■Hr wevers DE VALLEI feest vooraf... HET VOGELKOOR VAN MENEER KIPHAAN ZUURKOOL MET SPEK KANTOORBEDIENDE timmerlieden OUDERS LET OP!! Leerling Plaatwerkers Leerling Monteur MEDEWERKER GEZOCHT Uitbreidingsplannen HARDEVELD UIT? voor de Jeugd A-tje van Vchuppen KINDERVERHAAL ANDROCLES EN DE LEEUW LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. Veenendaal Vermeulen*® BOUWBEDRIJF Weverijen Jos. Gehéniau N.V. VEENENDAAL VERLAAT 16 mannen en jongens ter opleiding tot wever „Domestic'" Wasmachinefabriek Veiling - Amerongen Leewis REPARATIES KUNSTGEBITTEN W. J. VELDHUIZEN Eerste Utrechtse Handelsonderneming N.V. te Rhenen ERVAREN DRAAIER maakt bekend: Plaats een Kost slechts 1,50 éuiaty'itfmmm werdichthaken poor „RUSTWAT" TE KOOP AANGEBODEN WONINGRUIL Nieuwsblad „DE VALLEI" Verschijnt als bijlage van het streekblad ,.De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10 Veenendaal ONZE JARIGE NEVEN EN NICHTEN 16 mei Ria Roest 16 Arnold Brinkman (Eist) 16 Rita van Schuppen 16 Bert Smaling 16 Piet v. d. Kolk (Amerongen) 16 Hans van Ginkel 17 Bep Jagtenberg (Overberg) 17 Lineke van Kooten 17 Lilian v. d. Brand 18 Amy v. d. Klift (Scherpenzeel) 18 Wouter van Stempvoort 19 Marja Ebbers 19 Jan Ditewig 20 Gerard v. d. Haar 20 Thea Meerkerk 21 Hans Karsten 21 Nellie Hasselaar 21 Ellen van Stuyvenberg 21 Jopie van Schuppen 21 Hennie Pater 21 Tonny v. d. Weerd 22 Anndies Winkelmeyer (Rhenen) 22 Lenie Drost (Achterberg) 22 Henkie Gaasbeek 22 E. van Daalen (Achterberg) 22 Bert Scheffer (Rhenen) Allemaal van harte gefeliciteerd en veel plezier met jullie verjaardag. ZILVERPAPIER EN CAPSULES Fijn zeg, van de week kreeg ik weer aardig wat zilverpapier en capsules, n.l. van Bert Smaling, Hans van Ginkel, Joke Rcodbeen, Marjan van Hardeveld, Ada Lodder, Henk Hovestad en Johan van Engelenburg. Jongens en meisjes heel hartelijk bedankt. Piet v. d. Kolk, zoals je ziet sta je nu ook bij de jarigen, hartelijk bedankt voor je kaartje. Heel hartelijke groeten en tot kijk van Tante Jos. Figuur a. EEN HOENDERPARK VAN PAPIER Neem een stuk papier van 10 x 10 cm en vouw dat zo dubbel, dat je een drie hoek krijgt, welke je nog eens midden door vouwt en vervolgens weer open legt (fig. 1). Langs die tweede vouw knip je het papier in over een lengte van 3 cm (dat is dus tot waar het lijntje een stippellijn wordt). Dan moet je den ken, dat je figuur 2 voor je hebt en vouw je de gestreepte delen, dus aan weerskanten van de inkeping, naar bin nen in het witte gedeelte van de drie- slotte een oog en een vleugel op je pa pieren haantje tekent. En nu de kip. Daarmede begin je op dezelfde manier als voor de haan, maar dan met een stukje papier van 9x9 cm, terwijl je de middenvouw maar over 2 cm behoeft in te knippen. In figuur 6 kun je dan zien hoe de snavel en de staart worden gevouwen. Bij de kip moet je namelijk de staart, nadat je deze langs de stippellijn hebt dubbel gevou wen, langs de in fig. 6 aangegeven stip pellijntjes afknippen, terwijl bovendien de kam en de lel van de kip wat kleiner zijn dan die van de haan. de grote keuze... de exclusieve modellen... de speciale afdeling... maken het uitzoeken van de bruidsjapon tot een feest vooraf! LID - SYNDICAT - INTERNATIONAL- HAOAC Meneer Kiphaan had maar één grote liefhebberij en dat was het verzamelen van vogels. Alle bedenkbare soorten ver zamelde hij eigenlijk. Hij had daarvoor een heel wonderlijke manier uitgevon den. Aan zijn schoorsteen had hij een staaf bevestigd met een heleboel fluitjes er aan. Als de wind er door blies, trilde de lucht van de mooiste tonen. Daardoor zaten er binnen korte tijd in de bomen rondom zijn huisje wel driehonderd vo gels met scheve kopjes naar de muziek te luisteren totdat zij zelf in gezang los barstten om het nog mooier en nog ho ger te doen dan de fluitjes van meneer Kiphaan. Zo was hij er mee begonnen. Daarna hoek, waardoor je figuur 3 krijgt. Vouw nu de rechterhoek, die met x is gemerkt, naar voren en weer omhoog langs de schuine stippellijn, die je in fig. 3 ziet. Op die manier krijg je fig. 4. Vouw de bovenste hoek naar voren langs de stippellijn en dan krijg je de kop met de snavel van de haan. De andere hoek vouw je langs de stippellijn in fig. 4 naar achteren, waardoor je de staart van de haan krijgt. Die snavel en die staart kun je in fig. 5 al onderscheiden. Neem dan een klein stukje van een rode pijpreiniger en smeer aan één kant daarvan wat lijm. Plaats dat rode stukje dan tussen de twee lagen papier in de rechter onderhoek van fig. 5 en dan heb je gelijk de poten van de haan, die je aan de onderkant vastzet in een stukje kurk, waardoor de haan er rechtop kan bij staan, zoals hij dat doet in de afge werkte tekening. Als je dan nog wat lijm aanbrengt tussen de lagen papier, waar uit de staart en de kop bestaan, zullen ook die op hun plaats blijven zitten. Nu behoef je alleen nog een kam en een lel te knippen van rood papier en deze op de kop vast te lijmen, waarna je ten- Figuur b. WONDERLIJKE RECHTSZITTINGEN In de Middeleeuwen was het heel ge woon om dieren, die ergens van werden beschuldigd, voor de Rechter te brengen en dan in alle ernst een rechtszitting te houden. Zo werd bijvoorbeeld in Bordeaux, in Frankrijk dus, een stier ter dood veroor deeld omdat hij een meisje had gedood. In Caën, ook in Frankrijk, werd om de zelfde reden een zwijn ter dood veroor deeld en in 1480 werd ergens in Frankrijk aan de ratten medegedeeld, dat zij in de ban zouden worden gedaan, tenzij zij het gebied onmiddellijk zouden verlaten, terwijl in het midden van de 16e eeuw de rupsen in de ban werden gedaan om dat zij in de Provence alle op het veld staande kool hadden opgegeten. Voor ons zijn zulke dingen moeilijk te geloven, maar wij moeten dan ook be denken, dat in die tijd de mensen vast geloofden in heksen, wildemannen en an dere boze geesten. Als iemand of iets schade veroorzaakte, dachten de mensen direct, dat de duivel door die mens, dat dier of dat ding heenwerkte en het beste middel ter verdediging was altijd gedaan te krijgen, dat de kerk dat kwaad teniet deed door de duivel te vernietigen. had hij de vogels getemd en geleerd op bepaalde rekken te gaan zitten, welke hij voor hen had gebouwd op een open plek voor zijn huis. Lijsters bij lijsters, merels bij merels, koekoeken bij koekoe ken en ga zo maar voort. De zangvogels zaten vooraan en daar achter, wat hoger, de koer-, tjoek- en tjilpvogels. Twee nachtegalen zongen aria's en duetten, soms bijgestaan door een leeuwerik, merel of lijster, omdat deze soort vogels verreweg de mooiste stemmen hadden. Op een dag werd meneer Kiphaan met zijn wonderlijke koor bij toeval ontdekt, juist, terwijl hij bezig was met hun te repeteren. Pierewierewiet, kweelden de zangers en op de achtergrond deden de tjoekers, de koerders en de tjilpers koer-tjoek- tjilp, koer-tjoek-tjilp, bij wijze van hoem papa, hoempapa. Het klonk erg mooi. Twee vreemdelingen, die langs meneer Kiphaans huisje kwamen, bleven met open mond staan luisteren. Vol verbazing staarden zij naar de man, die daar met een stokje voor zijn koor stond te zwaai en. „Ongehoord mompelde de ene man. „Geweldig", bromde de andere man. Zij wiegden met hun hoofden op de maat van de. muziek totdat het was af gelopen. Toen kwamen zij tevoorschijn. Rrrrrt De vogels vlogen ver schrikt op. Meneer Kiphaan keek met gefronste wenkbrauwen naar de rust verstoorders. „Wel, mijne heren, U verstoort mijn zangles!" zei hij wat nijdig. „Niet erg, niet erg wuifde de oudste van de twee mannen. „Ik ben Boltotski, directeur van het circus Boltotski. Nooit van gehoord?" Meneer Kiphaan schudde aarzelend van neen, waarop de man zei: „Wéreldbe- roemd, man, wereldberoemd, en ik wil, dat U bij ons komt werken met Uw vogels natuurlijk! Ik bied U meteen een contract aan." Hij trok een vel papier uit zijn borstzak en zwaaide daarmee voor de verbouwereerde ogen van me neer Kiphaan. „Maar, maar, dat kan ik niet. En wat is een contract?" „Oh, niets bijzonders. Het is een pa piertje, waarop staat, dat U bij ons wilt werken." ,Hoe weet U dat?", vroeg meneer Kip haan benieuwd. „Nou, ik bied U ruime betaling." Hij noemde een bedrag dat de eenvoudige oren van meneer Kiphaan deed tuiten. C o H-6J Figuur c. HIJ BRACHT ZIJN SERENADE AAN DE VERKEERDE Vandaag zitten wij in de schouwburg en hebben pret omdat deze zanger zijn serenade aan de verkeerde dame brengt. Maar de tekenaar die deze tekening heeft gemaakt, heeft zich ook vergist en nog wel meermalen. Vergelijk de tekeningen maar eens en dan zul je zien, dat in de rechtse tekening zeven dingen anders zijn dan in de linkse. Antwoord: De balk ontbreekt bij de noten, die de zanger zingt; de toneelkijker van de da me is verdwenen; de toeschouwer links op het plaatje heeft geen scheiding meer in het haar; de onderste sport van de lad der ontbreekt; de eindjes van de linten aan de punthoed van de andere dame zijn er niet meer; zo is ook het raam in de muur van het kasteel verdwenen; het zwaard van de zanger is veranderd in een dolk. (door Jan van Maasdorp). Hoe ik aan mijn tegenzin, om niet te zeg gen afkeer van zuurkool met spek kwam, zal ik u vertellen. Ik ben altijd, van jongsaf, een geweldige liefhebber van zuurkool met spek geweest, de zuurkool echter blank en smeuïg, het spek dooraderd met gouden randjes en de aardappelen blommig. Die culinaire harts tocht, mag ik wel zeggen, bleef mij bij tot in mijn huwelijk. Edoch bleef ik immer trouw aan de gulden leefregel: overdaad schaadt. En dus sloot ik met Annelies, mijn vrouw, een overeenkomst: gedurende de gehele winterse zuurkool-met-spek-periode de lek kernij slechts éénmaal per week. Op dat de creet stond ik pertinent geen concessies toe. Toen, opeens, de vorige winter, kwam er echter abrupt een einde aan mijn zuurkool- met-spek-wellust. Het was op een koude zondag, dat Annelies mij verraste met mijn lievelingskostje. Ik deed haar kookkunst die (11) Toen de leeuw in de val uitgeput geraakt was wierpen de soldaten een sterk net over hem heen en hoe meer de leeuw vocht om vrij te komen hoe meer dat net zich om hem sloot. Tenslotte trokken de soldaten de leeuw met be hulp van het net uit de val en stopten hem in een nogal primitieve kooi, die zij naar de arena brachten waar de „spelen" ter ere van de voorname gasten zouden worden gegeven. Op de dag, die voor de „spelen" was vastgesteld, waren de plaatsen rond de arena alle bezet. In weerwil van de enorme hitte wilde niemand ook maar een seconde van dit afschuwelijke „spel" missen. (12) Er waren vuistgevechten en er waren gladiatoren, die met wilde dieren vochten. Velen van de strijders, zowel mensen als dieren, werden dood uit de arena getrokken, maar de toeschouwers vonden het een prachtig gezicht. Ten slotte was het de beurt van Androcles om de arena te be treden. De ceremoniemeester las luid op: „De slaaf Andro cles, die van zijn meester wegliep, werd opnieuw gevangen en zal zo dadelijk zijn straf ondergaan als hij door een wilde leeuw in stukken zal worden gereten." De toeschouwers juichten uitbundig. (wordt vervolgd) zondag alle eer aan. Ha, die glinsterende draden, die kruimelige aardappelen en die goud-geaderde reepjes spek op die zilveren berg gevleid. O, Annelies was een ware kunstenares op dat gebied! De andere dag evenwel zou mijn vrouw op reis gaan naar haar zuster Hermien in het plaatsje Joure. Dinsdag zou ik haar na reizen. Die maandag kon zij niet voor mij koken, daar ik alleen thuis was. Ze vroeg me lief: „Ik heb nog zuurkool en ook spek over, vindt je het heel erg als je dat morgen even opwarmt?" Het was in strijd met mijn decreet: éénmaal per week, doch ik was in een royale bui en antwoordde toegeeflijk: „Natuurlijk schat, voor één keer is dat niet zo erg. Ga jij maar fijn op reis hoor". Dinsdag in Joure wachtte mij de eerste verrassing, 's Maandags had Hermien voor haar gezin en ook voor mijn vrouw, omdat die er zo dol op was, witlof gekookt. Voor die dinsdag had ze zuurkool met spek. Ze aten het zelden, verklaarde ze, maar ze had aan mij gedacht. Annelies, onkundig van Hermiens goede voornemens, wisselde een stille blik met mij aan tafel. Ik gedroeg me als een heer. Woensdag zetten wc de reis voort naar tante Rosaline in Zeist. Tante Rosaline is mijn suikertante ze is twee en tachtig en zal wel niet eeuwig leven en beschouwt mij als haar lievelingsneef (de enige!). Ik schat mijn toekomstig erfdeel op, ruw geschat, een kwart ton. Tante Rosaline nu, bij wie ik in mijn jeugd vaak de vakantie doorbracht, kende, als geen ander, mijn voorkeur voor zuurkool met spek. Het oudje lachte schalks toen ik vroeg wat er op tafel zou komen en zei met een ondeugende glinstering in haar zwakke ogen: „Wat denk je, neefje? Weet je nog wel wat ik altijd voor je moest koken als je vroeger bij mij op vakantie was? Ja jongen, ik heb je lieve lingskostje goed onthouden hoor! We eten heerlijke zuurkool met spek". Ik hield oprecht van tante Rosaline, het goede mensje had het zo goed bedoeld en bovendien dacht ik aan mijn toekomstig erfdeel, dus propte ik, hevig en voortdurend aangespoord door tante Rosaline, mij vol. Donderdags ging Annelies terug naar huis. Zelf moest ik nog naar een zakenrelatie in Amsterdam voor een belangrijke order en zou eerst laat" in de avond thuis kunnen zijn. „Ga maar eens een uitgebreid diner in een goed restaurant gebruiken," raadde Anne lies mij, nadat we, na onze verbazing te heb- Hij aarzelde nog wat, maar de circus directeur overtuigde hem binnen een half uur, dat hij wereldberoemd zou worden. Toen nam meneer Kiphaan het aanbod maar aan. Nu - een paar maanden later - treedt meneer Kiphaan dagelijks op in het cir cus met zijn eigen gezelschap, dat uit 233 vogels bestaat. Vóór iedere voorstelling komen ze van alle kanten aanvliegen en strijken op de voor hen bestemde rekken in de piste neer. Als hun leermeester het stokje op heft beginnen zij te zingen voor een ademloos publiek. Vandaag geeft hij weer een voorstel ling. Het is erg winderig. De regen ra telt luid op het tentzeil en de vogels moeten heel hard zingen om het lawaai te overstemmen. Plotseling kruipt de wind onder het tentzeil en met een paar hevige rukken trekt hij het zeil los en woeiiii!, daar vliegt het omhoog. De mensen lopen ver schrikt van hun plaatsen af en staren het doek na. Meneer Boltotski staat luid om zijn kostbare tent te jammeren. Maar dan gebeurt er iets heel onverwachts. De vo gels van meneer Kiphaan vliegen op - het tentdoek achterna. Gespannen kijkt iedereen toe. Kijk! De vogels pakken het doek aan alle kanten vast met hun sna veltjes en na een zware worsteling van zeker wel een half uur en tegen de wind in, leggen zij het zeil in het veld. De mensen juichen en klappen. Nog nooit hebben zij zo'n mooie voorstelling ge zien De 233 vogels zeggen, nahijgend maar trots: „Tjilp!" Je begrijpt, dat dit alles in de kranten kwam te staan met een heleboel mooie foto's. Het maakte het circus Boltotski nog beroemder dan het al was en bij iedere uitvoering was de tent tot de laat ste plaats uitverkocht omdat iedereen het dappere vogelkoor van meneer Kip haan wilde komen zien en beluisteren. KOPZIEKTEGEVAARLIJKE TIJD WEER AANGEBROKEN De tijd is weer aangebroken dat de veehouders enkele keren per dag hun melkveestapel inspecteren of er ook die ren zijn die tekenen van kopziekte, de acute vorm van magnesiumtekort, ver tonen. Aangezien deze ziekte een zeer snel dodelijk verloop kan hebben, is snel ingrijpen van de dierenarts gebo den. De omstandigheden zijn er mo menteel naar dat deze ziekte, die in voorjaar 1961 voor meer dan 10 miljoen gulden schade toebracht aan onze vee houderij, zeker kan toeslaan. Bij het snel-kopziekteonderzoek van het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek te Oosterbeek waar bij het weidegras wordt onderzocht op ruw eiwit, kali en magnesium van de laatste weken, komt dit duidelijk naar voren. De ruw-eiwitgehalten waren zeer hoog. De gehalten schommelden rond de 30%; er was zelfs een grasmonster bij dat 38% ruw-eiwit bevatte. Ook de kaligehalten waren dikwijls erg hoog; terwijl de magnesiumgehalte aan de lage kant worden. Het nemen van extra voorzorgen in verband met het optreden van kopziekte in de vorm van het bijvoeren met magnesiumkoek en hooi of stro, of 's nachts opstallen verdienen in zijn algemeenheid sterk de aandacht. GRONDONDERZOEK IN PARTICULIERE TUINEN Niet alleen in de land- en tuinbouw, maar ook in de burgermaatschappij heeft het grondonderzoek als basis voor het vaststellen van een juiste mestgift een vaste vorm verkregen. Zo werden in het voorjaar van 1963 (ondanks de lange winter waarin geen grondmonsters konden worden geno men), vele honderden grondmonsters van particuliere tuinen onderzocht en van een bemestingsadvies voorzien door het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek te Oosterbeek. Ongetwijfeld hangt dit nauw samen met het feit dat velen - nu zij over meer vrije tijd beschikken - het volle profijt willen hebben van deze vrijetijdsbeste ding. Een evenwichtige en voldoend hoge bemestingstoestand is daarbij een belangrijk uitgangspunt. Uit de resultaten van het onderzoek blijkt, dat de bemestingstoestand in veel tuinen nog te wensen overlaat. Met grondonderzoek kunnen hierin aanzien lijke verbeteringen worden gebracht. ben gewisseld met opmerkingen als: „Da's toch sterk niet?" en „hoe bestaat het", eens hartelijk hadden gelachen om al die toe valligheden. „Laat dat maar aan Hermsen over", luidde mijn antwoord, „die weet wat een goed diner is. Als ik nog denk aan de vorige keer bij Kras Het liep evenwel anders. Nadat Hermsen, na veel onderhandelen, mij een niet onbe langrijke order van bij de dertig mille had opgedragen, kwam zijn uitnodiging. Ik moest en zou met hem mee naar huis gaan om te dineren. „Kom mee, man, we gaan gezellig thuis eten, die restaurants hangen me soms zo de keel uit. Mijn vrouw kan kóken En ik heb nog een goede Bourgogne van 1938!" Dc Bourgogne was prima. „Het diner zal je ook meevallen", zei Hermsen geheimzin nig lachend en knipogend tot zijn vrouw. Toen het diner op tafel kwam, verlangde ik in stilte, dat er plotseling iets bizars zou ge beuren, bijvoorbeeld (het was heel zondig), dat ik opeens ziek werd en van elke maaltijd moest afzien. Nu, die ziekte kwam; later! Hermens vrouw, van oorsprong een boerse uit Drenthe, kon ongelooflijke porties eten verwerken en haar man niet minder. Haar fout was, bleek mij, dat zij van haar gasten dezelfde onbehoorlijkheid verwachtte. ,Nou', lachte Hermsen, „hoe vind je dat, zuurkool met spek?" Hij lachtte zijn bulderende lach, zijn vrouw keek ons verheerlijkt aan. Toen ik een bescheiden portie nam van de massa (het mens had de zuurkool gestampt tot mijn ergernis; dat deed Annelies nooit of te nimmer), deed ze een extra schep op mijn bord en vleide een tweede stuk lillend, vet spek, waaraan de goudrandjes van Annelies ontbraken, er bovenop. Nu nog begrijp ik niet hoe ik mij door die walgelijke kwelling van die bedillerige vrouw heen worstelde. Ik haatte opeens die vrouw van Hermsen, haatte haar glimlach om mijn „bescheidenheid", haatte ook Hermsen zelf, die mij in zulk een val had gelokt. Ik had het kunnen uitschreeuwen in opperste woe de: „Eten jullie zelf je zuurkool met je wal gelijke blubberspek, maar spaar het je gas ten. Ik groet je!" Maar ik dacht aan de order van dertig mille en zweeg laf. Hoe ik daarna in de trein ben gekomen, weet ik niet, evenmin hoe ik thuis kwam in de late avond. Annelies was hevig ontsteld toen zij mij zag; ze staarde naar mijn bleek, spookachtig gelaat. Ze stopte mij in bed. Ik had maagpijn en buikkramp en rilde van dc koorts. Rillend kon ik nog stamelen: „Nooit van mijn leven meer zuurkool met spek. (Nadruk verboden.) vraagt (VR.) voor administratieve werkzaamheden. Vereist wordt het bezit van H.B.S. of Mulo diploma, goede administratieve ervaring, en bij voorkeur kennis van boekhouden. Leeftijd 18-25 jaar. Geboden wordt een aanstelling op gun stige voorwaarden met tantième- en pensioenregeling. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding en ervaring in te zenden aan Personeelsafdeling, Spoorlaan 2, Vee nendaal. GEVRAAGD Dorpsstraat 98 Renswoude, Tel. 08387-210 SPECIAAL in BRILLEN Hoofdstr. 51 Veenendaal GEVRAAGD VOOR DIRECT VOOR ONZE MACHINALE WEVERIJEN: Geboden wordt bij aanmelding binnen een week na het verschijnen van deze advertentie: a) Zeer hoog loon reeds vanaf het begin. b) Prettige werkkring en aangename dagindeling. c) 2 volle weken fabrieksvakantie in 1963 d) De wettelijk vastgestelde vakantie-gratificatie, in 1963 vermeerderd met 30,aanpassingstoeslag. e) Royale huwelijkstoelage na 2-jarig dienstverband. f) 45-urige werkweek. g) Vergoeding van reiskosten. Dagelijks aanmelden aan de fabriek van 8-18 uur. Voor jongens van 16-21 jaar hebben wij in ons nieuwe bedrijf een plaats beschikbaar als: ■ö- Goed loon Zaterdags vrij -8- Premie -8- 2 weken vakantie Inlichtingen overdag en ook maandag avond. Industrieweg-Zuid Amerongen Tel. 03434-1944. Notaris D. S. Vink te Amerongen zal woensdag 29 mei 1963 te 11 uur te Amerongen in Café Buitenlust, krach tens art. 1223 B.W. OPENBAAR VERKOPEN: Een perceel bouwterrein met de restanten van de door brand verwoeste opstallen, te Amerongen, sektie D nrs. 1473 en 1474, samen groot 10 A 10 CA. Eigendom van de heer L. F. Rose. Het perceel is VRIJ VAN HUUR EN GEBRUIK te aan vaarden. Betaling: maandag 1 juli 1963 GARAGE Nieuweweg 41, tel. 2535 Veenendaal Lijkauto en 8-persoons auto's voor Begrafenis rijden. Sneller, beter en goedkoper BARNEVELD Gortstraat 12 - Veenendaal SINGER koelkasten SINGER naaimachines Vraagt inlichtingen of folders. Officieel Sin ger vertegenwoordi ger: Wilhelminastraat 53 Veenendaal TeL 08383-3573 SINGER breimachines Die in het bezit is van eigen auto en in staat is een geheel nieuw en zeer lucratief artikel te verkopen aan bloemisterijen. Voor de juiste persoon betekent dit een zeer goe de levenspositie. Brieven onder nr. 2706 aan het bur. van dit blad. vraagt voor spoedige indiensttreding goed bekend met alle voorkomende werkzaamheden. Aanmelden: UTRECHTSESTRAATWEG 224, RHENEN. Telefoon: 08377-324 en 329.. Het hoofd van het gemeentebestuur van Veenendaal dat ter gemeente-secretarie, 2e afdeling, Hoofdstraat 92, van 20 mei tot en met 17 juni 1963 voor een ieder ter inzage liggen de ontwerpen van de volgende uitbrei dingsplannen voor deze gemeente: a. „Plan Dragonder" (omvattende het gebied in hoofd zaak begrensd door Buurtlaan Oost, Prins Bern- hardlaan, Valleistraat en Polderweg); b. „Plan Engelenburg" (begrensd door Omleidingska naal, Kerkewijk, Industrielaan en Groeneveldselaan); c. „Uitbreidingsplan Industrieterrein I" (begrensd door Wageningselaan. Industrielaan, Kerkewijk, spoor lijn Amersfoort-Veenendaal en lijn 200 m. ooste lijk van de Groeneveldselaan); d. „Plan Salamander" (gronden, gelegen ten zuiden van Bergweg en ten westen van Kerkewijk); e. Partieel uitbreidingsplan, regelende de bestemming van gronden, gelegen tussen Rembrandtlaan/Rem- brandtpark en de spoorlijn Amersfoort-Veenendaal. Belanghebbenden kunnen vóór 18 juni 1963 hun be zwaren indienen bij de gemeenteraad van Veenen daal. Veenendaal, 17 mei 1963 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. Hazenberg. STOMEPÜJ BEATRIX5TB 37 TEL 2415 VEENENDAAL „In der Wiener Weinstube" Hotel-Café-Rest. Rhenen Plaats een vraag en aanbod-advertentie 1-10 woorden 1,50 elk woord meer 10 cent Parallelweg 10 Telefoon 2022 VEENENDAAL

De Vallei | 1963 | | pagina 4