Schot in de veenendaalse roos i f winkeliersver. Doe het self DIJKSTRA Jubileum spaaractie Veenendaalse winkeliersvereniging Diepeveen hield geslaagde modeshow ALLE VOORRADIG OVERBERG SCHERPENZEEL OP GANG RHENEN AMERONGEN ACHTERBERG Het mond- en klauwzeer moet worden geisoleerd KONINGINNEDAG 1963 Landbouwnieuws Verwen MOEDER La Mode Cafetaria Het Grote Dorp D. v. d. Meijden DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 3 MEI 1963 Nr. 36 Weer driemaal kerk Aanwijzingen Geldigheid Mr. Biesheuvel spreekt op streekvergadering A.R.-partij Gevarieerd Kwalitatief op hoger peil EUROFINALE De prijzen Voorliefde Ongeval met bromfiets Vergadering van C.H.U. VOOR DE BOER In bepaalde gebieden kunnen nu ook varkens voorbehoedend worden geënt Enting van varkens Ontsmetting noodzakelijk Localiseren Uitslagen kinderfeesten Veenendaal Zuid-West Voor uw weekend en vakantie Leuke SPORTSHIRTS Wij hebben een enorme sortering in kleur en boord model A. v. d. WEERD HULP IN DE HUISHOUDING Mevr. C. Diepeveen Stamslabonen zonder draden Vrijwel iedere vereniging - en met name een winkeliersvereniging - die op een bepaald moment voor een jubileum-jaar komt te staan, zal ongetwijfeld allerlei probleempjes krijgen op te lossen wanneer het gaat om het op touw zetten van een aantrekkelijke jubileum actie. Ideeën zijn er misschien voldoende, doch deze moeten dan ook in de praktijk te realiseren zijn. Iets wat niet vaak direct het geval is en juist daarom zien sommige verenigingen zo'n jubileum-jaar - welk een heuglijk feit het op zichzelf ook is - wel eens met wat zorgen tegemoet. De Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel Nijver heid" die dit jaar zijn 40-jarig bestaan herdenkt, zal deze mostandig- heden zeer waarschijnlijk ook wel gekend hebben. Des te meer waar dering verdienen de akties en festiviteiten die zowel het bestuur als de leden aan het publiek hebben gepresenteerd. Om te beginnen is dat de JUBILEUM-SPAARAKTIE waaraan door iedereen deelgeno men kan worden en die, zoals uit de feiten valt te concluderen, bij het publiek gunstig onthaald is- Dan staat er nog op het programma de groots opgezette beurs VEWIBETO. Een naar buiten tredende ac tiviteit van handel en nijverheid waarop de gehele Gelderse Vallei trots kan zijn. Dit is het speciale jubileum-embleem van „Handel Nijverheid". De HANDEL is symbolisch uitge beeld door de Mercurius-hoed boven de twee in elkaar vallende letters V W. De NIJVERHEID wordt geka rakteriseerd door het tandwiel met daarin het cijfer 40. Vanaf a.s. zondag zal er in de Herv. kerk te Overberg weer driemaal dienst worden gehouden. Gezien de uitbreiding van de bevol king en de aankomende stroom toeris ten, is er in het kerkgebouw 's morgens voor alle kerkgangers geen plaats meer. Er is besloten met ingang van 5 mei in de morgenuren twee diensten te houden t.w. om 9 en 10.30 uur. De dienst van 18.30 uur 's avonds blijft ongewijzigd. GESPAARD Bij de rijkspostspaarbank alhier werd gedurende de maand april ingelegd 27.388,12 en terugbetaald 18.760,25. ARTS VOOR TUCHTCOLLEGE De Scherpenzeelse arts J. H. R. is te Zwolle voor het medisch tuchtcollege verschenen. Hij werd door dit college veroordeeld om gedurende de tijd van drie maanden geen praktijk uit te oefe nen, terzake het feit dat hij zonder me dische doeleinden verdovende middelen aan patiënten zou hebben verstrekt. Verdere punten werden niet ontvan kelijk verkfaard. Om bij het meest actuele onderwerp te blijven: de spaaraktie begint goed op gang te komen. Nog maar kort geleden gestart is er onder het publiek grote belangstelling voor. Overigens helemaal niet verwon derlijk, tenminste wanneer men be denkt dat iedere deelnemer ongemerkt een belangrijk bedrag 57,50 in con tanten of 60,in cheques bij elkaar spaart. Zoiets kan straks met de vakantie goed van pas komen. De winkeliersvereniging heeft bijzon der verstandig gehandeld door deze ac tie het gehele jaar te laten doorlopen, zodat iedereen ruimschoots de tijd heeft diverse volle boekjes te sparen. In dit verband is het wellicht nuttig nog enkele belangrijke aanwijzingen te geven. Punt één is dat men GEHEEL VRIJ is wat betreft de aankoop van het aan tal zegels. Zoals bekend kan men bij contante aankoop van elke gulden een zegel ko pen van 10 cent per stuk. Om een voorbeeld te noemen: Men koopt bij een aangesloten winkelier (het zijn er honderd!) voor tien gulden en men betaalt kontant. Nu heeft men dus recht om tien zegels te kopen van 10 cent per stuk. Maar dat is geen verplichting! Men kan het aantal zegels (tot 10) zelf bepalen. Nog iets, waaromtrent een misver stand zou kunnen ontstaan. Ingeplakte zegels blijven geldig. Voorbeeld: Meneer X doet mee aan deze spaaractie, maar gaat plotseling uit Veenendaal vertrek- Op maandag 13 mei a.s. hoopt de A.R.- partij een streekvergadering te beleggen in gebouw „Eltheto" te Veenendaal. De sprekers voor deze avond zijn ds. P. M. van Galen, Ned. Herv. predikant te Hil versum en de lijstaanvoerder voor dit kiesdistrict mr. B. W. Biesheuvel. De heer Biesheuvel is o.m. lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en lid van het Europees Parlement, terwijl hij verder grote bekendheid geniet als voorzitter van de C.B.T.B. De vergadering draagt een openbaar karakter, waardoor er alle gelegenheid is om met de heer Biesheuvel van ge dachten te wisselen, waarvan reeds op diverse plaatsen o.a. door de zg. „Vrije Boeren" gebruik is gemaakt. De leiding van de vergadering is in handen van de heer Bakker, oud-burge meester van Veenendaal en lid van Ge deputeerde Staten van de provincie Utrecht. DERDE PRIJS VOOR DEOS De Chr. wandelsportvereniging Deos uit Veenendaal heeft zaterdag met drie groepen deelgenomen aan de Kon. Ju- lianatocht in Rotterdam. Voor Deos was dit de eerste tocht van het seizoen en indachtig het gezegde een goed begin is het halve werk, haalde men een prach tig ederde prijs op de 12 km. HOOFDAGENT KAPEL WERD TWEEDE In Gouda zijn vorige week de lande lijke kampioenschappen Judo van de Ned. Politie Sportbond gehouden. Er werd ook deelgenomen door een team politiemannen uit Veenendaal. Hoofd agent J. van Kapel was deze dag bij zonder in vorm want in de midden gewicht klasse bereikte hij de eervolle tweede plaats. 1 MEI-VIERING IN RHENEN Onder verre van aangename klimato logische omstandigheden vierde het so cialistisch volksdeel van de gemeente Rhenen het 1 mei-feest. Vooral voor de muziekvereniging „O.B.K." werd het een harde dobber, toen er om zeven uur 's avond in een miserige regen een muzi kale rondwandeling werd gemaakt. De kinderen daarentegen boften, want men was van de gebruikelijke spelletjes in de openlucht afgeweken en de jeugd zat nu kurkdroog in „Eigen Gebouw" bij de film. De avondviering met als spreker Henk Wevers, hoofdbestuurder van de A.N.B., zang van „Kunst Na Arbeid" en volks liederen door de dames Troelstra en Alers, met tot besluit muzikale mede werking van „De Thebico", droeg ver der een intiem karakter. ken. In zo'n geval krijgt hij de inge plakte zegels, waarvoor hij 10 cent per stuk betaalde, volledig terugbetaald. Bijna honderd winkeliers doen aan deze spaaraktie mee en juist deze ge varieerdheid van branche (bakkers, slagers, drogist, bloemist enz.) heeft de aantrekkelijkheid van de aktie ver groot. Wie de namen precies wil weten, kan ze in het gratis huis-aan-huis bezorgde spaarboekje vinden. Wanneer iemand onverhoopt nog niet in het bezit van genoemd spaarboekje mocht zijn, dan kan hij/zij het bij een van de deelnemende winkeliers koste loos verkrijgen. Binnenkort volgt belangrijk nieuws over zeer voordelige aanbiedingen voor alle deelnemers aan deze spaaraktie. FLORALIA VERGADERDE Onder leiding van voorzitter J. Koudijs hield de Floralia-vereniging vrijdag avond in café Marktzicht haar jaarver gadering. Uit het door de penningmees- teresse, mevr. Van de Pol, uitgebrachte financiële verslag bleek, dat er een klein nadelig saldo was. In de plaats van mevr. Dijkstra-Wil- lems, die zich niet herkiesbaar stelde, werd mevr. Van Eist-Methorst be noemd. Mevr. Veenendaal-Kerkhoven en de heer J. Koudijs werden herkozen. Aanvankelijk bestonden plannen om de jaarlijkse tentoonstelling om het an dere jaar te doen houden, doch men kwam hierop terug, aangezien men van mening was dat dit jaarlijks gebeuren wel eens helemaal uitgesteld kon wor den. Wel bestaan er plannen om een zogenaamd werkcomité te benoemen, dat zich speciaal belast met de opbouw en afbraak van de tentoonstelling, daar dit tot op heden toe steeds door de be stuursleden gebeurden. Buiten een gestaag neervallende regen en binnen een warme, propvolle zaal met theedrinkende, rokende en vooral keurende dames. Zo was de situatie woens dagavond om en in gebouw Eltheto, waar de fa. Diepeveen haar jaarlijkse mode show hield van zelfgemaakte en zelfgeshowde modellen. Ongeveer vijftig teeners en oudere dames hadden de moed opgevat om deze avond hun werkstukken op het plankier te tonen en het mag gezegd: afgezien van een tikkeltje planken koorts ging het de meesten voortreffelijk af. In vergelijking met voorgaande jaren was de kwaliteit van het geshowde opvallend. Het enige wat wij overigens misten in deze, geheel met pianomuziek omlijste show, was de sport- en vakantie- kleding hetgeen echter werd goedgemaakt door twee beroeps-mannequins, die in de pauze eenvoudige vakantie- en teenagerkleding showden, voornamelijk ge maakt van de zo gemakkelijk wasbare en zelf strijkende poplin. «WO- en knipgebied. Over het algemeen wa ren het luchtige zomerjurkjes, waarvan de afwerking hier en daar nog wel eens wat te wensen overliet. Categorie twee - de oudere dames - toonden een voorliefde voor deux-piéces meestal gemaakt van de zo populaire composé-stoffen. of voor eenvoudige mouwloze jurkjes met daarover een jasje van dezelfde stof, afgewisseld door een complét of een cocktailjapon netje. Een complimentje verdient wel mevr. Willemse, die voor haar ruime gele mantel met daaronder een geheel in plooien vallende cog nac-groene positiejapon, een warm applaus oogstte. Ondanks het slechte weer, was de zaal geheel bezet en er heerste een ge animeerde stemming. De charmante lady-speaker, mevrouw Eenhoorn, heette alle aanwezigen wel kom en vertelde enkele bijzonderheden over deze, in achttien plaatsen van ons land, gehouden amateurshows. De eerste en tweede prijswinnares sen van iedere show doen mee aan de finale op 18 mei in Krasnapolski te Amsterdam. De gelukkige winnares van deze lan delijke finale zal kunnen deelnemen De heer N. Diepeveen (rechts) over handigt hier de elektrische naaimachine aan de lste prijs winnares bü de dames, mevr. v. d. Garde (geheel links). Naast de heer Diepeveen de winnares bij de teenagers, mej. Aria Romijn. Vertederde uitroepen klonken bij het verschijnen van de twee jongste deel neemsters aan de show: de 5-jarige Li- nette en de 10-jarige Ina, die buiten mededinging showden. Zij droegen groene overgooiertjes met modieuze blouses, afgewerkt met kant. De jury (waarin o.a. zitting had de welbekende mevrouw Ida de Leeuw van Rhees) had veel tijd nodig om tot een beslissing te komen. Een beslissing die ook ons reuze moei lijk leek, hetgeen later wel tot uiting kwam door de geringe puntenverschil- len. De met zoveel spanning tegemoet geziene einduitslag was TEENAGERSle prijs (draagbare radio) mej. Romeijn (15), die een wit jurkje droeg met blauwe noppen; 2e prijs (kampeerbed) mej. Roelofsen (15); 3e prijs (luchtbed) mej. Leppers (16). DAMES le prijs (elektr. zig-zag naaimachine) mevr. v. d. Garde Zij droeg een zwarte cocktailjapon die mid denvoor en -achter een split vertoonde, waaronder een glad wit-zwart genopt rokje te zien was. (Overigens vertoonde dit model verrassend veel overeenkomst met dat van de tweede prijswinnares van de Wageningse show); 2e prijs (radio) mevr. Pels; 3e prijs (textielpak- ket) mevr. Willemse. Ook een groot aantal andere deel neemsters kregen waardevolle prijzen aangeboden. Een groepje prijswinnaars op het podium. Links mevr. v. d. Garde, mevr. Pels (met radio), mej. v. d Klift en lady-speaker mevr. Eenhoorn. aan de Eurofinale op Hemelvaartsdag. Reden te over dus voor de amateur mannequins om hun uiterste best te doen. De show werd geopend door de teen agers, die de aanwezigen soms versteld lieten staan van hun kunnen op naai- WANDELSUCCESSEN Zaterdag namen De Vrije Wandelaars met drie groepen deel aan de Betuwe- tocht te Opheusden. Het was de eerste keer dat DVW in groepsverband uit kwam. Groep 4 o.l.v. mevr. Klomp, plaatste zich bij de 5 km op de 4e plaats. Groep 3 o.l.v. de heer Van Laar, legde beslag op de 2e prijs bij de 10 km. Een com binatie van de groepen één en twee o.l.v. de heer Klomp, behaalde een 2e prijs op de 15 km. De heer R. kwam in de nacht van maandag op dinsdag, toen hij te rugkeerde van zijn werk in Veenendaal met zijn bromfiets ten val aan het Laar- eind. Het slachtoffer werd gevonden door de heer v. d. L. die eveneens van zijn werk terugkeerde. Hij bleek een hoofd wond opgelopen te hebben en een her senschudding. OOK ACHTERBERG VIERDE KONINGINNEDAG De viering van het Koninginnefeest in Achterberg begon dinsdagmorgen met een zanghulde door de leerlingen van de openbare lagere school. Aansluitend hierop werden leuke kinderspelen ge houden. Zo namen de kinderen uit de hoogste klassen met veel animo deel aan een betrouwbaarheidsrit per fiets. Ook de vertoonde films en de gebruikelijke tractatie vielen bij de kinderen zeer in de smaak. Dinsdagavond 7 mei a.s. wordt in ge bouw Bethel een vergadering van de C.H.U. gehouden. De heer Van Genderen uit Veenendaal zal die avond spreken over „De C.H.U. en de aanstaande verkiezing". Er zal ook gelegenheid zijn tot het stellen van vra gen. Niet-leden hebben eveneens vrije toegang. De thans heersende epidemie van mond- en klauwzeer is begonnen te Grams- bergen in Overijssel. Van daaruit heeft de ziekte zich uitgebreid over de provin cies Overijssel en Gelderland, waar tot nog toe de meeste gevallen voorkwamen. De toestand is thans vrij stabiel, maar de ziekte kan nog niet worden terug gedrongen. In de week van 4 tot en met 10 april deden zich in ons land 145 ge vallen voor, in de daarop volgende week 167 gevallen en in de week van 18 tot en met 24 april 146 gevallen. op gericht het virus uit te roeien en zolang dat niet is gelukt de ziekte in het oosten te localiseren. Thans zal als bijdrage tot de bestrij ding de mogelijkheid worden geopend ook de varkens in de daarvoor in aan merking komende gebieden voorbehoe dend te laten enten. Zoals reeds jaar lijks met de rundveestapel gebeurt, die daardoor praktisch geheel immuun is voor de ziekte. Voor het rundvee bestaat echter al sinds lang een goede entstof. De enting bij varkens geeft echter een geringere immuniteit. Het is daarom ook dat al leen onder bepaalde voorwaarden, dat wil zeggen herhaalde enting en entregi stratie op de bedrijven, de enting wordt toegestaan en alleen in de bedreigde ge bieden, Overijssel, Gelderland en Noord Brabant. De laatste weken valt een geringe verschuiving naar het zuiden waar te nemen. Zo telde Noord-Brabant in de eerste week van april 15 gevallen, in de tweede week kwamen er 27 gevallen voor en in de week van 18 tot en met 24 april 23 gevallen. In deze week werden ook twee ge vallen in Limburg, dat sedert het begin van dit jaar vrij van mond- en klauw zeer was gebleven, geconstateerd. Overijssel daarentegen liep terug van 64 gevallen in de topweek van 28 maart tot en met 3 april tot 16 gevallen in de week van 18 tot en met 24 april. Gelderland schommelde in deze weken van 100 tot 110 gevallen met 105 over de week van 18 tot en met 24 april. Niet genoeg kan worden gewezen op de noodzakelijkheid tot het nemen van zorgvuldige ontsmettingsmaatregelen op de bedrijven. Men dient zijn bedrijf zo veel mogelijk te isoleren en vooral de varkensstallen af te sluiten. Een aparte overall en speciale klom pen, die beide regelmatig worden ont smet en gereinigd, dient men voor het voederen en verzorgen van de varkens voortdurend bij de hand te hebben. Ook dient op elk bedrijf natronloog aanwezig te zijn, opdat bezoekers die noodzakelijk op dat bedrijf moeten zijn, zich kunnen ontsmetten. Verheugend is dat met de Duitse Ve terinaire Dienst een goed contact wordt onderhouden en dat deze bereid is de maatregelen die in Nederland ter be strijding van het mond- en klauwzeer worden genomen, aan de grens te on dersteunen. Indien onverhoopt de ziekte zich naar het westen zou verplaatsen, zouden de economische gevolg envoor ons land niet te overzien zijn. Het zou onze ex port van groente, fruit, bloembollen enz., ernstig belemmeren, zoniet geheel stilleggen. Daarom is de bestrijding er groep 4 t/m 6 jaar: le prijs Beppie van den Brink, Dijk- straat 23; 2 Gertje de Kleuver, Klaas Katerstraat 101; 3 Liesbeth Vroeginde- weij, Kerkewijk 102; 4 Jacob Groene- veld, Aart de Gelderstraat 21. groep 7 t/m 8 jaar: le prijs Wout van Schaik, Klaas Ka terstraat 45; 2. Mieke Kalendonk, Klaas Katerstraat 63; 3. Ineke Bos, Wester singel 1071; 4. Elly Rebergen, Adriaan van Ostadelaan 46. groep 9 t/m 11 jaar: le prijs Inge Lemmer, Jan Steenlaan 32*; 2. Hans Middelhoven, De Savornin Lohmanstraat 89; 3. Ceesje van den Heuvel, Dr. Kuyperstraat 11; 4. Gonda Nagel, Rembrandtpark 62s. groep 12 t/m 14 jaar: le prijs Dirk Schreuders, Westersin gel 127; 2. Rijk Donkelaar, Dr. Slot. de Bruïnestraat 18*3. Hermien Ariessen, Klaas Katerstraat 67; 4. E. Diergaarde, Jan Steenlaan 13. RINGSTEKEN: 7 jaar: Joke Heidersveld, Gerard Ter- borchstraat 15; 8 jaar: Elly Rebergen, Adriaan van Ostadelaan 46; 9 jaar: Jan Hannink, Westersingel 17; 10 jaar: Gonda Nagel, Rembrandtpark 62s; 11 jaar: Jan Edink, Dr. Colijnstraat 95; 12 jaar: Gezien Bulsink, Jan v. Goyen- straat 4; 13 jaar: E. Diergaarde, Jan Steenlaan 13; 14 jaar: Henny Heikamp, Gerard Terborchstraat 3. ROLSCHAATSEN: Behendigheidswedstrijden: Marjo Os kam, Rina Ditewig, Mieke Schoeman, Jan Hannink. Hardrijden: Wim Roor, Peter van der Wolf, Dick de Moes. BELGISCHE SNELHEIDSBEPERKING TIJDENS DE WEEKENDS De snelheidsbeperking tot 80 km per uur in België, gedurende de weekends, die sedert 1958 werd ingesteld, is bij Kon. Besluit van 6 april 1963 afgeschaft. Aan de snelheidsbeperking, waar deze door verkeersborden aan de kant van de wegen is aangegeven, dient men zich uiteraard ongewijzigd te houden, even als aan de maximum snelheid van 60 km per uur, die permanent, zowel zon dags als door de week, geldt voor de vijf grote agglomeraties in het land: Brussel, Antwerpen, Luik, Gent en Charleroi. NAALDEN GENEZEN HOOFDPIJNEN ZEGGEN ARTSEN Twee artsen verbonden aan een Lon- dens ziekenhuis, die patiënten tegen hoofdpijn behandelden met de aloude Chinese methode van acupunctuur, waarbij naalden in de patiënt worden gestoken, hebben verklaard dat zij in iets minder dan 90% van de gevallen door hen behandeld een genezing heb ben bewerkstelligd, nadat de orthodoxe methoden geen enkel resultaat hadden opgeleverd. De artsen, dr. Felix Mann van het St. James's Hospital, Balham en dr. Antho ny Halfhide, hebben hun behandeling in het jongste nummer van de „Medical World" beschreven. Van de 42 patiënten die door middel van acupunctuur werden behandeld, ge nazen er 32, of vertoonden een aan zienlijke verbetering, vijf vertoonden een middelmatige verbetering en in drie gevallen was er geen verbetering of zelfs een verergering van de kwaal. De overige twee keerden niet terug na hun eerste behandeling. De acupunctuur is afkomstig uit China en wordt vandaag de dag aan alle inrichtingen voor medische oplei ding onderwezen. In Europa speciali seren zich honderden doktoren op het gebied van acupunctuur voor een groot aantal ziekten. VERKLEDINGEN: le prijs Elly Weisfeld, Rembrandt park 76'; 2. Rudi Diepgrond, Jan van Goyenstraat 51; 3. Wim Bouman, Paulus Potterstraat 20; 4. Dini Alberti, Rem brandtpark 78s. SCHOOLVOETBAL: le prijs Patrimoniumschool; 2. Rijk van Gaasbeekschool; 3. Salvatorschool; 4. Chr. Nationale School I; 5 Groen van Prinstererschool; 6. Chr. Nationale School II. Aan de feesten namen 792 kinderen deel. ALUMINIUMFOLIE TEGEN WILDSCHADE De mixomatose die in vele landen af en toe de kop opsteekt en het hazenbe- stand dan reduceert, mag voor de jager een onaangename ziekte zijn, voor de houtvester is het - vooral als de wild stand overmatig zwaar is - anders om dat vooral de jonge bomen ernstig onder de wildschade te lijden kunnen hebben. In Canada gaat men de wildschade te gen door de bomen met zachte schors te omwikkelen met aluminiumfolie. De ze methode is wel bewerkelijk doch an derzijds is aluminiumfolie een zeer duur zaam produkt. Voor de vele fruittelers is dit bericht mosterd na de maaltijd na de enorme wildschade van deze winter doch biedt het mogelijkheden voor de toekomst. ABONNEMENTEN OP GROND ONDERZOEK Sinds 1954 bestaat de mogelijkheid om een abonnement op grondonderzoek af te sluiten voor het gehele bedrijf. Dit be tekent dat alle percelen van het bedrijf in een tijdsbestek van vier tot zeven jaar worden onderzocht waarbij 15 korting op de onderzoekkosten wordt gegeven. Dit systeem heeft enorme ingang gevon den in de praktijk omdat er de laatste jaren steeds zo'n 6 8000 bijkomen. Thans hebben meer dan 55.000 boeren en tuinders in Nederland een abonnement op grondonderzoek afgesloten. Dit be tekent dat meer dan 25 van de boeren en tuinders in Nederland regelmatig grondonderzoek laat verrichten. Het aan tal boeren en tuinders dat af en toe grondonderzoek laat verrichten is ech ter nog veel groter en wordt geschat op 40 50*/#. Voor al uw herenmodes Hoofdstraat 75 nu eens echt, met iets voor haar zelf. Een mooie hoed; Leuke sjaal of hand schoen. Prachtige tas in leder of skai-flor. Sterke paraplu! KOMT U EENS KIJKEN? bij het HENGELSPORT HUIS voor Veenendaal en omstreken Beatrixstraat 79-80, Tel. 2965 Veenendaal. Zie speciaal onze showroom op nr. 80 Hoofdstraat 108 - Tel. 3324 HET SPECIALE MODEHUIS VOOR DE VROUW GROOT TEKORT AAN KOBALT Sinds enkele jaren is het mogelijk - dank zij de voortschrijding van het we tenschappelijk onderzoek - dat de Ne derlandse veehouders hun grond kunnen laten onderzoeken op het gehalte aan het sporenelement kobalt bij het Bedrijfs- laboratorium voor Grond- en Gewason- derzoek te Osterbeek. Uit de resultaten van het onderzoek blijkt, dat van de mon sters van de graslanden (zandgrond) 70 een tekort aan kobalt had waarvan 25 een ernstig tekort. Slechts dertig procent van de zandgronden (grasland) bevatte voldoende kobalt. Veehouders die worstelen met opfok- moeilijkheden en slechte groei bij het jonge vee, likzucht, verlaagde melkgift enz. doen zeker goed hun grond op dit sporenelement te laten onderzoeken. Het eigenaardige van dit element is, dat de grassen het niet nodig hebben voor hun groei; voor de herkauwers is het echter een noodzakelijk element in verband met de vitamine B-12 vorming. Heerlijke IJSTAARTEN vanaf ƒ3,— IJs keurig verpakt, zeer geschikt om mee te nemen, in liter en halve liter verpakking Onze standplaats voor verkoop van Frites, cro- quetten, Salaadjes enz. (Hoek Vendelseweg is vanaf heden weer geopend). HOOFDSTRAAT 109 TEL. 2258 VEENENDAAL GEVRAAGD voor 3 of meer morgens per week. Kerkewijk 189 Veenendaal WIDUSA PRELUDE DUBBELE WITTE AMATEUR SAXA (verbeterde Wagenaars) PROCESSOR Zaadhandel H. v.Dyk Buurtlaan 50 west Telefoon 2117 Verras uw gasten met onze heerlijke soorten gebak en koekjes. Onze meest bekende soorten koekjes zijn Amandel Krullen, Romeo's, Hazelnoot- geglaceerde koekjes, Grote suikerkrakelingen, Pitmoppen en Juliaantjes. Deze week: Hazelnoot Frou Frou Enthousiast roept 250 gram 1,35 logereen Nougat Glacé ha... gebak van 250 gram fl_ f HOOFDSTRAAT 21 Telefoon 2136 Hiervoor verhuren wij DE NIEUWSTE TROUWCOSTUUMS MET ALLE TOEBEHOREN Hoofdstraat 46

De Vallei | 1963 | | pagina 5