Regenjassen Internationale mode '63 RIPOLIN MODERNE BADPAK: Lage ruglijn en tweekleurig Fa. W. Rebergen - Herenmodes NIEUWIGHEDEN VOORRANG TYPISTE/ADM. KRACHT Adverteren doet verkopen! SCHILDER ZONDER GRONDVERF r „DE VALLEI" UW BLAD VRAAG EN AANBOD IS, GROF GEHAAKT Broderiekant De badpakken KIES uit onze nieuwe kollektie de jas, waarmee U zo zult weglopen vanaf 49,75 Wij hebben ook weer enige regenjassen met kleine weeffoutjes, voor zeer lage prijs. Op kruising VERHARDE weg met ONVERHARDE weg De Houtspeciaiist ELASTIEKEN KOUSEN HENNY JANSEN Te koop 1//I6,75 ANDROCLES EN DE LEEUW Modieuze modelletjes te kust en te keur in de nieuwe van Haren kollektie. Van ranke Gevraagd Te huur Aangeboden Diversen U kunt het toch niet afschreeuwen Jjnnrp Dank zij het initiatief van de Veenendaalse Textielhandel Pj j_ Ant. de Ruiter, hebben woensdagavond in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" een groot aantal dames van zeer nabij kennis kunnen maken met de nieuwste badkledingmode. Een aantal uitermate vakkundige en charmante beroepsmanne quins showden een bonte rij badpakken, bikini's en zelfs ook nog Scheepjeswolmodellen, pyama's en sportkleding. De prijzen van een en ander lagen soms ver uiteen: om een voorbeeld te noemenbij de badpakken liet men modelletjes zien waarvan men voor nog geen veertien gulden eigenaresse kan worden. Daarentegen verschenen er ook mannequins tussen het sterk geïnteres seerde publiek met exclusieve creaties om hun tengere schouders, die in de prijsklasse van tegen de tachtig gulden bleken te liggen. Al met al een gevarieerde collectie, geheel aangepast aan de moderne eisen des tijds. De geshowde Scheepjeswol-modellen leerden ons, dat de Helanca-pantalon dit jaar de boventoon voert. De broeken worden nauwsluitend gedragen. De truitjes zijn meest grof gehaakt met V-hals, waaronder bij voorkeur ge nopte sjaaltjes worden gedragen. Ze vallen erg ruim en lang uit. Wat de kleuren betreft: de mode-ont werpers hebben het ditmaal gezocht in zachte kleuren, zoals rose, lichtblauw en niet te vergeten brons. Bij de vesten viel het op, dat ze grote kragen hebben en in vele gevallen met jaquard randen afgezet. (De zogenaam de Zermatt-mode). Ja, en dan de pyama's. Vooropgesteld zij, dat dit onderdeel van derie-kant afgezet en de meest voor komende kleuren: rose, lichtblauw en turkoise. Mogen we de speaker geloven (en wie zou er meer verstand van hebben dan hij?) dan zal de bikini met jasje en niet te vergeten de grote zonnehoed, dit sei zoen erg in trek zijn. De meeste badpakken die op de Hein- zelman-show werden getoond, zijn ge maakt van Helanca-garen. De ruglijn_is_laag uitgesneden en bijzondere aandacht trekken de kleuren zwart-wit en blauw-wit (zeemans-stijl). Ondanks dat het buiten verre van zomers was, kondigde de speaker ver volgens optimistisch aan dat de boule- vard-dress sterk in de mode komt. Deze badcombinatie bestaat uit een lange broek met blousend jasje in frisse streep-dessins. Voor de geïnteresseerden tenslotte nog enkele opvallende verschijnseltjes: de voorkanten van de katoenen badpak ken vallen ietwat blousend uit. En over kleuren gesproken: wilt u „bij de tijd" zijn, dan heeft uw badpak twee kleu ren: het bovenste deel gestreept en het broekje effen. Al met al een op hoog peil staande show, waarmee de organiserende firma ongetwijfeld veel eer heeft ingelegd. De muzikale begeleiding was in goede handen van Tom Erich. Zandstraat 57 VEENENDAAL Patrimoniumlaan 65 Een drietal moderne badpak-creaties zoals die woensdagavond op de Heinzelman-show te zien waren. de vlot gebrachte en aantrekkelijke show, bij de aanwezige dames bijzon der in de smaak viel. De meest elementaire moderniteiten: veel V* broeken en de jasjes vallen erg ruim. Hals en mouwtjes zijn vaak met bro- VEILIGHEID IN OPTIMA FORMA In een tijd, waarin iedere automobilist toch vooral op het hart wordt gedrukt veiligheidsriemen aan. te schaffen, is een Amerikaanse fabrikant al weer met een vervolmaking van dit produkt gekomen. Om de nalatigheid van de chauffeur tegen te gaan, heeft de fabrikant riemen ontworpen, die de automobilist dwingen ze te gebruiken. Anders start de motor niet Door een eenvoudig slot aan de starter te bevestigen en te verbinden met een mechanisme aan een van de veiligheids riemen, is het onmgoelijk de auto op gang te krijgen, zolang de riemen niet om het lichaam zijn bevestigd. De prijs van deze speciale voorziening bedraagt ongeveer zeventig gulden. FRISDRANKEN VOOR DIABETICI Volgens berichten uit Amerika gaan de groten onder de fabrikanten van fris dranken zich steeds meer richten op de markt voor diabetici. Hoewel de markt voor suikervrije frisdranken in verhou ding tot die der normale frisdranken klein is, neemt de vraag ernaar voort durend toe. Firma's zoals Coca-Cola hebben een onderzoek ingesteld naar de behoeften aan een suikervrije frisdrank. Zij zijn tot de conclusie gekomen, dat, zoals bij oploskoffie reeds het geval is, deze be hoefte aanwezig is. Naar verwacht wordt, zal het eerste van dergelijke produkten dan ook binnenkort in de handel ver krijgbaar zijn. DEUR GAAT NU OOK HORIZONTAAL OPEN Door een Zwitserse firma wordt sinds kort een scharnier gefabriceerd, dat vooral voor „doe-het-zelf" liefhebbers van bijzonder praktisch nut kan zijn bij het vervaardigen van kasten in kamers. Het scharnier wordt op een eenvoudige wijze aan de kastdeur bevestigd. De deur kan er mee in horizontale en in verticale richting worden bewogen. Daarna keert hij weer op de juiste plaats terug. Zoals reeds besproken is de voorrang op een kruising van GEWONE wegen (de wet noemt deze wegen VERHARDE wegen) als volgt: a. Verkeer van rechts gaat voor, maar b. Snelverkeer gaat voor langzaamverkeer. We gaan nu een stapje verder en bezien de verhouding ten opzichte van VERHARDE en ONVERHARDE wegen. Onder ONVERHARDE wegen worden verstaan uitgesproken land- of zand wegen. Wegen dus, die niet verhard zijn on veel slechter begaanbaar dan de gewone (verharde) geasphalteerde en bestrate wegen. Alle verkeer op zo'n ONVERHARDE weg, onverschillig of dat een auto cf een fiets is, moet altijd voorrang geven aan alle verkeer op een ver harde weg. Op nevenstaande tekening ziet u een kruising van een verharde weg met een onverharde weg. De auto rijdt op een onverharde weg en de wielrijder op een gewone (verharde) weg. Hoewel de auto van rechts komt en bovendien tot het snelverkeer be hoort, gaat toch de wielrijder vóór! Komende van een ON-verharde weg op een verharde weg heeft men dus nimmer voorrang. Is de situatie verharde of onverharde weg niet volkomen duidelijk: DOE DAN UITERST VOORZICHTIG Het begrip verharde of onverharde weg houdt beslist geen verband met de breedte der wegen. Een smalle weg is daarom nog geen onverharde weg; niet elke brede weg is een ver harde weg. KRUISPUNT VERHARDE WEG- ONVERHARDE WEG: Verkeer op de verharde weg gaat vóór] FIETSER GAAT DUS VÓÓR AUTO! VEILIG VERKEER Komende van een smalle weg op een brede weg, is het verstandig om - ongeacht de rangorde - rekening te houden met de onopvallendheid daar van voor het verkeer op de brede weg. Het recht van voorrang sluit niet uit de morele plicht om daarvan redelykerwijze geen gebruik te maken. Bij kruising van twee onverharde wegen onderling, dus weer twee wegen van gelijke rangorde, geldt weer de algemene bepaling van: Verkeer van rechts gaat voor, maar snelverkeer gaat voor- langzaamverkeer. De volgende maal over de voorrang op kruising van weg en rijwielpad. Heren weggebruikers, wilt u deze voorrangsregels ook onder de aandacht brengen van uw vrouw en kinderen? Het gaat om veiliger verkeer voor allen! Gebruik daarvoor verdunde Ripolin Snelverf 500. Geen strepen. Duurzamer glans. Voordeliger in prijs. fa af met By liet Rijksobservatie- en opvangcentrum Kamp Overberg te Overberg (gemeente Ame- rongen) kan geplaatst worden een Bij voorkeur in het bezit van Mulo- en type diploma. Salaris naar leeftijd, opleiding en erva ring ten hoogste 423,p.m. en huurcompen- satie (boven 22 jaar) en vakantietoelage. Sollicitaties te zenden aan de directeur. Telefo nische afspraken nr. 03431-323. Vraag de geel/ rode bus met de £,3 mannetjes! F. E. VRUGTE Patrim.laan 55 - Tel. 3520 Veenendaal Wist U dat vele ernstige beenklachten niet zouden voorkomen, wanneer tijdig en regel matig de juiste elastieken kousen gedragen werden? Laat U daarom adviseren door een vakman! DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL Zandstraat 7 Tel. 2472 Veenendaal 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent. Te koop prima 2e hands band- en trapnaaimachines. Fa. Koomen. Kerkewijk 17, Veenendaal. Te koop prima aardappelen bij G. Heikamp. Spoorlaan 67, Veenendaal. Te koop 2 pinken, zwart bont. Te bevr. Dijkstr. 127, Veenendaal. Te koop i.z.g.st.z. platenwis- selaar met 60 platen. Sta tionssingel 52, Veenendaal. Te koop aardappelen, Noor delingen. Gebrs. Veldhuizen. Bekerweg 3, Renswoude. Woonhuis te koop, huurhuis moet achtergelaten worden. Brieven onder nr. 2683 aan het bur. van dit blad. Te koop of te ruil B.M.W. motor R 25, 250 cc met 200 Steib-zijspan, bj. '53. Ook afzonderlijk. Patrimonium laan 124, Veenendaal. Te koop 2 stel z.g.a.n. ve lours overgordijnen, donker rood. D. Slok. Rijksstraat weg 107, Eist (U.). Tel. 207. Te koop 500 hennen, H x R. W. v. Deelen. Parallelweg 5, Overberg. Te koop een dames- en he- renrjjwiel, een autoped en kinderzitje. Mulderslaan 76, Veenendaal. Te koop Messerschmidt 1962, 25.000 km gelopen. Te bevr. Rijksstraatweg 80. Eist (U.). Te koop 75 WL hennen, 10 weken, gelewiekt en 2 elek trische kunstmoeders. Sav. Lohmanstraat 56, Veenen daal. Te koop zwarte poedel, teef, 7 mnd., ingeënt. Prijs 45,i Utrechtseweg Z2, Renswoude. Tel. 08387-307. Te koop prima wringer met bok, z.g.a.n. Middellaan 59, Veenendaal. Te koop 225 jonge hennen, 8 weken oud. Davidsstraat 16, Veenendaal. Te koop bromfiets, merk Kaptein, bj. '62. Munniken- weg 117, Veenendaal. Vrij dag na 6 uur of zaterdag middag. Te koop complete cirkelzaag 30,Parallelweg 43, Vee nendaal. MILANO 'n Fijn handgevlochten flatje voor zomerse da gen. In wit en naturel. Le der zool. De prijs is even soepel als het flatje zelf 7 Androcles leefde van toen af in het hal samen met de leew en verzorgde het dier totdat zijn poot genezen was. In die tijd werden zij grote vrienden. Zij aten en sliepen samen en toen de leeuw geheel hersteld was ging hij weer uit jagen, maar bracht dan de buit naar het hol, waar An drocles zijn eigen portie boven een open vuur roosterde. Zo ging dat gedurende lange tijd, maar tenslotte kon An drocles het niet meer buiten menselijk gezelschap stellen, want met de leeuw kon hij natuurlijk niet normaal praten. 8 Op een dag, toen de leeuw sliep, sloop Androcles het hol uit. Hij liep naar de stad omdat hij hoopte in de haven een schip te vinden, dat hem naar Griekenland zou kun nen terug brengen. Hij had echter geen geluk, want hij werd door twee Romeinse soldaten herkend. „Was dat niet de slaaf, die enkele jaren geleden van zijn meester weg liep?" vroeg één van hen. „Ja", antwoordde de ander, „la ten wij hem gevangen nemen, want wij zullen van zijn meester zeker een goede beloning krijgen!" Dus volgden zij Androcles en overmeesterden hem, voordat hij de kans kreeg te ontvluchten. (Wordt vervolgd) LONDON Sierlijk pumpje in prima witleder met leder zool. Met de uitgespaarde open zijkanten en de geraffi neerde opengewerkte de koratie extra geschikt voor zomerse dagen, a q 'n Klassieke pump met moderne, schattige gar nering. Stijlvolle hak. Le- dpr zool. Ideaal voor Uw wandeitoiletje "j 0 75 Te koop Jawa platom motor, 6100 km gelopen, deskundig onderzoek toegestaan. Wil ook ruilen voor auto. Em- malaan 36, Veenendaal. Te koop Renault - 4. Cune- raweg 432, Prattenburg. Te koop regenpakken, pri ma kwaliteit. Bosman t/o de kerk. Eist (U.). Tel. 08377- 280. Te koop 2e hands lange le deren jassen, zwart en bruin, ook enige damesmantels. Bosman t/o de kerk. Eist (U.). Tel. 08377-280. Te koop 4-pers. auto, stan daard 1 15 '57: 650, Aanhangwagen moet gemon teerd worden met compl. verlichting 125,2 nieu we banden, binnenband 640 x 13 75,3-plaats elektr. kookstel als nieuw 25,—. W. Noot. Kon. Julianalaan 77, Amerongen. Te koop 100 boeken z.g. a.n., overwegend romans. Adres: Dr. Hoolboomweg 3, De Klomp, post Veenendaal. Kinderrü'wiel. Meisjesfiets met remnaaf ter overname, ziet er keurig uit. Leeftijd 7-13 jaar voor 55,Jon gensfiets leeftijd 4-7 jaar, zeer sterk en prima onder houden voor 45,Nieu- weweg 81, Veenendaal. Te koop 2 C.V. aug. '61, i.z. g.st. 2650,—. Tel. 2626. Te koop jonge boxer. Julia- nastraat 66, Veenendaal. Te koop 200 hennen, 7 we ken. Burgwal met knop, ge- ent voor vogelpest. Gerard Doustraat 18, Veenendaal. Te koop 2 VVV de Luxe van af 1650,—; VW inruilbus- je 900,—; 2 Opeis Car-a-van vanaf 1100,Opel Blitz 2250,Borgward Diesel 1400,—; VW bestel 1350,Consul 750,—. Alle wagens zijn in prima staat. Rijksstraatweg 49, Eist (U.). Tel. 08377-226. Te koop aangeboden Citroen 2 CV 1961, 53.000 km gelopen. I.pr.st. Garage Hogendoörn. Tel. 2454. Nieuweweg 214, Veenendaal. Bloemen en planten te koop. Violen op kleur, asters enz. Ook nog enkele voorgekiem- de dubbele knolbegonia's, verschillende kleuren. Hoofdweg 10. Ederveen. Herenrywiel ter overname, zeer sterk en keurig onder houden. Geheel compleet uitgerust met verlichting enz. voor 65,Nieuwe weg 81, Veenendaal. Te koop VVV de Luxe 1960 met roldak en Amerikaanse bumpers. VW de Luxe 1960 gesloten. VW de Luxe 1961. Allen in prima staat. Paral lelweg 125, Veenendaal. Tel. 2761. Te koop pick-up met 25 platen. Pelikaanstraat 38, Veenendaal. Te koop fornuis. Franseweg 21, Eist (U.). Te koop aangeboden kap perstoilet, grote schuifkast, kinderknipstoel. Wed. v. Ravenswaaij. Pr. Bernhard- laan 108, Veenendaal. Te koop bloeiende violen, muurbloemen, vergeet-mij- niet, duizendschoon en an dere tuinplanten. Kwekerij A. Loef. Nu nog einde Sand- brinkstraat, Veenendaal. Te koop Opel bestel '58-'59, in zeer goede staat, 's Avonds na 5.30 uur. Zuivel- straat 5, Veenendaal. Te koop kinderwagen, laag model. P. v. Ojik. Jan Cuy- kenflat 120III, Schrijvers park, Veenendaal. Mevr. v. Essen, v. Limburg Stirumstraat 2, Veenendaal, vraagt voor haar klein ge zin een net dagmeisje. Za terdagmiddag en zondag vrij. Tehuis gezocht voor aardig poesje, 7 weken oud. Te be vragen bij v. Aller, Van Limb. Stirumstraat 3, Vee nendaal. Gevraagd werkster voor 2 halve dagen. Vebotex. Ker kewijk 37, Veenendaal. Gevraagd nette üsventer voor Eist (U.). D. Slok. Rijks straatweg 107, Eist (U.). Tel. 207. Bezorgers gevraagd z.sp.m. voor Telegraaf/Nieuws van de Dag. Aanm. bij agent: Dijkstraat 48, Veenendaal. Net winkelmeisje gevraagd, niet beneden 16 jaar. Hoofd straat 52, Veenendaal. Reclame-speldjes. Wie heeft voor mij speldjes ter over name tegen contante beta ling, ongeacht de hoeveel heid. Brieven onder nr. 2684 aan het bur. van dit blad. Gevraagd flink zelfstandig meisje als hulp in de huis houding, niet beneden 18 jaar. Aanm. B. Wallet, Mul derslaan 54, Veenendaal. Service-monteur mach. fa briek Rotterdam zag zich gaarne geplaatst als onder houdsmonteur in Veenen daal. Bekend met bakkerij installatie. Brieven onder nr. 2685 aan het bur. van dit blad. Werkster gevraagd. Van de Duyn van Maasdamstraat 15. Veenendaal. Aanm. na 7 uur. Meisje gevraagd voor de huishouding. H. Mark. Hoofdstraat 37, Veenendaal. Tel. 3715. Voor het huren van doop jurken is La Mode het adres. Hoofdstraat 108, Veenendaal. Te huur geheel automatische bromfietsen. Alleen voor personen boven 18 jaar. Al les nieuw materiaal, all. risk. verzekerd. Prijs 7,50 en 10,per dag. Bestel vroeg tijdig. Hoofdweg 10, Eder veen. Tel. 260. Aangeboden comb, wasma chines met 200,— korting af fabriek, kleine schoon heidsfoutjes door transport, vanaf 385,—. Met agitator verwarming en pomp. Vol ledige service en garantie. Enkelvoudige wasmachines en centrifuges zijn uitver kocht, Te bevr. aan de fa briek. zaterdagmorgen van 10-12 uur, maandagavond van 7-9 uur. „Domestic", Wasmachinefabriek. Indus trieweg-zuid, Amerongen. Tel. 03434-1944. De Ralstonverf is toch voor deliger. E. A. v. d. Broek, Hoofdstraat 52, Veenendaal. Tel. 2017. Wie heeft per abuis na het Koninginnebal in garage Schoonhoven mijn blauwe regenjas meegenomen en zwarte laten liggen? Wilhel- minastraat 23, Rhenen. De Ralstonverf dekt toch beter! E. A. v. d. Broek, Hoofdstraat 52, Veenendaal. Tel. 2017. Wasmachinefabr. heeft enige lichtbeschadigde wasmachi nes, gloednieuw m. garantie 125,— en 145,—. Ook z. voord, centrifuges en com binaties. Vraagt demonstra tie: Postbus 24, Zwijndrecht. De Ralstonverf is toch be ter! E. A. v. d. Broek. Hoofdstraat 52, Veenendaal Tel. 2017. Voor regenkleding Bosman t/o de kerk. Eist (U.). Tel 08377-280 Voor filmpjes, blitzlampjes, ontwikkelen en afdrukken. Drog. de Helm. Dr. Slot. de Bruïneplein 25. Veenendaal. Voor alle reparaties aan Uw paraplu is het adres La Mode. Hoofdstraat 108, Vee nendaal. Lichtdrukken en fotoco- piëren. Artifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko. ninginnelaan 37 te Veenen daal. Tel. 2361. Voor al uw feesten, salade's, gebraden haantjes, warme hapjes, enz. Ook thuisbez. Lunchroom „De L u 1 f e 1", Kerkewijk, Vdaal. tel. 2085 Een flinke voorraad meube len, waarvan veel als nieuw, vindt U steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver_ koophuis, Hoogstraat 30, Tel. 2209, Veenendaal, WITTE WATERVERF in plastic emmertjes van 4 kg. ƒ4,— per stuk. Sneeuwwit, geeft niet af. Fa. Zimmer man Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenendaal. Ook voor vloerbedekking en cocos naar Nic. v. Leeuwen, Achterkerkstraat 65, Vee nendaal. (gratis leggen). H. A. Sol. Orthopaedie - bandages - steunzolen breukbanden - korsetten - enz. Iedere donderdag van 2 tot 5 uur, zitting in Apo theek Zuidersma. Hoofdstr. 53, Veenendaal. Ook uw oude bed maken wij weer als nieuw (1009/o garantie). In een dag klaar. Nic. van Leeuwen, Achter kerkstraat 65, Veenendaal. Europlast watervaste gips plamuur voor gaten en scheuren in muurwerk, voor schilderwerk enz. Verkrijg baar bij fa. Geha van Leeu wen. Hoogstraat 7, Tel. 3246, Veenendaal. Voor plaatwerk en uitdeu ken Gebr. Ploeg, Overberg, Tol. 03431-251. Voor een pijp naar Sigaren magazijn v. Walsem, Ach terkerkstraat 26, Veenendaal. Tel. 3179. Rutexon het enige afdoen de middel tegen vochtige eD natte muren, kelders Be scherming tegen roest, o.a. auto's. Fa. Geha van Leeu wen, Hoogstraat 7. Tel. 3246. Veenendaal. Steeds aangeboden velerlei z.g.a.n. en nieuwe meubelen en alle aanverwante goede ren, wasmachines, stofzui gers enz. Scherp concurre rende prijzen. M. Vlastuin, Nieuweweg 60, Veenendaal. Tel. 3052. Asbest golfplaten en asbest board in alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan. J. Kool, Holleweg 4, Tel. 08385- 2463, Veenendaal. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw artike len onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat „De Vallei" te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag.

De Vallei | 1963 | | pagina 6