,g&rü\otd' r MAC-nachtrit: slecht weer maar veel deelnemers Geen promotie voor mentaal zwak V.C. Veenendaal II ~üT RHENEN ELST Welk soort muziekschelp en verbetering van woningen SCHERPENZEEL MARKTBERICHTEN 5D/cfe 3fup Officiële bekendmaking Voor de kantonrechter I De nachtrit van de motor- en auto club Veenendaal die dit jaar voor de vijfde keer in de nacht voor Hemel vaartsdag werd verreden, tekende zich door een extra handicap, welke niet op de routebeschrijving stond aangegeven, n.l. het bijzonder slechte weer. Echter, hoewel men van tevoren kon aanzien dat het geen pretje zou worden, er waren toch 110 deelnemers van de partij. Hiermee is bewezen dat deze rit bijzonder hoog staat aangeschreven bij de sport-outomobilisten en moterrijders. Het parcours, dat was uitgezet door de heren K. Koenders, J. de Gooijer en A. Boers, was ook lang niet voor de poes en verschillende rijders zaten op de Ve- luwe dan ook danig in de knoop. Het grootste deel werd gereden over de Ve- luwe. Hier kwam zelfs een deelnemer vast te zitten in de modder. A. Veenendaal uit Woudenberg was het die de wisselbeker, speciaal voor deze nachtritten door de MAC Veenen daal beschikbaar gesteld, mee naar huis kon nemen. Overigens ging geen van de geklasseerde deelnemers met lege handen naar huis. Voor iedereen was er een herinneringsmedaille. De uitslag was: Auto's: 1. A. Veenen daal, Woudenberg, 128 strafpunten; 2. A. Lagerweij, Barneveldl(l3f); 3. A. v. d. Lagemaat, Woudenberg (150); 4. H. van Dijk, Veenendaal (150); 5. H. de Rhoter, Rhenen (217); 6. J. M. Groenhof, Vee nendaal (220); 7. J. Oosterbeek, Veenen daal (262); 8. H. v. d. Bovenkamp, Vee- GOEDE START VAN V.D.Z. De nog jonge plaatselijke wandelsport- vereniging VDZ - twee jaar geleden op gericht - heeft het aangedurfd geheel zelfstandig een mars te Qrgamserqn. En met succes, want zaterdagmidadgièer- schenen er meer dan vierhonderd deel nemers bij de Eierhal aan de start. De weersomstandigheden werkten ook bijzonder mee, zodat de deelnemers, o.w. talrijke groepen van buiten Veenendaal, volop genoten hebben van de wandel sport. De parcoursen van de 6, 12, 18 en 25 km waren voortreffelijk uitgezet, zo dat er geen enkele klacht binnenkwam. De wandelaars trokken deze middag voornamelijk door Prattenburg enOver- berg. Na afloop kregen zij, die de tocht ge heel hadden uitgelopen een fraaie her inneringsmedaille, terwijl er voor de deelnemende clubs groepsprijzen be schikbaar waren. De einduitslag was: 6 km: 1 De Vrolijke'Tippelaars, Boven Leeuwen, 287 punten; 2. DVO Veenen daal 286 pnt. 12 km: 1. OSB Utrecht, 633 pnt.; 2. De Vrolijke Tippelaars, Boven Leeuwen, 573 pnt.; 3. DVO Veenendaal, 564 pnt. 18 km: 1. OSB Utrecht, 634 pnt.; 2. Eendracht Ede, 612 pnt. 25 km: 1. De Vechtkanters Maarssen, 660 pnt.; 2. OSB Utrecht, 641 punten. TUINSTRAAT TIJDELIJK AFGESLOTEN In verband met reconstructie werk zaamheden is de Tuinstraat met ingang van gisteren voor alle doorgaande ver keer in beide richtingen afgesloten. Voer tuigen die daar moeten lossen of laden of aldaar een garage hebben, moeten via het Zwaaiplein rijden. MEISJE ONDER AUTO Op de hoek Zandstraat-Hoofdstraat is dinsdagmorgen het 7-jarig meisje Eva V. onder een personenauto met aanhanger gekomen. Het kind liep verwondingen aan de rechtervoet op. OP OVERSTEEKPLAATS AANGEREDEN Vrijdagmorgen is op de beschermde oversteekplaats bij de Markt de 22-jarige mej. v. d. P. door de motorrijder Van K. uit Veenendaal aangereden. Laatstge noemde reed met grote snelheid en rem de op het laatste moment zeer krachtig. Ondanks dat kon hij mej. v. d. P. niet meer ontwijken die daardoor lichte ver wondingen opliep. Tegen de motorrijder is p.v. opgemaakt. MIDDEN OP WEG GESTOPT Vrijdagmiddag stopte de Amersfoortse automobilist van H. midden op de Nieu- weweg om de weg te vragen. De achter op komende DAF-bestuurder S. uit Woerden merkte dit te laat en botste er tegen op. Alleen materiële schadg.,., DIEFSTAL OP FABRIEK Bij een plaatselijke fabriek zijn uit een afgesloten kast in het magazijn enkele bedrijfskledingstukken gestolen. De po litie heeft de zaak in onderzoek. O DURE HOND De hond van de heer v. d. H. liep vrij dagochtend op de Industrielaan tegen een passerende auto op. De schade bedroeg ca 400,— die de eigenaar van de hond zal moeten vergoeden. hield er een gebroken poot aan ovèr.' nendaal (267), 9. M. Breeschoten, Vee nendaal (271); 10. J. Roelofsen, Veenen daal (279). G. J. van Eden uit Veenendaal was de enige prijswinnaar bij de motorrij ders met 238 strafpunten. De teamprijs werd gewonnen door Pios uit Scherpen- zeel met 409 strafpunten. Tenslotte werden de merkenprijzen, beschikbaar gesteld door Veenendaalse garagehouders, gewonnen door: A. Vee nendaal, Woudenberg (Fiat); A. Lager- wqüj Barneveld (Opel); H. van Dijk, Veenendaal (V.W.); H. v. d. Bovenkamp Veenendaal (Panhard); J. H. Buddingh, Scherpenzeel (Ford); H. C. van Ruis wijk Ede (Daf); B. Vonk, Veenendaal (Ci- troën); P. Hiensch, Veenendaal (Borg- ward) en G. van Ee, De Klomp (B.M.W.) Fabrieksvakanties in juli Na onderling overleg is besloten de vakantie voor vrijwel alle Veenendaal se bedrijven te houden in de periode van 13 tot en met 27 juli. Alleen de Kon. Scheepjeswolfabrieken maken hierop een uitzondering met een kor tere vakantieperiode: van 13 t.e.m. 23 juli. De fabrieksvakanties vallen hier door vroeger dan vorige jaren. FIETS GESTOLEN Bij de fam. P. V. in het Schrijverspark is een fiets ontvreemd die beneden in de kelder stond. De fiets is nog steeds spéèr-» loos. KINDERFIETSJE IN SLOOT In een sloot aan het Benedeneind werd zaterdagavond een kinderfietsje gevon den. Onmiddellijk werd gedacht aan een eventueel verdrinkingsgeval, hetgeen la ter gelukkig niet zo bleek te zijn. Het fietsje behoorde toe aan een bewoner van de Bergweg, die het enige tijd miste. POSTDUIVENNIEUWS De E.V.P.V. De Luchtreiziger heeft afgelopen week deelgenomen aan de wedvlucht vanaf St. Denis. De 158 dui ven werden daar los gelaten om 6 uur en de afstand bedroeg 412 km. De eer ste duif meldde zich om 12.59 uur bij de heer W. J. v. Dam. De verdere uitslag is: 1-15-19-22-28-30; A. v. d. Bovenkamp 2-4-6-20; H. v. Kooten 3- 5-11-13; K. de Ruiter 7-26; J. A. v. Eden 8; W. Brouwers 9; H. de Vos 10; F. Spies 12; B. H. C. Schuurman 14- 17-21-29; H. G. Reede 16; W. Slotboom 18; H. Zwijnen 23-25; G. Fasse 24; H. Beyk 27^ G. J. Bovenschen 31; C. v. Engelenburg 32. Laatste vergadering N.C.V.B. afd. Veenendaal Deze avond was er, ondanks het slechte weer, een grote opkomst. Na de opening door de presidente, mevr. Bos-Dikken, kreeg mej. Terwisse het woord. Zij is diëtiste van het voorlichtingsbureau van de voeding in Den Haag en haar onderwerp was: „Goed eten en toch slank blijven". Niet alleen, aldus spreekster, willen de mensen vermageren om de modelijn, maar ook uit medisch oogpunt bezien, is te dik zijn schadelijk voor de gezond heid. Zelfs verzekeringsmaatschappijen houden bij het vaststellen van de pre mie rekening met „de lijn". Wie wil vermageren, zonder dokters advies moet geen middeltjes gaan ge bruiken, maar zich „goed" voeden. Vervolgens gaf spreekster een over zicht van al de voedingsstoffen. Eigen lijk zijn er drie grote groepen: bouw stoffen, beschermende stoffen en brand stoffen. Ook weer aan de hand van het flanelbord liet zij zien, welke vijf voe dingsmiddelen onmisbaar voor ieder zijn en dus iedere dag in ons voedsel moeten voorkomen. Na deze uitvoerige uiteenzetting be antwoordde mej. Terwisse nog tal van vragen, gevolgd door de film: „Van tuin naar tafel". Met het oog op de komende vakantie periode had de presidente haar medi tatie voor deze laatste avond ook voor het laatst bewaard. Zij wees er op, dat, hoe noodzakelijk het ook kan zijn, dat men er eens uit is, deze oases, als men ze vindt, ook maar tijdelijk zijn. „Na ieder week-end wordt het weer maan dag en aan elke vakantie komt een eind. Weglopen uit de zorgen geeft geen op lossing van onze problemen. Wij, chris tenen, mogen een andere weg bewan delen, die ons gewezen wordt in Matth. 6 20-34. Na dit gelezen te hebben, zegt de presidente o.m. Wij mogen en moeten wel zorgen voor onszelf en de onzen, maar we mogen van alles geen mis bruik maken en niet denken: „Hoe kan ik zoveel mogelijk genieten." Na ook nog gewezen te hebben op het komende pinksterfeest, wenste mevr. Bos allen een prettige vakantietijd. Ook de zieken werden bij dit alles niet ver geten. SPREKENDE BEELDEN De fotowedstrijd „Sprekende Beel den" die tot 19 juni duurt en waar aan alle abonnees van ons blad uit geheel zuid-oost-Utrecht kunnen deelnemen, blijkt bij de amateur- fotografen ingeslagen te zijn. Verschillende mensen schijnen ech ter nog moeite te hebben met het vinden van een geschikt voorbeeld. Waarom eigenlijk, want er zijn spreekwoorden en gezegden te kust en te keur. Iemand uit Amerongen dacht aan de moderne uitdrukking: „Ook al aan de sigaar?" Een mens en een leuk hondje die ieder het eind van een worst in de mond houden: ziedaar het resultaat van de foto. Daarom: het is echt niet moeilijk. Zoek een spreekwoord of gezegde od, fotografeer het zoals u zelf denkt dat het moet en stuur hem op naar ons adres Nieuwsblad De Vallei, Paral lelweg 10, Veenendaal, of naar Arti- foto, Hoofdstraat 84. U weet het: er zijn tal van prachtige prijzen w.o. een hoofdprijs bestaande uit een moderne FILMCAMERA t.w.v. 100,— I Geslaagde jeug-muziek- wedstrijd In het OCB-gebouw is zaterdagavond een bijzonder geslaagde jeugd-muziek- wedstrijd gehouden, die was georgani seerd door de plaatselijke Royal Hawai ian Band onder leiding van de heer Kraft van Ermel. Veel waardering oogstte het 10-jarige zangeresje Janny van Dam uit Eist, die, ook gezien haar leeftijd, tot prima pres taties kwam. Zowel individueel als in groepsverband werd aan deze wedstrijd deelgenomen. Achtereenvolgens traden voor het voet licht: het Suikerblokje (een jeugdige gi tarist), The Blue Birds, The Gold Stars, The Handy's, The Dico's en Joke Laros. De eerste prijs ging naar The Dico's. Conferencier-accordeonist was de heer Vlastuin uit Veenendaal, terwijl de heer Doeve uit De Bilt de aanwezigen ver maakte met verschillende goocheltrucs en buikspreken. Het was een gezellige avond welke vol ledig aan het gestelde doel - de jeugd een geschikte vrijetijdsbesteding te geven - voldeed en dan ook zeer zeker voor herhaling vatbaar is. SCHELDPARTIJ Mevr. D., woonachtig op de Heuvel, kwam bij de politie klagen over het ge drag van haar buurvrouw, die haar vol gens haar zeggen uitschold. De politie legde de zaak later bij. JONGEN LIEP TEGEN AUTO Doordat hij plotseling de weg overstak kwam het 4-jarig jongetje S. uit Arn hem zaterdagmiddag op de Valleistraat onder een auto. Het knaapje liep o.a. een gebroken sleutelbeen op. ONDER INVLOED K. uit Achterveld werd in de nacht van zondag op maandag aangehouden omdat hij onder invloed zijn bromfiets bestuur de. Bovendien bleek de brommer talrijke gebreken te hebben, zodat het voertuig in beslag genomen werd. BELLETJE TREKKEN Een bewoner van de Frans Halslaan kwam bij de politie klagen dat zijn buur man herhaaldelijk op de bel drukte, om 's nachts drie uur wel te verstaan. De politie had de zaak goed en wel gesust of P. verscheen wederom op het bureau met de mededeling dat zijn buurman op nieuw aan de nachtelijke belletrekkerij was begonnen Achtergrond van deze ongebruikelijke manier van doen was een oude vete. Mannenkoor „De Veenzangers" zong op internationaal zangersfeest te Winterswijk In het prachtige openlucht-theater van Winterswijk werd zaterdag j.l. een con cert gegeven door verschillende koren, die medewerkten aan het internationaal zangersfeest, dat was georganiseerd door het Kon. Winterswijk's Mannenkoor, ter gelegenheid van haar 80-jarig bestaan. Voor meer dan 1000 luisteraars werd een uitzonderlijk mooi programma ten gehore gebracht, door o.a. Kon. Winters wijk's Mannenkoor; Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" Haarlem; Enka's Mannenkoor, Haarlem „De Veenzangers" en enige buitenlandse koren. Het werd een ware manifestatie van goede man- nenzang. „De Veenzangers" oogstten veel bijval met „Soave" van Palestrina, „Steal away" van Jac. Kort en „Choeur des Romains" van Massenet. Na afloop was men nog even gezellig bijeen, diverse vriendschapsbanden wer den aangeknoopt en contacten gelegd, waaruit zeer waarschijnlijk voor „De Veenzangers" in de toekomst weer een concert buiten de landsgrenzen zal resul teren. Op de woensdag te Scherpenzeel ge houden eiermarkt werden 1.010.000 eie ren aangevoerd. De prijs varieerde van 11,75 tot 12,25 per 100 stuks. Midden- prijs 12,De handel was goed. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 102.000 stuks. Prijzen van 12,tot 13,per 100 stuks. Handel vlug. NCR V-TOCHT VIA VEENENDAAL Op dinsdag 25 juni a.s. organiseert de NCRV afd. Utrecht en Omstreken een dagtocht naar het oostelijk deel van ons land. De eerste pleisterplaats is Veenen daal waar in de Petrakerk een morgen wijding zal worden gehouden onder lei ding van de Utrechtse predikant ds. Mey- nen. Hierna wordt de koffie gebruikt in gebouw 't Trefpunt. De reis zal dan wor den voortgezet in de richting Achter hoek. HOLLANDIA-CLUB VIERDE 7-JARIG BESTAAN De Hollandia Wandelclub-Meisjeskoor heeft woensdagavond in het gezellig in gerichte gebouw Eltheto het 7-jarig be staan herdacht. Ook dit feest kenmerkte zich door de gezellige en hartelijke sfeer, vooral tijdèns het samenzijn na de pauze, toen de Vada Rythm'e Jiggers aan het woord kwamen. Aan het begin van de avond bracht het Meisjeskoor een programma van eigentijdse liedjes met muzikale mede werking van de accordeongroep „Musi- ca". Dirigent Tonny Spaan weet zijn koor op een steeds hd|er plan te bren gen, hetgeen vooral *tet uitdrukking kwam in de kwaliteit van het gebodene. Mevrouw Viegen-ter Haar gaf een overzicht van het afgekapw» jaar en toen kwam het onvergetelijke moment voor het bekende echtpaar (of zoals die avond gezegd werd door de meisjes „het twee de ouderpaar") Spanjerberg. Als blijk van waardering_voor de vele inspanningen welke dit echtpaar zich getroost om de Hollandia-clubs tot steeds grotere bloei te brengen, kreeg het een aantal geschenken aangeboden, waaronder een foto-album met alle le den sinds de oprichting. Voor de meis jes moet dit een énorm karwei zijn ge weest, dat zij echter töt een goed einde hebben weten te brengen. echtpaar Spanjerberg was van deze verbazing nauwelijks bekomen of er kwamen weer geschenkenvoor ieder een gouden horloge. De leider van de clubs, die anders niet voor een gat te vangen is, kon thans zijn ontroering niet meester blijven. Al met al een over duidelijk bewijs, dat de clubs hun leider op handen draagt. Later op de avond werd de eindop- brengst bekendgemaakt van de actie die onder het personeel van het bedrijf is gevoerd: „Wie goed doet, goed ontmoet". De opbrengst van deze actie mét die van de gehouden Hollandia-Tricomars, bedroeg 700 gulden, een bedrag dat overhandigd werd aan de voorzitter van het Roode Kruis, de heer A. H. van Pijpen. Hierna bleef men nog g»<yime tijd gezellig bijeen. POLITIE ACHTERBERG GAF LIFT Patrouillerende politie zag zon dagmorgen een Achterbergs echt paar rijden, waarvan de vrouwe lijke helft achterop de bromfiets zat die niet voorzien was van voetstapjes. De vrouw zat hierdoor in een vrij ongemakkelijke houding, doch bovendien werd hier voor het oog van Hermandad een overtreding begaan, omdat het in zulke geval len nu eenmaal voorschrift is dat het voertuig van voetsteunen voor zien moet zijn. De achterop rijdende politie liet het echtpaar stoppen en maakte hun hierop attent. Het echtpaar kon de politie geen ongelijk geven, doch voerde als argument aan dat de bromfiets van mevrouw defect was en dat zij nu alleen op deze wijze naar de kerk konden. Waarop de politie zich als een uitstekend service-apparaat ont popte door de vrouw een gratis lift naar de kerk te bieden. Een gebaar dat door het echtpaar in alle dank werd aanvaard. HOOFDSTRAAT 84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR 8 R.I. HERDENKT ZIJN DODEN Tweede Pinksterdag herdenkt de Ver eniging 8 R.I. - 1940 op de Grebbeberg de gevallen kameraden uit de tweede wereldoorlog. De plechtigheid vindt plaats 's middags om twaalf uur. Er zal onder meer worden gesproken door de heer Chr. Matser, burgemeester van Arn hem en door de reserve-kapitein b.d. de heer A. Wiersinga. Het reserve herenteam van VC Veenendaal is er zaterdag j.l. in de Utrechtse Jaar beurs niet in geslaagd het zo fel begeerde eersteklasserschap te veroveren. Het was in deze wedstrijden een bijzonder trieste zaak. Qua technisch kunnen waren de Vecnendalers zonder meer de beste ploeg, doch de volkomen foute wedstrijd-men taliteit van een der spelers beïnvloedde het team dermate, dat het tenminste een klasse minder speelde, dan de laatste tijd het geval was. Toen coach Slik deze spe ler tenslotte uit het team verwijderde, was het onheil reeds geschied en kon het juist niet meer de kracht opbrengen toch nog deze wedstrijden tot een goed einde te brengen. De eerste wedstrijd speelden de Vee- nendalers tegen Nyenrodes en hoewel het vertoonde spel matig was, trok VC Veenendaal vooral door toedoen van de ook in de volgende wedstrijden uitblin kende Veenhof en de altijd actieve de Kleuver aan het langste eind. Janus Suy- dam - met Herman Janssen normaliter de grote aanvaller - deed spectaculaire, doch bijna steeds mislukte pogingen tot scoren en zakte met Janssen en Harde- veld al vrij snel af naar een zeer matig peil. Ook in de volgende wedstrijd was het VC Veenendaal, dat - niet zonder geluk - met 2-1 Unitas op verlies plaatste, doch in de derde ontmoeting kreeg het team de klap die het niet kon incasseren door de ongelukkige mentaliteit van enkele spelers. Een volkomen vrij spelend Po- lonia III trok met felle aanvallen van leer tegen de wankele VC Veenendaal defensie en scoorde zonder veel moeite. I.i de tweede set kon VC Veenendaal nog terugkomen dankzij alweer het uitsteken de aanvalsspel van Veenhof en de ge vaarlijke plaatssmashes van Buys, doch in de beslissende derde set was het weer helemaal mis: 7-15 en 1-2. De laatste wedstrijd tegen de eerste klasser Olympia II moest nu de beslissing brengen: de winnaar van dit duel zou met Nyenrodes in de Ie klasse belanden. Ii. de eerste set leek het echter wel of verschillende VCV-ers geen enkele prijs stelden op deze promotie zo onverschillig werden de set-ups afgewerkt en zoveel services fout geslagen. Dit zeer gedepri meerd spelend VC Veenendaal was dan ook geen partij voor veteraan v. Schaick en zijn mannen en zonder enige tegen stand werd het een 15-6 nederlaag voor VC Veenendaal. Eerst nu greep coach Slik in en haalde Suydam uit het team. Dit had in zoverre sukses, dat deze set met 14-16 naar een nu enthousiaster spe lend VC Veenendaal ging. Ook in de derde set leek ineens alles beter te gaan en zonder veel problemen bouw de het vermoeide VC Veenendaal een .7-13 voorsprong op. Ineens was het echter gebeurd. Veel fouten van de toch wel erg teleurstellende Reeber- gen en enkele mislukte VCV aanvallen brachten Olympia naast en tenslotte voorbij het VC Veenendaal-team, dat niet meer in zéchzelf kon geloven: 15-13! Deze hevige teleurstelling, die de ge hele vereniging zal raken, heeft mis schien toch nog een goede zijde: het zal de technische commissie bijzonder voorzichtig maken met het uitvoeren van de verjongingsplannen van het eer ste team. In deze wedstrijden zijn het namelijk juist de spelers geweest, die op de nominatie voor het eerste team staan die mentaal volkomen faalden. Een goede geest «in een team (en in een vereniging) is meer waard dan uit muntende spelkwaliteiten van een be paalde speler, die echter door zijn hou ding het spel. yan zijn teamgenoten de- primeerd. RHENENSE POLITIE-RESERVES AAN DE TOP Uitgaande van het korps rijkspolitie wreden wedstrijden gehouden in wets- kennis, waaraan mocht worden deelge nomen door de reservisten Van dit korps. Van de groep Rhenen behoorden de re serve-wachtmeester. Ie klas C. van Wijk en de reserve-wue^tmeester C. Eickhoff tot de vier en twiruig besten van het ge hele district. In htt gerechtsgebouw te Utrecht vond innjifdels de finale plaats, waar bleek dat beide heren van de groep Rhenen het er het best "hadden afge bracht. De heer Van Wijk werd winnaar en de heer Eickhoff bezette op de eind- lijst d£ tweede plaats. Een knap stukje werk. PRINS BERNHARD BEZOCHT DEN HELDER. Z.K.H. Prins Bernhard heeft maandag tijdens zijn verblijf in Den Helder, een bezoek gebracht aan het Helderse Marinemuseum. Tijdens zijn rondgang door het museum keek de prins door een daar opgestelde duik boot-periscoop. De hoge gast werd hier vergezeld door vice-admiraal mr. A. N. Baron de Vos van Steenwijk, voorzitter van het bestuur van de stichting Helders Marinemuseum. POSTDUIVENNIEUWS De postduivenvereniging „De Instuif" deed afgelopen zondag mee aan de wed vlucht vanaf St. Denis. De winnaar deed over de 400 km 13 uur, 3 min. en 36 sec. De uitslag luidt: G. Hartman 1, 20, 22, 27; H. Ederveen 2, 28, 36; G. v. d. Berg 3, 7, 9, 17, 18, 21, 24, 29, 30, 31; P. Ter- schegget 4; G. Brienesse 5, 23 ;B. Vervat 6, 32; Poel-Viegen 8, 11, 14, 15, 16, 33; M. Boelhouwer 10, 26; M. Riemsdijk 12; M. Brouwer 13; W. van Zetten 19; H. van Doornspijk 25; Gebr. Brienesse 34, 35. Eist gaat feest vieren Zoals reeds eerder werd vermeld, lag het in de bedoeling dat in Eist bij ge brek aan Oranjefeesten alsnog enige festiviteiten op touw gezet zouden wor den door de oud-Elstenaar Bart van Veenendaal. Deze amateur-conferencier is er inmiddels in geslaagd vele bekende amateur-bands uit de omgeving te con tracteren, zodat deze muziekshow, die gehouden wordt op 22 juni op het ter rein van de o.l. Rijnschool, heel wat be loofd te worden. Aan deze show is een wedstrijd ver bonden, de deelnemers worden namelijk in instrumentale en vocale groepen ver deeld. Voor beide groepen zijn mooie prijzen beschikbaar. Verder is bepaald dat een deel van de opbrengst bestemd zal zijn voor de „autotocht ouden van dagen Eist". Belangstellenden zijn nog steeds in de gelegenheid zich op te geven bij de or ganisator Schrijverspark 38* Veenen daal. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES LEUKE GERUITE JONGENS JONGENS BLOUSEN leeftijd van 4 tot 15 jaar uitzoeken voor 2,95 MANUFACTUREN NP BEDOEN&LEDIKANTU ve!M(N0tMl GORTSTR.39 FESTIVITEITEN ORANJE-WIT BEGONNEN Zaterdagavond werd een begin ge maakt met de festiviteiten rondom het 30-jarig bestaan van de voetbalvereni ging Oranje-Wit. De eerste wedstrijd in het kader van de nederlaagwedstrijden voor veteranen werd toen namelijk ge speeld. De „oudjes" van Kulan (Veenen daal) en Oranje-Wit haalden voor die gelegenheid de voetbalschoenen onder de stoflaag vandaan. In deze wedstrijd bleken de veteranen van Oranje-Wit het spel het minst ver leerd te zijn. Zij wonnen met 3-2, mede dank zij goed werk van hun doelver- dediger. A.s. zaterdag wordt het toernooi voortgezet met de wedstrijd Oranje- Wit-DVSA. DAUWTRAP-TOCHT CULT. NAT. HIST. VER. De dauwtraptocht van de Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost-Utrecht" die op Hemelvaartsdag vanwege het bijzonder slechte weer werd afgelast, zal nu ge houden worden op 2e Pinksterdag. Het programma is gelijk gebleven, be langstellenden worden 's morgens om 5.30 uur bij de bushalte „Elst-kerk" ver wacht. GOED NIEUWS VOOR PATAT- MINNENDE ELSTENAREN Vrijdag opende de heer Theo Drost zijn nieuwe snackbar aan de Franseweg. De heer Drost die enige jaren eigenaar was van een zelfde bedrijf aan de Ver bindingsweg, mocht zich in de attente belangstelling van verschillende Elster- se middenstanders en verenigingen ver heugen. JAARVERGADERING E.H.B.O. AFD. ELST A.s. donderdagavond houdt de Kon. Ned. Ver. EHBO, afdeling Eist, haar al gemene jaarvergadering in het Wijkge- bouw. Op de agenda staan de gebruike lijke onderwerpen. Uit de raadsagenda van Amerongen De raad van Amerongen komt Per week. Gezien de financiële toestand der meeste bewoners is een dergelijke verhoging volgens b. en w. niet accep tabel. Een verhoging van 6,30 tot 9,25 per week daarentegen, vinden zij wel aannemelijk. vrijdagavond in openbare verga dering bijeen. De agenda vermeldt acht punten, o.a. het aanbrengen van verbeteringen aan een com plex van 12 woningen aan de oost zijde van de Prins Bernhardlaan. Na het aanbrengen van deze verbete ringen - in het voorstel genoemd als: het uitgesteld normaal onderhoud, een nood zakelijke verbetering aan de keuken, het maken van een spouwmuur en het aan brengen in alle woningen van een dou che - wordt de levensduur van de wo ningen nog op een 25-tal jaren gesteld. De kosten worden geraamd op bijna 57.000,zodat de huidige huur van de woningen 6,30 per week) in feite op getrokken zal moeten worden tot 11,55 Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen maakt bekend dat hij op vrijdag 7 juni 1963 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 4 juni 1963 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. Verder komt er een voorstel ter tafel betreffende verhoging van bromfietstoe lage voor gemeentewerklieden uit Over- berg, aankoop grond in het uitbreidings plan voor woningbouw, uitbreiding van straatverlichting en een begrotingswijzi ging. B. en w. stellen eveneens voor te pra ten over de muziekschelp. Ter plaatse de toestand beziende heeft het college zich afgevraagd of het bouwen van een -mu- ziekscnelp bij Lievendaal wel de oplos sing geeft. Wordt de fraaie doorkijk naar de kerk daardoor niet geschaad, zo vra gen zij zich af. Het college voelt in principe veel meer voor een verplaatsbare muziektent, die overal kan worden geplaatst en desge wenst na gebruik weer wordt gedemon teerd. Het voordeel van zo'n tent is dat elk gedeelte der gemeente hiervan ge bruik kan maken. Blijkens het voorstel heeft het college inmiddels kontakt opgenomen met de muziekvereniging „Ons Genoegen", die het echter zou betreuren wanneer er een verplaatsbare tent komt in plaats van een muziekschelp. In ieder geval raadt „Ons Genoegen" aan om eerst eens een concert in een verplaatsbare tent te proberen. B. en w. zijn het daar roerend mee eens, doch willen ook wel eens graag de mening van de overige raadsleden ho ren. UITREIKING NW.-GUINEAKRUIS Namens de minister van Oorlog werd vrijdagavond op het gemeentehuis door burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, in bijzijn van wethouders en van een officier van de Kon. Marine uit Doorn, aan de heer G. J. A. Berkhof, wonende in de Nieuwstraat alhier, het Nieuw Guinea Herinneringskruis met gesp uitgereikt. De onderscheiden per soon heeft ongeveer anderhalf jaar in Nieuw Guinea dienst gedaan als machi nist bij de Kon. Marine. CAECILIA IN DE PRIJZEN De muziekvereniging Caecilia heeft op Hemelvaartsdag deelgenomen aan een concours te Oudewater. In de afdeling Uitmuntendheid, met als verplicht num mer de „Féte Regileuse" van H. Altink en als vrij nummer de „Dans Suite" van Gerard Boedijn, behaalden zij een eerste prijs met 339 punten en met de mars wedstrijd, waarbij de mars „Our Direc tor" van Bigelon Mol werd gespeeld, eveneens een eerste prijs met 54 punten. WINKELWEEK Tijdens de dinsdagavond in café Marktzicht gehouden ledenvergadering van de winkeliersvereniging E.M.M. werd besloten de voor j aars winkel week te houden van vrijdag 7 tot en met zaterdag 15 juni aanstaande. In deze week zullen bekende radio- en T.V.- artisten optreden in de gemeentelijke eierhal, terwijl voor de kinderen, doch dit is nog niet geheel zeker, een to neelvoorstelling gegeven zal worden. Verder zullen er weer vele prijzen be schikbaar worden gesteld, zoals geheel verzorgde dagtochten per autobus naar de Achterhoek. (Vervolg van pag 1) De mentaliteit van deze verdachte noopt mij 115,of 23 dagen in totaal te vragen en een ontzegging van de rij bevoegdheid van zes maanden, zei de officier, mr. Leusink in zijn requisitoir. Rechter v. d. Brand verhoogde tot 130,of 26 dagen, alsmede de ge- eiste ontzegging en een onttrekking aan het verkeer van de in beslag genomen uitlaat. XXX In de Dorpsstraat te Renkum was W., chauffeur te Randwijk, aangehouden toen hij reed met een auto, waar de handrem niet van werkte en die geen behoorlijke uitlaat had. Bovendien was het loopvlak van de linker achterband glad. Ik rijd dagelijks met vier verschil lende auto's. Ik kan ze moeilijk steeds allemaal van tevoren controleren, ver dedigde W. zich vrijdag voor het kan tongerecht te Wageningen. Uw baas heeft verklaard, dat hij wist, dat de auto niet in orde was, maar dat u hem zonder vragen hebt mee genomen, merkte rechter v. d. Brand op. Bovendien waren dit nu geen ge breken, waarvoor u onder de wagen had moeten gaan liggen om ze te kun nen ontdekken. De officier eiste 60,— in totaal of 12 dagen hechtenis met onttrekking aan het verkeer van de inbeslag genomen band. Mr. v. d. Brand verhoogde de geldboete tot 75,— of 15 dagen. B., schoolhoofd te Ede, moest vrijdag voor het Wagenings kantongerecht ver schijnen omdat hij op de Boven weg te Bennek om met zijn personenauto tegen een bestelauto voor hem was gebotst toen deze vaart minderde. Ik wil beginnen met schuld te be kennen, zei B. De bestelauto had een veel grotere snelheid dan ik. Hij pas seerde mij en moest kennelijk naar links een zijweg in. Ik wilde er toen rechts voorbij gaan, maar waarschijn lijk heeft hij mij gezien en is daarom vrij plotseling gestopt. Hij blokkeerde mijn weg volkomen en ik kon een bot sing niet meer vermijden. Ik gaf de be stelwagen daarbij zo'n duw, dat hij door een hek heenschoot. Ik was fout, maar hij bracht me in verwarring. Hebt u een richtingaanwijzer ge zien? informeerde de officier. Nee, dat niet, antwoordde B. Als u niet weet wat uw voorganger gaat doen, moet u zeker niet rechts pas seren, maar erachter blijven tot de si tuatie u duidelijk is, doceerde de of ficier, die vervolgens 50,— of 10 dagen eiste. Ik had zelf ook schade en letsel, terwijl ik bovendien de vernielde bril van een leerling, die ik even wegbracht, vergoed heb, voerde B. nog aan. Al is het niet te bewijzen, ik heb toch wel de indruk, dat de bestelauto- chauffeur ook wat vreemd gereden heeft. Ik zal daarom voor u niet hoger gaan dan 30,of 6 dagen, vonniste rechter v. d. Brand. P., een 18-jarige timmerman uit Ede, had op de Dorpsstraat te Lunteren met zijn bromfiets harder gereden dan de maximaal toegelaten 30 km per uur. Vrijdag voor het Wagenings kanton gerecht vertelde P., dat hij wel had willen schikken, maar het girobiljet was kwijtgeraakt. Het werd een strop voor hem, want eerst verhoogde de officier zijn eis tot 50,of 10 dagen en daarna stelde rechter de definitieve straf vast op 60,of 12 dagen. Er moet maar eens een eind komen aan al die overtredingen van bromfiet sers, vond mr. v. d. Brand. Wonderen uit vakantieland I (Vervolg van pag 1) Natuurlijk is de duur van de vakan tie van grote invloed op het reisdoel. Als men gemiddeld veertien vrije dagen heeft, is het onmogelijk om een drie weekse reis te bestellen en heel onver standig een toer van twee weken te kiezen. In het laatste geval heeft men geen ogenblik de gelegenheid even tot rust te komen. Na afloop van het werk stapt men in de bus, die u bij wijze van spreken na veertien dagen in uw zomer pakje weer bij de fabriek of het kan toor aflevert. Dat is ook niet je ware. De cijfers bewijzen, dat ook wat dit betreft de Nederlander nogal aan de nuchtere kant is. De duur van de vakantie buiten de woonplaats varieert nog wel naar inkomen en bevolkingsgroep. Arbeiders gaan gemiddeld acht en een halve dag op reis, employé's met een inkomen beneden zeven en half duizend gul den 9,9 dagen en employé's, die meer verdienen 11,7 dagen. Zelfstandigen - die geen vakantietoeslag krijgen - zijn meestal met minder te vreden. Een zelfstandige met een gemiddeld inko men, dat beneden de 7,5 duizend gul den per jaar ligt, gaat 8,2 dagen weg, als hij meer verdient is het tien en een halve dag. Deze cijfers zijn over het jaar 1960. Daarin zal sindsdien niet veel verandering zijn gekomen. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1963 | | pagina 2