jucJh/d^t Zware internationale bezetting van „Leceius de Ridder Motorcross" op de Grebbeberg Geen cross in België Politieberichten „Crescendo" uit Eist gaf jaarlijkse uitvoering Marktmeester Gerrit Nijhurg in Ederveen op grootse wijze gehuldigd SCHERPENZEEL Dammers uit twee gewesten op toernooi in het mooie Rhenen Raad van Amerongen vanavond in vergadering bijeen Merino's blijft op tweede plaats na "2-0 zege op NSC Oostenrijk van de partij Géén woorden maar daden INSTUIFCOLLECTE Draaiorgel en demonstratie rolschaatsen MARKTBERICHTEN DOVO jubileumavond was geanimeerd feest Warm applaus JEUGDWERK uw sympathie? DE LEZER 1 weemaal brand en Indonesië worden gedraaid. Nadere Kalm GELDERLAND—UTRECHT 98-102 Wijziging begroting Kulan versloeg Hulshorst (3-1) Ten dele eens „Dure grap" Sterke Gelderse jeugd Musketiers-Veluwe Boys (2-1) Oranje-Wit verloor met 1-0 van Scherpenzeel KORFBAL: SKF blijft 3e klasser Valleivogels-Rood-Wit (3-1) De organisatoren van de jaarlijkse „Leceius de Ridder motorcross", die Hemel- vaarts dag op de Grebbeberg wordt gehouden, hebben besloten de juniorenwedstry- den uit dit evenement te laten vervallen. Dit is niet alleen een ingrijpend maar ook een belangrijk besluit, waardoor ongetwijfeld de internationale klassen veel inte ressanter kunnen worden gemaakt. Er verschijnen nu uitsluitend senioren 250 en 500 cc alsmede zijspannen 500 cc aan de start. De wens van velen, om de wedstrijden op een vroeger tijdstip te laten eindigen, kan nu in vervulling gaan. Een ander as pect van het genomen besluit is, dat de spanning in de diverse manches zal toenemen, ook al doordat de Macro nu in de gelegenheid is de senioren klassen sterk uit te breiden. Een zeer sportieve geste ondervond de Macro van de zijde van de Belgische lief- hebbersbond voor de motorsport, welke besloot om op Hemelvaartsdag in België geen motorterreinwedstrijden te organise ren, waardoor alle in België beschikbare senioren (vedettes) hun handen vrij krij gen voor de belangrijke wedstrijd in Rhenen. Inmiddels heeft de Macro reeds alle vedettes gecontracteerd. In de voor gaande jaren was dit onmogelijk en voor al de beste rijders waren moeilijk te „vangen". Zij moesten in België zelf starten, om niet van de bovenste plaatsen te worden verdrongen; dat bezwaar is nu opgeheven. Naar wij van het Macro-secretariaat vernamen zijn de maandelange onderhan delingen, die werden gevoerd met de huis-aan-huis van 22 tot 27 april REDDERS KREGEN DIPLOMA In de instructiezaal van de Brand weerkazerne aan de Industrielaan, zijn vrijdagavond de diploma's uitgereikt aan drieenveertig leden vq.n de plaat selijke Bedrijfs Zelfbescherming. Alle kandidaten, afkomstig van in to taal tien Veenendaalse bedrijven had den op 1 april j.l. zowel theoretisch als praktisch examen gedaan. De re sultaten waren van dien aard dat nie mand afgewezen behoefde te worden. Nadat het hoofd Zelfbescherming, de heer W. C. H. Dekker, een kort ope ningswoord had uitgesproken, kregen de geslaagden uit handen van burge meester Hazenberg het diploma uit gereikt. De burgemeester zei o.m. verheugd te zijn, dat zoveel mensen zich be schikbaar hadden gesteld voor de Be drijfs Zelfbescherming. Later op de avond werden enkele films vertoond en bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. De cursus heeft twintig weken geduurd en stond onder leiding van instructeur Reddingsdienst, de heer G. Baars. Het comité, dat op Koninginnedag de kinderspelen in Veenendaal zuid-west organiseert heeft ervoor gezorgd, dat tijdens de spelen een draaiorgel aan wezig is. Het is één van de beroemde orgels van de fa. Perlee uit Amster dam. Tevens zal ter afwisseling een de- monstratieploeg rolschaatsen optreden. Opgeven voor de spelen is nog mogeliik aan het adres Westersingel 137II. Zo als bekend worden de spelen gehouden op het Dr. Slotemaker de Bruïneplein. GEEN ZWEMMEN IN ARNHEM In verband met een wijziging van het rooster gaat de Veenendaalse Zwemclub hedenavond niet zwemmen in het Arnhemse Sportfondsenbad. VEENENDAAL Eiermarkt: Aanvoer 125.000 st. Prij zen van 11,75 tot 12,75 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: Aanvoer 40 stuks. Prij zen van 50,tot 64,per stuk. Handel matig. JAARVERGADERING BOND VAN GEPENSIONNEERDEN Dinsdag 2 mei a.s. houdt de afd. Doorn van de Bond van Gepension- neerde Ambtenaren, waaronder ook Veenendaal en Rhenen ressorteren, een jaarvergadering in hotel de Koren beurs. Het woord zal o.m. gevoerd worden door het hoofdbestuurslid de heer Van As uit Den Haag. BROMMERS IN BOTSING Op de Kerkewijk, ter hoogte van gara ge v. d. Kolk, zijn zondagavond twee bromfietsers met elkaar in botsing ge komen. Het waren V. uit Rhenen en S. uit Veenendaal. Er was alleen materiële schade. Arbö thans zo ver gevorderd dat het be slissende stadium binnen enkele dagen is te verwachten. Verdere mededelingen konden hierover nog niet worden gedaan. De gelederen van de Duitsers zullen aanzienlijk worden versterkt en ook voor deze ploeg geldt, dat haar gehalte zal stijgen doordat zij geen renners naar Bel gië behoeft af te vaardigen. Wat het ver dere internationale „Rennerspakket" be- treit waarbij we o.a. denken aan Collins e.a., was er nog geen niews te melden, maar „zeer belangrijk nieuws" te ver wachten. Dit blijft voorlopig dus nog in de goede handen van de organisatoren van de motorcross op de Grebbeberg. MEISJE STAK ONVOORZICHTIG OVER Bij het onvoorzichtig oversteken van de weg is vrydagmorgen op de Klaas Ka terstraat het 11-jarige meisje L. M. door een passerende auto gegrepen en tegen het wegdek gesmakt. Zü moest naar het ziekenhuis overgebracht worden. Het meisje fietste op de KI. Katerstraat en stak plotseling zonder richting aan te geven over, om naar het Bruineplein te rijden. Een personenauto, bestuurd door H. uit Veenendaal, kon haar niet meer ontwijken, zodat het meisje via de mo torkap op het wegdek terecht kwam. Dokter Annot achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. AANRIJDING BIJ STOPLICHTEN Bij de verkeerslichten Rembrandtlaan deed zich vrijdagmiddag een kleine aan rijding voor tussen een NBM-bus en een personenauto. De bus stond voor de lich ten te wachten en kwam by het oprij den in aanraking met de personenauto, die rechtsaf de Rembrandtlaan inreed. Er was alleen geringe materiële schade. VEILIG VERKEER GAAT VERGADEREN De jaarlijkse ledenvergadering van het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Veenendaal wordt donderdag 25 april a.s. gehouden in hotel de Korenbeurs. De agenda vermeldt o.m. bestuursver kiezing. De heer E. M. Hopman is af tredend, doch stelt zich herkiesbaar. Voor de vacature in verband met het vertrek van de heer v. d. Waal wordt als kandidaat gesteld de heer P. J. v. d. Wolf. Ter vergadering zal ook de Veilig Verkeersrit 1963 besproken wor den. OPBRENGS COLLECTE De in de afgelopen week gehouden Simavi-collecte heeft 4.420,opge bracht. Dit is in vergelijking met vo rig jaar een prachtig resultaat, waar voor het Simavi-comité alle collectan ten en gevers hartelijk dank zegt. 9 Op de Veenendaalsestraatweg ter hoogte van de Defensieweg sloeg za terdagmiddag een nieuwe Volkswagen over de kop, doordat de bestuurder de heer A. uit Barneveld de macht over het stuur verloor. Hij moest met een hoofd wond naar huis gebracht worden. De huurauto werd beschadigd. 0 Zaterdagavond kwam de Elstenaar A. N. op de Veenendaalsestraatweg met zijn bromfiets te vallen, doordat een hond de straat overstak. N. werd aan zijn ge zicht gewond. Zaterdagavond werd K. uit Ameron- gen onder invloed op zijn bromfiets aangetroffen. De politie achtte hem niet in staat zijn vervoermiddel zelf verder te besturen. LEUK GEBAAR VAN WINKELIERS Met de paasdagen hebben alle kin deren in het Julianaziekenhuis en de leerlingen van de B.L.O.-school een chocolade-ei gekregen van de Veenen daalse Winkeliersvereniging „Handel Nijverheid". Dit leuke gebaar, dat door de kinderen vanzelfsprekend op hoge prijs is gesteld, werd gedaan in ver band met het 40-jarig bestaan van ge noemde winkeliersvereniging. GROTE BRANDWEER-OEFENING BIJ S.K.F. In B.B.-verband zal donderdag 2 mei a.s. in de omgeving van de SKF een grote brandweer-oefening worden ge houden. Er wordt verondersteld dat de Kogellagerfabriek in brand staat. Ach tereenvolgens zullen de gemeentelijke brandweer en de noodwachtplichtigen uit Amersfoort het vuur gaan bestrij den. Uiteindelijk zal de brand met niet minder dan 50 stralen te lijf gegaan worden. Voor de liefhebbers van een goed „fikkie" een uitzonderlijke gele genheid. PLATTELANDS JONGEREN HOUDEN DROPPING De Ring Z.W. Veluwe van de Gelderse Chr. Plattelands Jongeren houdt vrijdag 26 april a.s. een dropping, welke is be doeld om beter contact te krijgen tussen de afdelingen in verband met de wed strijddag op woensdag 8 mei a.s. Leden van de afd. Veenendaal moeten om acht uur bij boerderij „De Vendel" zijn, terwijl men zich in Renswoude en Scherpenzeel dient te verzamelen, resp. bij café ,,'t Zwaantje" en Plein 1940. Dovo vierde vrydaRavond op geani meerde wyze het 30-jarig bestaan van de vereniging. Hoewel men er traditie van heeft gemaakt om jaariyks een feestavond te organiseren voor haar leden en dona teurs stak deze jubileumavond er toch iets bovenuit. Men had n.l. gerenommeer de artisten uitgenodigd o.a. Mieke Tel- kamp, de Wama's en anderen. Het is een vrolijke en goed geslaagde jubileumavond geworden. In zijn ope ningswoord memoreerde Voorzitter Hiensch dat Dovo als buurtclubje begon nen, uitgegroeid is tot een vereniging die haar sporen in het voetballeven werke lijk verdiend heeft DOVO, aldus de heer Hiensch heeft haar leden thans niet al leen meer in en om de Gortstra'at maar overal in Veenendaal. Het programma werd op rustige en humorvolle wijze geleid door conferen cier Ger Roeland en daarna vlot afge werkt Pianist-accordeonist Cor van Veen bracht er de juiste stemming in met po pulaire melodietjes. De Stefani's lieten de zaal versteld staan door hun goochel trucs, terwijl de bekende zangeres Mieke Telkamp succes boekte met o.a. „Non. je ne regrette rien" en „Land of hope and glory". De Wama's deden de Dovo fami lie bulderen van het lachen. Tonnie Huurdeman en Ger Roeland brachten op geestige wijze hun sketches en Cor van Veen liet alle aanwezigen meezingen met het zeer bekende voetballied „Geen woor den maar daden" en het clublied van DOVO. Voldaan keerde de supporters- schare van Dovo huiswaarts. „Velen zullen zich misschien afgevraagd hebben waar we bleven. We zijn inderdaad later met onze uitvoering dan andere jaren en dit is nog een gevolg van de strenge winter. Het repetitie-bezoek was daardoor zeer slecht en het was niet verantwoord naar buiten uit te treden." Hoe populair de marktmeester Gerrit Nijburg in Ederveen wel is en hoe hij wordt gewaardeerd, bleek vrijdagavond toen de jubilaris, die zijn 35-jarig jubileum ais marktmeester vierde, met muziek voorop naar café Marktzicht werd gereden en daar op grootse wijze werd gehuldigd. De muziekver. „Irene" haalde Gerrit af bij de kruising Fliertseweg - Bruin- horstweg en gezeten in een versierde dresseerwagen ging het naar „Markt zicht". Hier werd hem nogmaals een serenade gebracht en kwamen honder den dorpsgenoten Gerrit feliciteren. In de zaal werd Gerrit toegesproken door de heer H. A. van Riessen, dieren arts uit Lunteren, die als oud-buurman van de jubilaris en mede namens de Dit zei voorzitter Riemsdijk aan het begin van de jaarlijkse uitvoering van de Elsterse muziekvereniging „Cres cendo" die zaterdagavond in de zaal Van Leth plaats had. Hij vervolgde: „We hebben nog meer moeilijkheden gekend: onze dirigent de heer Van Dijk werd ernstig ziek en is dat nog steeds, maar gelukkig zei de heer Van Ingen uit Rhenen spontaan zijn tijdelijke hulp toe, zodat dit probleem spoedig opge lost kon worden." De heer Van Riemsdijk besloot zijn openingswoord met een bedankje aan de Elsterse middenstand voor de vele prijzen voor de verloting welke zijn vereniging in ontvangst mocht nemen. Hierna volgde het muzikale gedeelte, verzorgd door drumband en orkest on der leiding van dirigent Van Ingen. Het werd een gevarieerd programma, waar mee de muzikanten de goedgevulde zaal zeker wisten te boeien. Nadat de instrumenten opgeborgen waren, was het de beurt aan de to neelvereniging „De Vrije Spelers" uit Amerongen die het stuk „De ruwe bol ster" opvoerden. Het werd de speelsters en spelers Gedenk de huis-aan-huiscollecte van 22 tot 27 april. Het Gewestelijk Bestuur van het Ve teranen Legioen Nederland van het ge west Utrecht, organiseert op vrijdag 26 april a.s. in gebouw „Eltheto" Flui terstraat 2 te Veenendaal een contact avond, die speciaal bedoeld is voor de uit Nieuw-Guinea teruggekomen „re- patters". Alle oud-militairen zijn met hun in- troducee's van harte welkom. O.m. zul- rp i i len er enige films over Nieuw-Guinea Vrijdagmiddag is achter het voetbal- inlichtingen zijn te verkrijgen bij het terrein van Matjan aan de Bergweg ongeveer tweehonderd vierkante meter- heide een prooi der vlammen geworden. Het vuur is zeer waarschijnlijk aange stoken door een tweetal jongens. De politie stelt een onderzoek in. Vrijdagnacht sloeg de portier van de Hollandia Trico alarm omdat er brand was uitgebroken in een gebouwtje naast het ketelhuis. De brandweer was spoe dig ter plaatse en slaagde er spoedig in het vuur meester te worden. Er was een bijzonder sterke rookontwikkeling. De oorzaak van de brand is onbekend. ONDER INVLOED Omdat hij kennelijk teveel aan Bacchus had geofferd heeft de politie zondagnacht de Veenendaler van D. onder haar hoede genomen. De man werd verzocht zijn fiets bij het bureau te laten en lopend huiswaarts te gaan. secretariaat tel. 03404-12912. Namens het bestuur, de le secretaris, J. K. Taets van Amerongen. STAMBOEK PAARDEN Uitgaande van de Vereniging tot be vordering der Landbouwtuigpaarden- fokkerij, afdeling Gelderland, werd donderdagmiddag op het terrein van de Gemeentelijke eierhal een stamboek keuring gehouden. Twee paarden wer den ter keuring ovorgeleid, te weten één door M. Pater en één door T. H. Mispelaar, beiden van de Glashorster- dijk. Het paard van eerstgenoemde ei genaar werd in het stamboek opgeno men en van laatstgenoemde in het hulp-stamboek. Is -1 ;iv~ ékii OOSTDUITSER VLUCHTTE MET PANTSERWAGEN Woensdag j.l. is een Oostdnitser met een pantserauto door de Beriynse muur gereden. De man vluchtte door het gat dat de auto in de muur maakte, naar het westen, waarby hij door Vopo's beschoten werd. Hü werd door verschillende kogels ge troffen. Op de foto zien we het gat in de Berlijnse muur, met de pantserauto waarop enkele leden van de Vopo. Op de voor grond twee officieren van de Volkspolitie. soms zeer moeilijk gemaakt door een rumoerig publiek en veel lawaai van buiten de zaal, maar ze zijn er toch in geslaagd het stuk op een zeer aanne melijke wijze te brengen. Een warm applaus was hun loon van het publiek, dat daarna nog in de gelegenheid ge steld werd om een dansje te maken. Bij het 25-jarig jubileum van G. Nij burg was ook al vol lof gesproken over de wijze waarop Gerrit geheel belange loos zijn taak vervulde. Burgemeester Oldenhof heeft zich toen al waarderend hierover uitgelaten. En Gerrit jubileert maar door, aldus de heer Van Riesen. Hij is niet weg te denken uit de marktgemeenschap, ja is zelfs met de markt getrouwd. Hij is een evenwich tige, rustige man, die zijn woorden overwogen kiest. Er gaat ook een zeker gezag van de heer Nijburg, aldus spre ker. In april 1928 werd hij als commis saris aangesteld en in 1931 werd hij penningmeester, hetgeen een bevorde ring was. In 1953 werd hij marktmees ter met een officieel hoofddeksel, dat blijkbaar niet stuk kan. Sprekende over de eiermarkt zei de heer Van Riesen dat grotere plaatsen in de omgeving als Ede en Veenendaal de eiermarkt van Ederveen niet kun nen benaderen. Bij een zeer drukke aanvoer blijft Nijburg kalm. Hij is on kreukbaar en er valt niet met hem te marchanderen. Hij is gevierd in de dorpsgemeen schap en men hoort nooit een kwaad woord van Nijburg. In de Fliert waar Gerrit altijd heeft gewoond geniet hij ook een zeker gezag. Hij werd zelfs de burgemeester van de Fliert genoemd omdat deze kant van Ederveen eigen lijk iets apart staat volgens de heer Vah Riesen. Namens de marktvereniging werd hem een aantal prachtige cadeau's aan geboden. De jubilaris mocht een leun stoel, een rooktafel, lectuurbak en vele andere cadeaus waaronder verschillen de kisten sigaren (hij rookt veel siga ren, maar heeft deze voorraad nog niet zo gauw op). Een broer van de jubilaris de heer A. Nijburg uit Putten sprak namens de familie en sprak zijn broer op zeer hartelijke wijze toe, eraan herinnerend dat Gerrit in de bange oorlogsjaren een ware en echte Vaderlander was, zo zelfs dat hij zijn leven ervoor op het spel zette. Alle lof hem toegezwaaid en de waar derende woorden met bovendien de feestelijke hulde zal Gerrit wel nooit vergeten. Het gehele dorp Ederveen eerde een van zijn oprechtste en opval lendste inwoners. In Ouwehands Dierenpark, waar momentcel de natuur op alle fronten prachtig uitbot, werd zaterdagmiddag voor de elfde maal de massa-damkamp gehouden tus sen 110 dammers uit de provincie Utrecht en evenzoveel uit Gelderland. De organisa tie was dit jaar in handen van de Gelderse Dam Bond (dit gaat bij toerbeurt), waar van de voorzitter, de heer J. v. d. Zwan, dit gigantische tournooi opende. Hij sprak zijn waardering uit over de Marktvereniging het woord voerde. De heer Van Riesen prees in welmenende woorden de kwaliteiten en het karakter van de heer Nijburg. De vroede vaderen van AMERONGEN komen vanavond om zeven uur (precies!) op het gemeentehuis in openbare vergadering byeen. Het is een echte „zomer-agen- da" van slechts zes punten, zodat het te verwachten is dat het geen „latertje" zal worden. B. en w. stellen de raad o.m. voor over te gaan tot aankoop van ongeveer 1170 vierkante meter grond welke nodig zijn voor de bouw van het dorpshuis/gymnas tieklokaal. Deze 1170 m2 wil het bestuur van de school met de Bybel verkopen voor 7.641,75. Hieruit blijkt dat voor de vier kante meter grond aan de Kon. Wilhel- minaweg 23— is gevraagd. B. en w. achten deze prijs verantwoord. Voor hetzelfde doel is het ook nood zakelijk een terrein groot 380 vierkante meter aan te kopen van de heer Wur- ster uit Veenendaal. Dit stukje grond kan de gemeente kopen voor 1000,—. Ook in dit geval adviseren b. en w. tot aankoop over te gaan. Een raadscommissie bestaande uit de heren A. Hasselaar, Ir. Joh. Tenge en A. v. d. Veer heeft de begrotingen 1963 on derzocht. De commissie heeft twee puntjes ge vonden die een wijziging dienen te on dergaan. Ten eerste dat, in verband met de op- dooi na de strenge winter, de opgenomen post van 1650,voor onvoorziene weg- reparaties ontoereikend is en deze al- der oogpunt bezien. B. en w. schrijven: Enige jaren is het schoonmaken van de sloten opgedragen aan particulieren. Dit had tot gevolg dat de werkzaamhe den werden uitgevoerd op de tijdstippen Zaterdag was het een belangryke dag voor de kopploegen uit de derde klasse A. Op het programma stonden namelyk Val leivogels-Rood Wit en Kulan-Hulshorst. Doordat beide wedstryden eindigden in een 3-1 overwinning, voor de thuisclub blyven alleen Valleivogels en Kulan over als kanshebbers voor de eerste plaats met de jongens uit Scherpenzeel aan de lei ding. In de wedstrijd tegen Hulshorst ver overde de thuisclub al spoedig een veld- meerderheid vooral door het zeer goede spel van v. Hall op het middenveld. Nadat enkele kombinaties tussen Dite- weg en Henzen op niets waren uitgelo pen was het Faber die na goed aangeven van v. Hall een kans kreeg maar zijn schot werd door keeper de Besten goed gestopt. Ook Hulshorst kreeg een kans toen zy na 25 minuten een vrije trap mochten nemen maar Schoeman was op zyn post. Drie minuten later was het aan de andere kant wel raak toen linksbui ten Diteweg vanaf de rechtervleugel een voorzet gaf waaruit Henzen raak kopte 1-0. Na dit doelppunt werd het spel by Kulan er niet beter op (dacht men hem al gewonnen te hebben?) waardoor Huls horst meer in de aanval kwam hetgeen net voor de thee de gelykmaker ople verde. Bij een ongevaarlyke aanval ston den drie SKF-ers de bal tegen eikaars benen te trappen waarna hy zonder dat Hulshorst er aan te pas kwam in het Kulandoel verdween 1-1. Direkt na de rust kreeg Henzen een goede kans aangeboden na goed voorbe reidend werk van Diteweg. De bal ging echter langs de verkeerde kant van de paal. Hierna mocht Hulshorst een tweetal corners nemen maar zonder succes. In de twintigste minuut kwam de thuisclub weer aan de leiding toten een mooie voorzet van Diteweg door Hen zen beheerst werd ingekopt. 2-1. De jon gens uit Hulshorst raakten uitgespeeld en Kulan werd steeds sterker maar men sprong te onbeheerst met de kansen om totdat enkele minuten voor tijd Faber een goede pass gaf aan Henzen die van dicht bij zijn hattrick voltooide en de stand op 3-1 bracht. Even later floot de rustig leidende scheidsrechter Klaassen uit Har derwijk voor het einde. De stand in dezè klasse is nu: Valleivogels 11 9 2 0 20 50-12 Kulan 10 7 2 1 16 32-8 Rood Wit 11 7 2 2 16 33-18 Hulshorst j 12 7 2 3 16 51-15 Tersch. Boys t 12 4 1 7 9 31-36 Stroe 13 4 1 8 9 27-44 Veense boys 7 1 0 6 2 10-36 EFC '58 12 0 0 12 0 6-71 In deze stand is de uitslag van de 18 minuten voor het einde gestaakte wed strijd Kulan-Valleivogels 0-0 niet op genomen. zoals het deze particulieren het beste uitkwam. Verschillende malen had dit tot gevolg, dat ten tijde van de schouwvoe- ring door het waterschap het schoonma ken der sloten nog niet volledig was uit gevoerd en een bekeuring het gevolg was. Daarna is het in de richting ge zocht zoals nu reeds enige jaren regel is. Nalatigheid ten opzichte van de schouwvoering komt niet meer voor. Inlichtingen omtrent personen aan wie met gerustheid dit werk kan worden overgelaten zullen gaarne tegemoet wor den gezien. Alsdan zal blijken of de kos ten lager geraamd kunnen worden, thans met 2000,verhoogd dient te worden. Ten tweede is de commissie van me ning dat het schoonmaken van sloten in het verledey onnodig duur is geweest door uitbesteding aan de Ned. Heide Mij. Als hiervoor een particulier of kleine ondernemer gevonden zal kunnen worden, kan het uitgetrokken bedrag met 1000, worden verlaagd tot 3500, Blijkens een schrijven zijn b. en w. het ten dele met deze voorgestelde wyzigin- gen eens. Met de opdooi-kwestie gaat het college direct accoord, doch het schoon maken van sloten wordt vanuit een an- aanwezigheid van Rhenen's burgemeester Mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, die al enkele malen een wisselbeker had be schikbaar gesteld en nu al evenmin met lege handen was gekomen, omdat de wis- selbocaal opnieuw definitief in Utrechts bezit was gekomen. Burgemeester Bosch vond het moei- lyk voor welke party dan ook voor keur te laten gelden. Hy was een neutraal supporter. „Ik ben dan wel een Utrechtse bur gemeester, maar ik werd in Gelderland geboren!", zo zei hij onder vrolyk ge lach van de stampvolle zalen, waarna hij een daverend applaus in ontvangst mocht nemen voor de oppnieuw beschikbaar gestelde en nu wel zeer moderne zilve ren beker met insriptie. De Burgemeester hoopte gekscherend dat er met het oog op een eventuele nieuwe aankoop nu eens lang om de bocaal zou worden .gevochten". Hierna deed hij aan bord één, de par tij H. v. Silfhout-Bennekom - M. L. Vos- Utrecht met 33-28 de eerste zet, waarna de massastryd was begonnen. Tot nu toe won Utrecht achtmaal, Gelderland won slechts éénmaal en in 1952 werd het hoe wonderlijk een 101-101 gelijkspel. Er namen dit jaar aan iedere kant 110 dammers deel, omdat er ook twee jeugd- tientallen waren ingeschakeld van de beide provincies. Deze keer ging Utrecht opnieuw met de winst naar huis. Gelders verloor met 98-102. De eerste tientallen van beide partijen leverden een felle strijd, doch ook daar werd het een 9-11 overwinning voor het Sticht. Alleen de jeugd van Gelderland was sterker. Het jeugdtiental won met maar liefst 17-3. Het was over het geheel een goede en spannende wedstrijd. De Merino's die destijds in Nijkerk met 3-0 verloren van NSC waren ditmaal in de thuiswedstrijd gebrand op een revanche. En dit lukte volkomen want Merino's was oppermachtig tegen de NSC'ers. Reeds na vijf minuten lag de bal in het Nijkerkse net. C. Sukkel plaatste een indirecte vrije trap naar T. v. d. Berg, die listig enkele Nijkerkers passeerde en keihard inschoot, 1-0. NSC wilde ook tot scoren komen en kwam fel opzetten. Nu bleek echter voor de zoveelste maal dat de Merino's defensie uit het goede hout is gesne den. Er was ook ditmaal geen door komen aan. Het bleef dus 1-0 in de eerste helft al was Van Wakeren ge noodzaakt de bal van de doellijn te trappen. Na de rust was Merino's het beste elftal. Toch duurde het nog een kwar tier voor T. v. d. Berg de score ver hoogde tot 2-0. Na een combinatie met Sukkel werd de Nijkerkse doelman vol komen verrast door het effectvolle schot van v. d. Berg dat via de binnen kant van de staander in het doel ver dween. NSC vocht verbeten terug, maar en kele felle schoten van de Nijkerkse voorwaartsen werden knap door kee per Blankespoor gestopt. Het bleef 2-0 in deze sportieve wed strijd die goed geleid werd door de ar- Het is Musketiers afgelopen zaterdag weer gelukt de volle winst te behalen. Het heeft er echter lange tijd naar uit gezien dat het de halve winst maar zou wordeii, het werd namelijk een strijd die zich voornamelijk op het middenveld afspeelde met een iets ster ker aanvallend, spelend Musketiers, maar aangezien soms vreemd met doel- rijpe kansen omgesprongen werd, werd dit overwicht niet in doelpunten om gezet. De wedstrijd begon voor Musketiers hoopgevend, kort na de aftrap speelde een Boys-speler de bal in het beruchte gebied met de hand: strafschop. G. Henzen deed wat van hem verwacht werd, 1-0. Kort hierop werd Veluwse Boys ook een strafschop toebedacht, doordat spil Kroesbergen het broekje van zijn te genstander op rekbaarheid onderzocht, 1-1. Hierna hebben de toeschouwers lang op een doelpunt moeten wachten, het duurde tot ver in de tweede helft dat Musketiers zijn tweede plaats op de ranglijst veilig kon stellen. Een verre trap uit de achterhoede, een weifelende keeper, daar had K. Henzen op gewacht, met een droog schot gaf hij zijn ploeg een voorsprong, die zeker groter had kunnen zijn als er iets meer doordacht gespeeld was. Veenendaal biter, die deze middag een gemakke lijke taak had. Merino's blijft door deze overwinning de koploper VVOP op de voet volgen. Wanneer men zaterdag van Montfoort weet te winnen be houdt men nog een kansje. De stand is: WOP 13-24 Merino's 14-22 YFC 13-17 NSC 14-17 Posta 14-16 Hierden 14-14 Montfoort 14-13 Oranje Leeuwen 14-10 VVJ 13-7 Chefana 13-6 Maarssen 14- 4 Een teleurgestelde Oranje-Wit ploeg verliet zondagmiddag na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter het voetbalveld. Ze had een 1-0 nederlaag geledentegen het beslist niet sterkere Scherpenzeel. Het werd een onverdiende nederlaag, een gelijkspel of een kleine overwin ning zou meer in de lijn van het ver toonde spel gelegen hebben. Na de af trap namen de Elstenaren het initiatief maar ze kwamen niet tot doelpunten. Scherpenzeel wel, een Scherpenzeler had de bal en werd niet aangevallen door een Oranje-Witter. De Scherpen zeler kon rustig aanleggen en zijn schot, haarzuiver en hard langs de paal was voor keeper Hulsebos, die belem merd werd in het uitzicht door een muur van spelers, onhoudbaar. Na dit prachtige doelpunt ging de strijd gelijk op tot aan de rust, hierna zette Oranje-Wit alles op de aanval. Maar de aanvallers konden maar geen doelpunt maken. Als ze de mooie kan sen niet zelf om zeep brachten, werden ze achtervolgd door pech, bijv een prachtige bal van de goed spelende Van Burken op de lat, en in laatste instantie was er nog een Scherpen zeel doelman, die een vertrouwde in druk maakte. Scherpenzeel kwam ook niet meer tot doelpunten want het sterkste deel van de Oranje-Wit ploeg, de achter hoede greep meestal goed in. Zo gingen de Elstenaren onverdiend ten onder in een wedstrijd, waarin de stemming in het laatste kwartier soms minder pret tig was. Door een overwinning (8-4) op het Am sterdamse OBZB hebben onze plaats genoten hun verblijf in de landelijke korfbalbond met tenminste een jaar verlengd. In deze wedstrijd was SKF duidelijk de sterkste ploeg, hoewel het begin voor onze plaatsgenoten niet erg be moedigend was. Het eerste schot van de gastheren trof n.l. al direct doel en zo keken de SKF-ers al binnen 15 sec. tegen een 1-0 achterstand aan. Al gauw echter wisten zij zich te herstellen en het doel punt van Van Rossen, uit een mooie doorbraak bracht de partijen op gelijke voet. Invaller Van Jaarsveld zorgde van afstand voor 1-2. Maar OBZB had snel het antwoord klaar en nam voor de tweede en laatste maal een voorsprong (3-2). Kaspers zorgde uit een vrije bal voor de gelijkmaker en Van Rossen speelde, nog juist voor rust zijn tegen stander uit positie om toen beheerst te scoren (3-4). Na de pauze zorgde Muller uit een doorbal voor wat meer ruimte. Nog eenmaal wist OBZB de achterstand te verkleinen. Maar mej. Hament, mevr. Van Jaarsveld en Kaspers zorgden voor voldoende afstand. In deze voor onze plaatsgenoten zo belangrijke wedstrijd toonden zij aanmerkelijk meer strijd lust dan in de voorgaande wedstrijden. Zij zullen dit het volgend seizoen vaker moeten presteren, ook tegen de sterke ploegen. De resultaten zullen dan zeker niet uitblijven. Het door SKF gestelde doel het bij keuze verkregen 3e klas- serschap te behouden, heeft zij bereikt. Een goede voorbereiding voor het nieuwe seizoen ,zal zeker tot het pro gramma van de komende zomermaan den behoren. Voor deze competitie resten nog twee wedstrijden, thuis tegen KCO uit Am sterdam en in Amersfoort tegen de vereniging van die naam. Mogelijk dat de Veenendalers, nu zij geen degradatiezorgen meer hebben, nog voor een verrassing zorgen. In een matige maar sportief gespeel de wedstrijd is het Valleivogels gelukt een 3-1 overwinning te behalen op de medegegadigde voor de bovenste plaats Rood Wit uit Putten. De vele toeschouwers welke naar de schietbaan waren gekomen om een mooie wedstrijd te zien, zijn teleurge steld naar huis gegaan, zij hebben ech ter kunnen zien dat van deze twee ma tige ploegen de Vogels het minst matig waren en dat hun overwinning dan ook volkomen verdiend was. In het veld ontliepen beide teams el kaar niet veel en van een overwicht van e ender partijen was dan ook geen sprake. De Vogels bewogen zich echter wat gemakkelijker en bleken over meer vaardigheid te beschikken dan hun te genstanders, welke het in hoofdzaak van hun enthousiasme moesten hebben en tot het einde hebben gezwoegd om een zo goed mogelijk resultaat te be halen. Van de aftrap af ontwikkelde zich een strijd waarbij beide ploegen beurtelings in de aanval waren, zonder dat zij zich reële kansen wisten te scheppen. Na een kwartier spelen hadden de Vogels pech. toen een goede kopbal van Ruud Domselaar buiten bereik van keeper Van Beek tegen de lat kwam. Een zelfde situatie deed zich even later voor het heiligdom van keeper Stem man voor, hier kopte middenvoor Dop- penberg tegen de lat. In de 28e minuut namen de Vogels de leiding. C. Vink wist zich op links goed vrij te spelen en schoot hard in, zijn schot belandde echter tegen de paal, waarop de toege lopen Van 't Foort de terugspringende bal in het doel deponeerde (1-0). In de 32e minuut kwamen de Vogels fortuinlijk aan hun tweede treffer, toen keeper Van Beek over een zacht schot van R. Domselaar heendook en de bal in het doel verdween. Kort voor de rust was Rood Wit dicht bij een tegentreffer, middenvoor Dop- penberg was de Vogels-defensie te vlug af geweest en was ook keeper Steinman al gepasseerd, zijn inzet werd echter door back Veldhuizen uit het verlaten doel getrapt. Na de rust zakte het spelpeil nog ver der af en wisten de achterhoedes der teams zich gemakkelijk staande te houden. Terwijl ieder zich reeds met de 2-0 stand had verzoend, kwamen er in de laatste drie minuten nog twee tref fers. Eerst wist rechtsbinnen Greven- goed bij een scrimmage voor het Vo gels-doel de bal over de lijn te werken, waardoor de stand 2-1 werd, maar in de volgende minuut kwamen de Vogels weer op twee doelpunten afstand door het benutten van een strafschop, ver oorzaakt door een handsbal van spil Schuit en benut door Van 't Foort.

De Vallei | 1963 | | pagina 2