Zenuwslopende wedstrijd bracht V eenendaal begeerde winst en B.V.C. geen kampioenschap Rumoerige incidenten door heethoofdige supporters Merino's moest kostbaar punt aan Posta laten 0-0 O «CHÊVBOIOT ARAM De vorst van Suprania WAGENINGEN 700 JAAR STAD VEENENDAAL SCHERPENZEEL ASSISTENT PLANNING TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 29 MEI 1963 Nr. 43 ONGELUKSMOMENT Gelijk Na rust heftige tonelen Als een voltreffer Golf van sensatie in laatste minuut V. A. B. kirpestein CITY-MOTORS-EDE R.K. Unitas door snelle Ambonezen verslagen met 6-4 Postduivennieuws GVVV speelde vry lusteloos in Apeldoorn DVSA verslaat Renswoude Festiviteiten in de week van 7-15 juni TWEE S.K.F.-TEAMS KAMPIOEN RODE KRUIS Handbalvereniging in Rhenen Feesten Valleivogels recipieerde Schaar U daarachter met een ruime gift Oranje Wit-Achterveld 4-4 n.y.R oxal Zondagmiddag werd Veenendaal door De Bilt be legerd. Vanaf de Nieuweweg naderden tegen tweeën de drommen Biltse supporters van BVC. Op hun voertuigen leuzen als „BVC, het Biltse Benfica naar de 2e klas?" Deze Biltse invasie had tot gevolg een dramatisch en zenuwslopend voet- balgebeuren, zoals in deze streek maar zelden voorkomt. Het verloop van de wedstrijd was al zeer spannend. Daarbij kwam een te zwakke ar bitrage voor dit duel en de Biltse supporters wa ren in een te nerveuse stemming. Alles bijeen een rumoerige wedstrijd, die door Veenendaal op de valreep werd gewonnen met 3-2 en de Biltse kampioensaspiraties een deuk kregen. Toen scheidsrechter Visser liet beginnen was al les nog pais en vree. BVC was gevaarlijk op links waar de routinier Wim Alen zeer handig en listig bleek. Toch had BVC teveel last van de zenuwen waardoor haar spel een te slordig karakter had. Bij Veenendaal stond doelman Jacobs onder de lat, die invallend in deze alles beslissende wed strijd een uitstekende wedstrijd speelde. Een an dere invaller was middenvoor Hennie van Leeu wen, ook al een knap debuut met twee doelpun ten. Op rechts speelde bovendien Anton Muller voor rust zeer knap. Reeds na vijf minuten moest Jacobs zijn talent tonen bij een verrassende om haal van midvoor Van Ek. Hennie van Leeuwen schoot hard in, maar keeper Ekdom stortte zich op de bal. Dan die twaalfde minuut. Een zeer ongelukkig moment voor de sympatieke Veenendaal-back Jan Looyen. Toen hij wilde terugspelen op keeper Jacobs die terecht was uitgelopen om Van Ek het scoren te beletten, deed Looyen dat niet buiten de palen maar juist in de rich ting van de doellijn. Tergend langzaam verdween de bal naar de netten, nog na- getikt door v. d. Lee en zo leidde BVC met 1-0. Looyen liet zich troosten door zijn medespelers en kwam later weer tot zeer behoorlijk spel. Er ontstond wel een een overwicht voor BVC, maar spil Gerritsen kon zijn mannen om zich heen verzamelen en de zeer gevaarlijke Biltse aanvallers het scoren beletten. In de 18e minuut trok Konings het Biltse doelge bied binnen. Twee BVC'ers brachten Konings ten val en de donkere Veenen- daler dook met de neus in het gras. Waarom geen strafschop heer Visser? Volgende minuut. Gevaarlijke Alen stoot door. Kees Gerritsen valt de Biltse aanvalsraket van achteren aan. Wel een strafschop besliste arbiter Visser. Wim Alen zelf op de stip. Een schot in de hoek en doelman Jacob's machteloos. Overnemen besliste de scheidsrechter omdat er iemand tussen schutter en keeper stond. Bovendien verklaarde hij later dat men met steentjes naar hem wierp. Allen richtte voor de tweede maal. Jacob's, vallend naar de hoek, kwam als overwinnaar tevoorschijn. Dit alles tot ongenoegen van de BVC-meute, die achter het doel was opgesteld. Na enke le schermutselingen achter het doel werd het spel hervat, uiteraard met een 1-0 voorsprong voor BVC. Inmiddels was rechtsbuiten A. Muller begonnen aan een serie welgemikte voorzetten, zo scherp en zuiver dat BVC er danig van schrok. Uit een der voorzetten mikte C. Hensen naast het doel. In de 32e minuut weer zo'n scherpe voorzet. De bal daalde bij de tweede paal. Linksbuiten Hensen gaf een pass naar G. Heykamp die op de grond viel, maar toch nog de attente Van Leeuwen kon bereiken. De invaller-midvoor beukte de netten met een droog schot en dat betekende 1-1. Terwijl de span ning voel- en tastbaar was kwam Vee nendaal meer in de aanval. Vooral A. Muller kon zich uitleven op tempo om dat back Zwezerijn wel techniek maar weinig snelheid bezat. Van Leeuwen was ook een voortdurend gevaar, door zijn op het oog flegmatieke en langzame maar doodgevaarlijke listige balletjes. Vlak voor de rust werd back Wim Ger ritsen van Veenendaal geblesseerd en werd vervangen door Rebergen. Rust stand 1-1. Direct na rust nam BVC het heft weer in handen. De gevaarlijk Alen moest nu door Overeem worden afgedekt om dat er een omzetting had plaatsgevon den na de blessure van Gerritsen. Een zeer benauwde situatie voor Veenendaal toen Alen weer eens doorstootte. Twee Veenendalers wisten het grote gevaar voor de veste van Jacobs af te wenden. Bij een tweede aanval van BVC bleef de bal een minuut in de Veenendaalse doelmond. Tenslotte joeg rechtsbuiten De Boer het leer het luchtruim in. Na een half uur spelen weer een omstreden moment. Een zeer snelle aanval van Veenendaal op links. Hensen gaf door naar Van Leeuwen, die lanceerde Hey kamp en een strakke kopbal volgde. Back Zwezerijn in uiterste nood sloeg de bal achter de doellijn weg. Scheids rechter Visser kende terecht de voor- deelregel toe en gaf een doelpunt (2-1). Hevige protesten bij BVC. De Biltse club was van mening dat Zwezerijn de bal voor de lijn wegsloeg en er dus een penalty had moeten volgen. Veenen daal bleef echter de leidende ploeg. BVC niet ontmoedigd trok weer naar voren. Een schitterend schot van Van Ek werd op even schitterende wijze door Piet Muller over het doel gekopt. Een prachtige safe van Jacobs die een schuiver van v. d. Lee over de lat tikte. Bij een voorzet van Alen, die weer zeer scherp neerdaalde, maakte Jacobs een wanhoopssprong en hield de bal uit het doel. Deze achterwaartse sprong kostte de moedige goalie een blessure, maar gelukkig was hij even later weer fit. Bij de hierna volgende stuitbal van scheids rechter Visser vlak voor doel wilde Ja cobs de ban van de grond pakken, maar een been van een BVC'er trof hem tegen het hoofd. Even duizelend stond Jacobs tussen de palen. BVC zes minuten voor het einde gereed voor het nemen van een vrije trap op zeker 20 meter van het doel. Het schot van rechtshalf P. van Keu len sloeg als een bom achter in het Vee feit dat back Zwezerijn zijn handsover treding voor de lijn zou hebben ge maakt en er dus een strafschop moest komen. Die strafschop kwam niet. Scheidsrechter Visser was onverbid delijk. Een onvergetelijke wedstrijd waarbij een zeer strenge arbiter mis schien menige onregelmatigheid had kunnen voorkomen. Intussen is BVC nog geen kampioen, integendeel, kreeg een ernstige concur rent aan Ultrajectum en is Veenendaal nog niet geheel veilig al staat men thans een puntje op Zeist voor. Zaterdagavond speelt Veenendaal nog 32 minuten in de destijds afgebroken wedstrijd tegen JSV in Jutfaas met een 2-0 achterstand te beginnen. Pinkster maandag dan de laatste wedstrijd in Utrecht tegen Holland. De stand luidt thans: BVC 21 28 Ultrajectum 21 26 HMS 21 25 21 24 Holland 21 24 JSV 20 21 Vriendenschaar 21 21 21 21 CDN 21 19 20 17 21 16 21 9 Herhaaldelijk braken er bij het doel vechtpartijen uit, waarbij zelfs twee vrouwen elkaar met handen en voeten te lijf gingen De doelman van Veenendaal liep een her senschudding op en moest na de wedstrijd per brancard vervoerd worden. nendaalse doel (2-2). Het BVC-publiek overstroomde nu het terrein. Vreugde sprongen en luidruchtig geloei van toe ters. Doelman Jacobs had deze bal kun nen houden, maar was al gewond aan zijn hoofd zodat hij het schot bepaald niet meer zag. Inmiddels waren de sup porters weer slaags geraakt en moest vijf minuten worden gestopt. Politie mannen veegden het gebied rond het doel van Veenendaal schoon. Rake klap pen werden uitgedeeld. Een geweldig tumult ontstond. Back Zwezerijn en de Biltse grensrechter wilden de strijd al staken. Scheidsrechter Visser stond al deze incidenten op een afstand te over zien. De spelers van beide partijen had den geen enkel aandeel in het rumoer. De verhouding in het veld was geens zins onsportief. Intussen was de juniorenkeeper Bou- man bij Veenendaal onder de lat geko men. Een weinig begerenswaardige taak in zo'n opwindend duel en dan nog drie minuten voor zo'n jonge knaap. Drie ballen hem venijnig toegeschoven door Alen, v. d. Lee en De Boer hield hij nog maar eventjes uit het doel. De rossige rechtsbinnen v. d. Lee knalde nog eens in het zijnet, een schot waarbij wij de voorzitter van BVC zagen verbleken en in arremoede het hoofd afwenden. Ze nuwen en snelle hartslagen bij de aan hangers van beide kanten. Dan die blik seminslag in de allerlaatste speelminuut. De allerlaatste sensatie. Een Veenen daalse aanval gleed naar het Biltse doel. Hennie van Leeuwen pikte de bal op en de voetbeweging van deze invaller-mid voor was zo haarzuiver dat het leer een streep naar de touwen trok. Een prach tig doelpunt en een 3-2 voorsprong. De Merino's dat met een groot aantal supporters naar het Utrechtse Posta trok had niet zo'n prettige voetbalmdidag want ondanks een groot aantal goede scorings kansen waren de aanvallers van Merino's niet in staat de Posta defensie waarin vooral de stopperspil uitblonk te passeren. Het einde kwam dan ook met 0-0 waar door Merino's een steekje liet vallen en nu moet afwachten of de concurrent VVOP nog gelUk komt. De Posta-spil bleek bij machte om de gevaarlijke midvoor T. v. d. Berg volledig uit te schakelen. De Merino-buitenspeler v. 't Voort gaf wel enkele goede voor zetten, die hard werden ingekopt door v. d. Bovenkamp en Kees Sukkel maar doelpunten leverden die acties niet op. T. v. d. Berg had bepaald pech toen een keiharde kogel naast het Posta doel vloog. Juist voor de rust ontstond er een klein incident. De linksbinnen van Posta pikte de bal van achter de out-lijn op en gaf een voorzet, die prompt werd in- gekogeld. De zwak leidende scheidsrech- VEENENDAAL Ovaties en gejubel bij Veenendaal. Er gebeurde niets meer. De onfortuinlijke doelman Jacobs werd midden tussen de zingende en springende Veenendaalse supporters per brancard het veld af gedragen. De spelers van Veenendaal werden de shirts van het lijf gescheurd en zo zagen we o.a. Overeem en an deren met ontbloot bovenlijf de kleed kamer binnendragen. BVC, totaal ontmoedigd, probeerde via twee protesten nog wat te redden. Eerstens tegen het overnemen van de eerste strafschop en tweedens tegen het RK Unitas heeft Maluku Muda niet voor de tweede maal de punten kunnen ontnemen. Integendeel, de Ambonezen- ploeg uit Barneveld behaalde een 6-4 overwinning. Hun spel was weer zeer snel en listig en hun oude euvel de schotloosheid had men nu in Barneveld achtergelaten. Hoewel keeper Van Leeu wen een tweetal doelpunten van de Ma- luku-voorhoede had kunnen voorkomen, was hun spel toch wel van dien aard dat zij gezien het hogere tempo de over winning verdienden. Maluku Muda nam al kort na het be gin de leiding, maar door linksbinnen Martina werd het een gelijke stand. De gasten voerden met snelle acties de stand op tot 1-4 en Unitas scheen een grote nederlaag tegemoet te gaan. Door een strafschop, goed genomen door C. Drost, kwam Unitas nog voor de rust op 2-4. Na de hervatting was Unitas sterker. Trok ook meer ten aanval. Toen Sel- horst inschoot liet de Maluku-keeper de bal los en zo kwam de stand op 3-4. Een gelijke stand ontstond toen Van Kessel een onvervaard harde vrije trap nom van zeker 25 meter die in het doel suis de (4-4). Er kon nog van alles gebeuren. De slotfase was echter weer voor Maluku Muda dat nog tweemaal de niet zo sterk optredende doelman van Unitas wist te passeren. Eindstand 4-6. ter kende een doelpunt toe, maar op ad vies van de Merino-grensrechter annu leerde hij dit Posta-doelpunt. Een be slissing waarbij Posta zich niet neerlegde en na afloop protest tegen aantekende. Na rust kreeg Merino's de straffe wind in de rug en dacht ieder een paar doel punten te zien. Ondanks verwoede po gingen van Merino's weerstond Posta al deze aanvallen. De uitvallen van de Pos ta voorlinie werden zelfs nog zeer ge vaarlijk, maar doelman Blankespoor wist enkele ferme schoten onschadelijk te ma ken. Na een half uur spelen leek Merino's zelfs een verliezend elftal te worden om dat Posta een strafschop mocht nemen wegens hands. De Posta-aanvoerder plaatste zich achter de bal maar schoot vrij zacht in de uiterste hoek, zodat doel man Blankespoor zich met een moedige duik van de bal meester kon maken. Geen doelpunt voor Posta dus en zo bleef het bij een dubbelblanke stand in deze voor Merino's belangrijke wedstrijd. VVOP dat met 4-0 van YFC won staat thans nog 2 punten achter met echter een wedstrijd minder gespeeld. Deze achterstallige wedstrijd van de concur renten wordt zaterdag a.s. in Voorthuizen gespeeld tegen Oranje Leeuwen. VVOP zal dan wellicht de kans grijpen op ge- iijke voet te geraken. Een spannend slot van deze competitie voor De Merino's! De postduivenvereniging de „Zater dagvliegers" hield op 18 mei 1963 een wedvlucht vanaf Neufvilles. Er waren 240 duiven in concours. De duiven wer den gelost om 10.45 uur en de eerste duif meldde zich om 12.56 uur bij de heer H. Gijsbertsen, wat een snelheid van 1499,42 per minuut betekent. De verdere uitslag was als volgt: H. Gijsbertsen 1, 5, 21, 28; J. Achter berg 2, 16, 27; C. J. Stuivenberg 3, 9, 15, 20, 26, 40; P. Vink 4, 14, 19, 22, 37, 43; J. van Ojik 6, 10, 23; W. Davelaar 7, 11, 13, 34, 36; W. Septer 8, 17, 42; G. van Rotterdam 12, 31, 45; C. Bos 18; G. Ariessen 24, 48; J. H. van Zetten 25, 35; D. van Ginkel 29, 30, 39; W. v. d. Haar 32, 33, 46; A. Radt 38; J. Hey 41; J. D. Heikamp 44; H. van Geerenstein 47. 56 Een stroom van zwarte krijgers stormt schreeuwend het dorp uit. Fel beschilderde schilden worden geheven, speren bikkeren in de gloed der ondergaande zon. Reeds hebben de voorste Mes- siria's Agua, die zich wanhopig uit Juans knellende greep tracht los te werken, bereikt. In machteloze woede moet Aram toezien, hoe zijn trouwe knecht wordt weggesleept„Presto, mijn zwaard!!" be veelt Aram kort. „Mannen, een vlucht de woestijn in heeft geen zin. Onze enige redding ligt in het oerwoud!! Tracht je er doorheen te slaan!!" Dan stormen de voorste gelederen der Messiria's als een vloedgolf op hen in. „Presto, blijf achter me!!" schreeuwt Aram nog tot zijn schildknaap. Zijn eer ste zwaardslag doet een tegenstander ineenzakken, maar juist als hij met een welgemikte slag het schild van een tweede Messiria in tweeën splijt, voelt Aram zich met kracht bij de keel gegrepen!! (Wordt vervolgd) Het was zaterdag aan het elftal van GVVV behoorlijk te merken dat de wedstrijd tegen Apeldoorn feitelijk al leen nog van belang was om de statis tiek van de KNVB te completeren. In dit restant van de competitie werd er door de GVVV-ploeg vrij lusteloos ge speeld en miste men feitelijk het door zettingsvermogen en de wilskracht waarmee GVW sterke tegenstanders die op de Buurtlaan komen spelen tege moet treedt. Het werd een volkomen normale 3-0 overwinning voor Apeldoorn, dat daar voor al in de eerste helft de basis had gelegd. Door doelpunten van haar links binnen en de middenvoor stond de thuisclub bij rust al met 2-0 voor. Na rust kon GVVV evenmin het spel van de wedstrijd tegen Spakenburg evenaren en kon Apeldoorn nog een treffer in het GVVV-doel plaatsen (3-0). De kansen die GVVV nog kreeg op een doelpunt werden door Apeldoorn ver ijdeld. In de voorlaatste competitiewedstrijd was DVSA te gast bg Renswoude. Aan voerder Breeschoten ontbrak bjj DVSA wegens de geboorte van een zoon. Nadat aanvoerder Hardeman van Renswoude aan DVSA bloemen had aangeboden we gens het behaalde kampioenschap, zette Renswoude direct een langdurig offen sief in. Het ontbreken van aanvoerder Breeschoten was bg DVSA duidelijk merkbaar, waardoor het verband tussen de linies nogal te wensen liet. Het offensief van Renswoude bracht de DVSA-verdediging echter geen moment in gevaar. Geleidelijk wist DVSA het spel in handen te nemen en zelf meer aanvallend te spelen. Halverwege de eer ste speelhelft brak linksbuiten Buis door. Alleen voor de keeper gekomen, zag hij middenvoor Blankenstijn geheel vrij staan. Een pass naar Blankestijn volgde en deze had geen moeite de bal beheerst in het doel te plaatsen, 0-1. DVSA werd nu overwegend sterker en kwam rterk in de aanval. Na een half uur spelen lanceerde middenvoor Blan kenstijn zijn linksbinnen Joop van Vie- gen en deze schoot DVSA onhoudbaar naar 0-2. DVSA bleef doorgaan en nog voor de rust aanbrak scoorden zowel Blankenstijn als Joop van Viegen ieder nogmaals, zodat DVSA met een veilige 0-4 stano kon gaan rusten. Na de thee was er direct al een mis verstand in de DVSA-verdediging. Aan voerder Hardeman was er als de kippen bij om de stand op 1-4 te brengen. DVSA bleef echter rustig doorgaan en was de tweede helft bijna voortdurend in de aanval. In de 10e minuut kreeg DVSA een strafschop wegens hands te nemen. Hard ging de bal naast het doel. DVSA bleef doorgaan, de ene aanval volgde op de andere, doch de aanvallers wilden het beslist te mooi doen. Vele kansen ontstonden, doch doelpunten ble ven uit. In de laatste minuten ging mid denvoor Blankenstijn van plaats verwis selen met de stopperspil. Stopperspil Eep van Viegen drukte nu als middenvoor en kele malen goed door en wist nog twee maal het Renswoude-doel te doorboren. DVSA won deze sportief gespeelde wed strijd verdiend en makkelijk met 1-6. Scheidsrechter Schouten uit Achterveld leidde zeer zwak en had blijkbaar last van de warmte. Wageningen bestaat 700 jaar en dit heuglijke feit zal begin juni met tal van ge varieerde festiviteiten gevierd worden. De voorzitter van het comité „Wageningen 700 jaar stad" burgemeester M. de Niet Gz. heeft dinsdagmiddag op een perscon ferentie in hotel De Wageningse Berg hierover een „feest"-boekje opengedaan. Zo wordt er o.a. een Geldersche koffietafel gehouden in historisch kostuum, een inter nationaal turnfeest met zelfs Japanse deelnemers, toneel, modeshows, dansavonden, teenageravonden, kermis, kortom een bonte mengeling van gebeurtenissen die uit eindelijk allemaal betrekking hebben op de herdenking van het 700-jarig bestaan. Dat Veenendaal ook op het gebied van de korfbal nog wel een woordje mee heeft te spreken is vorige week zater dag overduidelijk gebleken toen maar liefst twee ploegen (zie foto) van de SKF-aspiranten afdelingskampioen zgn geworden. Het A-team speelde tegen Wel gelegen-A en won met overtuigende cg- fers (14-0!). Het was een verdiende overwinning, al hoewel het jammer was dat er van de Alvorens echter het programma in grote lijnen te doorlopen, vertelde de burgemeester het een en ander over de geschiedenis van zijn stad. Door zijn strategische ligging is Wage ningen in de loop der tijden minstens tachtig keer van heerser gewisseld. Dit is grotendeels ook de reden dat Wage ningen „niets ouds heeft in de vorm van een monument of zo", zoals burgemeester de Niet uitdrukte. Na de tweede wereldoorlog bijvoor beeld waren er in Wageningen nog tien gebouwen geheel intact. De rest was óf (zwaar) beschadigd óf geheel vernield. De jubilerende stad dankt zijn groot ste bekendheid aan het grote aantal ge vestigde landbouwinstituten én aan het feit dat het 25e Duitse leger zich op 5 mei 1945 in hotel „De Wereld" onvoor waardelijk overgaf. Op het ogenblik telt de stad rond 23.000 inwoners. In de sterk gegroeide agra- risch-wetenschappelijke sector werken 3100 mensen, terwijl 600 ha aan proef velden in gebruik is. Het plan is om daar binnenkort ca 250 ha aan toe te voegen. Er zijn verschillende nieuwe woonwij ken in voorbereiding alsmede een plan tot verbreding van de haven en een brug over de Rijn. Ook in de wetenschappe lijke sector zullen tal van nieuwe ge bouwen verrijzen. Het aantal studenten Het Rode Kruis werd een eeuw geleden opgericht om oorlogsleed te verzachten, maar in de loop der tgd heeft het een uitgebreid vredesprogramma opgebouwd. Daarvan profiteert ons volk iedere dag. ZONDER UW HULP ZOU HET DAT NIET KUNNEN DOEN. Er bestaan in Rhenen plannen, een handbalvereniging op te richten. Deze plannen zijn al in een vergevorderd stadium, waardoor zeer binnenkort tot de oprichtings-vergadering kan worden overgegaan. Het is de bedoeling te komen tot een vereniging voor dames en heren, waar van zowel senioren als junioren lid kun nen worden. Iedereen uit Rhenen, Eist, Achterberg, Kesteren en omstreken, die iets voor handbal voelt, is van harte welkom. Thans zijn reeds diverse aanmeldin gen binnen o.a. uit Echteld. Het ligt zeer zeker in de bedoeling om komende winter aan de speciale zaalhandbalcompetitie in de Utrechtse Jaarbeurshallen deel te nemen. In sept. a.s. zal gestart worden met de veld- handbalcompetitie. Het Nederlands Handbal Verbond heeft reeds zijn medewerking toegezegd waardoor o.a. een bondstrainer beschik baar is. Hierdoor zullen ook zij die nog nooit handbal gespeeld hebben, snel de nodige vaardigheid kunnen opdoen. Zij die nadere inlichtingen wensen of zich willen aanmelden, kunnen dit doen bij mevr. G. Groen-Bouwmeester, Se ringplantsoen 7, Rhenen. bedraagt momenteel ca 1350 en men ver wacht dat dit zal uitgroeien tot rond 1800. In samenwerking met burgerij en ge meente is er 60.000 gulden op tafel ge legd om het 700-jarig bestaan feestelijk te herdenken. Een waarlijk groots opgezet internatio naal gymnastiekfeest, kermis, tentoon stellingen, sporttournooien, toneel, teen ager-feesten, dit alles is slechts een greep uit het omvangrijke programma. Een compleet programma-boekje is momenteel in voorbereiding dat op aan vraag bij VW en Gemeentehuis ver krijgbaar is. OVERPLAATSING Agent S. J. Huizinga van de Vee nendaalse politie is in gelijke rang be noemd in Oldenzaal per 16 juli a.s. DOOR STOPLICHT GEREDEN Maandagavond is de Veenendaalse automobilist v. B. bij de Rembrandtlaan door het stoplicht gereden. Hij kwam daardoor in botsing met de bromfietser Van S. De schade werd onderling ge regeld. AANGEHOUDEN Op verzoek van de hoofdstedelijke politie is aangehouden de Veenendaler W. H. M. Vermoedelijk is hij bij diefstal betrokken geweest. BRIEVENBUS WORDT VERPLAATST Naar wij vernemen ligt het in de be doeling de aan de Lindenlaan staande brievenbus van de PTT binnenkort te verplaatsen naar de Willaerlaan waar thans de bejaardenwoningen staan. De PTT heeft reeds opmetingen gedaan en kunnen zowel de bewoners van de Bo men- als Oranjebuurt van deze bus ge bruik maken. De heer van Jaarsveld spreekt de korfbalkampioenen toe. Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap en de promotie naar de 2e klas van de KNVB Utrecht Z.N., re cipieerde het bestuur van de sportver eniging „De Valleivogels" en het kam pioenselftal op vrijdagavond j.l. in café restaurant Marktzicht. Burgemeester en wethouders, ge meentesecretaris B. van de Brink, als mede afgevaardigden van diverse ver enigingen kwamen hun gelukwensen aanbieden en boden cadeaus aan. De muziekvereniging Caecilia bracht een serenade. Tevoren was deze promotie feestelijk gevierd in het verenigingsgebouw Fila- lethus met het aanbieden van speldjes en voetbalkousen en het optreden van het gezelschap Animoso uit Heelsum met muziek en toneel. Het RODE KRUIS kent geen rassen- disciminatie, geen onderscheid naar geloof, overtuiging of huidkleur. Het staat voor iedereen op de bres; als het moet ook voor U. zijde van Welgelegen zo weinig tegen stand gebeden werd. Reeds in de eerste minuut was het al 1-0 voor de SKF'ers en de resterende doelpunten volgden elkaar in snel tempo op. In het afgelopen seizoen heeft het A-team meer dan 120 doelpunten geproduceerd. Het B-team speelde tegen Hemur-Enge uit Amerongen en won deze wedstrijd met 5-0. Ook kwalitatief een zeer goede wedstrijd cn wanneer de SKF'ers kans zien op deze wijze voort te gaan, ziet het er voor de toekomst zonder meer roos kleurig uit. Het D-team slaagde er helaas niet in van Soest B te winnen (1-2). Er werd wel hard voor gevochten doch de gastheren bleken de sterkste. Al met al een hoogte punt in de plaatselijke korfbalsport en natuurlijk vreugde bij de kampioenen! In de verslagen van de door Oranje- Wit gespeelde wedstrijden loopt de laat ste tijd één en de zelfde lijn: direkt na de aftrap een sterk aanvallend Oranje- Wit, dat ook een voorsprong neemt en dan is het gebeurd. Ook afgelopen zon dag weer. Na een kwartier spelen ston den de Elstenaren al met 3-0 voor. Toen kondigde zich het oude verschijn sel weer aan en was het met de schot vaardigheid gedaan. Achterveld kon in lopen tot 3-2. Daarna weer een kleine op leving van de Oranje-mannen zodat met de stand 4-2 de rust inging. Na rust loste de Oranje-Wit ploeg de belofte die ze voor rust deed niet in, waardoor Achterveld het initiatief nam. Deze ploeg kon de stand in evenwicht brengen, door twee doelpunten aan de balans toe te voegen. Voor Oranje-Wit scoorden van Burken, Onink (2x) en Slok. FRIBOURG-BEAUREPAIRE-VEEN ENDAAL VRAAGT voor de afdeling Deze functionaris zal zelfstandig diverse werkzaam heden moeten uitvoeren op het gebied van productie en personeels-planning. Voor de functie zoeken wij een energieke jongeman van ca. 21 jaar die de dienst plicht vervuld heeft. Met gemaakte vakantie afspra ken kan rekening worden gehouden. Mulo opleiding vereist. Als hobby strekt schaken tot aanbeveling. Sollicitaties zowel schriftelijk als mondeling te rich ten aan ons adres Rozenstraat 19, Veenendaal

De Vallei | 1963 | | pagina 3