeboom, beiden bloemist, hebben zich bereid verklaard de tuintjes weer te schouwen. Hierbij zal zowel van goede als ty pisch verkeerde tuinen, foto's worden gemaakt, zodat deze elementen op de avond van de prijsuitreiking kunnen worden besproken. Voor elk doel kunt u sparen. Voor de inrichting van uw woning. Voor de opvoeding van uw kinderen. Voor een gezonde vakantie. Voor uw eigen huis. Voor een eigen zaak. u legt gulden bij gulden. Wij tellen rente bij rente. Dat maakt het u mogelijk bergen te zien (op vacan- tie) en bergen te verzetten (op uw reis naar welvaart). AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT De avond werd geopend door de heer W. Cramer, die in het bijzonder wel kom heette het erelid van de VVV, de heer G. H. Stotyn, die vertelde, dat hij behalve de legpenning van de provin ciale Bond ook de landelijke legpen ning had gekregen van de ANWB. De penningmeester, de heer G. H. Verwoerd, deelde mede, dat er een aanzienlijk tekort was, mede veroor zaakt door de grote activiteit die de VVV het afgelopen jaar aan de dag had gelegd. Door een nieuwe inwoner van Scherpenzeel, de heer A. G. Mtiller, was een nieuwe wandelkaart van Scherpenzeel getekend. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. Schimmel en H. J. Blanken herkozen. Voorgesteld werd om het sekretariaat van de vereniging op een andere plaats te vestigen, omdat dit nu tamelijk achteraf is gelegen en voor vreemdelingen niet zo gemakkelijk te vinden. De gemeentewerkman, de heer Ver meulen, kreeg een compliment voor het keurig onderhoud der rijwielpaden in de omgeving. Tot slot hield de burge meester, mr. C. P. Hoytema van Konij nenburg, een inleiding over de toe komst en uitbreidingsplannen van Scherpenzeel. Door een doelpunt van middenvoor Van Marwijk, gescoord in de laatste seconden van de wedstrijd, is het Ach terveld gelukt om tegen Scherpenzeel een geljjk spel te behalen. Met deze uitslag kregen de oranjehemden meer dan hun toekwam, want in deze matige wedstrijd was de thuisclub de minst matige ploeg en zij heeft volop kansen gehad om de score een geheel ander aanzien te geven. Dat dit niet gebeurde pleit niet voor de kwaliteiten van de blauwwitte schutters, welke door te peuterig spel vele kansen onbenut lie ten. De wedstrijd begon verrassend want van de aftrap af wisten de gasten een hoekschop te forceren, welke echter niets opleverde. De volgende aanval der bezoekers leverde een beter resul taat op, linksbinnen Van Bekkum gaf een goede pass aan zijn rechtsbuiten Van Dalen en doordat zowel linksback Van Bruggen als keeper Vlastuin ver zuimden in te grijpen, kon hij ongehin derd raak schieten (0-1). Niet ontmoedigd door deze tegenslag ging de thuisclub in de aanval en be laagden zij het doel van keeper Van Laar, welke zich echter niet liet ver rassen. In de 10e minuut werd de stand gelijk. Linkshalf Van Bekkum veroor zaakte even buiten het strafschopgebied een vrije schop, G. Cozijnsen schoof hieruit de bal voor de voeten van G. v. d. Broek en deze schoot onhoudbaar in de rechterbenedenhoek van het Ach terveld-doel (-1-). De druk op het doel der gasten hield ook na deze treffer aan, maar door te peuterig spel der Scherpenzeel-voorhoede ontstonden er geen doelpunten. Na een half uur spe len nam de thuisclub nog vrij onver wacht de leiding, toen bij een aanval over rechts de Achterveld-verdediging slecht wegwerkte en de hierdoor ont stane kans door G. v. d. Broek goed werd benut (2-1). In de resterende tijd tot de rust deden de gastheren het wat kalmer aan waardoor de gasten wat meer aandacht aan de aanval konden besteden, zonder zich echter reëele scoringskansen te scheppen. Na de rust zag men hetzelfde spel- beeld, een sterker Scherpenzeel dat zich vele kansen wist te scheppen, maar in de afwerking hiervan volkomen faalde, al dient hierbij wel te worden opge merkt dat de gasten enige keren niet over gebrek aan geluk hadden te kla gen. Terwijl een ieder zich al met de 2-1 stand had verzoend kwam er echter toch nog een treffer, maar dan aan de kant waar deze niet werd verwacht. Een verre trap uit de Achterveld- verdediging belandde bij de vrijstaan de middenvoor Van Marwijk en zijn wilde schot in de ruimte plofte tot ieders verbazing in het Scherpenzeel- doel, waardoor de stand op 2-2 kwam.

De Vallei | 1963 | | pagina 2