wumi*>b'as PAUK fMT g> pAJUIrfT@£t PASFOTO'S Artifoto Belangrijke wedstrijden in Amerongen (D.V.S.A.) en Eist (Musketiers) D.0.V.0.-C.S.C.A. Hendrik Willem Hannink Burgerlijke stand Het Zwitsers horloge-paviljoen te Bazel KERKDIENSTEN „JEANETTE" AGENTSCHAPPEN „DE VALLEr Advertenties en abonnementen ZONDAGDIENST MARKTBERICHTEN SPORTPROGRAMMA Ook voor Veenendaal, Merino's en Panter duels van belang DINSDAGKOOPJES Wandschemerlampje Kop en schotels Bloemenvaas Theeservies Gevonden en verloren RHENEN Méér dan honderd voertuigen gekeurd Jeugdig wielrijder in botsing het oplossen van problemen Export in 1962: 44,5 miljoen horloges Voor een nieuwe Hoed Sjaal of Handschoenen naar Dameshoedenzaak Ingekomen en vertrokken Ik bin zoo vrij om den draad van den veurigen week weer op te neeme. Ik bin toen opgehauwe mit de jongelui en ik wou dur nou weer es mee beginne. Ik heb vleeje week mijn oordeel over het bromgefiets van et jonge volk an jelui veurgeleid. Daar wil ik et nou niet meer over hebbe. Intusse zijn ok de eer ste slachtoffers al gevalle, want de plisie heb an et eind van den veurigen week een groote razzia gehauwe. Dat laat ik verders mar ruste. Mar nou nog et geslenter in de Hoofd straat. Daar had ik ok nog greeg een woordjie over wille spuie. Veuropgesteld, beste minse, dat ik et gien geweldige vrijetijdsbesteeding vin om een heelen avund een straat op en neer te kuiere. Mar dur zit wel wat ach ter. De jongelui die dat doen zeuken een trefpunt. Da's deur alle tijje heen al zoo gewist en dat zei wel zoo blijven ok. Jon gelui wille mekander erges ontmoete en in et Veen is dat de Hoofdstraat gewur- de. Wille we ze dus van die plek afhebbe dan zelle we dur wat anderst veur op motte zeuke. Je kunt netuurlik perbeere om et mit geweld veur mekander te bok- se, mar dat zou toch mijn menier niet zijn. Ieder vogeltjie zingt zoo as et gebekt is. Jan zei van z'n vader en z'n moeder een pertij vriende en vriendinne in huis magge hale. Die heb gien behoefte an een verzamelplaats as de Hoofdstraat. Mar Piet mag dat niet. Dat vinde z'n auwelui misschien wel onbehoorlik en daarom gaat ie de straat op. Dat zelle die auwers heus wel weete, mar ze mee- ne dat et hiermee van hullie af is. Zoo gauw Piet uit et gezichtsveld verdweene is dan kunne zullie dur ommers niks an doen wat ie allemaal uitspookt. Ik weet wel: et is daar in die Hoofd straat soms ok een liederlike bende. Et bleft vaak niet bij et geslenter. En dat is et wat volges mijn de bewoonders daar niet lekker zit. Trouwes as dur niet an derst as geslenterd wier dan koste ze dur niet zoo bar veul op teuge hebbe. Nou es eerlik weeze: vindt u et zoo verschrikkelijk as jongelui op de boele- vard van Scheeveninge loope te pareere? Daar bin mooie liedjies over. Et flaneere daar dat is iets amparts wat bij Schee veninge hoort, anders zou et Scheeve ninge niet zijn. En in de Kalverstraat in Amsterdam? Toch okniet et eerste et beste onderont wikkelde gebiedjie, docht ik zoo. Daar flaneere ze ok. De jongelui. Straatjie heen, straatjie terug. Mar dat hoort dur daar ommers bij. Alleenig bij ons, daar heet et slentere. Nogmaals, beste minse, as die jongelui dur eige rustig gedrage dan kan ik dur nog niet zoo heel veul kwaad in be- speure. Hoewel - en dat zeg ik nog een keer - ik wel meniere weet om je vrije tijd beeter te besteeje. Ik ken hieran gerust mijn lof vast- knoope an et adres van diegeene die et feestelik verloop van de Koninginnedag veur durlui reekening genoome hebbe. Et sting mijn eerst mar matig an, dat dur gien vuurwerk of niks was. En driek en de buure niet minder. Mar ik geloof nou toch dat et een goeie gooi gewist is. Feest is et pas - en veural veur de jongelui - as ie mee kan doen. Dat soort mot niet hoeve te kijke, mar zelf beezig kunne zijn. En dat hebbe ze gekund, in die groote geraazie. Een bietjie een beleege plaatsgenoot zei me kurtgeleeje dat de jeugd gien feest meer kos viere. Vrogger hoste wij op de Kooninginnedag dat et een lieve lust was, zee die. Teugeswoordig kenne ze al leenig mar mit een segretjie op de lip een bietjie verveeld toekijke en kretiek leevere. Dat had je gedocht, broeder. Laat ze mar es op dur eige menier hosse dan hebbe ze ok nog wel plezier in de zaak. Dat is gebleeke. En dur gebeurde heele- gaar niks wat niet deur den beugel kos. Ik zou et daarom nog wel es andurve. Wout Blauwkous. P.S. De jong van Klezien van ons kwam van de kinderspeule thuis mit een fijne reep sukkela. Op et pampiertie sting een hoop in een taal die mijn persoonlik op de Kooninginnedag niet zoo arg welkom is. Een twintig jaar geleeje wier dur in dezelfde taal bekendgemaakt dat de Koo ninginnedag uit den booze was. Ik neem an, dat et feestcomittee et ontgaan is, mar wij blijve daar, zeeker op de Koo ninginnedag mar liever van verschoond. Wout. klaar terwijl U wacht in 10 seconden Hoofdstraat 84 - Veenendaal DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. E. A. C. Reydon, tel. 2134. Apotheek: Zuider Apotheek, Dr. Slot. de Bruïneplein 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg 88, tel. 328. Apotheek Deys. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en Van Ommeren: Dr. Ossendorp te Amerongen, tel. 03434-1678. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Heij te De Klomp, tel. 08387-200/ SCHERPENZEEL: Dr. Van Vulpen, tel. 03497-220. SCHERPENZEEL Op de woensdag te Scherpenzeel ge houden markt werden 1.020.000 eieren aangevoerd. De prijs varieerde van 10,50 tot 11,65 per 100 stuks. Midden- prijs 11,30. De handel was goed. Steeds meer naderen de beslissingen. Zo werd afgelopen week het Scherpen- zeelse Valleivogels kampioen, het Amerongse DVSA schudde een concurrent van zich af, werd Kulan uitgeschakeld en trokken Veenendaal en Panter met succes aan de noodrem, waardoor Veenendaal vooral weer behoorlijk rustig kan adem halen. Voor Veenendaal geldt echter dat men zich nog niet geheel in veilige haven bevindt. Zondag wordt de strijd tegen Zeist op de Koeburg aldaar weer van groot belang. Wint Veenendaal van het dit seizoen wel zeer teleurstellende Zeist, dan is er maar heel weinig ge vaar meer, daar ook JSV en Woerden zeer zware wedstrijden te spelen heb ben. Bij verlies voor Veenendaal zal Zeist zich weer boven de geel-blauwen gaan plaatsen. Dat mag dus niet gebeu ren en daarom met een gelijk spel kan men ook al tevreden zijn, dan blijft de toestand stabiel. XXX Dovo ontvangt zaterdag aan het Pan huis bezoek van CSCA uit Amstelveen, de laatste thuiswedstrijd voor de rood- witten. Er blijft altijd nog een miniem A.S. ZATERDAG Terrein Panhuis Aanvang 4.15 uur kansje voor Dovo, maar echt reëel is dat niet want als Noordwijk zaterdag wint is de titel daar aan de kust bin nen. Voor Dovo dus weinig hoop meer op een kampioenschap, maar wel zal men er een eer in willbn stellen de laat ste wedstrijd voor eigen publiek met succes af te sluiten. GVVV gaat op bezoek bij Heerjans- dam en beide ploegen kunnen er een rustige partij van maken omdat er geen belangen meer op het spel staan. Wij vrezen dat GWV tegen het in eigen huis zeer sterke Heerjansdam het lood je zal moeten leggen, hoewel de blau wen al eens meer voor een (welkome) verrassing zorgden. Voor VRC is de thuiswedstrijd tegen Sparta Enschede belangrijk, want men heeft eigenlijk nog een paar punten nodig om zich te handhaven. Sparta maakte er dit seizoen, ondanks de te rugkeer van international Gerrit Kerk dijk weinig van. Als VRC nu maar vol ledig binnen de krijtlijnen komt is er goede kans om die twee ontbrekende punten te gaan veroveren. Rhenus ontvangt zondag bezoek van Wijk bij Duurstede en kan op Candia weer eens tonen dat de groenwitten niet met zich laten spotten, temeer nu de tweede plaats nog kan worden be machtigd. Winst voor Rhenus is het meest waarschijnlijk. XXX Zeer belangrijk is de wedstrijd in Amerongen tussen DVSA en Scherpen zeel. Hoewel de Amerongers, na de fraaie zege van zondag feitelijk geen angst meer behoeven te hebben, is de) competitie nog niet uitgespeeld en moet men blijven winnen. Scherpenzeel zal dat zondag aan de Burgwal ondervin den als het Amerongse publiek haar a.s. kampioensploeg gaat aanmoedigen. XXX Ook een topwedstrijd zaterdag a.s. in Eist waar Musketiers voor haar laatste kansje vecht. Leider SDVB heeft vier punten voorsprong op de Elstenaren en komt nu op tegenbezoek bij Musketiers. Bij winst voor de Elster-ploeg blijft de kans bestaan, bij verlies zijn de gasten uit Barneveld praktisch kampioen. Voor Merino's geldt eveneens dat puntenverlies de kans doet verspelen. Nu is Chefana dat zaterdag aan de Wa- geningselaan op bezoek komt niet bij zonder sterk, maar de ploeg uit Naar- den vecht nog tegen de onderste plaats, zodat de Merino's moeten oppassen. De club is echter mans genoeg om Chefana te verslaan, iets wat er echt wel inzit. XXX Voor Sportver. Panter ook al alles of niets. De Panterploeg kan het gevaar verkleinen als men in Amersfoort van Sova wint. De spoormannen staan twee J punten voor. Wint SVP dan blijven bei den gelijk staan op de laatste plaats. Bij een onverhoopt verlies voor SVP is men praktisch derde klasser gewor- j den. Kulan heeft geen belangen meer op het spel staan als men het zwakke Veense Boys op bezoek krijgt. Een grote overwinning voor de Kulanploeg is waarschijnlijk. RK Unitas zal zondag in Wijk goed moeten uitkijken, want Dorestad is daar aan de Lek een kwade tegenstander. Met een gelijk spel zal de Unitas-ploeg, dunkt ons, wel tevreden zijn. XXX Oranje Wit zal het op Remmerden tegen Austerlitz ook niet gemakkelijk krijgen, maar ook hier kan er wel een puntenverdeling tevoorschijn komen. Renswoude kan uitspelend tegen Achterveld weer iets stijgen op de rang lijst, want dan moet men kunnen win nen. XXX Tenslotte zal de zaterdagclub van Scherpenzeel in Garderen nog niet voetstoots van Veluwe Boys winnen en eerder een kleine nederlaag tegemoet gaan. EXTRA KOOPJES VOOR DE MOEDERDAG Teak schildje met hangen de ballon, 'n moderne ver lichting voor de extra lage -| q_. prijs van i.O^ modern hoog model met frisse decors, keiharde kwaliteit. Een voordelige aanvulling van uw servies «q 3 stuks 1, (O Helder wit glas, prima vorm voor het schikken van uw bloemen, staat ook stevig op de tafel Koopjes prijs 0.4-^ Servies met 12 kop en schotels vlot model en mooi decor lste keus porselite, 15-de- lig en dat voor de onwaar- schijnlijke lage prijs vanJLo.VU Alleen dinsdag 7 mei Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL Gevonden: bedelketting met drie be dels, twee autosleutels, vulpen, sleutel, kleine hond, glacé dameshandschoen, sjaal, autoped, zakmes, blauwe porte- monnaie met inh., doublé dameshorloge, snoer kralen, herenarmbandhorloge, Franse encyclopedie, plastic regenjas, wit kinderschoentje. Verloren: rood lederen pantoffel, bruin kinderschoentje, damesportemonnaie met inh., bruine knipportemonnaie met inh., herenschoen, polshorloge, damesporte monnaie met inh., zwengel voor trans portband, wit kinderschoentje, bruin hondje, ziekenfondskaart, grijze regen broek. De door de afdeling Rhenen van het verbond voor veilig verkeer georgani seerde vrijwillige keuring van motor rijtuigen is wederom een succes gewor den. Er werden er méér dan honderd aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. De afdeling mocht acht en dertig nieuwe leden inschrijven. De verkeerspolitie uit Bilthoven on derwierp de voertuigen aan een nauw keurig onderzoek, waarbij verschillende gebreken aan het licht kwamen. De af gelopen winter bezorgde vele automobi listen hoge onkosten aan de carosserie door de bijtende inwerking van pekel. Het bestuur mag terugzien op een zeer geslaagde keuringsdag. De automobilisten toonden grote waardering voor de per- fekte wijze waarop de technische mensen hun werk verrichtten. De organisatoren hopen dat deze keuring heeft mogen bij dragen tot een grotere veiligheid in het verkeer. De volgende gebreken kwamen aan het licht: 15°/o voetrem; 28% handrem; 14% remleiding; 14% verlichting; 14% stuurinrichting; 17% banden; 12% chas sis en 8 uitlaat. NUTSSPAARBANK RHENEN Over de maand april werd bij de Nuts- spaarbank ingelegd 135.806,55 en terug betaald 62.056,71. Er werden over deze maand 41 nieuwe rekeningen geopend. Op de Lijnweg nabp de kruising Ach- terbergsestraatweg onder Rhenen is woensdagmiddag de 14 jarige H. v. d. H. uit Achterberg met zijn fiets in botsing gekomen met de personenauto, rijdende in de richting Rijnbrug, bestuurd door de 21-jarige A. E. A. V. uit Wouden berg. V. d. H. kwam pardoes achter twee wachtende auto's vandaan om de voor- rangsweg over te steken zonder op de naderende wagen van V. te letten. Hij kwam in botsing met het spatbord van de wagen, liep een hersenschudding op en enig letsel aan knie en enkel. Na be handeld te zijn door dr. Wijchers kon hij naar zijn woning worden vervoerd. RAIL-GIGANT Deze gigantische tankwagen komt - hoe kan het anders - uit Amerika. De tanker staat hier naast een broertje van normale afmetingen, zodat het ver schil in grootte wel heel duidelijk spreekt. De nieuwe tankwagen kan ruim 227000 liter vloeistof laden; in de praktijk zal dit hoofdzakelijk L.P.G. zijn; er bevinden zich hiertoe verschil lende aftappunten tussen de zestien wielen van de wagon. KALFS-WETENSWAARDIGHEDEN Er is weer volop kalfsvlees en het is goed te weten, welk kalfsvlees wij bij de slager zien. Nuchter kalfsvlees is vlees van on- gemeste, zeer jonge kalveren (tot zes weken oud). De kleur van het zeer ma gere goedkope vlees is licht-roze. Men trekt er bijzonder lekkere bouillon van. Gras-kalveren hebben al in de wei gelopen. Ook dit vlees bevat weinig vet, doch is steviger dan dat van de nuch tere kalveren. Bleek-roze is het vlees van de ge meste kalveren. Het is stevig en omge ven van een randje vet. Het is bijzon der lekker. MINDER ROKEN MET NIEUWE SIGARETTENKOKER Met als toelichting: „een aangename wijze om zich te leren matigen", heeft een Engelse fabrikant een van het ge wone soort afwijkende sigarettenkoker in de handel gebracht. Het is een ingenieus voorwerp, ge naamd „Memo-Smoke", dat voor ket tingrokers een goed „geneesmiddel" kan zijn. De sigarettenkoker heeft inwendig een tijdklok je. Het klokje kan op ver schillende tijden worden ingesteld, met een maximum van twee uur, waarna de koker wordt gesloten. Het is dan onmogelijk om de koker weer te openen voordat de gekozen tijdsduur voorbij is. Kettingrokers zouden kunnen begin nen met tussenpozen van tien minuten. De afmetingen van de Memo-Sfoke zijn 7,5 bij 11 cm. en de dikte is slechts één centimeter. De prijs van de koker be draagt 35 gulden. FLES VERDRINGT HET BIERVAT Onze Oosterburen werd onlangs de schrik op het lijf gejaagd. In een rap port over het bierverbruik in Beieren in 1962 valt namelijk te lezen, dat in deze bierstreek bij uitstek er is bijna 19 miljoen hektoliter gerstenat in een jaar gebrouwen zeventig procent van het bier uit flessen afkomstig is. Dat was vroeger wel anders, toen Beie ren werd beschouwd als de streek van het klassieke „bier uit het vat". Alleen de bierpul kwam er aan te pas. De echte bierkenners zullen zich ech ter nooit door flessenbier laten verleiden zo beweren zij. Alleen zij weten nog wel ke temperatuur goed bier moet hebben en hoe het bier moet worden getapt. Maar er komt een tijd dat ook deze oude gar de zal zijn uitgestorven. FABEL Een kangeroe stapt een café binnen en bestelt een whisky. De ober brengt hem 25 gulden in rekening en zegt: „U bent de eerste kangeroe die ik whisky geserveerd heb." „En de laatste", zegt de kangeroe, „gezien de prijs die je vraagt. ER ZIJN IN DE WERELD van die mensen, die zo in het dagelijks leven altijd even dynamisch, opgewekt en optimistisch zijn. Ze lachen veel, ver staan de kunst iedereen gauw op zijn gemak te stellen, zijn overal graag geziene gasten, kortom: schijnbaar kennen ze geen enkele moeilijkheid. En toch zijn het vaak juist dié mensen, voor wie het omgaan met problemen en het voortdurend in contact komen met de minder pret tige kanten van het leven, dagelijks werk is geworden. Om eens een duidelijk voorbeeld bij de kop te nemen (figuurlijk ge sproken, dan wel te verstaan districtsbestuurder van de A.B.T.K. „De Eendracht"Hendrik Willem Hannink (39). Door zijn functie is hij een man die als een soort Oe Thant beschouwd moet worden tussen de werknemers en de werkgevers. Zijn charmante vrouw en twee kinderen - hij woont aan de Wester singel in Veenendaal - zien hem meer gaan dan komen, vooral in de wintermaanden, want vakbondsbe stuurder Hannink is óf te vinden op zijn bureau in de Fluitersstraat óf hij is onderweg naar een of andere bespreking, om de belangen van de ruim 2600 leden in zijn district te behartigen. o-o Als zoon van een textielarbeider werd hij in Winterswijk geboren. Na de lagere school ging hij dezelfde gang als zijn vader: textielarbeider. „Ik wilde zelf de fabriek in, overi gens tot groot verdriet van mijn va der, want die had er wel het een en ander meegemaakt". Er zat pit in de jonge Hannink, want van wever klom hij naar de functie van touwbaas. En in zijn vrije tijd ging hij geen detective zitten lezen. Integendeel - hij legde een ongekende belangstelling aan de [.dag voor de socialistische vakbewe ging. Nadat hij de Textiel-Avondschool ihad doorlopen, kwam het verzoek of woord ió aan hij zin had om de Kaderschool van het NVV te bezoeken. Hannink zei ja en dit had tot ge volg dat hij in 1955 het fabrieks leven vaarwel zei en districtsbe stuurder van de Eendracht werd in Enschede. Drie jaar later kön men hem in dezelfde functie terugvinden in Veenendaal, waar een nieuw dis trict was ingesteld. Het district waarvan hij thans aan het hoofd staat bestrijkt o.a. de ge hele Veluwe en een groot gedeelte van de Betuwe. Ruim zesentwintig honderd textielarbeiders zijn aan zijn zorgen toevertrouwd en dat hij het „goed" doet moge blijken uit de diverse verbeteringen die onder zijn „bewind" tot stand zijn gekomen. „Wat ik doe...?" Hij schuift zijn bureaustoel een hal ve slag om en gaat dan een uitste kend geformuleerd antwoord geven op deze korte vraag. „De persoonlijke belangen van de leden behartigen, zo kun je dat het kortsweg noemen. Ontslag, nieuwe tariefinvoering, ja en noem maar op. Meestal zijn het minder prettige zaken, maar tja welk beroep heeft dat niet En wat is nu zijn mening over de houding van de werkgevers in al die zaken? Hij lacht even. „In het algemeen gezegd: positief. Er zijn nog wel werkgevers die vakbondsbestuur ders liever zien gaan dan komen, doch onder de groteren vind je die niet meer." Uit hetgeen Hannink vertelt blijkt wel, dat een vakbondsbestuurder geen domme jongen mag wezen. Hij moet zich tegenover een directeur van een wereldconcern even gemak kelijk weten te bewegen als wanneer hij de problemen van een ontslagen loopjongen aanhoort. Hij moet ver stand hebben van economie, sociolo gie, bedrijfseconomie, boekhouding en noem maar op. Het sterkste wapen is natuurlijk het wcord, want zou Hannink alle gehouden besprekingen, conferenties en redevoeringen op een rijtje zetten - het werd een respectabel aantal. „Kijk, ik zie het zo. Ik verdien met mijn hobby mijn brood. Er is natuur lijk een flinke dosis idealisme, maar daarnaast trekt de creatieve arbeid me aan. De veelheid en het afwis selende én het gevoel dat je iets voor je medemens kunt doen. Het is meestal niet gemakkelijk, maar dan is het idealisme er om je er door heen te slepen." Hannink is in feite ook nog een politicus in hart en nieren, want in zijn jeugd heeft hij voor de keus ge staan: of helemaal in de politiek of in de vakbeweging. Hij koos het laatste, maar dat wil niet zeggen dat de politiek hem minder interes seert. O nee! Als overtuigend socialist zijnde - met een ruim begrip voor andere standpunten - is hij voorzit ter van de plaatselijke PvdA. „Al leen jammer dat ik door mijn drukke werk in de vakbeweging zo weinig tijd overhoudt voor de politiek." Men kan het eens of oneens zijn met zijn standpunten t.a.v. vele po litieke en sociale problemen, doch wel is het opvallend dat Hannink een moderne visie op de dingen heeft. Als hij ergens een mening over geeft, doet hij dit gefundeerd. Hij komt met feiten en bewijzen op ta fel en wanneer anderen die niet als zodanig zien, zal hij daar niemand enig verwijt om maken. Wellicht is dat juist zijn kracht in dit moeilijke werk. Hij ziet zowel voor de vakbewe ging als voor de politiek nog vele taken. Alleen wanneer hij tuiniert, zwemt of kampeert zet hij ze tijdelijk uit zijn hoofd. Dan ontspant hij zich om ja om korte tijd later in het zoveelste pro bleem te duiken. Alleen om geld....? Nee. Zo is districtbfestuurder Hen drik Willem Hannink gelukkig niet. VEENENDAAL Geboren: Peter Ernst, z.v. K. Nijen- brink en H. M. E. Pourchez; Klaasje, d.v. G. Weigraven en H. Roelofs; Gerhardus Johannes Maria, z.v. G. B. J. Veldboer en M. G. H. Engbers; Steven, z.v. W. Kroesbergen en G. van de Bovenkamp; Dirk Jan, z.v. H. Anbeek en W. E. van Dijk; Machteld, d.v. T. Andeweg en M. F. Tiemens; Alida, d.v. J. Slok en A. van Soest; Jan, z.v. R. Roelofs en B. E. Schut; Andries, z.v. W. Jansen en M. van Holland; Petronella, d.v. J. van den Dikkenberg en E. S. Klok; Henricus Willem, z.v. L. Kalter en T. C. David; Geurt, z.v. G. van Uijtert en D. K. Al- berti; Cornelis Arie, z.v. A. Wals en J. Veenstra; Dirk Roelof, z.v. J. van de Lustgraaf en H. Donkelaar; Jannetje, d.v. R. van Kooten en E. de Koning; Fennet- ta, d.v. P. van den Berg en W. Achter berg; Douwe Klaas, z.v. J. D. Wielenga en I. Schenk; Elizabeth Diana, d.v. H. G. Boers en D. E. Gaasbeek (geb. te Rhe nen). Ondertrouwd: W. van den Brink en C. J. Bolderman; E. Vos en J. A. de Man; J. Robbertsen en J. Weigraven; B. J. van de Pol en J. van Geenhuizen; A. J. Fledderus en M. Kappers; M. van de Bovenkamp en H. Hasselaar. Gehuwd: J. Boers en W. Kroesbergen; L. M. Velthuizen en A. C. M. Jenner. Overleden: H. J. van Genderen, 83 jaar, wed. van. C. Kon; A. Helderman, 61 jaar, e.v. G. den Hartog; J. W. van Essen, 79 jaar, weduwn. van E. van der Poel; H. van Burken, 86 jaar, e.v. N. Pater; W. van Barneveld, 67 jaar, e.v. D. Koops (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Geertruida Christina, d.v. J. van Daalen en H. Veenendaal; Jacob, z.v. C. Boot en H. Slob; Elizabeth Diana, d.v. H. G. Boers en D. E. Gaasbeek; Maat je Berdina, d.v. J. van de Vendel en D. de Wit; Abraham Jacob, z.v. J. B. Elen- baas en J. van Laar; Mattheus, z.v. J. Spek en P. van den Nieuwendijk; André, z.v. A. van Dolderen en M. van Manen; Timotheus Wilhelmus, z.v. J. W. van Zwol en C. E. S. van Schalkwijk. Ondertrouwd: J. Rijksen en A. van der Linden. Gehuwd: J. Luursema en G. Bleeker. EDERVEEN Geboren: Gerrit J., z.v. R. Dijkhuizen en W. Hendriksen. Op 20 april j.l. is de Zwitserse Jaar beurs 1963 te Bazel geopend. Het hor loge-paviljoen is groter dan ooit tevo ren; vergeleken met het vorige jaar is de ruimte zelfs bijna verdubbeld: 7.721 m* tegenover 4.131 ms. Honderdtachtig Zwitserse fabrikanten hebben er ruim 20.000 horloges geexposeerd naast de duizenden anderssoortige uurwerken, zoals wekkers en pendules, in nog eens 45 stands. Bij de opening is bekend gemaakt dat de Zwitserse horloge-industrie in 1962 meer dan 44.500.000 horloges heeft ge ëxporteerd (in 1961: 41 miljoen). De horloge-uitvoer maakt ca. 15 percent uit van de totale Zwitserse export. Eu ropa is het belangrijkste afzetgebied, gevolgd door Azië, de Verenigde Sta ten, Zuid-Amerika en Afrika. NIEUWE EXPOSITIE-OPVATTING In voorgaande jaren toonden fabri kanten graag modellen, die soms uit prestige overwegingen uitsluitend voor de beurs waren ontworpen en nooit in produktie zouden komen. Dit jaar heeft men het anders aangepakt: elk uurwerk, dat geexposeerd wordt, is reeds in produktie of zal spoedig in het fabricage-programma worden opgeno men. Wat het Bazelse horloge pavil joen dit voorjaar toont, is dus binnen kort ook in de winkels te zien. Het publiek, dat de beurs bezoekt, lean bovendien zien, hoe een horloge wordt gemaakt; een complete produk- tielijn is er voor ingericht. SMAAK WISSELT IEDER JAAR STERKER Wat horloges betreft verandert de smaak van het publiek ieder jaar ster ker, zeggen de Zwitserse fabrikanten. Op het ogenblik is er een grote vraag naar zo dun mogelijke automatische horloges; de vrouw heeft meer belang stelling voor een iets groter horloge dan in voorgaande jaren toen haar voorkeur juist uitging naar een zo klein mogelijk model. Modetendenzen zijn: het vierkante model voor de man, het vierkante en langwerpige voor de vrouw; grote vat tingen van het glas bij ronde en ovale modellen; toepassing van Florentijns en Toscaans goud bij de uitgaansmodellen. Een bijzonderheid in het horloge-pa viljoen is nog de expositie van de chro nometer, die speciaal voor de' Ameri kaanse astronaut Scott Carpenter werd vervaardigd. Dit uurwerk wordt nu in serie geproduceerd. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur kand. E. M. Bakker van Hardinxveld, 5 uur ds. P. de Jong. Julianakerk 9.30 uur dhr J. M. Meijer, 5 uur ds. P. Bouw van Ede. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. v. d. Berg, 5 uur ds. C. v. Schoonhoven van Giessenburg. Sionskerk 9.30 uur ds. C. van Schoon hoven van Giessenburg, 5 uur kand. E. M. Bakker. Veeneind 3 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Dijkstraat 2.45 uur kand. Joh. van de Bank. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. De Vries van Bennekom, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Groeneveld van Benne kom. Ger. Kerk geb. OCB 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur Prof. Van der Schuit van Utrecht Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Hoest van Haastrecht. Leger des Heils 10 uur Heiligingssamen komst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur Openluchtsamenkomst, 7.30 uur Ver lossingssamenkomst. RK Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. RK Kerk Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Abelsma van Ingen. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds. Kooreman, 6.30 uur ds. De Vries. Prot. Bond geen dienst. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. Van Dijk uit Eemnes-Binnen. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Corporaal. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, don derdag 9 mei 7.30 uur ds. Lichtenberg van Utrecht. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 9, 10.30 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. geen dienst. Vrije Evang. Gem. maandag 8 uur ds. Haven. RENSWOUDE Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slinger- berg. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. Hoofdstraat 47 - Veenendaal - Tel. 2462 RHENEN Ingekomen: T. J. Verheijen, g.m. Bud ding, van 's-Gravenhage; L. Geluk, gez., van Scherpenzeel; A. van Manen, gez., van Veenendaal. Vertrokken: H. M. van der Heijden, gez., naar Veenendaal; M. Blanken, naar Utrecht; R. E. Koymans, naar Ede; H. van Beijnhem, gez., naar Woudenberg; J. P. Moret, naar Losser. kannen worden opgegeven bfl de onderstaande adressen: VEENENDAAL: Van Barneveld, Sig.magazijn „De Vallei", Pr. Bernhardlaan. RHENEN. J. Bovenschen, Oude Veenendaalseweg 1. E. van Daalen-Meeuwisz, Julianastraat 20 ELST Van Laar, Rijksstraatweg. G. H. B. Hulsebos Jr., Rijksstraatweg 162, Telefoon 212. ACHTERBERG. R. Rijkse, Dijk 8 AMERONGEN: G Drost, Kon. Wilhelminaweg 42 OVERBERG: G. van de Brandhof, Haarweg 67. RENSWOUDE: Jongetjes, Dorpsstraat 39 - Telefoon 08387-560 EDERVEEN: D. van Baaren, Hootsenplein 10 SCBERPENZEEL: P. de Jonge, Lindelaan 36, Telefoon 473. EN BIJ DE BEZORGERS VAN ,DE VALLEI"

De Vallei | 1963 | | pagina 2