Hulde aan het hos (trevira)* Kom werken bij Gehéniau en doet uw best j zorgen voor u dan voor de rest VRAAG EN AANBOD BJVtW.'s '61 en '62 MIDDENDORP BESCHERMINGSBOSSEN Het bos als weideplaats Bos contra malaria Eikel- en Kastanjebrood Dessert Te koop Gevraagd Te huur Woningruil Diversen Publikatie van: N.V. Kleding-lndustrie De Vries Susan Is verkrijgbaar in kamgaren met 45% scheerwol kreukherstellend gemakkelijk in het onderhoud plooihoudend altijd elegant Vier en twintig procent van het aardoppervlak is bedekt met bos. De waarde ervan valt niet te schatten. Er z(jn bossen, die reeds eeuwen in het landschap prijken en andere, die nauwelijks een dozijn jaren oud zijn. Bossen geven aan het landschap diepte en inhoud, karakter en sfeer. Bossen geven ook veel hout en wat kan men daarvan al niet maken: meubels, zweefvliegtuigen, ski's, vaartuigen, kisten, kuipen, telefoonpalen, speelgoed. Kortom, teveel om op te noemen. Ruim negentig procent van de Japanse huizen zijn geheel opgetrokken uit hout en ook de aantallen te dien aanzien voor Rusland en Noord-Amerika zijn indrukwekkend. Een bos aan leggen ter wille van het hout is dus een lukratieve bezigheid. Alleen, men moet ge duld hebben! Maar niet alle bossen worden beheerd of aangelegd voor het kostbare hout alleen: het bos drijft ook ziekten uit, regelt de waterstand, beïnvloed het kli maat en tevens verschaft het mens en dier een belangrijke hoeveelheid voedsel. Het bos dient de mens tot velerlei nut. Bossen, gelegen op plateaux en heuvel ruggen bijvoorbeeld, hebben veelal tot taak de grond vast te houden. Onbeboste heuvels immers worden door invloed van regen en wind langzaam maar zeker weg gevaagd - erosie! Erosie is voor de land bouw zeer schadelijk, aangezien de weg gevaagde grond hoofdzakelijk uit zand bestaat en dus de akkers onvruchtbaar doet worden. Bossen om de grond vast te houden worden veel aangetroffen in de Franse laagvlakte, onder andere in Champagne, waar men in de afgelopen decennia talrijke dennen heeft geplant. Ook Duitsland telt vele anti-erosiebossen. Sommige bergbossen zijn louter en al leen aangelegd om lawines uit elkaar te doen laten spatten. Lawines komen voor al veel voor in het voorjaar als de dooi haar intrede doet. Daar, waar de berg flanken onbebost zijn, hebben deze enor me grote en met angstwekkende snel heid aanrollende sneeuwmassa's vrij spel en kunnen zij veel onheil veroorzaken. De bergbewoners hebben de waarde van een beschermende bosgordel dan ook goed begrepen. Overal in de lawinege- vaarlijke streken hebben zij op onder scheidenlijke hoogten rondom de dorpen brede naaldbosaanplantingen uitgezet, die hen beveiligen tegen het altijd drei gende lawinegevaar. Ook verkeerswegen en spoorbanen worden op deze manier beschermd tegen de vernietigende kracht van de sneeuwstortingen. In Zwitserland en Tirol zijn dit soort bossen talrijk. Een ander typisch bos van de berg streken is het zogenaamde alpenweibos; kleine, in de bergweiden verspreid lig— voedsel uit het bos. Dit tijdvak ligt niet zo heel bijzonder ver in het verleden. De aardappel bijvoorbeeld werd pas ge ïntroduceerd in het midden van de zes tiende eeuw. De tomaat enige tijd later. Wat at de Europeaan dan voordien? Ui teraard veel korenprodukten: brood, meelspijzen enzovoorts. Maar het dage lijks brood uit die tijd bevatte niet «al tijd alleen korenmeel. Er werd maar al te vaak eikel- of kastanjemeel aan toe gevoegd. Ook had men destijds brood, dat uitsluitend uit het meel dezer bos vruchten was samengesteld. Tot tegen het einde van de zeventiende eeuw werd in verscheidene Zwitserse kantons alleen „kastanjebrood" geconsumeerd. Voed zaam en smakelijk weliswaar, maar bui tengewoon zwaar "voor de maag! De le zer begrijpe goed, dat het hier niet de wilde, maar de tamme kastanje betrof. De tamme kastanje blijkt tot op de dag van heden een voornaam voedsel. In Italië beslaan de tamme-kastanjebos- sen 660.000 hectaren. De oogst, welke er van wordt verkregen, bedraagt jaarlijks circa 250 miljoen kilogram. Bijzonder overvloedig is de oogst in de Toscaanse provincie Lucca, waar meer dan de helft van de grond in beslag wordt ge nomen door kastanjewouden. Op Corsica is het dichtstbevolkte deel van het eiland eveneens bedekt met kas- tanjebos. De tamme kastanje, die het wonderwel doet op schrale, rotsachtige gronden - mits deze veel kalk bevatten - vormt voor de Corsicanen een belang rijke bron van inkomsten. Naaldbomen bieden de mens weinig eetbaars, tenzij hij heel erge honger heeft. In Zweden, waar men in 1868 een ernstige hongersnood beleefde, bereidde centrum van de bosbessencampagne vor men. Tegen eind juni trekken tientallen handelaren met hun vrachtauto's hier heen om de bessen van de plukkers op te kopen. Tweeduizend oogsters opereren elk seizoen in de bossen van Haguneau. Van bosbessen „zoeken", zoals bij ons op de Veluwe, is hier geen sprake, de oogs ters, veelal zigeuners, grissen de sappige bessen bij handen vol van de struiken af en verhandelen de oogst rechtstreeks aan de opkopers. De opkopers op hun beurt, doen de bessen grif van de hand aan de jamfabrikanten in Straatsburg. Behalve naar bosbessen wordt in de Vogezen ook naarstig gezocht naar cham pignons. De meeste champignons worden hier niet gevonden in de herfst, maar in het voorjaar. Vrij veel voorkomend in naaldbossen is de morielje (marchella' esculenta), een goed eetbare paddestoel, die geurig en zeer fijn van smaak is. In Zuidelijke landstreken „weiden" geiten, varkens en schapen in bossen. Voor varkens zijn eikels en kastanjes een gedegen voeding. In Spanje, in de Sierra Morrena, waar veel eikenbossen zijn, knorren in het najaar duizenden varkens. De boeren daar houden vast aan een merkwaardig weiderecht. De varkens worden namelijk, voor zij de bossen worden ingedreven, gewogen. Na dat de krulstaarten enige weken in de bossen hebben rondgezworven, worden zij wederom op de weegschaal gezet en naar gelang het aantal aangekomen kilo's wordt dan het weiderecht, of liever ge zegd het bospachtrecht betaald Het hoeden van varkens in eiken- en kastanjebossen heeft tevens op grote schaal plaats in Frankrijk (Dordogne en Morvan), Litauen, alsmede in verscheide ne Balkanstaten. Eveneens gaarne in de bossen rond zwervend is de geit. Maar zij kunnen aan het bos ernstige schade aanrichten, daar zij ook de jonge twijgen oppeuzelen. In droge gewesten, met weinig weide grond, vormen de geiten voor het bos wezen een serieus probleem. Zo worden op Cyprus op ruim zestig procent van het bosoppervlak geiten gehoed. In Grie kenland en Joegoslavië is de situatie niet veel gunstiger. In eerst genoemd land wordt het aantal geiten, dat jaar lijks in de bossen verblijft, geschatop zes miljoen! Dramatisch is de toestand gende bossen, welke de boeren aanleggen om schaduw te verschaffen aan hun vee. Tevens bewerkstelligen die alpenweibos- sen, dat de weidegrond vochtig blijft. Het alpenweibos geeft aan het bergland schap een bijzonder fraai cachet. Bossen bieden schaduw en koelte; zij verschaffen ook warmte en luwte. Kam peerders, die in het voor- en najaar bi vak maken, 'weten hiervan mee te pra ten. In de beschutting van het bos vin den zij dan een hogere temperatuur dan in het vrije veld, waar venijnige winden het verblijf meestal onaangenaam maken. Koudewerende bosstreken worden veel aangelegd in Polen en Rusland. Dit om sommige gewassen in de vroege herfst te vrijwaren tegen nachtvorst. Ook de cy- pressenhagen rondom de fruitgaarden in Zuid-Frankrijk dienen tot een dergelijk doel. Hier dreigt evenwel het gevaar niet in de herfst, maar in het voorjaar als de koude mistral de vruchtbloesem belaagt. Malaria is niet een geëigende ziekte van de tropen, want ook in Europa maakt zij slachtoffers. Gelukkig is haar verder felijke invloed - althans voor wat Eu ropa betreft - belangrijk teruggedrongen. Het bos heeft hiertoe veel bijgedragen. Amper een eeuw geleden was Rome om geven door uitgestrekte moerassen, waar in miljoenen malariamuskieten een be schutte broedplaats hadden. De zieken huizen in de eeuwige stad waren destijds dan ook tjokvol met malariapatiënten. Daar de moerassen een geweldig groot oppervlak besloegen, zou het dempen er van teveel tijd vergen. Men kwam echter op het idee de moerassen te be bossen. Achteraf bleek dit een geschikte oplossing te zijn, want de bossen, welke in de moerassen werden geplant, ont trokken geleidelijk aan het water uit het moeras en deden dus als zodanig dienst als draineerbuizen. Hoe meer de jonge stekken tot wasdom kwamen, des te min der werd het aantal muskieten en dien tengevolge werd het malariaspook in dit gebied geheel uitgedreven. Ook het moerassige, door malaria ge plaagde kustgebied tussen de monding van de Adour en de Garonne in Frank rijk werd op een soortgelijke manier ge saneerd. Het hoofddoel van de bebossing in deze contreien was evenwel niet zo zeer de moerasdrooglegging, maar meer in het bijzonder het „vastleggen" van de zandvlakten aan de kust. In de bossen rondom Rome en aan de Franse Zuid- Westkust zijn nu kinderkoloniën en kampeerterreinen, rusthuizen en sana toria Zulke inrichtingen treft men tevens aan op de Veluwe, in het prachtige Zwarte Woud en de Ardennen, in de bergbossen van de Dolomieten en de Pyreneeën, kortom, overal waar veel bossen zijn. Want daar waar bos is, blijkt de atmosfeer gezond en puur, vindt de mens rust en nieuwe krachten. Vóór het tijdperk van de gecultiveerde voedingsgewassen in Europa betrokken de mensen voor een belangrijk deel hun men brood uit de schors van de den. De enige naaldboom, die genietbaar voed sel voortbrengt, is de Pinus Cembra. Ten Oosten van de Karpaten worden de jonge dennekegels van deze boom soort geroosterd verorberd. De smaak er van is wee-zoet. Geroosterde Pinus Cem- brakegels worden in bijna alle Russische steden op straat verkocht. De kinderen aldaar blijken er verzot op! Biedt het naaldbos zelf weinig voed sel, het onderhout van de coniferen daar entegen herbergt vele schatten. In Fin land onder meer groeien in het onder- bos van de naaldwouden vele wilde frambozen en aardbeien, alsmede diverse soorten bosbessen. Menige Finse boer scharrelt door het oogsten van bosvruch ten dan ook een aardige bijverdienste bij elkaar. Dichter bij huis zijn de Vogezen, waar speciaal de bossen rondom Haguenau een Zonder bos geen rust en schoonheid. in Noord-Afrika te noemen, waar in de afgelopen jaren hele bospercelen werden vernietigd door toedoen van de mekke rende viervoeters. Ja, de geit blijkt een grote slokop. Zij vreet het bos weg tot op een hoogte van circa drie meter. Hoe? Eenvoudig door zich op te richten en met haar hoorns de twijgen naar zich toe te buigen Een en ander komt het bos natuurlijk niet ten goede. In sommige landen worden dan ook alleen geiten in de bossen toegelaten, waarvan de snijtanden zijn afgevijld. Zij kunnen dan wel van de bladeren knabbelen, maar niet van de twijgen. Het bos is voor de mens van onschat bare betekenis. Zonder bos geen hout en zonder hout geen comfort. Zonder bos ook geen rust en schoonheid, geen op wekkend vogelgefluit en aangenaam ver pozen. Daarom, laat men er zuinig op zijn en er niet teveel de bijl inzetten! (Zie onze advertenties elders in dit nummer) 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 eent. Te koop Citroen I.D. bj. '54. Zeer billijke prijs. Gerard Terborghstraat 5, Veenen- daal. Te koop of te ruil VW type 1952. Ziet er leuk uit. Wil- helminastraat 29, Rhenen. Te koop 4 clubs, event, per stuk. Dijkstraat 112, Veenen- daal. Te koop ameublement, koop je. Dr. Wallerstraat 93, Rhe nen. Te koop eiken dressoir, 198 - 54 cm, stofzuiger, kinder zitje voor auto. Julianastr. 72, Veenendaal. Te koop i.pr.st.z. Puch scoo ter met nieuwe banden. Val leistraat 104, Veenendaal. Te koop witte satijnen trouwjapon, maat 38 met bij- behoren. Buurtlaan-West 48, Veenendaal. Te koop prima vulkachcl- tje, als nieuw. Achterkerk straat 29, Veenendaal. Te koop de nieuwste zig zag naaimachines. Elektr. in koffer met 3 jaar garantie, 345,Vergelijkbare win kelprijs 448,Voordeel 103,Showroom geopend vrijdagsavonds tot 10 uur, zaterdags tot 6 uur. Als U belt voor 10 uur 's morgens, vrijblijvend bij U thuis op zicht. G. v. d. Garde, Naai machinehandel. Gelderland 9, Veenendaal. Tel. 0000. Te koop wegens overcom pleet Opel Rekord '57. Prijs 1750,—. Te bez.:. Middel laan 63, Veenendaal. Te koop inzinkbare Singer naaimachine met 3 jaar ga rantie, koopje 75,—. Naai machinehandel G. v. d. Gar de. Gelderland 9, Veenen daal. Kinderwagen te koop z.g.a.n. Populierenlaan 24, Rhenen. Te koop geheel opvouwbare kinderwagen, i.pr.st. Am bachtstraat 12, Veenendaal. Te koop i.pr.st.z. theemeu bel wegens overcompleet. Te bevr. Rembrandtpark 26 I, Veenendaal. Solex. Dame wenst haar mooie Solex wegens om standigheden over te doen. Luxe chroomuitvoering voor f 165,Brieven onder nr. 2690 aan het bur. van dit blad. Te koop cylinder- schrijf bureau, mahonie. J. Brunt, Dorpsstraat 26, Renswoude. Scooter. Wie is liefhebber van keurig onderhouden Lambretta scooter. Kleur Kapri blauw. Geheel com pleet met duo, reservewiel enz. enz. Geheel luxe chroomuitv. voor 350, Wil zo nodig goede brom fiets inruilen. Nieuweweg 81, Veenendaal. Te koop mooie goudbruine Pekinees, l'/z jaar en kin derwagen, hoog model. Mo lenstraat 21, Veenendaal. Te koop prima eetaardappe- len. C. J. Klok. Kromme- steeg 22, Ede. Tel. 08380-536. Te koop pracht scooter, Zün- dapp Bella 200. Nieuwste model, aantrekkelijke prijs. Groenelaan 2, Veenendaal. Te koop jonge sierduiven, (Meeuwtjes) 1,25 per stuk. Henk van Manen. Ver laat 12, Veenendaal. Te koop aangeb. Vauxhal Victor Super '57. C. C. v. d. Berg. Veenendaalsestraatweg 7, Eist (U.). Tel. 08377-267. Te koop prima aardappelen bij G. Heikamp. Spoorlaan 67, Veenendaal. Tel. 3860. Te koop Opel Record, i.g.st., bj. '56. Middellaan 54, Vee nendaal. Te koop aangeboden goed onderhouden kinderwagen. Jonkers. Schrijversp. 164II. Veenendaal. Te koop 200 hennen, 7 we ken, Burgwal met krop. Ge- ent voor vogelpest. Gerard Doustraat 18, Veenendaal. Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachines. Fa. Koomen. Kerkewijk 17. Veenendaal Te koop bloeiende violen, muurbloemen, primula's in bloei. Bezoekt nu de kweke rij A. Loef. Nog steeds einde Sandbrinkstraat nabij post kantoor. Te koop prima eetaardappe- len, Noordelingen. Onder weg 4, Ederveen. Te koop klein zwart pin- chertje. Davidsstraat 3, Vee nendaal. Te koop 1 nw. platte wagen, 2 ton met gebruikt onder stel, 800,Diverse pony karren 250,Smederij Merkestein. Tel. 03443-223. Lienden (Gld.). Te koop Renault Dauphine 4, bj. '61, i.z.g.st. Te bevr. Cederl. 2, Veenendaal. Tel. 2666. Na 6 uur. Te koop i.pr.st.z. houten wasmachine m. motor, was- fornuis, 75 liter en een stel nieuwe schuifdeuren ipet ko zijn. Tevens geheel nieuw dames sportrijwiel voor 150,—. Valleistraat 70, Veenendaal. Te koop aangeb. prachtige kinderwagen, hier nooit ge bruikt, t.e.a.b. Tevens een antieke rookstoel. Leinwe- berstraat 2, Veenendaal. Te koop Lambretta scooter. Valleistraat 98, Veenendaal. Te koop B.S.A., 250 cc. Schrijverspark 113III, Vee nendaal. Te koop prima ectaardappe- Ien, Noordelingen bij J. v. d. Pol. Spinnebosweg 2, Eder veen. Tel. 08387-383. Te koop Sparta bromfiets, keurig onderhouden, budy- seat, bj. '58. Schimmelpen- ninckstraat 5, Veenendaal. Te koop wegens aanschaf auto een Puch-bromfiets, bj. '62, z.g.a.n., prijs 350, A. Hermans. P. Potterstraat 11, Veenendaal. Te koop i.g.st.z. wit-zwarte kinderwagen. Groeneveldse- laan 128, Veenendaal. Te koop chrysanten-planten en tomatenplanten. Kweke rij A. Loef. Nog steeds nabij postkantoor te Veenendaal. Te koop van particulier Opel Olympia, bouwjaar '55, kleur 1. grijs. Mech. en mo torisch in goede staat. Snin- nebosweg 3, Ederveen. Te koop dames- en heren- sportrijwielen, kinderrijwie len en Zündapp bromfiets. Alles z.g.a.n. M. A. v. Doorn. Utrechtsestraatweg 19, Ame- rongen. Tel. 03434-1725. Te koop luchtbanden wagen. Draagvermogen 2 ton. Mun- nikenweg 40, Veenendaal. Te koop hooischudders, hooi- harken en harkkeerders. Smederij Merkestein. Tel. 03443-223. Lienden (Gld.). Te koop onderhouden kin derwagen. L. Hol, Zuider kade 27, Ede. Te koop scooter, Lambretta 125 cc. Valleistraat 98, Vee nendaal. Te koop een i.g.st.v. kinder wagen. Te bevr. na 6 uur bij C. Reede. Industrieweg 4c, Amerongen. Te koop Opel car-a-van van vanaf 1000,VW de Lu xe vanaf 1650,Opel Blitz vanaf 2250,Ford Consul 750,VW busjes vanaf 900,Borgward Diesel vanaf 1250,Mer cedes 4-ton 2000,Ver bindingsweg 3, Eist (U.). Te koop prima gezonde jon ge hennen bij H. C. v. Eek. Dijkstraat 169a, Veenendaal. Te koop jonge hennen, 7 weken oud, W.L. Vreewijk plein 1, Rhenen. Te koop motor, merk Mat chless 1954, 350 cc. Prijs 475,Ook genegen te rui len voor bromfiets. Dorps straat 6, Ingen. Te koop garage met grond, achter KI. Katerstraat. Te bevr. Ostadelaan 16, Veenen daal. Te koop accordeon, piano klavier, 80 bas, 5 reg. als nieuw in koffer, prijs 195,—. Gazelle jongens fiets 10-12 jaar, als nieuw 95,Groot pluche vloer kleed, als nieuw 95, 2 clubfauteuils samen 40,— en divan 10,Alleen za terdag. Gelderland 9, Vee nendaal. Tel. 08385-2352. Te koop 180 hennen, W.H., 8 weken. Dijkstraat 55, Vee nendaal. Te koop handgeknoopt Smyrnatapüt 200 - 160 mtr. Bergweg 23, Veenendaal. Te koop Ford Taunus Be stelauto wegens aanschaf grotere wagen, 63.000 km ge lopen. P. Vermeulen, Bar- neveldsestraat 6. Tel. 08387- 265. Renswoude. Mevr. Veenendaal, Grebbe- weg 125 te Rhenen, vraagt met spoed een flinke hulp in de huishouding voor dag of dag en nacht. Meerdere hulp aanwezig. Gevraagd veldpatrjjs eieren, fazanten, krielkipjes, een den, jonge en oude duiven. „Fazanterie De Klomp". Veenendaalseweg 8, De Klomp. Post Veenendaal. Mevr. Heijn, Grebbeweg 39, Rhenen, vraagt een meisje voor halve dagen en vrijdag de hele dag of een werkster voor maandagmorgen, dins dagmorgen en vrijdag de ge hele dag. Te koop gevraagd 2 kinder- driewielfietsjes. Jan Steen laan 55 I, Veenendaal. Te koop gevraagd woonhuis, leeg te aanvaarden. Brieven met inlichtingen en vraag prijs onder nr. 2692 aan het bur. van dit blad. Gevraagd flinke werkster v. vrijdagmorgen. Apoth. Zui- dersma. Hoofdstraat 53, Vee nendaal. Net meisje, 16 jaar, zoekt werk voor zaterdags in win kel of iets dergelijks. Brie ven onder nr. 2693 aan het bur. van dit blad. Gevraagd huishoudster bij weduwnaar met grote zoon. H. K. Remmerde, Marsdijk 34, Lienden. Agenten gevraagd voor huis- aan-huis-bezorging in Vee nendaal of Ede. Brieven on der nr. _2694 aan het bur. van dit blad. Opel-Blitz vrachtwagen te huur, zonder chauffeur. A. Kool. Schrijverspark 82, Veenendaal. Tel. 2414 en 2596. Te huur nieuwe Kip car-a- vans en tenten. J. L. Zwie- ten. Da Costastraat 32, Bar- neveld. Tel. 3044. Te huur speciale dames- en heren bromfietsen. Geheel automatisch. Bestel s.v.p. vroegtijdig. Adres: D. W. Vulik. Hoofdweg 10, Eder veen. Tel. 260. U kunt ze ook bestellen 's avonds na 5 uur, Schrijverspark 87II, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holieweg 4, Tel. 2463. Alles prima ma teriaal en gratis thuisbe zorgd. Aangeboden flat, 2 hoog. Rembrandtpark. Gevraagd woning te Veenendaal, oud huis geen bezwaar. Brieven onder nr. 2695 aan het bur. van dit blad. Wij zoeken een nieuwe wo ning (hoekhuis) in ruil voor moderne woning. Boslaan 66, Veenendaal. Aangeboden 4-kamer bene- nenflat Schrijverspark voor andere woning. Oud geen bezwaar. Ook omg. Veenen daal. Brieven onder nr. 2696 aan het bur. van dit blad. Aangeboden nette beneden woning met 3 sl.kamers en tuin (geen flat) aan de Jan Steenlaan. Huur 12,50 per week. Gevraagd eengezins woning, liefst nieuwbouw, hogere huur geen bezwaar. Brieven onder nr. 2697 aan het bur. van dit blad. STEMT CHU LIJST 5 Scheren, trimmen, knippen, toiletteren van Uw hond. Alleen volgens afspraak. Hondenpension Margriet van Schuppen. Zandheuvelweg 3, Veenendaal. Tel. 08385-2692. STEMT AR LIJST 4 Wilt U een berg of een loods bouwen? Wij hebben prima gebruikte gegalvaniseerde golfplaten vanaf 2,50 per plaat. W. v. Harten. Neder- woude. Tel. 648. Lunteren. STEMT CHU LIJST 5 Wie heeft per abuis na het Koninginnebal in Garage Schoonhoven mijn blauwe regenjas meegenomen en zwarte laten liggen? Wilhel- minastraat 23, Rhenen. AR INTERKERKELIJK Voor autorijles in nieuwe VW '63 naar A. Kool. Schrij verspark 82, Veenendaal. Tel. 2414 en 2596. Bezoekt iedere dinsdagavond onze theorielessen. Aanvang 8 uur. A. Kool. Schrijvers park 82, Veenendaal. Telef. 2414 en 2596. STEMT CHU LIJST 5 Alluminium condensstrip op elke gewenste maat bij „De Houtspecialist". Patrimoni umlaan 55, Veenendaal. Tel. 3520. Alluminium condensstrip op elke gewenste maat. Tevens schoorsteenplaten in ver schillende uitvoeringen. „De Houtspecialist" Patrimoni umlaan 55, Veenendaal. Tel. 3520. Prachtige collectie behang, afranden mogelijk. Plaktafel beschikbaar. Drog. „De Helm". Dr. Slot. de Bruïne- plein 25, Veenendaal. Voor een mondorgel, melo dica of blokfluit naar Mu ziekhandel A. v. d. Weerd. Beatrixstraat 60, Veenendaal. Tel. 2102. AR LIJST 4. Mr. B. W. Biesheuvel. Een cadeau voor moeder slaat in als het bij Huize Chic gekocht is. Huize Chic, Patrimoniumlaan 13, Vee nendaal. Tel. 3891. Voor een gitaar of ukelele naar Muziekhandel A. v. d. Weerd. Beatrixstraat 60, Veenendaal. Tel. 2102. STEMT CHU LIJST 5 Voor filmpjes, blitzlampjes, ontwikkelen en afdrukken: Drog. De Helm. Dr. Slot. de Bruïneplein 25, Veenendaal. Voor gramofoonplaten (spe ciaal Chr. liederen en Psal men) en platenspelers met of zonder versterker naar Muziekh. A. v. d. Weerd. Beatrixstraat 60, Veenendaal. Tel. 2102. Voor moederdag vindt U een grote verscheidenheid in parfumerieën, byouterieën enz. enz. bij Huize Chic. Pa trimoniumlaan 13, Veenen daal. Tel. 3891. U STEMT TOCH LIJST 4 AR Steeds aangeboden velerlei z.g.a.n. en nieuwe meubelen en alle aanverwante goede ren, wasmachines, stofzui gers enz. Scherp concurre rende prijzen. M. Vlastuin, Nieuweweg 60, Veenendaal. Tel. 3052. Rutexon het enige afdoen de middel tegen vochtige en natte muren, kelders Be scherming tegen roest, oa. auto's. Fa. Geha van Leeu wen. Hoogstraat 7 Tel. 3246 Veenendaal Voor plaatwerk en uitdeu ken Gebr. Ploeg, Overberg, Tel 03431-251 Europlast watervaste gips plamuur voor gaten en scheuren in muurwerk, voor schilderwerk enz. Verkrijg baar bij fa. Geha van Leeu wen, Hoogstraat 7, Tel. 3246, Veenendaal. Ook uw oude bed maken wij weer als nieuw (100°/» garantie). In een dag klaar. Nic. van Leeuwen, Achter kerkstraat 65, Veenendaal. H. A. Sol. Orthopaedie - bandages - steunzolen breukbanden - korsetten - enz. Iedere donderdag van 2 tot 5 uur, zitting in Apo theek Zuidersma. Hoofdstr. 53, Veenendaal. Ook voor vloerbedekking en cocos naar Nic. v. Leeuwen, Achterkerkstraat 65, Vee nendaal. (gratis leggen). WITTE WATERVERF in plastic emmertjes van 4 kg. 4,— per stuk. Sneeuwwit, geeft niet af. Fa. Zimmer man Zn., Sandbrinkstraat I, Veenendaal. Een flinke voorraad meube len, waarvan veel als nieuw, vindt U steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver. koophuis. Hoogstraat 30. Tel. 2209. Veenendaal De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken. Ko_ ninginnelaan 37 te Veenen daal Tel 2361. De week van de fotografie begint a.s. zaterdag. Heeft U het geschenk al gehaald? Studio Artifoto, Hoofdstraat 84. Laat Uw oude camera schoonmaken. Tijdens de week van de fotografie (van 11 tot 18 mei) doen wij het gratis. Studio Artifoto, Hoofdstraat 84. Voor al uw feesten, salade's, gebraden haantjes, warme hapjes, enz. Ook thuisbez Lunchroom „De Lolfe I", Kerkewijk. V'daal tel. 2085 Reeds voor 8,50 heeft U een nieuwe camera. Hoe? Breng Uw oude camera dan naar Studio Artifoto. Hoofd straat 84, Veenendaal. Lichtdrukken en fotoco- piëren. Artifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. Zelfs Fidel Castro fotogra feerde in Moskou met een Polaroid Camera. Wij de monstreren dagelijks. Pola roid-dealer voor Veenendaal en Omstreken: Studio Arti foto, Hoofdstraat 84. DOOR INRUIL VERKREGEN ENKELE AUTOMOBIELBEDRIJF Stationsweg 54 - Ede - Tel. 08380-2798 10 Cm' bre^ elasti ij!-. ïMwa\ r ui lil ïftoiw* ifr.'im KiVJ llll IIflTHWÏi iiuiïïiM' 'Wtf.'ll' n I-miuammn )Rfiju')i»iniiii MmmÊË Steeds meer mannen vragen New Belt als zij een pantalon gaan kopen. Met New Belt immers geen last van afzakken en slobberen of van een knellende band. New Belt heeft van de pantalon een nieuw kledingstuk gemaakt, dat u met plezier draagt, waar u nooit hinder van heeft en altijd als gegoten zit. De dubbelgeweven New Belt-band (een patent waar velen jaloers op zijn) is elastisch en blijft veerkrachtig. Een band die niet kan krullen - ook niet na tien keer stomen. Iedere New Belt-pantalon is uitgevoerd met de New Belt-initialen in de elastische band.

De Vallei | 1963 | | pagina 8